m r of stade, g epemtaodegem -|§ DAVIDSFONDS BRENGT DISNEY IFSTADES KAMPIOEN CASTING \AR DEINZE LANDELIJKE GILDE VIERT FEEST '00RWEGC0CKTAIL lN V.T.B.-V.A.B. erembodegem S.K. TERJODEN ROUWT OM ETIENNE GEEENS! A een beer uit een circus, maar in de grond van de zaak zit hij alleen maar gevangen in roep van de vrijheid en hij ontsnapt. Dat is voor hem het begin van een leven in de vrijheid waaraan hij hele maal niet gewoon is hetgeen dan ook aanleiding geeft tot &^Yjerdag 16 februari 1980 heeft het Davidsfonds «De avonturen van Bongo; |^Hfstade weer een goede keuze gemaakt door maakte de hoofdfilm ui ^Hn de films van Walt Disney op het scherm te voor de namiddag. Bongo is ^Hn in de zaal van de meisjesschool. Vooraleer ^^H hoofdfilm te beginnen werd er eerst gezorgd ■Hen soort aperitiefje onder de vorm van een der eën gouden kooi dië van een reeks van avonturen. I^Hn van Stan Laurel en Oliver Hardy. Die twee stad tot stad gevoerd wordt. IA'-1* nio"Q>' HRiet altijd. Ze slagen er zelfs in om van een Uiteindelijk is Bongo niet ■fc's in een paar minuten een autokerkhof te langer in staat om weer- zijn meest geliefde onder- ik) Met dit thema is Walt Disney van de Amerikaanse teken staat om opnieuw een van en trucfilms en werd gebo- melijk de dieren in de na- scheen de ene film na de en met een notitie van Walt: tuur. Vermits hij zo een op- andere en werden er sprook- «Laten we vooral het goede merkelijke persoonlijkheid is jesachtige figuren ten tonele spul niet weggooien». Dat uit de filmwereld loont het gevoerd: de eend Donald was wellicht een van zijn ongetwijfeld de moeite om Duck, de ree Bambi, de oli- grootste gaven. Hij wist in- het even verder over hem te fant Dumbo. Disney putte stinctief wat «goed spul» hebben. Hij is de schepper ook inspiratie uit de sprook- was. Nadat anderen maan- jesliteratuur. Met humor, den lang hadden ge.werkt charme sprankelende aan de intrige van een ver stand te bieden aan de lok- werpen te behandelen, na- ren in Chicago in december fantasie gaf hij nieuwe ge- haal kwam Disney vaak bin- 1905, werkte als reklamete- stalte aan sneeuwwitje en de nen en klutste de hele boel kenaar en richtte met zijn zeven dwergen, aan asse- een beetje door elkaar, broer Roy te Hollywood in poester en Alice in Wonder- voegde er hier en daar een 1923 de Disney-studio's op. land. Veel mensen die hu- grap tussen, en ineens Ondanks bepaalde succes- mor scheppen nemen hun kwam het hele geval tot sen, onder andere combina- werk bijzonder ernstig. Zo leven, ties van gewone en teken- ook Walt Disney. Vaak zat hij De geschiedenis van Disney- films gingen de zaken eerst er nors en somber bij terwijl land illustreert misschien met het verschijnen van de er een dolletekenfilm voor beter dan wat ook Walts vi- figuur van Mickey Mouse hem werd gedraaid, dub- sie en taaie vasthoudend- bevredigend. Nadat hij te- bend op een manier om iets vergeefs geprobeerd had te verbeteren. Zelf deed hij om Hollywood te interesse- mee aan alle aspecten van de zevende maal richt de Castingclub Of België, ploegen die zijn samengesteld uit de beste ers te Deinze in het sportcomplex «De Briel- werpers van elk land onderverdeeld per stad of per ren voor zijn plannen begon het werk. Hij eiste en» het internationaal stedentornooi in cas- club. Dat er topsport zal te beleven vallen hoeft hij zelf tekenfilms te maken, zichzelf dan van iemand an- port 1980 in. Dit topevenement heeft plaats op nauwelijks te worden gezegd vermits onder meer de waarna zijn bekende muis ders in de studio. Er j maart aanstaande. Hieraan zullen ploegen volgende kamptoen werpers aan de start worden haar ze9etocht begon in de ontsnapte maar heel weinig temen uit