leen loon naar werken INZET, GEEN TREFKRACHT Onverwacht maar verdiend Eerste provinciale Hamme - Gandasparta 1-0 LEDE-R. JET 2-2 VOETBALKALENDER VOOR ZONDAG 3 DECEMBER 1978 Lokerse-S.K. Aalst 2-0 RutSi Haleydt scoort weer Dirk Hiel vocht tegen de bierkaai (.A.V. Dendermonde - Eeklo 1-0 Bevordering Lebbeke-Nieuwerkerken 1-1 Bij bouwde dus flink mee aan Ie halve nederlaag van de yoenwitten die aldus van een untje waarop ze zeker recht adden werden beroofd. Het oeft nauwelijks te worden be oogd dat Schillemans die 3C eeds meermaals in de pers :er wam en meestal in negatie- ch ieve zin het nu ook ver- en ;orven heeft bij de Leedse Links en rechts worden de nieuwkomers van Gandasparta een beetje onderschat. I>a stroppen wonnen vorig jaar opi hun sokken de titel in aTweede». Hun debuut in de hoogste provinciale reeks was niet denderend doch daar een puntje meepikken, ergens anders wat sprokkelend, houden de Gentenaars kontakt met het «peloton». In Hamme hebben de leer lingen van de ex-Ninove- voetballer André Van der Biest niet zo heel veel po sitiefs laten bekijken Het «safety ffirst» was hun hoofd, bekommernis, voorts hoopten ze, langs enkele schaarse uit_ valHen een verrassend goal- tje tegen het Hamse net te prakken. Ze slaagden daar niet in. alhoewel blauwwit tijdens de erste time alles behalve outstanding akteer- de Tïjdens die eerste drie kwartier kregen bedde kee pers nauwelijks de gelegen heid zich behoorlijk op te warmen. Na de koffie kwem er meer schot in. Jef Brusselmans scoorde al na vier minuten. Wie dacht dat dit de aan. loop tot doeltjeskermis zou wezen, kwam bedrogen uit Geen enkel goaltje kwam er nog bij. Wél knalde Jef Brusselmans nadien verras send tegen de staander. Nog één kans kreeg Hamme van de zeer gesloten akterende Gandadefensie maar Luc Schuddinck, die de beslissen de voorzet gaf bij het enige Hamse doelpunt kon niet afronden. Al na al kreeg de beste ploeg beide punten, al kwam nog maar eens aan het licht dat de wuitens geen échte «goalenmaker» in hun rangen hebben lopen, doch welke ploeg heeft dit wél Op FC Denderleeuw zal te gen 'n zeer slagvaardig team moeten opgetornd- Daar loopt een zekere Verleysen voor aan, en dat mannetje kan iets forceren. Het is dus oppasen geblazen. de wedstrijd was de gangbare mening dat Jong I.ede, gelet het overwicht en het aantal wenkende doelkansen dat het de wedstrijd met een paar lengten verschil had winnen. Men was het er roerend over eens dat de in enige mate het cijferbeefd had vervalst. Door paar even onbegrijpelijke als voor Lede nadelige beslissingen. Ook was men alge meen van oordeel dat de be zoekers, gelet op wat ze op de grasmat legden, zeker geen aanspraak konden maken op een punt. Men kon de straf schop waarmee R. Jet een 1-0 de pers stand tot 1-1 omboog zeker en meestal in negatie- anavechten. Scheming liet zich in het nu ook ver- toen Van den Bossche naar heeft bij de Leedse de bal grabbelde oordeelkun dig tegen de vlakte gaan en Schillemans trapte er in. De uitgekookte Racing spits kreeg zijn strafschop. Lede was in de 35e min. naar voorsprong geklommen. En deze ontwikke ling was ook logisch. Lede had van meet af aan kordaat de teugels in handen genomen. R. Jet was toen op uitbre ken aangewezen, en probeerde die tegenakties steeds langs Schöning. Die echter gevangen zat in de „box and one" van De Groote en Van Belle. Het openingspunt van de thuis ploeg mocht gerust gezien zijn. Ht was een preciese voorzet van een werkkrachtige Mergeay. en een puike kopbal van Bom- beke waartegen Cuypers niet het minste verhaal had. Bom- beke die zaer