Nationale voetbalkompetitie nog het meest aan» Alain Verstraete: «Amateurisme spreekt me ons land Nieuws van SK Sint-Niklaas Rik Coppens aandachtig toeschouwer Panorama is nu s Kijk zelf. Panorama Nieuw en bij de tijd. Willy Poppe: «Stadsbestuur moet uit zijn schelp komen» Psychologische druk op spelers SK Sint-Niklaas te zwaar? 22 - 30.3.1979 - De Voorpost SPORT r m na Van mee iar i leling zal kuet1i< ontgoocheliier j Sportkring Sint-Niklaas had een zeer geslaagde transferperiode achter de rug toen het nieuwe seizoen anno 1978 startte. Eén van die opmerkelijke overgaven werd getekend door Alain Verstraeten, achterspeier bij Sportkring. Tijdens de wedstrijd op Hasselt werd Alain Verstraeten gedurende de tweede helft in de kleedkamer gelaten. De man die zowat iedereen verbaasde omwille van zijn uitstekende voetbalkwaliteiten zou het plots niet meer kunnen. Vorige week, tegen Rotselaer stond de ex-Dendermondenaar op nieuw zijn ambities te bewijzen in de ploeg, die momenteel opnieuw goed draait, vooral dank zij de ingreep van trainer Bulatovic die de Algerijn Zidane Djamel een nieuwe rol toebedeelde: deze van teruggekomen voorspeler. De integrale erdediging an Sportkring met .l.n.r. Alain erstraeten, Marc Nijs, Hans ai Someren, Luc Nan Hae\ere en kapitein Jozef Beirinckx. Meteen ging de ploeg te- keer...» rug volop draaien. Dat Alain begrijpt de situatie resulteerde al onmiddel- volkomen, lijk in het scoren, van Zegt hij zelf niet: «Het drie doelpunten. Wat ge- was beter eens een time durende enkele wedstrij- te rusten, fysiek zat ik er den minder aan de op- wat door en dan de mo pervlakte kwam, zagen kerslagen van ons de- we nu weer: Verstraeten bacle tegen Aalst en liep opnieuw enkele ma len zijn lijntje af en toon de op die wijze zijn aan- en slechte: het seizoen 1972-1973 werd beslo ten met 30 wedstrijden zonder verlies én met de titel, daarna twee jaar in derde nationale met wis selende kansen, vervol gens in bevordering en daar blijven haperen. Sportkring volgde hem een gans jaar en twijfel de niet aan de kapacitei- Hasselt, deden ook geen deugd.» Klare en duidelijke taal vallende kwaliteiten. Dat overigens van iemand ten van de man die vorig is Verstraeten op zijn die amper de 24 voorbij se,zoen_nog kapitein was is. Je moet een inge- bij KAVD. steldheid aankweken die Oud-internationaal, trai- je niet zo maar uit de ner Bertels van Dender- lucht grijpt, maar daad- monde, heeft hem leren werkelijk in de praktijk voetballen, stelt Ver straeten: «Hij haalde me best. Een echte amateur Alain beweert onomwon den nog altijd de voor keur te geven aan het a- omzet. mateurisme (in de goede Dat heeft te maken met uit de provinciale jumo- zin dan) en heel wat min- intelligentie, met de in- res en plaatste me in het der om het geld. Dat is tellektuele background, eerste elftal. Daar heb ik misschien een krasse met je opvoeding, met je zowat alles gespeeld: m uitdrukking maar wel be- klare en realistische kijk het laatste kompartiment grijpelijk als men weet op de zaken. Het zijn ei- ja zelfs midvoor». Vorig dat hij in Dendermonde, genschappen die Alain jaar scoorde ik zo nog bij de KAVD enkel voor Verstraeten bezit en vier doelpunten en twee de premie speelde. Kon- Sportkring moet spijt als libero. Nochtans is trakten waren daar onbe- hebben dat men hem mijn beste plaats de staand. niet enkele jaartjes eer- rechterflank, iets wat ik Uiteraard liggen de za- der op de kop getikt vroeger zelfs niet kon.» ken bij Sportkring an- heeft. Nadat hij testte