Duitsland, Nederland, Frankrijk en verwacht: topsport valt er zeker te beleven met deze buiten beentjes. Programma Op zaterdag 22 maart vanaf 13 uur de eerste 3 beginnen is er uit Brakel, Frank De Haan en Guido Vick, Hof- de gebroeders Martens. Inaar die meer dan Eerstgenoemde werd vo- wereldkampioen rig jaar op de wereldbe- len vorig jaar eind- ker tweede in de all- |aar van de wereld- round. Verder nog een Verder uit België, handvol volwaardige fe Gheest en Ed Oos- kandidaten op de eindze- Jck, twee pure klas- ge. Uit Frankrijk ten slot wens die het dit jaar te: JP Dousson, Roger ten waar maken op Gentelet en R. Chaussé, wereldkampioen- stuk voor stuk de beste ópen in Linz. Ons werpers uit Frankrijk en Jsch deelnemersveld zeker te duchten in groot vliegenhengel), vlieg Jt verder gevormd gezelschap Ook zullen kombi (precisie plus af- lE. Van Hove, R. Las- nog enige jeugdige belof- lenz. Dit is maar een ten zeker hun kans uit de reeks deel- wagen. daar er tijdens fer perse gaan van dit Deze openingswedstrijd £1 nog steeds deelna- van het nieuwe casting- werden gesteld. seizoen 1980 is voor iede- ^.uitsland: Felix. Lach- re deelnemer een uitda- I Klaas* Rickman en ging om te weten wat het Sempher, drie nieuwe jaar gaat brengen |ers die op de afgelo- en hoe ver de vorm staat. kampioenschappen Is het weer een beetje i-dere medailles heb- van de partij dan raden 'in de wacht gesleept, we iedere vliegvisser of eerder nog een paar werphengelaar aan naar flecteerde Duitse cas- dit sportgebeuren te ko- Jdie best in dit gezel- men kijken want de beste ip passen. Uit Neder- werpers uit West-Europa Ad JaspersT C. Van komen aan de start en finalistes uit de laatste wereld waardoor de naam aan zijn oplettende blikken, van de tekenaar voorgoed Tekenaars vonden dikwijls wereldbeker. Als grote zou worden gevestigd. Na hun verkreukeld werk terug, favorieten om het ploe- deze enorme genklassement te winnen starten zeker het winnen de team van vorig jaar Guido Vinck-JP De Gheest. Als deze beide er heid als het er om ging een idee in de werkelijkheid om te zetten als hij er in geloof de. Gedurende jaren had hij in stilte de droom gekoe sterd van een nieuw soort amusementspark. Dat moest een bonte verzameling wor den van alle ideeën die te voorschijn waren getoverd bijval ver- uit de prullenmand opgevist door zijn vruchtbare verbeel ding. Het idee echter om mil joenen dollars te storten in een pretpark leek zo absurd dat hij er met niemand wilde over spreken. Hij begon maar in stilte plannen te ma ken. Zoals gewoonlijk echter sloeg zijn geestdrift over naar zijn medewerkers toen hij erover vertelde. In juli 1955 ging Disneyland open en sinds die dag zijn er mil joenen mensen onder wie koningen en presidenten, toegestroomd om deze unie ke schepping van de ver beelding van Walt Disney te zien. In de wetenschap wat deze man voor de filmwereld is geweest, is het genoegen om een van zijn werken te zien nog des te groter. Dat het Davidsfonds van deze betekenis op de hoogte is bewijst wel haar keuze die telkens ten zeerste wordt ge waardeerd. A.D.B. start met als onderdelen zin in hebben zien we niet handicap vlieg en handi- in wie hen van de over- cap gewicht 7,5 gram. Op winning kan houden, zondag 23 maart: vanaf 8 maar dat ze hun beste uur: totale vrjfkamp zijn- beentje zullen moeten de Skich vlieg (precisie voorzetten hoeft geen be toog want de tegenstand zal sterk zijn met de top- stand vliegenhengel), ploeg uit Duitsland - der- arenberg 7,5 gram (preci- de vorig jaar - en A. Jas- STREEKNIEUWS Hofstade Dansavond De meisjes-chiro Hofstade organiseert op zaterdag 1 maai 1980 een dansavond met discobar Dynamite. Zaal Welkom, Hoogstraat. Aanvang 20.30 uur, toegang: E V.V.K.S. De Vlaamse vereniging voor katholieke scouts organisee op zondag 30 maart een grote papierslag voor de aansch van tenten voor het trekkamp. Gelieve uw papier en kartc avanaf 9 uur buiten te zetten. De scouts danken bij voorba voor de bereidwillige medewerking. In het begin van deze maand vierde de Landelijke 7,5' gram spinner), pers-J.Ve Jong (tweede Gilde van Hofstade haar jaarlijks feest. Dit voor de skich 7,5 gram (opgeleg- vorig op één enkel scha- Landelijke Gilde steeds opnieuw een bijzondere de precisie 7,5 gram), af- mei puntje. Spanning is gebeurtenis. Elke keer wordt er begonnen met een Kaarten stand 7,5 gram (afstand dus zeker gewaarborgd H. Mis in de parochiekerk, na dewelke de 75 inge- Op zaterdag 8 maart 1980 grote belotwedstrijd in eenhandig 7,5 gram spin- en dit tornooi zal zeker schreven deelnemers samenkwamen in de zaal Duifken», Zijpstraat te Hofstade. 3000 fr. vooruit, inleg 20 ner). Tegen 17 uur is er als een waardemeter welkom. Met een hartelijk woord van welkom door Be9'n: 18.30 uur. de prijsuitreiking aan de worden beschouwd om de voorzitter de heer Paul Keymeulen en een drink eiBTO winnaars in het welbe- de volgende grote prijzen werd het feest ingezet, kende sportvisserslokaal voor te bereiden. Belang «Palace» Markt Deinze. met deze wedstrijd meer het gebed en een godsdiens- uo mtmnm uc Als bijzondere attraktie inlichtingen wensen te tig woord voor zijn rekening, steden, het verenigingsle- 50 raanvan9 20.30 uur. kunnen we er bij vermei- vernemen kunnen dat waarna de heer De Geest het ven gaat teloor door gebrek den dat er een hele groep vragen op het onder- w°ord nam. Hij gaf in het aan contact. Een ander pro dames in een aparte klas- staand adres: Lieven De V.Z.W. Beschermkomité RIBTO, associatief beheer inte naat mentaal gehandicapte kinderen richt in: T-Dansai 22 stellenden die in verband Eerwaarde heer Proost nam vervreemding aan. Zo ver- met Nood-Ruff-Drive in Show, gouden DJ 1978 en Wot vreemden de mensen in de Wo'kema. In het internaat. Z.jpstraat 36, Hofstade. Inkorr kort een overzicht van de Op zaterdag 15 maart 1980 in zaal «Ons Huis» om 21 uur bleem voor de Landelijke jaar|jjks gemaskerd en verkleed halfvastenbal Met mede- uamca mi ecu ojoiic moo- aiaaiiu auies. Lieven «.imbeu iioiiyooichuoi iyicl micue- se deelneemt waaronder Scheppers, Sint Lievens "^'elméemen^.dT van de gemeenten en schet- de onteigeningen allerhande Pn„s Polle sn b|oemenfee Rita. Om 24 uur défilé der verkleden, 10.000 fr. prijzen, natuuraprijzen, confettislag. Dans, leute, plezier. Inkom: 100 fr., voorverkoop 80 fr. ste een beeld van alles wat voor de industrie, woonwij- men heeft moeten doen om ken en dergelijke meer. de Gilde weer aan bod te laten komen nadat men lerlei zaken had kapotge- her een matige belangstelling ging zaterdag II. de Jorwegcocktail door in het oud-gemeentehuis I Erembodegem. Vooraf was er een voordracht |r de heer Van Audenhove, van de direktie Exploi- s van de Belgische Spoorwegen. Hij werd inge- door de heer Etienne De Bruyn, VTB-VAB- faewerker van Erembodegem. De Heer Van Au- Ihove wees in zijn toespraak op het grote pro- waarmede zijn direktie te kampen heeft, .sh waartegen zij vooralsnog machteloos staan, helijk de vertragingen, die sommige treinen ppen. de talrijke werk- gewonnen, doch wan- imheden op de ver- neer de maximale drie lillende Belgische spo- minuten vertraging er lopen de treinen ver- komt. dan beginnen de ling op aan dergelijke problemen. De uurrege- 'en, gaande van een ling is zo dat het treinver- r sekonden tot soms keer op een paar minuten 3 u., al naargelang de na, een volledige bezet- zang van die werven, ting heeft van de sporen, onderhoud der spo- Zodat