laluintjes De Voorpost FRED EN STINNEKEN VIERDEN GOUDEN JUBILEUM MEER DAN 150 PERSONEN WANDELDEfy DOOR FALUINTJES BAARDEGEMNAAR MET «L0TT0-INVULRAAM» 12 - 14.3.1980 - De Voorpost Verleden zaterdag was muzikaal Herdersem, eens te je zjjn |ege brilkas han- meer, in feeststemming. De Broekstraat vierde feest teerde, en naast elke en de hele gemeenschap voelde zich nauw betrok- «pupter» een brandend ken bij het gulden huwelijksjubileum van Alfred De |<aarsje jn een kaarsepan- Wolf en Cenestine Van Driessche. Niet de eerste de netje |jet p|aatSen. Zo ook beste trouwens. Alfons Bertin die lauwe- De eerste aktiviteit van 1980 georganiseerd door de VTB-VAB-afdeling Hekelgem, werd een sukses over gans de lijn. Zondagmiddag verdrongen zich immers meer dan 150 deelnemers voor de wandeltocht van de wandelaarsbond «Klub Affligem», die liep onder het motto «Op Benediktijnerspaden». Deze titel was uitstekend gekozen, vermits men niet alleen de mogelijkheid kreeg om de Benediktinessenabdij Ma ria Mediatrix te bezoeken, maar ook de Benediktijnerabdij van Affligem, waar gestart werd. Gezien het onverwacht groot aantal deelnemers, en gezien allen niet de mogelijkheid hadden om terzelf- dertijd met de abdijen kennis te maken, werd de startgroep in drie delen gesplitst. Wijzelf maakten de tocht mee met de tweede groep. Deze trotseerde eerst de drassige veldwegen langs het Kloosterbos en de Faluintjes zelf. Dit Kloosterbos werd reeds grotendeels gerooid in de 19de eeuw. Het werd doorsneden door de lijnrechte Moorselse Dreef die dwarsdoor de Affligemse weilanden en de Faluintjes naar Moorsel-dorp leidt. Alfred De Wolf (05.04.1908) en Celestina Van Driessche 15.05.1909) werden bij het verlaten van de kerk opgewacht door talrijke vrienden. Natuurlijk kwamen er bloemen en geschenken bij te pas. (Per) Even verder bereikten de talrijke wandelaars het ei genlijke hart van de Fa luintjes, dat in feite een moerasgebied is. De Mo lenbeek, waar men een stukje langs liep, is er de slagader van. In feite strekken de Faluintjes zich immers uit langs heen de loop van de beek en wel van Meldert tot Moorsel. Het gebied heeft trouwens een typi sche flora, niet enkel van zwarte els en wilg, maar ook van lis en weiden met allerlei zeldzame bloemen. Langs typische kronke lende wegeltjes, die ech ter steeds meer en meer verloederd worden door aangrenzende buitenver blijven in de meest mo gelijke en onmogelijke vormen, bereikte men de wijk Waver te Moorsel. Deze wijk wordt in feite doorkruist door de dreef van de Kluiskapel naar Moorsel-dorp. Meteen bereikte men de Abdij van Maria Middela res en H. Wivina, beter bekend onder de naam van Maria Mediatrix. De ze abdij, die vlak naast het vliegplein Ter Kluizen ligt, is voor velen steeds een grote onbekende ge weest. De meeste deelne mers waren dan ook en- toesiast om eens kennis te maken met het leven achter de muren, als wat het maar bij middel van een uitstekende diareeks. Deze abdij is nog jong, alhoewel haar voorge schiedenis reeds eeuwen en eeuwen oud is. De voorloper ervan is im mers de abdij van de H. Wivina, te Groot-Bijgaar den, die in 1129 als Bene- diktinessenklooster werd gesticht. In 1796 werd de ze vrouwenabdij door de Fransen opgeheven. Onder impuls van de Af fligemse abt Franco de Wijels ontstond dan in 1921 te Heide-Kalmthout een nieuwe kloosterge meenschap. 