lezen uit acht kamerlijsten WAARIN SCHUILT HET VERSCHIL..? PEDILUX tan een boom zo vol geladen... Alle programmakleuren van de partij-politieke regenboog ]@VLBD(8 WINTERKONSERT DOOR DE MUZIEKKAPEL VAN DE BRANDWEER GEEFT MEER KOMFORT AAN UW VOETEN f KERKSTRAAT 18, AALST De Voorpost - 1-12-1978 - 5 I Vorige week brachten wij hier reeds de toen nog officieuse samenstelling van de verschillende ■kandidatenlijsten voor de verkiezingen van 17 december e.k. Sommige van deze lijsten waren log onvolledig, andere lijsten ontbraken zelfs helemaal. Op dat ogenblik werd, door de meeste tartijen trouwens, nog de laatste hand gelegd aan de definitieve samenstelling en de uiteinde- liijke plaatstoekenning. Van andere partijen was bovendien niets bekend geraakt of zij al dan Iniet mee zouden doen. [inmiddels werden alle lijsten ids ingediend zodat geen de [minste twijfel meer kan be staan Volledigheidshalve wil len wij nu de ontbrekende na- Imen invullen, eventuele wijzi gingen aanbrengen en de niet vermelde lijsten toevoegen. De [belangstellenden kunnen dan ieteen de vorige week gepu bliceerde vergelijkende kandi datenlijsten aanvullen en/of irechtzetten. Voor de BSP blijft jalles onveranderd. Voor de 9e'CVP dient de provinciale kan didatenlijst verder aangevuld en met achtereenvolgens: 5. Floris De Winter Nieu- jwerkerken ani6. Gustave De Greve iarjErembodegem n i7. Theo Coppens Erpe- Mere JV|8. Henri Van der Veken ^Aalst Voor het Vlaams Blok noteren jit wij eveneens enkele aanvullin gen naast een enkele omwisse ling Voor de Kameriijst wordt: 5 Maria Verbruggen - Colen Aalst, als effektieve kandi daat. De opvolgers worden de volgenden: Ivan Suys Erpe-Mere 2. Willy Alternant Haaltert 3. Rudy De Man 4. Petrus Lauwaert 5. Omer Baeyens Johny De Groote Voor de senaat worden het de finitief. als effektieve kandida ten: 2. Denharyng Oudenaarde 3. Mevr. Bellemans Ninove 4. De Schutter Nestor in"Erpe-Mere [e"«n als opvolgers: :°il. MerlensAlbert—Zottegem er2. Van Keymeulen Lede Op de lijst van de provincie lt0staan nu: d07 Frangois De BaCker—Aalst oft8. Willy Van Mossevelde j" Aalst 9nBij de KPB noteren wij opnieuw e-geen enkele wijziging, terwijl k-voor de PW er nog heel wat jitdent aangevuld. De achter eenvolgende PW-lijsten gaan B er definitief als volgt uit zien: Als effektieven op de Kamer- lijst: 3. Jozef Verbrugghen St. Lievens - Houtem 4. Juliaan De Cremer Lede 5. Albert De Duffeleer Den- derwindeke 6. Mevr. Leona De Wever Zottegem en als opvolgers: 3. Albert Fontaine Dender leeuw 4. Remi Van Handenhove Hofstade 5. Nestor De Vos Herzele 6. Marcel Van Nuffel Welle Voor de senaatslijst blijkt men te Aalst, op het PW hoofdkwar tier, niet altijd over volledige in formatie te beschikken. De se naatslijst zou er als volgt uit zien nu: 2. Marcel Van Daele Steenhuize - Wijnhuize 3. Cnudde Zingem 4. Maes en als opvolgers krijgen wij nog: 2. Galle Zottegem 3. Daniël De Neve Oude naarde 4. Albert Van den Haute Brakel 5. Lust 6. Pierre Breckpot Aalst De uiteindelijke provincielijst ziet er dan verder als volgt uit: 2. René Schelfhout Erem- bodegem 3Alois Adriaenssens Aalst 4 Lodewijk De Moor Hof- stade 5. Eüenne Cooman Erem- bodegem 6. Mariëtte Sienaert Erpe- Mere 7 Antoon Lambrecht Aalst 8. Jozef Rasschaert Impe Noteren wij hierbij dat het op nieuw in het politieke strijdperk