DE VRIENDSCHAPSDAGEN VAN DE PRINSENCAEMERE mannen van de «Bisschoppelijke medaille». (Per) Niet te oud om zich te verkleden. (Per) De ex prinsen en prinsen hadden geen moeite om ieder op te vrolijken. Ze zor In het rustoord St.-Lieven, de Hopperank (Erembodegem) en St.-Job was het Deze muzikanten uit Neunkirchen brachten meermaals 8 - 2^2.1980 - Dec VoOtpóst Verbroedering» van het feestkomitee met de domes uit Boom. (Per) De Fidele Kölner op het podium, dï een schitterende serenades. Om kippevel van te krijgen. (Per) Een senaatslid (=oud prins) uit Leusden (Holland) kon vele oudjes met zijn vertellingen De nieuwe prinses van België was zondag ook in een prinselijk midden. (Per) samen karnavalhits uit Aalst, Keulen, Moortsel,.. (Per) De Keulse delegatie, Die Fidele Kolner, waren ook van de partij. (Per) feest. Karnavalprinsen uit Nederland, Duitsland en Vlaanderen bezorgden de oude van dagen, die zich blijkbaar nog heel jeugdig schenen te voelen een toffe namiddag. Deken Simon D'Hondt bracht sukses. (Per) een zalig kijkend trio had het reeds op de voorraad in de refter gemunt! 't Was ook daar «ver niks»! Ook St. Job kreeg zijn deel van de goede luim en het snoepgoed maar dan werd het onderhand weer tijd om de knorren de magen het zwijgen op te leggen. De menige aperitiefjes hadden de eetlust wel goed ge schept. En toen het bal. Het G.- Bal en aan zijn 35* uitga ve toe. Gégadigden voor een lekker dansje allerlei, van minister, schepen tot volksvertenwoordigers toe. De Actif Club 2000, met grote formatie en duidelijk van plan eens van katoen te geven, kreeg praktisch de kans niet ons een bewijs van hun muzikaal kunnen, uit saxo's en trompetten te leveren. Fanfares deden de hallen met denderen de paukenslagen op haar vesten beven en onze trommelvliezen moesten een aanval verduren van schril en hard schetteren de klaroehen, 't Was een mi i7Ïolrlrrirric uit Mom muziekkorps uit Neunkir- chem en zo werd er knip ogend verteld: «'t Was ieng tfiertig óeik azoeü». De man aan de mikro moest het niet hebben van nodeloos gepraat en toen we dachten «nou gaat het beginnen en kunnen we eens een dansken placeren», toen hadden we het ook ver keerd: de parade van zij die dachten de mooiste verkleden te zijn, zowel individueel of als groep ging van start. Een einde- Prinsen en kandidaat-prinsen. Inderdaad Frangois beloofde ons terug volgend jaar zijn loos défilé dat hoe verder kandidatuur te stellen. Veel sukses Frangois. (Per) de tijd vorderde steeds meer en meer ging ver velen. Het lukte Keizer Kamiel met zijn Aalster- se-schlager wat «schwung» te brengen, vmaar ja een plaatje duurt amper 3 minuutjes en daarmee was de «schwung-kous» ook al de prinsendag tot een waar af. Wie of wat er moest ge lauwerd worden intus sen moesten de groepen hun optreden toch nog eens herhalen of had de jury er iets mee te ma ken? leek plotseling onbelangrijk. We hadden ze allen reeds twee zoniet driemaal aan het werk gezien en steeds maar weer hetzelfde gaat ten langen leste toch verve len. Van 't goede teveel heeft ooit eens verlichte geert georakeld, en of die knul gelijk had! Mensen die gekomen waren voor het «hup-met-de-beent- jes» kwamen er nauwe lijks aan hun trekken. Ze moesten er samèn met de eventuele liefhebbers staan of zitten gapen naar wat een verkiezing heette te zijn. Neen, dat was geen karnaval meer. Een goed initiatief, uitge werkt zoals het hoort, kan ondanks-het feit dat het toch nog maar weer eens «karnavelesk» MOEST zijn, nog altijd afnemers vinden. Volk was er wel, maar haal er de deelne mende groepen of ande re kandidaten uit, het re sultaat van de opkomst zou een ander gezicht vertonen! Misschien eens overdenken om het de volgende maal over een andere boeg te gooien. Leitmotiv moet AMUSEMENT zijn onder welke naam je het ook brengen mag. Zondagmorgen en het Stadhuis Voor de ontvangst ten Stadhuize van de caeme- re en haar eregenodig- den, werden er hooguit een 150-tal mensen ver wacht. Maar wat daar de Feestzaal bleef binnen stromen had geen naam meer. Delegatie na dele gatie volgden elkaar in gestaag tempo op, en schuifelden en duwden (Per Polle Keipernoagel maakte werkelijk een grandioze entree tijdens het G. Bal. Met een bus werden de karnavalprominenten van St.-Lieven naar Hopperank gev (Per) Het zonnige weertje torgde voor een geslaagde optocht door de stad (Per) De bankdirektie had voor iedereen een klein geschenkje (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 8