Provinciaal Basketbal Jeugdbasketkalender voor d it weekend Westeuropese rolstoelbasketbal 1979 Feniks Lokeren in finalereeks! Basketkalender voor dit weekend Nabeschouwingen Provinciaal Basket Randmeldingen bij onze Provinciale wedstrijden Rubac schiet roos Dole verdediging baas ewij - - DSitir'"fraaie korf van Souvilles terwijl Van Loo (B) dit tracht te 3me 'rttinderen (Dole Beveren-Sr.-Niklase BC 82-62). (dw) Wat normaal een boeiend vertoon moest worden tus sen home-ploeg Sportief Temse (de laatste weken in topkonditie) en leider Rubac (twee punten voorop op Red Boys St. Lievens Hou- tem) werd een demonstratie vanwege de bezoekers. Sportief Temse geladen en veel te zenuwachtig, kon niet optornen tegen de start van Becquet 0-7. De 1-3-1 uwers (R) komt te laat om Lemmens (T) het skoren te beletten «~rrtoolk!?iv«n xrtief Ttmse-Rubac SJ-.OS, UM T^Ï^Z Meisjes Scholieren: 13.30u.: DBC Aalst- Lokeren Meisjes Kadetten: 16.30 u.: DBC Aalst - White Star Meisjes Miniemen: 15 u.: DBC Aalst-White Star. Jongens Scholieren B: 14 u.: Laarne - Osiris I3.30u.: Hemaco-Okapi Scholieren C: 15 ii.: BC Aalst - Eenhoorn Bazel Scholieren D: 14 iiVlier/.ele - The Tower Kadetten B: 15.30u.: Laarne-Osiris Kadetten C: 15.30ii.: Fksaarde-St. Niklase 16.30u Baasrode- Buggenhout 15 uErpe Mere - Were dt 15.30 nWasoeub - Hermes 15 ti.: Grembergen - Beveren Kadetten D: 15.30 u.: Vlierzele - The Tower 16.30 ii.: Wezenvrienden - Okapi Miniemen B: 15.30u.Okapi -Osiris 16.30u.: Hemaco - Laarne Miniemen C: 14 ti.: Ekaarde - Lokeren B 15 li.: Baasrode - Eenhoorn Bazel 15.30ii.: Scheldejeugd - Weredi 14 u.: Wasoeub - Lokeren A 15 ii.: Cabrita - Beveren Pupillen A: 11 u.: Hemaco - Silaba A Pupillen B: 14 u.: Okapi Aalst -Osiris Pupillen C: 13.30 ti.: Cabrita - Erpe Mere 1.3.30 u.: Baasrode - Bazel vanop zijn vertrouwde post- plaats toch enkele keren raak mikken. Linker forward Poppe van Rubac was ech ter ook de man in forma want met een 4 op 4 bracht hij zij ploeg naar 12-23 (8e minut). Temse bleef roeke loos naar de ring werpen maar taktisch stonden de bezoekers een trapje hoger. Het eerste doelpunt van Van Britsom (10e min.) viel samen met het festival Ver- schooren die op zijn eentje voor 23-33 zorgde Een reactie van De Groep 29-34 was slechts strovuur want de ongepaste vervanging van Lauwers voor Van Lae- ken deed de deur dicht. Be cquet onderschepte twee Sportief aanvallen en in één ruk ging het naar 33-47. Een aangeslagen Temse liet begaan en Verschooren dikte aan tot 35-53 rustcij- fers. Het was dus een ware demonstratie geweest van Rumbac dat in de gebroe ders Godden ploegspelers van formaat had. De tweede helft probeerde Sportief een strenge manverdediging die Rubac haast parten speel de. Na 3 minuten noteerden wij 42-55 mar de ingeko men Maris met een 5 op 5 bracht met quick breaks te rug rust in zijn team 48-75. Het uitvallen van Van Bruyssel bij 58-88 stand liet coach Poppe toe heel vroeg aan applausvervangigen te Hermans B) skoort hier, niettegenstaande hij omringd is door 4 tegenstrevers (Dole Beveren-St.