Ajax Lebbeke wipt nu ook Stenor! Spannende eerste helft )ok l.B. Dendermonde >ekert verder! voetbal Handbalkalender 3 Testspelers Oostvlaamse jeugd doet het! Beker van België Heren 1/6 finale van de Beker van België stond in het teken het eerste «bekerverschijnen» van de 7 Vlaamse klubs eerste nationale. Van deze eerste nationalers blijven er nog 5 over aangezien Duffel zoals verwacht, uitgescha- mld werd door Sasja en dat het «Poolse» Mechelen vrij jn etekend won te Hasselt. Kapek is op dit ogenblik de s|js ge 2de nationaler nog in koers aangezien de wedstrijd zjj usden-lilenspiegel nog dient gespeeld. En als enige er1 eg uit 1ste landelijke blijft Ajax Lebbeke over die er Ide reeds Maasmechelen te hebben uitgeschakeld nu die e \iere tweede nationaler Stenor Wilrijk wipte. or de Ajaxleden bete- Dat Avanti Lebbeke zich it deze zege weer een ging plaatsen te Genk was vestiging van de grote normaal en dat Dender- (gelijkheden die dit jong monde in de zaal van eerste leel in huis heeft. Als nationaler Olse Merksem J nu wat meezit bij de het niet zou kunnen klaren gende lottrekking en lag in de lijn der verwach- ax opnieuw in eigen zaal tingen. g spelen zijn de jongens In ieder geval, met de twee W. Bosteels nog niet Lebbeekse ploegen tussen hun laatste wapenfeit de overblijvende acht klubs die samen met de Waalse acht finalisten de eindfase van de bekerstrijd ingaan is onze streek niet zo slecht bedeeld. Olse Merksem 33 HBC Denderm. (+5) 27 Het werd te Merksem een heel aantrekkelijke wed strijd. De eerste nationa lers namen geen enkel risi- ko en speelden vanaf het wedstrijdbegin zeer gekon- centreerd maar een vlot spelend Dendermonde bleef tot enkele minuten voor de rust zijn 5 doelpun ten voorgift wegens reeks- verschil met inzet en kunde verdedigen. Tijdens de tweede helft moest H.B.C. dan zijn meerdere erken nen in Merksem klub die o.a. Avanti Lebbeke zijn «eker van België Dames eerste nederlaag van het seizoen deed oplopen dat duidelijk op een hoger tempo speelde. Het groot ste verschil tussen eerste nationale en 1ste landelijke ligt inderdaad in snelheid van uitvoering en het is niet meer dan logisch dat dit hoge tempo tijdens de tweede helft Dendermonde te zwaar werd. De thuis ploeg scoorde tweemaal vooraleer De Nil voor Den dermonde kon tegensco- ren. Even zag het er naar uit dat de bezoekers vlug hun voorsprong zouden prijs geven want er waren amper 8 minuten gespeeld als het scorebord 5-4 aan wees. Dendermonde her vatte zich echter en ging nu werkelijk goed «meespe len». Beide ploegen scoor den om beurten en na een kwartier spel raakte Merk sem voor de eerste maal gelijk (9-9). De bezoekers replikeerden zeer gepast en maakten er 9-12 van 10' voor de rust. Olse Merksem vooral langs cirkel en hoekspelers zeer opportuun, nochtans in opnieuw aan te sluiten 4' voor de rust (14- 14). Even later kwam H.B.C. voor het eerst op achterstand. In de laatste 2' van de eerste helft scoorde Merksem nog drie doel punten zodat er gerust werd met een 17-14 score. Onmiddellijk na de rust werd het 19-14 maar Den dermonde wou op dat ogenblik nog niet begeven (20-18). Van dan af werd de opdracht echter te zwaar voor de ploeg van coach Dauwe. Via 20-18 werd het 23-18 en ondanks de bezoe kers flink bleven meedraai en slaagden zij er niet meer in deze achterstand op te halen. H.B.C. Dendermonde mocht toch met opgeheven hoofd het terrein verlaten. Dendermonde: H. Van Damme, Quisquater, Tim merman. Kerremans 1, Se- gers 1, Wuest 6, De