Aanvang raceseizoen voor Waaslanders: pijlsnelle start? fleer dan 400 piloten verwacht n Waasmunster Jirk Temmerman behaalt Waasmunster tipt op Herman Geltmeyer lerste overwinning Zenith bood sterke weerstand De Voorpost Volleybalkalender Vierde open golfbiljart kampioenschap van het Waasland te Temse lotorcross ue voorpost - ay.z. iaou Waaslanders en racen met motoren: er roert entwat! Misschien hebben de eerste pogingen, enkele jaren geleden, van Geoffrey Inghels uit Stekene, en van ene Johan Schelfaut meegeholpen aan het feit dat meer liefhebbers het aangedurfd hebben zichzelf aan racerij te Wagen... Over Geoffrey in een van volgende edities meer. Zoals u misschien weet is zijn veelbelovende carrière in Zolder door een erge valpartij afgebroken. Na zijn herstel vond hij de snelle motoren veel te gevaarlijk, en herbegon met motorcross, in welke tak hij lang voordien bewezen had dat hij zijn mannetje kon staan. Èpildoren. I Maar nu vernemen we dat serieuze plannen voor het komende seizoen op tafel liggen. En we praten hier natuurlijk over heel snelle plannen. Dit jaar bij de 'Coupe Honda, die betwist wordt met uiterst snelle 125 cc-motoren, noteren we twee Sint-Niklazenaars, he vige concurrenten, wat mis schien hun prestaties op het circuit alleen maar zal ver beteren. Eerst is dat Eddy Heirbaut, een man die nu al zo'n 4 jaartjes onze Belgische cir cuits, afschuimt met zijn Honda, en toch een regel matig piloot mag genoemd worden. De tweede is Eu- gène Hoffman, die vorig jaar zijn (uitstekend) de buut in die klasse wegens een nogal erge valpartij niet kon waarmaken in het verdere verloop van de wedstrijden. Misschien wat omstuimig begonnen met zijn ex-Van Zeebroeckmo- tor, maar nu weer vol goe de moed om te bewijzen dat het vorig jaar géén toe val was, dat hij snel ging. Vervolgens hebben we de Kawasaki-beker, een kom petitie voor produktiemo- toren die, mits inachtne ming van een technisch re glement, omgetoverd wer den tot veel snellere 400 cc'ers, 210 km per uur is geen uitzondering. Ieder jaar zorgen die voor een heel spannende strijd vanwege de niet-aflatende strijd tussen de deelne mers. Ook hier wordt het Waasland vertegenwoor digd door 2 jonge piloten, Sylvain Pollack uit Sint-Ni- klaas, en door Jozef van Bogaert (Vrasene). Voor Sylvain is het de 2C maal, hij heeft vorig jaar heel veel gevallen, én heel veel geleerd, alhoewel wat hij vorig seizoen reeds gepres teerd heeft, helemaal niet slecht kan genoemd wor den. Van Jozef, een regel matige jongen met een goe de motor, kunnen we even eens meer gaan ver wachten. Frankie de Bruyn (Temse), en Ludo Verberckmoes uit Sinaai gaan, wegens de, overschakeling in de Ya maha-beker van de RD 400 naar TZ 125, noodgedwon gen andere dingen doen. Eerstgenoemde, met nota- bene nog altijd de Yamaha van ondergetekende, gaat verder met 'klimkoersen', en zijn vriend Ludo zullen we in het 'bakje' zien van de crosszijspancombinatie van de gekende Walter Fruytier uit Klein-Sinaai. Een beetje verschillend van de wegraces zijn dan die klimkoersen, meestal in Wallonië, waarvoor ook een Belgisch kampioen schap bestaat. In een klein, heuvelachtig traject moe ten de deelnemers de beste tijd proberen te laten af drukken. Beste Waaslan- der in die specialiteit was vorig seizoen Jo Spildoo- ren, 11' plaats in het kam pioenschap het eerste sei zoen met een niet zo beste motor was heel goed. Nu beschikt hij over een TZ 350, waarmee hij na tuurlijk op veel betere re sultaten mikt. Zijn colle ga's zijn Dirk de Rijck uit 4Cruibeke (18'), met zijn MV 350, en 'veteraan' Lu do van