et verjongde Caroline Morjean Belgisch Kampioene bij de Beioflen Johny De Nul lonkt naar nieuwe zege in Kemzeke WIJ REIZEN. ..OM TE WINNEN De jongeren van Sportkring Touwtrekken rond Mare Nijs? VRIJDAG 14 MAART 1980 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 Mechelen-SK Sint-Niklaas 1-2 let n we onlangs mei Djamel Zidane over zijn karrière en in tergronden praatten dat was na de wedstrijd tegen Jet drong trainer XVillems nog aan om toch maar de volgende verplaatsing (in casu Racing Meche- aan te treden. echter gaf er de voorkeur aan niet te spelen omdat pijn in de bovenarm voelde. Meteen kreeg BR rtkring een flinke verjongingskuur. Bevers bleef behouden voor de belangrijke wedstrijd ;n %het veld van Mechelen, maar ook Gino Nijs kreeg nu zijn talenten te tonen. Meteen zat een derde op de bank die naar de naam van Jan Pijl luistert. Franky De Daele omzeggens van bij het begin van het in de kern én het eerste elftal, ziet Sportkring er verjongd uit. aantal risiko's inhiel- want jeugdigen breng wijzigin- jen, is dan toch gebeurd. enigszins Sportkring bracht de twee punten mee naar huis na - meer dan een kundige wed- In volgens het strijd te hebben gespeeld, althans als zij Laat ons stellen dat het enkel nsiko dragen op taktisch allemaal flink klopte. Nadat de bezoekers op voorsprong waren ge klommen, deed men wijse lijk de deur dicht. Wél scoorde Mechelen aalvlug tegen maar na de rust kreeg Sportkring een strafschop ■Bokking. Stellen «een dat zij op bevredi- aide wijze hun taak heb- n vervuld, dttft niemand na de slechte twéstatie tegen Racing Jet Ir mogelijk had gehou- voorgeschoteld die nogal fel werd aangevochten door de opponenten. Wat overigens helemaal niet be lette dat Danny Veyt hem keurig omzette. Mechelen vond daarna nooit het juis te middel om de deur te ontgrendelen. Luc Bevers kreeg heel wat positieve kritieken na afloop. Hij toonde zich immers bijzon der snel zodat zijn scha duw, Smets, méér dan eens het leven werd zuur ge maakt. Hij zou trouwens oorspronkelijk aan de basis liggen van het eerste doel punt. Bevers dwong een hoekschop af die door Nijs werd getrapt. Deraet, zeer goed gevolgd kopte naar het dak van het doel. Doel man Mesmaeckers en Smets hinderden elkaar zo dat het leder toch nog in doel belandde (0-1). Maar Mechelen bieef niet bt>.id—ppuki»«n zitten, was zelfs niet aangeslagen door deze opdoffer. Via Claes werd een aanval op links opgezet, doorgespeeld tot bij Leys, die keurig afwerk te (1-1). Dat alles speelde zich af binnen de eerste twintig minuten van een wedstrijd waarin de bezoekers zich duidelijk de beteren toonden. Toch ontstond er voor rust nog even druk via vooral Van Hoof en Bijloos maar hun passes en schoten wa ren volkomen onzuiver. Na de koffie opnieuw een sterker offensief ingesteld Sportkring. Pierre Deraet werd mooi vrijgespeeld maar door Van Hoof onkundig neer gelegd. Strafschop oordeel de scheidsrechter De Bleeckere. Danny Veyt achter de bal en geelblauw kon terug denken aan het verdedigen van de voor sprong (1-2). Sportkring Sint-Niklaas kwam zondag jl. opnieuw voor de dag met een onuitgegeven elftal. Daarin een drietal jongeren, eigen kweek en aangekocht. De jonge Bevers had zijn talenten al kunnen bewijzen toen aangetreden werd tegen Racing Jet. Spijtig genoeg voor hem liep het vertoon in het honderd omdat het geelblauwe team gewoon nergens