Nil 5, Batselier, Van De Velde 1, De Bock 3, Gyssels, Van Cauwenberghe 4. Ajax Lebbeke (+3) Stenor Ajax, met Th. Dierick in doel aangezien titularis D. De Bruyn wegens kwetsuur niet kon aantreden, heeft weer bewezen dat men mits taktisch en beredeneerd te spelen, ook hoger gekwo- teerde ploegen aankan. Aanvallend werd rustig rondgespeeld en aangezien de bezoekende verdediging ver «uitviel» om M. Huyck het scoren te beletten, kon den de hoek- en bivotspe- lers meer dan aan hun nor male trekken komen. Dirk Huyck, als uitblinker in een kollektief sterk spelende ploeg scoorde 8 treffers en Vermeiren en Van Mede- gael maakten er onder hun beiden 5. Nochtans begon de wedstrijd niet zo schit terend voor de thuisploeg die tijdens de 10 eerste mi nuten een vijftal open doel kansen niet kon afronden. Ajax, gestart met 3 doel punten voorgift, leidde na 10 minuten nietttemin met 4-1. De bezoekers zouden echter de opgelopen schade herstellen en bij een 6-6 score na 19' zag het er niet zo best uit voor de thuis ploeg. Gelijkopgaand ging men dan naar de rust met een 10-9 stand. Na de rust toonde Ajax zich de betere ploeg en ondanks men na 40' spelen reeds vier 7 m.-worpen had gemist leidde Lebbeke met 17-14. Tien minuten later stonden de ploegen wel op nieuw gelijk (18-18) maar weer was het Ajax dat voorsprong nam. Het werd 20-18 drie minuten voor het einde en ondanks Stenor nog in dezelfde minuut kon scoren hield een verstandig spelend Ajax de zege in Lebbeke. Scoorden: D. Huyck 8, Hendrickx 3, Vermeiren 3, Van Mede- gael 2, M. Huyck 1. Genk Avanti Lebbeke Avanti speelde beslist geen goede wedstrijd te Genk en tijdens de eerste helft ak- teerde de ploeg van trainer Eddy De Smedt ronduit slecht. De thuisploeg, ge start met een 5-0 voorgift, maakte er 6-0 van na 6'. Avanti scoorde het eerste doelpunt na 8' maar via 6-3 werd het opnieuw 9-3 8' voor de rust. De Lebbeek se tweede lijn bleek tijdens deze periode gewoon het doel niet te weten staan want ondanks het feit dat zij geregeld vanaf 7 a 8 m. konden afdrukken slaag den zij er niet in de bal tussen het doelhout te krij gen. Met een voor Avanti beschamende 9-6 score werd de rust bereikt. Het duurde nog 10' in de twee de helft voor het krasselend Avanti kon gelijkmaken (10-10) en daarna ging Leb beke dan toch min of meer normaal akteren. Het werd 10-15 langs Maes een kwar tier voor het einde en via 11-15 werd het 11-24 met nog één minuut te spelen. Genk maakte dan de score rond met 2 doelpunten tij dens de laatste sekonden! Scoorden: Ebel 9, De Pauw 2, Maes 5, Vermoesen 4, De Batselier 3, De Smedt 1. EVA de 1/8 finales die plaats inden tijdens het voorbije ikeinde, is de Beker van :lgië voor dames in een ilissend stadium ge iden. lerdaad. vanaf de vol gde ronde op 12/13 april imen de 4 finalisten van Franstalige liga het op ;en de 4 finalisten van de laamse Handbalvereni- ig. Van onze streekklubs ijven 2 klubs in koers: jituurlijk Avanti Femina ^'jibbeke, dat zonder S. Muylaert Duffel moeite- jy|os uitschakelde, maar ik R.B. Dendermonde vrij verrassend won te Evere en dus via de Belgi sche beker een toch wel gedeeltelijk mislukt sei zoen kan goedmaken. Sa men met Neerpelt en waar schijnlijk Tongeren dat kampioen Uilenspiegel wel zal uitschakelen vormen zij het kwartet dat zeker niet kansloos vertrekt te gen de Waalse meisjes. Veel hangt natuurlijk af van de lottrekking en wij kunnen slechts hopen dat Lebbeke en Dendermonde niet tegen elkaar dienen uit te komen. Sp. Evere RB