Jeugd aan bod... SNjl1 Rood voor Greta Van Hauwermeiren! Reeds in het eerste kwartier i Gehavende Temse-ploeg De Kinder doet het Van den Bogaert sluitstuk, Coppens De Wolf en Bracke organisators! ^«Uplift Rake counters Voetbal 28- 14.3.1980 - De Voorpost Schoonaarde - Opstal 1-0 De wedstrijd tussen Schoonaarde en Eendracht Opstal is uitgegroeid tot een gezellig partijtje voet bal zonder hoogtepunten. Voor beide ploegen is al geruime tijd de kous af, zodat de match eigenlijk nog alleen maar een forma liteit werd. Veel was er aan het schouwspel niet te bele ven al dient gezegd dat het opvallend was hoeveel jeugdspelers het lokale elf tal wel telde in verhouding tot een bezoekend team dat al enkele dertigers in zijn rangen telt. De lokalen do mineerden tijdens de eerste helft en kwamen toen ver diend op voorspomg langs Ludwig Galle die met een kopstoot de Opstalse doel man Marino Sprayt geen Opstal beleefde enkele benarde momenten te Schoonaarde: hier met elf in een onrechtstreekse vrijschop in het strafschopgebied, (jo) ■erdediging t schijn van kans gaf. Na de koffie namen de bezoekers meer het initiatief in han den, maar buiten een paar uitschieters van Dirk Schoorens waren ook zij zelden gevaarlijk. Bij de lokalen denkt men inmid dels al aan volgend jaar. «We geven verder de kans aan de jeugd» zegt sekreta- ris Beuckelaere. «Nieuwe gezichten aantrekken zal allicht voor dit jaar niet zijn. We zijn tevreden over onze eigen spelers, waarom zouden we ze ook volgend seizoen niet de kans geven? Vijf juniores liepen er afge lopen zondag bij, en stuk voor stuk brachten ze een bevredigende prestatie. Zij verdienen beslist verder krediet.» Ook bij de Buggenhoutse vierde provincialer gaat de aandacht naar de volgende kompetitie. Het voorbije jaar is niet geworden wat men er globaal van had verwacht. We herinneren ons nog altijd dat bij de aanvang van deze kompeti tie sommige bestuursleden Opstal als titelkandidaat vooropstelden. Maar tus sen droom en werkelijk heid is doorgaans een groot verschil. Toch is en blijft het streefdoel de verloren plaats in derde provinciale terugwinnen. We verna men nog dat enkele ploe gen belangstelling toonden voor de Opstalse spits Dirk Schoorens. Deze voetballer is topscorer van het sei zoen. Eendracht Opstal trok hem aan voor een Dirk Schoorens (Eendracht Opstal) (c) jaar; maar of diens kon- van Eendracht Aalst, plo" trakt nog zal worden ver- die uiteindelijk bij iedL, lengd, hangt niet alleen van overgang nog altijd C de vierde provincialer af. laatste woord heeft E.D.L Schoorens is een produkt j~. Minivoetbal 3' nationale Mini Temse - Reds Sleidingen 2-3 De wedstrijd tegen de reds Sleidingen kan men voor de Temsenaren beschou wen als een één tegen al len. Mare De Meyer, een snel en voetig spelertje, had in zijn ééntje de kracht om een goed spelende Temse-ploeg in het verlies te spelen. De thuisspelers die de diensten moesten missen van Guy Van Hoey- landt (gele schorsing). Mare Meeus (vakantie) en Dany Meersman (werkom standigheden) keken na de tweede periode reeds tegen een 0-2 aan. Was Sleidin gen dan zoveel beter? hele maal niet, alleen toonden de bezoekers zich heel wat besluitvaardiger dan de blauwshirts. Mare De Meyer opende de skore en kopte even later een corner in (0-2). Had Mini Temse voorheen al een corner ge mist dan benutten zij wel hun tweede hoekschop om te milderen via Carlos Van Hoeylandt. Een mooie kombinatie in die derde pe riode bracht de teams naast elkaar. Freddy Van Breu- seghem paste