IE ONTGOOCHELING Rosis opnieuw zichzelf Erembodegem wint topmatch en schiet er opnieuw de spanning in JOCHEWOA AALST WINT VAN SK GRIMBERGEN Handbal- wedstrijden voor het weekeinde Vierde provinciale l De Erembodegemse doelman puncbt de bal wegook uit deze prangende faze kon, Eendr. Meldert de Jongste voetbaldag is In «te vierde provinciale O de .jtand zeer gunstig geëvolueerd voor V.C. Ede. De riante zege r>an V.C op een verhakkeld Edixvelde viel samen met de tweede ieder laag van leider Burst, op eigen veld dan nog. opgelopen/ in de wedstrijd met Bavegem. Van een verrassing gesproken. Het onde^nmlddellijk gevolg van het koude stortbad dat Burst over het ithoofd kreeg was dat V.C. Ede meda naar de leiding is geklommen. SK Welle, ofschoon net bij Serskamp een puntje ln de jrand Met, en ook SK Her- lersem profiteerden van iet falen van Olympic zodat -e nu ln de top van de klas. sering vier klubs als het wa- e ln en handdoek krijgen. )e spanning is dus opnieuw n niet geringe mate toege- pitst en men is nu be- deuwd te zien door welke lraad de kompetitie verder al geweven worden. Op de recente speeldag was FC Ecixvelde de grote geklopte. Bij het vernemen van (fit ld. rezultaat zullen de FC iupporters die de korte ver- ilaatsing naar Ede niet mee rt wel even de wenk- irauwen hebben gefronst. Haar die cijfers waren de dri«»5i lbaa,Snaakiten harde werkelijkheid. FC kon echter ruime verzachtende omstandigheden inroepen- Het moest niet minder dan vier titularissen vervangen. Schol, teert. Elout, De Neef en Baeten liepen er immers niet bij. En een dergelijk viertal vervangt men zeker niet in een handomdraai- Vooral de verdediging leed onder de af. wezigheld van libero Elout en van Baetens. Wat trou wens ook door de katastro- fale eindedjfens werd' weerge geven Bij Edixvelde minima. Bzeert men de verdiensten Ivan de tegenstander no ictans niet. Voorzitter De Spiegeleer vertelde ons dat VC Ede j.e- ker Indruk heeft gemaakt. Het speelde een goede wed strijd en gaf daarbij tot op de valreep het volle pond. Tot bij de rust kon Edixvelde de averij tot twee doelpun ten beperken. Daarna werd het vlot weggespeeld door 'n flink kombdneretide tegenstan der. Want Edixvelde had op de koop toe het nadeel te stuiten op een ploeg die net een van haar beste dagen had. Patrick Van Impe een zes tienjarige die voor de eerste maai de volle negentig minu ten in hen fanionelftal speel, de redde de eer. SK Herdersem speelde in de tweede periode SK Heldergem volkomen van de kaart. Voordien konden de gasten de schade tot twee treffers bejerken, maar werden na derhand onder de voet gelo pen- Louis De Cock die aan zijn maidenmatch toe was onderstreepte zijn goede pres. tartae met liefst drie doel punten. Hanselaer, Everaert, De Wolf en Marcoen duwden hun tegenstander verder in die nederlaag- Bij Herder sem was er het wederopitre- den van doelman Cooreman. In de vierde provinciale W werd de spanning insgelijks naar de spits gevoerd. Dit was hoofdzakelijk te danken aan de nogal ruime zege van SK Erembodegem in het top. nummer te Meldert- Hiermee werd dan bewezen dat de ploeg van trainer Van de Perre wind in de zeilen heeft. Die nederlaag heeft als ge volg dat SK Eerembodegem en ook RC Boon wijk vir tueel naast leider Meldert zijn gekomen. Ze totaliseren twee punten minder maar