Dendermonde 10 R.B. Dendermonde speel de een verrassend sterke wedstrijd te Evere en ei genlijk voor de eerste maal dit seizoen bewezen zij dat hun spelerspotentieel tot heel wat beter in staat is dan hun rangschikking laat vermoeden. De wedstrijd startte niet zo bijster goed voor de ploeg van trainer J. Van Hout. De thuisploeg leidde met 2-0 vooraleer Dendermonde, onder im puls van M. Wijnant tijdens de eerste helft bij zonder goed afwerkend kon replikeren. Twee opeenvolgende treffers van Wijnant betekenden 2-2 maar opnieuw nam Evere voorsprong. Wijnant bleek tijdens deze periode echter niet te stuiten en op haar eentje zorgde zij voor een 3-4 ruststand. Het ganse Ros Beiaard-team dat naargelang de wedstrijd vorderde beter en beter ging spelen, voelde de overwinning in het bereik en onmiddellijk na de rust dreef Melis de Dender- mondse voorsprong op tot 3-5. Evere milderde en even was er ongerustheid in de Dendermondse rangen als men bij een 4-5 score een penalty miste. Y. Doorns en Melis zorgden echter voor 4-7 en ondanks Evere nog replikeerde en zelfs gelijkstelde (7-7) bleef Dendermonde het wed- strijdgebeuren beheersen. In een ruk ging het nu naar 7-10 langs Wijnant-Her- mans en Van Der Jeught. Deze drie-punten-kloof bleek later beslissend want ondanks de thuisploeg nog bleef aandringen (8-10) maakte Wijnant er 8-11 van op minder dan twee minu ten voor het einde. Via een laatste inspanning naderde Evere nog tot 10- 11 maar de uitstekende Dendermondse goalie, flink gesteund door een vlot draaiende Ros Bei aard-ploeg, liet de zege niet meer ontglippen. Scoor den: Wijnant 6, Melis 2, Dooms 1, Van Der Jeught 1, Hermans 1. Duffel Av. Fem. Lebbeke Een bepaald zwakke thuis ploeg kon Avanti Femina, zonder S. Muylafert, op geen enkel ogenblik in moeilijkheden brengen. De Lebbeekse damesploeg maakte er dan ook een een- richtingswedstrijd van waarin de winnaar reeds na 13 minuten gekend was. Na 4' had H. Bleyaert de score geopend en minder dan 10' later wees het scorebord 0- 5 aan via treffers van Van Damme (2), Cool en Moo- nen. Enkele minuten later maakte Bleyaert er vanop de 7 m.-lijn zelfs 0-6 van en het duurde tot de 18' voor aleer Avanti het eerste doelpunt moest inkasseren. Moonen en Van San (2) zorgden dan voor een 1-9 ruststand. Tijdens de twee de speelhelft hetzelfde spelbeeld. Avanti deed zo wat wat het wilde en na 13' in de tweede helft wees het scorebord zelfs 1-17 aan. Via 2-17 ging het dan naar 2-20 4' voor de rust en het was slechts tijdens de laat ste sekonden dat de thuis ploeg voor de derde maal kon scoren. Avanti Femina: Van Lan- genhove, Hauwelaert. K. Van Damme 5, P. Van San 4, H. Bleyaert 6, V. Lissens 1, K. Biesemans, R. De Meersman, S. Van Den Broeck 1, K. Moonen 1, Cool 1. EVA DAMES lste Landelijke 2/3 te 15 uur Aalst Sportief-Stelmar 1/3 te 17ul5 R.B. Dendermonde-Duffel 1/3 te 19 uur Tongeren-Avanti Femina 2de Landelijke 1/3 te 16 uur R.B. Dendermonde II-Turnhout HEREN lste Nationale 1/3 te 20ul5 Angleur-Avanti Lebbeke 2de Nationale 1/3 te 20u45 E.V. Aalst-Stenor lste Landelijke 1/3 te 19u30 H.B.C. Dendermonde-Turnhout 2/3 te 17u30 Rosis Aalst-Haachtse 2/3 te 19u.30 Ganshoren-Ajax Lebbeke 2de Landelijke 2/3 te 19ul5 Zwijnaarde-Denderbelle 3de Landelijke 2/3 te 15 uur Temse-Buggenhout 2/3 te 15 uur Anderlecht 2-Lokeren. beter gekwoteerde Üantis Lebbeke heeft op te Sinaai lang oeten vechten vooral een geruststellende (orsprong op het bord 1 ond. In de eerste helft g de thuisploeg geens- is onder en