LIEFHEBBERSSPORT AALST BECO TEAM DUWT OLYMPIA IN NEDERLAAG CALLEBAUT GRIJPT NAAR EINDZEG! COSMOS ZET HAND IN HAND EEN HAK TWEEMAAL WINST VOOR APOLLO Basketballiefhebbersverbond Korporatief voetbal Golfbiljartfederatie HET PROGRAMMA VOOR 2.12 28 - 1-12-1978 - De Voorpost De scholieren van Eendracht Nieuwerkerken (EL) De verrassing van de achtste speeldag waaide uit de hoek van Pompierken dat na Be co Team te hebben geklopt nu de scalp van de voor velen niet te kloppen leider Olympia, plukte. Om dit exploot te lukken beschikte Pompierken over slechts vijf spelers die zich nochtans dubbel plooiden om de leider zijn eerste pil te doen slikken. Pompierken bleef van bij het begin in de omgeving van zijn tegenstander dank zij geslaagde afstandsworpen van De Decker en de gevatte insnijmaneu- vers van Van Geert. Toch kon Olympia met nog een paar minuten van de eerste speelhelft voor de boeg, zich loshaken. En Pompierken stond toen met negen eenhe den in het krijt. Meteen meende men ook dat Olympia rezoluut naar de zege stevende. Maar op slag van rust pakte Cami echter uit met een drietal quick breaks en Van Geert scoorde evenveel-maal. (Rust 39-33). En wat niemand had verwacht gebeurde dan toch onmiddellijk na de kampwisseling. Toen plaatste Pompierken een 14-0 zodat het score bord dan naar 59-42 werd getild. Olympia probeerde het toen met pres sing. Maar dit haalde niet veel uit. Spelverdeler Dirk Goos- sens, de meest opgemerkte speler, lokte immers fouten uit en strooide de asists kwistig rond. In verdediging dan ge raakte men moeilijk over Chris Backaert en meteen stond de eerste en zeker niet verwachte nederlaag van de leider vast. Pompierken speelde niet al leen zijn beste wedstrijd uit de huidige kompetitie het scoorde bovenop tegen 79%. Doelpun ten: Pompierken Van Geert 32, De Decker 17, Cami 15, Backaert 6, Goossens 3. Olympia: Blanckaert 14, Van Vaerenbergh 12, Van den Borre 11, De Neve 8, Ghijs- brecht 8, Huylebroeck 5, Van Eeckhout 2, Arijs 2. Door die eerste nederlaag moet Olym pia ny Studio Borghmans naast zich dulden aan de leiding. Laatstgenoemde klopte im mers Hugh's - Zwarte Kat met een afgetekende verhouding. Studio Borghmans snelde al di- rekt naar 9-0 doch de gasten konden toen een vuist maken. (9-4). Toch diende niet lang ge twijfeld omtrent een voor de thuisploeg gunstige afloop. Voor de rust met een 45-28 stand stond niets nog een zege van Borghmans in de weg. Op twee minuten van het einde werd Hugh's Zwarte Kat nog tot drie spelers herleid. Toen moesten De Kegel en De Wolf wegens vijf persoonlijke fouten naar de invallersbank. Zodat een afgetekende nederlaag (96-69) tot stand kwam. Doel punten: Studio Borghmans: De Neef 11, Kiekens, Coen 12, Van der Borght 22, Van Neck 2, De Meyer 2, Denollin 9, De Smedt 13, Teerlinck25. Hugh's Zwarte Kat: De Kegel 9, Van den Driessche 16, De Wolf 15, Callebaut 4, Bocque 25. Mag- netrol Bel heeft zijn vierde ne derlaag geslikt. De kampioen moest nu ook de duimen leg gen voor Cockpit-Zorba. En met een duidelijke aftekening. Het vergaat Magnetrol Bel die de vorige kompetities werkelijk toonaangevend was, nu veel minder goed. De recente