Man in het blauw kraakte Gijzegemse bank K HOORZITTING NIEUWERKERKEN WERD BIJNA ONE-MAN-SHOW STAD AALST LEVERT BOUWVERGUNNING AF VOOR RESERVAATGEBIED TE GIJZEGEM Elfde voettocht door 't Land van Aalst V.K. Arend in feest Waarheen met de Aalsterse natuurreservaten D - OU.O. I»f» - UB w grond viel. In al even slecht Frans uitte de gangster enkele doodsbedreigingen aan het ad res van de bankdirekteur. Hij wou ook grote sommen. Brief jes van duizend dus. Maar hier misrekende hij zich. Want door het uit de safe nemen van dergelijke grote bedragen, trad het alarm in werking. Alles werd hermetisch afgesloten. De bandiet sloot de bankdirek teur in het toilet en zou zoge zegd een granaat voor de deur leggen (want die deur kon niet op slot)De dader verdween en de bankdirekteur spurtte naar de telefoon om de politie te verwittigen maar kreeg te rug zijn Herdersemse kollega aan de lijn. Deze had van het gehele gevalletje niks gehoord en wachtte rustig af Een mini-wagentje «oor een maxi-ovenral. (db) het wagentje Op een bepaald Hij wilde van die kans gebruik Hauwermeiren kwetste zich £>e bandiet verplaatste zich moment dacht Van Hauwer- maken om hem het wapen uit (licht) aan de pink en hij kreeg met een kjeine auto een Fiat meiren dat de gangster een de handen te slaan. Dat lukte ook een stevige duw in de zij, 359 ietsje minder oplettend was. niet te best. Antoine Van zodat hij uiteindelijk op de [)eze bleek eigendom te zijn van Joris De Brijcker, Sint- Annastraat te Hof stade. Toen de rijkswacht ter plekke ging informeren, vertelde moeder De Brijcker dat zoonlief elke dag omstreeks zeven uur zijn wagen parkeert op de Pendel parking te Aalst. Vandaar rijdt Joris met de trein verder naar de Anderlechtse Provinciale School voor Toerisme (LE- RIA). Joris zelf kon dinsdag niet ondervraagd worden. Hij was op schoolreis. Het is evenwel nu al duidelijk dat de student met de hele affaire niks te maken heeft. Zijn wagen was gestolen en de dief had de motor gestart met de hulp van twee wasspelden. Wie niet sterk is TOCH GESTOLEN De direktie van de Bank Brussel-Lambert sprak eerst over een bedrag van veertig duizend frank dat zou verdwe nen zijn. Later bleek het te gaan over een bedrag van Het werd te Nieuwerkerken wel een eerder eigenaar dige hoorzitting verleden dinsdag. Was er niet te veel volk opgekomen wat de burgemees ter betreurde alhoewel zulks hem voor de gebruike lijke «tournée générale» wel profijtiger zou uitkomen, vragen waren er alleszins genoeg. De eerste die aan het woord kwam stelde namens zijn bestuur inderdaad aan elk van de acht schepenen en aan de burgemeester tal van vragen, vaak met on derdelen. Als men weet dat de hoorzitting traditioneel begint met de voorstelling van de schepenen en een diamontage gerealiseerd door de heren Kieckens en Renders wat toch al wat tijd in beslag neemt en dat quasi nooit op het werd in andere deelge meenten heeft Nieuwerker ken de beste busverbinding van alle Aalsterse deelge meenten. De mensen van Maal, 800 waaronder veel jeugd, wonen op nauwelijks 10 minuten stappen van de bestaande buslijnen, alle maal met halfurendienst. Door bewoners van Maal wordt toch hartstochtelijk aangedrongen op een nieuwe buslijn. «Nieuwer- kunnen worden ingericht. Een speelstraat mag im mers elleen aangeduid worden met een verkeers bord dat het verkeer in nenlandse Zaken worden dia-montages, toegestaan. Qua woningbouw zou De leegstaande jongens- Nieuwerkerken voor sociale school kreeg een vaste gast WOningen achterstel heb- 'J? «Chirogroep Tijlen Nele». ^en Woonuitbreidingsge- kerken is inderdaad goed beide richtingen verbiedt. aanvangsuur kan beginnen verzorgd, maar dat maakt Openbare Werken: Aanleg zit er gauw een uurtje op al- de zaak van Maal, door de van nieuwe en onderhoud leen al om deze vragenstel- autosnelweg totaal geïso- ler te woord te staan. Elk schepen kreeg inderdaad vijf minuten en niet iedereen leerd, nog niet». Alhoewel de NMVB na een rendabili- teitstest die uitbreiding ver kon zich daarbij beperken, wierp besloot het Kollege Gezegd dient wel dat niet toch nogmaals aan te drin- elk schepen in het uitge worpen lokaas gretig hapte Toch moest de burgemees ter die sinds het verdwijnen van de