Nationale kompetitie Imii Wordt het nog een testmatch? B Ie Nationale Sunair Oostende - Okapi 112-76 Zonder kommentaar Nationaal Basketbal Campbell toch op het appel Propaganda wedstrijd et Panters Baasrode kadetten 1/2 finalist Belgische Beker 24 - 30.3.1979 - De Voorpost Na de eerste speelhelft kon men reeds huiswaarts keren. Toen immers stond de Su- nair-overwinning reeds paal vast en kon Aalst het greintje hoop dat nog bleef opdoe ken. De thuisploeg had het inderdaad nogal snel beke ken tegen een vooral zwak verdedigend Okapi bij wie Chapman zo aanvallend als verdedigend opvallend in gebreke bleef. De Aalsterse Amerikanen waren in die eerste periode alles behalve produktief. Ze kwamen sa men aan slechts schamele en beschamende achttien pun ten terwijl de Oostendse Amerikaan er een splijtend recital van maakte en zijn landgenoten als lucht voor - bijging. Het was voor Sunair een koud kunstje dé partij van meet af aan naar zijn hand te zetten. Bij de rust luidde de stand 58-34. De zege van de kustploeg liet toen niet de minste twijfel meer. De tweede speelhelft was nog slechts een formali teit waarin de thuisploeg verder van haar zeer zwakke tegenstander wegliep. Het spreekt vanzelf dat men bij Okapi fel ontgoocheld was na de wedstrijd, waarin alleen Celle Van De Keer - vijf op zeven - in de eerste speelhelft- en Schorreel op hun normaal peil akteerden. Men stipte vooral de zwakke verrichting aan van Kevin Chapman die in verdediging nergens was. Als enige pleister op de diepe wonde kon men aanvoeren dat men het zonder Herman Van den Broeck had moeten doen waardoor men dan over slechts vijf basisspelers be schikte. Het zit echter dieper. Het moreel front is aan het wankelen. En men gelooft er blijkbaar niet meer in. En in de gegeven omstandigheden maakt men op de slotdag weinig of geen kans tegen Standard zodat Andenne dat het in eigen zaal mag doen een niet geringe kans heeft om op gelijke hoogte van Okapi te komen. Het is zeker niet denkbeeldig dat het tot een testmatch komt. We zijn zelfs geneigd te beweren dat dit tot de grootste mogelijk heden behoort. Anderdeels is het zo goed als zeker dat coach Paul Poppe volgend seizoen Okapi niet meer zal onder zijn hoede hebben. Poppe heeft immers reeds een viertal aanbiedingen op zak. Men zal direkt na de kompetitie bij Okapi een paar beslissingen treffen: men heeft reeds enkele kontakten gelegd met het oog op de eventuele opvol ging van de huidige trainer coach. Het is ook zo dat men enkele beloften wil laten afvloeien. Men is inderdaad van oordeel dat die jongens niet eeuwig op de bank kunnen blijven, waar ze elders wel betere diensten zouden kunnen bewijzen. Inmiddels is het uitkijken naar de laatste kompetitie wedstrijd met Standard. Ho pelijk krijgen we zaterdag Okapi nog eens onder zijn ware gedaante te zien. J.V.H. Tweedeklasse B.C. Aalst - Eburonen 83-135 Basket 2' nat. Van de Velde speelt gevat Dherdt t Aalst-Tongeren 83-135). (el) Zoals uit de einduitslag kan worden afgeleid was het een wedstrijd zonder geschiede nis geworden. B.C. Aalst was eens te meer nooit in de match. Dat het tenslotte aan een dergelijk puntenaantal kwam was te wijten aan het feit dat Eburonen niet stug verdedigde. Uitzondering dan gemaakt voor Odems die meester was in alle lucht duels en ook in de rebound. De Tongerense Amerikaan plukte ontelbare ballen die van de plank of van de ring terugkaatsten. De wedstrijd was na een tiental minuten reeds georienteerd. Aalst begon met een nul op zes shotprestatie, verwaarloosde de verdediging zodat Pluym en Rubens Eburonen ge makkelijk en onbedreigd