Vrij en vrolijk! Bezoekers steengoed Minstens een klasse sterker imans- Stremersch [even Hamme jen steuntje jitzicht op reede plaats Om vlug te vergeten Felle tegenstand naar de tweede plaats Hattrick van Mario Van der Steen Voetbal Provinciaal voetbal e yinciale> :ige en aris Foi da fitter em steed Moor, ma v" n tijd. zijn merkwi i terugi Sp. Buggenhout-St. Pauwels 3-1 twee doelpunten van iat Gerrit Stremersch Kemzeke de voile behaald tegen een wei- oriënterend Lovende- I I i geheel, bij wie ex- waert-speler Jos Op- doelman bij de zijn ploeg de rug toegekeerd. Pas aan ite minuut konden we :erste aanval van Kern- optekenen. Van der Kjïl speelde de bal tot bij .oeck, Raoul zette het voor. Roelandt een jnbeweging uitvoerde "reelle de bal bijna in doel deed afwijken. De thuisploeg zou in de eerste periode nog een tweetal kansen kreëren. Eerst op de 27ste minuut wanneer Roelandt scoorde op aangeven van Emans, doch dit doelpunt door scheidsrechter Mestdagh wegens buitenspel werd af gekeurd. Vijf minuten later kwam Bert Van Hecke dicht bij de openingstref fer. Weer was het Emans die knap aanspeelde. Bert dribbelde twee tegenstan ders doch z*n lobbal ging naast het doel. Rust 0-0. Lovendegem ging nu iets meer drukken doch veel gevaar ging van die ploeg niet uit. Schoten van Mae- be en Thomas werden door een sublieme Roman Ro- drigo gekeerd. Het laatste kwartier zou Kemzeke, Lovendegem de wet van de sterkste laten ondergaan. Stremersch kreeg drie kansen aangebo den. Eerst op pas van Ongena miste hij twee maal. nadien scoorde hij evenveel keren, telkens op aangeven van Gerrit Emans. dit op de 84ste en 88ste minuut. Verdiende thuiszege. LIN hdracht Sint-Gillis - Kerksken 2-1 Wie denkt dat onze titel wat te maken heeft met het onderhand wel berucht ge worden kindertehuis in Ant werpen, heeft het lekker mis voor. We willen alleen maar beduiden dat beide ploegen, ontdaan van alle druk met betrekking tot de titelambities, een prettige en sportieve partij voetbal opdisten die de circa 300 toeschouwers zeker zullen gesmaakt hebben. De thuisploeg ging onmiddelijk monter aanvallen, doch kreeg na 8 minuten al een koud stortbad toen een be zoekende hoekschop nog al «vrolijk» werd tegemoet- gezien en de attente Bos man gebruik maakte van een dekkingsfout om bin nen te leggen. (0-1). Buggenhout reageerde ge past en plaatste het bezoe kend doel onder druk. Doelkansen kwamen er ook, vooral dan langs een ijverige Verstappen en een goed geïnspireerde Steur. De beste kans kreeg ech ter Tilley die zich bij een hoekschop uit het gewoel had teruggetrokken en dé kans kreeg om ongedekt naar de lege doelhoek te mikken. Met een voor een speler van zijn kaliber ongebruikelijke slordig heid, kopte hij het leder minstens één meter naast het kruishout. Het bleef dus bij die 0-1 aan de rust. Na de pauze was het weer Buggenhout dat zich erg offensief instelde doch nooit vrij zijn gang mocht gaan omdat St Pauwels, in het bezit van een stelletje technisch sterke spelers, erg goed de tegenaanval speelde en de plaatselijke verdediging menigkeer voor problemen stelde. Net op het uur werd dan toch 1 - 1. Een prachtige kombina- tie Van Mulders-Steur-Ver- stappen, werd door deze laatste mooi in het doel- hoekje verlengd. Twee mi nuten later stuurt Crets een wegspurtende Verstappen in het nauwe Straatje, doch Het was voortdurend verdedigen geblazen voor Sint-Pauwels (Buggenhout-St.