1 ORTE STOKKEN HAALT PUNT VEG BIJ KAMPIOEN LOEBES! 'OSITIES BLIJVEN GEHANDHAAFD N TWEEDE KLASSE! BESLISSING IS GEVALLEN. IJL IS KAMPIOEN! GEVLEID GELIJKSPEL VOOR LEIDERSPLOEG )LFBILJARTFEDERAT1E ET0KV0ETBAL De Voorpost - 7.3.1980 - 23 nrtutiinï 'Senile 'i.Vijl' Callebaut A poseert (Per) Uitslagen en Standen Scotching B - Corso B 5-1 Beker Halve finales heenwedstrijden Loebes D - Rupa B 3-3 Loebes A - Koszen A 3-3 Rupa A - Kasseist. B 5-1 Joepieboys A - Hand in Hand B 1-5 Joepieb. - Kr. op Tijd 2-4 Terugwedstrijd op 7.3.80 Kravael B - Zandm. D 6-0 Cosmos C - Johny B 4-2 Kompetitie Ere reeks Standen Loebes - K. Stokken 3-3 Ere reeks Koszen - Scotching 6-0 Loebes 38, Hand in Hand 32, Koszen 26, Moorsel 24, Cosmos - Moorsel 5-1 Zandm. A 24, Cosmos 24, K. Stokken 24, Kravael 17, Corso - Faber 3-3 Corso 16, Schoonaarde 16, Faber 11, Scotching 0. Zandm. - Kravael 3-3 Schoonaarde - H. in Hand 1-5 Reeks A H. in Hand B 36, Loebes B 35, Johnyb. A 34, Moorsel B Reeks A 30, Koszen B 21, Cosmos B 19, Kasseist. 17, Faber B 15, Hand in Hand B - Faber B 6-0 Zandm B 14, Zand. C 12, Loebes C 10, Schoonaarde B 9. Zandm. C - Cosmos B 2-4 Reeks B Moorsel B - Schoon. 4-2 Kasseist. - Zandm. B 1-5 Rupa A (kampioen) 44, Scotching 38, Kravael B 33, K. Loebes B - Koszen B 4-2 Stokken B 30, Rupa B 30, Joepieb. A 26, Corso B 26, Jonhy A - Loebes C 6-0 Loebes D 23, Johnyb. B 20, Cosmos C 19, Krijt op Tijd 17, Zandmannetjes D 16, Sportvrienden A 11 en Kassei- Reeks B stampers B 3. K. Stokken B - Sp. vriend 4-2 A.V.H. jïreerst een rechtzetting van ons vorig artikel. Speler Jrck van Plaza, die levenslang geschorst werd door de ■.T.O.K.'tuchtkommissie, kreeg deze straf niet, zoals Iceerdelijk gemeld, voor handtastelijkheden op de ftidsrechter, doch wel voor een slag aan een tegen- r de beslissing in de liga- reeds zeker gevallen is. De Backer, Johny Bellemans. en Arnold Bonnaerens dien- 1de aandacht opnieuw naar den in te springen voor afwezi- ^weede klasse De drie te- ge titularissen. Met deze ver- Tripoli, Apostelken en vormde ploeg werd het voor :onen, behouden hun hen een zoeken naar de gepas- :ring. Apostelken, dat bij te samenhang. Zulks liet Polo- lia zwaar uithaalde, met nia toe het eerste halfuur voor Leider Tripoli, die al zich op te eisen. In 5' tijdspan ier van zich laat horen ne kwam dan de ommekeer. de kop- De schietgrage Gerrit Des- ware 7-1 hommes scoorde in die periode En Arendzonen dat na driemaal tereke. zodat de rust en een 0-1 voorsprong stand er kwam met een ovcr- dstrijd gestaakt zag, na dreven 0-3 voorsprong. Polo- gele en vervolgens een nia bezat niet de kracht om te kaart. die naar alle waar- reageren na de koffie. Gerrit Deshommes dreef nog op tot 1 Groenwit p te stoten met zware 7-1 blijkheid aan thuisploeg J. - zal getoond zijn Apos- 0-4 en in de slotfaze kon Hcd- *.$tn verdient uiteindelijk wjg en Lievin Cleemput voor .1 de grootste eer. daar liefst veteranen, uit de Apostel- te zware 0-6 cijfers zorgen Moorselbaan geraakte bij M.T.S.A.