knap en voort durend bewoog zou ook een tweede doelpunt met het hoofd lukken en alweer na aange ven van Mergeay. Toen veer de de Lede spits hoog op en knikte de bal opnieuw buiten bereik van Cuypers. Lede had meteen opnieuw de leiding. En het had 3-1 kunnen worden indien Mees toen hij in een goede score positie kwam zich niet had verslikt. In de 90e min. kwam R. Jet dan aan het nog even onverhoopt als onverdiend gelijkspel. Toen floot Schillemans een inge beelde fout. En uit de vrij schop kopte de naar voor spurtende Demeurisse raak. Tot grote ontgoocheling in de Groenwitte rangen. Want een ieder was er van overtuigd dat Lede beetgenomen wa6. J.V.H. Een niet zo dankbare taak voor een verdediger. Met een knap kopbaldoelpunt volbracht hij weliswaar zijn opdracht. Dit kon evenwel niet worden ge zegd van de overige aanvallers. Roland Delsin bewoog hemel en aarde, maar verder dan een poging die tegen dedwars- lat strandde geraakte de SK- kapitein niet. Ook de nochtans technisch sterke Eugene Van Eerdegem bleef ver beneden de verwachtingen Hij liet boven dien nog een reuzekans liggen om uiteindelijk toch zijn ploeg de overwinning te schenken. Zege waarop de Lebbekenaars aanspraak mochten maken. De veldbezetting was trouwens beter dan deze van de bezoe kers, die zichtbaar voor een scoorloos gelijkspel opteerden. Na het lokale doelpunt verliet Nieuwerkerken even de verde digende stellingen om langs Janssens met een enig mooi doelpunt langszij te komen. Dezelfde speler kreeg trouwens de kans van de wedstrijd aan de voet, maar schoot toen huizen over. Dit zou wel een te zwaar verdikt zijn geweest voor de thuisploeg, die zich doorlopend de betere had ge toond, maar deerlijk tekort schoot inzake trefkracht. Jongens als Bougalem zijn te verliefd op de bal, waardoor heel wat kansen om de hals worden gebracht. Van Herman Van Langenhove onthouden we enkele knappe voorzetten, terwijl, we van Ernie Sanders het. flink opruk ken noteerden Met een weinig meeval had Sanders toch nog voor de winstcijfers kunnen zorgen, want teeen ziin knal bad Van Mossevelde geen kans Da ziistaalt bracht evenwel redding en meteen kreeg de T.ebbeekse verdediger niet dat gene waarmee bil ziin flink Ontreden kon hebben beloond. Al hll al verloor SK I.ehheke nonieuw een Dun» voor eigen LET WEL: AFTRAP OM 14U.S0 Lokeren Antwerp (15 u.) (Peetere) Cercle Brugge E. Aalst (15 u.) (Schillemans) Crossing Schaarbeek^, Lede (15 u.) (Fontaine) Menen - E. Zele (Van den Wijngaert) Brakel KAV Dendermonde (Dierickx) FC Denderleeuw Hamme (Schrauwen) SK Aalst FC Ronse (Tanghe) Nieuwerkerken Lokerse (De Saedeleer) Olsa Lebeke (Callebout) Ol. Gent Buggenhout (De Winne) Robur Temse (Delombaerde) Adegem Baasrode (Kielemoes) Winnik Mere (Devisscher) E. St.-Gillis Voorde (Lenaerts) Grembergen Appels (Segere) Vlierzele Bambrugge (Staes) W. Moorsel Kerksken (De Proft) Meerbeke Wleze (Speleers) Hofstade Oudegem (Wiels) Erpe Schellebelle (De Meulenaer) Thor Meldert Terjoden (Van Haver) V. Overmere HO Kalken (Degreef) SK Kalken SK Overmere (Mettepenningen) Welle Herdersem (De Mey) Edixvelde Serskamp (Leroy) Erondegem Ede (Schautteet) Smet! ede Oordegetn (De Bosscher) R. Lebbeke E. Meldert (Cooreman) Berlare Baardegem (Eeckeman) Wichelen Boonwijk (Teugels) Opstal S. Moorsel (Rottiere) Gijzegem Schoonaarde (Lambrechts) Opdorp Lutterzele (Callebaut J.) Heikant Zele Meerdonk (Michiels) Door te beweren dat de zege van de thuisploeg aan een zeer dun draadje heeft gebengeld zouden we de waarheid toch enig geweld aandoen. Anderdeels moet echter ook aangestipt dat S.K. op geen