3 Nationale Voetbalkompetitie jmüTMl Niet r'ik aan inhoud Om wakker van te liggen Nationale: Jong Lede - Roeselare 1—0 ijk op 1e Provinciale eersman mist strafschop Aalst - Lokerse 0-1 Onverdiende nederlaag voor KAVD 3e Nationale: Eendr. Zele - Vorst 0 1 Kijk op 3e Provinciale C Verdedigingen een echte zeef Hofstade - Schellebelle 6-5 De Voorpost - 30.3 1979 - 23 om er naar huis over te schrijven. Daar was het na de wedstrijd trouwens roerend over Lede-Roeselare was inderdaad niet rijk aan e voetbaidaden en de prangende momenten men gemakkelijk tellen. Zeker geen hoogvlieger et vooruitzicht van de topper tegen Oudenaarde een puntje liet glippen te Marchienne. weinig voldoening Jong Lede na die ine» zege die vlak na jst tot stand kwam. e 51e minuut pikte na een verre uittrap an den Bossche de mee. En uit een vrij >ar de faze haalde hij lenige doelpunt, dat ïli'er geen hoogtepunt uit de match. Lede 'a' tot dan toe het spel te kort gehouden en slechts weinig ge- scheppen. Uit de te speelhelft was al leen te onthouden een paar fikse kopballen van Delmulle die van een niet het doel misten en een poging van Parrez, die Van Belle verving. Nadat Lede naar de leiding was geklommen, nam Roese lare kordaat de teugels in handen. Lede moest dan wijken met het gevolg dat de verdediging het een paar keer vrij warm kreeg en Mare D'Hondt moest zelfs de bal eens van de fatale lijn wegke- ren om de gasten van de gelijkmaker te houden. Naar het einde toe ge raakte de Lede verdedi ging zelfs enige keren in paniek, maar kon dan toch de kleine cijfers tot het einde toe op het bord houden. Roger Mergeay gaf na de wedstrijd als zijn mening te kennen dat het zeker geen grote vertoning werd! «We hebben de zaken niet te best aangepakt. Ik had de spelers op het hart gedrukt de lange voorzet te hanteren, op een der gelijk speelveld mocht men inderdaad het spel niet te kort houden. Ik neem wel aan dat het vooral in de centrale veldstrook moeilijk ma- neuvreren was maar toch is het ook zo dat de vleu gels vanwaar in die om standigheden het gevaar moest komen teveel wer den verwaarloosd. An derzijds kregen de be zoekende aanvallers na de rust nogal vrij spel, vandaar dat er dan ook gevaar dreigde en onze overwinning ook wel e- ven in het gedrang kwam. In de tweede speelhelft nadat het 1—0 geworden was ging onze tegenstander natuurlijk meer aan aanvallen den ken. Roeselare nam dan risiko's maar we hebben hiervan niet geprofi teerd. We vervielen in hetzelfde euvel van de eerste periode. Indien we onze spitsen toen goed hadden aangespeeld wa ren er denkelijk nog een paar doelpunten geval len. Want op een derge lijk speelveld kon onze tegenstander moeilijk te rug naar de verdediging overschakelen. En daar van hadden we voluit moeten profiteren», al dus Roger Mergeay. Nu zondag speelt Lede op nieuw in eigen huis, met titelkandidaat Oudenaar de als gast. Het wordt meer dan waarschijnlijk een spannend treffen waarbij de thuisploeg het niet geringe voordeel heeft dat ze deze partij ontspannen kan aanpak ken, wat niet het geval is voor Oudenaarde. JVH add mee weren (Jong rdienstelijke bezoekende portier zal pstoot naar doel. maai Roeselare 1-0). (vim) tie wedstrijden zonder nederlaag vijf op zes bleef Aalst, dat de week voordien F.C. Brakel een peperdure ling had aangeboden, niet op het zegepad. Tegen Lo- S.V. werd het een nederlaag met het kleinste verschil, 'ij nog eens duidelijk werd gesteld dat in de voetbal alleen de doelpunten de einduitslag bepalen. Als S.K. lstrijd verloor kwam dat niet door het feit dat het een goede wedstrijd speelde, maar eens te meer door een aan infiltratiekracht en doeltrefTende afwerking. ld Ivanop de strafschoppunt sitie doch knalde de bal tegen n de broodnodige roos de bezoekende doelman aan Inde 25c minuut was er een fel opgemerkte persoonlijke in spanning van Bieseman, die drie tegenstanders in de wind zette en Michiels in de goede baan loodste. Deze werd ech ter in zijn rush naar doel net vóór de grote rechthoek foutief gestuit Daarna was er nog een aktie met een geslaagde cen twee beweging langs het Aals- ters duo Bieseman - Guy Ren- neboog doch deze laatste schoot de bal boven de dwars