tegen U- ders. Een kontrakt is een kontrakt, dat dient nage- Geen enkele transfer leefd door beide partijen, Hij liep kollege te Den wie niet goed speelt, ver- dermonde, de handelsaf- dwijnt uit het eerste elf- deling. Was daar een uit- tai. stekend student, en is Verstraeten zat enkel ge- nu bediende bij de Gene- durende 45 minuten op rale Bank. Op achtjarige de bank te Hasselt en er leeftijd liet hij zich aan- zou zelfs geen wissel sluiten bij KAVD. Men hebben plaatsgevon- weet wat dat betekent: den... indien voorzitter levenslang gebonden Willy Poppe trainer was blijven, geweest. Het standpunt Ei zo na draaide dat bij van de praeses ter zake Verstraeten nog zo uit is duidelijk: «Hij is een ook, hij stond er zeven uitstekend talent, wij jaar in het eerste elftal en weten dat hij het kan, kwam zelfs niet tot een een mindere dag vind ik transfer. Tot Sportkring dan ook geen enkele re- kwam... Bij Dendermon- den om hem op de bank de speelde hij eerst op te zetten. Maar ik ben de de iinkerbackplaats, trainer niet, gedane za- daarna opruimer. Herin ken nemen dus geen neringen zijn er, goede AJain verstraeten nion en Beveren (zijn op ponent was Bert Cluy- tens) bood Sportkring hem een kontrakt aan. De definitieve overgang was geregeld. Dender monde zag Verstraeten liever vertrekken, maar het geld zal wel een rol gespeeld hebben. Bij de Klaasjes belandde Ver straeten zogezegd in het niemandsland, op één uitzondering na, kende hij er niemand. Die uit zondering was Mare Nijs. tegen wie hij jaren gele den met Dendermonde had gespeeld op Gerda. Het grote verschil Als wij hem vragen waar nu precies het grote ver schil ligt, tussen bevor dering en tweede natio nale, antwoordt hij: «Het beperkt zich niet enkel tot het fysieke element maar je moet dat heel wat ruimer zien. Hier hebben we een uitste kende medische begelei ding, heb je tenminste de tijd om je voor te be reiden, te koncentreren op een wedstrijd. In Den dermonde kwam je één uur aan voor de wedstrijd heb je meer koud water onder de douche dan warm, enz. Kleine feiten maar van kapitaal be lang.» Ook het taktische ele ment speelt een grote rol. Vroeger kwam Ver straeten nooit naar voren opgerukt, nu wel. De tal rijke malen dat hij de rechterflank afdwijlt, zijn legio. Daarvoor is hij trouwens bekend. In Lokeren wist men dat ook. Want net toen hij tekende voor de Sint-Ni- klase ploeg, vroeg men hem om te testen tegen Diest. Het is uiteindelijk Sport kring geworden. Of hij er spijt van gehad heeft? Verstraeten«Kijk, als ik mijn kontrakt met de geelblauwen onderte kende, heeft men mij ga ranties geboden. Overi gens was mij bekend dat Toon Pfaff voor de ploeg had getekend en dat be- Om voeling te houden met de top van de rangschik king en om comingteams ais Gent, Racing Meche- len en Diest achter zich te houden, had Sportkring Sint-Niklaas zondag geen alternatief: winnen op Harelbeke was nodig. Overigens was dit nog een uitgestelde wedstrijd uit de tweede periode. Het liep echter totaal anders dan de verwachtingen. Doelman Himpe pakte haarfijn en redde zijn ploeg in de eerste helft al van de ondergang. Schoten van Veyt en Djamel, die de netten hadden moeten raken, werden nu met feilloze intercepties gepa reerd. Tijdens de tweede helft stond Sportkring wat meer onder druk doch kwam er goed uit. De wind in het voordeel bleek de Klaasjes weinig baat te brengen. Luk Van Haevere beging ai of niet haak- fout in de fatale zone maar dat belette helemaal niet dat de scheidsrechter naar de witte stip