Stefaan De Wolf en Jan Coppens uitblinkers... Na elf weken Ongenaakbaar! Verdiend WHITE BOYS EN BAMBRUGGE LATEN STEEK VALLEN Flitsende start - Vergadering Aalsterse scheidrechters EEN LEIDER WAARDIG! Provinciaal voetbal *28 -M&tééo Voörpóst Schoonaarde - Herdersem 0-2 Herdersem laat niet los. Het blijft in tred van lei der Berlare dat zondag met de hakken over de sloot kwam in Erembode- gem. In de laatste minu ten zuchtte men in Her dersem. Daar wacht men trouwens op een slipper tje van de leider. Herder sem telt immers drie punten achterstand op de puitenkloppers maar heeft bovendien een wedstrijd minder ge speeld. In Schoonaarde was het ontegenspreke lijk de betere ploeg, voor al dan na de koffie. In die periode kwamen ook de twee doelpunten tot stand. Een eerste doel punt werd geboren uit een strafschop omgezet door Stefaan De Wolf. Uit een voorzet van Van den Bogaert die De Wolf be diende en deze op zijn beurt doorspeelde naar André Hendrickx werd de stand verdubbeld. «In de eerste helft ging het er vrij hard aan toe» vertel de men ons in de Herder- semse voetbalmiddens. «In die periode waren de beide ploegen ook aan mekaar gewaagd. Na de rust namen we het initia tief in handen. Toen we op voorsprong kwamen hebben we nadien wel enige tijd moeten door- Minivoetbal 3e Nationale: bijten toen de lokalen poogden de gelijkmaker aan te tekenen. In die pe riode liet doelman Benny Cooman zich ontegen sprekelijk gelden. Toen het echter 0-2 werd was de moed er blijkbaar uit bij de plaatselijken. We zijn beslist tevreden met de huidige gang van za ken. Onze doelstelling is kampioen worden, hoe moeilijk dat dat wellicht ook zal worden. Een eer ste opdracht bestaat er nu in om in de resterende wedstrijden geen punten meer te verliezen. Dat zou rampzalig worden.» Stefaan De Wolf en Jan Coppens werden de uit blinkers genoemd van de recente speeldag. Ook Fred Van den Bogaert als opruimer en doelman Cooman werden de bete re acteurs genoemd. Zondag moet Herdersem uit naar RP. Lebbeke. Op papier geen zware op dracht. Toch mag men zich niet laten verrassen willen de titelambities meteen geen flinke deuk krijgen. Kampioen wor den is immers de doel stelling van voetbalmin- nend Herdersem dat zich hiervoor ook honderd procent inzet. E.D.M. cm >u»ui Kijk op Vierde Provinciale «Koppen» waren na afloop van de jongste kompeti tiedag de nederlaag van Bambrugge in Iddergem, waardoor geelzwart wordt ingelopen door Ede dat drawde tegen Welle. Daardoor wordt de titelstrijd in Vierde G boeiender dan ooit. In Vierde I liet White Boys het afweten te Kieldrecht. Het werd een spektakulaire match met negen doel punten: de thuisploeg scoorde vijf keer. White Boys vier maal. De klaaskes lossen dus de rol en kijken nu tegen een achterstand van drie punten aan. De tweede plaats van White Boys komt zelfs in het gedrang: Gerda, met twee punten achterstand op de nummer twee, heeft nog twee bonusmatchen op het programma. Haasdonk heeft trouwens nog geen gewonnen spel: veronderstel dat Gerda uit die in haalwedstrijden vier op vier puurt. In Vierde H blijft het een open strijd. Berlare liet zich geen tweede keer strikken: al werd het op Doggen Erembodegem een eerder krappe zege, de puntjes zijn binnen, en dat is belangrijk. Runner-up Herdersem drie punten achterstand, doch twee matchen minder gespeeld dan de leiders) blijft steile