enkel ogenblik door zijn meer vooraanstaande tegen stander werd weggespeeld laat staan gedomineerd. Het kon echter eens le meer niet tot scoren komen. En zonder doelpunten iwnt men geen wedstrijd In de tweede speelhelft heeft Lo kerse dan op de tenen moe ten staan om de aanvalsak- ties van de Aalstenaars te kunnen indijken, en de kleine voorsprong (1-0) op de lei te kunnen houden. Deze was door louter toevai tot stand gekomen. Bij een SV aanval sprong de bal tegen het Lten vim Reyniers en sloeg over de doellijn Aalst was 'A'e' even onder de indruk van deze niet verdiende opdoffer, maar zou dan naderhand fel repliceren. Maar toen kwam de tekortkoming waarmee me nal weken worstelt op nieuw op de voorgrond. Men kon niet besluiten Ook na de rust schuwde SK de in spanningen ndet en gooide zich in het offensief. Van- daar da^ Lokerse terugplooie de SK hield slechts twee verdedigers maar slechts af en toe kon de SK doelman op de korrel worden geno men. Niemand kon eigenlijk het orgelpunt plaatsen. SK bracht dan nog een aanval ler meer in het veld Befclon ging er uit maar ook Mare Renneboog kon In de nog resterende tijd niets meer forceren Bij een uit braak lukte Lokerse een tienltal minuten voor tijd het verlossende doelpunt. Nu zondag speelt SK Aalst te gen FC Ronse. Men hoeft slechts maar even de rang lijst na te slaan om tot de vaststelling te komen dat dit een vierpunten wedstrijd is. Want ook voor de ploeg van «veldheer» Carteus nijpt het degradatieschoentje. Het hoeft nauwelijks te worden beklemtoond dat het 0611 harde dobber zal worden voor de betrokken ploegen. Winnen is immers geboden wij men uit de laagste re gionen weggeraken. Beide ploegen zullen dan ook op geen inspanning kijken om te winnen. Het wordt uitter. aard een spannende voetbal slag waarin naar ons ge voelen niet teveel doelpun ten zullen vallen J V.H Rudi Haleydt voetbalde met Waregem tegen Luik in erg ondankbare omstandigheden de spitsen werden zelden goed aangespeeld. Toch scoorde Rudi een goal die achter af goed bleek voor een drawn. Geen klassiek doelpunt was het Saelen had geknald, keeper Daenen liet het bal letje los en de pijlsnelle en steeds bijdehandse Haleydt was vanzelfsprekend op de goeie plaats om af tc ronden. Bijna verschalkte Rudi Daenen nog een keertje, doch De Groote was bij de zaak om het gevaar te keren, (mm) In de ongelijke kamp tussen het zwalpende La Louvière van ex-internationaal Leon Semmeling en een ontketend SC Lokeren, heeft Dirk Hiel hemel en aarde bewogen om he' tij te doen keren. Hij kreeg weinig hulp en bijstand slechts de Brusselaar De Bolle was bekwaam genoeg om er wat aan te doen. De anderen liepen er als koorknapen bij. Intussen is Dirk gepromoveerd tot rechter middenvelder in de nationale lcgerploeg vun trainer Bers. Een bewijs dn' Hiel „iemand" is. Vooral als men weet hoe duur de plaatsje? in dat team zijn. en toe dwong Racing, Je< aan en scoorde ook twee keer, Mer blijft de verdediging van Jong Lede de toestand Meester. (EDV) te nog wat mensen opveren toen hij van zowat dertig pie- ter een bal naar doel borstel de waarop Descamps hoege naamd geen kijk had. De kromme bal miste hel bezoe- De Lebbeekse Konkelgoedjongens wisten het weer niet tot een overwinning ce brengen voor eigen volk. Welf werd de| inzet van de blauwwitten naar waarde geschat, maar inzake trefkracht bleef het andermaal beneden alles. De terugkeer van centrale verdediger Leo Verhulst in de ploeg had tot gevolg dat Eddy Van Den Steen aanvalsleider werd. volk en zulks is niet van aard om meer toeschouwers naar het Konkelgoed te lokken, ook