wees. De lezer kent de uitslag: 2—0 na een goede wedstrijd bij de Happel-jongens. Merkwaardig is dat Sportkring nu regelmatig in het verlies wordt ge speeld. We hebben daar zo onze bedenkingen o- ver maar stelden de vraag aan praeses Poppe of de spelers momenteel met de eindklassering in het zicht (en een even tuele periodetitel met steeds moeten winnen als gevolg) niet onder een té grote psycholo gische spanning ston den om alles tot een goed einde te brengen. W. Poppe: «Als wij aan het beging van het kam pioenschap vertrokken, maakten we ons geen enkele begoocheling i.v. m. een eventuele titel of periodekampioenschap. We wilden enkel een ver betering nastreven die zijn effekt had op de klassering. De koms, van diverse spelers maakte echter dat we verder ge raakten dan we ooit had den gedacht. Vandaar het stilaan rijpen van de idee dat we een periode- titel konden behalen, ja zelfs overgaan naar de eerste klasse. Waar we echter niet op gelet heb ben, waren de psycholo gische gevolgen van dien. Noem zelf maar op: het ontstaan van diverse supportersklubs, de be volking die in Sportkring begon te geloven, het globale entoesiasme ook bij de spelers. Die begin nen dan na te denken, zien een aantal aktraktie- ve mogelijkheden, uiter aard om meer geld te ver dienen maar ook om naam en faam te maken. Dan komt echter die ont nuchtering. In het begin dacht de tegenstander dat wij een eendagsvlieg waren. Maar uiteindelijk hielden we volWe gaven de kopploegen een pan doering met als gevolg dat onze opponenten ons au sérieux namen. We werden tot kopploeg gepromoveerd. Ze zijn dan tegen ons flink van leer gaan trekken. Iets wat wij trouwens gedu rende de laatste jaren zelf ook hebben gedaan. Speelden we niet onze beste wedstrijden tegen kopploegen en onze min dere tegen de andere? Het is een fenomeen dat zich overal voordoet. Tegen dat alles blijken wij nu niet helemaal op gewassen te zijn. We hebben die ervaring nog niet, we zitten te rap in paniekstemming, wij kunnen een wedstrijd niet gedurende de volle 90 minuten overmeeste ren. Dèt moet je precies kunnen wil je een titel spelen. Dat heeft dus heus niks te maken n een gebrek aan intrins ke waarde bij de spelt of van een gebrek a prestatiedrang. Het realiteit. En kijk maar naar klubs die uit de twei nationale naar eerste verstapten. Wie voorbereid was kri een kaartje retour, danks enkele goede vj sterkingen. Zie naar Boom. Wat zich nu voordi heeft dus weinig te ken met om het welk spelkoncept. M< goed, Sportkring hei nu drie thuiswedstrijdL^ voor de boeg binnen j tijdspanne van één we^ Normaliter moeten M Oostende en Union klif jes zijn, tegen Diest oi april wordt het echf menens. Afwachten dr maar... Il André Gova« tekent toch wat. Met an dere woorden Sportkring wou dit jaar wat forceren en bewijst nu dat de ge volgde politiek de beste is. Kijk maar wat er ge beurt met de jeugd en met de reserven, dat zegt toch genoeg!» Ondertussen heeft Ver straeten de verwachtin gen volledig ingelost. Hij is een schakel die hoege naamd niet meer weg te denken is uit het eerste elftal. Hij is mede de ruggesteun van de ploeg. Misschien is het interessant, tot slot, een krantenknipseltje van 10 oktober 1978 weer te ge ven waarin duidelijk over de prestaties van de ex- Dendermondenaar ge schreven wordt. «Uitblinker in het sluit stuk, zonder de verdien sten van de anderen te willen minimaliseren, was ongetwijfeld Alain Verstraeten. De Dender- mondenaar, waarvan men zich kan afvragen hoe hij met zijn aanleg zo lang