ambities voeren. In Schoonaarde kwam het op voorsprong na een penalty die er duidelijk geen was. Een zwakke scheidsrechter Snoeck kom- penseerde zijn blunder evenweltoen hij een regel rechte aanslag met brede armgebaren afwimpelde en lac liet doorspelen. Het werd ten slotte 0-2, na ei on uitstekende aktie waarin sterspeler Stefan De Wo a9 een hoofdrol vertolkte. Boonwijk mag evenmin afgeschreven: de Dende mondse wijkploeg wees Sparta Appels terug en sta op een voorlopige tweede plaats. Erg goed blijft diezelfde reeks Gijzegem het doen. ditmaal moe an Wilskracht naar Wichelen, de nummer vier. H \r draaide op een 3-3 uit. Nog maar een match zond nederlaag voor de «killer» van koploper Berlare. Rapide Lebbeke trok aan het kortste eind in de derl na tegen het al even bescheiden Schroevers Moorsel. In reeks I is het nu uitkijken naar het duel tusst leider Haasdonk en Gerda. Op papier staat Red St er het best voor, maar... Intussen blijft Gerda h uitstekend doen en graaide nu ook in Wachtebeke i enf Volle buit mee. Haasdonk van zijn kant, mocht evt uitblazen. In Vierde B, waar de Overmeerse ploegt slag leveren, kwam Sportkring met twee punten i Wondelgem naar huis. Geelblauw staat vijfde op vi punten van leider Hoger Op Kalken en er zou al et1 mirakel moeten gebeuren om de Boerenkrijgers nt een rol te zien spelen in het titeldebat. 'n Valentino's Overmere scoorde thuis tegen Zaffela drie keer. Het volstond niet om te winnen, want he-me kers mikten eventjes vijf maal raak... (mvh) Gerka Brugge - Mini Temse 5-2 Dat het er moest van ko men, besefte iedereen, en dat de verplaatsing naar het Brugse team een moeilijk te omzeilen klip zou worden, was ook dui delijk. Maar niettegen staande dat alles was Temse niet zonder hoop vertrokken om hun totaal van 11 weken zonder een competitienederlaag nog aan te dikken. Van bij het startsignaal trok Temse verwoest in de aanval en liet zich niet imponeren door de vaan deldragers. Twee doelrij- pe kansen werden echter de nek omgewrongen. De thuisploeg bleek ver rast door de «gedurfde» aanpak van Mini Temse. Het was dan ook gevleid voor hen toen zij op aan dringen van hun spits en dank zij een verdedigend geschenk op voorsprong Herdersem hield de titelkansen gaaf na een zege te Schoonaarde. (Vierde H) se knokte verder maar ven vallen in de sporthal onnauwkeurige passen van Tielrode met aan was een oorzaak van te vang 21 uur. veel balverlies. Op Hoek- A schop kon de thuisploeg Beker van het Waasland de kloof vergroten (4-1). Woensdag speelt Mini In de vierde periode kan- Temse tegen de Post- noneerde Albert Brijs de tweede treffer voor Tem se tegen het net (4-2). Temse wierp toen alles op de aanval en Brugge speelde op de counter. Het resultaat was dat Temse niet door een le vende muur geraakte, maar dat de uitvallen van de kundige Brugse spe lers vlijmscherp waren en ze zo nog een vijfde doelpunt uit de branding sleepten (5-2). Tegen BMW Zele Mini Temse zit ongetwij feld in een zware periode. Voor 14 dagen stond Temse tegen BZ Zele (2e gerangschikt), vorige week stonden ze oog in oog met de leiders en vrijdag 29/2 komt BMW Zele, die staan op de der de plaats met een gelijke puntenstand als de num mer twee maar met een wedstrijd minder ge speeld. We mogen er ons dus aan verwachten dat er weer wat zal te bele- Serskamp - Edixvelde 2-4 Tijdens deze uitstekende wedstrijd