afge tekende nederlaag bewijst dit ten overvloede. Magnetrol Bel was vooral kollektief vrij zwak. En het stond na de eerste speelhelft dan ook reeds met zeven punten in het krijt. (17- 24). De tweede periode verliep aanvankelijk gelijkopgaand doch toen D'Haese en Van der Spiegel uit de wedstrijd ver dwenen kreeg Cockpit Zorba de nodige armslag. Doelpun ten: Magnetrol Bel De Rid der 10, De Wilde 14, DeSaede- leer 7, Van der Ghijlen 2, Van Geit 8, Van der Spiegel 4. Cockpit Zorba: Rasschaert 15, Possé 13, Guy Van den Hauwe 6, Femand Van den Hauwe 20, De Boitselier 9. De Hoorn - De Nachtwacht was zeker niet rijk aan inhoud. Van Stichel en Comelis scoorden in de eerste speelhelft met de regelmaat van een klok. De Mol en Claes-' sens beperkten de schade ech ter tot 15 punten. In de tweede periode was het vet zeker van de soep, De Hoorn bleef toen ver beneden zijn mogelijkhe den. En vandaar dat De Nachtwacht in koers bleef. 71-61. Cornelis zou dan ten slotte een hogere verhouding voor mekaar werpen. (75-57). Doelpunten De Hoorn: Van der Speeten 8, Troch 14, Cornelis 26, Cooreman 5, Van Stichel 14, De Swaef en Thijbaert 4. De Nachtwacht: Goubert 10, Matthieu 10, Claessens 12, De Mol 16, Van der Steen 2, De Luyck 9. J.V.H. De uitslagen: Magnetrol Bel - Cockpit Zorba De Hoorn - De Nachtwacht Pompierken - Olympia Beco Team - Koszen Studio Borghmans - Hugh's Zwarte Kat De stand: 1. Olympia 2. St. Borghmans 3. De Hoorn 4. Hugh's Zwarte Kat 5. Cockpit Zorba 6. Magnetrol Bel 7. Koszen 8. Pompierken 9. Beco Team 10. De Nachtwacht 11. Terlinden 49-63 75-57 73-64 44-46 8 7 8 7 8 6 8 5 9 5 8 4 8 4 8 3 8 2 7 1 8 0 moet nu nog enkel met F.FJ afrekenen. J.VJ Callebaut (a) heeft op de recente speeldag zijn leidersplaats nog scherper gezet Het nam inderdaad met veel zwier de hindernis S.A.F. en is nu goed op weg naar de eindzege. Callebaut dat totnogtoe de beste regelmaat in zijn verrichtin gen legde speelde ook nu sterk aanvallend. Het was na vijfen- Qp UITSLAGEN veertig minuten reeds zeker van de zege. Toen boog Aldo De Smet een strafschop tot een doelpunt om. Dit was de tweede bezoekende treffer. In de erereeks was de blikvanger uiteraard de konfrontatie Hand in Hand - Cosmos, die de nummers twee en drie van de klassering tegenover mekaar bracht. Het is een sukses ge worden voor de bezoekers die een punt meegraaiden, en een dikke streep door de rekening van de co leider trokken. Cos- mos had zelfs de partij naar zijn hand kunnen zetten, maar het pech speelde ook mee. Niettemin toch wel een opmerkelijke uitslag. De wedstrijd zelf verliep zeer spannend. Hand in Hand kon zich wel Tonderonsje» Loebes B - Loe- driemaal loshaken doch meer dan een punt voorsprong kon het niet verwezenlijken. Tel kens kwamen de ambitieuze Cosmos spelers gepast terug. Het begon goed voor Hand in Hand dat langs Frans Hereman naar de leiding klom. Willy Heyvaert bracht de stand op 1-1. Marcel Pots eerst en daarna Eddy De Boeck zouden de thuisploeg opnieuw hoop schenken. Doch beurtelings speelden Wilfried Van Rossen en Roger Baeyens de illusie weg. Van dit onbeslist profiteert dan natuurlijk Loebes dat zijn voorsprong tot twee