Ongekende weelde: VK Aalst en Juv. Zele leiders! voetbal flink Hoe sterk is de wielertoerist le kompetitie zit erop Hechte verliezers TREKVOGELS NIEUWERKERKEN: poratlef voetbal: Durme-Waas De Voorpost - 7,3.1980 - i moeite om met 15-10 en 15- 8 de twee punten rijker te irovinciale volleybalkompetitie is in een beslissend tot 0-12 uitlopen. De thuis- outstanding. Aalst leidde tans terugkomen om in ex- had nadien nog weinig de eerste beurt werd het ium getreden en bracht ons ook een ongekende ploeg reageerde echter ver- aanvankelijk enkele pun- tremis te winnen. Ide. Twee streekploegen zijn er namelijk in geslaagd woed en liet 11-12 opteke- ten (11-9) doch werd al Van dan af was de bezoe- optie te nemen op de uiteindelijke bekroning. De nen. Net op dat ogenblik even vlot bijgebeend (11- kende pijp ver uit. Mede worden. ;te verrassende doch daarom niet minder verdiend is zou een falende opslag de 14). De reaktie van de door de aanvallende kwali- In tweede provincialer is de 'uv. Zele dat op het terrein van K. Zulte de wedstrijd thuisploeg de das omdoen, plaatselijken leverde niets feiten van Mark Philips die 0-3 nederlaag van Stekene de waarheid diende te betwisten. Zeggen we maar Met 11-15 wordt Juv. Zele meer op. Temse leidde met vanaf de derde beurt meer voor eigen publiek tegen [af dat we weinig centen over hadden voor de huid overwinnaar en blijft sa- 12-15. in de wedstrijd verscheen Sp. Zele opvallend. De de Zeienaars. Het was ons afdoend bekend welke men met V.K. Aalst aan de Op het elan van deze eerste zou Aalst nu uitgesproken Stekenaars brachten er test, van de thuisspelers (3- r men ginder aan de Westvlaamse grens kan schep- leiding. setzege ging Temse erg gaan domineren en via 6-0 werkelijk weinig van ter- 8, 4-10 en 10-15). en welke nefaste invloed zoiets kan hebben op de V.K. Aalst kreeg het be- goed door. Het leidde pro- naar 14-6 uitlopen. De echt en moesten in de eer- :el van een jonge ploeg. zoek van K. Temse. Voor bleemloos tot 2-6 doch ging thuisploeg had nadien ste set een gelijk begin (7- beide ploegen een erg be- toen meer en meer last krij- nochtans wel nog negen 7) afstand laten (7-13). De :r waren veel toeschou- De tweede beurt bleven langrijke wedstrijd. Aalst gen de plaatselijke druk op setballen nodig om te win- late reaktie tot 12-13 bracht i ~?wat ?e^en"onderd beide ploegen sterk aan m0cht niet verliezen wilde te vangen. Onder impuls nen (15-11). geen resultaat. Ook in de Een attent Zele haalde het llende, seinde men ons mekaar gewaagd. Toch was het njet terrein kwijtspelen van het broederpaar De Die laatste beurt is snel tweede beurt was de thuis- met 15-10. Kallo verloor ut Zulte. En die zagen het weer Zele dat aan het ten overstaan van de win- Geyndt zou Aalst de stand verteld. Temse, fysisch ploeg niet op het gewone naar van de partij te Zulte; herleiden tot 12-7. Het geenszins op peil, werd met peil en moest bij 12-12 de K. Temse kwam bij ge- bleef nochtans moeilijk een droge 15-5 naar huis zege laten (12-15). In de beurlijk verlies op twee gaan voor de thuisploeg die gestuurd. derde set speelde een moe- hoe de Moerbeke is nog eens aan deloos Stekene omdat een op een een zege geraakt. Dat was volleybalwedstrijd nu een- vang erg hard tegenaan, stapje van 0-2 voorsprong tegen Geraardsbergen, een maal minimaal drie sets Vooral de bezoekers lieten stonden (12-14). Dank zij rechtstreekse concurrent duurt. De coaching schijnt zich opmerken en toonden een goed geïnspireerde Piet voor de degradatie. bij Stekene echter een ac- Zele op magistrale manier 2ich vooral in verdediging Eeckhoudt zou Veka noch- Wondelgem deed onze cuut probleem te zijn wan- voorspelling eer aan en tondanks de goede resulta- Ithuisploeg echt zitten langste eind trok (11-15) leien met de receptie Een riante uitgangspostie It de bezoekers, mede voor de zeienaars die in de een goed blok, tot 1-9 derde set alle kleuren van punten" en... Beide teams moest toezien (epen. De thuisploeg een zultse regenboog zagen gingen er van bij de aan- scheepsbouwers wel terug opzetten en met 15-7 voorsprong za- i geraakte niet verder gen ingeboet, j 11-12. Zele won met De vierde set echter zou 15. 