was. Nochtans viel Bevers op: zijn snelle en keurige balwisselingen, zijn intrinsieke vaardigheid deden hem boven de anderen uitsteken. De kritiek was dan ook unaniem: Bevers is een man met talent die volgend seizoen zeker nog tot ontbolstering kan komen. Na het uitvallen van Zidane deed Willems een beroep op de jonge Gino Nijs. Ook hij deed het helemaal niet slecht, doch even voor rust bezeerde hij zich deerlijk aan de enkel. Het zal hem bovendien enkele weken inaktiviteit kosten. Franky De Daele zetten we twee weken geleden at in de bloemen zodat, met de eveneens talentrijke Pijl op de bank, van een serieuze ommezwaai in het beleid van de ploeg kan gesproken worden. Zo hoort het trouwens. Sportkring, met de eindronde in zicht, moet nu zeker alle mogelijkheden te baat nemen om een goed figuur te slaan. Bovendien kunnen in die bewuste nakompe- titie een aantal jonge spelers opgesteld worden van wie men denkt dat ze een wissel op de toekomst kunnen betekenen. Sportkring heeft nu twee thuiswedstrijden voor de boeg: Aalst (huidig leider in het derde periodekam pioenschap) en Tongeren dat het coming-team wordt in dit laatste deel van de kompetitie. Twee wedstrij den dus van uitzonderlijk belang, niet alleen voor de twee voormelden maar zeker voor Sportkring dat zijn deelname aan de supplementaire ronde hierbij moet veilig stellen. Beide wedstrijden moeten bovendien een opperbeste propaganda vormen voor een deel van de supporters dat de weg naar de Watermolendreef blijkbaar kwijt was. Wellicht zal Sportkring zich geen tweemaal aan dezelfde steen storen A.G. Racing Mechelen kwam, maar werd keurig opgevan gen door Sportkring. Met een konden de bezoekers hun meest geliefde en ge vaarlijkste wapen uitspe len: de tegenaanval. Zo ontsnapte Mesmaeckers nog enkele malen aan de val. Zeker toen Danny Veyt. die met Deraet zijn plaats vooraan had gewis seld, alleen voor de Me- chelse portier kwam opge zet. Een verslagen Mes maeckers moest echter toe zien hoe Veyts schot de zijpaal trof. Pech dus voor Sportkring dat nog enkele malen een derde doelpunt in de maak had. Aan de overzijde had Stickens geen enkele moeite om zijn kooi verder zuiver te hou den, zodat de wedstrijd op een verdiende zege voor de bezoekers uitdraaide. De ploegen RC Mechelen: Mesmaec kers, Smets, Van Nuffelen, Claes, De Smcdt, Van Gremberghe, Van Hoof, Van Kerschaever, Bijloos, Leys en Caes. SK Sint-Niklaas: Stickens, Verstraeten, Beirinckx, Lodewijckx, De Daele. Lambrechts, Deraeve, Deraet, Nijs, Veyt en Bevers. Doelpunten: 16' Deraet 18' Leys 48' Veyt Wijzigingen: 70' Caes i.p.v. Nijs 75' Struyf i.p.v. Van Hoof Kaarten: Geel voor Bei rinckx en Veyt Scheidsrechter: De Bleec kere A. GOVAERT Mare Nijs speelt niet meer voor SK Sint-Niklaas. Dat is geen nieuws. Het betekent niet dat Nijs de shoes aan de wilgen hangt. Meer dan één klub hengelt naar hem. Waar Mare belandt is vooralsnog een open vraag. Lokerse zou hem willen inhalen en naar verluid zou de klub van Antoine De Nul niet terugschrikken voor de aankoopsom. Er is, naar verluid, ook belangstelling vanwege.AA Gent. Nu vaststaat dat de Buffalo's volgend seizoen in 's lands hoogste afdeling voetballen, wordt ook door voorzitter De Meester en zijn entoerage naar versterking uitgekeken. Het dubbeltje zou wel eens erg eigenaardig kunnen rollen: buiten bij een Tweede Klasser om naar Eerste