hebben nog een wedstrijd te. goed Terugkomend op dë topper E. Meldert SK Erembodegem moet ln alle objektiviteit worden betoogd dat de nederlaag wel mrt Iets te zware cijfers werd uitgedrukt- Er werden twee straflschoppen gemast. Toen Sn het kwartier Arijs werd' gelegd, mocht Casier aan de penaltystip Doch faalde. Ook Meldert mocht het proberen. De nochtans doorwinterde Jean-Paul Pollet (E. Meldert) schiet hoog over. teve^an de Velde (Erembodegem)) waagt zijn kans op het doel van Eendracht Meldert. geen doelpunt puren. Van Royen trapte de bal boven de dwarsligger- Hij was niet beheerst genoeg om te besluiten Al was hij wel verraefr door het feit dat de Erembodegem doelman De Nil te vroeg zijn doellijn verliet. Bij de rust luidde de stand 0.1 Dit doelpunt was in de 10e minuut tot stand gekomen, toen Gosse een aanval opzette uTc de laatste lijn- Hij bereikte toen goed Dusong die onmiddellijk aan. legde En met sukses. Gosse verdubbelde na de rust de voorsprong na een persoon lijke Inspanning. 6n net bij het eindsignaal pikte Van de Veilde een verloren gewaan de bal mee en schoot deze tegen Everaert' touwen; S. Moorsel had het niet te breed' tegen Doggen en moest zich met een kleine zege tevreden stellen FC Lutterzele moest het an_ dermaal zonder Heymans, Temerman, Daman, Chris- tüaenö en een tweetal andere fanionspelers rooien- Het kwam dan ook opnieuw in een 4-4-2 opstelling tussen de lijnen. Dat ha(* tot gevolg dat de spitsen er eerder een. zaam bijliepen Op het half uur kwam Vertongen even wei met een fraai doelpunt aandraven en dat wijzigde heit spelbeeló'. De thuisploeg ging nu Iets sneller akteren en dwong een bepaald veld- mesterschap af- "Dit nam ech ter niet ewg dat doelman Reid regelmatig aan het werk gesteld evenwel zon. der echjt bedreigd te worden. Jutót voor rust werd het (JM) 2-0 'langs Van Hecke op straf, schop. Hij had hiervoor wel een tweede kans nodig, ge zien hij eerst pardoes op de bezoekende doelman had be sloten. In de herneming schoot hij evenwel raak- De bezoekers gingen dan op zoek naar een tegendoelpunt. Het kwam er vrij snel na rust langs Roelandt. FC Lutter zele plooide dan iets verder terug maar hield vrij ge makkelijk stand. Verdiende zege van een toch fel gehan. (ficapt Lutterzele- SK Overmere hield er nipt nieuwkomer Dynamo Beer- velde onder en bMjft dus op kop. De Valentino's lieten heit met het oneven doelpunt afweten op SK Eeervelde, een stevige 'tegenstander J-V.H IA.NDBAL tweede nationale ÏTTERBEEK-EV AALST 18-12 het opmerkelijk succes tegen leider In. Hasselt is de Een- iracht hemel te Etterbeek ingestort. Ondanks trainer Janssens rijn ipelers duidelijk had gewezen op de moeilijke opdracht die hen e Etterbeek te wachten stond hebben de Eendracht spelers deze maal gefaald. Wellicht met een te groot zelfvertrouwen gestart konden zij voorald tijdens de tweede helft geen vuist meer maken tegen het agressief verdedigend Etterbeek. eerste helft begon nochtans ;oed voor Eendracht. Nadat zij iet eerst op voorsprong waren s jekomen kregen zij wel betaald mtwoord van de thuisploeg maar vstig aanvallend leek het er nochtans op dat zij de tcgen- Titander gingen voor problemen ■v «tellen. Enkele flaters in de Een dracht verdediging werden ech- ter door de tegenstander uitge- Tr^buit en nu viel het gebrek aan p