vroegere moderator vooral dan voor fietsers, de teugels zachtjes in han- kwam herhaaldelijk te be- De aanhouder wint, soms... De situatie op de Aalst-Nieuwerkerken, weg herstellen van be staande trottoirs zijn voor zien in het 5-jarenplan van Openbare Werken. Zo dus ook voor Kasteel- en Dorpsstraat Allerlei: Het Sportkomitee is samengesteld uit 160 sportverenigingen en de toelagen worden vastge- De sluiting van de school heeft echter een nieuwe si tuatie geschapen. Waar schijnlijk ligt het in de optiek van het bestuur van de be staande schoolgebouwen een gemeenschapscen- bieden zijn voorzien langs de Restertstraat en langs de Kanton- en Kwalestraat. Nog dient het worden uit gemaakt of de stad zelf een wijk zal realiseren ofwel of het zal gebeuren door een y?°r socio~ku|ture!e erkende bouwmaatschap- aktivi teilen op te richten. In pijAlleszins niet alles gelijk. de Brouwerijstraat zou dan een soort rekreatiecentrum komen. In de school dient alleszins rekening te worden gehou- steld door het Kollege op den met lokalen voor een den hield deze keer doen inbinden en streng optre- Na behandeling door ve rkee rskom mi ssie den. Zoniet ware het wel- werd voorgesteld op de licht uitgegroeid tot een Siesegemlaan de snelheid one-man-show en dat kan tot 90 km/uur te beperken toch niet de bedoeling van Oversteken van de Kwale- dergelijke avond zijn. Ach- straat, drie maal, blijft eer teraf kwam dan wel de aap probleem, en dit zonder ze- uit de mouw toen verklapt brapaden. De technische werd dat de schepenen op dienst realiseert momenteel voorstel van het komitee. Alle subsidies zijn beperkt binnen de grenzen van de begrotingskredieten die door de Minister van Bin- eventuele kleuterschool. Ook «Lineaal» is in de school als lokaal geïnteres seerd en gebruikte ze reeds vaak voor vergaderingen en zegt schepen De Maght. Dat is onmogelijk. Momen teel gaat de inspanning vooral naar «de Bioley». Grond bij de oude brouwerij komt voor woningen voor ouden van dagen niet in aanmerking daar er een re- kreatiezone voorzien is. LH 53.200 fr. Effe vermelden toch dat zelfs de persdienst van de Bank Brussel-Lambert echt niet vrijgevig was met de inlichtin gen. Hij stond fout geparkeerd... Vast toeschietelijker met hun commentaar zijn de twee ge tuigen, mensen die de overval ler van nabij gezien hebben. Een van hen is de heer Frans Van Hauwermeiren, een melkboer, die zijn opslag plaats in de Kerkstraat heeft. De heer Van Hauwermeiren was druk doende met het laden en lossen toeqfzijn garagepoort een kleine wagen stopte. Van Hauwermeiren lette er eerst niet op. Later vond hij het vreemd dat de linkerdeur van de wagen open stond en dat hij geen klik gehoord had bij het toeslaan van de portier. Kroop de bestuurder dan rechts uit het kleine wagent je? Frans was het rare gevalletje nog aan het overdenken toen de overvaller uit de bank kwam. Frans Van Hauwermeiren schatte de man zowat dertig jaar oud. Hij was vrij stoer ge bouwd, droeg een lichtblauw rengejasje en had een alpino muts op het hoofd. Hij droeg geen masker meer, maar had wel rode handschoenen aan,.. Ik wandelde met mijn kleindochterke En dat was dan zowat het moment waarop de heer Alois Seghers een wande ling maakte met zijn klein dochterke. Het duo trok in de richting van de kerk straat en zowat ter hoogte van beenhouwerij «Blomme» liepen zij de overvaller tegen het lijf. De man wandelde langs de Ml huizen, zichtbaar bevreesd om herkend te worden. Dat gebeurde dan toch, want de heer Segers stond zowat oog in oog met de bandiet die op dat moment terug het masker over het gezicht ge trokken had. Hij was trouwens druk be- Het hele gevalletje geeft toch maakte van die wagen 0111 z.g zich te ontdoen van de s,of to, ®denkcJ ëAllercersl on,s„appcn, maar sdat hiJ rode plastieken handschoe- da, wagenlje. Het ding zou dus nen die hij droeg. Nadat hij gestolen zijn en waarschijnlijk herkend was, zette de dader ook gediend hebben voor de het op een lopen. De heer overvaller om tot de aktie over Segers kreeg argwaan... er te gaan. was zowat drie minuten De wagen stond duidelijk fout verlopen tussen het mo- -geparkeerd met twee wielen ment waarop dc sirene ging »ve'de witte doorlopende lijn. 