1 Efsee klopt Pallieter! PC Alosta viert karnaval met dubbele zege LOEBES EERSTE KAMPIOEN! MOORSEL B HOUDT KANSEN GAAF BIJ HAND IN HAND B ORFAIT VAN [AND IN HAND A EN OEPIEBOYS BEKERT VERDER! :OCKPIT ZORBA KLOPT "JPEL-'T PAVILJOEN 'ETANQUE .FBILJARTFEDERATIE ;pit-Zorba heeft de laatste kans. om zich nog in het lebat van het Aalstcrs Liefhebbers Verbond te mengen met handen gegrepen. tegenstrever. BBC Opel-'t Paviljoen, dat vorige weck nog r De Hoorn, een zware nederlaag toediende, kwam echter lundsterkte te kort om Cockpit onder de ringen te bcdrci- Langs Possé, Ferre Van den Hauwe en Dany De Boitselier. m Cockpit op voorsprong, doch Rudi Van den Bossche, yy I voor 16 punten in de eerste periode, herstelde het pwicht. echter Guy Van den rust was het terug Cockpit- we de press van Cockpit Zorba. die de teugels in han- uitbuiten. liepen de loka- den nam. Via een wonderwel vlug uit tot 22-12. Ook afwerkende Dany,De Boitse- e Van den Hauwe en Da- lier liep Cockpit 49-32 uit "e Boitselier werkten goed Doch Borms en Tembuyser, en in een ommezien klom staken nu Van den Bossche korc naar 34-18. Een paar een helpende hand toe, zodat mdschotcn van Van den Opel terugkwam tot 49-40 en schc en Lefèvrc zorgden 53-48. Cockpit had werkelijk 43-30 bij de rust. Na de te diep in zijn krachten gezeten om deze terugkomst te verhin deren, doch ook Opel had op zijn adem.getrapt met die co me-back. Daarvan kon Guy Van den Hauwe profiteren om zijn ploeg terug op 62-51 voor sprong te zetten. Met nog 6' te spelen, liet de thuisploeg wat stoom af, doch weer zaaide Borms enige paniek 64-57. Doch de sterke Cockpit-re- bounders Jacques Rassghaert en Wim Possé zorgden voor een verdiende 70-63 zege Met nog zes wedstrijden te spelen, en slechts vier punten achter stand is het wel nog mogelijk voor de mannen van Eric Ras- schacrt, daar in hun program ma nog een paar vierpunten- wedstrijden zitten. Ingeval van winst kan Cockpit wel meer vooraan komen. Skoorden voor Cockpit-Zorba: Wim Posse 6 8. Ferre Van den Hauwe 4+12. Dany De Boitselier 6 6, Guy Van den Hauwe 16 6, Jacques Ras- schacrt.3 3. Voor Opel-'t Paviljoen Mauri ce Maertens Sport: Luc Lefè- vre 8 8, Ernie Borms 6 10. Rudi Van den Bossche 16 2, Peter Stadfeld 0 4, Johan Tembuyser 0 9. NAGEKOMEN UITSLAGEN: Nachtwacht - Koszen - St - Antoon 65-72 Olympia - Den Beiaard 20-0 i.p.v. 74-50 AVH De ploeg Kravoel B: Willy Nuelandt, Frangois Von Nieuwenborgh, Georges Peirlinck, Luc Dubois, Jean-Pierre Sterekx en Louis Pieters (Per) ERE-AFDELING: Alosta-Coninxdonck: 5-4 Opmerkelijk spannende wedstrijd tussen twee groten. Coninxdonck dat in de eerste beurt zeer goed van start ging door een 1-2 voorstand te laten optekenen, werd in de tweede beurt werkelijk overrompeld door een sterk repli- kcrend Alosta. waarna de stand 4-2 aanwees. Er diende dus nog een partij gewonnen te worden door de lokalen om de overwinning naar zich toe te halen. Dit gebeurde dan ook door het superieure spel van die triplctte van Van Damme Lous-Dc Mol Marc-Backacrt Jeannot. die tevens het leeuwenaandeel had in de gewon nen beurten. Alle spelers dienen hierbij gefeliciteerd te worden. Eveneens mooie doch minder spannende wedstrijd tussen twee ecrstgeklasseerdcn. Alosta dat hier ook bevestigde door een uitzonderlijk goede wedstrijd te spelen tegen een zeer sympatiek Ponderosa dat werkelijk geen verhaal had. De standen: eerste beurt: 3-0; tweede beurt. 