eenheden opgevoerd ziet. Het heeft me teen uitzicht op een nieuwe ti tel. Loebes liet Rupa trouwens slechts aan bod komen toen het reeds zegezeker speelde Hendrik De Baere, Raymond Van Liefferinge, Jean Pierre Cours en Romain Meese, na men waarmee men iedere week gekonfronteerd wordt stelden fluks de zege veilig. Toen kwam er een intermezzo van Cyriel Bauwens, die dan de Rupa eer redde Eric Van Impe legde de afgetekende eindcij fers in hun definitieve plooi. Moorsel duwde Corso in de ne derlaag en deelt nu met Cos- mos de derde plaats. Corso genoot wel de eer van het ope- ningspunt langs Jean Pierre Keymolen, maar was dan op zijn beurt op achtervolgen aan gewezen. Albert Barrez en Mare De Kerpel lieten de wed strijd in het voordeel van Moor sel wentelen Alfred DeCleeme zette 2-2 op de lei maar hier mee was Corso dan aan het einde van zijn latijn. Geert en Willem De Meyst maakten de zaak rond. Koszen had het niet te moeilijk om van Korte Stok ken afstand te nemen. Het liep met José en Eric Lanno, Mare De Kegel en Mare Schoonac- kers tot 0-4 uit. Toen mocht Korte Stokken, vooral dan door Theo Van den Eede en Jaak Van De Velde in de match ko men. In de A reeks was er het den Bossche en Rudolf Maes. Jean de Cock redde de eer toen Zandmannetjes reeds met 0-4 in het krijt stond. Cosmos (d) moest het bij Johnny Boys (b) afleggen. Voor de thui sploeg brachten Dirken Freddy Bouckenhove, Robert Ver- schure en Jean Paul Ledegen de punten aan. Pascal Sterckx bes D dat door eerstgenoemde en Johnny D'Haens brachten wie had trouwens anders venvacht werd gewonnen. Er was enige spanning tot 2-1 dank zij Johnny De Nayer die repliceerde op het openings- punt van Constant Schreel. Gabriël Van de Poele, William Huylebroeck en Patrick Van Aerde dikten aan tot 4-1. En Frans Vermeiren maakte de nederlaag van de D formatie toch meer aanschouwelijk. Cosmos, dat met het ope- ningspunt van Florimond Rogghé goed aan de ontmoe ting met Hand in Hand begon, werd daarna door Louis Van Nieuwenborgh, Gilbert Ver specht en Remi Mergan op een onoverbrugbare achterstand gezet. Philemon Van Conings- loo zorgde nog voor een tweede tegenpunt, maar Frans Van der Straeten zette de cij fers definitief in het voordeel van Hand in Hand. Koszen (b) liet zich verrassen door Hand in Hand (c) dat toch wel tegen de verwachting in een puntje meenam. De gasten kwamen zelfs aan de leiding langs Louis De Petter. Daarna kwam de thuisploeg op de proppen met Eddy Boulonne en Hilaire de Leenheer. Het werd 2-2 langs Jan De Petter. Daarna nam Koszen opnieuw het initiatief langs Firmin Kennis doch Ri chard Mertens bezorgde Hand in Hand de halve inzet. Schoonaarde (b) - Johnny Boys verliep in het begin met wisselende kansen. Het werd 0-1 langs Freddy Heck maar dan draaide de partij in het voordeel van Schoonaarde door toedoen van Ronny De Troyer en Eddy Bracke. Hier mee was echter de school uit voor de thuisploeg die door Willy Van Geit, Erwin Teerlinck en Nico De Wuffel werd ge klopt. In de B reeks was er een afgetekende overwinning van Rupa (d) bij Zandmannetjes (d) die werd voltrokken door Je rome en Guido Van den Abee- le, Willy Ovaere, Francois