eiste Edixvelde het eerste halfuur voor zich op. De Nieuwerkerk- se wijkploeg werd even wel niet beloond: er wer den drie hoekschoppen afgedwongen, doch daar bleef het bij. Voor Edix velde was het een koud stortbad toen de withem- den met een strafschop op voorsprong kwamen. Drie minuten voor rust kwamen de bezoekers langszij. Auteur van het goaltje was Van Impe. Dat Edixvelde op dat mo ment nog niet op voor sprong stond, dankt Serskamp aan de uitste kende keeping van Van Impe. Tijdens de tweede speel- helft werd hetzelfde sce nario opgevoerd: Edix velde bleef de betere ploeg. Nu vielen er echter wél goaltjes. Mare Bae- tens, de beste akteur op het terrein, mikte twee keer raak en Van Ouden- hove deed eveneens zijn duit in het zakje. Sers kamp kwam nog tot 2-4 terug, maar daar bleef het bij. Al na al was het een op hoog tempo ge- speeldè wedstrijd, met twee ploegen die goed voetbal toonden en zeker in de kop van de klasse ring niet zouden mis staan. lot Hoog einde Meerbeke 1-3 kwamen. Met 1-0 eindig de de eerste periode. In de tweede periode klampte Mini Temse ste vig aan en dwongen vrij vlug hun derde hoek schop af. Maar hoe en thousiast de Sasboys ook speelden, zij zouden weer een zware tol beta len. Een vlug genomen intrap nam de bezoeken de defensie te grazen. Brugge had tegen 100% gescoord (2-0). Even voor het wisselen van speel- helft kon Temse langs een hoekschop genomen door Jean De Ryck en met het hoofd verlengd door Danny Meersman tot 2-1 milderen. Een doelpunt van Brugge (3- 1) in de aanvang van de derde periode luidde een ommekeer in. De leiders drukten meer hun stem pel op de wedstrijd. Tem- steken vallen. Nog maar pas afgefloten, hield Merelbeke de bal kundig in eigen rangen tot Bos een knal aflever de, die in het doel van de St.-Gillisnaars uitstierf (0- 1). De gastheren kregen zelfs geen gelegenheid om zich van dit vroege koud stortbad te herstel len, want in de 3e minuut stonde De Roeck op de goeie plaats en strafte een misverstand tussen twee lokale verdedigers af (0-2). Nu amuseerden de gas ten zich natuurlijk koste lijk en lieten de thuisspe- lers het initiatief, want met deze kanrijke stand moesten ze niks meer forceren. Merkwaardig genoeg kon Hoogeinde rond het halfuur zelfs een doelpunt scoren langs de zeer actieve André Beek (1-2, 29ste min.). I deze treffer kwam. gans de wijkploeg rfl fanatiek opzetten eiVl ste Beek (alweer hij een haar na de maker. Het klasseverschil echter pas goed aai| licht wanneer een I bezoekende aai storm tussen de 74s| 76e min. alle lokale tl baarheid in één rukt veegde. Op 3 miri tijd vielen evenveel I punten: tweemaal Ij Smetmans en lang Roeck. Dit gebeurdj zo een vanzelfsprek manier dat het enke de goodwill van de ten moet toegeschi worden dat nader de stand niet meer v derde. Berlare liet op Doggen geen vrienden in het kader van de beker van het Waas land, maar hierover is ons op het ogenblik dat we deze regels tikken nog niets bekend. Uefa-Juniores: Damesvoetbal Sparta Ronse - Kamille- vorige week zijn wed- kens Aalst 1-4 strijd wegens het karna- valgebeuren deed uitstel- Kamillekens Aalst, dat |en^ ^eed een reuzezaak. PERSMEDEDELING Teneinde de toepassing van Titel V van de wet van 4 augustus 1978 op de gelijke behandeling van mannen en vrouwen te vergemakkelijken voor de werkgevers en verspreiders van werk- janbiedingen, heeft het