-Pauwels deze laatste besluit te 3-1) (uwe) zwak. In de slotminuten ge beurde het dan nog alle maal. Eerst rondde Ver stappen een kombinatie met Steur af, nadien ging Crets snel in op een door steekpas van Van den Bergh. Steur kreeg een ge le kaart van ref Lavent, een man die zich over het veld bewoog als een zwangere hinde., sorry hoor, maar echt tweede provinciale onwaardig... (gdp) Hfhts glunderende ge- Hten bij Eendracht St. ^■s na afloop van de ^Jstrijd tegen Kerks- die twee nieuwe Stpunten opleverde ir de ploeg van voor- rre&r Baetens. Feestsfeer inog meer kleur kreeg p bekend geraakte dat ian Meldert de neder- bi) had geleden wat be- ans)nde dat de Eendrach- J d( opnieuw opklom- )edi naar de tweede }or& krijgen opnieuw uit- 1 bjt op de tweede plaats rd%romotie naar tweede jrinciale» wilde de ge lige en kersverse se- Hris Fons De Backer die er aan toevoeg- at Eendracht St. Gil de wedstrijd rustig I beheerst zonder be id een sterke verrich- :e brengen. De kwamen vrij ip het bord langs 3 Backer die in de aanvangsfaze reeds roos schoot na een geharre war van jewelste voor het doel der bezoekers, ter wijl Franky Van Hecke die opnieuw een zeer sterke prestatie leverde rond het halfuur zijn ploeg met een tweede treffer op ro zen plaatste. Het vroegtij dig uitvallen van Mare De Backer wegens kniekwet suur kwam wel enig pro bleem stellen, maar uit eindelijk trok de ingeval len Pierre De Feyter zich flink uit de slag. Ge vreesd wordt evenwel dat de kwetsuur Mare De Backer wel voor de vol gende wedstrijden onbe schikbaar zou maken. Met het feit dat ook kapi tein Pierre De Man vol gende zondag wegens gele kaarten tot toe schouwer wordt gede gradeerd een minder goed vooruitzicht. In het midden en achter aan draaide alles flink rond bij Eendracht. Frans Peelman begint stilaan zijn draai te vinden als laatste man en liet zich in de wedstrijd tegen Kerks teen ook enkele malen op merken door gevat op rukken. De 17-jarige doel man Renaat De Bruyn, welke de geschorste Mare De Clercq verving, kweet zich flink van zijn opdracht, al ging hij be paald niet vrij uit, bij het tegendoelpunt van Kerksken. De jonge doel man bracht hiernaast en kele knappe saves op re kening, zodat zeker nie mand zwaar aan het slip pertje zal gaan tillen. Een dracht St. Gillis dat enke le weken terug verras send aan het zwalpen ging, heeft blijkbaar zich zelf teruggevonden. Een ploeg die strijd levert in alle omstandigheden en die zich bij zijn suppor ters wil blijven waarma ken. Een ploeg die de kleine kans om via een eindronde toch te promo veren met beide handen wil grijpen, ook ten koste van bijkomende inspan ningen. E.D.M. Schellebelle-Burst 1-4 Voor de match werd scheidsrechter Firmin De Brouwer, die zijn 700ste wedstrijd floot, in de bloe men gezet. Drie minuten na de aftrap werd groot alarm geslagen bij SOS: Mario Van der Steen scoor de voor Burst: hij kopte een door De Tandt getrap te hoekschop binnen. Op de elfde minuut faalde de verdediging van Burst en keeper Goossens zag de onbereikbare bal over de deklat keilen. Nog voor een half uur ge voetbald was. stond de 0-2 op het bord: de thuisdoel- man stopte onvoldoende een kanjer van Van Lae- them en Van der Steen rondde moeiteloos af. Nog voor rusten knalde de voor doel afgezonderde Van der Steen zijn derde goaltje te gen de touwen. Daar bleef het niet bij want Eloot schoot één minuut voor de pauze een vrijschop binnen (0-4). Nadien teerde Burst op zijn voorsprong. Er kwam een eerreddertje toen Ver- heuen een vrijschop omzet te. Daarmee was de kous af. Burst zette een eerste stap naar de redding, doch de zwakke prestatie van Schellebelle roept twijfels op. Doelman Persoon is Buggenhout-St .-Pau bij de pinken: deze Spart a-a> veis 3-1) (wvc wal loopt met een sisser af. S.K. Grembergen - St. Amandsberg 0-0 Wieze - Eendracht Meldert 1-2 Rupelmonde 3-1 op de prestatie te- Olympia Rupelmonde de groen-witten van Van Overloop steeds niet afgeschre- worden voor de titel. werkelijk spranke- eerste helft pakten ze een bewegingsvoet- /an het beste soort, waren alweer te zwak afwerking. Meteen de waarom Gerda in de zoveel punten maar ja dat is ver opgang terugronde onges- in negen matchen niettemin doorge- omdat Van Poeck drie keer op de juiste stond om in te tik ken. Eerst na een razends nelle aanval opgezet langs Yvan Barthier (wat een ta lent). Verbecck en Van Camp (15': 1-0). Vijf minu ten alweer een combinatie Barthier - Van Camp (2-0). En tenslotte in de 61ste minuut na prachtvoorzet van Benoy. 