-ploeg, Johny Moerstraat B aan een gelijk- De Rie, bierprins, kwam de aftrap geven tussen Scheepvaart en Beukenhof (Per) die zich sinds verleden week zeker weet van de heeft zijn gebrek aan inzet met één punt betaald. Via rik De Baere nam de kampioen voorsprong, maar tes Van de Velde zorgde voor evenwicht. Via Cours ■Pierre en Eddy Neirinck kwam Loebes zelfs 3-1 maar Erwin Peirlinck en Luc Baeyens zorgden voor verdiend gelijkspel. Cosmos geraakte een stapje er b(j een ereplaats, na een ruime zege tegen ■sel. Cosmos-jongens namen prong langs Willy Hey- maar Moorsel sloeg te- langs Geert De Meyst. aRji ci geraakte Moorsel ech- /m iet meer. Wilfried Van Orland Van der Jozef De Leeuw en el Van der Spiegel zorg- ioot de verrassing. Kos- lakte van deze situatie om over Moorsel te :n in de klassering. Het een walk-over tegen het ige Scotching. De over- waren Francois De Josée Lannoo, Eric Frits Wamback, Con- De Keyser en William •broeck. Zandmannetjes vli Kravael in bedwang. Zij :n de leiding via Herman itter, maar Kravael kwam met Pierre De Smet, Ar- Mariën schonk de lokalen voorsprong. Maar met Wille en Willy Van den Wiele verzette Kravael de ba kens. Het was tenslotte Ri chard De Sitter die in de slot- partij verdiend een puntje aan huis hield. Vice-kampioen Hand in Hand ondervond wei nig tegenstand van Schoonaar- de Jan De Meyst kon openen en Jean-Pierre Steenhout ver dubbelde de voorsprong, Jéro- me Dierickx redde de Schoon- aarde-eer, maar tegen Frans Heremans, Eddy De Boeck en Albert Barrez was geen kruit gewassen. In de A reeks, werd de beslissing nog maar eens een dagje verschoven. De vier koplopers wonnen hun wed strijd. Leider Hand in Hand B kende geen problemen met Fa- ber en behaalde een 6-0 over winning langs Louis Monsieur. Eddy Coppens, Marcel Pots, Jean-Pierre Creygelman, Mar cel Steenhout en René Mer- gan. Loebes B zorgde in de vier eerste wedstrijden voor een veilige 4-0 voorsprong langs Jos Jansegers, Frank Van Liefferinghe, Romain Meses, Erwin Dullaerts. Dan mocht Mare De Keghel en Jean De Koek begaan. Ook Johnyboys A kende geen tegenstand van Loebes C. Hier zorgde Dirk Bouckenhoge, Nico De Wuf- fel, Freddy Heck, Louis Lo- wie, Gilbert Desmarct en Cy- riel Bonnaerens voor een 6-0 overwinning. Zandmannetjes C kende een goede start langs Willy De Kinder, dcch via Pierre Van de Keere en Geert Baeyens kwam Cosmos B 1-2 voor. Ludo Nevens stelde ge lijk. Maar Johny Troch en Phi lemon Van Coningsloo zorg den voor een 2-4 overwinning. In de B-reeks is Rupa A de nieuwe kampioen. Hun tegen strevers Kasseistampers B, de rode lantaarn verdient wel een pluim, omdat zij tegen de ster ke kampioenenformatie langs Odilon Cammerman de eer redden. Rupa A won langs Jérome Van den Abeele, Her man De Gols, Jozef Mertens, Petrus De Meersman en Willy Ovaere. Rupa B moest tot het einde knokken om één puntje te halen bij Loebes D. Langs Johny De Naeyer, Geert De Troch en Gina Van Liefferin ghe liep Loebes D uit tot 3-0. Guido Van den Abeele, Paul Maroie en Eugène Bisschop bewerkten in