speelde >ed mee. Heyninck en 'lan Kerkhove misten een •laar kansen. Bij Atlantis ,r^pen Mariette Van Praet Linda Cammerman in aanval, samen met Ni- Collewaert en Edwin irms en het jonge vak ied het goed. Eerst laakte Edwin het voor leidende werk, zodat ariette de stand kon fr)enen. Even later was it de kapiteine van At- ntis die de stand op 0-2 acht. Toen kregen we en spannende periode sarin Atlantis wel veel de bal was maar er iet in slaagde om de stand op te drijven. Hier bij toonde de verdedi ging van Sinaai zich bij de zaak en hield de Atlan tis aanvallers aan de klap. Hoe Frank Veldeman en Hubert Van Hauwermei- ren zich ook inspanden zij slaagden er niet in om ook maar eenmaal te sco ren. Bij Vos Reinaert lie ten Pauwels en De Witte zich opmerken. Even voor rust kreeg Atlantis nog de kwetsuur van Li- sette Van Praet die zich de voet verzwikte en van het terrein moest gedra gen worden. Zij werd ver vangen door Lieve De Maesschalck waarvan men eerst vreesde dat zij het tempo niet zou vol houden, maar achteraf bleek dat Lieve het er goed vanaf bracht. Ook na de rust kende Atlantis nog heel wat moeilijk heden in zijn strijd tegen Vos Reinaert en het ging er zelfs benard uitzien voor de blauw-witten toen Sinaai langs Patrick Hessels er 1-2 van maak te, een stand die geens zins overdreven was en die de thuisploeg nieuwe moed gaf. Veldeman en Van Hauwermeiren gin gen voor Lebbeke op zoek naar een derde doel punt. Van Hauwermeiren zag een korf afgekeurd voor lopen met de bal, maar dat was slechts uit gesteld want even later zou Frank Veldeman er toch met een mooie inlo- per 1-3 van maken. Met de wisseling kregen we Erik Roggeman en Chan- tal Raes in de aanval en deze beide spelers maak ten vrij vlug elk een korf zodat de stand opliep tot 1-5. Erik vertolkte trou wens een beste partij, zo dat zijn debuut in het eer- S.C. Lokeren - Anderlecht 2-2 lend op en schiepen meer dere kansen, waarbij de doelmannen het hard te verduren kregen. Toch was het Lokeren dat reeds in de 3de minuut scoorde. Bartholomeus be diende Strobbe. Deze stond vrij en kon aanleg- Twee gelijkwaardige ploe- trekkelijk schouwspel. De 8en' doch doelman Veke- gen stonden tegenover el- toeschouwers werden niet mans kon het schot met het kaar op het veld. Lokeren teleurgesteld. Van zodra de lichaam ontzetten. De bal kon opnieuw beroep doen aftrap gegeven werd kre- sprong opnieuw in de voe- op Van Veirdeghem en gen we spannend voetbal te ten van Strobbe, die dit- verder kwam het uit de zien. Het was hard, maar maa' we' scoorde. (1-0). hoek met 3 testspelers - toch aantrekkelijk. Beide Anderlecht beantwoordde Stein M. als libero: Stein teams stelden zich aanval- dit doelpunt 9 minuten la- H. op het middenveld en Bartholomeus in de voorli- ia„„jL„„jL„i nie. Ook Anderlecht kwam Jeugdhandbal goed gewapend naar Loke- ren. Het was zonnig en de Interprovinciaal schoherentornooi te grasmat was voor het eerst sedert enkele weken terug bespeelbaar. Dit waren in grediënten voor een aan- ter. Baloo zond de bal rich ting Brylle. die binnenkop te. (1-1) Na de rust was het opnieuw Lokeren dat het eerst op voorsprong kwam. Van Veirdeghem speelde zich vrij en gaf de bal aan Jans- soone, die er prompt 2-1 van maakte. Protest van wege Anderlechtspeler Van Beginne, die van het veld gewezen werd. Hij had reeds eerder in de wed strijd tegen een gele kaart aangekeken. Ploegen: S.C. Lokeren: Van Raem donck, Ingels, Velkeneers Stein M., Ost, De Wach ter, Stein H., Strobbe