6-0; derde beurt; 8-1. Proficiat voor de ganse ploeg en doe zo voort. In een vrijdag gespeelde inhaalwedstrijd heeft Efsee de volle buit gehaald bij Pallieter. Ook vorige zondag toonde Efsee zich van zijn beste zijde. Op hekkensluiter Tanu werd met ruime 1-13 cijfers gewonnen. Pallieter van zijn kant kon zich na de opdoffer wel enigszins herstellen, zij het dan tegen het bescheiden Eurcka Efsee 31 Leider Tijl krijgt het elke week Spokuon 26 moeilijker. Nu hadden zij niet zoveel overschot op Terlinden. J,Psllon. ^5 Nijdrop speelde zich in de kij- ~.'nt IS ^4 ker door één van zijn naaste Twentiers 22 concurrenten. Sint Joris met l-,ludamo zware 8-0 cijfers in te pakken, ;?m?. 20 Bij Liludamo-Jome ontbrak £enl! 16 het aan aanvalskracht. zodat Terlinden de brilscorc een logisch resul taat mag genoemd worden. Ypsilon"zorgde voor de verras sing tegen Tuf. Na een span nende wedstrijd deden zij met slechts één doelpunt verschil Tuf de das om. Tenslotte won Spokuon de vierpuntenwed strijd van Twentiers. Uitslagen Pallieter Efsee I- 2 Nijdrop - Sint Joris 8- 0 Tanu - Efsee 1-13 Terlinden - Tijl 0- 2 Ypsilon-Tuf 3- 2 Spokuon - Twentiers 2- I Liludamo-Jome 0-0 Eureka - Pallieter I- 3 Stand Tijl Pallieter Nijdrop Eureka Tanu Uitslagen en standen zaalvoet bal Jeugdhuizen Liludamo - Pallieter 4-6 Jome - Ypsilon 5-9 Liludamo - Terlinden Jome - Tuf Eureka - Spokuon Tijl - Tuf Pallieter - Zenith Tijl - Spokuon Efsee - Terlinden Tanu-Spokuon 4-5 7-6 6-5 10-4 4-2 4-2 9-3 Efsee - Ypsilon Tanu-Zenith Stand Tij! Eureka Ypsilon Efsee Liludamo Spokuon Pallieter Tcrlinden Tuf Zenith Alle jongens van voetbalklub Olympia Erondegem mochten de fiets op rollen c om het tegen elkaar op te nemen. (Rik) reeks van de Golfbiljart Federatie Aalst, is na twintig >cn de kampioen gekend. Loebes A dat aan Schotching n winstpartijtje liet. is de laureaat na overwinningen van id Van Liefferinghe. Hendrik De Baere. Eric Van Impe. Jeirinck, Geert Troch en Desié Van Daele. Deze ige toekenning van de kampioencntitel. is in grote mate :n aan Hand in Hand A, dat de nederlaag kende tegen A. dat op een degelijk seizoeneinde kan terugblikken. rd een spannend stukje biljart. Meyst kon gelijkstel- smos liep verder ;s Roger Baeyens en van Rossem. Jean Steenhout milderde iaar ook Hilaire De r was feilloos. Kravael beste zaak door atje binnen te halen bij A. Koszen kende de j y iart via Frangois De Ba- ,s doch Pierre De Smet gelijk. Langs Eric Lan- im Koszen weer de bo- r ook Paul Wille erde. Via Willy Van fiele nam Kravael een ip de overwinning, maar i-boy William Huyle- zorgde voor één punt. de aanvangspartij kon Faber wat inbrengen tegen Moorscl en dit langs Renaat Melckenbeeck, maar langs overwinningen van Geert De Meyst, Eddy Van Haute, René Vinck. Eddy Boulonne en Wil lem De Meyst zorgden de Moorselaars voor een ruime 1- 5 zege. In de A rèeks zal