15-9 nadat het konstant had geleid (4-3, 10-5) en nadien 15-11 met 3-3 en 11-8 tus senstanden. Gent replikeerde met de zware hamer (2-15) en na wat, zij het dan zwak pro- In de ultieme set leidde Sovog Gent aanvankelijk met 3-6 doch bij 9-6 was de partij zo goed als gespeeld. tegen NS St. Amandsberg met de identieke cijfers uit de heenronde (3-1). Wiche len haalde tegen Hillegem kens'volleyball. Al' kense ploegen vi dus ook de dames, zoek kwam leider D^ houtem. Al verdedr thuisploeg zich mc middelen, de bezi wonnen toch en liete gende setstanden ot nen: 12-15, 15-11, 10 9-15. Lieve Smet, Heyman en Jenny De Puys- seleir waren de uitblink sters bij Stekene. St. Gillis Waas maakte geen al te beste beurt tegen Ronse Het verloor met 1-3. Berla re maakte korte metce met A. St. Niklaas. Enu stand was 3-0. In tweed Chris één set. Een woord van provinciale verdedigde troost voor de rood-wit ten: moed, het is bijna gedaan! Moerbeke zich met hand en tand doch zat met één In vierde provinciale waren set niet in de prijzen Loke de bezoekers bijna doorlo- ren won met 1-3. Vijf sets pend aan de eer. Berlare te J. Zele waar De Klinge verloor voor eigen publiek, op bezoek kwam. De thuis- wel goed tegen Schellebelle (15-11, 15-8) doch trapte toen in het water en kwam de thuisploegen niet in hun dagje. Alleen Lebbeke won. Merelbeke kon het de lapen Pauwels 0 wedstrijd die volle- dejjn het teken stond van terébezoekers en waarin er zelden bij te pas imen. rmt begrijpen voorts niet l«d de houding van de WB St. Niklaas 3 afgevaardigde Pauwels die fo gerde elke informatie over strekken en op de koop want verkeerd adres was. Nou zich onsportief ja... steld. Misschien aange- verge- S!" In St. Niklaas gaf men ven de knaapjes het hem 15. De repliek van de thuis- Steendorp was te 'sterk Pauwels die formeel wei- - J", -. _i_. -iiu. ic n v klopte A. St. Niklaas met ten tijdens de afgelopen nou ja, met 0-3 tegen Aai- ploeg won met 3-2. 3-0. De komst van Beveren weken is het toch opvallend gem. Kang Aalst B begon In derde provinciale waren was voor Bazel geen sine- dat na een nederlaag als die kuurtje. Hoe ver Bazel van zaterdagavond te veel achteruit was geraakt be- zure oprispingen de sereni- wijst wel het feit dat ze teit vertroebelen, ondanks een praktisch Ook, de scheidsrechterij onhoudbare terugronde kwam in het nieuws. Ref nog steeds in degradatiege- Cambré deelde vlot mee in vaar verkeerden. Beveren de plaatselijke malaise. Hij begon daar onmiddelijk deed het net zo slecht als de met slaande trom. Van een thuisploeg. Rode lantaarn nietszeggende 2-2 werd het Eeklo was geen partij voor in enkele rukken 2-14. Baasrode dat vrij snel klaar Eindstand van deze set 5- was met het karwei (3-0). K r-i„i:„i, niet meer aan de opper- eerste set nog bolwerken doch moest er nadien toch aan geloven. Lebbeke kon rekenen op Connie Borms en Carole Segers. Setstan- Hofstade liet de enigste ze- den waren 15-13, 15-11 en ge van de thuisploegen no- 15-7. vlakte. Met 9-15, 11-15 en 11-15 haalde Schellebelle een onverwachte overwin ning. teren. Vlotte 3-0 tegen Overboelare. De waaslandse reeks vierde provinciale zag een De rest waren thuisneder lagen zeiden we al, en dat begint al te Hofstade waar de plaatselijke meisjes met jwW"sw-w -details. Daarmee is de onze Jeugdsport vinden. °V!'