DE GROTE SCHOK: SK BEVEREN - SC LOKEREN VW Hamme zint op revanche tegen KAV Dendermonde Vaarwel 1979, Dag 1980 Jan Waumans, Serge Beckers en Stefaan Van der Stichelen: Moskou 80 5K Beveren- ijjp Lokeren: 'oorver koop Wlodek Lubanski: voetballer van het jaar? VRIJDAG 4 JANUAR11980 SPORT Él Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05321.40.60 ~)e eerste kompetitiewedstrijd van het lieuwe kalenderjaar brengt meteen hoog spanning in het Waasland. «Tijden veran- jeren» moet men bij het vorig jaar zo jejubelde Beveren wei denken. Toen werd jeelblauw hersfstkampioen met vier pun- ielden voorsprong. Het was de proloog tot het 1 behalen van de nationale titel. Nu viel de V(*er van herfstkampioen te beurt aan buur Jokeren. Twee herfstkampioenen in even- n ieelt seizoenen. Iets waar Brussel reeds °e"ang aan denkt, maar wat ondertussen in 'iet Waasland werd gerealiseerd. overhandigen is niet ge weten. Zodoende durven wij ons niet aan een pro- nostiek wagen en peilden dan maar naar de ver wachtingen van enkele van nabij betrokken figu ren. Wij kunnen enkel de hoop uitdrukken dat de wedstrijd, die zich uiter mate spannend aankon digt, een gunstig verloop in zich mag dragen. Be nevens het geknok om de punten, mag men in deze derby toch ook denken tere konditie toe. Het zware seizoen, afgelopen jaar, heeft ons reeds heel wat parten gespeeld. We hebben onvoldoende kunnen rusten en dat laat sporen na.» Urbain Haesaert: «Het is nooit een goed ogenblik om naar Be- veren te gaan» Zelfs in de huidige om standigheden met de ge kwetste Stevens en de geschorste Albert is het Frank Grillaert heeft op «zijn» manier oudejaars avond gevierd: de Ham- menaar nam deel aan de tot de verbeelding spre kende Sint Silvestercorri- da in Sao Paulo. Dat Frank er niet naartoe ging om een figurantenrol te vertolken, lag voor de hand: in eigen land was hij tijdens de afgelopen maanden een van de be teren en doet het ook op internationaal niveau. Wij zullen zondag moe ten optornen tegen een bijzonder gemotiveerd Beveren. De nieuw inge- komenen zullen zeker iets willen bewijzen, zodat het afwachten blijft of dit nu een voordeel of een nadeel is tegen dit Beve ren te spelen. Ik hoop voor deze moeilijke der by op een goede en kor date scheidsrechter en op minstens één punt.» Ronny Somers: «Goed moment om naar Be- De Amerikaan Herd Lin- say, iemand die ook al voor de eerste keer deel nam aan deze uiterst las tige stratenloopwon. Voor de Portugees Sena en de Columbiaan Sena. Mora was reeds drie keer laureaat. Frank Grillaert finishte als nummer vier, met een achterstand van amper 23 sekonden op de winnaar, doch voor verscheidene «cracks» onder wie de roemruchte Fin Lasse Viren. Ditmaal eindigde de wed strijd niet bovenop de Ti- baduiza, een helling die de atleten telkens de be nen afsneed. De laatste anderhalve kilometer liep over een vlakker tra je kt. Doch het was zo al moei lijk genoeg. Met die vierde plaats in deze 55ste corrida heeft Frank Grillaert heel wat internationale roem geoogst. Een verdiende beloning voor een atleet die als geen ander voor zijn sport leeft. Frank Grillaert uit Hamme Eli To W Zondag is het weer de grote schok der Wase buren hoelang zal het meesterschap van Lokeren nog duren £)rie jonge sportmensen uit de streek mogen (als toeschouwer) naar de Olympiade te Moskou in 1980. Die verre reis is de beloning na een door het Gemeentekrediet en de BRT georganizeerde wedstrijd waaraan even tjes 240 kandidaten deel namen. Er waren slechts zes «plaatsen» te bege ven. Er moest dus streng geselekteerd worden. Jan Waumans (een zwemmer uit Dender monde), Serge Beckers (een atleet uit Overmere) en Stefaan Van der Sti chelen (een atleet uit Aalst) bleven overeind en mochten mee naar het rijkssportcentrum te He- miksem, waar geduren de twee dagen sportproe- ven plaatsgrepen. Het trio ging naar de finale. Er moesten, als laatste proef, verscheidene vra gen beantwoord worden, allemaal multiple choi ce. Serge behaalde 555 punten, Jan 510 punten en Stefaan 465 punten. Het volstond om