naar Staf Ar- byn, deze schotelde de bal naar André De Wolf, die binnen tikte (2-2). Temse drukte verder maar de be zoekende doelman speelde onberispelijk en was hij toch verslagen dan sprong de doelpaal hem ter hulp. In de vierde periode scheen Sleidingen met een punten- deling genoegen te nemen. Maar het duiveltje uit het doosje Mare De Meyer, de éénmansvoorhoede. maak te van een plaatselijk slip pertje gebruik om zijn team de overwinning in ex tremis te schenken (2-3). Deze week heeft Temse een kompetitie rust, maar daarvan maken zij meteen gebruik om zich klaar te stomen voor het kompeti- tieslot waarin zij slechts één thuiswedstrijd meer hebben en vier verplaat singen. Vierde Provinciale H - Gijzegem-Herdersem 0-3 Wel moeilijk een passende titel te vinden voor een ploeg, die globaal genomen een bovenbeste verrichting weggaf, in de moeilijke derbv op Gijzegem. Met de 3-0 nederlaag in het achter hoofd, die concurrent Be- rlare opliep, een paar we ken terug bij ditzelfde Gij zegem. is S.K. Herdersem supergemotiveerd aan de start van deze belangrijke wedstrijd gekomen. Van meetaf aan was Herdersem de gevaarlijkste ploeg. Oorzaak daarvan waren de talrijke uitbraken op rechts van Jan Coppens, en de werkkracht van Stefan De Wolf in het middenveld. Doch steeds kwam André Hendrickx iets te kort in de afwerking. De povere tegenaanvallen van Gijze gem werden echter met ge mak gekeerd, door de zelf zekere Fred Van den Bo gaert en een soms overdre ven werklustige Filip Mar- coen. Herdersem kwam dan toch verdiend, doch fortuinlijk aan de openings treffer. Aan de 20' liet een onkennelijk zwakke refe ree Teugels een duwfout van een Herdersem mid denveld en onbestraft. De daaropvolgende voorzet belandde bij Jan Coppens. die magistraal twee tegen strevers op het verkeerde been zette, en doelman Willy De Coster geen schijn van kans liet. Her dersem bleef drukken, doch op akties van opnieuw Coppens. De Wolf en Bra cke. kende de Gijzegem- verdediging wel wat meeval bij het uitverdedigen. Toen in het zicht van de rust Stefan De Wolf iedereen voorbijslalomde en be heerst naast doelman De Coster in het doel schoof, mocht de 0-2 ruststand lo gisch genoemd worden. De tweede helft werd een war boel van jewelste. Oorzaak hiervan was andermaal de barslechte leiding van de scheidsrechter, die in zijn onkunde nog bijgestaan werd door zijn grensrech ter, die te pas en te onpas de vlag in de hoogte hees. doch nooit een richting aanwees. Met het gevolg dat de ref voortaan niet meer reageerde op zijn vlaggende assistent, wat natuurlijk veel tegenstrij- dingen teweeg bracht Bij zoverre zelfs een Gijze- gem-supporter de zaak niet langer kon aanzien, over de draad wipte, om de onze kere ref te lijf te gaan. Gelukkig bleef het allemaal bij wat wanorde. De loka len reageerden ondertussen wel doch doelman Benny De Cooman. hield zeker twee doelpunten uit zijn netten. Op de slotminuut was het tenslotte André Hendrickx, die de eindcij fers vastlegde. A.V.H. Gijzegem had het voortdurend erg moeilijk tegen een ontketend Herdersem. (per) Damesvoetbal Kuurne - Kamillekens Aalst 1-9 Ondanks de ruime 1-9 overwinning zijn de Kamil lekens met heel wat kleer scheuren uit Kuurne terug gekeerd. Een werkelijk onbekwame scheidsrechter liet alles in het honderd lopen. greep praktisch nooit in. zelfs met bij zware overtredingen, zodat reak- tie van de Kamillekens niet uitbleef. Het slachtoffer van deze ganse historie is ongetwijfeld de sterspeel ster van de Aalsterse formatie, Greta