11 jaar later kwamen de zusters Bene- diktinessen naar Hekel gem. Tot einde 1979 leef den zij in gebouwen die er uiterlijk althans weinig abdijachtig uitza gen. Daar kwam onlangs een einde aan door een nieuwe gevelmuur van 23 meter breed en 9 me ter hoog. Ernaast kwam een mooie abdijtoren. Zoals reeds door moe der-overste gezegd werd, en ook uit de diareeks bleek, wijden de slotzus ters zich vooral aan ge bed en arbeid. Achteraan heeft men een grote moestuin en boomgaard. Het klooster is vooral be kend om zijn hostiebak kerij alsook om zijn kunstafdeling (ikonen, keramiek, emailwerk). Ook eigen hop wordt er gekweekt. Verder dan de toegangs hall, de mooie moderne kapel en de ontvangstka mertjes konden ook dit maal de deelnemers aan de voettocht niet gaan. Maar uit de dia's die aan het publiek getoond wer den, kon men opmaken dat in het klooster zelf nog een prachtige ge welfde zuilengang is met sierlijke brandglasramen. Ook de kapittelzaal schijnt merkwaardig te zijn. De voettocht ging vervol gens verder langs de Weimeersbeek, die een zijbeek is van de Molen beek. Zij wordt gevoed door bronnetjes in het Zegershof. Vroeger lagen in het dal van deze beek wel vijf vijvers: de Wei- meersvijver, de Rietvij ver, de Grauwvijver, de Paddevijver en de 0i Vijver. Toen kon me| deze vijvers wel eens unieke beeld krijgen vijf abdijtorens van gem, die er zich in gelden. De voettocht werd bi ten met een rondgan de voornaamste get wen van de abdij van )f c fligem zelf. Zo kon |r wijzelf kennis maken de statische' ingang het klooster, met de zaal van de paters eijBOv kleine kapel. Steeds nieuw wordt een beitudi ker er getroffen doo rust en de sereniteit het gebouw uitstraalt Langs de tuin berj men tenslotte het bezochte kultureel trum, waar de de< mers nogmaals een reeks konden aansc wen, ditmaal over de torische opgravingen op dit ogenblik gang zijn in de tuin de Affligemse abdij. De VTB-VAB afdeling kelgem, heeft zor met haar geslaagde i deltocht beslist in de geschoten. De orga toren met in de plaats de Hekelgt vertegenwoordiger rens Van der Schut bleken zelf verrast, weest te zijn door ho sukses. Br ti 19( «p| in ten Ie bel he STREEKNIEUWS Baardegem De majoretten van Herdersem brachten op hun manier hulde aan de jubilarissen. (Per) Fred stamt uit een gezin van tien kinderen waar van nog 5 in leven. Hij leerde de schoenmakers stiel en werkte achtereen volgens bij de Firma Bo- terbergh, bij de firma De Beule en na Wereldoor log II bij Steenhout. Zes jaar was hij bedrijvig in de maïsindustrie van Le- clercq en daarna als schoenmaker bij Albert Lambrecht op de Kouter- baan. Zijn laatste jaren klopte hij in de melkpoe- derfabriek Lambrecht waarover hij met veel lof spreekt. Wordt Fred er op 5 april 72, Stinneken mag zich op 15 mei e.k. 71 jaar jong noemen. Ze kregen vier kinderen en 5 klein kinderen. Muzikaliteit zat hen in het bloed en samen met zijn broers Theodoor, Cle ment en Gustaaf zorgde Fred voor het schoon weer in de Harmonie waarvan Theodoor mo menteel ondervoorzitter is. Het kan worden ge zegd dat de familie De Wolf met kinderen en kleinkinderen zo sterk is als de rest van de vereni ging. En dat is heel wat! Sedert 1924 onafgebro ken spelend lid zag hij tal van dirigenten aan bod