RRIE OM IBUNEKAARTEN... R.B.S. OP STAP IN EIGEN OMGEVING Eerste prinsenwagen... f&EKTaLLl STREEKNIEUWS GR00T-LEDE De?Voorpost H29.2j1980i;t3 ijoberkes krijgt van de Orde der Prinsen een nieuwe prinsen- De andere was min of meer toegetakeld. (Rik) er vorige week donderdag heftig aan zijn in het Kultureel Centrum te Lede. Die er een vergadering gepland door het Het zou handelen over de verzekering karnavalgroepen, het aankopen van bloe de feestelijkheden en over de tribunekaar- de boze gezichten van sommige Orde- ook in het feestkomitee zitten, te zien, een mini-oorlogje zijn losgebarsten, otste struikelblok blijkt een gezegde te zijn: omt weer van Den Boer hé» of «dat heeft Den s weer geflikt». Bisten de toestand zitter Mare. De vijf kaarten en woordvoerder van werden plechtig in ier deelde het volgen- ontvangst genomen en even Het begon allemaal plechtig, met een edelmoe- vraag hoeveel er zou dig en opofferend hart te- ideerd worden aan de ruggeschonken aan de leden groepen. Er kwamen van het feestkomitee. Als we illende voorstellen uit dan zien dat de eerste rij i: 200.000 frank werd voorbehouden blijft voor de karnavalpromïnenten, lijkt het inderdaad onlogisch dat Den Boer er niet in het lang de prinsenwagen sn het breed mag tussen- Je voorzitter van het zitten... imitee vond dit echter Er wordt wel gezegd: «In voegde er aan toe Aalst zegt de burgemeester gehoord had, dat zo en zo... «Maar Lede is 'an den Boer zou ge- toch Aalst niet. Het schepen- iebben «Jongens, ge kollege dat de eerste rij be- ip geen duizend frank zet (mét vriendjes) zou toch feestkomitee zal eens een rij mogen opschui- Achteraf ven en de harde werkers, in casu de Orde, eens laten voorgaan op hun dag... Ze zouden nu toch eens moeten iTtlekte dat de verzeke- begrijpen dat de organise- aor de groepen nog rende partij ook een plaatsje orde was, werden de wil en liever niet voor de tribune zit of staat! Maar de jongens van Den fsten nog verdeeld Boer moeten het nog wel even uithouden: hoewel zij den het meeste werk verzetten, veel werk verzet krijgen ze van elke kleine Karnaval een tegenslag of vergetelheid de feest te maken, kre- schuld. We zouden stilaan Ie leden ervan slechts gaan denken dat het feestko- (aarten aangeboden: mitee nijdig is op de behaai- le prins, miss Bette, de de suksessen van de Orde.. Jempy-ken en voor- Toch wil dit niet zeggen dat weerhouden, n de beschikbare gel- Ken 20.000 frank) betalen!» lat niet waar blijken. Den Boer had den ap- eeral gegeten... de Orde het feestkomitee «afgebro ken» wordt. Integendeel een lid van De Orde wou nog kwijt: «Chapoo voor Julien. Hij staat er heel alleen voor. Gelukkig zijn er nog enkele leden van Den Boer die mee helpen. Julien is echter een echte baas, wat reeds herhaalde lijk bleek. Veel karnaval mensen moeten daar echter niet van weten. Het gevolg: veel leden komen eenvou digweg naar de vergaderin gen niet meer! Maar het moet gezegd worden: indien Julien De Cremer ermee kapt, is er geen feestkomitee meer!» Dit begrijpen wij als een hul de aan de voorzitter, die mis schien wel fouten heeft, maar die eveneens een gro te moed en inzet tentoon spreidt, zodat «zijn zaak blijft draaien».... Niemand kon echter verhin deren dat de tribunekaarten- affaire uitlekte. En vooral met karnaval is dit een dege lijk goede aanleiding voor een mop. En die kwam er: aan de ingang van de turn zaal van de Maricolen, wer den er ter gelegenheid van de kinderkarnaval, niet min der dan 300 «valse» tribune- kaarten uitgedeeld aan alle goedgelovigen. De kopie was verrukkelijk «echt». Waarschijnlijk gefotoko pieerd van een echte kaart... Tot welke groep de drie uit delende Miss Varkens (cfr. Muppetschow) waren, wil len we niet verklappen. De mensen geloofden erin. De stunt was gelukt én veelzeg gend... RDV Woensdag 20 februari Miss Bette wordt officieel door Burgemeester Grovez werd er van wa) gestoken binnengeloosd in karnaval. (Rik) met een wandeltocht. De- B IWSÊÊÊ 3' ze was bedoeld voor alle Op initiatief van de direktirice en het onderwijzend personeel van de rijksbasisschool Lede, werd er een paar weken terug een school-sportraad opgericht. De bedoeling van dit genomen initiatief, ligt erin om op woensdag- en zaterdagnamiddag voor de leerlin gen én hun ouders (of simpatisanten van de school) zoveel mogelijk diverse aktiviteiten aan bod te laten komen. Zoek- en wandeltochten, spel- en sportna- middagen... kortom initiatieven waar gezonde ontspanning de bovenhand krijgen. Deze positieve bijdrage voor een «gezonde geest in een gezond lichaam» zullen gespreid worden over het ganse schooljaar. plaats van de school naar -Verre- doeleinden. Langs het Meirveld, de Langeweestraat en de natuurgenieters en hob- Volderstraat werd er ge- by-wandelaars. Het werd een sukses: heel wat ou ders en kinderen waren op het appel. Het heerlijk lentezonnetje was eveneens van de kuierd. Er werd geen snelheid wedstrijd