.,deze_mat_ChJ_te..!!r: kwestie niet van de baan, Daarmee ons echter duidelijk alle dat ze hun naam niet in ploeg bracht via 15-11 gelij- voor Zomergan (3-0) ter- zege van St. Gillis Waas 0-3* verloren tegen Ge en. ke stand. Beveren wilde wijl Lovendegem leider komen zijn echter van geen afgeven Kruibeke P. een set afpikte iemand die een jeugdspelertjes echter weten en onder impuls van (1-3). Goede repliek van toe zegde een andere ge- p|oeg leidt en normaliter niet aan de bak. En dit Van Machelen, nochtans te Kukï. Aalst tegen leider kontakteerae aat men moet zorgen een voor- vinden we jammer. Heel éénzijdig om «groot» te Denderhoutem (1-3). tegen Kemzeke B (3-0). Lokeren B was slechts goed voor één set tegen St. Ni- raardsbergen. Herzele B kon het ook niet halen te gen Lede dat verrassend t d: ichl ienfniemen ybi het met nipte 3-2. Melsele zette H. Temse 1 IIIWGl CUIU&II GCII vuur voor inlichtingen aan een beeld te zjjn jn de Qgen jammer. zijn, werd het 1-2 langs 12- G. Dendermonde, waar van zijn leerlingen, heeft In ieder geval Dhondt en 15. Beveren, op dat ogen- trainer Van Cauwenbergh Smet stonden voor rust blik fysisch al erg verzwakt, vervangen werd door Pin- voor een 0-2 score in. werd nu een speelbal voor cé, en een tweetal spelers In het tweede gedeelte Bazel dat in De Wolf de met de bokkepruik rondlo- bracht Dhondt de stand dominerende figuur had pen en al kond doen vol op 0-3 na een ontmoeting om met 15-7 (13-5) en 15-8 gend seizoen niet meer waarin White Boys met (10-0, 14-3) af te ronden. voor Gilvoc uit te komen, i kop en schouders boven Kang. Aalst heeft zich verloor bij VK Evergem de tegenstanders uitto- blijkbaar al bij de degrada- met 3-2. Toch geen onaar- Meldert 0 - Red Star Opdorp 1 Mi,noBt«.rnr«n n 1 h..c renden- tie neergelegd. Het begon dige uitslag als men weet en ook in iedere set met seizoen re scoren, u-i ous St N(|daas speelde met nochtans goed bij Destel- dat de Evergemmers toch voorsprong pronkten. 11- klaas (1-3). Spannend ging fris uit de bus kwam en 1-3 het er aan toe in Sinaai liet optekenen, waar Waasmunster op be- In de B-reeks zorgde Els- zoek kwam. Sinaai haalde aarde voor de enigste over winning van de bezoekers. Ze deden het op het terrein emt is een zeer aantrekke- Onder impuls van Yvan voor een bezoekend Carmeliet, Termest, Van bergen (0-5) doch moest er wel de revelatie san het toe en spannende wed- De Man bleef men paniek team Door deze zege kan Puyvelde, Dhaene, Her- nadien echt aan geloven. provinciaal bekertomooi d geworden die bo- zaaien in het strafschop- Red Star zijn derde plaats mans, Smet, Mesbelien, Via 7-5 en 13-7 haalde Des- mogen genoemd worden ï'lf" ria Vmn'9 Ver" aeHie sV8J,^fr- a 18 klassarm9 vr'l" Fierens. Blommaert, telbergen de eerste set bin- K. Zele ontving S. Gent en a. a 0nd3nks dlt alles de ™a:en7 Dhondt, Robbie. nen (15-10). De thuisploeg begon echt schitterend In 1 c de tiende minuut rust in met een blanco Red Star speelde met F 6 s e tjcht Red Star van geluk score. Geert Van Den Berghe, enéken toen een kanjer Onmiddellijk na de koffie Pascal Bosman, Geert Hij de staander uiteen- ging de thuisploeg er Sleebus, Bart Achtergael, njtte. De inzet van de flink in. Ze legde een ui- Harold Hals, Greet Van k hoekers was voorbeel- terst zware druk op aan Liefferinge, Yvan De i hj, want naarmate de de bezoekers. Toen de lo- Man, Bart Van Doren, lekpstrijd vorderde, kwa- kale portier slecht uittrap- Bart Van Ransbeeck, Kris nalm ze ook meer gevaar te, was Chris Van Doren Van Doren, Jan Van Keer, opzij al ging dan niet zo van Stekene B. Kemzeke gemakkelijk. Met 2-0 zegt en Kruibeke B wonnen met men weinig over de tegen- 3-1 van respektievelijk stand van de bezoekers die Nieuwkerken en V. St. Ni- slechts ten onder gingen klaas. Drie-nul werd het met 16-14, 15-10 en 15-13 voor L. St. Niklaas en Mel en ook in iedere set met sele tegen Waasmunster en H. Temse 12 in de eerste, 3-9 in twee de en 2-8 in de derde beurt. Een