lenetratiekracht van de Een- 1 drachtaanval nog sterker op. M^ls Eendracht echt nog wat ^tegenslag kende liep Etterbeek tot 8-5 uit aan de rust. Op aich- 'zelf niet zo erg verzekerde men ons te Aalst maar aangezien tijdens de tweede helft volle dig werd gefaald door een te weinig kamplust tonend Een dracht kon deze achterstand nooit meer opgehaald worden. De tweede helft begon niet zo slecht voor Eendracht. Etter beek maakte er wel 9—6 van maar toen leek Eendracht in staat te zullen zijn de situatie recht te zetten. Collectief de tegenaanval spelend werd ech ter opmerkelijk veel balverlies geleden en toen men bij die 9-6 score nog enkele opmerke lijke grote doelkansen verkwan selde bleek het pleit beslecht. Eendracht Blaagde er niet meer in zichzelf op een hoger peil te brengen zodat het nog een vrij afgetekende nederlaag werd voor het falende Aalst. Nu de Eendracht spelers opnieuw met hun beide voeten op de grond staan moeten zij bewijzen dat het „Waterloo" van Etterbeek' slechts toeval was. De overwin ning tegen In. Hasselt mag toch niet als een lucky-shot betiteld worden nietwaar. DERDE NATIONALE ROSIS AALST-HK ANTWERP 25-15 Tegen HK Antwerp is Rosis Aalst opnieuw zichzelf geworden. Na een reeks van nederlagen was het tijdens de voorbije twee weken duidelijk dat Rosis herstellende was. Zondag zag men dan opnieuw dat spetterend Rosis met een Meert als in zijn beste dagen. Tijdens de eerste 20' leek Rosis nog steeds aan zichzelf te twijfelen. Hiervan maakten de bezoekers gebruik om via 1-3 na 5* op voorsprong te blijven tot 10* voor de rust (6-7). Petrez ontbond toen zijn dui vels en even voor de rust maak te De Man er 10-7 van. Tijdens de tweede helft leek gans de ploeg een metamorfose te heb ben ondergaan. Onder impuls van een schitterende Meert en een opnieuw in vorm zijnde JP De Jaegher werd het 14-9 na 40*. Tien minuten voor het einde was Antwerp nog lichtjes genaderd (19-15) maar daarna liet de weer uitstekende kee per Van Snick geen bal meer passren. Een losgebroken Ro sis dreef daarna zijn voorsprong nog verder op om met over tuigende 25-15 cijfers te zege vieren. Men verzekerde ons dat het Rosis van zondag voor nie mand hoeft bang te zijn. Hun komende tegenstrevers zijn ver wittigd. Rosis Aalst Ed. Van Snick, De Geldt, Steenhaut 1, De Jaeger 5, G. Corthals, D. Corthals 3, Petrez 6, Meert 9 J)e Man 1, Verpeten. RES ERVEN Rosis Aalst-H.K. Antwerp 11-8 Rust 6-3. Scoorden Van Hau- denhove 2, D'Hondt 3, Verpeten 2, Van Snick 2, Van Nieuwen- borgh 1, Steenhaut 2. MAASMECHELEN 30 BRABO DENDERBELLE 15 Tegen het sterke Maasmechclen maakte het pnvolledig Brabo Denderbelle geen schijn van kans. Brabo nog maar eens zon der M. Hendrickx, verloor na het eerste kwartier keeper De Bock wegens kwetsuur en dit betekende meteen dat Dirk Uyt- tersprot tussen lat en palen plaatsnam. Na een gelijkop- gaand begin (2-2) telde Den derbelle reeds een 7-3 achter stand na het eerste kwartier. Deze achterstand kon nooit meer opgehaald worden, in te gendeel, de Limburgers dank zij hun sterke tweede lijn gin gen via 13-5 naar een 17-6 rust stand. Tijdens het tweede wed strijdgedeelte kwam Brabo er evenmin aan te pas. E. Van den Abbeel met 5 doelpunten trachtte wel de schade enigs zins te beperken maar al Brabo na de rust ook nog twee pe nalty's onbenut liet was de