op touw gezet, maar elkeen wandelde rustig door heen de mooie hoekjes van Lede. Na een korte partij diegenen die daar- verpozing (met een gratis om de uitstap gewaagd aangeboden frisdrank) hebben, zullen zich hun werd er verder gewan- verplaatsing zeker niet deld om langs de Molen- beklaagd hebben. Na een verwelkoming door de aanwezige leerkrachten en na de uitdeling van de plannetjes met de te vol gen weg, toog men om 13.30 uur on de soeel- beek, de Beekveldrede en de Wijstraat, opnieuw de startplaats te bereiken. Door de deelnemers werd er ongeveer een af stand van vijf kilometer afqeleqd. De aankomst op school, gepland rond 15.30 uur, verliep vrijwel zoals verwacht. De initia tiefnemers maakten van de gelegenheid gebruik om een gratis tombola aan te bieden. Puzzels, leesboeken en tal van arr- dere mooie prijzen wer den onder de deelnemers verloot. Opgetogen keer de groot en klein terug naar huis. De schoolsportraad dient gefeliciteerd voor dit eer ste initiatief. Zonder twij fel heeft het heel wat ou ders een genoegen ge daan. Hopelijk zal deze sportraad met des te meer inzet ijveren voor een verdere gezellige, ontspannende namiddag voor groot en klein. We vernamen meteen dat men al druk bezig is met het samenstellen van een spel- en sportna- middag voorzien op 12 maart eerstkomend. De schoolsportraad van de rijksbasisschool Lede heeft duidelijk wind in de zeilen. RDV Elkaar inpakken met toiletpapier dot is pas leuk. (Rik) e Sperteleirs kwam er zelfs echt vuurwerk aan te pas. (Rik) Toneelvoorstelling: Op vrijdag 29 februari wonen de afdelingen Jiu-Jitsu en Filmklub Oordegem de toneelvoorstelling bij van het Satirisch sprookjesstuk «De eerste spiegel van Toejaland». Het is een humoristisch stuk over de hedendaagse samenleving. Vertrek om 19 uur aan de gemeenteschool te Oordegem. Onkostenprijs: 75 frank. Inschrijven (maar dan zeer vlug) bij de bestuurs leden. Toneelavond een avondje uit... Op vrijdag 29-2, zaterdag 1 en zondag 2 maart kunnen de toneelliefhebbers telkens vanaf 19.30 uur terecht in de zaal Colkskring, waar de leraars van het kollege een satirisch stuk brengen. Geen nood: het gaat hier .over een humoristisch toneel «De eerste spiegel van Toeja land», een echt sprookje voor. mensen van zeven tot zevenezeventig jaar. Toegangsprijs: 70 frank. Van Impekensvrienden vertrekken: Op zondag 2 maart start het nieuwe seizoen voor de Van Impekensvrienden te Lede. De vertrekplaats is voorzien voor de Halve Maan op het Dorp om 9 uur. Nieuwe leden zijn steeds welkom en kunnen zich ter plaatse inschrijven (Iets vroeger a.u.b.) Nieuwe leden betalen 1500 frank, maar na 15 ritten kunnen ze 500 frank rekupereren. Inbegrepen zijn de verzekering, een trui met korte en met lange mauwen, een trainings broek, twee mutsen én het lidgeld. Wees op tijd: de Halve Maan is er om gekend... Gespreksdag: Op drie maart geeft het K.V.L.V. Lede een gespreksna- middag met als tema «Geef je kinderen hart en ruggegraat». ledereen welkom. RDV De Gesduikers voelden zich op en rond de Mississipi. (Rik) Hekelen op een plaatselijke politieke situatie is nog altijd een geliefd onderwerp. (Rik De wandeltocht van de RBS Lede kende een enorm sukses en dit wanwege de zon en de ouders. (Rik) De Zoezoezoekers vonden een oplossing Voor de burgemeesterskwestie. (Rik) en «Den Dop» (Rik) Majoberkes en hoe zij «den dop» zien. (Rik) Vorige week berichtten wij dat het initiatief voor het maken van een prinsenwagen uitkwam van de nieuwe voorzitter van de Omuëgvallers, Jozef Re- dant. Dit schijnt (volgens de Jempy) niet gans te kloppen met de waarheid. Hier gaat zijn verhaal: tie geweest en de hele toe- De idee om een prinsenwa- stand wordt omgeboerd...» gen te maken, komt van het Dit staat echter vast: vanaf Hof der Prinsen. Er was volgend jaar kijgt de groep voorgesteld om vanaf vol- die eerste eindigde in de ka- gend jaar (dus 1981elk jaar valkade, de voorkeur om een te zorgen dat er een prinsen- prinsenwagen te maken. De wagen zou gemaakt worden, voorkeur wil echter niet zeg- De Jempy zou dan gezegd gen de verplichting! hebben: «Ik zal proberen om Daar deze wagen «buiten nog iemand te vinden die er wedstrijd» meerijdt, moet er één voor '80 kan maken.» nog een vergoedingsformu- Hij dacht aan een groep die Ie gevonden worden. Geen nog geen onderwerp klaar- erg, zegt Ponnetje. «Als ze gestoomd had en... hoe rap- van het feestkomitee slechts per de prins in een wagen het minimum krijgen (en dat zat, hoe beter voor Leê-kar- is een vijfduizend frank) zal naval. het Hof der Prinsen zoveel De vraag werd gesteld aan bijleggen dat deze prijs de Omuëgvallers, die gretig ongeveer kompenseert met aanvaardden. de eerste...» «Het is toch wel erg», klaagt In Leè weten sommigen wel Jempy, «ik ben wegens ziek- van aanpakken, als je het te drie weken uit de cirkula- ons vraagt! RDV Mag dat wel? Nou ja omdat het karnaval is. (Rik)

De Voorpost | 1980 | | pagina 13