extremis nog een gelijkspel. Kravael B wandel de voorbij Zandmannetjes D. De overwinnaars waren Willy Nueland, Francois Van Nieu- wenborgh, Georges Peir- linckx, Luc Dubois, Georges Peirlinck en Jean Strickx. Cos- mos C haalde in de vierpunten wedstrijd tegen Johnyboys A het laken naar hun kant toe. Het liep uit tot 3-0 langs De Sterck Pascal, William Wau- ters en Léo Van der Steen. Jean Kindermans milderde, maar Johny Dhaens zorgde voor 4-1. Heck Michel maakte de nederlaag aanzienlijker. In de halve finales van de beker strijd heeft Koszen verrassend gelijkgespeeld op Loebes A. Langs Francois De Backer nam Koszen voorsprong, maar Jean-Pierre Cours zorgde voor evenwicht. Koszen nam op nieuw voorsprong via Eric Van Overbeke en Constant De Keyser. De twee slotpartijen werden opnieuw beheerst door de kampioen, met Neirinck Eddy en Mese Romain als overwinnaars. De andere hal ve finalepartij werd een pro bleemloze 1-5 zege van Hand in Hand B tegen Joepieboys, dat langs Laurent Vinck niet verder kwam dan een eerred- dende partij. Monsieur Louis, Jean-Pierre Creygelman, Eddy Coppens, Marcel Steenhout, Frans Van der Straeten zorg den voor de eindstand. Apostelkerj kon wel tweemaal op voorsprong komen maar verloor toch nog beide punten aan leider Tripoli. (Per) spel. Op de wedstrijd afgaand verdienden zij echter meer. Via Wachtelaer scoorden zij wel twee keer. Maar driemaal liet diezelfde speler de kans op een ruime zege teloorgaan. Andermaal viel er voor het uiterst sportieve VK Post wei nig te rapen. Pzn kon langs driemaal Dooremont, twee maal Vonck, tweemaal De Smet en éénmaal De Bruecker voor een zware 8-1 pil zorgen. Het eerreddend Post-doelpunt kwam er langs Buyts. In de ligaklasse viel niet zoveel nieuws te rapen, tenzij O.C., dal in de strijd om de tweede plaats één punt weghaalde bij Zottegem en Blauw Wit, dat op liefst 9 veteranen moest beroep doen om toch Snas par tij te kunnen geven Van grootheid en verval gesproken. r - r Leider Moerstraat tenslotte net terrein Zandberg waren FC Scheepvaart en Beukenhof aan elkaar gewaagd haalde een verdiende overwin- werd het een voetbalpartij en geen biernamiddag. Bierprins Rie (Wiels) ning bij Leeuwerik Lede. Lede met de glimlach bij Scheepvaart (Safir) en Beukenhof (Rodenbach). (Per) 163 kwam 1-0 voor uit strafschop langs Peynsaert. Meteen de ruststand, doch Chou De Bleeckerc met twee prachtige doelpunten, en de Moerstraat- doelman. die een strafschop omzette verzette de bakens 1- 3 Langs Hugo Corten gaf Leeuwerik nog even de schijn, doch Van Ransbccck, benutte een niet geziene overtreding om een veilige 2-4 op het bord te plaatsen. Standen Ligaklassa: Moerstraat 30, Zottegem 20, Snas 20. FC Sport 19, O.C. Aalst 18, Leeu werik en Blauw Wit 15, Heizij de 6 en Sportvrienden 0. Tweede klasse: Tripoli 21, Apostelken 20, Arendzonen 19, Elegast 19, Groen Wit 17, Welle en Moorselbaan 16, Moerstraat 10, PZN 8, Polonia 5 en Post 0. A.V.H. De Bakker aan het werk. (Per) 1 is door een 3-1 zege definitief zeker dat de titel