jeugdpagina H R S 'T U w, X Y Z tu//en hm pknipË DE SEKTE VAN DE AJUIN TUINIEREN OP SCHOOL -pad '80», WANDELEN VOOR KANSARMEN INFO-DAG HULPVERLENENDE DIENSTEN Broederlijk Delen voor die van Haïti Groep De Cuyper Garantie voor kwaliteit beste 'oorbij jogspri Llle SPORTARTIKELEN ROELANDT SPORT Molenstraat 46 B. 9300 AALST 053-21.94.90 FEECKMAN 053-70.02. B3 0e specialist in maatwerk Oe laagste prijzen Oer matrassen Schuimrubber. Latex, Staalveren Super-Buttex Bergemeersenstraat 18. Aalst I nriTuii O "Uw koffiehuis» specialiteit van Wafels' 0RTHALS TeL 053-77.76.84 Het koffiehuis der denderstreek FE KROON Tel. 21.28.64 Dorpsstraat, 31 - 33 - NIEUWERKERKEN Verfwaren - behangpapier Parfumerie - Geschenken Gespecialiseerd in huwelijkslijsten i LECTROHOME 053-21.89.53 Electronische componenten - telefoonbeanwtoordapparaten - toradio s - antennemateriaal stereoinstallaties - modelbouw met afstandsbediening. Korte Zoutstraat 12. AALST OURURENIP.inn| Tel. 053-77.48.54 KELLY FURS ODERMATT THEO - Geraardsbergsestraat 1 Aalst naast Politie Bureel Pelzen voor Dames, juffrouwen en heren. Aanvaard alle herstellingen DIS Couture Ann TeL 053-77.90.34 SPECIALITEIT. Trouw- en suitekleding Grote maten Kommuniekleding ROMBAUT - DE JONGE Dames en tienerkleding Molenstraat, 72 9300 AALST Interieurverzorging vamoflex 053-21.58.61 onberispelijke afwerking en plaatsing van gordijnen en over- H gordijnen Eksklusieve'moderne en klassieke stoffen. 25 jaar ervaring. Aalst I De zaak voor mensen die van wonen weten »n c I Kasteeldreef. 45. LEDE centrum Niei F O-SPORT 052-21.17.59 Aiies. maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport Wed i| camping Statiestraat 21 Lebbeke Kroostrijke Germsregels Lom, leen gerust 053-21.60.16 op handtekening Hypotheken verzekerde geheimhouding I tingen bi| Van den Berghe Oroeskouterstraal 12 Haaltert i EONIDAS 053-21.08.91 0» beste en goedkoopste pralines Specialiteit doopsuiker Lange Zoutstraat 37 AALST IIEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwmg van de kelder lol het dak ook onderhoud verbe teren en herstellen Langestraat 116 9300 Aalst UoSTERSE TAPIJTEN 053-21.58.61 koopt U best bij een betrouwbare en solide firma Geselecteerde mooie stukken, deskundig advies en een eerlijke prijs. Permanente toonzaal open elke weekdag behalve maandag Op afspraak ook presentatie aan huis DTapijtgalerij VAMOFLEX (antoon van molle) Nieuwstraal 28. LEDE centrum UBLICITEIT 052 21.411.611 een grool woord, dal door Groep Oe Cuyper in een eenvoudig I begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten [UANOO 052-21.40.60 om de reeks moetii|ke Latijnse woordies volledig te maken quis quid quo qua.ido quomodo enz wie wat waar wanneer en hoe' Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep Oe Cuuper etro Is een blik in het verleden VAN LiMBERGEN RETRO. Kattestraa! 73 in Aalst herinnen aan dit verleden onder vorm van meu bilair in antiek-finish Kunstvoorwerpen. wandtapi|ten en reproduklies van gekende meesters Alomgekend vojr salon-garnituren in leder IERSCHOUWEN Tel. 053-21.96.25 SPECIALITEIT: OPEN HAARDEN BELL - FIRO-FLAM - SUPERFIRE Dt SMET TOONZALEN: Leo De Bethunelaan, 68 9300 AALST COUPONNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening an alle stotten (zetts per Moorselbaan 556. Aalst URWERKEN COVENS 053-70.18.20 Lange Zoutstraat 44 Aalst ergeylen R en zoon 053-21.49.91 Manulacture van bontmantels Molenstraat 58-60 - Aalst IJ VERHUREN 053-21.83.91 CEREMONIE KOSTUMES Geen 800 F maar slechts 600F voor 3 dagen V n 052-21.40.60 een Toverformule7 Neen een vergelding Uw inbreng en onze vaklui geven samen een h|n resultaat aan uw reklameproblemen Bel even naar Groep Oe Cuyper VONNE EN JOZEF 053-70.33.95 h|den met een bromfiets van Hofman. Schoolstraat 48. Aalst Alle herstellingen 