treden van notaris Pierre Breckpot zeker niet onopge merkt zal blijven. Ook bij de V.U. bleef er nog een en ander onbezet, zowel op de kameriijst als op de senaatslijst. Achter eenvolgens krijgt men nu vol gende definitieve schikking, voor de Kamer, als effektieven: 4. Rita Borremans Ge- raardsbergen 5. Ghislain Henderickx Vlierzele 6. Herman Roels Terjoden en als opvolgers: Frits Van Damme Dender leeuw 3. Freddy Pools Zandber gen 4. Godelieve Meganck Steenhaudt Gijzegem 5. Paul Gees Geraardsber- gen 6. Emiel Tavernier Aalst Op de Senaatslijst komen nog bij als opvolgers: 2. Laurent Verdoncht Ou denaarde 4. Jozef Cosyns Brakel 5. Lambrecht (Oudenaar de) Ons vorige keer nog niet be kend, was het meedoen van zowel R.A.L. als Amada. Het linkse kiezerskorps kan zich al vast over een gebrek aan keu zemogelijkheden al evenmin beklagen als het radikaal Vlaamse. Of iedereen hiermee gelukkig is blijft zeker te betwij felen. De tegenstanders alvast zullen er niet ongelukkig bij zijn. De informatie over RAL en AMADA blijft ook nu druppels gewijs doorkomen. Wij geven de samenstelling van deze lijs ten dan ook uit tweede hand. R.A.L. Kamer (effektieven) 1Linda Rosier 2. Michel Markey 3. Willemina Panhuys 4. Alex Rosier 5. Hendrik Leemans 6. Hugo Matthieu (opvolgers) 1Hugo Matthieu 2. Willemina Panhuys 3. Alex Rosier 4. Linda Rosier 5. Hendrik Leemans 6. Michel Markey Voor de provincie werden geen lijsten ingediend. AMADA Kamer (effektieven) 1Michel De Saedeleer 2. Adrien De Vreese 3. Cyriel Sonck (opvolgers) 1Adrien De Vreese 2. Cyriel SoncK 3. Michel De Saedeleer Zowel voor senaat als provincie diende Amada geen kandida tenlijsten in. Voor het eerst in de naoorlogse politieke geschiedenis, voor zóver wij konden nagaan, krij gen de Aalstenaars een stem biljet met acht kandidatenlijsten voorgelegd. Wat, lieve lezers-kiezers, zal U op zondag 17 december e.k. hebben aangezet om precies deze, Uw welbepaalde of toeval lige keuze te doen. Wat of wie heeft U dermate kunnen over tuigen of overhalen dat U precies dat éne vakje op uw ietwat bredere stembrief zult invullen met het stevige rode potlood wat hiertoe door de staat ter beschikking wordt gesteld. Gaat u het kleine witte cirkel vormige vlakje in het zwarte hokje dat rode kleurtje meege ven vlakbij de naam van de man of vrouw die het wedu- wenpensioen van tante Julia binnen het kortste keren mak simaal en rond kreeg? Wordt het rood straks door uw hand in veljes afgezet tol een zwart om lijst bolletje op de partijlijst van uw heilige overtuiging. Of gaat u vooraf wikken en we gen en uitzoeken wie het meest te bieden heeft vooraleer U met de rode schrijfstok een welbe paald doelwit gaat inkleuren? Kunnen de vakkundige opge stelde politieke, reklamebood- Euverdeken Van Neck kreeg door deken Bogcert tijdens de huideplechtigheid een buste van zichzelf gemaakt door Guido Klinck. (JM) De Catharinisten huldigden twee leden van hun toneelcaemere. Zij werden letterlijk in de bloemen en geschenken gezet. (JM) schappen welke uit de pen van de meest cynische «copywri ters» vloeien uw kies- koopgedrag beïnvloeden, ja zelfs bepalen? Of laat u zich misschien die goedkope konfektie program mapakjes aanmeten die «pour les besoins de la cause» onder een verschillend «label» op de markt worden gebracht? Merkt u nog enig verschil in wat bij