Bleke aanvallers, gele scheidsrechter, rooskleurige toekomst! Nationale voetbal kom petitie Op een drafje KIjK OP 1e PROVINCIALE -deelkundig opgevangen door de bezoekende defe iCCAHE IeREMBOC HOT' tiW [>WW( Alain Van Kemseke in glansrol Eendracht Aalst-FC Diest 1-0 Zondag had tussen de vijfduizend Eendrachtsgetrouwen ook burgemeester Louis D'haeseleer plaatsgenomen. Met sportieve pet, doch kennelijk wat onwennig tussen dat rumoerig voetbalvolkje, had hij de vriendelijke Een- drachtvoorzitter Frans Daeleman als buurman en ge sprekspartner. Wat hem blijkbaar helemaal op zijn gemak stelde, want toen het Eendra.-htdoelpunt na 10 minuten spel als een geschenk uit de hemel kwam vallen, had hij daar een voldane smile voor over. Luc Van Hauwermeiren, die wegens de onbeschikbaar- heid van de gekwetste Schouppe en de geel geschorste Ferrera opnieuw zijn opwachting maakte in de Een- dracht-elf, rukte op en zwiepte de bal met een krachtige trap hoog in het luchtruim voor het Diestse doel. Verdedi ger Vindenbergh wilde het karweitje gezwind klaren, doch deed het op zo'n ongelukkige manier, dat hij zyn doelman kompleet verraste en hem onherroepelijk het nakijken gaf. Van Camp en Julien Van Eendracht aan het Roosbroeck nog aan de werk Pub,ie'{ wilde -- nu liefst Salvador op het veld zien verschijnen. De spelleider scheen van zijn kant vastbesloten om er een one-man-show van te maken, want hij bleef verder lustige noten bla zen. maar aan zijn tussen komsten bleek verder geen touw vast te knopen... Als Van Roy twintig minu ten voor tijd alleen door gaat, wordt hij in de straf schopzone hardhandig te gen de vlakte geduwd. Bos- schaerts vindt een onrecht streekse vrijschop ruim vol doende om deze overtre ding te bestraffen. De ver bolgen Eendrachtsuppor- ters schelden hem voor dief! Warande voetbalden.. «Chinees» Bosschaerts! Zondag konden we het soort steriel voetbal genie ten, dat tegenwoordig niet uitzonderlijk meer is op onze en op buitenlandse velden. Scheidsrechter Bosschaerts dacht dat hij best voor wat spektakel mocht zorgen en begon aan zijn geel recital, waar de Aalstenaars zich blauw zouden aan ergeren. Hij trekt geel voor Dilis- sen, na een toch niet zo zware fout op Eysackers. Vijf minuten later zwaait hij opnieuw met geel voor de ogen van de verbaasde Johan Dierickx en ook uit blinker Alain Van Kemse ke wordt met geel bestraft voor een meer dan voor treffelijke tussenkomst! De man in het zwart heeft blijkbaar een zwak voor dat kleurtje, wat echter niet naar de zin is van de Eendrachtaanhang. Intussen heeft de thuis ploeg een reeks nonchalan te voorzetten rondge strooid, heeft Sergeant een schot door doelman Coo- mans zien afweren en redt Trappeniers aan de over kant gepast, als de scheids rechter een buitenspel van Diest door de vingers ziet. Jean wordt dan ook nog geraakt, maar blijft na ver zorging toch tussen de pa len staan, zodat Marc Van Geersom zich vruchteloos opwarmt. Een scheidsrechter met verbeelding! Na de rust wacht Van Roy niet lang om van schuin buiten de backlijn op doel Een geschenkje, dat over de hoofd bij en verwezenlijkte "k't"|P^i't op^'viiisten wedstrijd zon beslissen, weinig zinvolle dingen. tan de Diestse .t.oahe^ want tachtig minuten lang Toch zou een schot van Eendracht verder zou die Arsenal-score op het hem in hoekschop worden elektronisch bord blijven verwerkt en bij de daarop- blijk van weinig verbeel- staan. volgende faze trapte Geert dingskracht. scheidsrechter De plaatselijke supporters Van Roy de bal in de han- Bosschaerts blaast een fan- zongen uit volle borst, dat den van de doelman. tasierijk partijtje op zijn er geen ploeg in Vlaanderen Dan belandt een mooie po- fluitje, tot ongenoegen van is, «die den Iendracht klop- ging van Jean Arnolis hoog het publiek. pen kaan...»