liefhebben (porten zo c I] EERSTE VERLIES VOOR KAMPIOEN LOEBES A SOMATI BLIJFT OOK TEGEN KAMPIOEN POST OVEREIND SPORTIEF TIJL SN AS! KOPLOPERS BIJEEN IN ZANI NIJDROP LOST DE ROL 2e SUPERSTAR SPORT M A R GOLFBILJARTFEDERATIE K0RP0RATIEFV0ETBAL JEUGDHUIZEN .8 - 14.3.1980 - L)e Voorpoai SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053-21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE... GROOTSTE SPORTZAAK Op de slotdag van de kompetitie, zijn er nog tal van verrassingen genoteerd. Zo ondermeer verloor kampioen Loebes A zijn eerste wedstrijd van het seizoen. De gelukkigen waren Moorsel A, die langs Jean-Pierre Moens, Geert De Meyst, Renë Vinck spoedig een 3-0 voorsprong haalden. Hendrik De Baere scoorde tegen. Maar Romain Saeys verzekerde de Moorselse overwin ning. Spiegel, Orland Van den Steen, Willy Heyvaert en Hi- laire De Leeneer zorgden voor de beide winstpunten. Via Ru dy Roels en Willem Van der Borght, kwam Faber niet ver der dan 2-4 cijfers. Hekken sluiter Scotching kon het an dermaal tot geen punt brengen Eddy Neirinck zorgde voor 4-2 cijfers. Een tweede verrassing was de halve nederlaag van Koszen bij Korte Stokken. Na dat Korte Stokken vorige week reeds de halve inzet weghaalde bij kampioen Loebes, moest nu ook Koszen tot het uiterste gaan, om één puntje te vrijwa ren en meteen zijn derde plaats veilig te stellen. Een derde verrassing was dat twee de gerangschikte Hand in Hand één punt zag verloren gaan bij Zandmannetjes. Via Herman De Sitter en Willy De Waegeneer nam Zandmannet jes 2-0 voorsprong, maar Willy De Roeck, Eddy De Boeck en Frans Hereman verzetten de vice-kampioenen de bakens. Richard De Sitter kon tenslot te in de slotpartij voor een verdiend gelijkspel zorgen. Corso diende in laatste instan tie nog een plaatsje vrij te geven na hun wedstrijd tegen Kravael. Nooit gaven zij de indruk hun rivalen aan te kun nen. Pierre Willems bracht de zaak aan het rollen voor Kra- vel en Mare Willems stelde gelijk. Willy Van de Wiele. Paul Wille. Johny Vagenende en Alfons Lannoy zorgden voor zware 5-1 cijfers. Cosmos verzekerde zich vlug van de Golf bil jartspeler van de Loebes. Deze man komt el- overwinning. Mare Van de ke week uit het Gentse speciaal naar Aalst om er te spelen bij Loebes. Hij is ook nationaal kampioen. (Per) tegen Schoonaarde. 0-6 was het zware verdict. In de A- reeks heeft Hand in Hand B tenslotte toch de titel behaald. Sinds hun nederlaag tegen Loebas B was daar enige onze kerheid in gekomen. Met ech ter twee opeenvolgende 6-0 overwinningen heeft Hand in Hand B alle twijfels hierom trent weggenomen. Hun wel willend slachtoffer was deze maal Cosmos B. De punten- aanbrengers noemden: Marcel Pots, Eddy Coppens, Louis Monsieur, René Mergan, Jean-Pierre Creygelman en Marcel Steenhout. Loebes B heeft via een 5-1 overwinning tegen Faber B beslag gelegd op een verdiende tweede plaats. Via Jos Jansegcrs, Romain Mesen en Frank Van Lieffe- ringhe liepen zij tot 3-0 uit. Herman Rasschaert redde de Faber-eer, maar Geert Troch en Erwin Dullacrts kenden geen genade. Ook de derde, Johnyboys, greep zijn kans tot het einde waar. Langs Dirk Bouckenoge. Nico De Wuffel en Freddy Heck namen zij een 3-0 voorsprong. Paul D'Hauwe redde de eer voor Kasseistam pers A. maar het zware 5-1 viel er langs Louis Lowie en Gil bert Desmaret. Een verrassing was alleszins de nederlaag van Moorsel B bij Zandmannetjes B Boor Moorsel B betekende dit geen wijziging op de rang- ladder Doch