de verschillende politieke mars kramers wordt uitgestald? Een rondgangetje langs de elektoraal opgezette politieke kramen kan wellicht meehel pen uw keuze te bepalen uit al de in programma-verpakking aangeboden gelegenheids- lulkoek. Of neemt u het toch nog ernstig en vindt U dat wij het al te bont maken nu? Politiek is inderdaad een se rieuze zaak, te serieus om aan politici over te laten eigenlijk. Maar de politici doen toch maar hun best om het ook ernstig te laten uitschijnen. En als men de programma's doorneemt dan komt de bloedige ernst u zó te gen. Dit dan sterk in tegenstel ling met de zorgeloos stralen de, «full-color» lachende ge zichten van even zoveel aan minnige lijsttrekkende uitslo vers. Kom en zie mensen wat men allemaal te bieden heeft, de nieuwe verkiezingspro gramma's zijn net gearriveerd. UITZOEKEN MAAR! De voorbije week ging het voorgoed van start. Het heette dat de verkiezingskampagne definitief was ingeluid. Dit kon, zoals gebruikelijk, pas na het bekende en beproefde tirueel van het verkiezingskongres waarbij het respektieve partij voetvolk met het nieuwe «goe de» programmaboek wordt uit gezonden. De CVP-discipelen gaan met volgende «primeurs» de ver kiezingshort op: Geen kom- munautair akkoord zonder ak koord over Brussel. Geen akkoord over Brussel zonder garanties voor medebestuur van de Vlaamse minderheid al daar. Verlaging van de be lastingsdruk Bezuinigen op de staatsuitgaven. Medebe heer van de werknemers. Bescherming van het sparen. Strijd tegen fiskale en so ciale fraude. Verlenging van de leerplicht. Herwaardering van het gezin. Eerbied voor het leven. Opruiming van de gevolgen van de repressie. Respekteren van de taalwet geving. Naast de reeds van vroeger in gebruik zijnde slo gan «Omdat mensen belangrijk zijn» voert deze partij nu als aanvullende slagzin: «Op ons kunt ge rekenen!» In de marge dan, de aangepaste reprise van een ooit eerder en elders gehoord motto, als volgt omge bouwd: «Alleen de CVP wil niet langer geven en toegeven». De PVV van zijn kant doet «den volke kond» dat alle heil van uit de blauwe hoek moet komen. Zij wil de kiezerskudde naar de blauwe schaapstal voeren langs de drenkplaats van de be lastingsverlaging. Verder voert de PW in zijn programma: opleving van de ekonomie, opvoeren van het privé ver bruik, —opvoeren van de privé investeringen, bezuinigen van 100 miljard op de rijksuit gaven, 5 procent verminde ring van de belastingen, ver geten van het Ègmontpakt, onderhandelingen over de staatshervorming in het parle ment, handhaving van de nationale solidariteit, Eénta- ligheid van het Brussels rand gebied, Fusie van de 19 Brusselse gemeenten, Af schaffing van de belastings- kumul op de inkomens van ge huwden. Voor de BSP is het vooral het dokteren aan het eigen Vlaams imago wat in de eerste plaats aan bod komt. De V - ook van Vlaanderen zat weliswaar als ondertoon in de door de rode-roos-vuist beheerste ach tergrond van het verkiezings kongres, maar de B van Bel gisch blijft voorlopig de S en de P nog voorafgaan. «Durven beslissen» en «Eerlijk verdelen» zó luidt het bij de so cialisten. Verdelen of ten minste opdelen, werd inmid dels reeds aangedurfd. Wacht nu alleen nog het beslissen om er V.S.P. van te maken. Voor het eerst dan toch gaan de Vlaamse socialisten met een eigen programma naar de