in bevordering bleef, heeft zich op korte tijd inderdaad opgewor pen als vaste waarde. Sober in zijn spel noch tans, Is hij de man die genoeg klare kijk en fee ling bezit om te weten waar hij moet zijn om bressen te dichten. Bo vendien is hij aanvallend zeer sterk en dat heeft hem tegen Hasselt diver se open doekjes opgele verd. Voor ons was hij dan ook de man van de match, die boven ieder een uitstak. Zijn aanval lende hulp was boven dien voldoende welkom, want Sportkrings mid denveld was zondag be slist niet in beste doen...» Dit soort kwalifikatie is niet de enige die over Verstraeten verscheen. Zijn vaak indrukwekken de techniek haalde al meermaals de krante koppen. Het gaat dus (opnieuw) goed met hem. André Govaert Rik Coppens die sedert een paar maanden Rotselaar, dat zich insgelijks op een hellend v vlak bevindt, onder zijn hoede heeft, was een aandachtig toeschouwer in het P. Cornelissta- dion. Hij heeft Aalst zeker niet onder zijn beste gedaante gezien maar had wel de mond vol e over de prestatie van de Limburger Schoofs. Jef Van Hove t wte* Mag üw zoon bokser worden? Panorama stapte in de ring voor een robbertje vechteil met de bokssport... en ontdekte dat boksen ook mooil kan zijn. Een ooggetuigeverslag. Handen van hoop. In Seattle (Chicago) vechten 300 vrijwilligers voor de 1 toekomst van een kind. Zeshonderd handen houden q in dag uit de spiertjes van de kleine Clintie in bewegini Tweede schijf van Panorama's grote prijsvraag rond de Vlaamse gemeenten. Hoofdprijs: een auto, inklusief BTW. Voorzitter Willy Poppe delijk antwoord op zijn gestelde vragen voor het einde van de kompetitie. Komen die er niet dan zullen op het sportieve vlak maatregelen moeten genomen worden die er op neer zullen komen dat Sportkring de eerste ja ren helemaal niet naar eerste afdeling zal nen. Tot van wie allemaal? André Govai lingswerken nodig, die geraamd worden op 3 5 miljoen. Als een klub, die nog een tribune staan heeft op haar eigen terrein ook dót nog moet gaan klaarspelen, komen we nergens, zegt Poppe. Laat het stadsbestuur dan maar stellen dat wij de ambassadeurs zijn. Wat brengt het echter in 's hemelsnaam op als het bij woorden blijft. De Sportkringpraeses is nu al een tiental jaren begaan met zijn vereniging. Dat betekende de hele tijd hard werken aan de toekomst van -de- kiub. Toekomst die er een poos geleden niet zo heel roos kleurig uitzag. Ondertussen is al heel wat veran derd. Maar Sportkring wil zo weinig voor de klubs meer. Willy Poppe be- doet. Hij bedoelt daar- grijpt bijvoorbeeld de mee o.m. de akkomoda- houding van de stad Sint ties zoals de tribune en Niklaas niet als die op alles wat zich momen uitzondering van het 10 teel daaronder bevindt, puntenprogramma toch Er zijn dringend herstel- Sportkring beschikt in derdaad over akkomoda- ties die dateren van 1932. Er bestaat een plan gepaard aan een verkave ling, dat Sportkring in staat zou stellen (en ook de stad trouwens) over een uitstekend komplex te beschikken. Een deel- facet daarvan zou de bouw van een nieuwe tri bune zijn. Dat kost ech ter een slordige 30 50 miljoen. Hoe kan een klub dat betalen, vraagt de voorzitter. En heeft de ganse stad, zelfstandi gen inkluis, geen baat bij het goed draaien van Sportkring? Vragen die de gewetensvolle voor zitter allemaal op een rij tje stelt. De gesprekken die hij met de burge meester tot hiertoe had, waren positief. De wil -<is er, de praktische besluit vorming nog niet. Willy Poppe wil een dui-

De Voorpost | 1979 | | pagina 22