Zandmannetjes deed hiermee een stapje om hoog, gezien het verlies van Faber B. In de B-reeks heeft Rupa A zijn kampioenstitel op gepaste wijze gevierd. Corso B werd met zware 1-5 ingeblikt. Rupa A nam onmiddellijk een optie op de overwinning langs Jozef Mertens. Herman De Gols, Jérome Van den Abbee- le en Willy Ovaere, alvorens Raoul Bornau verdiend de Corso-eer kon redden. Petrus De Meersman maakte de zaak rond voor Rupa A. Scotching is na zijn overwin ning tegen Sportvrienden A nu zeker van zijn tweede plaats. Sportvrienden liep het vlugst van stapel langs Jean-Pierre De Coninck, maar Scotching reageerde via Jean-Paul Van Damme, Rudy De Corte en Romain Bouckenhoge. Willy Redant bezorgde Sportvrien den A door zijn overwinning nog enige hoop, doch Leopold De Neef nam die in de slotpar tij weg. Ook de derde Kravael B liet zich niet verontrusten bij hekkensluiter Kasseistampers B. Het werd een normale 0-6 overwinning, langs Jean Sterckx, Willy Nueland, Luc Dubois, Louis Pieters, Geor ges Peirlinck en Georges Peir- linckx. Rupa B veroverde na een knal prestatie tegen Korte Stokken B de vierde plaats. Korte Stok ken startte het best langs Mar cel Van den Eede, maar de reaktie van Franqois De Poor ter, Bruno Van den Hauwe. Francois Van den Bossche. Paul Marroic en Eugène Bis schop was onstuitbaar. Ook Raymond Van Liefferinge koncentreert zich. De Loebes kopman weet zijn ploeg een goede plaats af te dwingen. (Per) Loebes D moest de eerste par tij aan Krijt op Tijd laten, langs Remi Van de Sijpe, maar op Johnny De Naeyer, Roger Van Impe, Gina Van Lieffe- ringhe, André Lanckman en Jean Matthieu stond geen maat. Cosmos C bezorgde de Joepieboys A een zware 6-0 nederlaag. De auteurs waren: Bruno Lefèvre, Leo Van der Steen, Pascal De Sterck, Pier re Paul Van de Keere. Johnny Daens en Dirk Van Impe. Ook Johnnyboys B ondervond geen tegenstand van Zandmannet jes D. Het werd een forfaito verwinning langs Michel Heck, Jozef Heck, Jean Paul Lede gen. Jean Kindermans. Robert Verschueren en Eric De Neef. In de bekerwedstrijden om de finalisten aan te duiden, kwam er de verwachte verrassing van Koszen, dat slechts na een ex- tra-wedstrijd Loebes in het zand deed bijten. Na het gelij ke spel van de heenronde kreeg Koszen de meeste kans om op eigen biljart de zaken naar zijn hand te zetten. Via Franqois De Backer namen Koszen de leiding, maar de reaktie van Cours Jean-Pierre en Hendrik De Baere bleef niet uit. Constant De Keyser zorgde samen met Josée Lan- noo voor een 6-5. maar Eddy Neirinck stelde gelijk. De beslissende wedstrijd tus sen Josée Lannoo en Pierre Cours. Het was I te Josée Lannoo, die spannend duel met van zijn tegenstrever.! tweede halve finale is een verrassing uitgel Hand in Hand B voorbij Joepieboys metl fers. Voor de Jocpicbcl troost. Als kleine klulfl mend in de laagste P brachten zij het tot c' finale. Hand in Hand L langs Eddy Coppens, f Steenhout. Frans V« Straeten, René Mergan Monsieur en Jean-Pierif gelman In een gelijkopgaande wedstrijd heeft kampioen Post Erembodegem tot het uiterste moeten gaan, om bij de leider van deze Schaal Haeck een puntje te verwerven. Na 17' was Somati reeds tot 2-0 uitgelopen, langs Van der Steen en Van Herreweghe. doch na de rust kwam Post terug via Cooman en Herremans. De vierpuntenwedstrijd om de Meteen een verdiende SAF- voorlopige derde plaats tussen overwinning. De andere kam- SAF en WTTA, werd een fel pioen Amylum kwam gemak- betwiste partij, waarin Willy kelijk