Van Cosmos wel opnieuw in de match bij een 2-0 stand. Maar naderhand was Johnny Boys toch te sterk. Leider Loebes (c) dat door het halve falen van Kravael (b) nu wel de ruimte ingeschoten is, liet Krijt op Tijd geen schijn van kans. Jos Janseghers, Frank Van Liefferinge, Erwin Dul- laerts, Luc De Mayer en Hubert D'Hoker prezenteerden fluks de rekening aan hun tegen stander. Augustin Verpeten kon in extremis de eer van Krijt op Tijd redden. DE UITSLAGEN EREREEKS Kravael - Schoonaarde Kasseistampers - Dender Schelde Scotsing - Zandmannetjes Moorsel - Corso Loebes - Rupa Hand in Hand - Cosmos Korte Stokken - Koszen 3-3 (ff.)6-0 1-5 4-2 5-1 3-3 2-4 REEKS A Schoonaarde (b) - Johnny Boys Loebes (b) - Loebes (d) Fosques - Zandmannetjes (c) Zandmannetjes (b) - Moorsel (b) Rupa (b) - Sportvrienden Cosmos (b) - Hand in Hand (b) Koszen (b) - Hand in Hand (c) 2-4 4-2 6-0 6-0 5-1 2-4 3-3 REEKS B 3-3 2-4 3-3 1-5 1-5 1-5 4-2 Fosques (b) - Kravael (b) Cosmos (c) - Kasseistampers (b) Rupa (c) - Scotsing (b) Corso (b) - Joepie Boys Krijt op Tijd - Loebes (c) Zandmannetjes (d) - Rupa (d) Johnny Boys (b) - Cosmos (d) Want vroeg in de match had De Vos zijn eigen doelman na een hoekschop met een fikse kop bal te grazen genomen. In de 58e minuut kwam Callebaut aan de eindcijfers door een doelpunt van Gustaaf Van Goe- them. Zeggen we nog dat de cijferverhouding wel enigszins in overeenstemming is met de spelontwikkelihg. De gasten beheersten trouwens het ge beuren. Al moet dan ander deels ook wel aangestipt dat S.A.F. een paar keer gevaarlijk was. Het had echter het nadeel te stuiten op een ploeg die haar beste wedstrijd van de huidige kompetitie speelde. De thuis wedstrijd met Honda liep voor Bouw uitstekend van de hel ling. Bouw toonde zich zeer aggressief en klom dan ook na amper vijf minuten naar voor sprong. Honda kwam voor.de rust nochtans terug. Verleyen scoorde die gelijkmaker. On middellijk na de kampwisseling liet de thuisploeg de kans om opnieuw aan de leiding te ko men liggen. En uit de reaktie die daar op volgde werd het 1-2. Het was een own goal, want de bal sprong via het been van Lefevre in eigen netten. Daarna namen de bezoekers de meeste aanvallende initia tieven en Van der Biest zorgde voor zekerheid. Bank B.L. be tekende voor V.V.TT.A. slechts een hapje. En in een tijdspanne van amper tien mi nuten die zich van de 14e tot de 25e minuut situeerde had V.V.T.T.A. reeds de maat van zijn zeker niet sterke tegen stander genomen langs Troch en Cornelis Daarna zou Jan De Greve zijn stempel op de match drukken en met een hat trick waarvan een doelpunt uit strafschop voor forfait cij fers zorgen. In de B reeks was er de niet verwachte nederlaag van Coplac. Het moest op ei gen veld dan nog buigen voor Resocub. Schelfhout zette de bezoekers aan de leiding. Doch nog voor de rust haalde Coplac de achterstand op langs Belle mans. Vijf minuten voor tijd duwde Schelfhout de thui sploeg in de nederlaag. Somati kreeg het niet breed in zijn thuiswedstrijd met Callebaut (b). De bezoekende verdedi ging werd slechts eenmaal voor een voldongen feit gezet. Men diende tot na de rust op het voor de leider