al moest worden toegegeven dat de thuisploeg ditmaal wel de betere ploeg is geweest. Zondag moet blauwwit evenwel in staat zijn om minstens een punt te winnen bij het zwakke Olsa Brakel EDM Eddy Van den Steen scoorde voor SK Lebbeke. (V) Raemdonck (Eeklo) loopt zich t« pletter op de KAVD-verdediglng. Imdat oefenmeester Mertens blijkbaar ingezien had dat Dender- aonde een spelbepalende figuur op het middenveld miste en aede door de onbeschikbaarheid van Van den Dungen toch een poging wilde wagen om de wedstrijd via een goed ge- toffeerd middenveld te winnen, bracht hij achterspeler Maes neer vooraan. Laten we onmiddellijk stellen dat deze poging een meevaller s geworden al ontstond, en dat was natuurlijk te ver- vachten, er geregeld paniek in le achterste lijn bij Dender- nonde en kregen zowel Vloe- >ergs als De Moor open kan sen toen resp. Segers en Schei- fout gingen flateren. Gelukkig Hond er nog een Paul Hof man in het doel die onder meer de misser van Schei- Fout rechtzette toen hij de doorgeepurte De Moor dermate in het hoekje dwong dat de bezoekende voorspeler van te scherp moest voortrekken en vol in het zijnet trapte. De klap op de vuurpijl ver richte de Dcndermondse nes tor even na de herneming. Een vertragingsmancuver op rechts zette enkele Eeklospelers meer in het offensief doch De Moor wilde het zelf proberen. Hij vluchtte van Maes weg doch kwam ten val. Strafschop be sliste de man en Van Poucke mocht het karwei klaren. Goe de intenties kunnen nochtans tegenvallen want de haarfijn getrapte bal zeilde wel naar de hoek... recht in de armen van Hofman die zich niet liet vangen aan het schijnmaneu- ver. Voor ons part mag men voor Pol Hofman al een „Os car" bestellen. Wat die man dit seizoen ol verwezenlijkte tullen er hem niet te veel .meer nadoen. En zeggen dat we ons tijdens de rust echt ongerust maakten omtrent sijn weifelend optre den in die eerste helft. Niet dat hij opvallend flaterde, wel dit hij niet die gebruikelijke rust afstraalde. Het viel des te meer op om- dal de rest van de ploeg vrij behoorlijk het maneuver vol trok en een onder de mant ak- terend Eeklo gemakkelijk kon opvangen. Het openingsdoel punt viel nochtans erg ver rassend. Een ver schot van Maes ketste op de kruising terug en Crets moest zich wel even ver wringen om de hoogopbotsen- de hal tegen het net te trap pen (1-0 na 17 min.) Dat doel punt zette KAVD aan om het initiatief tot aan de rust op te eisen. Amper drie minuten la- Ier legde De Vos een inzen den van Crets klaar voor Schanipaert doch deze laatste trapte over. Macs liet tenslot- kend doel van een niet. Het vierde kwartier niet te na gesproken moest Eeklo echt niet te hoog van de to ren blazen. Zijn meegereisde aanhangers spraken na de wed strijd wel van „Dendermonde als de slechtste ploeg van de reeks" doch dan zouden ze er wel beter aan doen de hand in eigen boezem te steken en meer initiatief op te eisen. Een zaak stond inderdaad huizenhoog vast er stond een Dender monde op het veld dat wist waarvoor het kampte en daar wint men niet tegen door als kopploeg op het veld te ko men. Als het de betrachting is van oefenmeester Mertens om met inzet en een degelijk Spel- concept te groeien naar wat hij zich in september voor hield, is hij wel op de goede weg. En men moet echt niet veel „verstand" hebben van voethal om dat in te zien. (mvw) Eeklo speelde op KAVD uitstekend doch beet zich de tanden stuk op een stevige Dendermondse defen. sle. Paars blauw toonde zich tenslotte schotvaardiger dan de Meetleslanders en won met 1-0. (K)

De Voorpost | 1978 | | pagina 23