-Niklase BC 82-62). (dw) beginnen. Walter Becquet dan de mentaal geladen kwam als 1® aan de beurt Hubac ploeg, en ook de gebroeders Punten: Rubac: Poppe 12- Godden en Wilfned Ver- o, Maris 0-12, Godden F schooren volgden op een rij. 2-0, Becquet 20-6. Ver- Het was tenslotte invaller schooren 17-14, Godden L Verlent die het 100ste punt 2-4. De Keersmaecker rond maakte toen Van Brit- 0-12, Verlent 0-2 som een technische fout Sportief Temse Van VBrit- wegens mopperen kreeg som 8-10, Noens 2-6. De aangesmeerd Temse be- Groep 10-18, Van Bruyssel rustte in de nederlaag en 0-7, Lauwers 11^1 Van was vooral tijdens de eerste Laeken 0-6, De Block 2-0 helft een klasse zwakker Wega Vorig weckend speelden 10 ploegen uil diverse landen de voor ronden in het rolsloclbaskettornooi 1979. Onder deze lien ploe gen vinden we drie Belgische ploegen weer, waarbij Feniks Lokeren. Dal hel Belgische rolstoelbasketbal opeen hoog peil staat zien we bij het bekijken van de voorlopige klassementen na de verschil lende wedstrijden. Van de vier ploegen die in de finaleronde terecht zijn gekomen, zijn er drie Belgische en één Duitse ploeg. Feniks is één van die Belgische ploegen. De «Lokeraars» speelden héél sterk. Ze wonnen hun wedstrijd tegen Antilope (NL), Köln DT (D) en Delft (NL.). Eén ploeg konden ze niet aan: St. Jan Brugge. le afdeling: 20.30 u. (31.3): Okapi Aalst - Standard Luik 2e afdeling: 20.30 ii. (31.3): Rimelago Aarschot - BC Aalst 3e afdeling: 17 u.r Mercurius - Hennes St. Niklaas 4e afdeling: 18 u.Cabrita Zele - Wasoeub Waasmunster 20.30 u. (31.3): Panters Baasrode - Koekelare I e afdeling vrouwen 15.30 it.: DBC Aalst - Le Logis 2e Provinciaal vrouwen 10.30u.: Robot Eine - Vlinders Buggenhout 10.30 u.: Leeuwerik Lede - Tissac le Provinciaal mannen II tiBavi Gent -The Tower Aalst 20.30u. (31.3): Hemaco Dendermonde - Beveren 20.30 u. (31.3): Eenhoorn Bazel - St. Niklase 20.30it. (31.3): Weredi St. Niklaas - Tissac 2e Provinciaal A: 18 o.: Scheldejeugd - Donza Deinze 19 u.: Lokeren - Batavo 20.30 u. (31.3): Reinaert - Breydelboys St. Niklaas 2e Provinciaal B: 11 ii.: Kangoeroes Hamme - Eine 11 ti.: Grembergen - Mariakerke 3 e Provinciaal A: 15 li.: Assenede - Lede (Zaal Zelzate) 11 it.: Moer/.eke-Sleidinge 3e Provinciaal B: 15.30 u.: Buggenhout - Eksaarde 11 u.: Rubac Rupelmonde- Erembodegem 15.30u.: Modu - Sp. Temse Eerste provinciaal Dat de titelhouder gekend is staat als een paal boven water want Tissac Gentbrugge is werkelijk een klasse sterker dan zijn naaste achtervolgers Voor de ereplaatsen komt wellicht Hemaco het beste op het voorplan want de nette ovenwinning tegen Silaba bevestigt nogmaals dat de Kollege ploeg thuis werke lijk onklopbaar is voor de meeste ploegen. Wijnen- daele Van Nuffel-Van Miegroet schoten de Zel- zaatse ploeg zonder pardon naar huis en een mooie vierde plaats wacht op het team van coach Versmes sen, Dole Beveren en Sint-Niklase vochten een onge lijke strijd uit die vooral in de rebound beslecht werd. De schorsing van Willaert en de kwetsuur van Dhondt hebben van de Klaaskens een ploeg van dwergen gemaakt die zich enkel aan een goede Ka- rel De Block kan optrekken om voor de zege te strij den. Laat De Block het afweten dan staan alle geel- blauwen machteloos in eerste provinciaal. Dole Be veren van zijn kant mag gewettigde hoop koesteren op het behoud en heeft de laatste weken getoond dat er toch kruim in de ploeg schuilt. Dat kan niet gezegd worden van Gill and J Were Di dat de laatste weken volledig buiten vorm schijnt en enkel op Aerts Wilfried en Clement kan rekenen. Voor de roodzwarten een geluk dat een knappe eerse kompetitiehelft werd gespeeld zoniet zat de Were di ploeg nu in tweede provinciaal. The Tower dat reeds weken zeker is van zijn tweede provinciaal tiket kon niet optornen tegen leider TissacZij maakten er dan een loop en shotfes tival van dat uitmondde in 103-156 cijfers. Tenslotte Eenhoorn Bazel dat bij Falco een nederlaag inkas- seerde en nogmaals bewijst op verplaatsing slechts een schim te zijn, blijft echter in de run voor een eervolle vierde of vijfde plaats in de rangschikking. 