binnen t is. Liludamo kon niets meer dan zich verdedigen, ilorp, Pallieter en Efsee blijven echter in een verwoede d gewikkeld voor de dichtste ereplaats. Allen wonnen 1 wedstrijd, al dient gezegd dat Nijdorp slechts met de tken over de sloot kwam tegen een nooit afgevend 'ie. Pallieter en Tuf zorgden voor de grootste scores van :n wonnen met 0-7 cijfers, ,7 bectievelijk van Eureka en "j kensluiter Tanu. Ook Ef- ondervond weinig proble- 1 bij Spokuon, zodat de >4_ pf tussen de nummers 4 en 12'u reeds zeven punten be- >gt. Tot slot waren er de H. Ie overwinningen van Ypsi- en Twentiers, respectieve- ^tegen Tuf en Zenith. In het zaalvoetbal, diende Eu reka een punt prijs te geven aan Pallieter zodat ook hier Tijl naar een onbedreigde titel stevent. Ook Efsee moest hier de halve inzet aan Tpf laten, terwijl Ypsilon tot het uiterste moest gaan om Liludamo eronder te houden. Uitslagen en Standen Tijl - Liludamo 3-1 Eureka - Tuf 0-7 Zenith - Twentiers 2-3 Nijdrop - Jome 4-3 Tanu - Pallieter 0-7 Ypsilon - St.-Joris 2-1 Spokuon - Efsee 0-3 Tijl (kampioen) 43, Nijdrop 33, Pallieter 33. Efsee 33, Tuf 27, Ypsilon 27, Spokuon 26, Sint-Joris 24, Twentiers 24, Liludamo 22, Jome 20, Zenith 16. Eureka 15, Terlinden 15, Tanu 4. Zaalvoetbal Eureka - Pallieter 3-3 Efsee - Tuf 4-4 Liludamo - Ypsilon 3-5 Tijl 20, Eureka 15, Ypsilon 15, Efsee 13, Spokuon 10, Liludamo 10, Pallieter 10, Terlinden 9, Tuf 9, Tanu 5, Zenith 4, Jome 2. Sparta Aalst is tegen leider Aspelare aan een 0-0 gelijkspel geraakt. De Aalstenaars verdienden meer, doch hun doelpuntenmakers bleken als verstomd tegen de toekom stige kampioen. Hun onmiddellijke tegenstrever Bergrat- ten maakte van deze situatie gebruik om haasje-over te spelen. Het versloeg Mascotten Mere met 5-3 cyfers. Bergratten nam voorsprong langs Campfijn. En Mulder verdubbelde deze voorsprong. Nog voor de rust kon Van den Eeckhoudt mil deren. En na de rust kwamen zij zelfs op gelijke hoogte via een strafschop omgezet door diezelfde Van den Eeckhoudt. Campfijn zette Bergratten 3-2 voor, maar ook Liebrecht sloeg terug. De betere fysische konditie van de thuisploeg leidde tenslotte tot een over dreven 5-3 overwinning met nog treffers van Campfijn en Limbourg Ressegem kreeg een zware 0-6 nederlaag te ver werken tegen Mieto Velzeke. De Bolle bracht de scorema chine op gang, en Ysebaert, Coppens voor de rust en Mon- secours, De Loor en Luc Cop pens zorgden voor het dubbele na de rust. In de tweede afde ling B behaalde Fonteintje Er- pe een verdiende 3-2 overwin ning tegen Lierde. Bij de rust was het nochtans de bezoeken de ploeg die met 0-1 leidden via Ooghe. Frans Meulemans kon in de tweede periode gelijkmaken. Abeele zorgde vanop het strafschoppunt voor 2-2 en uiteindelijk was het Mare De Lat, die de overwin ning te Erpe hield. Uitslagen VC Velzeke - Goriks 2-2 Bergratten - Mere 5-3 Letterhoutem - Sneppen 2-2 Houtem - Haaltert Kanaries Lede - Lebeke Fonteintje Erpe - Lierde Aalst - Aspelare Ressegem - Mieto

De Voorpost | 1980 | | pagina 23