Van Hau wermeiren. Nadat zij eerst de gele kaart onder de neus kreeg, voor terechtwijzi- gingen aan de referee, trok deze 2' voor inrukken de rode kaart, omdat zij een terug onbestrafte overtre ding tegen haar dan maar zelf beslechtte met natrap pen. Daarbij kwam dan nog, dat Hilde Serganl uit viel, wegens een gebroken of verzwikte voet. en dat Vcerle De Windt hinkend het veld verliet, na een reeks zware aanslagen, waaronder een vuistslag, die ons aan Amerikaans voetbal deden denken. Tot slot liep ook Christine Van Hemden tegen geel wegens kritiek. In de rest van de wedstrijd werd het éénrich- tingsvoetbal van de boven ste plank. Tijdens de eerste helft kon Vcerle De Windt tweemaal scoren, eerst onderschepte zij een te kort terugspelen, en een tweede maal plaatste zij een kanonbal vanop halve afstand in de winkelhaak. Nog voor de rust kon Lea Lowie met een ver af standsschot de 0-3 rustcij- fers op het bord zette. Zoals elke week, moest nu ook Kuurne. in de tweede helft lijdzaam.toezien, hoe de Aalsterse schutsters aan een doelpuntcnfcstival be gonnen. Greta Van Hau wermeiren opende de rij, door een hoekschop recht streeks in doel te doen be landen. Nelly Lombaert, die was ingevallen voor de gekwetste Hilde Sergant, dreef op tot 0-5. In hun roes vergaten de Kamille kens zowaar te verdedigen, zodat Verlée in dezelfde minuut als het Aalsterse doelpunt 1-5 kon aanteke nen. Bij de spelherncming, liep Léa Lowie iedereen voorbij, en met een welge plaatst afstandsschot, dreef zij de score op. En tenslotte was het Renée Delaunoy die de rij sloot, door een vrijschop van Greta Van Hauwer meiren in het doel te ver lengen A.V.H. Wichelen - Opdorp 0-1 Red Star Opdorp laat van zich spreken. Vorige week deed het titelkandidaat Boonwijk in het zand bij ten, ploeg die meteen ook haar illusies mocht opbe rgen. Vorig weekend sneu velde het eveneens vooraan geklasseerde Wichelen, bo vendien nog op eigen veld. De Buggenhoutse vierde provincialer die een door slechte eerste ronde speel de, is het na de jaarwisse ling alvast beter gaan doen. Het zette nu Wichelen een pad in de korf en wil in de laatste wedstrijden derge lijke prestaties nog over doen. Meteen raakt het onder de verwachting ge bleven seizoen wat in de vergetelheid, redeneert men aan de Dries. Volgend jaar stelt Opdorp enige ver sterking in uitzicht. Het wil betere resultaten behalen. Twee seizoenen na mekaar mag men niet aan de staart bengelen. Dat is niet van aard om supporters te lok ken. De winst op Wiche len, na een doelpunt langs Ivan De Kinder, werd zon dagavond duchtig gevierd. Meteen een aanloop voor de feesten die nu vrijdag 14 maart plaatshebben in de zaal Salamander (te Bug- genhout) ten voordele van Red Star Opdorp. Een Ed dy Wally-show staat op het programma met variété en heel wat vrouwelijk schoon, vertrouwde sekre- taris en voetballer P<L^ van Der Jeugt ons tj Vooral op dat laatste lej hij een duidelijke kit toon. De leiding van Star Opdorp verwacht alleen al zijn supporters!