1 |aar waarborg. Gratis onder houd Prijzen vanal 4 900 F tot 150 000 F. Alle modellen uil voorraad leverbaar ASTAVA - WARTBURG - 053-21.91.14 BARKAS - SUBARU De wagens met klasse vindt U steeds in de Ze zijn alweer wat uit de belangstelling van Jan Publiek, de «religieuze sekten». Af en toe komen we wel eens Mormonen tegen, of getuigen van Jeho vah, en ook Jesus People is zo goed als ingeburgerd. De vreselijke verhalen van rituele slachtpartijen en gespoelde hersenen (de Moonsekte, Satanvereer ders...) zijn niet aktueel meer. Hoedanook, middenin dat allegaartje van onderling sterk verschillende sekten bestaat er ook een sekte van Ajuinaanbid ders! Het zal Aalstenaars, toch niet voor niets Ajuinen genoemd, niet onver schillig laten, te weten dat in Frankrijk zo'n 4.000 leden tot de Sekte van de Ajuin behoren. Officieel heet ze «l'Association Apostolique», maar ie dereen spreekt van de «secte des Aldorateurs de l'Oignon». 1956 was de stichtingsdatum en ene Frère Frangois Tho mas zorgde voor de dok- trine. De oorsprong is (toevallig?) in het dorp Ognon gelegen. Eeuwig jong blijven Het bestaan van de sekte, zowel als de geloofsin houd ervan, vonden we in het 1976 uitgegeven «Les Sectes» (een bro chure in de serie «Les Documents de France- Soir». De sekte wordt daar, eerder kort be schreven. Men gaat uit van biologi sche gegevens, leder jaar kiemt de ajuin in de grond, door de aktiviteit van de zon. Er komt een stengel aan de bol, waar in de vruchtbaarheid ge legd wordt. Wanneer men nu, i.p.v. die stengel te laten groeien tot er een nieuwe ajuin ontstaat, hem afknipt («on Ie fait eunuque par castration») dan blijft die levenskracht in de ajuin zelf. Wat meer is: doordat hij zijn jeugd kan behouden blijft hij eewig jong en wordt hij steeds volmaakter. De operatie moet wel ieder jaar opnieuw uitgevoerd worden. Men steunt in deze dok- trine op bijbelteksten. Bv. «De ajuin die altijd leeft onderricht alle mensen». (Jerem. 31, 34 en 56, 4). Ook de mens heeft de mogelijkheid te blijven leven, en aan schoonheid en kracht te winnen, legt Frère Thomas uit in «Le Petit Livre du Seigneur». Men moet het voorbeeld van de ajuin volgen, niet door verminking, maar door een volledige absti nentie te onderhouden. De sekte geeft gratis bro chures uit, er zijn talrijke geestelijke liederen en de officiële hymne wordt ge zongen op de wijs van de Marseillaise. Het is zeer de vraag of Aalsterse Ajuinen voor een dergelijke geloofsin houd en moraal bevatte lijk zijn. (Peter) Het is niet te ontkennen, dot de jongste jaren nogal wat kritiek uitgebracht werd en wordt op de «klassieke» school. Voorzich tige zowel als verregaande vernieuwingen konden doorbreken (denk maar aan het V.L.O., De Weide, de Steiner-scholen, vernieuwde leerprogramma's...). Steeds heeft het wat te maken met de nood aan een meer op de werkelijkheid betrokken onderwijs. In dit kader kan je ook de mogelijkheid tot «tuinie ren op school» plaatsen, waar deze week in de Aalsterse Sint- Gudalaschool mee gestart is. natuurcentra, «nietsen» is. hebben ter illustratie van de Dat even terzijde, konkreet is lessen over planten, seizoenen de Aalsterse Sint-Gudula- enz. Te Amsterdam leren meer school (een wijkschool op Mijl- dan 6.000 kinderen tuinieren in beek) deze week gestart met 12 schooltuinen. De moestuin de inrichting van een moestuin, is een iedeale ontmoetings- Alle lagere-schoolkinderen ne- plaats voor alle leeftijdsgroe- men aktief deel aan dat tuinie- pen. Kinderen werken er graag ren. Een deel van de klooster- samen met volwassenen en ze- tuin werd omgespit en daar ker met oudere mensen». Zo waar kinderen komen groenten, kruiden en zie je maar. Ook dat een wijk- Hoewel er nog steeds ouders zijn, die mensen dat «leren» alleen maar kan met in school- handboeken