ligger. Rond het half uur kreeg Lokerse de kans. Het boogje van Zaman had Meersman ge klopt doch Rufin Van den Eynde was voor S.K. de red dende engel. In het laatste kwartier zou Lokerse dan het heft in handen nemen, doch zonder konkreet rezultaat. In de 65l' minuut werd de neder laag van S.K. Aalst dat het op nieuw in nauwe schoentjes brengt, voltrokken. J.V.H. 4e Nationale: Pat u rages - KAV Dendermonde 2 0 Het is maar een triestige terugreis geworden voor KAV Dendermonde. Vooral dan omdat de vooruitzichten voor de partij tegen Paturages niet zo optimistisch waren gesteld. Hofman en Hillaert gekwetst, Maes en Collewaert met gele schorsing waren afwezig terwijl Van den Dun- gen en Turneer kwasi zonder training wegens ziekte in de ploeg stonden. Op de reservebank nam dan nog Schampaert plaats. Ook hij was enkele weken afwezig wegens kwetsuur en was niet ten volle fit. «Minstens een punt was een normale beloning geweest», aldus sekretaris Guy Legat, die als gedeeltelijke oorzaak wel het falen van De Vos na tien minuten inroept. «Dat zeker doelpunt zou een zwak Paturages de benen afgesneden hebben. Nu gaf het ons een opdoffer die niet onmiddellijk werd verteerd. De twee plaatselij ke doelpunten waren het gevolg van dekkings- fouten.» Zondag speelt KAVD tegen Rac. Gent. Het wordt een erg belangrijke partij die zeker niet zonder puntwinst mag afgesloten worden. Het belooft nog erg spannende weken te worden voorde voetbalfans uit de Denderstede. (gdp) a-plukken Meersman die ter de bal kwam schoot oljcgen de vuist van Smol- En weg het laatste hoop op een onbeslist, islotte het meest billijke :ultaat zou geweest zijn S V was in het begin gevaarlijk langs zijn int Van Boxelaer, die week voordien scher- I gemaakt. Van Boxe- s ook nu moeilijk aan te leggen en sneed een leer niet ongevaarlijk 'c Aalsterse verdedi gde!Men was dus van if aan gewaarschuwd :t gevaar. Het werd een ige eerste speelhelft de thuisploeg haar deel gevaarlijke uitvallen ;iscn. De eerste maal Smolders werke- moeilijkheden kwam men in de 10p mi- 'oen kwam Mare Ren- een goede schietpo- Deze duwfout op een Leedse kopbal werd niet bestraft (Jong Lede-SK Roeselare 1-0). (vim) Nu reeds 540 minuten kompetitiestrijd zijn verlopen zonder het aantekenen van een doelpunt, ei in de twee laatste ontmoetingen een strafschop werd gemist, en tegen de drie hoofdtenoren uit het Brusselse in de Elststraat vier doelpunten ten on rechte verloren gingen, zou men minder beginnen wakker liggen. In de konfrontatie tegen ders want dezelfde aan- Vorst werd door ref. De vallers van nu dreven de Zutter twee strafschop- forwards in het voorsei- pen geblazen, maar het zoen hun aktieva tot het konder er drie geweest een der beste van de zijn bij een strengere be- reeks op. oordeling van het hand spel van De Vos. Boeykens terug In de twee zware bestraf fingen die de spelleider Na drie maanden afwe- floot draagt achterspeler zigheid wegens een knie- Jacobs een grote verant- kwetsuur en op het punt woordelijkheid en velen te hebben gestaan zich schuiven hem in de te laten opereren door schoenen dat hij een on- Dr. Temmerman uit Den- nodige fout op Cornille dermonde verscheen de beging, die een elfmeter- Zeelse onderwijzer fit en trap en meteen de neder- wel tussen de lijnen, laag voor gevolg had. Marnix bewees van zijn Meer aandacht schenken kwaliteiten niets verloren we aan de wijze waarop te hebben. Het terug in Freddy eerder te zelfze- de ploeg brengen van ker de strafschop nam: zijn plaatsing en zijn ge brek aan koncentratie hebben aan De Poortere gelegenheid gegeven om bijna met matematische zekerheid de hoek te kie zen waar de bal ging be landen. Bij zijn vermel denswaardige refleks had de groen-witte por tier dan ook nog een gro te dosis geluk gezien het leder op de onderkant van de deklat sprong en in het veld terechtkwam. In de daarop volgende schermutseling dreigde het nog twee keren de fatale lijn te overschrij den, maar tenslotte kon de baf door de gastde- fensie verwerkt worden. Dat de ploeg in de steek gelaten wordt door moe der Fort una kan niet an- Boeykens had voor ge volg, dat er met de inval lers een moeilijke beslis sing vanwege de selektie