Janssoone, Bartholomeus. Van Veirdeghem. Anderlecht: Vekemans, De Zutter, Van Beginne. De Temmerman. Baloo. Charbaoui (63' Kerkhove), Verbelen, Dupas, Bouvy Electeur, Brylle. Gele kaarten: Lokeren De Wachter; Anderlecht Be ginne, in de 2de speelhelft rood. (B.D.V.) Menen Vos Reinaert Sinaai ste elftal geslaagd mag genoemd worden. Edwin Borms zou de stand nog opdrijven tot 1-7 en toen kreeg Vos Reinaert een strafworp toegewezen die niet kon benut worden. Het was Veldeman die de eindcij fers vastlegde (1-8). Ver diende zege voor Lebbeke. Reserven Vos Reinaert Sinaai B Atlantis Lebbeke B 6-1 Knappe zege van Sinaai dat in alle vakken de be tere was en zijn meester schap ombouwde tot een 6-1 zege. De doelpunten werden gemaakt door Jaak Bogaert (3), Lilian Hacquart (2) en Stefaan Geusens. Voor Lebbeke kon Lieven Maesschalck de eer redden via een strafworp die hij feilloos omzette. ANDRE. Zondag 24 februari vond te Menen een interprovinciaal tornooi plaats voor spelers van de Vlaamse Handbalvere niging. De Oostvlaamse ploeg, getraind en gecoacht door Eddy De Vlieger, toonde zich sterker dan hun leeftijds genoten uit de andere Vlaamse provincies. De Oost vlaamse ploeg was als volgt samengesteld: doel. Van Pottelberghe (EV Aalst), Schellekens (Avanti). veld: D. Bayens (EV Aalst), G. Van Malderen (EV Aalst), Van Nuffel (Buggenhout), M. De Proft (Avanti). J. De Pauw (Avanti), Verguit (Avanti), De Smedt (Avanti). H. Maes (Avanti), F Bomon (Sparta). Buytaert (Temse). Lee- naerts (Lokeren). De Oostvlaamse jeugd, nochtans be nadeeld in gestalte, heeft dank zij taktisch. snel en verstandig handbal meermaals spontaan applaus uitge lokt. Aanvallend orkestreerden M. De Proft voortreffe lijk en samen met De Pauw, Maes, G. Van Malderen en F. Bomon werden heel wat mooie zaken gedaan. In verdediging toonde D. Bayens zich de organisator van een agressieve en ver uitstappende verdediging. Het keepersduo Van Pottelberghe-Schellekens. werd hier door nooit echt onder druk gezet maar bewees toch over heel wat kwaliteiten te beschikken. De Oostvlaamse jeugd bewees te Menen dat de Oostvlaamse klubs dank zij een gestruktureerde jeugdwerking met vertrouwen de toekomst kan tegemoet zien. UITSLAGEN West-Vlaanderen - Antwerpen 6-8 Oost-Vlaanderen - Limburg 3-2 Oost-Vlaanderen - West-Vlaanderen 13-5 Antwerpen-Limburg 8-9 West-Vlaanderen - Limburg 8-15 Antwerpen-Oost-Vlaanderen 4-7 Oost-Vlaandercn-Limburg: 3-2 (2-2) De Proft 2, De Pauw 1 Oost-Vlaanderen - West-Vlaanderen 13-5 (8-2) Bomon 1, De Proft 4, Verguit 2, Van Malderen 1, Bayens 1, De Smedt 1, De Pauw 2, Maes 1. Oost-Vlaanderen - Antwerpen: 7-4 (2-2) Bayens 1, De Proft 4, De Pauw 1, De Smet 1. EINDRANGSCHIKKING 1. Oost-Vlaanderen 6 2. Limburg 4 3. Antwerpen 2 4. West-Vlaanderen 0 Bij de Oostvlaamse meisjes liep het minder vlot maar aangezien er wegens een of andere kommunikatiestoor- nis geen representatieve ploeg kon afgevaardigd worden, kon men niet meer verwachten van een ploeg waarin zelfs kadetten dienden aan te treden. In elk geval ook bij de meisjes was Oost-Vlaanderen aanwezig en dit was in deze omstandigheden toch het belangrijkste. UITSLAGEN Oost-Vlaanderen - Limburg 3.4 Van Handenhove 1. Lissens 1, Biesemans 1 Oost-Vlaanderen - Limburg 3-6 Van Handenhove 2, Lissens 1 T)ost-Vlaanderen - Antwerpen 6-8 Veireman 1, Lissens 1. Biesemans 2. Van Handenhove 2. Ploeg: Van Langenhove. De Caluwë. Van Handenhove. Lissens. Veireman. A. Van Damme. G. Van Damme. K. Biesemans.

De Voorpost | 1980 | | pagina 33