en schriften te snuffelen, bewijzen talrijke voorbeelden het tegenoverge stelde. Uit een bezoek aan een kinderboerderij bv. onthoudt een kind veel meer dan uit een dat, uiteraard onder degelijke rig joar, lezen we over dit aktief smaakvol laten beschilderen saaie tekst over «de kip» of «de begeleiding van de leerkrach- werkelijkheidsonderricht: «Elke heeft. Fijne initiatieven! op speelse wijze hun interesses bloemen. Om nog vóór het school hier meer mogelijk- voor de natuur kunnen ontwik- einde van het schooljaar resul- heden heeft, dan een centrum kelen: Ze leren er observeren taat te zien, werd wei gekozen school voor wie een reepje en handelen, Zgn «leerwande- voor vlugge uitkomers. groen vaak een lukse is. lingen» door stad, dorp of na- In «Kinderen in de stad», een Tussen haakjes: het is deze tuur komen ook bij ons steeds brochure uitgegeven door de zelfde school, die vorig jaar de meer voor. De ervaring bewijst Koning Boudewijnstichting vo- leerlingen de speelplaatsmuren koe». Het buitenland is ons ver voorop. In Engeland bv. zijn er dit hoegenaamd geen lagere school zou een moes- «tijdverlies» of een namiddagje tuin binnen de muren moeten Op zondag 30 maart komt de K.W.B. op straat voor bestuur en de privé-orga- de inkomensverdeling in de eigen gemeente door te nisaties. ijveren voor herverdeling langs de kollektieve voor- door de financiële si- zieningen zoals O.C.M.W. en de gemeentelijke sport- tuatie de O.C.M.W.'s rekreatie- en vrijetijdsinfrastruktuur. prioriteiten zullen moe ten vastleggen en het is de meeste kansarmen en nog niet duidelijk op wel de meest onmondigen ke manier de kansarmen moeilijkst aan hun rech- erin zullen slagen bij de ten zullen komen. keuze gewicht in de Kansarmen komen in elk geval bij bestaande of nieuw op te richten ge meentelijke kollektieve voorzieningen niet in de het O.C.M.W. door schaal te leggen. kou te staan. Bij de uit- verruimde opdrachten in De K.W.B. roept dan alle bouw van kollektieve het vaarwater van private leden van de kristelijke arbeidersbeweging op men. Vandaar de nood- om mee te doen aan de zaak van een gekoördi- Wandeldag in Gezinsver- neerd beleid tussen band «Pad '80. In Groot- O-C.M.W. en gemeente- Aalst wordt vanuit de voorzieningen moet diensten terecht zal ko- voorrang verleend wor den waar de nood het hoogst is. De K.W.B. stelt in ver band met het O.C.M.W. vast dat: het O.C.M.W. niet en kel materiële diensten verleent aan behoeftigen doch dat voorzieningen worden uitgebouwd voor iedereen, voor elk bur ger, zoals verstrekken van informatie, begelei ding. Nu blijkt dat het de middengroepen zijn die er meest gebruik van maken. er een positieve evo lutie is in de aksentver- plaatselijke afdelingen gewandeld naar Mijlbeek waar in 't Apostelken een «Info-dag» wordt opgezet. In Erpe is er een wandel tocht met gezellig sa menzijn en informatie door een O.C.M.W.- raadslid rond maatschap pelijk welzijn. In Burst is er een zie kendag. In Lede heeft een wandel zoektocht plaats. L.H. Het is algemeen bekend dat veel menselijk lijden en Aan deze groepen werd nood zijn oorzaak vindt in het gebrek aan informatie gevraagd dof zij een info- over de hulpverlendende diensten, die er in onze stand kunnen ter beschik- schuiving van materiële s*ad bestaan. Om deze nood op te vangen heeft de king stellen, zoniet of zij en financiële hulp naar nieuwe vereniging «Begeleiding Hulpbehoevenden» over informatiemateriaal immateriële en door aan- ,^et initiatief genomen om op 30 maart eerstkomen- beschikken, waarvan een bieden van voorzienin- de een infodag te organiseren in de kelders van het deel eventueel aan de be- gen. Hulpverleningsmo- APostelekn, te Mijlbeek. zoekers kan overhandigd gelijkheden dienen ech- Hierbij zouden alle hulp- zodanig dat alle mensen