nodig was. Men heeft een soort beurtsisteem uitgedokterd, waardoor nu zonder reserve-doel man werd geakteerd. Cooreman kreeg zelfs geen plaatsje op de bank en verscheen niet om op te treden met de reser- ven. Ook was hij op het klubfeest afwezig. Mare is wel een beetje in de put, maar zijn afwezig heid hield meer verband met een operatief ingrij pen, dat zijn echtgenote moest ondergaan. Hij meent zelfs dat wegens het aantal middenvelders die bij Eendracht voor handen zijn de klub er goed zou aan doen om aan een mogelijke trans fer voor hem te denken Eerste zaterdagwedstrijd Sedert het verblijf in der de afdeling was het de eerste keer, dat de diri genten besloten een ont moeting op zaterdag te laten doorgaan. Immers de geplande voetballoze speeldag had voor ge volg, dat men het klub feest had georganiseerd op 25 maart. De aanwezigheid van amper een 400 tal sup porters zal niet van aard zijn om in de toekomst nog dergelijke maatrege len te treffen. Harde kritiek De aanwezigen komen in op de eerste plaats om hun elftal te zien winnen en als tegen alle logika toch in het verlies ge raakt dan komt de scha duwzijde van de soms fervente aanhang op het voorplein. Nu kreeg Jan- segers een voornaam deel van de lading wan smakelijke uitlatingen. We geven grif toe, dat deze speler-trainer niet tot de uitblinkers be hoort en er op uit is het spel op zijn naam te kon- centreren, maar nemen volledig afstand van de wijze waarop sommigen die de opgang van Een dracht prediken, «hun» verantwoordelijken uit kafferen voor het minder goed presteren. Laat ons hopen dat Eendracht tra ditie-getrouw op ver plaatsing zich in de kij ker speelt en de puntjes uit de Rodenbachstede worden meegebracht. (B.) De vuist van doelman Smolders brengt hier redding op een kopbal van Marc Renneboog (SK Aalst-Lokerse 0-1). (el) is» öeze wedstrijd werd met een karrevracht doelpunten over goten zodat de liefhebbers hiervan alleszins best aan hun trekken zijn gekomen. Deze abnormaal hoge eindscore werd vooral in de hand gewerkt door de vrijgevigheid van de wederzijdse verdedigingen, die op nogal leemen voeten stonden, maar ook wel door een paar slippertjes van de doelmannen. Reeds in de eerste minuut werd de thuisploeg in het krijt gezet. De Wilskrachtdefensie liet toen reeds haar eerste steek vallen. Verhoeven, die een der dominerende figuren zou wor den. liet die kans niet glippen. Hij benutte de te korte terug speelbal van Van Geert. De thuisploeg zou er daarna echter in slagen die 0-1 achterstand in een 2-1 voorsprong om te zet ten. Telkens langs een oppor tune Van De Winckel. Schel lebelle liet echter niet af en klom niet alleen op gelijke enneboog wordt in zijn rush gestuit door 3 tegenstanders, waaronder doelman Smolders hoogte maar deed de partii ook I Ist-Lokerse 0-1). (el) J opnieuw in haar voordeel draaien. Het was Verhoeven die voor deze ommekeer zorgde. Hofstade zou daarna met een zeker sukses tegen deze achterstand optornen. Het kwam langs Van Lintber gen. Roeland strafschop en Luc De Man opnieuw aan het bewind. De Grauwe bracht er opnieuw meer spanning in, maar Van de Winckel zou dan toch het half dozijn volmaken en meteen ook de overwinning vastleggen. Schellebelle kwamnog tot 6-5 terug. Maar mrïSnn*V*- M' "fewfaraoK* «BK» de miniemen van Spana Appels (staand) en KAVD Dendermonde (zittend) (3-2). de bezoekers werden geholpen door het doclhout. Tweemaal zag Van de Winckel zijn hard getrapte bal door de paal ge stopt. terwijl ook Vergeylen eens de staander trof. De cij ferverhouding had dus nog wel grotere vormen kunnen aan nemen, maar het had ook best op een 6-6 stand kunnen uit draaien want John Lissens kon de bal eens van de fatale lijn keren. De Hofstade-trainer noemde het een vrij eigenaar- «Iedereen kent al eens een dige wedstrijd, waarin de wind minder goede dag» zegde John in niet geringe mate mees- Lissens. peelde en ook wel enige in- J.V.H vloed had op het eindrezultaat. - Niettemin gingen de weder zijdse verdedigingen, de doelmannen inkluis, zeker niet vrij uit meende de Hofstade trainer speler. Hij tilde echter niet te zwaar aan dit gedeelte lijke falen van de verdediging.

De Voorpost | 1979 | | pagina 23