af straffing onvermijdelijk gewor den. Een kwartier voor het ein de leidde de thuisploeg zelfs met 25-10 zodat een monster score tot de mogelijkheden be hoorde. Brabo ging plots ech ter wat beter meespelen maar via 29-15 op 3' voor het einde konden zij de dertiger niet ver mijden. De beperkte spelerskcrn van Brabo kan inderdaad moei lijk het ontbreken van een ba sisspeler opvangen zodat te af getekende nederlagen soms on vermijdelijk zijn. Scoorden L. De Lathouwer 1, De Bisschop 4, E. Van Den Abbeel 5, Keirens 3, Van Der Stappen 1, Verpoest 1. RESERVEN Maasmechelen 15 Brabo Denderbelle 11 Rust 4-2 Scoorden L. Heuvinck 3, D. Van Den Abbeele 4, Van Goe- them 2, Verpoest 1, Roelandt 1. HECERNA 15 DENDERMONDE 21 Dendermonde heeft zoals ver wacht een erder gemakkelijke overwinning behaald tegen het niet zo famëuze Hecerna. HBC speelde degelijk en dit bleek genoeg om de thuisploeg voor al-tijdens de tweede helft kans loos te laten. De rol als afwer- ker van de zwaar bewaakte M. Van De Velde werd overgeno men door B. Wuest terwijl ook R. Van Der Veken tijdens de eerste helft zijn zwaar geschut nog eens liet spreken. De jonge R. De Bock komt de laatste weken minder aan zijn trekken, de „oude" W. Tim merman daarentegen scoorde 4 treffers. De thuisploeg nam een goede start zodat Dendermonde vlug op een 2-0 achterstand werd geplaatst. Na 5' wees het score bord 3-1 aan. Hecerna bleef ge durende de game eerste helft aanklampen maar via 5-5 na het eerste kwartier zorgde Van Der Veken met vieropeenvol- gende doelpunten toch voor een 8-11 ruststand. Na de rust ging Dendermonde het wedstrijdveld volledig beheersen. Even werd het 10-11 maar dan ging het in één ruk naar 10-15 tien minuten in de tweede helft. W. Timmerman en B. Wuest zorg den toen voor de doelpunten. Meteen was de wedstrijd defini tief gespeeld en via /L2-18 tien minuten voor het einde, werden de eindcijfers vastgelegd. Scoorden: B. Wuest 7, Timmer man 4, Van De Velde 3, Van Der Veken 4, De Nil 1, Van Hout 1. RESERVEN Hecerna 12 HBC Dendermonde 18 bevordering SK GREMBERGEN-JOCHEWOA AALST 14-20 JJochewoa Aalst zorgde toch wel enigszins voor de verrassing door SK Grembergen duidelijk te verslagen. Nu is het wel een Jfrit dat GSK eigenlijk reeds van bij het seizoenbegin aan het "alpen is. In de ploeg van trainer De Mol vlot nu helemaal loiets meer. Nu is het inderdaad waar dat topspeler F. Seghers J het peil niet haalt dat men van lieni gewoon is maar hierdoor worth toch niet verklaard waarom de basiselementen van het Jploegspcl niet meer aan bod komen. Alles draait hoekig, er is Jl'tn cohesie meer in de ploeg en vooral het verrassende, de inspiratie cn de inzet zijn verdwenen. Wil GSK zich nog cnigs- I rins hervatten dan moet het vlug, zeer vlug, uit een ander vaatje lappen. Voor Jochewoa deze maal niets dan lof. De Aalstenaars speelden een vlot 'nf technisch degelijk handbal ge weerd op snelheid van uitvoe ring en geschraagd door de •fwerking van een steeds meer °P liet voorplan komende Erik Verhuevcn. Deze Erik Verhae- ven werd ontegensprekelijk de blikvanger van de wedstrijd. Met in totaal elf gescoorde doel punten deed hij het zwak ver dedigende GSK definitief de das om. Al dient gezegd dat men hem nogal gemakkelijk zijn gang liet gaan bij GSK. Jo chewoa heeft nu toch wel zijn plaats