kie zer. Punten hieruit zijn de vol gende: eerlijker verdelen, betere kwaliteit voor het leven, buitenlands beleid dat op vrede en ontspanning is afge stemd, rechtstreeks te ver kiezen gemeenschapsparle- menten, stadsgewest Brus sel, strijd tegen de inflatie, verdediging van de munt, sanering van de rijksfinanciën, voorrang voor tewerkstelling. De V.U. heeft haar vroegere slagzin over «geven en toege ven» van de hand gedaan en stelt zich nu als «Enige Vlaamse waarborg» aan het kiespubliek voor. Tussen de andere partijen, die op een vaak bevreemdende wijze aan een soortement Vlaams- radikaal opbod gaan doen, slaagt de vroegere Vlaams - Nationale partij, die zich steeds meer als een «Sociale en Fe derale» partij aandient, er am per nog in om zich, behoudens het soms nog zwart-geel van de affiches, zich als een «apar te» Vlaamse partij aan te die nen. Misschien kan men hiervan toch nog een en ander terug vinden in het partij verkiezingsprogramma dat rónd drie hoofdtema's draait: «Meer dan ooit federalisme» «Arbeid en Welzijn» en «Vrijheid en Verscheidenheid». Achtereenvolgens wordt dit nader omschreven als volgt: een Vlaams parlement en rege ring voor het Vlaamse land en Gouverneur De Kinder heeft een politiebesluit ondertekend dat zegt dat aanplakken van verkiezingsaffiches tussen 22 u. en 7 iL verbiedt Dit geldt tot 17 december, dag van de verkiezingen. Op dit tijdstip is ook alle vervoer van verkiezingspropaganda verboden. Wie gesnapt wordt door de politie ziet materiaal en eventueel wagen verbeurd verklaard De Dirk Martensprijs voor literatuur 1978 werd dit jaar uitgeschre ven voor oorspronkelijke nederlandstalige poëziewerken, gepubli ceerd in 1977 of 1978. Een jury, bestaande uit de heren Jozef Smeyers, Marcel Wauters, Willem M. Roggeman, Daniël Van Ryssel en Frans - Jos verdoodt heeft het werk «Het is zo niet zo is het» van Mark Insingel uit Nukerke bekroond. De werken «Blad stil» door Roland Jooris en «Een zomer voorzien» door Aleidis Dierick kregen een eervolle vermelding. De prijs ter waarde van 25.000 F wordt begin volgend jaar aan de laureaat uitgereikt. Een nuttig nieuwjaarsgeschenk voor een schepen kan wel een fotoalbum zijn. In 1978 werd voor 338.000 F foto's verschoten waarvan 181.000 F aan kleurenfoto's. In 1977 was dat ietwat zuiniger. Dan spendeerde de stad 256.000 F waarvan 120.000 F in kleur. Een waardevol geschenk v»n de Aalsterse belastingbe taler. In 1977 verdiende de stad aan de taksen op barmeiden 127.500 F. Dit bedrag steeg voor 78 met 77.500 F wat meteen laat veronder stellen dat er of meer barmeiden waren of dat de taksen verhoog den. Verwonderlijk is wel dat voor '79 de dametjes van lichte zeden slechts voor een inkomst van 150.000 F op de'begroting zijn ingeschreven. Verwacht men dan een lichte volksverhuizing? Johan Asselman. hoteluitbater aan het Stationsplein zal niet vlug meer een kamer verhuren aan een klant boven zijn tee- water. Hij maakte vorige week een niet alledaagse belevenis mee. Die klant maakte nogal wat amok in zijn kamer en toen alles rustig bleek ging de uitbater toch even een kijkje nemen. Van man geen spoor meer naar de ganse inboedel was stukge slagen. De politie die snel verwittigd werd kon de dader snap pen, aie aan meteen een minder konfortabel nachtje kon door- bengen, maar stukken duurder dan. De