Geloof in eigen kunnen Een klein mirakel Henk Houwaart en de psychologische schok ZONDER PAUL JANSSENS SPORT AALST VOETBAL Beker van België E. Aalst - Winterslag 4-2 Wil Franseco Ferrera (Eendracht Aalst) weer naar Spanje? Menen Eendracht Zele 0-1 Eerste provinciale NieuwerkerkerK.- Lebbeke 0-2 VOETBALKALENDER VOOR ZONDAG 31-12-78 VOETBALUITSLAGEN 25 SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE GROOTSTE SPORTZAAK eelcf lag >nt ■n tegenstelling met de vorige bekerwedstrijden hadden de Aalste- liuar.- aan 90 minuten ruimschoots voldoende om zich te plaatsen voor de volgende ronde. De omstandigheden bleken echter niet Kunstiger na een tweede- en een vierde klasser moest aan nie- Inand minder dan een eerste klasser repliek geboden worden yn He regen die voor een spekgladde grasmat had gezorgd moest ook Ivel ten gunste komen aan de in veronderstelling technisch ster kere Limburgers. zag het er in den he- de voet nog redding brengen, kinne ook naar uit. No 2 mi- Langs Marievoet, die bijna een ten mocht Devrindt een vrij- te kort gespeelde terugbal kon p nemen. Vooraleer het le- onderscheppen, kwam AaLt in de omgeving van het geleidelijk in de wedstrijd. Tot ■doel was lag de Aalsterse por- na een verre uittrap van doel- kier reeds onderuit. Tot op- man De Zutter. Enkelen mis- Buchting van de lokale aanhang keken zich op de schuivende i hij in laatste instantie met bal waardoor Van Woerkum Bestaat er zoiets als een „psychologische schok" Je zou het moeten geloven. De wissel Van der Elst- Houwaert maakte van het degradatie rijpe Eendracht Aalst een team dat een vuist kan maken. Was die Gaston Van der Eist dan geen fluit waard Houwaert„Het was een man met métier. In zijn tijd was hij trouwens zelf een kraan van een voet baller. Van-der Eist loodste Eendracht zelfs naar Tweede en vorig jaar vertolkte zwartwit allesbehalve een figurantenrolletje. Toen het gloednieuwe seizoen begon, stokte het. De spelers waren niet gemoti veerd, de ploeg kreeg nederlagen aangesmeerd die er nooit hadden mogen komen. In Aalst was Van der Eist als trainer „versleten". Het is een normaal verschijnsel. Zelfs „grote namen" als Coppens, Hap- pel en noem maar op, ontsnappen er niet aan. Ook zij stapten op. Het heeft geen sikkepit met beroeps bekwaamheid te maken". Henk Houwaert waaide, na vele jaren voetballen in Nederland, naar België over. Hij handhaafde zich nog een poosje aan de top, doch nadien spitste hij zich toe op een trainerscarrière. Voor hem is Een dracht Aalst de springplank naar een job bij een „grote kiub". Op voorwaarde dat hij in de „Keizer lijke* Stede" slaagt in HET eksamen. Momenteel gaat hij regelrecht op een diploma „summa cum laude" af. Zijn naam krijgt de klank van een goeie klok. Blijft de tot Belg genaturalizeerde Nederlander in de buurt van het Pierre Cornelisstadion Daarover is nog niets beslist. Wel bindt een kontrakt hem tot eind dit seizoen aan de klub van voorzitter Daele- mans. Er is nochtans reeds over de nabije toekomst gepraat. Doch momenteel heeft Henk niet neen doch evenmin ja gezegd. Wacht hij op aanbiedingen van „anderen" Wil hij meer armslag Meer cen ten Nou ja, het is ook nog vroeg op het jaar om nu al geschreven verbintenissen aan te gaan voor een seizoen dat eigenlijk nog veraf