Nationale te promoveren? Afwachten.. De koninklijke Belgische turnfederatie hield zon dag haar nationale kam pioenschappen. In Brus sel was de elite van de turnsport, de basis van vele sporten, verzameld om te strijden voor de hoogste Belgische eer. Is het Waasland bij vele sporttakken bij de toon- aangevers, dan maakt ook de turnsport daarbij geen uitzondering, daar voor zorgde Caroline Morjean en Christel Ti nek. De naam Morjean is niet vreemd in de sport. Twee generaties na grootvader Albert Morjean, destijds tot 9 maal toe Belgisch kampioen, trad de tienja rige kleindochter Caroli ne op het hoogste po dium. Zij is de dochter van Etienne vroeger spe ler bij het plaatselijk Sportkring Sint-Niklaas en nu beter bekend in tenniskringen. Dat het heel wat moeite en zweet kost om in de turnsport iets te bereiken kan niet ontkend worden en dat vele inspanningen in een fractie van een se conde bij een onoplet tendheid in de grond worden geboord behoort tot de moeilijke wandel weg die de turnsport is. Vreugde en ontgooche ling liggen dicht bij el kaar. Van die vreugde heeft Caroline Morjean zondag met volle teugen kunnen proeven. Haar ja ren werk, vier trainingen in de week onder leiding van Jean-Pierre Laureys en het regelmatig volgen van stages in binnen- en buitenland wierpen in de nationale titelstrijd vruchten af. Met dertig vingen de be loften de titelstrijd aan. Zij zouden strijden over vier disciplines: balk, brug, grond en sprong. Op drie van de vier proe ven behaalde Caroline de gouden medaille, op de balk met 8,80, bij de brug was zij de enige die de 9 overschreed met 9,05 en bij de sprong wipte zij naar 8,40. Bij haar grond- oefening bleef zij 5 hon derdste verwijderd van de eerste, zij haalde 8,70. Na die proeven was haar vreugde niet meer te stui ten (begrijpelijk), een ze ge kon haar niet meer ontglippen. Toen later de jury bevestiging bracht, was het waasland met een een Belgisch kam pioen rijker. Na Caroline Morjean eindigde buiten wedstrijd een Ameri kaans meisje, de zilveren medaille veroverde Christel Tinck eveneens uit Sint-Niklaas en de bronzen medaille ging naar Daneels, een meisje uit Brugge. Van een Vlaamse aangelegenheid gesproken! We wensen langs deze weg de kers verse Belgische kampioe ne Caroline Morjean, Christel Tinck en de an dere laureaten proficiat en hopen dat zij de inge slagen weg nog jaren met succes kunnen be wandelen. Johns De Nul ging er reeds keihard tegenaan, (ar) Van een leien dakje loopt het vanzelfsprekend niet: velen zitten immers ge brand op de zege in de «Omloop van het Waas land» die in en rond Kemze ke tot de verbeelding van de fietsfanaten spreekt. Toch maakt Johny De Nul een goede kans om naar de overwinning te rijden. De krachtpatser uit Schoon- aarde heeft tydens het afge lopen weekeinde getoond dat hij er «staat»: zowel in Fayt-le-Franc als in Lede- gem en de «Omloop van de Vlaamse Ardennen» gooide hij er de beuk in. De «Omloop van het Waas land» moet het zonder de groten stellen: die zitten im mers in het Zuiden waar de tot de verbeelding spreken de klassieker Milaan-San Remo wordt gereden. Toch blijft voldoende kwaliteit in eigen land: vooral de Safïr- P'oeg met Van Springei, Van der Helst, Teir.inck en Willem Peeters zal te duch ten zyn. Caroline Morjean uit Sint-Niklaas: kampioene van België bij de beloften, (sa)

De Voorpost | 1980 | | pagina 21