waarschijnlijk tot de laatste speeldag moeten gewacht wor den om de kampioen te ken nen. Leider Hand in Hand B. diende de overwinning te laten aan Loebes B, die hiermee onmiddellijk in het zog komt van de leidersformatie. Loebes B liep 1-0 uit langs Romain Mese, maar Marcel Steenhout en Louis Monsieur gaven de leiders nog hoop. Jos Janse- gers, Erwin Dullaerts en Luc De Meyer stelde echter een vlug einde aan die illusies. Dat Loebes B meteen op de twee de plaats komt. betekent ook dat de vroegere tweede Johny- boys een steek liet vallen. Óp Koszen B kwamen zij niet ver der dan een gelijkspel. Ook Kosmos B liet van zich horen. Het won met forfaitscore de vierpuntenwedstrijd tegen Fa ber B. Deze kwam tot stand langs Walter Carijn, Flori- mond Rogghé, Hubert De Winter, Geert Baeyens, Phile mon Van Coningsloo en Johny Troch. De derby tussen Zand mannetjes B en C werd een logisch gelijkspel. Nadat Mar cel De Clippeleire en Octaaf De Backer voor 2-ü hadden gezorgd, konden de C's terug komen langs de gebroeders Kamiel en Willy De Kinder, Rony Vander Meirsch gaf de B's opnieuw hoop Maar in de slotpartij deed Willy De Ko- ninck de logika eer aan. Moor- -ohnny Boys kwamen uit tegen Schoonaarde. Zij hielden beide punten thuis tegen een 'spelend Schoonaarde. (per) sel B ondervond heel wat tegenstand van Kasscistampers A, dat langs Frangois De Valck onmiddellijk voor sprong nam, doch Moorsel reageerde langs Freddy De Winter en Romain 'Saeys. Freddy De Thaeye maakte nog gelijk voor Kasseistampers, maar in de twee laatste par tijen, met Jan De Petter en Louis De Petter, was aan het Moorsel-meesterschap niet te tornen. Ook Loebes C - Schoonaarde B. de twee zwak ke broertjes uit de reeks, werd een spannende partij. Loebes C zette de scoremachine in werking. Doch langs Hugo Van Oudenhove en Chris Que- dé kwam Schoonaarde op voorsprong. Jean Matthieu en Herman Minner zorgde voor 3-2, doch langs Freddy Bracke kon Schoonaarde een puntje redden. In de B reeks is er nog weinig twijfel over het toeken nen van de kampioenstitel. Naar alle waarschijnlijkheid, zal Rupa A volgende week laureaat worden. Het won nu vrij gemakkcllijk op Zand mannetjes D. De leiders na men 0-3 voorsprong langs Jé- rome Van den Abeele, Her man De Gols en Jozef Mer- tens. Langs Charles Bislot kon Zandmannetjes D de eer red den, want ook Petrus De Mee rsman en Willy Ovaerc kenden geen genade. Scotching B ondervond heel wat tegen stand van hekkensluiter Kas scistampers B. De waarschijn lijke vice-kampioenen namen voorsprong langs Achilles Ser- lippens en Jean Paul Van Damme. Langs Carlo Schau- wers en Albert Verleysen kwam Kasseistampers verras send terug, doch Raoul De Wuffel en Leopold De Neef bleven nuchter. Rupa B heeft slechts in de slotpartijen één puntje kunnen veroveren te gen een sterk opzittende Joe- pieboysploeg, die ü-2 uitliep langs Laurent Vinck en Hugo Waegeman. Bruno Van den Hauwe milderde voor Rupa. maar via Roland Van Drogcn- brocck kreeg Joepieboys uit zicht op de overwinning Rupa B mag van geluk spreken dat zowel Eugène Bisschop als Paul Maroie het hoofd koel hielden. Sportvrienden - Loe bes D werd een