komen. Zo Hyppoliet De Block die als dirigeerstok- ren oogstte in een con cours te Aalét en bij het huiswaarts keren van de repetitie door een beroer te werd geveld. Zo ook Robert Bourgeois die merkwaardige koncerten leidde, Richard Van de Winkel, muzikant bij de Kapel van de Zeemacht en Jos Vandevelde die de harmonie naar een lus trum leidde en nu Jozef Coppens. Op zijn klarinet speelde hij in de harmonie dik wijls de... eerste viool. Graag wensen we beiden nog alle goeds, en dit nog vele jaren. LH posters Religieuze boeken-, platen- en posterbeurs op vrijdag 14 maart vanaf 19 uur, zaterdag 15 maart vanaf 19 uur en- zondag 16 maart vanaf lO.SOtJur. Baardegem zorgt bovendien voor een reuze-verrassing. PAASVIERINGEN De K.G.B. viert zijn paasfeest op dinsdag 1 april, de gemeentelijke bond van de gepensioneerden op dinsdag 8 april. BEDEVAART De bedevaart naar Sint-Jozef te Leuven heeft plaats op dinsdag 18 maart. De prijs voor deze reis bedraagt 128 fr. Inschrijvingen worden genoteerd bij Louise De Bie, Hoog straat 14. K.V.L.V. De K.V.L.V. van Baardegem heeft wind in de zeilen. Sedert het begin van het jaar groeide de vereniging met een twintigtal nieuwe leden. Momenteel telt de K.V.L.V. 175 aangesloten vrouwen. Het bestuur doet felle inspanningen om de kaap der tweehonderd te bereiken. H. VORMSEL Het sakrament van het H. Vormsel wordt dit jaar op de dinsdag na de plechtige kommunie toegediend. Mgr. Tim merman, vikans. zal het sakrament te 17 uur aan de kommunikanten toedienen. CHIRO De Chiro heeft zijn kampplaats voor dit jaar reeds bepaald. Het wordt Grote Brogel, fusiegemeente Peer. De Baarde- gemse jeugd zal er acht dagen lang heel wat zomerse pret beleven. Het kamp vindt plaats van 21 tot 28 augustus Iets dichterbij is de avondmis van 10 mei. De Chiro staat dan in voor de misviering onder het tema «Moederdag». Indi Weekblad van Dender - Durrae - Scheldestreek (11/CnTr^-^ scnei Mede door het verdwijnen van de voetbalpronostie- ken Prior en Littlewoods en gestimuleerd door het zien winnen van belangrijke sommen viert de Lotto rage momenteel in onze kontreien, en elders, hoogtij. Vóór een tweetal jaren in ons land van wal gestoken, beschikt de Lotto-organizatie momenteel over een drieduizend depothouders en 60 hoofdconcessiona rissen. Via een akkoord tussen Nationale Loterij en de PTT werden in grote steden ook 23 postkantoren als Lotto-valideringsposten ingeschakeld, waarop evenwel reeds door oorspronkelijke depothouders als dagbladhandelaars en cafébazen werd gerea geerd. Nieuwigheid bij de Lotto nog in voorbereiding, zal wordt alvast dat vanaf men kunnen pronostike- apri Belgische miliciens ran tot boven de 30.000 in Duitsland eveneens op fr- 0°k za' er eventueel de Lotto zullen kunnen met «een pot» worden spelen. gespeeld wanneer er Verder krijgt Lotto een geen hoofdwinnaar met broertje «Toto». Ge- dertien korrekte wedstrij- speeld hierbij zal worden den is. op hoogstwaarschijnlijk Andere nieuwigheid is al- 13 gokmatchen, op de vast LOTTO-ROOS- Toto-kaart genummerd. TER, naar een idee van Kent de Toto reeds lang de Baardegemnaar Fran- groot sukses in de ?ois Nelson, van Britse Bondsrepubliek, Zwitser- afkomst doch in de Fa- land, Zweden, Italië, Spanje en Oostenrijk, in België werd na een marktstudie elk bezwaar van