voorbij het zwak pres- De Vos na 30' het enige doel- terend Coplac. dat nochtans na punt van de partij aantekende 1' spelen op voorsprong kwam Zoals reeds eerder gemeld heeft S.E.T.O.K. een mooie beker ter beschikking gesteld voor de ploeg, die de tweede plaats verovert achter het ongenaakbare Moer straat. Voor deze tweede plaats staan liefst vier ploegen elkaar te verdringen. P.B. Zottegem, Tijl Snas, O.C. Aalst en F.C. Sport. Verleden zaterdag ging één van die vierpuntenwedstrijden door: F.C. Sport - Tijl Snas. De bezoekers waren reeds vroeg na de rust op voorsprong gekomen langs De Wilde maar Gerry Franqois herstelde het evenwicht. langs Remy Heymans, doch Gunther Schollaert zorgde voor 1-2 rustcijfers. Aan de 57' zorgde Etienne Smet voor de geruststellende derde treffer. Bouw blijft in de middenmoot na hun overwinning tegen hek kensluiter Callebaut B. Mare Adam was de auteur van de twee doelpunten, die reeds met de rust op het bord ston den. Resocub kan maar niet zijn nochtans puik kompetitie ritme terugvinden. Nu gingen zij met 1-3 tenonder tegen het toch niet zo sterk Callebaut A. Schokkaert opende de stand voor Callebaut A voor de rust. Onmiddellijk na de herneming kwam de thuisploeg langszij via Wynant maar in de slotmi nuten. bezorgde Van der Steen (tweemaal) Callebaut A de overwinning Uitslagen Resocub-Callebaut A 1-3 Somati-Post Erembodegem 2-2 SAF-WTTA 1-0 Bouw-Callebaut B 2-0 Coplac-Amylum 1-3 Stand Somati 9; Post 8; SAF 7; WTTA 6; Amylum 6; Bouw 5; Callebaut 4; Resocub 2; Coplac 1; Callebaut B 0. AVH UITSLAGEN Erereeks Scotching-Schoonaardc Korte Stokken-Koszen Kravel-Corso Moorsel-Loebes Faber-Cosmos Zandmannetjes-H. in Hand Reeks A Loebes B-Fabcr B Hand in Hand-Cosmos B Schoonaarde B-Zandmannetjes C Johnyboys A-Kasseistampoers A Koszen B-Locbes C Zandmannetjes B-Moorsel B Reeks B Sportvrienden A-Scotching Rupa B-Korte Stokken B Corso B-Rupa A Loebes D-Krijt op Tijd Kasseistampers B-Kravael B Cosmos C-Joepieboys B Johnyboys B-Zandmannetjes D EINDSTANDEN ERE-REEKS 1. Loebes A 7. Korte Stokken A 22 8 5 9 70 62 8. Kravael A 22 5 8 9 59 73 9. Schoonaarde A 22 5 9 8 62 70 10. Corso A 22 5 11 6 58 64 11. Faber A 22 4 15 3 45 87 12. Scotching A 22 0 22 0 6 126 REEKS A 1. Hand in Hand B 22 18 2 2 99 33 2. Loebes B 22 16 1 5 95 37 3. Johnyboys A 22 16 2 4 94 38 4 Moorsel B 22 13 5 4 83 49 5. Koszen B 22 6 5 1 74 58 6. Cosmos B 22 8 11 3 53 79 7. Kasseistampers A 22 5 10 7 59 73 8- Zandmannetjes B 22 4 10 8 53 79 9. FabcrB 22 6 13 3 51 81 10. Zandmannetjes 22 3 13 6 46 86 11. Schoonaarde B 22 2 13 7 45 87 12 LoebesC 22 2 14 6 40 92 REEKS B 2. Hand in Hand A 3. Koszen A 4. Moorsel A 5. Cosmos A 6. Zandmannetjes A 22 17 22 14 3 5 92 6 5 79 22 .12 8 2 78 22 10 6 6 73 22 10 7 5 73 34 38 40 33 53 27 54 26 58 26 59 25 Rupa A 46. Scotching B 40. Kravael B 35, Rupa E Korte Stokken B 30. Joepieboys A 26, Corso B 26. LcW D 25, Johnyboys B 22, Cosmos C 21, Krijt op Tijd AW Zandmannetjes D 16, Sportvrienden A 11, Kasscistf pers B 3. Uitslagen bekerwedstrijden: Koszen A-Loebcs A (3-3) Hand in Hand B-Jocpieboys A (5-1) Koszen A en Hand in Hand B spelen de finale. leider Tripoli, dat gemakkelijk volgers Arendzonen, Groen met 0-10 rode lantaarn Post Wit en Elegasten Moorsel- overwon; Apostelken dat niet baan maakt in feite de beste moest aantreden, wegens het beurt door terug in het vaarwa- forfait van Plaza en de achter- ter van de leiders te komen. Leider Aspelare is bij Rebellen Houtem tegen een zware 6-2 opdoffer gelopen. Houtem liep uit langs Paul De Groot, maar Durivant kon gelijkstellen. Nog voor de rust dreef Houtem zijn voorsprong op tot 4-1 via De Spiege- leer en terug tweemaal De Groot. 