naar de leiding tilden. Aalst kon moeilijk over de dakgo ten van Odems en probeerde dan tot onder de basket door te dringen. Het schudde toch een paar goede maneuvers uit de mouwen die dan langs Okapi Aalst blijft buitenshuis onder de maat Het draait niet meer vlog in het Okapi huishouden en dit is een teken aan de wand nu het behoud in de hoogste klasse nog geen zekerheid is. De Aalstenaars zijn zeker niet gediend met een degradatie naar tweede klasse. Met de prestaties in verdediging tijdens de laatste wedstrijden voor ogen. is het lang niet zeker dat men de laatste match thuis tegen de tweede ploeg uit de kompetitie. Standard Luik. kan winnen. Kortrijk vorige week en Oostende deze week namen een loopje met hetgeen een verdediging moest zijn. De kustploeg met de minst renderende aanval uit de reeks lukte gezwind de drje cijfers en maakte er in de tweede helft een lachespelletje van, toen zelfs Van den Bosch op een oefenbord ging scoren. Van de Keere met een 5 op 7 in de eerste helft was nog enigszins op peil. De Okapi's zullen zaterdagavond uit een ander vaatje moeten tappen om Standard te kloppen. Het is noodzakelijk want Andenne kan thuis Ijsboerke aan. dat buitenshuis niet zo sterk, is en dat komt er nog een testmatch om het behoud. B.C. Aalst met normaal resultaat als zovele Verliezen met 50 punten verschil is de normale wekelijkse portie die de Aalstenaars te slikken krijgen. Met 46-71 aan de rust had Tongeren, een ploeg uit het midden van de klassering, eigenlijk al een eindstand op het bord gezet. Moed hebben jongens als Luc Aerts. Kesteloot. Dhert. Van de Velde en andere Van Gijseghems wel te koop. maar daar wint men in deze decreet-periode geen wedstrijd mee. DBC Aalst: Gentse zaal te glad voor Aalsterse meisjes Tegen kampioen in Sp. Destelbergen namen de Aalsterse meisjes de beste start en Wojtal zorgde voor 2-11. maar langs beide kanten moesten halsbrekende toeren uitgehaald worden om rechtop te blijven. Na de rust bij 39-32 besliste de scheidsrechter wijselijk de Oostvlaamse topper te stoppen wegens condensatie van de vloer. Op 4 april om 20.30 u. zal men het overdoen. Hermes St. Niklaas naar opluchting voor het behoud De Waaslanders zetten hun strijd om het behoud verder. In de Oostvlaamse derby kregen ze het in de eerste helft zeer moeilijk. Aan de rust was er nog niets gezegd. Willy Oelbrandt kon zijn gewone speelstijl niet opdringen. Hij zat in de greep van Acke, maar de Hermes dubbele meter had last van de inzet van het treffen. Daarenboven had de thuisploeg het erg moeilijk om Veldeman. met 31 punten, topscorer van de match, te bedwingen. Coach Louis De Bruyne nam nog geen risico met Fnzlin en Bonnaerens moest dan maar de Schelde- aanval mee helpen opvangen. Als postspeler Enzlin dan toch speelde had Schelde het heel wat moeilijker. In de tweede helft kreeg de thuisploeg definitief vat op de match. Hugo De Keyser bleef de bezoekende verdediging voor problemen stellen en Tienne Morthamer. die als spelverdeler, veel vrijheid kreeg nam zijn verantwoordelijkheid en in plaats van assists uit te delen liet Moorthamer nu korven achter zijn naam zetten, zodat St. Niklaas 57-47 op het bord zette aan de 5e minuut. Een kollektief sterk spelend Hermes liet die voorsprong niet meer teloor gaan en op 5 minuten voor affluiten wees het scorebord 75-63 en op dit moment werden alle risico's geschuwd en was safety first de slagzin, die perfekt werd uitgevoerd. Schelde kon via vrijworpen nog wel wat afknagen maar Hermes won dc partij, die hen 4 punten voorsprong oplevert op de voorlaatste Rubo Niel. Komende speeldag