oververzadiging van tafel geveegd. Op het formulier, van dezelfde grootte als een Lotto-bil jet, zal kunnen worden gespeeld voor 20, 40, 60, 80 of 100 fr. en op een meervoudig formulier, raam waarmede praktisch onmq wordt de kruisjes I de nauwe grenzen v voorziene vierkantj# brengen. Een kleine!' die, bij het lukkenf" een hoge skore, ranf" lige gevolgen kan I ben daar het Lotto-i| ment ook op dat stuk streng is. Na er uw formulier- woon te hebben 1 schoven kan U dai zonder énig riziko, ai slag. Op goed gelui want het is en blijft gewoon maar gol Het gaat zeker ook sneller en bijv. in bui waar «de kollega's: men invullen zijn o| stuk verrassingen sloten. Onze Baardegemse man hoopt dat dit ij rooster weldra bi recht verkrijgt en ii Lotto-depots kan wi aangekocht. Voor prikje uiteraard. Me| «Lotto-organizatie» alvast geen moi heden want dit gepi teerd rooster draagt |q-i ledig de goedkeuringjO Lotto weg. STREEKNIEUWS Moorsel kantoor dat de vier Falluintjesgemeenten Baardegem. Her- schap waar wordt gezorgd dat U geniet van natuur en dersem, Meldert en Moorsel nu bedient. bezienswaardigheden, logeert in een zeer aangename Het postnummer is vanaf 1 april niet meer het vroegere streek en gelegenheid krijgt tot groepsamusement? talmt U 9381 maar wel 9390 MOORSEL. liefst niet om in te schrijven bij J. Muylaert. bakschieting Op zaterdag 15 en zondag 16 maart in café Sint-Hubertus ten voordele van de spaarkas Sint-Hubertus bakschieting naar panklare kippen vanaf 19 uur telkens. Molenstraat 1. BEDEVAART Naar Leuven op dinsdag 18 maart. Inschrijven voor 14 maart bij C. Reyntens. WENEN «Wenen, stad mijner dromen», door het Davidsfonds met Raymond Van Dijck in het KLJ-heem vandaag vrijdag 14 maart te 20 uur. De heer Van Dijck is programma-direkteur van B.R.T, 2 te Gent. K.L.J. Op zondag 16 maart kunnen de K.L.J.-leden reeds inschrij ven voor het zomerkamp. De deelname wordt vanaf 10u45 in het heem genoteerd. PLECHTIGE KOMMUNIE De waalfjarigen van de parochie Moorsel doen op zondag 4 mei hun plechtige kommunie. De misviering vindt plaats te 9 uur. De eerste kommunie gebeurt op donderdag 15 mei zowel voor de kommunikanten van het Dorp als van Steven. BROEDERLIJK DELEN Op 15 en 16 maart wordt er voor de eerste maal in de kerk een omhaling georganiseerd voor het projekt van Broeder lijk Delen te Haïti. HARMONIE FEEST! Zaterdag 15 en zondag 16 maart Muziek en Show door de Harmonie «Concordia et Docilitas» in het Parochiaal Cen trum Zaterdag vanaf 19.30 uur en zondag vanaf 18 uur. Toegang 50 fr. U kan met het nummer van uw ingangskaart een prijs winnen in de gratis tombola. DE B.S.P. DANST Het traditioneel «Rood Bal», reeds aan de 15de uitgave toe, heeft plaats in het Parochiaal Centrum op zaterdag 19 april. Details volgen. Kinderkarnaval Op zaterdag 15 maart in de turnzaal van de gemeentelijke jongensschool voor alle meisjes en jongens van Meldert tot de ouderdom van 12 jaar kinderkarnavalfeest met deelna me van keizer Kamiel en prins Polle I. Elk verkleed kind ontvangt een verrassing en voor de mooist verkleden zijn prachtige prijzen voorzien. Tevens pannekoekenslag. Voor 50 fr. twee smakelijke pan nekoeken met koffie. Ook voor verfrissingen wordt gezorgd. De hele schoolgemeenschap met schoolhoofd Kamiel Lan- gendries heten U van harte welkom. Handelsbeurs