zeer spannen de partij. Sportvrienden was tot het einde toe op achtervol gen aangewezen, en deed dit dan ook goed. Johny De Naeyer zorgde voor 0-1. doch Freddy Paerewijck stelde ge lijk. Langs Roger Van Impe nam Loebes weer voorsprong maar ook Jean Pierre De Co- ninck bleef aan de winnende hand. In de vijfde partij gaf Frangois Vermeire Loebes 2-3 voorsprong, maar het was Dirk Backaert. die uiteindelijk voor juiste 3-3 cijfers zorgde. Cos- mos C kwam bij Krijt op Tijd niet verder dan een gelijkspel. Het liep nochtans goed van stapel met een overwinning van Bruno Lefevre, maar in geen tijd zorgden Eddy De Baets en Remi Van der Sijpe voor 2-1. Dhaens Johny en Wauters William zagen echter het gevaar en zorgden voor 2- 3. In een spannende slotpartij hield Martin Verpeten één puntje aan huis. Ook Kravael B moest tot het uiterste gaan om Johnyboys B eronder te houden. Kravael B kwam 0-1 voor langs Willy Nuelandt, maar Freddy Bouckenoghe bracht de ploegen gelijk. Georges Peirlinckx en Luc Du bois zorgden voor 1-3, maar langs Jean Kindermans hield Johnyboys zijn kansen voor een puntendeling gaaf. In de laatste partij trok echter Louis Pieters het laken naar Kravael B toe. De ploeg Johny Boys B bestaat uit Jozef Heck, Freddy Bouckenooghe, Bob Verschumn Michel Heck, Jean Kindermans en Gilbert Van Branteghem. (Per) Moorsel B heeft op Hand in Hand B een gunstige indruk gelaten. Na drie partijen stonden ze 1-2 voor, door overwinnin gen van Romain Saeys en Roger Janssens. Jean Pierre Creygel- man zorgde voor het lokale punt. Verder liet het de thuisploeg het een zware 0-6 nederlaag, echter niet komen, daar ook Jean-Pierre Steenhoudt, Frans René Mergan, Marcel Steen- Hereman, Eddy De Boeck, hout en Frans Van der Strae- Willy De Rouck, Remy De ten hun respektievelijke partij Leeuw en Albert Barrez zorg- wonnen. Een drama is het ze- den voor de walk-over. De ker niet voor de mannen van verwachte topper Cosmos A- Moorsel B. Met een terugwed- Loebes A heeft niet gegeven strijd over 14 dagen voor de wat er kon van verwacht wor- boeg zit de kwalifikatie er nog den. Via Romein Mesen, Eddy verder in. Voor Joepieboys de Neirinck, Hendrik De Baere enige overlevende van de laag- en Jean Pierre Cours, nam de ste reeks werd het wel een ere-klasse-leider een 0-4 voor- een forfaitoverw inning heeft Joepieboys zich kunnen plaatsen de halve finales van de Bekerkompetie. Na in de heenronde normale 6-0 nederlaag geleden te hebben bij Hand in Hand A, en deze ereklassers bij het startsein slechts aanwezig met twee trs. Volgens de reglementen van de Federatie is zulks één alst -1 ,e we>n'R- Dus een logische forfaituitslag. 'dag e totaalstand werd het dus in het krijt stond kon niets «i^Een lottrekking besliste inbrengen tegen leider Loebes. i I>atnck Strooper voor dat afrondc met zware 6-0 cij- P- Hicboys en Frans Heire- fers, via Romain Mese. Hen- ns T Voor ^and 'n Hand een drik De Baere. Eddy Neirinck. 