LUISKAPEL WERD KLEINOOD r RDEGEMS RKENSMEST DRIJF HIJGT TOCH ÈELATING )T UITBREIDING 15 werknemers op straat WORDT WARENHUIS AFGEBROKEN? MEETJE AMELIE WERD 101 CANTATE DOMINO OOGST BELANGRIJK SUKSES IN COLOMBIA Editie Aalst ~i een uilsave van •Van de vijver VRIJDAG 27 APRIL 1979 32' JAARGANG NR. 17 - 22 F PSl UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 S330 Dendermonde Tel. 052-21 40.60 Bankrek. KB 442 8601481 36 Prijs per nummer: 22 F Abonnement: 1 jaar 990 F 6 maand 545 F 3 maand 285 F Verantwoordelijke uitgever A DE CUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70 41 19 demonstratie bijwonen zonder verbintenis ontvangt HUIS NAAIMACHINES KERKSTRAAT, 24 - AALST TEL.053 721.35.79 Reeds vanaf 15.950 F li ons herstelt de baas zelf alle merken Werd het verleden zaterdagavond aan de Kiuiskapel een eer der triestige bedoening, op zondag schenen alle wegen naar de Langestraat en de Kiuiskapel te leiden. Het druilerige regenweer waardoor geringe opkomst, een mu ziekmaatschappij zonder dirigent en die dan bovendien in plaats van in de feesttent de stemming te verzorgen aan een verplichting in Erembodegem moest voldoen en het ontbreken wegens omstandigheden van vooraanstaanden van de organi satie waren er oorzaak van dat het geheel er eerder in mineur verliep. Bij gebrek aan beter hebben ichoj we dan maar zelf in de tent ge zongen», wist men ons te ver tellen. Op zondag keerde de stemming echter helemaal ten goede. De Hoogmis met begankenis kende veel sukses en kinderen van het Affligems kinderatelier ïvé toonden hun kapaciteiten. gel Vanuit Affligem vertrokken ruim 100 wandelaars onder lei ding van natuurgidsen van het Groenkomitee naar de Kiuiska pel waar een heel programma zich voor een grote menigte af speelde. Weliswaar op een ach tergrond van gekapte bomen die het geheel ontsierden. Het was alsof iedereen de weg naar de Kiuiskapel had terug gevonden zoals in de «goede oude tijd» toen er een oktaaf werd gehouden en men er kwam beewegen tegen aller hande oogziekten. De lange toegangsweg had een beurt ge kregen en gezorgd werd ook voor een ruime parkeergele genheid, in deze omstandighe den zeker een must. Reeds van in de Langestraat waar niet alleen kermisattrak- ties welig tierden maar waar ook een wielerwedstrijd voor liefhebbers plaatsvond werd het feest ingezet en naar de ka pel toe was het een ware be gankenis, niet alleen voor het feestprogramma 's namiddags maar ook veel kerkgangers die voor de verandering nu eens in of bij de Kluis de Jubelmis kwamen bijwonen. Nadat het Koperensemble van de Muziekakademie o.l.v. Willy Amez had gezorgd voor een feestelijke oproep werd met de winter korte metten gemaakt, Lees verder p. 6 Jozef Van Overstraeten, nationaal VTB-VAB voorzitter. (EDV) >ar« sferis nummer van 14 oktober 1977 publiceerden wij een schol in verband met het protest van de bewoners in de er 2 ving van de Oude Heirweg te Oordegem tegen de aan- oc voor een eksploitatievergunning van de aldaar geves- t wó varkenshoeder Robert Van Bockstaele. Door meer dan ?n nnderd inwoners van Oordegem en door de aktiegroep alti s werd toen bezwaar ingediend tegen deze aanvraag. De Hec iren waren gesteund op heel wat feiten. Jee ,rdfl onder meer een op dat hield zij rekening met voorgesi- ,g0'lik ree s onuitstaanbare teerde bezwaren, evenals met nd tóer van het bedrijf dat verschillende onderzoeken die len 000 dieren telde, de on- sedert 1967, ingevolge klach- WVige windrichting tegen- ten tegen dit bedrijf, werden de dorpskom (zuid: uitgevoerd. Steeds hebben I), de waterverontreim- deze uitgewezen