5' vóór het einde gebeurde dan het meest onwaarschijnlijke voorval-, die kenmerkend is voor een ploeg als Tijl Snas. Een Sport-speler werd in het zestienmetergebied van de bal afgezet. Bemachtigde weer het leder en schoot binnen. De ref keurde echter het doelpunt af, wegens voorafgaande fout. De Tijl-speler Hugo Van Mol, stapte echter op de scheids rechter af, en verklaarde spon taan. dat het strafschop was, gevolgd door een doelpunt, dat aldus als geldig moest be schouwd worden. Meteen vali deerde de man in het zwart dan ook het doelpunt. Van sportiviteit gesproken. Een an dere topper was O.C. Aalst tegen Leeuwerik Lede. Leeu werik. die sterk op dreef is, en zich waarschijnlijk ook in het duel van de voornaamste ere plaats zal komen mengen, heeft met taktisch sterk voet bal O.C. Aalst volkomen ge domineerd Via Piet Matthys. André Peynsaert en Arnold De Coster liepen zij van hun tegenstrever weg in de "eerste periode. O.C. dat na de rust Mare De Schrijver en Jacques De Vlieger inbracht, kon ge durende 25 minuten de pres sing voeren, maar verder dan een doelpunt van Jacques De Vlieger kwamen zij niet. In de slotfaze, kwam Leeuwerik te rug aan bod, en legde via Piet Matthys de eindstand vast. In de tweede klasse worden stil aan de posities gekozen voor de eindfaze. Elegast en Arend zonen deden hierbij niet zo'n beste zaak. Arendzonen kwam nochtans langs Ronny en Eddy Verleyen op 0-2 voorsprong, maar VK Moorselbaan kwan terug. Uit een vrijschop kon de eeuwige wisselspeler Ronny Albrecht milderen. En even later stelde Anhcc gelijk Het was tenslotte Willy Verhof- stadt, die met twee doelpunten het pleit van Arendzonen be slechtte. Elegast zal zich 8.3.80 nog lang herinneren. Tegen het bescheiden PZN. Aalst lie pen zij een zware 5-1 neder laag op. De thuisploeg nam een 1-0 voorsprong bij de rust langs Luc Vijverman, en over speelde de bezoekers in de tweede helft volledig. Via Da niel Doorcmont (tweemaal) en Herman Vonck liep PZN tot 4- 0 uit, alvorens Roland Jans- sens de Llcgast-eer redde. Het was tenslotte opnieuw Daniël Dhoremont, die de eindcijfers vastlegde. Meteen is er een afscheiding gekomen tussen Uitslagen Ligaklasse O.C. Aalst - Leeuwerik 1-4 F.C. Sport - Snas 2-1 Ocarina - Heizijde ff. 2-0 Tweede klasse Groen Wit-J. Welle 7- 4 Post - Tripoli ü-10 PZN - Elegast 5- 1 Apostelken - Plaza ff 2- 0 Moerstraat B - Polonia 6- 0 Moorselbaan - Arendzonen 4- 2 Standen Ligaklasse: Moerstraat 30, Sport 21, Zottegem en Snas 20. Ocarina 19, O.C. Aalst 18, Leeuwerik 17 en Blauw wit 15. A.V.H. Na de koffie verhoogde De Spiegeleer tot 5-1, doch Here man kon milderen. Het was tenslotte Gilbert De Vuyst, die de eindcijfers vastlegde De oscar van de wedstrijd gaat naar de Houtem-speler Johan Van Beter. Aalst gooide de punten te rapen in de derby op Mascottcn Mere, en ook Berg- ratten geraakte niet voorbij Lebbeke De Lebbeekse doel punten kwamen er langs Rony Impens, op hoekschop voor de rust. En na de koffie was het diezelfde Impens. die met een lobbal de eindcijfers vastlegde. Bergratten probeerde wel nog de bakens te verzetten, doch doelman Braem liet zich niet passeren. Goriks deed tenslot te de beste zaak door hun overwinning tegen Letterhou- tem. Het won met ruime 5-0 cijfers. De schutters waren tweemaal