! boven het doel en even la- W|J hebben veel begrip Doch in plaats van na die ter wordt het leder na een voor de moeilijke taak van gelukkig verworven voor- vlotte kombinatie Marie- de scheidsrechters, doch sprong meer ontspannen te voet-Arnolis op het nip- soms geven die heren toch gaan voetballen, vervielen pertje uit het bezoekend we' ergerlijke staaltjes van de Aalstenaars in een doel gehouden. onkunde ten beste, waar- krampachtig en ordeloos Een minuut later is het de rnee de toch al kwijnende spel, dat zij de ganse wed- beurt aan Johan Dierickx voetbalsport allerminst ge- strijd door hardnekkig zou- om aan de overzijde ijzig <ü|e"d 's den volhouden. kalm de gelijkmaker te ver- 0°* °P bet veld van Een- ijdelen. dracht werd het er zondag Mission De wedstrijd heeft weinig mede door het wispelturig Impossible om het lijf en bij deze scha- optreden van de referee Geert Van Roy en Luc Ma- mele bedoening toont n'et beter op. rievoet moesten met hun Diest zich dan toch de tech- En de Aalstenaars gingen beidjes tegen vier stevige nisch meest bedreven a' zo stuntelig te werk! Brabantse verdedigers op- ploeg. Een inzenden van Marie- tornen en dat was voor die Veel gevaar gaat er echter voet werd door Van Kern- twee toch wel een onmoge- van de wit-zwarte bezoe- seke hoog overgekopt en lijke opgave... kers niet uit. Het vertrek een bard schot van Luc Doelpuntenmaker Van- van «de witte» Voorde- fPng naast. Bij Diest werd denbergh zou de ganse ckers heeft zich fel laten Allaerts door Van Kerck- wedstrijd Van Roy volgen gevoelen en werd nooit ge- hoven vervangen en zou als zijn eigen schaduw en kompenseerd. De oudere Dilissen een hard en goed- Luc Marievoet, hoewel bij- supporters van Diest zullen geplaatst schot op de deklat zonder bedrijvig, was er wel met heimwee terugden- z'en afketsen. Tijdens die blijkbaar niet met het ken aan de tijd toen Jefke periode zag men een uiterst Jean Arnolis werd meestal Aalst-Diest 1-0) (per) Eindelijk! Daar is Salva weer! Van Kemseke. onvermoei baar en onweerstaanbaar oprukkend, wordt onderuit gehaald, maar nu schijnt Bosschaerts' gele kaart zoek, want er is van dat helgekleurd kartonnetje nergens nog wat te be speuren! Van Roy schiet opnieuw op doel, de keeper lost even de bal, maar de kans is toch voorbij. Salva warmt zich op, maar moet eerst nog toezien hoe een fraaie aanval van het duo Eysacker-Arnolis door doelwachter Coomans in twee tijden onschadelijk wordt gemaakt. Negen minuten voor tijd verlaat Marievoet het ter rein, om plaats te maken voor Salva, nog steeds de lieveling van het Aalsterse publiek. Mammana Neto wacht niet lang om zijn kwaliteiten te demonstreren: nauwelijks twee minuten op het veld, doet hij de bal met het hoofd afwijken in de voe ten-van Geert Van Roy, die prompt raak treft. Maar weer krijgt Een dracht geen voldoening, want de goal wordt niet gevalideerd, zodat de span ning tot het uiterste boven het Pierre Cornelisstadion zal blijven hangen. Geert Van Roy (links) kan onmogelijk weg: zijn Diestse bewaker houdt hem Eendracht geeft in de slot- (E. Aalst-Diest 1-0) (per) fase toch heel even blijk van superioriteit, want de Diestenaren achten het ge- lendreef heel anders raadzaam om Salvador