3-0. Tegen al dit geweld hadden de bezoekers geen afdoend antwoord, hoewel ze toch nog aan een eerreddend doelpunt raakten. Hun al lerlaatste aanval langs links werd door Casteleyn op portunist bij uitstek zo behendig in de verste hoek geprikt, dat doelman De Ruysscher verslagen was. (90ste minuut: 3-1). Het resterend program ma van de Terekenaars ziet er als volgt uit: drie uitwed strijden - tegen White Boys. Verrebroek en Red Star Haasdonk - en één thuiswedstrijd tegen S.K. Lokeren - mogen geen en kel punt verlies meer ople veren. Dus bijna een onmogelijke opgave, hoe wel trainer Behiels en al zijn spelers er steevast an ders over denken. Een eerste bewijs kunnen we zondag krijgen in de Sint-Niklase kraker tegen de White Boys, die zich op hun beurt niet zomaar zul len gewonnen geven. Afgaande op hun fraaie eerste helft, verdienden de brouwers zeker het gelijkspel tegen de Mel- dertse kampioenen. Onder impuls van een uitstekende Heyvaert wa ren het de gastheren, die de eerste 30' ruim veldo- verwicht wisten te ver werven. Reeds aan de 10' kon Maes de lokalen op voorsprong schieten; dit doelpunt werd evenwel wegens buitenspel afge keurd. 7' later, kon die zelfde Maes dan toch jui chen. En tijdens diezelfde minuut, miste Van Goe- them een open kans. Al les bij elkaar genomen kon de thuisploeg na 17' reeds 3-0 voorgestaan hebben. Wat echter nu gebeurde, sneed de loka len volledig de benen af. De Nijs kon in diezelfde minuut uitbreken, en ge lijkstellen. En 8' later ver zette diezelfde De Nijs de bordjes in Meiderts voor deel. Een eerder onlogi sche stand voor de gang van zaken. Gelukkig her vatte Wieze zich nadien, zodat verder onheil uit bleef. Na de koffie kon echter Meldert zijn 1-2 voorsprong rechtvaardi gen, door met degelijk voetbal de thuisploeg op zijn eigen helft te hou den. Een goedsluitende Wieze-defensie voor kwam evenwel hogere cijfers, al diende zij half weg deze periode wel naar de noodrem te grij pen, die een strafschop opleverde. De lat bracht evenwel redding, zodat de 1-2 eindstand dan ook als verdiend mag be schouwd worden. A.V.H. Wie de wedstrijd tussen S.K. Grembergen en St. Amandsberg heeft bijge woond, zal er allicht een weinig aangename herin nering aan overhouden. Niets van voetbal te be speuren en ook geen doelpunten. Reden ge noeg dus om de voetbal liefhebber wrevelig te stemmen. Ook voorzitter Herman Burghgraeve stak zijn ontevredenheid niet onder stoelen of banken. «Niet om over naar huis te schrijven» was deze keer zijn commentaar. «Vooral de eerste helft bleef sterk beneden de middelmaat. Noch S.K. Grembergen noch de Ge ntenaars brachten er maar iets positiefs vanaf. Doelkansen heeft nie mand moeten noteren, want die werden zelfs niet geschapen. Na de rust was Grembergen wat minder slecht. Maar ook in die periode was er niets waaraan de suppor ters zich konden opwar men. Misschien de gemi ste kans van Jan Van Damme, was het enige waarover men in de clu blokalen nog kon nakaar ten. Denken aan volgend seizoen is nu meer dan ooit de boodschap voor S.K. Grembergen. Zou men nu eens niet begin nen denken aan verster king aan te trekken om volgend jaar eventueel «mee te spelen». S.K. Grembergen is al jaren een figurant. Dat is niet van aard om voetballief hebbers naar het terrein te lokken. Wil het niet to taal uit de belangstelling verdwijnen dan wordt het de hoogste tijd dat er toekomstgericht wordt gedacht, en niet omge keerd zoals dat de voor bije seizoenen mee rmaals het geval