Op 5, 6 en 7 juli organiseert de NCMW-afdeling Meldert opnieuw een handelsbeurs. Gelet op het sukses van 1977 en in het kader van ekonomische regressie en de groeiende konkurrentie van de groothandel wordt gelegenheid gebo den spontaan met het publiek in kontakt te komen. Toegang gratis. Kandidaat-deelnemers kunnen kontakt opnemen met en inschrijven bij L. Vermoesen, Stevensveldstraat 4 te 9392 Meldert. Tel.: 052: 35.70.52. Naar het pittorekse Mayschoss postkantoor moorsel De bus voor de pinksterreis die doorgaat van zaterdag 24 tot Nu Wieze bij Lebbeke wordt ingedeeld hangt Herdersem en met maandag 26 mei e.k. is reeds nu voor de helft bezet, voortaan af van het postkantoor Moorsel, het centraal Zo U lust voelt er een drietal dagen in aangenaam gezel- Morgen, laatste dag! Morgen zaterdag 15 maart 1980 is de laatste dag dat U kan genieten van de vóórintekenprijs van 1490 fr voor het merkwaardig boek over de geschiedenis van Meldert. Ruim 400 bladzijden en meer dan 330 foto's. Alleszins een uniek werk, uw belangstelling overwaard. Reeds meer dan 240 liefhebbers. Postbedeling Door het feit dat nu ook Herdersem wordt ingedeeld bij postkantoor Moorsel dat zodoende met Meldert en Baarde gem de vier Faluintjesgemeenten groepeert zijn er lichte wijzigingen in uurrooster en eventueel bedeler in uw straat van de briefwisseling. Waarschijnlijk krijgt U de korrespon- dentie nu misschien een kwartiertje later. Knutselen Gepensioneerden kunnen weer knutselen in het Parochie centrum op maandag 10 maart vanaf 14 u Huur- en pachtwetten Volksvertegenwoordiger Ghisleen Willems spreekt bij Wwe Van Mol op woensdag 19 maart te 20 u. over «Huur- en Pachtwetten» Parochiecentrum Ontvangen U dit week-end Albertine en Clement Kinder mans. Volgend week-end Annie en Alfons De Maght- Aelbrecht.. Kerkhof Verleden week werden een achttal grote, oude sparren achteraan het kerkhof in de richting van Doment afgezaagd. Het waren meestal sparren van respektabele ouderdom waarvan er praktisch geen enkele meer recht stond en waarbij gevaar voor ongevallen niet denkbeeldig was. Jonge, kleine sparren vervangen hun oudere broers. Lambert Van de Sijpe In de St.-Joriskliniek te Menen onderging raadslid Lambert Van de Sijpe vorige week een heelkundige ingreep aan de nieren. We wensen hem alvast een spoedig ttérstel Zaterdag 22 maart In het Parochiecentrum «Dwars door Oceanië» e nuintjes gehuwd en woonachtig. Zoals zijn naamgenoot, de Engelse vlootvoogd viscount Ho ratio Nelson die zegevier de bij Aboekir en Trafal gar wil de Baardegemse Nelson, marktkramer van beroep, lauweren oog sten met het lanceren van zijn eenvoudig Lotto- rooster, een plastiek jongensschool «Groepsfeesten» van de scouts. P.V.V. Damesbond Na de uitstap naar Nossegem worden de activiteitei deze bond verder gezet met een Lentekoffietafel dieL gaat op 29 maart om 16 uur in het lokaal bij Hoogstraat 43, Meldert. Voor de prijs van 40 fr. per persoon worden u I broodjes, gebak en koffie aangeboden. Iedere aanij zal bovendien een paasgeschenk ontvangen Er s'~ een tombola met waardevolle prijzen op het progr* Ook de allerkleinsten kwa- naval te vieren. Een of B.V men naar de kantine van satie door en voor de I- S.K. Herdersem om er kar- ren, (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 12