dergelijke vertra- is van zeer groot be- gingen dan ook gans de voor de veiligheid boel in het honderd ja- het treinverkeer en gen. Bij de dienstregelin- passagiers, zodat gen is de toestand dan vooralsnog weinig ook zeer gespannen, üe heer Van Audenhove gaf dan ook een voorbeeld paar sekonden tot van de wijze waarop een iximaal één minuut nieuwe trein in omloop loopt, wordt zulks over gebracht wordt. Hij nam onlangs in dienst geno men lijn Oostende-Roö- sendael. Vooreerst die nen naar geschikte tus senstations uitgekeken te worden, waar lijnen doorkomen die de moge lijkheid scheppen van een nieuwe toe te laten. Wanneer een station als Brussel Centraal bijvoor beeld dient gebruikt te worden voor een nieuwe lijn, wordt zulks bijna De animator had het ook op zich genomen om over te Davidsfonds gaan tot de gedeeltelijke Op 4.3.80: gespreks- en bezinningsavond in het zaaltje van maakt. Zo bijvoorbeeld laat herverkiezing van het be- het patronaat te 20 uur. Thema: «Leven met God, mens en men eerst de dorpen ten stuur van de Gilde. Werden natuur» door E.H. Apers, leraar te Gent. onder gaan in de fusies en opnieuw gekozen: Paul KeyFilm: «bal der vampieren» op vrijdag 7 maart 1980 om daarna komt men voor de meulen, Florent Reynier, 20 uur in zaal van de meisjesschool, dag met een jaar van het Willem Raes en Cyriel Daele- Film: «Run wild, run free», jeugdfilm, meisjesschool om dorp. Even hield hij stil bij man. Nieuw gekozen zijn Lu- 15 uur op 1 maart 1980. het dorp en het kind, twee cien De Winne en Georges zaken die moeten' samen- Rottiers. Gemeentelijke school gaan in het leven van een De opgediende Vlaamse «Studeren, hoe leer je dat?» Debatavond. Inleiders H. Ruels, jonge volwassene. De Gil- hutsepot, de heerlijke koffie schepen nam onderwijs, cultuur en toerisme. Spreker is den heeft zich vooral tot taak en de koek maakten de aan- Prof. Dr. De Corte, universitaire instelling Antwerpen. Mo- gesteld de landelijkheid te gelegenheid tot een gezellig derator: de heer Mels, hoofdinspecteur. Op dinsdag 4.3.80 bewaren en langs politiek feest. Een wel ingericht or- om 20 uur in zaal Welkom. Gratis toegang. weg er op toe te zien dat er kest zorgde ervoor dat het geen verdere verstedelijking vermaak tot in de vroege optreedt. Alle leden hebben morgenduren duurde. Het boos om, maar zegden wel slaagd te worden geboekt in bruik "genomen worden uiteraard iets te maken met eten werd klaargemaakt bun besluiten te zullen trek- de annalen van de Landelij- voor die. lijn. Deze nieuwe de landbouw en vandaar door een van de mannelijke ken voor de toekomst. ke Gilde Hofstade, samen bijzondere be- leden van het bestuur, na- Allen welvoldaan en met met de vaststelling dat de 'oor deze aan- melijk Georges Rottiers. De een prachtige prijs in de leden van het bestuur zon- medewerking van dames hand keerdert de feestvier- der uitzondering hun best De heer De Geest stipte ver- werd kordaat geweigerd, ders terug naar huis. Dit hebben gedaan om het feest lijn biedt bv. plaats aan dan ook hui 300 tweede klasse passa- langstelling giers en 60 eerste klas- gelegenheid. n. iiunr np hppr np sers. De NMBS is voorna melijk afgestemd op massavervoer en vervoer op lange afstanden. Voor werd een groepstrip het pendelvervoer naar ondernomen, met de tre de Belgische hoofdstad in van Erembodegem schept dit dan ook vele naar Denderleeuw, al- problemen. Want naast waar een zeer interessant de voorziene zitplaatsen, bezoek gedaan werd aan schillende elementen van Deze laatsten waren er niet feest dient zeker als zeer ge- te doen lukken. dit aansluitingsstation. Om 16 u50 was iedereen terug op de startplaats, en iedereen toonde zich tevreden over deze leer rijke