dat niettegen- ■I het woekeren van insek- staande de eksploitatievoor- te vrees voor besmette- waarden werden nageleefd, de ziekten en de ontoerei- hinder veroorzaakt door dit be- De heer De Croock, die een supermarkt exploiteert aan de Raffeigemstraat te Aalst is een moreel gebroken man. Dat bieek duidelijk op de geïmprovizeerde perskonferentie die hij zaterdag jL in zijn bedrijf organizeerde. Oorzaak hiervan was een telefoon die hij gekregen had van een gerechtsdeurwaarder uit Dendermonde, waarbij deze hem me dedeelde dat een vonnis van 28.6.77 zou uitgevoerd worden. In dit vonnis wordt aan de beheerders van de Etrimo-blokken, die naast het warenhuis gelegen zijn, de toestemming gegeven om op kosten van de eigenaar een deel van de bestaande super markt af te breken. Volgens de deurwaarder beweerde zou nog deze week overgegaan worden tot de afbraak. Vooraleer het echter zover kwam, is er een lange en inge wikkelde geschiedenis aan voorafgegaan. Uit de elemen ten, die de heer De Croock aan de persmensen gat konden wij het volgende distilleren. GESCHIEDENIS De heer De Croock kocht in Een verbitterde heer De Croock. (VW) Lees verder p. Amelie Verhoeven, 101 Vorige zondag. 22 april, werd Amelie Verhoeven, beter gekend te Lede als Meetje Amelie, nog maar een jaartje ouder. Zij yerjaarde nu reeds voor de 101ste keer. Een hele prestatié. maar wie dit kranige oudje kent, is daar zeker niet over verwonderd. Meetje Amelie is nog heel fris van geest, nog vrij goed op de been en regelmatig is ze nog te vinden voor een goeie kwinkslag. Vorig jaar. ter gelegenheid van haar 100ste verjaardag, werd er een grootse viering opgezet. Dit jaar wordt het niet zo groots gezien, maar het zal er zeker niet minder gemeend aan toegaan, in tegendeel. Vorige zondag reeds mocht zij tal van gelukwensen en geschenken ontvangen van buren, kenissen, vrienden, familieleden en tal van andere personen. Vorige vrijdag 20 april werd de verjaardag in familiekring gevierd. Op zaterdag 5 mei organiseert het burenkomitee dan èen-volksfeest in de zaal Volkskring. Bij de aanvang van dit feest zal een film vertoond worden waarop al de aktiviteiten van vorig jaar ter gelegenheid van de groots? viering, nogmaals te zien en vooral te beleven zullen zijn. Het wordt beslist het huisje vol in de grote zaal van de Volkskring. Zaterdag jongstleden kwam een einde aan een veertiendaagse suksesvoHe konsertreis van het koor Cantate Domino door heen de Zuid - Amerikaanse republiek Colombia. Het koor was er uitgenodigd als één van de drie vertegenwoordigers van het Europese werelddeel, tijdens het festival voor religieuze mu ziek hetwelk doorging in een typisch Spaans stadje, namelijk Popayan. Op het programma stond de integrale uitvoering van de Messias van G.F. Handel, alsook een populair konsert met volksliederen uit verscheidene landen. Naast deze beide konserten te Popayan was er tevens een optreden gepland te Caii en te Bogota, de hoofdstad van dit land. tussen dirigent en orkestleden. Dit laatste kan echter onmoge lijk verwonderlijk genoemd worden omdat men gedurende enkele repetities nooit volledig op mekaar kan inspelen Deze minder goede prestatie van het orkest deed echter geen afbreuk aan het totale sukses van het koor, wat bewezen werd door een minuten - lang applaus. Na dit konsert, wat op dinsdag 10 april plaats vond, was het koor vrij tot vrijdag, wanneer dan het populair kon sert doorging. Intussen inte greerde het koor zich volledig bij de plaatselijke bevolking, waardoor de Belgische groep zeer graag gezien werd in het stadje. Gedurende deze tijd konden onze jonge Vlamingen kennis maken met de aktivitei ten gepland tijdens de Semana Sancta, wat een van de belang rijkste aktiviteiten is op reli gieus gebied in Columbia. 