2e provinciaal A Scheldejeugd Temse kon slechts in de tweede helft de bevestiging brengen van eigen kunnen want de moedige «Wezen» bleven aanklampen tot bij de rust. Chris De Pauw en Gosselin zorgden echter voor een puntenregen die uiteindelijk toch de zege bracht on danks de afwezigheid van Rudy Van Lombergen. Breydelboys met één been in eerste provinciaal als tweede stijger won gemakkelijk van Vlierzele dat slechts één helft de gelijke was van de Waaslanders. De uitwedstrijden tegen Akron Ronse en Reinaert staa nu voor de boeg en daarna wordt over de toe komst van de Breydelboys beslist. Lokoren kon weer niet bevestigen tegen het zwakke White Star. Het werd wel een overwinning maar buiten De Meer leer kon niemand op een goede prestatie terugblik ken. Ook voor de Durmeploeg zal volgen seizoen heel wat beter moeten zijn maar misschie is er wel kome versterking in het zicht. 2e provinciaal B De Hamse Kangoeroes speelden het ook nu weer klaar om te zegevieren, deze keer tegen het be scheiden Hoger Op Gent. Of dat de redding mee brengt is echter een vraagteken want de ploeg sleept zich naar het einde van de kompetitie. Grembergen nooit in staat om een hoge score bijeen te werpen moest nu tegen Knesselare een beschamende ne derlaag ondergaan. Bij de rust werden slechts 13 punten gescoord en zo kan geen enkele ploeg een wedstrijd winnen. Slechts Seghers geraakte in de dubbele cijfers maar de overige spelers bleven totaal onder de mat. Erpe Mere in volle strijd voor promotie, behaalde een meer dan uitgesproken overwinning tegen Evergem. Of dit voldoende zal zijn om leider Robot Eine nog bij te halen is een vraagteken Feit is dat Mere over een zaal beschikt en waarschijnlijk volgend seizoen terug zijn plaats in eerste provinciaal inneemt. 3e provinciaal B Slechts twee wedstrijden op het programma maar dan met een uitzonderlijk belang, In een apart artikel belichtten wij de wedstrijd tussen Sportief Temse en Rubac Rupelmonde. Verdiende zege voor Rubac met in Becquet Verschooren schutters van formaat bezat Toch waren de Rubac spelers niet volkomen gelukkig want de zege met een punt van Red Boys bij Melsele viel hun tegen. Rubac staat inmiddels twee punten voorop met één wedstrijd meer ge speeld. De verplaatsing naar Buggenhout. Tijdens de heenronde nog vers in het geheugen, zullen zij niets aan het toeval overlaten om hun kampioenen aspiraties kracht bij te zetten. Wega De Voorpost - 30.3.1979 - 27 Wedstrijd Sportief- Rumbac Bestuurslid Roger Leemans gaf zijn indrukken voor de wedstrijd tegen Rubac als volgt weer: «Winnen staat als een paal boven water». Na de match werd door velen verwezen naar de slechte shotprestatie van gans de ploeg 34% of 27 op 78 en in het bijzon der de mindere prestatie van De Block die met 1 op 15 ovgr gans de wedstrijd nooit zijn normaal peil kon bereiken. In het bezoekende kamp sprak speler Maris zijn schrik uit van Sportief en dacht nooit te kunnen win nen in het duel voor de promotie. Hoe een dubbeltje rollen kan. Maris was na de rust met 5 op 5 de man die zijn ploeg op rozen zette en de kollektieve presta tie van Rubac met 