^ deze dansavond. Ook sj patisanten en andere d; en voetbalminnenden den verwacht. Het hem tenslotte om de van de vierde provincii te spijzen. EDld Meerdonk - FC Eksaarde: 2-1 Het beste paard kreeg de haver niet te Meerdonk. Eksaarde stond er immers doorlopend in het offensief maar moest uiteindelijk toch de duimen leggen voor de gastheren. Meerdonk wist immers van de offen sieve instelling van de be zoekers te profiteren om met rake counters uit te halen. Het begon nochtans uitste kend voor Eksaarde dat reeds na 5' Walter Danneel in uitstekende schietpozitie kon loodsen maar het schot van bezoekende aanvaller werd door de lat gestuit. Eksaarde liet zich evenwel niet ontmoedigen en bleef nadrukkelijk de wedstrijd kontroleren. Maai de gas ten moesten op de 25' een Uefa-Juniores eerste opstopper inkasse- ren. Een aarzelende Pa trick De Vos leed balver lies, een snelle tegenstoot en meteen stond Meerdonk op winst. Eksaarde gooide zich nu nog nadrukkelijker in het offensief maar echte kansen bleven uit. Ook na de herneming ble ven de bezoekers het tem po aangeven maar werden op het ur een tweede keer verrast. Een stom doelpunt overigens want verdediger Polfliet lobde zijn eigen (loti Uit Ma, fiat \eei doelman. In het resterende half-Te.c leverde Eksaarde nog 1°1 merkelijk inspanningen re[ terug te keren maar er tcr' duidelijk pech mee F' moeid bij de afwerking. de 81' knalde Patrick P c Vos zelfs tegen de strm maar 4' later trof dezefro- speler toch raak. In Fra fors slotoffensief f' Eksaarde evenwel geen F lijkspel meer uit de brf, slepen. Cel S.C. Lokeren - E. Aalst 2-1 Barre weersomstandighe den, een slecht bespeeel- baar veld en een schaars opgekomen toeschouwers aantal. maakten de partij van vorige zaterdag geens zins aantrekkelijker De Lo keraars kwamen op het veld de eerstvolgende wed strijd ingedachtig. Op woensdag 12 maart moe sten zij naar R.F.C. An twerp. Daar moest een in haalwedstrijd afgewerkt worden. Dit was voor de Lokeraars de kans om op nieuw bovenaande de rang schikking te- prijken. Met deze wedstrijd in het ach terhoofd en een onmondige tegenstander E. Aalst kre gen we een matig vertoon Het was in feite een herha ling van de heenwedstrijd. Toch werd er nog driemaal gescoord. Doch deze drie doeelpunten vielen reeds in het eerste kwartier van de eerste speelhelft. Lokeren, dat toch Van Veirdeghem in de voorlinie moest missen, nam. als eer ste het initiatief in handen. De wedstrijd was slechts 2 minuten oud, toen Miggom de bal voor doel bracht en Carista afrondde. Lokeren kreeg de gelegenheid om zich aanvallend op te stel len. Het ondervond daarb ij weinig of geen tegen stand. Maar ook hier durde de afwerking wel eens falen en resulteerde niet iedere kans in een doelpunt. Een tweede doelpunt kwam er voor Lokeren op de 12de minuut. Aelgoct kon alleen doorgaan en omzeilde de te laat uitgekomen doelman. (2-0). Eén enkele tegen aanval vanwege Aalst leid de tot een totaal onver wacht tegendoelpunt. Een dekkingsfout liet Temmer man toe uit te halen en te scoren, (2-1). Hiermee werd de eindstand bereikt. Na de rust verliep de wedstrijd beneden alle peil. De Lokeraars waren de enigen die nog enig ini tiatief durfden te nemen. Zij schoten nog enkele ma len op doel, doch dit resul teerde niet in een doelpunt. Aalst, dat een duidelijk mindere fysieke conditie bezat, legde zich bij de Lo- kerse overmacht neer en zij achtten zich tevreden, dat Lokerenniet verdei uitliep. Een trage en slordige twee de helft dus. Ploegen; S.C. Lokeren. D'Hondt, De Vos, Bogaert. Van Craen. Polfliet. Brussel mans. Nayskens. Elewaut. Carista. Miggom. Aelgoi E.Aalst: Camus, De Wcj Van Bremt, Piron. Well kens. Temmerman, Vi Mulders, Van Gerven. Ij De Bruyne, (41' Van rven L.), Soetinck, Smet. Scheidsrechter: De Sae leer Dirk Doelpunten: 2'; Carista (1-0 l 12' Aelgoet (2-0) 15' Temmerman (2-1) afll (B.Df* tker i. I ■umppHHHmi pp jg§§ jf' 0 - <&$È$bS3BBKk& ïWfflÊËmI 'innig duel Tweede', (du Isior Sint-ikla Champagne

De Voorpost | 1980 | | pagina 28