Persoons vóór de rust. en Van Coppenolle, Meulijzer en te rug Van Coppenolle na de rust In de tweede afdeling zorgde tenslotte Fonteintje voor, dat de eer van derstreek gered werd. Jumbo een verdiende 1 winning te behalen. Uitslagen Haaltert-VC Velzeke Aspelare-Houtem Mere-Aalst Lebbeke-Bergratten Mieto-Kanaries Sneppen-Ressegcm Goriks- Lctterhoutem Jumbo-Fonteintje Na een behoorlijke Superstar 1979. ter gelegenheid van De Aalsterse Sportweek, hebben de organizators er opnieuw aan gehouden deze sportieve krachtmeeting. opnieuw in te lassen in hun Sportweek 1980. De meerderheid van de proeven blijft behouden, op een paar verbeteringen te na gesproken. Eén vermeldens waardig feit is wel. dat naast de heren ook de dames in 1980 een superstar zullen hebben. Enigszins tegen de gang van het spel in, heeft Zenith Nijdrop verslagen met het kleinste verschil. Meteen moet Nijdrop uit de kopploeg, die strijd voor de tweede plaats. Pallieter had het ook al niet te breed bij Sint-Joris. zodat Efsee tenslotte nog de beste indruk liet met zijn 0-4 zege bij Jome. Dc Icidcrsplocg van Tijl. die zich kampioen weet. gaat niet een 4-3 overwinning tegen het meer tot het uiterste, zodat bescheiden Twentiers als nor- Dc schiftingen gaan door op vrijdag 2 mei 1980 te 19 u. voor de dames, en op zaterdag 3 mei 1980 in dc loop van de namiddag voor dc heren. De finales zullen zoals vorige uitgave doorgaan bij het einde van de Sportweek op zaterdag 17 mei 1980. zowel voor da mes. als voor heren. Deze fina les zullen doorgaan na het col- loqium. dat dit jaar zal hande len over dc jeugdtraining. Al deze aktivitciten grijpen plaats in de Erembodcgenise sport zaal: Dcndcrhal, aan dc Korte straat. Als proeven voor dc heren zijn vooropgesteld: UK) m. hinder nis op basket. 500 m. fietsen op rollen, voetbal, boogschie ten op liggende wip. 140 m. shuttle-run met mcdccincbal en de plintproef. Voor de da mes is het programma iets lich ter, maar zeker nog zwaar te noemen voor dit geslacht, 100 m. hindernisloop, bakset, ho ckey. pistoolschieten, kikker- sprong en mcdccinebalworp. Iedereen boven de 16 jaar. die in Aalst aan sport doet of die aangesloten is bij een Aalster- se vereniging mag deelnemen aan de schiftingen. Bijkomen de inlichtingen en/of inschrij vingen kunnen gebeuren via dc Stedelijke Sportdienst. Katte- straat 33 te Aalst. Telefoon 053/77.11.11 toestel 282 of kan terecht op hetzelfde adres bij dc heer Andre Van Hovc. Af sluitingsdatum 10.4.80 AVH maal mag beschouwd worden. In dc onderste regionen nam Eureka met zware 8-1 cijfers de maat van hekkensluiter Ta- nu. en Terlindcn liep zwaar tegen de Tuf-lamp. Tot slot kon Sokuon niet optornen te gen Ypsilon, zodat op dc rang ladder nu een kleine kloof ge vallen is. Uitslagen Tijl-Twentiers Tuf-Tcrlindcn Eureka Tanu Jomc-Efscc Zenith-Nijdrop St.-Joris-Pallietcr Ypsilon-Spokuon 4-1 Standen Tijl 45. Pallieter 35. Llsee 35; Nijdrop 33; Tuf 29; Ypsilon 29; Spokuon 26; St.-Joris 24; Twentiers 24; Liludamo 22; Jo me 20; Zenith 18; Eureka 17; Tcrlinden 15; Tanu 4. Vrijdag 14 maart '80 uitgestelde wedstrijd nith door, om 20 u. terrein van Mocrstra; dermonde. De wedstrijd van zondag Ypsilon-Nijdrt verschoven naar maart '80. Vangt en heeft plaats op hi van de Rozcndrcef. Zaalvoetbal Jeugdhuiaj Uitslagen Jome Spokuon Tijl-Zenith Tanu-Pallictcr Standen Tijl 22; Eureka 15; Y| Efsee 13; Spokuon I! ter 12; Liludamo 10; T< 9; Tuf 9; Tanu 5; ZtfKr Jome 2. Jen

De Voorpost | 1980 | | pagina 18