Eyck, die blijft voortdoen met de Aermac- chi 250. Wij wensen alvast iedereen heel goede resul taten in de komende maan den, en houden u in ieder geval op de hoogte van data. J.S. j zondag 2 maart heeft >ie oude heirweg, wijk Ier, te Waasmunster de «e grote prijs «De Gelt- rersvrienden» plaats. Iklub wil van deze gele- neid gebruik maken om nieuwe start te nemen weer aan te pikken bij Vroegere luister die rond j internationale moto van het Waasland De Waasmunsterse Krossclub De Gelt- lersvrienden keek over (grenzen en vond een aantal gereputeerde klep pers bereid om het op 2 maart tegen onze beste Belgen op te nemen. Op het programma staan 16 reeksen voor acht verschil lende kategorieën: nieuwe lingen 125cc, senioren 125cc, Junioren 250 en 500cc, nationalen 250 en 500cc, internationalen 250 en 500cc, dames 125cc en zijspannen. Meer dan 400 piloten zijn reeds inge schreven. Verder is er de verzekerde deelname van de Belgische kampioenen van 1979 en Nederlandse en Duitse vedetten. Be langrijk voor de deelne mers te Waasmunster dat de cross van 2 maart de eerste is waar punten wor den toegekend voor het re gelmatigheidstrofee 1980. De eerste prijs in de eind stand voor de internationa len 250 cc en 500cc is een auto, bij de nieuwelingen een nieuwe crossmachine. Voor de rest meer dan 1,5 miljoen fr prijzen in geld en natura. Veel wordt te Waasmunster verwacht van de plaatselijke piloten, bij de dames Anick Vernim- men, senioren 125cc Guido Saelens en Dirk Hofman, bij de internationalen Ron- ny Van de Moortel, bij de zijspannen Francois Eve- raert en bij de nationalen Herman Geltmeyer. Er is een selectief gewijzigde omloop in de Oude Heir weg, in die zin, dat er meer rechte stukken werden voorzien. Het is een droge zandige omloop met een mooie brede start en kunst matige springheuvels. De organisators hebben tevens gezorgd voor een grote ver warmde tent. Inschrijvin gen voor deze vierde inter nationale motocross van de Geltmeyersvrienden heb ben plaats bij Arthur Lijs- sens Vierstraat 3 naast het gemeentehuis te Waas munster. De omloop is gemakkelijk te bereiken langs de afrit E- 3 Waasmunster. Kortom M.C. De Geltmeyersvrien den uit Waasmunster bracht bij de internationa len een deelnemersveld in elkaar tot topsport laat ver moeden. PVG Te Waasmunster hoopt men dat alle sportliefheb bers op zondag 2 maart de weg naar de Oude Heirweg zullen inslaan om hun favo riet Herman Geltmeyer bij de nationalen aan te moe digen. Op een onlangs ge houden perskonferentie in het lokaal werd er door voorzitter René Van Hese de nadruk op gelegd dat Herman Geltmeyer dit jaar reeds getoond heeft, dat hij paraat staat om zich in ei gen midden te tonen en op de voorgrond te plaatsen. De muur waarop reeds heel wat bloemstukken prijken is nog vrij voor veel pal men, aldus de woordvoer der. Wij verwachten dit sei zoen heel wat van Herman. Ik ben ervan overtuigd dat men dit jaar met Gelt meyer rekening zal moeten houden indien hij van tegenslagen mag gespaard blijven. Van Hese dankte vooral het Waasmunsterse gemeentebestuur, de han delaars en neringdoeners en al degenen die hun steun verleenden. De h. Opde- beek sprak nadien namens de BLB en wees op de financiële inspanningen die men zich getroost Jieeft. Hij belichtte de motorsport vanuit federatieverband. Veel aandacht werd er be steed aan de veiligheid. IhT dien het noodzakelijk is, zouden we de reeksen, ze ker deze van de kategorie- dames, ontdubbelen. Er werd bij de wijziging aan de omloop vooral gedacht aan het beschermen van het nabijgelegen natuurge bied, waarvoor ik trouwens