is heel belangrijk. Winst bij Mercurius en Rubo-verlies te Brabo betekent voor de Waaslanders zo goed als het behoud. Het moreel staat in het zenith en coach De Bruyne wil nog een 3 op 3 halen om het seizoen af te sluiten. Panters Baasrode: het kon misschien anders zijn Een zege bij Houtland lag voor Panters zeker niet in de lijn der verwachtingen, maar de 88-84 eindstand wijst zeker niet op een één rich tings wed strijd Coach Frans Van Driessche startte in zone met een onuitgegeven vijftal met Luc en Mare Vernimmen. Rie Puttemans. Cois Dierick en Willy Van den Broeck. Voor velen bleef het een raadsel en vraagteken waarom Miel Van den Broeck de ganse eerste helft op de bank bleef. Luc Vernimmen. Putteman 'en Dierick. tot op het moment dat zijn coach hem na twee technische fouten naar de bank riep. hielden hun ploeg in de match. De bezoekers kregen een 14-0 te incasseren en de ingekomen Dirk Moens kon de rustcijfers alleen maar beperken. In de tweede helft kreeg Miel Van den Broeck zijn kans maar bleef Dierick op de bank. Luc Vernimmen jutte zi jn ploegmaats op en een hard werkende Dirk Moens bracht samen met Putteman - Miel Van den Broeck. Mare Vernimmen spanning in de match. In de laatste minuut 86-84 was nog alles mogelijk, maar Verdeyen zette thuisploeg Houtland Torhout met een treffer in de laatste seconden op veiligheid. In de beslissende fase kreeg Mare Vernimmen nog een technische fout aangesmeerd, toen hij een aanvallende fout van broer Luc niet nam. Het werd voor Panters een wedstrijd met eigenaardige wendingen. Drie technisch fouten en basismannen als Miel Van den Broeck en Francois Dierick. gedurende 20 minuten op de bank. Wasocub Waasmunster: belangrijk keerpunt Wasocub speelde vorige zondag niet tegen Wytewa. De scheidsrechters werden aangeduid voor een later uur. Maar voor de ploeg van voorzitter Jaak Gerlo is de zondagavond wedstrijd te Zele tegen Cabrita wel belangrijk. Dc derby, die in het verleden steeds een speciale entourage had. is voor Waasmunster van bchoudsbclang en de punten zijn het eerste objektief. Hel wordt wel moeilijk tegen een thuisploeg, die de laalsle weken goed speelt en ontspannen aan de match kan beginnen. BENO Derde klasse Osiris - Mercurius 94-86 per etini ,mi wed Bij Osiris was er zaterdagavond enige twijfel of Pc!lC0a< Campbell zou komen opdagen. De humeurige Ameriki ten had inderdaad donderdagavond zonder enige reden training verlaten. Vandaar dat men natuurlijk tussen hi en vrees leefde bij Osiris dat nog in de slag zit voor mooiste ereplaats. D'Herdt en Kesteloot werden afgerond. Zo liep het naar 15-31 en toen pas kwam Odems af en toe eens op de piek van de aanval zodat de rust met 46-71 inging. Keste loot. D'Herdt en Aerts kon den niet optornen tegen hun gasten, die niet eens het onderste uit de kan moest halen om tot deze kloof te komen. Na amper negen minuten in de tweede speel helft kwam Tongeren reeds aan zijn honderste punt. De bezoekers konden dan ook gerust hun wisselspelers aan spreken en Aalst deed dit ook Van de basisspelers bleef alleen Aerts op het terrein en was omringd door Dierick. Lenoir. Vandermaelen en De Graaf. De partij die al niet veel had geboden eindigde in volledige onverschilligheid. De doelpunten: Kesteloot 12-7. Van de Velde 6-6. Dierick. D'Herdt 14-6. Van Gijseghem 4-6. Aerts 10-8. De Graaf 0-2. Van der Maelen. Lenoir. J.V.H. Pas een kwartier vóór het begin van de wedstrijd maak te hij dan toch zijn verschij ning. Het is ook gebleken dat men hem hard nodig heeft. Want wat men bij de rust, die met een 46-29 stand inging, niet meer voor mogelijk had