105 Isscnde partij zouden spc- Eric Van Impe. Raymond Van 4Het was tenslotte Patrick Liefferinghe en Jean Pierre fttroopcr die won en alzo Cours. Koszen A had het niet Bsscnd zijn Joepieboys een zo breed tegen Kravael A om Ie verder brengt. Een lus- verder te bekeren. Na hun 2-4 bs spelende Cosmos-ploeg overwinning in de heenrondc In de heenrondc reeds 2-4 hadden zij een goede uitgangs positie verworven. Toen Fran gois De Backer de eerste partij won, had Koszen nog weinig te vrezen met een 2-5 totaal stand. Doch Kravael reageer de via Pierre De Smet en Joh ny Vagenendc 4-5. Frits Wam- back zorgde voor 4-6 en met de overwinning van Willy Van de Wiele in de laatste partij was alleen nog eerreddend. Hand in Hand B won de heenwed strijd tegen Moorscl B met 4-2. In Moorsel deden de Hand in Hand B boys zulks eens over. zodat ook zij doordringen tot de halve finales. Zij scoorden langs Eddy Coppens. Frans Van der Straeten. Louis Mon sieur en Jcan-Picrrc Creygel- man. Moorsel B kon alleen via Romain Saeys en Frans De Wolf wat tcgendocn. Zulks was echter te weinig om een sterk spelende Hand in Hand B-ploeg uit de beker te wippen. De lottrekking voor de halve finales gaven de volgende wed strijden Loebes A - Koszen A en Joepieboys A tegen Hand in Hand B De heenwedstrijden gaan door op vrijdag 29.02.80 en de terugwedstrijden op vrij dag 7.3.80 A.V.H. Uitslagen Ere-reeks Loebes - Scotching 6-0 Schoonaarde - Corso 3-3 Kravel - Koszen 3-3 K. Stokken - Zandm. 4-2 Faber - Moorsel 1-5 H. in Hand-Cosmos 2-4 Reeks A Loebes C - Schoonaarde 3-3 LoebcsB-H in Hand B 4-2 Moorscl B - Kasseist. A 4-2 Zandm. B - Zandm. C 3-3 Cosmos B - Faber B 6-0 Koszen B - Jocpicb. A 3-3 Reeks R Corso B-K. Stokken B 2-4 Sportvr. - Loebes 3-3 Kasseist. B - Scotch B Rupa B - Joepie A 3-3 Zandm. D - Rupa A 1-5 K. op Tijd-Cosmos C 3-3 Johnyb. B - Kravael B 2-4 Standen verwachte ramp. Tegen tweede gerangschikte van Ere klasse, Hand in Hand A werd sprong. Meteen een voortijdi ge beslissing. Roger Baeyens Orland Van der Steen zorg den alleen nog voor eervolle cijfers. De kans is dan ook groot dat Cosmos in de terug wedstrijd zich bij het Loebes- meesterschap zal moeten neer leggen. Koszen A heeft een goed uitgangspunt gevestigd, door hun overwinning op Kra- vel A met sprekende 2-4 cijfers. Wij verwachten dan ook Loe bes A, Koszen A, Hand in Hand A (meteen de drie eerst geklasseerden van de ere- reeks) en een kleine kans voor Moorsel B in de halve finales van deze spannende beker kompetitie. (AVH) Ere-reeks: Loebes (kampioen) 37. Hand in Hand 30. Moorsel 24, Koszen 24. Zandm. 23, Korte Stokken 23, Cosmos 22. Schoonaarde 16, Kravael 16, Corso 15. Faber 10, Scotching O. Reeks A: Hand in Hand B 34, Loebes B 23, Johnyb. A 32, Moorsel B 28. Koszen B 21. Cosmos B 17. Kasseist. A 17. Faber B 15, Zandmannetjes C 12. Zandmannetjes D 12, Loe bes C 10. Schoonaarde B9. Reeks B: Rupa A 42, Scotching B 36. Kravel B 31. Rupa B 29. K. Stokken B 28, Corso B 26. Joepie A 26. Locbes D 22. Johnyb B 20. Cosmos C 17, Zandm. D 16. Krijt op Tijd A 15. Sportvrienden 11. Kassei stampers B 3 A.V.H. Zaterdagavond speelde Kravael A in haar lokaal te Meldert tegen de Koszen A. De eerste wedstrijd werd na een nek aan nek race, nipt, maar verdiend gewonnen door De Bakker voor Pierre Pieters. (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 19