de organizatoren moet feli citeren, aldus de h. Opde- beeck. De beste piloten worden aan de start ver wacht, gezien deze wed strijd in aanmerking komt voor de regelmatigheids- trofee 1980. (pvg) Rugby pe internationalen werd een Limburgs onder- e bij de internationalen ins de BLB-motorcross Itekene. René Van der kt won de eerste reeks, kt Pierre Schroyen die leider was vertrokken in (voorlaatste ronde met B wegviel, voor D'Hae- en Verhoeven. De lede reeks werd gewon- J door Schroyen voor i der Vorst en De Cuy- 1 Van der Vorst werd eindwinnaar bij de inters 500cc voor Verhoeven en De Cuyper. Jan Blanquaert won bij de 250 cc inters voor Doms en De Clercq. Dirk Temmerman uit Moorsel won beide reeksen bij de nationalen telkens voor Joos. In de eindstand gaat Temmerman bij de na tionalen 500 cc Joos en De Vijlder vooraf. Westdorp werd laureaat bij de 250 cc rijders voor Gabriel en Baetens. Goethals-Goet- hals wonnen de twee reek sen bij de zijspannen. Ro- hen-Hendrickx eindigde tweede en Sagaert-Sagaert derde. De rechtstreekse fi nale bij de dames 125 cc werd andermaal gewonnen door Picard voor Moonen en Verburgh. Van der Meerssche won voor de derde opeenvol gende maal bij de seniores 125 cc. Hij won beide reek sen, Guido Verburgh werd tweede en Geert Van Gij- segem derde. De reeksen bij de juniores werden ge wonnen door Baetens en Van Remoortel. In de eindstand bij de juniores 250 cc werd Lahousse win naar voor Brulez en Jo- chems. Baetens won bij de 500 cc ers voor Van Re- moortel en Vinck. Bij de nieuwelingen 125 cc waren Lensen en Guy Meganck de reekswinnaars. Me ganck werd eveneens eind winnaar voor Lensen Tramonciau, dat achter de St. Gillisse sporthal op be zoek was heeft zich sterker getoond dan Zenith, dat zich nochtans sterk inspan de om gelijke tred te hou den met de tweede klasser. Naar gewoonte ging Zenith er van bij de aftrap flink tegenaan en dit resulteerde vrij snel in een eerste try. De bezoekers voelden het gevaar en gingen er op hun |REN 1STE PROVINCIALE - 20.00 - Moerbeke - Geraardsbergen - 18.00 - Zulte - Zele - 15.00 - Wondelgem - St.-Niklaas - 16.00 - V.K. Aalst - Temse - 20.00 - Bazel - Beveren - 17.00 - Destelbergen - Kang. Aalst (REN 2DE PROVINCIALE A - 20.00 - Stekene - Zele - 17.00 - Nieuwkerken - De Klinge - 19.00 - Baasrode - Eeklo - 16.00 - Steendorp - Zomergem - 18.30 - Lovendegem - Kruibeke - 18.00 - Kalken - Elversele - 17.00 - Aalst-Denderhoute - 18.00 - Heusden - Oudenaarde fREN 3DE PROVINCIALE A i - 20.00 - Evergem - Dendermonde i- 18.30 - Kemzeke - Wachtebeke !- 10.30- Zele - Gent 1- 18.00 - St.-Amandsberg - Kallo (- 20.00 - Kruibeke - Zelzate 19.00 - Belsele - Aalter [*EN 3DE provinciale b 10.30 - Wichelen - Hillegem fltEN 4DE PROVINCIALE A 10.30 - Ninove - Hemelveerdegem II 15.(KJ - Berlare - Aaigem 16.00 - Hofstade - Overboelare I- 10.00 - Aalst jun. - Schellebelle 15.(KJ - Oudegem - Meerbeke HEREN 4DE PROVINCIALE D 1.3 - 15.30 - St.-Gillis-Waas - Kemzeke II 2.3 - 10.30 - Lokeren II - St.-Niklaas 2.3 - 10.30 - Sinaai - Waasmunster 1.3 - 15.00 - Melsele - Temse II DAMES 1STE PROVINCIALE 1.3 - 17.00 - Stekene - Denderhoutem 1.3 - 15.30 - St.-Gillis-Waas - Ronse 2.3 - 10.30 - Berlare - St.-Niklaas 1.3 - 15.00 - St.-Amandsberg - Zomergem 1.3 - 15.30 - Gent - Watervliet 1.3 - 19.00 - Erwetegem - Oudenaarde DAMES 2DE PROVINCIALE A 1.3 - 17.00 - Moerbeke - Lokeren 1.3 - 19.30 - Zele - De Klinge 1.3 - 16.00 - Baasrode - Maldegem 1.3 - 16.30 - Aalter - Ursel 1.3 - 17.00 - A. Waarschoot - Zelzate 2.3 - 17.00 - Dendermonde - Bazel DAMES 3DE PROVINCIALE A 2.3 - 10.30 - Hofstade - Geraardsbergen 1.3 - 15.00 - Herzele II - Lede 1.3 - 15.00 - Borsbeke - Ninove 1.3 - 20.00 - Lebbeke - Merelbeke II DAMES 3DE PROVINCIALE B 1.3 - 14.30 - Stekene II - Eksaarde 1.3 - 15.30 - Kemzeke - Nieuwkerken 1.3 - 15.00 - Kruibeke II - V. St.