bij de zes uitverkorenen te zijn. Goeie reis, mannen. seizoen 79-80 verliep al verschillend voor J (e topklubs in verge- >9 met vorig jaar. Zo 'aide Lokeren in de- 1e periode acht pun- Iji meer en steeg van de p* 1e naar de eerste fs. Beveren ging de §R ere weg op. Verleden eerste met 25 punten 'fief nu de negende fis met 19 punten. Lo- |n deed van al de eer- lassers trouwens de Idigste sprong om- Beide ploegen [n nu, onmiddellijk na 'interstop, voor de Ie maal in het seizoen [0 tegen elkaar. Een belangrijke kon fron- overigens. De beide ontmoetingen 'en plaats op Dak en werden met een Ide balans afgeslo- de eerste maal in ipetitieverband werd eren winnaar. De 9de maal triomfeerde eren met als gevolg een Lokerse uitschake ling in de Beker van Bel gië. Dit keer gaat het niet alleen om het prestige en de regionale hegemonie, ook andere faktoren spe len een belangrijke rol. Zo mag van Beverse zijde niet worden verloren om geen voeling met de top te verliezen. Het heeft een overwin ning nodig om niet ver der af te glijden. Nu er blijkbaar een kentering is gekomen in de resultaten met onder meer een be moedigende bekerver richting tegen Winter- slag, zou een prestigeze- ge heel wat miserie van de jongste maanden doen vergeten en nieuwe hoop brengen voor een positieve tweede ronde. Bij Lokeren, dat zich mo menteel naar de top hees is een overwinning uiter aard eveneens erg be langrijk. Aan wie de Drie koningen op 6 december hun geschenken zullen lenti 3|lovoorverkoop van de toegangskaartjes voor ndi® derby SK Beveren-SC Lokeren loopt lek- rveer. Om het allemaal eenvoudiger te maken rr*°r de talriJke voetbalfans van beide klubs, "laf de voorverkoop voort op zaterdag 5 ,rDr°n van 10 tot 12 uur en op zondag 6 tUan' eveneens van 10 tot 12 uur aan de aaf fetten van de Freethiel. Ook in de verscheide- loul sP°rtlokalen van SK Beveren kunnen de st. tongstellenden kaartjes kopen.(hs) aan enige publiciteit voor het voetbal, en dan voor het Wase voetbal. Jean-Marie Pfaff: «Omstandigheden niet gunstig voor ons» «Voor ons liggen de om standigheden niet guns tig. Er is vooreerst de ge schorste Albert en daar bij moeten we Stevens Cgekwetstmissen. Dat is wel jammer, want Loke ren speelt momenteel erg sterk. Het zal alleszins een wedstrijd worden met veel inzet. Ook de nieuw ingekomenen zul len zeker voor een extra prestatie willen zorgen, aan ons ze niet in de steek te laten. We moe ten ook onze trouw ge bleven supporters die nen. De jongste tijd gaat het beter bij Beveren. We moeten niet schuil gaan achter verontschuldigin gen of afwezigen. De voornaamste oorzaak waarom het minder ging is de kampioenstitel ge weest. Wij werden hier door het mikpunt van de andere ploegen en dat brengt uiteraard een ver andering van taktiek mee. Een periode die we nu stilaan te boven komen I» Jean Janssens: «Zeer zware wedstrijd voor de boeg» «Door het wegvallen van Albert zal het tegen Loke ren misschien wel een probleem worden om te scoren. In ieder geval mogen we thuis niet ver liezen, een drawn zou al goed zijn. Langzaam groeiden we naar een be moeilijk naar Beveren te gaan. Als topploeg moet men die problemen kun nen opvangen. Ik hoop evenwel niet te verliezen. Naast het sportieve, hangt er immers voor mij ook nog een sentimente le waarde aan de Freet hiel. Een vierjarige trai nersperiode wist men niet zomaar uit. Ik ver wacht, ondanks de nieuwjaarsperiode, geen geschenken. Het zal hard knokken worden.» Bob Hoogenboom: «Ik hoop op minstens één punt» veren te gaan» «Alhoewel Beveren mis schien nog niet op het niveau van verleden jaar speelt, zal het zeker niet gemakkelijk worden. Een hoopgevende prestatie tegen Winterslag en een in vorm zijnde Cluytens zullen ons zeker voor pro blemen stelien. Het uit vallen van Stevens en Al- bert lijkt mij een ideale gelegenheid om nu naar Beveren te gaan. Mijn pronostiek is dan ook minstens een gelijkspel.» Robert Coremans Het jour 1979 is voorbij. Het bracht de klubs en sportbeoefenaars wel en wee. SK Beveren werd landskampioen bij de voetballers