worden, ter steeds te worden in- verlendende diensten de op een doeltreffender ^et sPreekt voor zichzelf gezet waar ze meest gelegenheid krijgen hun manier de hun gestelde dat ^et de bedoeling is noodzakelijk zijn. streven en mogelijk- problemen kunnen gaan van d® initiatiefnemers, bij het recht op arbeid heden kenbaar te maken aanpakken. die. vrijwilligers zijn, om kan worden verwacht dat aan een breed publiek, Overal in Vlaonderen is de van maken. Een dagje so- twintigste «Broederlijk De- ber leven en het gespaarde len»-campagne aan de geld aan een projekt van gang. «Ommekeer omme- Broederlijk Delen schenken, kaar.» Een andere-wereld- Op 14 maart is er een TV- kaart (met oppervlaktege- uitzending (KTRC) rond 20 bank, enz. trouwe weergave von lan- jaar Broederlijk Delen, den en werelddelen; slechts Rechtstreekse stortingen in 1974 ontworpen; een wel zijn steeds mogelijk op prk late korrektie van onze we- 000-0117118-39 van Broe- tenschappelijke kuituur; zie derlijk Delen, Brussel. Gif- bijgevoegde tekening) Ge- ten vanaf 1.000 fr. zijn af- meenschapsvorming ginder trekbaar van het belastbaar en hier centraal. Dat valt inkomen, direkt in het oog. In de dekenij Aalst wordt Op 2 maart wil men koliek- een projekt in Haïti ge- tief, met zijn allen, er een steund. Sobere Vrijmaakzondag (PETER) In dit verband werden op de bulpverelenende dien- dit ogenblik reeds een f*e" d'chter bij de hulp- groot aantal bestaande behoevende te brengen, diensten aangeschreven, Langs deze weg doet zoals het Centrum voor men tevens een oproep Geestelijke Gezondheids- diegenen, die nog zorg, Rode Kruis, het Wit- 9een uitnodiging tot sa- Gele Kruis, de A.A.- menwerking, onder wei- groep, de diensten voor vorm dan ook, zouden gezins- en bejaarden- or|tvangen hebben om hulp, het OCMW, de ver- ^un naam» kontaktadres enigingen voor gehandi- en/,°^ telefoon bekend te capten, de Beschuttende maken aan de heer Ka- Werkpiaatsen, het NWK, miel Wellekens, Draaiers- HAk, RVA, Wetswinkel, Jeugdbeschermingsko- mitee en Jeugdrecht- straat 24, 9300 Aalst. Tel. 70.26.84. VEHE Film In jeugdklub Ypsilon denken ze nu reeds aan het filmpro gramma van volgend jaar! De leden kregen een ruime gedokumenteerde lijst waaruit ze «de beste» kunnen uithalen. Karnavalvreugde in het ziekenhuis Tele-Bouworde trok op Karnavaldinsdag naar de pediatrie- afdeling van de O.-L.-Vrouwkliniek te Mijlbeek Met de medewerking van teater Lanseloet bracht men er een plezierig kamavalesk programma met stemmingsliederen en enkele treffende fragmenten van de jeugdmusical Hokus Spokus. Zelf vindt men daarover: «Naast het wansmakelijk gedoe van sommigen, met gebroken glazen, drinkebroersgeleuter en een overkonsumptiedrang, al dan niet boven een zogezegde doopvont gehouden, bestaat er ook nog een andere karnavalvreugde». Het officieel karna- valgezelschap dat ieder jaar naar de Aalsterse rusthuizen trekt, kan daar ook wel van meespreken! Taizé-pelgrimage in Vlaanderen Sinds geruime tijd roept de communauteit van Taizé (Frankrijk) kristenen van overal op tot «strijd en aanbid ding». Aktie en gebed. In een recente «Brief aan alle gemeenschappen», die in Latijns-Amerika geschreven werd, wordt opgeroepen uit het isolement te treden, niet langer passief te zijn, en met Kristus op weg te gaan in Zijn doortocht van de dood naar het leven. Om dit simbolische «op weg gaan» ook daadwerkelijk te kunnen beleven, wordt o.a. in Europa een pelgrimage ingericht die ook ons land aandoet In Doornik, Brugge, Luik en Aken zullen jongeren en ouderen uit Noord- Frankrijk, België, Luxemburg, Nederland, Duitsland en Engeland bijeenkomen. «Samen de hand aan de ploeg slaan» heet het. Wie naar Brugge wil om er de hartslag van Taizé in de wereld te voelen, er zelf inspiratie te vinden, kan dit op 25 en 26 april. Om 