Sekretariaat van de Commissie Vrouwenarbeid, in samenwerking met de Algemene Dire ctie van de Studiën (Juridische Stud iën) van het Ministerie van Tewerkstel ling en Arbeid een brochure uitgege ven met de titel «Hoe stelt men een werkaanbieding op die niet discrimine rend is?» Deze brochure bestaat in het Neder lands en in het Frans. Ze is gratis verkrijgbaar op het Secretariaat van de Commissie Vrouwenarbeid (Ministerie van Tewerkstelling en Arbeid, 4de ver dieping, Belliardstraat 53, 1040 Brussel, tel. 02-230.90.10, toestel: 2542). De enige konkurrent, Oostende, liet een puntje teloorgaan, zodat de Ka- millekens nu praktisch zeker zijn van een nieuwe titel. Dit zou hen dan op nieuw in een eindronde brengen van zeven kam pioenen. Uit dit tornooi gaan er twee naar de hoogste nationale da mesreeks. Nadat zij vorig jaar slechts met één doel punt verschil van deze promotie gehouden wer den, is met goede hoop dit jaar de stunt te verwe zenlijken. Het terrein van Sparta Ronse was omzeggens onbespeelbaar. Men had liefst 250 ton zand op het terrein opengestreken, zodat men zich eerder in de duinen waande dan op een voetbalveld. De Aalsterse meisjes vori- den dat het erg lastig voetballen was, of had den ze karnaval-na- weeën? De scheidsrechter had verstek laten gaan, en de gelegenheidsref. had blijkbaar alleen de bui tenspelregel in zijn boek je gevonden. Hij floot liefst 32 maal buitenspel tegen de Kamillekens, doch de rest liet hij ge woon doorgaan. Of het nu handspel of een zware overtreding was, hij ge baarde van kromme haas, maar buitenspel, daar was hij als de kippen bij. Reeds na 7' kon Veer- le De Wint een aarzelen van twee Ronsische ver dedigsters uitbuiten om Kamillekens op voor sprong te brengen. Ron se trapte af, er volgde een diepe steekpas, waarop de ganse Aalster se verdediging zich ver keek en de stand was meteen gelijk. Kamille kens legde zich niet neer bij deze verrassende counter, en aan de 10' pikte Renée Delaunoy een prachtvoorzet van Greta Van Hauwermeiren mee en het was 1-2. Veer- le De Windt, die een prachtpartij speelde zag haar prestatie in de 15' afgerond met een doel punt, na een prachtige solo. Kamillekens Aalst moest in de tweede helft even naar adem zoeken, zulks tot groot jolijt van het fel opgekomen Ron- sisch publiek. 5' voor tijd kon Veerle De Windt, een goed opgezette aanval met Renée Delaunoy suc cesvol besluiten, zodat het toch nog een ruime 1- 4 overwinning werd. S.C. Lokeren - K.V. Mechelen De toeschouwers die er hun zondagvoormiddag voor over hadden, kregen vorige week een aantrekke lijk voetbalstaaltje te zien. De Lokerse Uefa's toon den dat zij het waardig zijn om aan de top van de rang schikking te staan. K.V. Mechelen werd als het wa re van het kastje naar de muur gespeeld. Vooral in de tweede speelhelft was er éénrichtingsvoetbal te zien. Het werd een waar doelfes- tijn. K.V. Mechelen ging in de fout door steeds de buiten- speltaktiek toe te passen, iets dat wel eens wilde falen en dat aan de basis lag voor alle tegendoelpunten. Lo keren begreep dit vlug en maakte daar gretig gebruik van. Een eerste doelpunt viel er in de 10de minuut. Brussel mans kon vanop het mid denveld vertrekken en vond Migom, die scoorde. 