Zweedse kampioen Dan Glans attraktie te Lebbeke ROGER DE VOGEL EN FRANK GRILLAERT OP EEN EREPLAATS D AMI AN: VIJFDE ZEGE TE GERAARDSBERGEN Interscholenveldloop te Sint-Niklaas mm f Atletiek Bart De Keyser en Peter De Feyter bij de scholieren Wim Willaert (AC Hamme) beste 34 - 29.2.1980 - De Voorpost junio: ich noe waren] Lok{ 21ste, De Baasroodse atleet Da-_ mian heeft te Geraardsber- gen voor zijn vijfde sei zoenzege gezorgd. Klub- makker Laurent Vrancken was vierde en bij de vetera nen was Piet Roels van de partij, was er lange tijd in strijd voor de zege maar werd uiteindelijk tweede. Van Geyte liep zich op de 11e plaats. André Bauwens liep bij de scholieren een goede wedstrijd waaruit hij een 6de plaats overhield, verder waren er nog Van De Voorde 18de en Ver- eecken 21ste. Bij de kadet- ten was De Clercq 5de en Annerel liep er een 9de plaats. PUPILLEN 1. Vonck Ben V.S., 3. Lam mens Eddy V.S., 4. Tassent Peter A.C. Hamme. 6. Ver- beeken Guy V.S., 7 Coppens Gunther V.S., 8. Goossens Herman A.C. Hamme. 10. Abbeel Patrick V.S.. 11. Ver- vaet Hans V.S., 12. Decock Dirk V.S., 17. Malfliet Bart A.C. Hamme, 18. De Corte Johan V.S., 19. Van Herre- weghe Yves V.S.. 20. Veten- berg Luc, V.S.. 22. De Keyser Koen, A.C. Hamme. 23. Mo reels Peter V.S., 24. Schelf hout Johan V.S-. 25. Stallaert Mare A.C. Baasrode. 27. Van Herreweghe G. V.S., 28. Eeckhoudt C. V.S., 29. De Bleser Luc A.C. Baasrode, 31. De Ridder Kris A.C. Hamme, 32. De Jonge Peter A.C.G., 33. Van Schoor Jan A.C. Baasrode. MINIEMEN le reeks 1. Gillis Franky V.S., 2. De Grave Johan A C. Hamme, 4. Peerlinck Luc A.C. Hamme, 5. De Wandel Mario V.S., 6. De Vlaminck Kurt V S.. 7. Haegeman Filip V.S.. 8. Mo reel Jan V.S., 11. Scheerlinck Peter V.S., 12. De Bleser Ru dy A.C. Baasr., 13. Dhaen Kris A.C. Hamme. 14. Vetten- burg Marc V.S., 15. De Coster Peter V S., 16. Brodeel Geert V.S., 17. Gabriels Franky A.C. Baasr. JUNIORES Hautekeete Rudi A.C. Op wijk, 32. Declercq J.P. A.C. Hamme 33. Beirnaert Dirk 2. Willaert Wim A.C. Hamme, Hamme, 35. Van de Hautekeete Bruno A.C. 37. Opwijk, 14. De Zwaef Gino Goossens Danny V S., 38. De V S., 17. Merckx Joris A.C. MaescneerJos A.C. Opw.,39. Baasrode. 18. De Bruvcker Cosijn Johan V.S., 40. Ver- Marnic v S.. 19. Baele Johan V.S., 20. Baele Jan V.S. SENIORES 1. Damian Ion A.C. Baasr., 3. Maasschalck Gilbert V.S., 4. Vrancken Laurent A.C. Baasr.. 7. Pollet Jozef, E. Aalst. 8. Beuyst Willy A.C. Lebbeke, 9. Muylaert Danny V.S.. 11. Van der Eist Peter V.S., 12. Van der Eist Willem Miniemen 2de reeks 2. Van Geyt Gino A.C. Ham me. 3. Reynaert Hans V.S., 4. Declercq Rudy A.C. Hamme, 5. Van Herreweghe Peter Keere Yvan V.S V.S., 6. Duquet Thierry V.S., 9. De Wandel Franky V.S.11. Marien S. A.C. Hamme, 13. Malfliet Jan A.C. Hamme. L4. helst Raf A.C. Hamme Schelfhout Filip V.S., Van den Abbeele Gunther V.S., Van Vrekhem Yvan V.S.. 20. Van £i™„roLarStClcSBaasr °P" NATIONAAL VELDLOOPKAMPIOENSCHAP TE WAREGEM KADETTEN 1. De Winne Pascal V S.. 2 De Schutter Hugo V.S.. 3. Van Herreweghe .Villy V.S.. 4. De Keyser Wim A.C. Ham me, 5. De Clercq Dirk A.C. Baasr., 6. De Groot Erik V.S.. 9. Annerel Ivo A.C. Baasr 10. De Kempeneer Jacques A S. Opw., 11. Van Quaque- beke Wim V.S.. 13. Janssens Patrick V S., 14. Baeyens Jean V.S.. 15. Vandevelde Koen A.C. Hamme, 16. Willaert Marc A.C. Hamme. 17. Spies- sens Geert A.C. Hamme. 18. Jacobs Rudy A.C Hamme. 19. Van De Keere Dirk V.S., 22. Eloot Danny V.S.. 23. Van den Abbeele Frank V S., 24. Vereist Dany A.C. Hamme. 26. Vercammen Marc A.C. Hamme, 27. D'Hooge Marc A.C. Baasro 30. Beirnaert Filip A.C. Hamme, 34. Mi- chiels Guido A.C Hamme, 35. Dhaen Guy A C. Hamme. 