ligt. (mm) Herman Van Langenhove (SK Lebbeke) scoorde het eerste doel punt tegen Nieuwerkerken. (V) Wil Ferrera echt weg of hengelt hij naar een „zwaar der" kontrakt bij Eendracht Aalst Feit is dat de Spanjaard dezer dagen bij de sportredaktie van een krant binnenwandelde en er een aantal „aktiefoto's" vroeg. Die kiekjes wil Francesco niet omdat de ver zamelwoede hem plots te pakken heeft. Ferrera heeft een pasklare uitleg voor zijn vraag „Mijn ver bintenis met Eendracht Aalst loopt af en ik moet nu al over een nieuw kontrakt praten. Ik ben 24 en en op mijn leeftijd wil ik graag wat centen gaan verdienen met voetballen. Misschien trek ik weer naar het Zuiden in Spanje liggen heel wat peseta's te rapen voor kerels met talent." Ferrera kreeg van een „marchand" (ofte manager) de raad mee zoveel mogelijk „visuele" dokumentatie te verzamelen over zichzelf. Zo'n „album" kan een steuntje zijn bij het bepleiten van zijn zaak bij de bonzen van Spaanse klubs. Is Ferrera het in Aalst beu Bijlange niet. Vooral nu de ploeg goed draait is het er prettig voetballen en als Eendracht een pak geld op tafel gooit tekent hij graag bij. Zes jaar geleden waaide Ferrera naar onze contreien overmet Crossing „zat" hij in 's lands hoogste afdeling, nadien werd het met „den lendracht" tweede nationale. Dat betekent toch heel wat. Speuren naar meer geld Of is het echt heimwee naar de Spaanse zon öxaasï voor de Aalsterse doelman op dook. Deze wist wel diens schot af te weren maar Tuyaerts kon niets anders dan met een fel op de huid zittende Berger de bal in eigen doel verwerken. We waren 8 min. ver en wie dacht dat het Aalsterse lot reeds beslecht was, kwam bedrogen uit. Terwijl de Limburgers het reeds voor hekeken achtten groeide het Aalsterse geloof in eigen kunnen. Vooral Marie voet bleek een ware 'boeman'. Nog voor rust kwamen de „Ajuinen" op gelijke hoogte. Eysackers trapte een kort ge nomen hoekschop tot bij Fer rera, deze bediende de vrij staande Marievoet en die liet met een plafondschot doelman De Zutter geen schijn van kans. Meteen sloeg de vlam in de Aalsterse pan. Na rust kon het lokale offensief enkel nog door De Vrindt sporadisch onderbro ken worden terwijl aan de over zijde de Limburgse verdedigers op de rand van het brutale moesten acteren 0111 de Aalster se spitsen aan banden te kun nen leggen. De „Aalsterse vul kaan" kwam tot uitbarsting rond het uur. Baiamonde miste een interceptie, Marievoet dook voor Billen op, wist hem han dig te omspelen en plaatste de bul naast De Zutter in het De Nieuwerkerkse doelman gaat hier letterlijk kopje onder (NieuwerkerkenLebbeke 02) (JS) Voetballen zonder Paul Janssens is voor Eendracht Nieuwerkerken momenteel een erg zware dobber de 37-jarige Erpenaur liep er tegen Lebbeke niet hij en dat betekende een handikap die rood geel nooit kon overbruggen. Janssens moest een heelkundige be werking ondergaun en zowel de „brains" als het moreel van voorzitter Hermun Van de Vclde's spelers zijn hierdoor uangetast. Met zijn 37 juar, doch met de fiziek van iemand die tien jaartjes jonger is, blijft Jans sens een onmishure pion op het „hord" van Eendracht. Voor al omdat Paul ook de goul van de tegenstander weet staan, een „supplement je" dut weinigen in hun voethulhugiige hebben zit ten. Nieuwerkerken