9 minuteh later werd de buitenspelval terug open gezet. Aelgoet kon alleen doorgaan en rondde af. (2- 0). Mechelen probeerde wel om zich zo nu en dan eens te laten gelden. Zij combineerden goed en snel. maar de schaarse aan vallen werden steeds afge broken. De eerste wed strijdhelft was reeds 34 mi nuten oud. toen Lokeren de kans kreeg om er 3-0 van te maken Michiels ging in de grote rechthoek in de fout op Migom, wat in een penalty resulteerde. Migom zette zelf om. Een, consequent spelleider aar zelde niet om in de 39ste minuut Mechelen een straf schop toe te kennen, na handspel van Neyskens. K.V. Mechelen kreeg nu de kans om iets van de opgelopen achterstand goed te maken. Doch doel man D'Hondt die zich reeds eerder dit seizoen kundig toonde in het stop pen van penalty's, liet zich ook nu niet verslaan. De 3-0 stand leek Lokeren nog niet voldoende, het 4de doelpunt kwam er eveneens door het falen van de buitenspelval. Bo gaert kon van de gelegen heid gebruik maken en scoorde. Het doelfestijn bleef duren. Rond het kwartier kon Brusselmans. Aelgoet in de opening zen den, die niet aarzelde om er 5-0 van te maken. De Lokeraars kregen enkele minuten later nog een kans. Na een fout van Ver- cammen op Elewaut wees de scheidsrechter prompt naar de elf-meter stip. Mi- Op vrijdag 7 maart 1980 te 20 uur heeft in het lokaal café «Bergenhof» ander maal een algemene verga dering plaats van de Vrien denkring der Scheidsrech ters A.L.S.O. Gewest gom gaat achter de bal staan, doch de Mechelse doelman verwacht de bal in de linker benedenhoek en stopt deze. Lokeren pro beerde daarna nog, maar kon het niet meer scoren. Eindstand 5-0. Ploegen: S.C. Lokeren: D'Hondt, De Vos. Bo gaert, Van Craen, Polfliet, Brusselmans, Neyskens, Elewaut (61' De Wachter), Janssoone (41' Carista); Migom; Aelgoet. K.V. Mechelen: Mossaux, Mottie, Geens, Michiels, Marckx, Van Den Broeck, Vercammen, Cuypers, Verbist, Van Hoorenbeeck (26' Nauwelaerts); Batis (41' Baeke). Doelpunten: 10' Migom (1-0) 19' Aelgoet (2-0) 34' Migom (3-0) 44' Bogaert (4-0) 52' Aelgoet (5-0) Aalst-Dendermonde. vergadering vangt aanl uur stipt. Op de dajBi staan, na het woordjf de voorzitter en verslj de briefwisseling, eei beitje met Herman Vj Slagmolen, gewezen renner en knecht val ger De Vlaeminck. dere inlichtingen oq het nakend jaarfeest.1 voor kan reeds ingd ven worden. Dan inlichtingen omtrcnl Verbondsvergadering, o.m. bespreking var voetbaltornooi en de tionele A.L.S.O.- waarin de scheidsrei weer aan de tand gevoeld worden hun voetbalkennis rens de even traditi tombola aan te va jj komt het puntje vai P.S.C. De bestuursleden wfcC verzocht reeds te l?u' aanwezig 'te zijn, da(I nog een paar besprei deze algemene vergat dienen vooraf te gaan leden worden een 1 maal aangemaand hun ,er zen voor het jaarfeesl te brengen A. ,iri °F l'.i ftir ,CLo Be Paul De Brauwer Paul De Brauwer crosste twee keer. Het werd evenveel overwinningen. Zowel in Michelbeke als Kalfort torende hij boven de konkurrenten uil. Pierre D'Haese Pierre D'Haese toonde zich in de WAOD-veldrit Impe nog maar eens de grote baas. Hij won er voljj André De Bisschop en zijn buurmanWilly L Paux. Wedden dat Pierre ook gensters slaat weg rit ten? Eddy D'Herde Eddy D'Herde blijft zo lang als het enigszins kan 0 de wielerbaan meedraaien In het sportpaleis te Gei 'ij nam hij deel aan de jeugdmeeting. Hij won één va de reeksen: de puntenkoers. In de andere disciplint i kwam Eddy minder goed aan zijn trekken.

De Voorpost | 1980 | | pagina 28