'och viel het blijkbaar me en die zonderlinge ontmoe- mand ting op die avontuurlijke Opvallemjisookdatderaanna dinsdagmorgen. dc overval geen gebruik Alois Seghers: «Ik liep hem tegen het lijf» (db) Frans Van Hauwermeiren: «Hij droeg ook een muts maar tkceo een rode (db) Vraagtekens istpl verd gel gjar voet verder wandelde of lit jd'e En misschien is dat alleen d een aanleiding om te wijzen e loor ellei het stuntelig gedoe waarrr wa' deze overval gepaard ging. aart arrt Speurende politie In politiekringen wordt m menteel druk gezocht. Vi 'PJl® aast op een jonge keren die u eindelijk zowat twintig ji oud zou zijn. voorhand de vragen had den ontvangen zodat hun kabinet er de beste zorgen kon aan besteden en som een nieuwe profilering ooi- wat betreft trottoirs en ze brapaden. Op de vraag of in de Kas- migen antwoordden met teelstraat waar plaatselijk een nooit vermoede dos- verkeer is men niet een sierkennis tot in de kleinste bordje «spelende kinderen» détails toe. Burgemeester kan worden geplaatst werd D'haeseleer stelde dan ook geantwoord dat uit het ver- voor dit procedee waarbij de 3 van de politie blijkt dat vragen op voorhand over- dergelijk bord, figuur 23 A, gemaakt worden niet meer niet verantwoord is in dit ge- te gebruiken. Er is immers val omdat er in de omgeving geen animo, geen leven- geen scholen zijn, geen digheid meer want iedereen openbare parken, geen dreunt dan maar gewoon speelpleinen noch andere Het gaat slecht met de natuurreservaten uit Groot-Aalst, die als dusdanig aangeduid werden op het Gewestplan. Het Kravaalbos te Meldert wordt steeds verder bedreigd door de aanleg van weekendverblijven, de Biezebroeken te Moorse! dreigen hun karakter van natuurreservaat te verliezen door dreineringswerken en inplanting van weekendhuisjes, de Osbroek wordt waardeloos als het zuidelijk deel van de Aalsterse ringlaan aangelegd wordt. Uit een persmededeling van de Werkgroep Leefmilieu Aalst (WLA) dreigt nu ook het kasteelpark te Gijzegem verloren te zijn voor de toekomst. 15-tal bomen te rooien in het gebied. WLA besluit haar persme dedeling met de woorden: Na de hoogbouw te Gijzegem. nu de teloorgang van een reservaatgebiedde Aalster se apotheose van het Jaar van het Dorp te Gijzegem.» Samen met de leefmilieu vereniging kan men zich inderdaad de vraag stellen wat voor nut een Gewestplan (met kracht van wet) nog heeft als zelfs de natuurre servaten niet langer r beschermd zijn tegen nietsontziende bouwwoek van de Belgische burger. VEI vla kop h< •ger tn t en bel£ schc sse omt zow ersv nger de I w zijn lesje af. plaatsen waar veel kinderen Voor de volgende reeks komen. Intussen werd ook hoorzittingen, er komt er de vraag gesteld om van de zeker een derde vóór de Kasteelstraat een woonerf verkiezingen, zegde de te maken wat onderzocht burgemeester wordt het wordt. dus hopelijk weer wat meer ongekunsteld en wat éch ter. Stadssekretaris Christi- De veldweg van de Dries naar Haaltert die door het vorig bestuur geasfalteerd werd onder druk in beide aan Willems gaf dan ant- richtingen bereden. Hij is woord op vragen gesteld in echter zo smal dat slechts 1977 die nog op een precies één wagen erdoor kan en er antwoord wachtten. dus vaak gevaarlijke situa- Verkeer: In tegenstelling ties ontstaan. Op de vraag met het geopperd worden er éénrichtingsverkeer in te de adviezen van de ver- voeren werd geantwoord keerskommissie wél in de dat hieromtrent overleg gemeenteraad behandeld, wordt gepleegd met Haal- Ze moeten zelfs achteraf tert. door de Minister van Ver- Éénrichtingsverkeer komt keerswezen worden goed- er na gunstig advies van de gekeurd. Voor belangrijke ve rkee rskom mi ssie wél in zaken wordt hierbij aan de de Pastorijstraat, uitgezon- bewoners inspraak gege- derd door fietsers. Later zal ven. dan ook gevraagd worden Een autobus voor Maal het speciaal geval «voor komt er niet. De NMBV fietsers» met een bord ken- heeft deze vraag immers baar te maken, niet ingewilligd omdat reeds Speelstraten zijn in en ge in september 1975, in het vraagd werd de Dwars- Nochtans merkt WLA op dat het kasteelpark, gelegen aan de Dr. De Cocklaan te Gijzegem. dank zij de bezwa ren van de leefmilieu verenigingen op het gewest plan grotendeels