37. De Zwaef Erwin V.S., 39. Ophalvens Chris A.C. Baasr. De start van de interscholenveldloop te Gremberger SCHOLIEREN 1. De Keyser Bart A.C. Ham me, 2. Verlinden Wim V S.. 3. Van Vrekkem Guv V.S., 4 Bruylandt Marc V.S.. 6. Bau wens André A.C. Baasr.. 9. Van Gelderen V.S., 11 Van Raemdonck Peter A.C. Ham me, 13. De Doncker Serge V.S.. 14. Willaert Werny A.C. Hamme, 17. Buyle Filip V.S.. 18. Van de Voorde Luc A S. Baasr., 20. De Pauw Geert V S., 21. Vereecken Luc A.C Baasr 22. Annaert Patrick V S.. 23. De Doncker Francky V.S., 25. Redant J.M. V.S.. 26. Verstuyft Gino V.S., 27 Sienaert Luc V.S., 30. Dewil- de Dirk A.C. Hamme, 31 Bij de junioren liep Van Lijsebetten (588) een z Zeienaar werd elfde, (hdm) r goede wedstrijd te Waregem. De Op de Nationale titelren te Waregem toonde de Den- derlandatleet Roger De Vogel zich als de beste streekatleet en miste nipt het podium. Van bij de start zagen we de rode short van De Vogel naar voren schuiven. Roger le verde er een puike koers zodat de man aan de micro meermaals De Vogel mocht citeren. Hij bleef lange tijd in gezelschap van Karei Lismont, Miel Putte- mans en Frank Grillaert. Toen Lismont het hazen pad koos en op zoek ging naar de leider Schots was niemand bekwaam de Lim burger te volgen. De Vogel en Grillaert ontdeden zich op hun beurt van Miel Put- temans zodat de beide streekatleten achter het drietal Schots Lismont en Pojleunis strijd leverden voor een podiumplaats. Op een bepaald ogenblik zag het er naar uit dat Polleunis door De Vogel zou worden bijgebeend maar eerstge noemde herpakte zich zo dat het knokken bleef tot op de streep. Roger De Vogel hield er een knappe vierde plaats aan over. De Hamse bankbediende Frank Grillaert werd vijf de. De derde streekatleet werd de Lebbekenaar Francois Willems misschien wel voor Velen een verras sing maar een crosser die dit seizoen van ver is terug gekomen. Om zich te Wa regem op de 16de plaats te finishen moet men in kon- ditie zijn en dat heeft Fran cois wel de jongste weken gedemonstreerd. Julien Michiels (AC Lebbeke) werd 20ste en voor een pis teloper is dat een opmerke lijke resultaat. Hij bewijst hiermee dat hij ook in het veldlopen zijn woordje kan meepraten. Zondag heb ben velen verwonderd op gekeken naar deze drievou- «L .„Th dige 800 meterkam| 'J die zich in de kop vafU peleton bewoog. Leb d had drie atleten die zi< ;n een opgemerkte plaa ie de uitslag liepen, wanjic Sebille plaatste zich 5u 37ste en dat is dan mt 6 een uiterst best resi 7. voor de klub van voor iai Renaat Biesemans. Oer de jeugdreeksen blauw-witte truien aan. Daartussen nog ven Van Eynde van 5 Waasland en Gilbert Ne schalck van Vlierzele SjGl tief die zich op de 29si»r 35ste plaats aanmeld Dan kregen we vervojL. nog een paar streekatpT met Danny Mu\f (Vlierzele) 41ste, Mertens (Vlierzele) R. Glorieux (Vlieq 51ste, R. Vervaet (AV keren), 52ste en I, Schockaert van AC LeE ke op de 56ste plaats, er: Grillaert (381) en De Vogel (1553) geven na de eerste ronde het tempo aan. Ze lopen op kop van een peloton dat de achtervolging op Schots en Polleunis heeft ingezet, (hdm) De miniemen van Vlierzele waren in Waregem derde in het klubklassement. Het zestal staat links op de foto. (hdm) Veldlopen schijnt in te worden. Ook nu zaterdag 1 maart wordt er aan veldlopen gedaan te Sint-Niklaas. Daar richt AC WAASLAND een scholenveldloop in, waaraan reeds heel wat scholen hun deelneming hebben beloofd. Te 14 uur wordt de eerste start gegeven op het terrein van de voetbalklub WHITE BOYS, aan de Puitvoetstraat, op enkeje meters van het KOOPCENTRUM. Langs de terreinen van de WHITE BOYS is een mooi terrein afgebakend en de kleedkamers en sekretariaat bevinden zich op dat terrein. Er kan nog ingeschreven worden op