gele kaart werd ook hun deel. Slechte dag voor het Ste- (gbp) 'ÜT 1 ^°e' Van ^8'" GT- a'S '('PPen d'i om Egbert Van Sande, Ronny dc toeristenklubs doen het aan te slaan bij de «Trekvo- ken. Ook al een kampioen, ten helpen kollega's die het Bastenaken-Luik af, maar heft scheppen. zijn 26e doelpunt van het Lauwers, Jurgen Joos. i een beker-intermezzo fd in het Durme-Waas- ~p Gewest de laatste Aiipetitiedag afgewerkt. :ite een maat voor niets overwinning uit de brand. De Saegher kon milderen terwijl Paelinck eerst Uco langszij bracht en 5' voor tijd ook de winninggoal mqit Uco had reeds eerder binnen knalde. t 4 titel kunnen hernieu- i. Een slotdag die noch- een aantrekkelijk pro duel op het veld van lec werd meteen een iegeling van de afgelo- Een prestige-duel ook op het veld van Metallos waar Modema de beter geklas- ima te bieden had want seerde gastheren evenwel alleen moest Uco op in de verdrukking speel- nhloek bij de felste kon- den. Modema was immers rent Telelec maar bo- duidelijk de betere ploeg lien moesten ook de en wist naast een vlotter •toppers Moderna en samenspel ook meer gevaar Hos elkaar in de ogen te scheppen voor doel wat uiteindelijk een verdiende zege opleverde. Ook winst voor de bezoe kers op het veld van Our- kompetitie. Telelec son waar FC Boel reeds de zich ook nu een voor de rust iedere twijfel dige challenger maar wegnam. De gastheren do- ndelijk was Uco toch mineerden nadrukkelijk sterkste. Ruim drie terwijl Van Seebroeck en ier kon Telelec het tweemaal Amelinckx voor naar zich toetrekken de nodige doelpunten zorg- al werden de gastheren den. Na de herneming kon na 12' verrast door Ourson wel het evenwicht rake counter van De herstellen en zelfs 7' voor Telelec tijd milderen langs De Pry- rustig verder werken cker. Maar toen was het nog voor de rust kon reeds te laat om de zege Puyvelde Telelec lang- van FC Boel nog in gevaar brengen. Een stimulans te brengen, de gastheren die na de W.V.L. bleef doorwerken want lec bracht Uco nu dui- moeilijkheden Uitslagen nieuwe doelpunten Telelec - Uco 3-4 verde langs Van Gars- Metallos - Moderna 0-2 weer Van Puyvelde. Ourson - FC Boel 1-3 Uco vocht moedig te- en kreeg geleidelijk vat Klassering de wedstrijd. In een 1. Uco laatste kwartier sleep- 18 15 1 2 84 de dan toch nog de 2. Telelec 18 12 4 2 78 17 26 3. Metallos 18 9 5.4 36 33 22 4. Moderna 18 8 4 6 30 26 22 5. Desatex 18 9 6 3 36 28 21 6. Vapo 18 6 8 4 24 29 16 7. FC Boel 18 7 9 2 29 34 16 8. Eksa 18 5 10 3 34 52 13 9. Manta 18 4 11 3 20 40 11 10. Ourson 18 0 17 1 13 105 1 lang niet slecht. Als padde- gels». Het aantal leden van maar dan in de lage prij- ritme niet langer aankun- stoelen schieten ze zelfs op Haaltert en omgeving zen. Die heer heeft trou- nen. Wanneer iemand remt de meest onvruchtbare wie- bleek zelfs zo hoog te lig- wens nooit zijn voorliefde wordt hij of zij onmiddel- lerakkers uit de grond, gen dat enkele kwieke ren- voor de fiets onder zijn lijk bijgesprongen door een Ook in Haaltert peddelen ners er steeds meer aan stoelen of banken verstopt, andere Trekvogel en een gen krijgen via het klub- enkele wielerliefhebbers gingen denken een ploeg in tot grote vreugde van "de materiaalwagen doet de blad «De Tandem» dat rond die met elkaar een eigen streek op te richten, wielertoeristen. Als toe- rest wel. duur verbond hebben ge- De geïnteresseerden sloe- maatje konden die trou- Aan een verzekering werd smeed. Deze wielerbewe- gen de handen in elkaar en wens nog rekenen op een eveneens gedacht, elkeen is ge leden bij elkaar wordt ging rukt zowat naar alle een nieuwe ploeg werd bo- mooie trainingsuitrusting; mogelijke en onmogelijke ven de doopvont gehou- een bruin-beige truitje, een dat is vrijwilligerswerk. Mensen die regelmatig hun fiets van de zolder afhalen kunnen nog meer inlichtin- trouwens na