-Niklaas 2.3 - 10.30 - L. St.-Niklaas - Waasmunster 2.3 - 10.30 - Melsele - H. Temse.. beurt sterk en flink georga niseerd invliegen. De ach terstand werd snel over brugd en halfweg de eerste helft namen de bezoekers de leiding in de wedstrijd. Zenith wilde evenwel van geen begeven weten. Het plooide zich dubbel en na dat de rust met 8-19 was ingegaan, ging Zenith aan de voorsprong knagen. Juist op een kwartier van het einde was het tot 15-19 terug gekomen. Met volle kracht ging men op zoek naar de gelijkstellende try, maar ondanks alle inspan ningen bleef deze uit. Het waren de bezoekers die er in de slotminuten inslaag- den de kloof ietswat breder te maken. Eindstand 15-23. Uiteindelijk een uitslag waarmede zich iedereen kon verenigen. De eerste jaars derde klasser had zich de ziel uit het lijf gespeeld tegen de meer onderlegde tweede klasser met een lo gische uitslag tot gevolg. Lof voor beide ploegen was er van de Brusselse scheids rechter, die na afloop de sportieve inzet loofde en zich graag tendienste wilde stellen van beide ploegen om mogelijkse vrienden wedstrijden te leiden. Hoe de kansen er voor Zenith na deze eerste wedstrijd in de overgangsronde voor staan kan voor alles nog niet worden opgemaakt. Uiteraard ligt men er te St. Gillis niet voor wakker. Het is er hem vooral om te doen heel wat ervaring op te steken in deze eindron de, en zo de kans er mocht inzitten, ze zeker te grijpen. Alvorens we hierop een duidelijk antwoord zullen hebben valt er nog een heel programma af te werken. Op 9/3 Gent-Zenith, 13/3 Zenith-Kituro, 23/3 Boitsfort II - Zenith, 30/3 Zenith-Racing Jet, 13/4 Jambes-Zenith en op 20/4 Zenith-Asub II. C.V. Van maandag 31 maart tot en met zondag 6 april (fina le) is Temse eens te meer het verzameloord van al wat naam heeft in de golf- biljartsport. Voor de vierde achtereenvolgende maal organizeert topbiljartklub In of Uit het open golfbil jartkampioenschap van het Waasland. Dit tornooi dat zich inmiddels een aar dige reputatie heeft ver worven gaat onder de titel «Ereprijs Désiré Van Riet». Evenals bij de vorige uitga ven hebben de organizato ren ook nu weer op geen geld of inspanningen geke ken om van hun vierde uit gave een denderende ge beurtenis te maken. Aan dit open tornooi zijn 25.000 fr. prijzen verbonden. De poen wordt verdeeld in twee reeksen, en wél als volgt: lc prijs: 2.100 fr. trofee 2prijs: 1.600 fr. trofee 3* prijs: 1.200 fr. 4C prijs: 1.200 fr. 5C tot 8C prijs: 800 fr. 9* tot 16' prijs: 400 fr. Beide reeksen hebben de zelfde verdeling. Deelname in de kosten: één reeks: 100 fr.; twee reeksen: 200 fr. Schiftingen zijn voorzien op maandag 31 maart, dins dag 1, woensdag 2, donder dag 3, vrijdag 4 en zaterdag 5 april, met als aanvang telkens 19.30 u., uitgezon derd zaterdag (16 u.). De finale vindt plaats op zon dag 6 april, met als aanvang 15 u. (forfait om 15.30 u.). Men speelt op 5 biljarts Duqué (manche belle). Reglement: BGB. Inschrijven in café De Click, Veile 113, 2690 Temse. tel. 031/71.08.81. Uiterste datum: 31 maart. Dit is de kompetitieploeg van Yawara Kwai Dendermonde die deelnam aan het ploegcnkampioenschap van de Vlaamse Karate Associatie te Leopoldsburg. Een 25-tal klubs waren vertegenwoordigd, (foto Piet Hermans (G.D.P. Weekblad van Dender - Dnrme-en Scheldestr»»tj^

De Voorpost | 1980 | | pagina 37