52% shotprestatie of 36 op 69 fel kon onderlijnen Wedstrijd Dole Beveren- Sint-Niklase Ploegleider Hilair Stoop was maar half tevreden met zijn zege tegen de Klaaskens die zijn ploeg zo goed als zeker in eerste provinciale houdt Pivot Hermans kondigde inderdaad aan dat hij volgend seizoen naar een andere ploeg wil. De harde trainingen en de verplaatsingen naar Beveren worden te zwaar voor Hubert die straks de dertig jaren passeert. Het Dole bestuur kijkt inmiddels uit naar een be kwaam trainer-speler die de ploeg vanop het veld naar betere resultaten moet leiden. Bij de Klaaskens kwam het verlies hard aan temeer daar Karei De Block ook de transfertkoorts te pakken heeft. Zijn mindere prestatie werd geenszins gewaardeerd door zijn ploeggenoten. Fusienieuws Hardnekkige geruchten doen de ronde dat bij degra datie van Sint-Niklaas en promotie van de Breydel boys een fusie zou tot stand komen tussen de twee ploegen uit de Wase hoofdstad. Met een uitgebreid bestuur zou men tot de nationale afdelingen willen doordringen. Dit wordt wellicht de «bom» in de bas ketball middens van het Waasland. Wega F ran.snert skoort voor Hemaco terwijl Van Wevnendaele toe kijkt (Hemaco-Silaha 77-62). (Karei) Sint-Niklase, dat forfait gaf met zijn reserventeam, stond reeds een uur voor de aanvang van de wedstrijd zijn opwarming te maken. Dit resulteerde in een knappe start van de Klaas kens die via Martin Sauviller-Karel De Block onmiddellijk naar 8-18 uit liepen Aanvallend was de bezoekende ploeg bijzon der geconcentreerd tijdens die eerste minuten maar verdedigend kon de thuis ploeg bogen op coach Stoop die Van Puymbroeck achter en Van Loo voor De Block plaatste. Stout- De Peuter werden vervangen en Smet-Zonnekijn brach ten meer vaart en betere verdediging in de Dole ploeg. Het vuur der Klaas kens was dus snel geblust want na 12 minuten had de thuisploeg aansluiting met St. Niklase 26-26 en de res terende minuten deed Her mans nog eens al wat hij wilde ohder de Klaaskens ring. St. Niklase faalde nu bij de afwerking en halfweg kon de thuisploeg al rustig ademen 42-32. Na de her vatting kon De Block zijn bewaker Van Puymbroeck (die een reuzepartij vertolk te) niet meer omzeilen en nu begon het festival De Peu ter De Antwerpse vleugel speler omzeilde zijn bewa kers en bracht Dole naar 48-40. Een laatste reaktie van de Klaaskens strandde op 48-40 maar toen ont plofte de Beverse ploeg. Via 61-44 en 69-46 stuikte de bezoekende ploeg in el kaar. De Block werd naar de bank verwezen en coach Stoop kon zich de weelde veroorloven al zijn spelers op te stellen. Van een eer volle score was er voor geel-blauw geen sprake meer. De Peuter sleurde zijn ploeg naar de zege en meteen was deze topper vroegtijdig beslecht. Voor de scheidsrechters Thienpont-Van Doorselaer een pluim voor hun goede leiding. Dole Beveren blijft nu waarschijnlijk in eerste dSdfwaaSnkekns^ment 'T> G"M"' (Sp""ief uitwedstrijden naar Bazel en Hemaco en met thuis- matchen tegen Haantjes en Gentson de vierpuntenkloof tegen hun voorgangers niet meer zullen kunnen over bruggen. Dole: Stout 2-2, Smet 4-6, Van Puymbroeck 4-4, Van Lo 8-2, Hermans 15-8, Zonnekijn 4-3, De Peuter 3-17. St. Niklase: Sauviller G 0-2, Sauviller M. 12-8, Dhaen 6-4, De Cauwer 0-8, De Block 10-4, Vanderlin- den 4-0, Govaert 0-4 Wega 3e prov. Sportief Temse - Rubac Rupelmonde 84-103 Dole Beveren - Sint-Niklaas 82-62

De Voorpost | 1979 | | pagina 27