3 bflftèia van nei gepianae scherm tllege van Burgemeester n k< hepenen van Lede gaf een leblfstig advies terzake, Is de Provinciale Direk- ran Stedebouw en Ruim- Ordening en de Rijksge- ;trij< leidsinspekteur Op 30 p I978 gaf de Bestendige )pn! atie van Oost-Vlaanderen A/al erbod om het bedrijf ver- s I It te breiden van 1.000 /alle I.500 dieren. Zij weigerde de eksploitatievergun- ho a: te leveren aan de heer rt Van Bockstaele. Hierbij drijf, storend voor de omwo nenden is. De Bestendige De putatie nam ook in overweging dat bij een uitbreiding van het bedriijf een overlast van hinder zou ontstaan waarbij het hy giënisch woongenot van de bewoners in de omgeving niet meer kon verzekerd worden en dat deze last niet tot de grenzen van de normale geburenlast kan beperkt worden. Tegen deze beslissing diende de heer Robert Van Bockstaele op 10 augustus 1978 een be- Lccs verder p. 4 De uitvoering van de Messias, welke volledig door radio en televisie werd uitgezonden, werd een zeer groot sukses. Dit laatste was misschien nog des te groter omdat de solo-partijen gezonden werden door eigen zangers, leden van het koor. Over de solisten werd door de plaatselijke kritici met veel lof gesproken, speciaal ook voor de tenor Ludwiy Van Gijsegem. Over deze laatste werd onder meer gezegd dat hij over een uitstekende zangtechniek be schikt en een zeer goed aange paste stem bezit voor het uit voeren van een dergelijk werk Over de bas-solo van Johan Haezaert werd met even veel lof geschreven, aangezien deze zijn partij met zeer veel overtui ging en spontaneïteit naar voor bracht. De prestatie van het koor, ge leid door E.H. Ghijs, kan even eens zeer goed genoemd wor den. Enige kritiek bestond wel over de wijze waarop de teno ren en bassen hun vokalisen ter ore brachten, welke voor de plaatselijke luisteraars iets te veel stakkato gezongen wer den. Dit laatste belet niet dat iedereen het er over eens was dat Cantate Domino ten zeerste geschikt is voor de uitvoering van dergelijke werken. Een tegenvaller was de begelei ding van het koor en solisten door het symfonisch orkest van Cali. Blijkbaar waren deze men sen onvoldoende voorbereid voor een dergelijke uitvoering. Een en ander kon misschien wel veroorzaakt worden door een gebrek aan goed kontakt Cantate Domino in Colombia. (VIM) Gedurende de vrije tijd werden tevens uitstappen gepland naar enige bezienswaardigheden in de omgeving van de stad. On der meer werden de zangers in de gelegenheid gesteld voor de eerste maal in hun leven een zwavelbad te nemen in de buurt van een nog steeds in werking zijnde vulkaan. De tweede bijdrage van Cantate Domino tot het festival was een optreden gedurende hetwelk populaire muziek ten hore ge bracht werd. Hef eerste deel van het konsert bestond uit een aantal vlaamse liederen. Dit werd gevolgd voor een aantal volksliederen uit verscheidene landeh waar het koor reeds een toernee maakte. Deze aktiviteit ging door te middernacht voor een ietwat apart publiek. Ver meldenswaardig is dat het de eerste maal in de reeks was dat het publiek aandachtig en stil was, wat zeker niet het geval was voor het orkest en het koor welke de voorgaande nachten optraden. Een klimax werd bereikt wan neer een Spaans lied gezongen werd, het hoogtepunt was ech ter de uitvoering van het Natio naal Columbiaans lied, waarbij de massa luidkeels meezong. Lees verdern.6

De Voorpost | 1979 | | pagina 1