moest ook zonder Danny Roelundt de mod derbrij in. En dut was echt van het kwade te veel. Na de eerste time brandde er nog een lampje: Lebbeke, tech nisch uitstekend en gedragen door jong tulent, liud bij her haling getoond dat het niet naar de Aalsterse „wijkploeg" was gekomen om er zich goed schiks bij een onufwendhure nederlaag neer te leggen. Het bleef beheerst voethallen doch „vergat" of te ronden. In die eerste periode voetbalde Nieu werkerken uitstekend mee, doch iedereen vroeg zich af of iemand bekwaam kon geacht een goal- tje te scoren. Lebbeke heeft rustig de tijd genomen om toe te slaan: na een uur deemsterde het Nieu werkerkse middenveld langzaam weg en Vun Langenhove maakte er 0-1 van. Voor Nieuwerker ken was die treffer het rinkelen van de wekkerhei er moest dringend worden teruggeslugen Een vuist maken deed roodgeel af en toe, doch effektief coun teren zat er niet in. Ten slotte werd het zelfs nog 0-2 wanneer Meert een voorzet van Vcrmeir meegraaide en de thuisploeg voor een voldongen feit plaatste. doel. Meteen begon Eendracht aan 10 minuten voetbal waar bij horen en zien verging. Am per 3 minuten later plaatste Dierickx voor doel en gaf Van Roy de gelegenheid nr drie bin nen te tikken. Nadat Verpeeten de staander had getroffen was het terug de beurt aan Van Roy. Ferrera plaatste er enkele op het verkeerde heen, bedien de de lokale spits en tegen dze loeier had de bezoekende doelman geen schijn van kans. Naar het einde toe, terwijl de vreugde van de Aalstanaars niet meer op kon slaagde Van Woerkum er nog in te milde- De op 3 december afgelaste wedstrijd ging nu in bepaald on gunstige omstandigheden door, want de selektie diende rekening te houden met het feit dut vijf spelers gekwetst waren over Hulders die bij de aanvang van het seizoen een beenbreuk op liep, spreken we zelfs niet en daarbij komt nog dat Jacobs wegens schorsing tot einde junuari niet beschikbaar is. Het zag er nog somherder uit omdat Menen het de laatste zondagen uitstekend deed en ge stimuleerd was door een eerste zege op verplaatsing te Namen. Daarentegen moest Zele de koplopers „laten gaan". Boeykens, die al een viertal zondagen onbeschikbaar is en verder met de opgelopen kwet suur sukkelt, kreeg het gezel schap van Coles, De Ferrerre en Jansegers. Als gevolg hier van diende met een inderhaast geïmprovizeerde ploeg naar de Leiestreek gereisd. John Chris tiaens die een paar keren in viel, kreeg sinds 8 oktober geen kans meer, doch deze akteur heeft zich op de backplaats flink laten gelden. De halflijn kreeg met Abhecl en Freddy Christiaens eefi zeer onverwacht uitzicht. Ten einde dit plocg- onderdeel te versterken werd Goossens naar het middenveld overgeheveld en het moet ge zegd dat de Zeclse aanvoerder een schitterende partij vertolkte. Noch de modder, noch de zwa re aanpuk door sommige te genstanders konden Jaak ver hinderen om zich met zijn ge roemde techniek zich als de beste speler op het veld te ont poppen. Ook Coorenian heeft gewroet voor twee maar kende andermaal werkelijk pech als het er op aan kwam om af te drukken met het gevolg, dat de rust van dit moddergevechl met blanke score werd be reikt. Het meest spijtige voor val was dat doelman De Decker in de eerste periode werd ge kwetst. DE WILDE ONDER DE LAT Na de