parkeermeters zijn een inkomstbron voor de stad. De twee miljoen die zij in 't laatje brachten dit jaar zullen er, voorziet men, wel twee miljoen en een halve worden. Ze komen nu immers ook aan de overkant van de Dender en meer bepaald met 60 in de Hovenierstraat, Varkensmarkt, Molendries en Moutstraat. Voor nieuwsgierigen die de openbare zitting van de stadsfinan ciën niet meemaakten. De schepenen verdelen met zijn allen 7,9 miljoen frank, terwijl daar nog eens 1,3 miljoen bijkomt voor de burgemeester. Alles bruto berekend. In het O.L. Vrouwstraatje staan nog een paar krotwoningen die nu ook door de stad aangekocht zuilen worden. Er bestaat een plan om de huizenrij te slopen en er nieuwe huisjes voor bejaarden te bouwen. Vorige gemeenteraad dionde men zich uit te spreken over het al dan niet aanschaffen van twee motorrijtuigen voor de politie. Boze tongen beweren dat die zouden moeten dienen om te eskorteren. Maar de provinciaal uitziende politieagenten wor den toch stilaan grootsteedse agenten. Buiten een nieuwe bewapening worden de patrouilles nu uitgerust met een draag bare zender-ontvanger. Het schepenkollege zou een partij straatnaamborden willen aanko pen volgens het type stad Aalst om alzo alle straten in Groot Aalst van een nieuw bordje te voorzien, uniform zwarte letters op een witte achtergrond en het schildje van klein Aalst. Zullen de straatnamen soms mee wijzigen? Romi Buys hoeft definitief ontslag genomen als lid en onder voorzitter van het stedelijk feestkomitee. Gaston Scheelinck wordt als kandidaat voorgedragen. Roel Van de Pias de Vlaamse gemeenschap te Brussel, alle bevoegdheden die de Vlamingen aankunnen onder eigen gezag, ekono- misch federalisme, Vlaams geld in Vlaamse handen, ei gen fiskaliteit, Brussel ge meenschappelijk hoofdstede lijk gebied, herziening van het belastingsysteem, af bouw fiskale bestraffing van het huwelijk, vereenvoudiging fiskale procedures, beheer sing van de staatsuitgaven, bestrijding kapitaalvlucht, fiskalisering van de sociale ze kerheid, bestrijding van ver zuiling en politisering, be scherming der filosofische minderheden, verlenen van amnestie, en dat alles, aldus de V.U.-stelling, omdat de Vla mingen het aankunnen. Tot zover enkele beschouwin gen en bedenkingen bij deze aangediende partij-verkiezings «platforms». De programma's van de andere partijen zetten wij volgende week in de kijker. E.V. Op zaterdag 9 december om kazerne (Vrijheidstraat) In Barbarafeesten. Programma «4C en avant» (L. Gasia), «My fair Lady» (Frederick Loewe), bewerking van Mare De Cock), «Plaisir D'Amour» (Martini, be werking van Mare De Cock), «Fusuemars» (Pol Sonck, bew. M. De Cock), «Mars van de 1ste Grenadiers» (C. Bender), .«Glory, Glory, Alleluia» (bew. M. De Cock), «Music of the 20.45 u in de turnzaal van de het Kader van de Sinte- Volga» (twee volksliederen uit Rusland bew. M. De Cock), «Brandweermars» (W. Schootemeyer). De leiding berust bij o-Lt. Ka pelmeester Marc De Cock, die de muziekkapel momenteel di rigeert en ze volledig ver nieuwde tot een bijzonder kun dig en gewaardeerd ensemble. Schoenen in verschillende fr i breedten /-t** Voetverzorging /v Steunzolen l Orthopedisch maatwerk V»/ Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten 1.6/32,25601 16/40,25302 Telefoon 053-21.59.23

De Voorpost | 1978 | | pagina 5