verworven bij de betere ploegen van de reeks. GSK keeper Van Heek, zeer degelijk moest reeds van bij het wed- strijdbegin drie open doelkan sen van Jochewoa verijdelen maar kon toch niet vermijden dat na 10' Jochewoa leidde met 0-2. Langs St. De Swaef en Trienpont stelde GSK gelijk maar 6' voor de rust leidde Jochewoa opnieuw met 3-6 cij fers. Dan volgde de betere Grembergse periode. Plots be gon de thuisploeg het over een andere boeg te gooien. De bal ging nu veel vlugger circuleren en via enkele geslaagde tak- tische nummertjes slaagde GSK erin met een 8-6 score de rust te bereiken. Het werd langs Trienpont zelfs 9-6 maar toen bleek het kaarsje van GSK vol ledig opgebrand. Langs Erik Verbaeven ging Jochewoa nu orde op zaken stellen zodat 10' na de herneming Aalst leidde met 9-11. Nog één maal kon GSK terugslaan. Het werd 12- 11 een kwartier voor het einde mara ondanks een tijdelijk nu merieke minderheid nam Jo chewoa voorsprong langs Ecke- man en Huybrechts. Drie op eenvolgde treffers van Erik Ver- haeven (12-16) bezegelden liet Grembergse lot. Keeper Van Langenhove hield nog een pe nalty van Trienpont en tijdens de laatste minuut ronde E. Ver hoeven zijn prestatie af met een twintigste treffer. Verdien de overwinning van Jochewoa tegen een SK Grembergen dat niettemin ver onder zijn moge lijkheden bleef. Scoorden: GSK Seghers 3, Trienpondt 7, Dauwe 2, S. De Swaef 1, Heir- Jochewoa De Vuyst 1, EcKe- man 3, Eddy Verbeven 1, Erik Verhaeven 11( Huybrechts 2, Van Der Spiegel 2. DB ZWIJNAARDE 25 BUGGENHOUT 12 HBC Buggcnhout lijkt wel ach tervolgd te worden door het noodlot. Nadat zij reeds be roofd werden van de diensten van hun keeper en V. Kcppens wegens kwetsuren, dat ook A. Poppe reeds enkele weken out was wegens een neusbeenbreuk was men zaterdag amper een drietal minuten aan gang als J. Van Hoezen zich een duim brak. Inderdaad, Dame Fortuna is be slist niet welgezind voor H.C. Buggenhout. Het sterke Don Bosco liet uiteraard geen en kele kans aan het gehandicapte Buggenhout dat bij de rust op zag naar een 12-7 achterstand. Na de rust hetzelfde spclbeeld. Behncgc en Co dreef de score stelselmatig op maar toch slaag den de bezoekers er nog in langs De Maeschalk, Brouillard en Bas te scoren. HC Buggenhout Poppe, De Maerschalk 5, Bas 3, De Rid der, Brouillard 3, Buslot, Van Keer, Van Hoezen, Bosteels 1. AJAX LEBBEKE II 15 SPARTA AALST II 25 Wedstrijd waarin vooral tijdens de eerste helft de Aalsterse overmacht duidelijk tot uiting kwam. Bij de rust leidde Sparta II dan ook reeds met 5-12. Tij dens het tweede wedstrijdge deelte verliep de wedstrijd dan meer gelijkopgaand. Scoorden Ajax II De Wit 3, D. Vermeiren 7, T. Bosman 2, M. De Decker 1, Keppens 1, Broothaers 1. Heren Zaterdag 2-12 te 20 u. Avanti Lebeke-Club Mechelen te 17 u. Pays Noir-EV Aalst te 20 u. HBC Dendermonde-Zandvliet te 17u.45 DB Zwijnaarde-SK Grembergen te 18 u. Ajax Lebbeke I-Buggenhout te 17u.30 Lokeren-Temse te 20u.l5 Sparta Aalst I-Ajax Lebbeke II Zondag 3-12 te 15 u. Brabo Denderbelle-Rosis Aalst te 16u.'.5 Jochewoa Aalst-Avanti III Dames Zondag 3-12 te 15 u. RB Dendermonde-Aalst Sport. Zaterdag 2-12 te 17u.30 Evere-EV Aalst Jeugd Zaterdag 2-12 te 16 u. Zwijnaarde-Dendertnonde I Ajax Lebbeke-Dendermonde II te 17 u. Ajax Lebbeke-Buggenhout

De Voorpost | 1978 | | pagina 25