en stootte door tot de halve finale in de Beker voor Bekerwinnaars. Het nieuwe seizoen begon min der denderend: reeds heel vroeg stootte Servet- te Genève geelblauw uit de «Beker». S.C. Lokeren heeft blijkbaar de rol van het Schónbergerteam overgenomen. Lucien Van Impe streed in de Tour de France voor een verloren zaak. Jan Bogaert u>as de beste Belg in het wereldkampioenschap voor amateurs op de weg. Jenny De Smet kwam met zilver uit Nederland terug. Enzovoort. In dit Voorpostnummer blikken we even terug op de voorbije 12 maanden. Geen minutieuze en gedetailleerde kroniek: alleen de krachtlijnen, vindt de lezer in de jaaroverzichten in dit eerste nummer van 1980. De sfeer der grote dagen bij de Hamse eerste pro vincialen Het jaarlijks dansfeest en de einde jaarsfeesten waren van aard om even de voet- balzorgen te vergeten. Als je in Hamme trou wens in dat opzicht van zorgen moogt spreken. Wanneer je dat vergelijkt met Dendermonde kan je stellen dat er bij de Wuitens geen vuiltje aan de lucht is. De ploeg draait zoals het hoort en de resultaten zijn nave nant. Kampioen worden is het streefdoel van V.W. Hamme. Wanneer je dat wil bereiken mag je zich geen nutteloos puntenverlies permite- ren. Verlies op eigen veld, kan duur komen te staan bij de eindafreke ning. Dat wil men in Hamme absoluut vermij den. Thuis moet de dubbele inzet worden gewonnen zegt Hamme's trainer Willy Meersman. In dat opzicht mag Den dermonde aanstaande zondag geen uitzonde ring worden. In Hamme wil men dui delijk revanche nemen na de nederlaag tijdens de openingswedstrijd in Grembergen. Paars blauw speelde de voor bije zondag een oefen wedstrijd tegen de derde klasser Eendracht Zele. Voor de Hamse trainer Willy Meersman en zijn voetballers was dat een ideate gelegenheid om de komende tegenstan der van nabij nog eens te komen aanschouwen. Wat Dendermonde liet zien kon alleen maar teleurstellend worden genoemd K.A.V.D. zal zich allicht heel wat beter moeten wapenen wil het tegen een fris, technisch begaafd en fysiek sterk Hamme een kans maken Door het feit dat men in Dendermonde al een gans seizoen lang met een lijst gekwetste spe lers heeft af te rekenen kan men alvast ver zachtende omstandighe den inroepen. Men mag echter niet vergeten dat de kompetitie inmiddels verder schuift. Dat er dringend punten moeten gewonnen worden wil men niet naar de degra datiezone afzakken. Of men dat in Hamme zal kunnen realiseren is wei zeer de vraag. E.D.M. De voor Lokeren spelende Pool Wlodek Lubans ki is aan een periode van hoogkonjunktuur toe. Hij wordt momenteel geroemd als de beste voetballer die momenteel op onze terreinen evolueert. Wordt de minzame Wlodek uitgeroe pen tot «Speler van het Jaar»? Het zit er dik in. Positief zou die uitverkiezing wel zijn: het zou de beloning betekenen voor talent en fair-play. Vooral dat laatste vinden we belangrijk. De voor RWDM voetballende Aalstenaar Mauri ce Martens werd op 32-jarige leeftijd weer internationaal. Guy Thijs eksperimenteerde na melijk eerder met sukses met een ander «oud je», Wilfried Van Moer. Martens, verscheidene keren door tegenslagen geteisterd, is momen teel één van 's lands beste flankverdedigers. Zowel defensief als offensief is Maurice een prima element. In Schotland toonde hij nog steeds zo goed als onvervangbaar te zijn. Mau rice bracht zelfs één van de drie doelpunten aan. Als je d&t nog kan, mag je lang niet afgeschreven worden. Zeienaar Hans Christiaens naar Beveren Volgend seizoen zal de vijftienjarige Hans Christiaens uit Zele voor SK Beveren voetbal len. Niet onmiddellijk voor het fanionteam, dat ligt voor de hand. Hans, een grote belofte en tevens de jongere broer van «Lowieke» Chri stiaens, die eerder bij AA Gent en later bij Jong Lede speelde, waar zijn loopbaan door zware kwetsuren bruusk werd afgebroken, is momen teel lid van Eendracht Zele en werd door ver scheidene talentenzoekers opgemerkt. Hij werd gepolst door Anderlecht, AA Gent en RWDM, doch blijft in het land van Waas en Durme.

De Voorpost | 1980 | | pagina 21