was. E.D.M. T.K. Meldert - Vlierzele 0-2 Voor de eerste maal dit seizoen, heeft Vlierzele kunnen beroep doen op zijn sterkste opstelling. Alle gekwetsten waren opgeknapt en niemand kwam voor een schor sing in aanmerking. Met een had Vlierzele de kans zijn potentieel op hoog niveau te testen. De ver plaatsing naar T.K. Mel dert betekende niet al leen een derby, doch ook een vierpuntenwedstrijd met de tweede plaats als inzet. Het werd een span nend duel, met snel uit gevoerde combinaties, en een verbeten, doch faire strijd. Van de aan- vangsminuten af waren de bezoekers de toonaan gevende partij, maar vooralsnog bleven doel punten uit. Het was eerst rond het halfuur dat Er- win Coen, twee verdedi gers kon uitschakelen, mooi voorzenden, en Paul Clinckspoor de ope ningstreffer aantekende. uu iler Steen scoort hier zijn tweede doelpunt voor Barst. (Schellebelle-Burst 1 Excelsior - Meulestede 3-0 Zoals de titel laat vermoe den. moet men in Sint-Ni- klaas echt niet bang zijn om met het huidig spelersmate riaal in 2de provinciale uit te komen. Zondag verwierf groen-zwart immers (voor wie er nog aan twijfelde) met zekerheid de titel en dat tegen de meest naaste concurrent. F.C. Meulestede is, zoals we reeds eerder konden melden, een meer dan ver dienstelijk elftal, maar werd zondag zondermeer tot een meeloper gedegra deerd. Onder een voor Sint-Niklase normen zeer dichte belangstelling van 500 betalenden. heeft de Braem-ploeg een ware demonstratie gegeven. De bezoekers trokken zich dan ook van bij het begin terug in verdediging, zodat gans de middenveldstrook verloren ging. Vereecken en Van Der Linden konden ongehinderd hun kat- en muisspelletje opvoeren. Toch moesten we tot de 41ste minuut wachten, vooraleer een gaatje viel in de bezoekende afweer: Jan Demedts benutte gepast een onzorgvuldige terug speelbal (1-0). Excelsior ging na rust resoluut op zoek naar de geruststellen de treffer, die er ook kwam langs Demedts nadat gans de gastdefensie uit verband was gespeeld (2-0). Nog waren de groen-zwarten niet tevreden: ze wilden in derdaad met klinkende cij fers de (vermoedelijke) vi- ce-kampioen naar huis stu ren. Het doelhout zat twee keer in de weg op schoten van Van der Linden en Vereecken, maar in de 69ste minuut kende een so lo van Van Roeyen wel succes (3-0). In het laatste spelkwartier bliezen de lo kalen waarschijnlijk wat stoom af in het vooruitzicht van de hulde na de wed strijd. Een waardige bekro ning van een ongekend goed seizoen, dat norma lerwijze zonder een neder laag zal worden afgerond. T.K. Meldert was alleen op tegenacties gevaarlijk, doch deze waren te zenu wachtig opgezet om doelman Van de Keere te verontrusten. Het dient wel gezegd dat tegensto ten heel moeilijk te ver wezenlijken waren, ge zien de toestand van het veld. Bij lage passes bleef de bal steeds in het water steken, zodat de tegena ctie dan ook moeilijk op gang te brengen was. Vlierzele kreeg echter via goed opgezette aanval len de beste kansen, maar faalde ook in die eerste periode. Rust 0-1. Na de koffie kreeg men eenzelfde spelbeeld als voorheen. Vlierzele maakte het spel, en bleef gevaarlijk. Meldert daar entegen kon gezien de terreingesteldheid, zijn tegenaanvallen niet af ronden. Aan de 73' stelde achterspeler Etienne De Coensel de Vlierzele-zege veilig. Na een rush over de ganse lengte-as van het terrein, besloot hij met een 30 meterschicht, in de winkelhaak. Door deze overwinning is Vlierzele nu op gelijke hoogte gekomen van T.K. Meldert, doch heeft nog één wedstrijd tegoed. Door deze achterstallige wedstrijd te winnen, kan Vlierzele Sint-Gillis - Den- dermonde bedreigen voor de tweede plaats, achter het ongenaakbare Eendracht Meldert, aan wie de titel niet meer kan ontsnappen. A.V.H. De Voorpost - 14.3.19

De Voorpost | 1980 | | pagina 27