namiddag. Spijtig onmogelijk. Met zjjn. zes, ziet men regelmatig hon- de technische snufjes in voorde inrichters was de de Sporthal van Erembo- belangstelling aan de degem. Deelnemers kun- kleine kant. Het volgende nen zich laten inschrijven VTB-VAB-initiatief is een bij de VTB-VAB-leden tafeltennistornooi, dat van Erembodegem en doorgaat op zaterdag 29 Welle, maart 1980 vanaf 9 uur in A.V.H. sporen en een kapaciteit van 20 tfeinen in" de pie kuren, kan daar moeilijk nog iets bijgeduwd wor den. Op de lijn Oostende- Roosendael wordt alleen nog Gent en Antwerpen aangedaan. De halte te Essen werd uit de uurre geling verbannen, daar een halte op die plaats niet verantwoord is. Dat zijn de details, waar moet naar uitgekeken worden. De ligging van de tussen stations, de kwantiteit reizigers, en naar dit alles zal het nuttigste mate rieel en machines in ge- voorbeeld. algemeen wel terug- als Pwas niet al te veel belangstelling voor de spreekbeurt i.v.m. de N.M.B.S. (Per) derden, zoniet duizenden passagiers, die dagelijks, staande, schokkend en duwend de reis van hun huisstee naar hun werk moeten ondernemen. Doch het is voor het ogenblik onmogelijk aan deze toestand verander ing te brengen. Al naar gelang de sterkte van de machines dient de passa*1 H!^a9°" nü overgebracht. Maandagochtend bereikte ons het droeve nieuws duizend mensen waren samen- bil ven, qua lengte. De dal Etienne Celens ov.ri.dei. was. gestroomd in de Sint Jozefkerk oplossing hiervoor ZOU Zaterdag II. werd hij onder deelnemingsbetuigingen van te Terjoden, om een laatste Zijn een dubbeldekker, grote belangstelling, en met heel wat bestuursleden i Dergelijke treinen be staan in het buitenland, doch zijn voor België een droombeeld. De centen, die wij aan de Staat beta len, worden gebruikt om de eigen industrie te be vorderen, en dubbeldek kers worden nu eenmaal niet in België vervaar digd. Ook de aanslui tingsstations zijn voor veel passagiers een pro bleem, maar daar speelt nu éénmaal de macht der gewoorite een rol in. Zo bijvoorbeeld kent ieder een uit onze streek het station van Denderleeuw als een aansluitingssta tion, en door die ge woonte zal dat ook zo blijven. Gezien de jeugdi ge leeftijd van de aanwe zigen beperkte de vra- genstellerij zich uitslui tend, tot de leden van Zaterdag werd Etienne Geelens, speler VTB-VAB. Om 15u12 stipt Aan de familie onze deelneming. (Rik) Vorige week donderdag verloor Etienne Gelens het bewustzijn, omliggende gemeenten ten Jar,ge voetbalspeler van S.K. "i hersenbloeding werd hij naar het ziekenhuis in allerijl grave gedragen. Zo n kleine Terjoden. Wij kunnen aan l. j H| 1 1 onze lezers geen trouwer beeld voorhangen van Etienne, dan de tekst, die op zijn doods- groet te brengen aan deze 28- prent stond te lezen: «Vroeg tijdig, pas in het volle vermo gen van zijn mannekracht. werd hij ongeneeslijk getrof fen Voor hem is de match gespeeld. Het scorebord hangt aan zijn doodsbed: ik ben ver loren» Deze woorden zijn te kenend voor een speler als Etienne Gelens. Een week nog voor zijn triest overlijden be zorgde hij zijn ploeg S K. Ter joden een gelijkspel, door een doelpunt aan te tekenen. Het was in deze rol dat wij. Etien ne bij Terjoden kenden. Ver schillende keren, dit jaar kre gen wij over de telefoon van sekretaris Frans Lcdcgen te horen, dat Etienne een doel punt voor zijn ploeg had aan getekend. Nu is zulks voorbij Dat is het harde leven. In naam van mijzelf en mijn Voorpost-collega's houd ik er aan de families Gelens en De Doncker. evenals de sportieve klub van S.K. Terjoden, onze innige deelneming te betuigen bij het smartelijk verlies, dat zij leden. A.V.H. i S.K. Terjoden, ten grave gedragen.

De Voorpost | 1980 | | pagina 15