aansluiting lid geschreven. In de brochure van de Belgische Wieier- kun je zelfs lezen dat er ten «Trekvogels» zeker niet se karweitje nog niet gaaf ningsvest en een donker- misplaatst is. Momenteel afgewerkt! Er diende nog bruine broek, zonder het klimmen een vijfendertig- een sponsor op de kop te dito petje te vergeten. Een tal fietsfans in het zadel, worden getikt, want fietsen vereniging moet in de goeie zonder de drie aangesloten kost, net als koken, een banen geleid worden, en vrouwen te vergeten. De aardige duit. Toch stuitte daarvoor zorgen voorzitter leden hebben natuurlijk men ook hier op geen en- Gustaaf Coppens, onder- niet hun fiets van de ene kele moeilijkheid van be- voorzitter Maurits Hae- dag op de andere aange- lang, want de Trekvogels saert, sekretaris Freddy De schaft. In voorgaande jaren uit Haaltert vonden een Backer en schatbewaarder maakten ze deel uit van een schitterende maecenas in Marc Lories. Het verdere wielergroep uit de Dender- de heer Hoebeeck, eige- bestuur wordt gevormd streek, maar die formatie naar van de meubelzaak door Benoit Becqué, bond. Mensen die zin heb ben hun konditie bij te vij- voordele van Kinderen Onder Ons vzw een souper len kunnen steeds terecht wordt gegeven en dit naast bij de Trekvogels, de ver- allerlei wetenswaardighe- goeding om tot de klub toe den over het wielertoeris- te treden is echt te verwaar- tenleventje. lozen. Er zijn niet alleen de bezadigde leden die genoeg hebben aan een wekelijkse oefentrip op zondag. De leden rijden ook parcours als Parijs-Roubaix of Luik- Met de fiets of zonder de fiets, dat is de vraag die de Trekvogels stellen, en ze geven er het antwoord gra tis bij: «Met»! PAUL DE MOOR bleek uiteindelijk niet zo «De Parel» te Nieuwerker- Dit zijn -De Trekvogels(per) Etienne De Pauw, Mare De Pauw, Jozef Roelandt en Willy Van der Snickt. De renners komen samen aan lokaal café «De Vrien denkring», Edestraat 75 te Haaltert om hun wekelijk se rit aan te vangen. Achteraf helpt een koele pint de renners er weer bo venop. Het wielerseizoen start voor de wielerjongens en -meisjes op 15 maart. Dit wil natuurlijk niet zeg gen dat men tot dan wacht om de spaken op te blin ken, nu reeds zijn de ren ners in de weer om hun «dikke winterbenen» los te trappelen. Tijdens het sei zoen wordt zonder spijbe len elke zondagochtend een fietstocht gereden waarin iedereen die aange sloten is bij de klub zijn plaatsje in het peloton heeft. De gemiddelde snel heid bedraagt nooit meer dan 23 km, zodat iedereen die ooit eens op een trapin- strument klauterde, rustig kan meegenieten. De bes- Jeugdhandbal Miniemen Avanti Lebbeke - Scaldia Dendermonde 18-5 Probleemloze zege voor scholieren hun meerdere de Avanti-miniemen die erkennen. Avanti kon uit- langs het trio Van Biesen |open tot 4-0 na 12' en 11- De Proft - Van Rans- 5 bij rust dank zij een beeck een 11-1 ruststand beweeglijke aanval met op het bord plaatsten. een goed afwerkende Na de rust zelfde scena- Hedwig Maes op cirkel, rio: voornoemd trio zorg- De goede 6-0 verdedi- de voor doelpunten, aan- ging bewees haar waar- gevuld met een goede de en keeper Schellekens Vlassenroot op pivot, deed de rest. Na rust Ook nog de goede pres- werd agressiever verde- tatie vermelden van Pes- digd, wat een paar goals semier in verdediging en kostte maar ook enkele dat Bombaye, voor rust Lebbekenaars alleen in doel, de Dendermond- voor het Antwerpse doel se aanval meer impulsen bracht. H. De Smet kon in de laatste 10' nog 5 maal scoren. De kadetten Van gaf na de pauze. Oefenwedstrijd Onsem en Van Gucht de- Avanti (scholieren) Bra- den het goed scoorden band (1e ploeg) 26-18 De Antwerpenaars, uitko mende in 2e landelijke, moesten in de Lebbeekse en vervingen op voor beeldige wijze enkele scholierentitularissen.

De Voorpost | 1980 | | pagina 37