gehouden gebeurde dan toch een paar minuten vóór het einde. Toen herleidde Mer curius de achterstand tot drie punten (87-84). en deed de spanning opnieuw haar in trede. Campbell en D'herdt zouden deze benepen situatie echter rechtzetten. De terug keer van Mercurius was in hoofdzaak te wijten aan het uitvallen van Herman Van skoait ^eer- Deze kreeg na amper zeven minuten in de tweede speelhelft zijn vijfde fout aangesmeerd. Meteen bleek de verdediging minder sekuur waarvan dan vooral Xhaet profiteerde om zestien punten achter zijn naam te brengen. Voordien was de bezoekende topscorer tot amper acht punten beperkt. Xhaet. men zal het zich wellicht herinneren stond een paar seizoenen geleden ook op het verlanglijstje van Okapi. Het was inzonderheid onder impuls van Ceuppens Het woord 'propagandabasketbal' viel terecht bij het groot die een acht op acht shot- deel van de toeschouwers na de wedstrijd van zondagavond. prestatie lukte en bovenop Beide ploegen speelden nog gemotiveerd, want in beide kampen was er nog een vleugje hoop op de derde plaats, die eventueel nog aanleiding zou geven tot een testmatch voor een bijkomende promotieplaats. twee vrijworpen tot doelpunt omboog dat O naar een 26-16 voorspi liep. Ceuppens was werki onhoudbaar en hij flitste wee de haverklap door de be: lerm kende verdediging. Na recital Ceuppens was het beurt aan Campbell paar nummertjes te bren l de terwijl ook Van Keer èms okk aandeel had in de 4( deze ruststand. Campbell liet chu\ fantastische shotprest timu noteren. Bij een 64-43 st et e moest Van Keer naar terk invallersbank en meteen icten gon Mercurius dat naar mdei Basket 3" nat. Dherdt speelde een knappe tweede helft en hier (Osiris Denderleeuw-Mercurius 94-86). (el) Setst 4e Nationaal Cabrita Globe Jeans Zele Linkeroever 94-83 De thuisploeg startte in een bijzonder beweeglijke 12-2 zone en was bijzonder precies bij het afwerken. Men startte met een gezamenlijke 5 op 6 en aan de 3e minuut was het 10-2. maar de 2 fouten na evenveel minuten voor Lamb waren een streep door de thuisrekening. Het Cabrita vijftal Moens - Coene - Lamb - Famav - Van de Velde ging door tot 18-8 aan de 6e minuut. De bezoekers, ge kwalificeerd met op één na de sterkste aanval uit de reeks moesten er dringend iets aan doen. De Prince deed het met vrijworpen en bij de 13e minuut kreeg Lamb zijn 3e fout aangesmeerd. Lau- werskon milderen tot 31-27. Coach Frans Verhulst riep aan de 14e minuut John Lamb naar de bank en bracht Filip Van Hassel in. Vijf Zeienaars. gevormd bij de club waarvoor ze momen teel spelen, toonden iets in hun mars te hebben en liepen opnieuw uit tot 36-29. Op het einde van de eerste speelhelft kon Linkeroever nog even terugslaan, omdat een paar beslissingen in het nadeel van de thuisploeg uitvielen. Rust 47-45. In de tweede helft maakte Linkeroever onmiddellijk ge lijk. maar Lamb zorgde aan de 5e minuut voor 55-49. Ramijsen - De Brince de monstreerden de give and go en op de 8e minuut namen ze de leiding met 59-62. Filip Van Hassel plukte rebounds en intercepteerde gepast. Coene dreef het tempo op en de 66-66 aan de 1 le minuut ging via een 10-0 naar 76-66. De Antwerpenaars probeer den nog te reageren maar Erie Van de Velde, opnieuw in goede konditie. plaatste een 4 op 4 en brak de bezoekende weerstand met 88-81. In de slotseconden deden Famay - Filip Van Hassel de thuisaanvangers rechtveren met een pracht- kombinatie. die Filip alleen onder de korf bracht en de eindstand vastlegde 94-83. De wedstrijd in cijfers: Zele scoorde 37 korven uit 65 pogingen en 20 op 24 vrijworpen. Moens 4-0 (1 p 3 en 2 op 5 vw); Coene 8-14 (8 op 16 en 6 op 6vw); Famay 14-6 (8 op 14 en 4 op 5 vw); Filip Van Hasse! 