19.30 uur (vrijdag) wordt verzameld in vier Brugse kerken met telkens een ander centraal tema: «Gebed, hartslag van ons leven en werk»; «de vreugde van de eenvoud en het delen»; «strijd voor vrede en rechtvaar digheid», «gemeenschap met de universele Kerk») Von daaruit stapt men samen bezinnend op weg naar de kathedraal. Daar vindt een ontmoeting plaats met de prior van Taizé, frère Roger. Op zaterdagmorgen zijn er gespreksgroepen over dezelfde tema's en een gebedsviering in de Kathedraal met frère Roger Inlichtingen over voorbereidingsgroepen, -materiaal, lo- giesmogelijkheden enz.. Pelgrimage, Oostmeers 48, 8000 Brugge (050/33.28.63, tussen 15.30 uur en 17.30 uur en 19.15 uur en 20.30 uur, behalve woensdag) Hier kan men ook een brochuurtje bekomen met sugges ties voor gebed, liederen, teksten en vragen zowel als de «routeschets uit Temuco» Ook de tocht naar Brugge zelf zal zoveel mogelijk als individuele of groeps-pelgrimstocht opgevat worden Be langstellende kunnen hiervoor zeker te rade gaan bij de Aalsterse Taizé-kern, Jebron, Begijnhof 1, Aalst Oxalis Deze jeugdvereniging uit Impe kwam vorige week in dit blad met haar toneelstuk «Hoogheid, uw kameel staat klaar» Een blijspel dat het doet, want intussen wordt men er ook in Wanzele en Haaltert mee verwacht. Andere aktiviteiten van deze bloeiende jeugdklub zijn nog niet van 'n datum voorzien. Wel is er sport en dropping in 't verschiet, en denkt men aan de oprichting van een werking voor min-zestienjarigen. Iedere vrijdagavond is er ontspan ningsgelegenheid. Het lokaal bevindt zich in het vroegere klooster. Dorpstraat, Impe. Mei-muziek De meimaand zal alvast muzikaal ingezet worden Vorige week meldden we dat op 3 mei «Factory» in de Sint- Annazaal optreedt. Op dezelfde zaterdagavond nodigt jeugdklub Ypsilon de rockgroep Torr uit. Voeren Door een aantal leden van het V.R.J. (Vlaamse Radikale Jongeren) werden vorige week pamfletten uitgedeeld aan Aalsterse schoolingangen. Daarin wordt opgeroepen tot «solidariteit met het Vlaamse Voeren en aktief verzet tegen de voortschrijdende verfransing (reeds ontwikkeldt het F.D.F aktiviteit in Hekelgem)», dit komt konkreet neer op deelname aan de betoging die op zondag 9 maart in Voeren doorgaat. Misschien wordt die betoging een mooie sekwens in de Happart-film die daar momenteel gedraaid wordt?! (Peter) Jeugdatelier Team In Kreja, Driesleutelstraat 51 op zon 2: 14 uur kinderkar- naval! Heel wat Aalsterse karnavalgroepen verlenen hun medewerking De inkom is gratis, en ieder kind is welkom. Je moet echter wel verkleed zijn! Jeugdcentrum Zonnestraat Zat 1verkleed bal, ingericht door de duikersklub Hydra. Kreja Vrij 29: 20 uur: optreden van de Belgische formatie SIGH, ingekaderd met een rockfuif. Kaarten kosten 40 fr 't Rond Vierkant Zat 1fuif met optreden van «Texquila» H.A.K.-Pijpesteel Iedere woensdag wordt kostendelend gekookt, tussen 12 uur en 13 uur 't Zijn niet altijd HAK-burgers... Wereldwinkel-Aalst Heropening op zaterdag 1 maart in Hopmarkt 1 1De dag daarop is er een vriendschappelijke voetbalmatch met de Wereldwinkel van Erpe-Mere op de terreinen van jeugdklub Dido. 14 uur) Ypsillon Zon 2 filmvertoning om 20 uur: «Car Wash» (Muzikaal dramatische komedie) Zat 8: 20 uur: alternatieve muziek-kwis Jebron Vrij 29. 19.30 uur: gebedsbijeenkomst. 20 uur: bijbelavond Zat 1: 19.30 uur: ontmoetingsavond Di 4. 19.30 uur: gebedsbijeenkomst Woe 5: 19.30 uur: mediatatieavond Vrij 7: 19.30 uur: ontmoetingsavond Zon 9: 19.30 uur. Taizé-gebedsdienst Woe 12: 19.30 uur: ideeén-instuif P.V.V.-Jongeren Zat 1: Op de «Blauwe nacht» die in de Keizershallen ingericht wordt door de Aalsterse liberale familie, zorgt men voor een diskobar met jeugdige muziek. De gele limonade 7 maart De Weide kookt

De Voorpost | 1980 | | pagina 17