het terrein tot 13.45 u. Vijf wedstrijden zijn er gepland en dit is alleen voor jongens geboren 69-70: 800 m. of 1 kleine ronde geboren 67-68: 1000 m. of 1 grote ronde geboren 65-66: 1500 m. of 2 kleine ronden geboren 63-64: 3000 m. of 3 grote ronden geboren 62 en ouder: 3000 m. Er zijn klassementen die per schooi worden opgemaakt en daaraan zijn bekers verbonden. Voor elke aangeko men atleet is er een herinnering voorzien. (chris) Het ziet er naar uit dat de tweedaagse-veldlopen in gericht door AC Lebbeke op de omloop «Jeugdcen trum De Mot» op zaterdag 1 en zondag 2 maart een denderend sukses tegemoet gaat. Sekretaris Maurice Van der Straeten ging ter gelegen heid van de nationale veld loopkampioenschappen te Waregem nog links en rechts zijn licht opsteken om nog enkele kontrakten los te peuteren, maar de AC Lebbeke klubdirigent kon ons toch reeds met eni ge fierheid melden dat bui ten Frank Grillaert, ook de Zweedse kampioen Dan Glans (verleden jaar derde in de 3.000 m. steeple-me morial Van Damme) vast van de partij zal zijn. Voor de plaatselijke atleten als F. Willems, L. Rottiers, J. Michiels, J. Sybille, J.M. Lelong e.a. wordt dat een uiterst interessante kon- frontatie op zondag 2 maart. Bij de dames, die op zaterdag 1 maart van leer trekken, wordt uitgekeken naar de prestaties van de AC-atleten Griet Geeroms (juniore) en Monique Van Wemmei (seniore). Ze ko men voor een heftig ver weer te staan, vermits «Meetjesland», waarin de vice-kampioene van België thuishoort, reeds zijn deel name liet weten aan het AC-sekretariaat. Technische inlichtingen Zaterdag 1 maart vanaf 14 u. - Dames: pupillen en miniemen: 1.000 m. - ka- detten: 1.500 m. - scholie ren: 2.000 m. - juniors: 3.500 m. en seniors: 5.000 Zondag 2 maart vanaf 14.30 u. - Heren: miniemen en pupillen: 1.000 m. - ka- detten: 2.500 m. - scholie ren: 4.000 m. - juniors: 7.000 m. - veteranen: 7.000 m. - seniors: 11.000 m. Kleedkamers: Technische School en bovenzaal van de Brouwerij Dubois, Leo Duboisstraat. - Sekreta riaat: Jeugdcentrum De Mot. (abl) De beste prestatie bij de en Marnix De Troyer ver scholieren kwam van Bart overde er de 9de plaats. In De Keyser die in de B de B reeks was het Hugo reeks van de scholieren als De Schutter die als 7de ein- derde over de streep digde en meteen ook de kwam. Meteen ook de eni- beste streekjongere werd. ge streekatleet die op het Dat Vlierzele over beste podium kwam. Met enkele jongeren beschikte zagen overwinningen op zak, we reeds in de aflossings- greep Bart te Waregem nu trofee voor miniemen waar naar zilver. In de A reeks Vlierzele de enige streek- werd Peter De Feyter de klub werd die zich in de eerste streekjongere op de eerste tien kon plaatsen. 11de plaats. Bij de kadet- Vlierzele veroverde de 3de ten onderscheidden zich plaats achter AV Toekomst drie atleten van Vlierzele. en Looise. Pascal De Winne werd 7de André Tijdens het seizoen hebben we de Hammenaar Wim Willaert meermaals aan de kop gezien maar zondag plaatste hij toch het orgel punt. In zijn spoor zagen we lange tijd Hans Van Lyssebetten van AC Zele, die eveneens van een uit stekende konditie liet blij ken. De Lebbekenaar Freddy De Feyter was de derde streekatleet. Met Willaert als 8ste en Van Lyssebetten op de 11de plaats terwijl De Feyter in hun spoor liep als 13de, hebben we dan ook de drie beste juniores uit ons ge west genoemd. Op de ere lijst plaatsten zich juniores en dat Vervaet (AV 20ste, Geert Van (AC Lebbeke) Vervaet (AV 24ste en Patrick (AC Waasland) Freddy De Feyter liep een zeer goede wedstrijd bij de juniores te Waregcr, Bij de scholieren 1965 veroverde Bart De Keyzer (Hamme) in zilveren plak. (hdm)

De Voorpost | 1980 | | pagina 34