met ten worden aangepakt. drie man in het oog te hou- Maar mét Francesco F den. Doch ook scheids- ra en Paul Schouppi rechter Bosschaerts wil in misschien ook Salvadc sri de kijker blijven lopen en bij zit er wel een kans i fluit er een lustig deuntje de leidersplaats in de c op los. periode met sukses te In de allerlaatste sekonden dedigen. komt Diest toch nog eens Wat natuurlijk metee gevaarlijk opzetten, doch houdt dat de redding pJ het eindsignaal doet de Aalstenaars juichend opve ren om de behaalde winst. Veel reden tot fierheid is er deze keer niet. 1 CENTRALE IV 1 3HN! ANCiEREMBOOEGEM zo goed als in ka kruiken zou zijn! Cyriel TEMMER De doorgebroken Mai (per) Volgende zondag zal Sint- de Diestse keeper gestopt (k. Aalst-Diest 1-0) Nik|aas aan dc Watermo- Lokerse S.V. - S.V. Boeiaere 0-0 Het is zondagnamiddag evenwel voor een spor- een lauwe bedoening ge worden aan de E3. Een tief Boeiaere. Invaller Florquin verplichtte doel- vaarlijke Dutree wel eni ge pech had bij de af werking. ideaal voetbalweertje, man Van den Bogaert dat wel maar twee teams toch een grote save na- die nooit echt voor de dat de bezoekende aan- zege knokten. De meeste valler twee tegenstan- inzet kwam nog van S.V. ders had uitgeschakeld. Boeiaere waarbij de ge- Ds beste kans was even wel weer voor Dutree die na een misverstand in de Lokerse defensie van Lokerse kwam vrijwel dichtbij kon afdrukken met zijn basisopstelling maar op de gevallen Ott in het veld. Dus terug met knalde, doelman Van den Bo- Onder impuls van een gaert die vorige week zijn hard werkende Everaert plaats had afgestaan aan en offensief ingestelde De Page. Lokerse dat in Van Rumst kon Lokerse feite niets meer te win- geleidelijk enige druk uit- nen of te verliezen heeft, oefenen. Echt gevaar was kon zich voor de rust zei- er evenwel zelden bij om- den doorzetten. Boeiaere dat Denaert in de greep gaf dan ook doorlopend zat van Van Kerrebroeck het ritme aan zonder terwijl Dullaert duidelijk evenwel echt gevaarlijk te statisch speelde om Dullaert en De Caluwé kunnen niet bij de bal die goed afgeschermil wordt door Pieters. (lAikerse-Boelare 0-0) (dm) te zijn. gaten te kunnen trekken. Alleen Dutree slaagde er Alleen Fons Forceville tweemaal in met een kopstoot doelman Van kwam dicht bij een doel punt toen hij na een dub den Bogaert echt te be- belpas met Denaert al- dreigen. Aan de overzijde leen voor doelman Pie- kreeg Jef Dupont de be ste kansen. In eerste in stantie knalde hij hoog over terwijl hij een knap pe driehoek met Dullaert ters kwam opdagen maar die was ook nu weer bij zonder attent. Alles bij el kaar een logisch resultaat na een wedstrijd om zeer en Denaert ook over de snel te vergeten. dwarslat tilde. Lokerse speelde met: Tijdens de rust bleef Du- Van den Bogaert, Van doelpunt or Marievoet ingehaalde Salvudor veert hoog boven alle ander icrd evenwel afgekeurd. (E. Aalst-Diest 1-0) (per) pont in de kleedkamer wat meteen het heroptre den mogelijk maakte van Forceville. En dat werd meteen de beste aanval ler van Lokerse dat nu toch meer greep op de wedstrijd kreeg. Reeds kort na de rust mocht De naert van dichtbij aanleg gen maar doelman Pie- i uit. Zijn ters was ter plekke. De beste kansen waren Rumst, Claude Van Bocx- laer, Ott, Schalckens, Alex Van Bocxlaer, De Caluwé, Everaert, Dupont (46' Forceville), Dullaert en Denaert. W.V.L. tekende doelman Pieters wordt fel belaagd door Dullaert c e 0-0) (dm) 24 - 14.3.1980 - De Voorpost

De Voorpost | 1980 | | pagina 24