als natuur reservaat werd aangeduid. De leefmilieumensen dach ten dat hierdoor het gebied voor de toekomst beveiligd was tegen mogelijke milieu- schendingen. Dit blijkt ech ter niet het geval te zijn, want enkele dagen vóór het ver schijnen van het Koninklijk Besluit dat het Gewestplan Aalst definitief bindend maakt (30 mei 1978) verleent Stedebouw Oost-Vlaanderen een gunstig advies aangaan de de aanvraag van een gebruikt. jn de loop van de maand juni 1-978, dus vlak na het verschijnen van het boven vermeld Koninklijk Besluit, geeft het stadsbetuur op haar beurt de toelating tot bou wen. Volgens de groene jongens wist men echter dat dit gebied, dat rijk is aan fauna en flora en van een grote omitologische waarde, voorzien was als reservaatge bied. De stad diende trou wens volgens de Werkgroep Leefmilieu te weten dat het niet om een verbouwing ging. doch om een bestemmings wijziging en dat de weerslag van deze toelating katastro- faal voor het betrokken reservaat zou zijn. dokter uit Aalst tot het WLA stelt dat het stads bouwen van een villa in het Op dinsdag 1 mei heeft reeds de elfde editie plaats ontworpen meerkleurig van de klassiek geworden voettocht «Te voet door 't brevet en tegel, de derde Land van Aalst»». in de reeks, nu de Borse Het is een inrichting van de Vriendenkring F.F.R. van Amsterdam, werd met als stuwende kracht en bezieier direkteur Willy ook een zadenkrans of Baetslé. hangertje uit Zaire inge voerd. Niet te vergeten Suskesvol kan deze or- kleinsten, dit in het ka- vanwege de organiseren- ganisatie alleszins wor- der van het «Jaar van het de firma, de Vrienden den genoemd. Zo was er Kind». Ook de beloning kring, dan alleszins, wat verleden jaar een stijging is enigszins In dit teken naaigaren. Verder is er van het aantal deelne- geplaatst en toch origi- tevens een grote gratis mers van 27% zodat niet neel. Naast een nieuw tombola voor alle deel- minder dan 3561 deelne mers aan de start van deze reuze-organisatie kwamen. Dit jaar gaat de tocht richting Wichelen waar dan de grote rustplaats is. De gemeenten Hof- stade, Gijzegem, Mespe- lare, Oudegem, Schoon de, sta di uur bov jpiji C ïun og desbetreffende reservaat. In het grijpen had om een hele de aanvraag had de dokter s|jert mogelijkheden te vin- bestuur de gelegenheid voor aarde, Berlare, Wichelen Lede zullen weer een vergunning tot verbou wen» vermeld, van een be staand gebouw dat Orange- den om een met redenen omkleed negatief uit te brengen en aldus de bouw- vooruitzicht van de fusie, het busnet in Aalst met 1/3 werd uitgebreid. Het groot ste gedeelte van deze uit- straat tot speelstraat te ma ken en in de grote vakantie ook de Terbekestraat en de Kerkhofbaan. De kommis- genoemd wordt. Deze toelating te weigeren. Dit organgerie is volgens WLA deed zij volgens haar echter breiding kwam ten goede sie adviseerde momenteel aan Nieuwerkerken door in- geen speelstraten te maken voering van de stadslijnen wel een inventaris op te stel- 31 en 32. Volgens de NMBV 'en van stadsgronden waar en volgens wat gehoord speelruimten voor kinderen sedert tientallen jaren onge bruikt en het was oorspron kelijk bedoeld als een soort gebouw voor het kweken van planten. De leefmilieumen sen denken trouwens te weten dat het gebouw nooit als woongelegenheid werd niet. Dat de vrees van WLA tot aftakeling van het natuurre servaat gegrond is moge blijken uit het feit dat betrokkene ook reeds de toelating zou gevraagd heb ben om daarenboven nog een slierten meestal jonge wandelaar(sters)s in de meest verscheiden uit rusting zien voorbijtrek ken. Deelnemers die zich daarbij kostelijk amuse ren. Weer is er keuze qua af standen, variërend van 8 over 10, 17, 27, 33 tot 50 km. voor de superklas. De afstand van 7 km. richt zich tot de aller- nemers en liggen konsumptieprijzen alle: zins aan de lage kan Voor pijnlijke voeten er prima verzorging. Groepsprijzen voor klub en andere groeperlnge worden later bezorgd. C u een oude getrouwe zi of een nieuweling, v wordt er alleszins do< de dinamische inrichter y tl verwacht op 1 mei. iprc aJ( Irec tlst. nge V.K. Arend hield op 16 maart zijn tweede souper met de viering van de verdienstelijk ste (SJ)

De Voorpost | 1979 | | pagina 6