2-7 (4 op 6 en 1 op I vw); Lamb 13-8 (8 op 13 en 5 op 5 vw): Van dc Velde 6-12 (8 op. 12 en 2 op 2 vw). Linkeroever scoorde 31 kor ven uit 69 pogingen en 21 op 27 vrijworpen. vierde versnelling greep de achterstand te knagenlater van 84-72 ging het over 8 trijd naar 87-84. Van der Spi jnz( kreeg dan nog een vijfde eizo achter zijn naam uiteindelijk konden Ca rvo bel en D'herdt de nedei afwenden. De doelpunten: Biese 2-4. Van der Spiegel 2-0. Keer 10-4. D'Herdt Ceuppens 19-6. Camj 14-24. De volgende t T tander van Osiris is Bi Het wordt dus geen f voor de ploeg van Ruysseveldt en coach Troch. Men maakt nochtans sterk dat r aewe d,nv J.falm De lp v irszi N Boom kan winnen. Indrukken over de wedstrijd aan oifc doorverteld Cabrita-coach Frans Verhulst: Fen zeer goede wedstrijd van de ploeg. De spelei blijven nog gemotiveerd voor de 3e plaats en ik had de loop van de week meermaals gezinspeeld op zware klopping die ze in de heenronde opliepen Linkeroever. De 30 punten-nederlaag lag bij de spek nog op de lever. De zes mensen die op het veld stonde Btwi wisten dat ze het moesten doen en positief is zeker d; d ze zonder gezichtsverlies de periode opvingen, die Amerikaan op de bank zat. De zone die we aankleve doet het. Het is wel hard werken maar dit hebben 2 voor elkaar over». tati Kapitein en Zeelse sportman van het Jaar Hugo Coene h v\ Het was een goede wedstrijd en het resultaat is toe schrijven aan het eendrachtig werken van de ploeg, d Bcflt er ondanks een paar moeilijke periodes is blijven r,. geloven. Het is keihard verdedigen. Rik Van de Velde Famay waren sterk in de aanval, maar de groots innovatie is dat het Zeelse spelers zijn. die bewijze ®n toch iets te kunnen: dit leidt naar een goede mentalite 'a'e onder de spelers en trainer. Dit is belangrijk om goed ™ee| uitslagen te halen». Voorzitter Andre Moens: «Het is de beste match die ik van de ploeg totnogto gezien heb. Het was een kompleet team dat tussen lijnen stond: ze speelden propaganda voor basketbalsport in het algemeen maar voor onze club i het bijzonder. We mogen het seizoen als geslaaj beschouwen. In een optimistische bui dachten we bij aanvang van het seizoen aan een plaats bij de eers vijf. maar nu we op een gedeelde vierde plaats stai Lg hebben we ervaren hoe moeilijk het is dergelij resultaat te bewaren. We lieten wel een paar steke vallen, maar het seizoen was op vele vlakken een stapi het onbekende. Een nieuwe trainer, een kwasi volledi ms nieuwe en jonge spelerskern en het spelen met ee Amerikaan. Dit alles vergde een hele aanpassing wal we goed zijn doorgekomen». BEN I 3' nat Biese man waagt zijn kans. Van der Spiegel is vaar de eventuele rebound (Osiris Denderleeuw- trius 94-86) (el) Dc Baasrode kadetten geleid door Jan Stevens, moett zaterdag. 31 maart om 11.30 u. naar de Zaal va Racing White te Brussel om er de 1/2 finale van t beker van Belgic kadetten te gaan spelen tegen Sob Antwerpen. De sterke Panters jongens zijn zeker iiii kansloos als ze in hun mogelijkheden geloven zelfverzekerheid van hun waarde. Op dezelfde dag ook de finale gespeeld wordt wist Panters clubleiding ook niet. De K.B.B.B. schijnt o( u niet uit te blinken op het vlak van organisatie. Een belangrijk evenement als een eindronde voor Belgische beker, werd per telefoon aangekondigd hij het minimum aan gegevens. De Panters kadetten hopen in ieder geval dat zaterdagvoormiddag op hun supporters kunne nkem-n BEN' !P (nel en" t erai tl rib Jt€ R<

De Voorpost | 1979 | | pagina 24