rust kwam Zele met twee nieuwe gezichten in het veldDe Decker werd in het doel vervangen door De Wilde en Abhcel, die zelf vroeg om in de kleedkamers te blijven, ging eruit voor De Mets. In deze tweede helft heeft het elftal gevochten met de moed van de wanhoop, zodat deze meer dan gehalveerde formatie met een ongebreidelde overga ve de gastheren in de verdruk king duwde. Vooraan was er echter gebrek aan afwerking, maar toen Lambrecht enkele minuten voor het efnde het enige en winnende doelpunt scoorde stond en werkelijk geen maat op de Zeelse geestdrift. Voor het verwerven van dit onverwachte resultaat hebben we reeds op de verdiensten van Goossens gewezen, op de 90 minuten inzet van Cooreman, op de goede prestatie van John Christiaens en De Brabander, maar ook De Vos heeft als laat ste man een opvallende verrich- tinc geleverd, daarbij heeft De Wilde een paar benarde situa ties rechtgezet. Het was dan ook in een ver hoogde kerststemming, dat het elftal en de beperkte Zeelse aanhang de terugreis hebben gevierd... Deze keer mocht e wel een ekstraatje af gezien de formatie in meer dan ongun stige omstandigheden twee pun ten meegraaide. Dit resultaat kan een vertrekpunt worden om de aansluiting met de kop lopers opnieuw te bewerkstel ligen. B kompetitie (14u.30) Adegem-Baasrode (Sogers) W elle-Herdersem v(De Meulenaere) prov. junioren (10 u.) Deinze-KAVD (De Wispelaere) Zele-E. Aalst (Meirlaen) Lede-St. Niklaas (Leeman) Een aantal op zondag 24 de cember uitgestelde of stil gelegde voetbalmatchen heb ben op oudejaarsavond (zon dag 31-12) te 14.30 u. plaats. Het zijn: SK Aalst-Lokerse Gandasparta-VW Hamme Huise-Mere Hofstade-Schellebelle W. Moorsel-Wieze SK Grembergen-Bambrugge Heikant Zele-Sinaai prov. scholieren (10 u.) Deinze-KAVD (De Reu) Juniores I (10 u.) St. Wettcren-Berlare (Van de Velde) Doggen-Massemen (30.12 te 14u.30) (Muylaert) Dames (14u.30) Ronse-Kamillekes Aalst (Adams) Schol. N (30.12 te 10 u.J E. Aalst-Opstal (Asselman) Prov. Knapen (30.12 te 15 u E. Aalst-KAVD (Desmet) Prov. Min. (30.12 te 13.30 u.) E. Aalst-KAVD (D'Herde) Miniemen K (30.12 te 9 u.) E. Aalst-SK Aalst (Van den Abeele) V riendenmatchen zaterdag 30.12) KAVD-E. Zele (20 u.) (Van Kerkhoven) Nieuwerkerken-SL Houtem (14u.30) (De Neve) Wichelen-Kerksken (14u.30) (Eeckman) zondag 31.12 te 14u.30 Erpe-Bamhrugge (Melckebeeck) Beker van België E. Aalst-Winterslag 4-2 t SC Lokeren-Sint Truiden 2-0 t Kompetitie Nieuwerkerken-Lehbeke 0-2 ij SK Aalst-Lokerse uitg. y Gandasparta-Hamme uitg. f St. Pauwels-Baasrode 3-2 Robur-Heirnis 1-1 Destelbergen-Buggenhout 3-1 J IIuise-Meie 0-0 i (aan de rust geschorst) ij Erpe-Terjoden 0-5 Hofstade-Schellebelle uitg. jj Meerbeke-Oudegem 0-2 i W. Moorsel-Wieze uitg. f Vlierzele-Kerksken 3-2 Grembergen-Bambrugge uitg. E. St. Gillis-Appels 1-1 Thor Meldert-Voorde 0-0 Beervelde-SK Overmere 2-1 Valentino-SK Beervelde 0-0 Westrem-Oordegem 2-0 Erondegem-Massemen 7-0 Edixvelde-Ede 1-4 Welle-Serskamp 4-1 Heldergem-Herdersem 3-0 Gijzegem-Lutterzele 2-3 Opstal-Schoonaarde 2-0 Doggen-S. Moorsel 3-1 Berlare-Boonwijk 2-3 Rap. Lebbeke-Baardegem 0-4 Erembodegem-E. Meldert 0-1 Heikant Zele-Sinaai 0-0 (stilgelegd) Belukkig Nieuwjaar aan alle sportliefhebbers. 59Br'. .5MB& SBES J3KC 308K.

De Voorpost | 1978 | | pagina 25