geruststel lend doelpunt te wachten. Het werd door Clement gescoord. In die tweede periode profi teerde Somati dan van het windvoordeel. Het eiste wel het middenveld op doch de kansen die uit een paar vloeiende ak- ties sproten werden gemist. Al met al ziet de toestand er voor Somati rooskleurig uit, vooral omdat Coplac nu uitgescha keld is voor de titel. Somati Reeks A V.V.T.T.A. - Bank B.L. Post - Gilbos S.A.F. - Callebaut (a) Bouw - Honda Reeks B Tupperw. - Interc. Somati Coplac Callebaut (b) Resocub I By 51 TV S°l OlScl II Ap ui<He Het programma voor 2.12. Reeks A Bank B.L. - S.A.F. Callebaut (a) - Honda Post VV.T.T.A. Reeks B Intercom - Resocub F.F.R. - Tupperware Na de uit>tekende aanhef (twee op twee) ran Apollo B, welhwaar thuiswedstrijden, stond men nn voor een niet gemakkell opdracht. Men moest P.C. Gent In eigen vesting bekampen en dit* natuurlijk geen zacht gekookt eitfe. Winnen voor de Aalsterse kt was echter een dwingende noodzaak, om zich te kannen handhat in de piek van de klassering. EREREEKS Dender Schelde - Kravael Schoonaarde - Scotsing Corso - Kasseistampers Zandmannetjes - Loebes Cosmos - Moorsel Rupa - Koszen Hand in Hand - Korte Stokken REEKS A Sportvrienden - Hand in Hand (b) Cosmos (b) - Schoonaarde (b) Fosques - Loebes (d) Johnny Boys - Hand in Hand (c) Moorsel (b) - Rupa (b) Koszen (b) - Zandmannetjes (c) Loebes (b) - Zandmannetjes (b) REEKS B Kravael (b) - Cosmos (d) Scotsing (b) - Krijt op Tijd Kasseistampers (b) - Johnny Boys (b) Zandmannetjes (d) - Corso (b) Loebes (c) - Rupa (c) Rupa (d) - Fosques (b) Joepie Boys - Cosmos (c) Het begon minder goed voor Apollo want de thuisploeg nam fluks de leiding. Met 15-9, 15-5 en 9-15 leidde Gent met 2-1. Alleen de triplette Luc Van den Bossche, Francois Troch en Godelieve Otte konden hun -wedstrijd tot een zege ombuigen. In de tweede ronde liep het dan als gesmeerd bij de Aalsterse klub. En van 2-1 liep het naar 2-4. (11-15, 4-15 en 11-15). Vandaar dat nog slechts een overwinning nodig was om de wedstrijd naar de hand te zetten. De triplette Frans Duquet, Luc Troch en Emilienne maakten hun partij snel af (6-15) maar Van den Bossche die nochtans een ruime 13-2 voorsprong had opgebouwd, verloor alle concen tratie en moest dan ook de duimen leggen (15-13) Daniel Hoste, Roger De Leeuw en Paul Hoebeeck moesten een afgete kende nederlaag aanvaarden. (15-4). A polio (a) bleef baas over Verbroedering (a) zij het dan ook met een verloop. Van de eindcijfers kan men zo aflezen dat het geen peulschilletje werd voor de Aalstenaars. Ze hadden aan Verbroedering een harde dobber die er vrij lang de spanning inhield. Apollo Aalst werd laureaat dank zij inzonder heid de triplette Maurits De Ridder. Ben Elskens en Willv Vinck. Dit trio won trouwd 7 zijn drie westrijden. Het drieé v Freddy Van Goethem, Wilfri Barres en Guido Lefevre ho p zich zeer schrap moeten zetl P om tweemaal te kunnen winnd 2 Het damestrio A.M. De Ridd P Ferdinanda Ringoir en S01 Ghijsbrecht werd driemaal het nederlaag geduwd, mi 1 toch doen ze vlijtig voort. I nederlaag heeft het moreel fri J zeker niet aan het wanké gebracht.

De Voorpost | 1978 | | pagina 28