Ronald Van Aevermaet gooit er de beuk in 1 GEWELDENAAR JOHNY DE NUL Ghislain Van Landeghem en Luc De Grauwe -in nieuwe prof ploeg iCOpnieuw De Vreese Gaston Pieters en Dirk Troch Wielrennen Ronny Van De Vijver, Jose De Cauwer en Johny De Nul op het thuisfront Karine Dhondt De Voorpost - 14.3.1980 - 31 Johny De Nul heeft er weer zin in. In zijn eerste prof jaar geboycot door renners die geen vreemde eend in de bijt duldden, en vorig seizoen eveneens meer dan op zijn beurt voor schut gezet, is de Schoonaardenaar weer een renner met ambitie. Een zege stak er voorals nog niet in. Maar die komt er. Binnenkort zelfs. In Fayt-le-Franc was Johny één van de blikvangers. In de «Omloop van de Vlaam se Ardennen» deed hij nog beter. Een zevental, waar onder de zeer sterk fietsen de Ronny Van de Vijver, was na 150 kilometer wed strijd op hol geslagen. De Nul legde zich niet bij de situatie neer en ging als een geweldenaar tekeer. Van de Wiele, Luyten en Van Heer haakten hun wagen tje aan, doch veel hulp bo den ze niet. Johny reeds op bepaalde momenten drie kilometer aan één stuk op kop van het kwartet. De anderen zaten in zijn scha duw te kreunen. De Nul reed er eerst Van Heer af. en bracht de twee andere «stayers» mee naar de kop. Daarmee achtte de kop man van Masta zijn taak nog niet als beëindigd. Hij demarreerde verscheidene keren, in.de hoop op zijn eentje naar de finish te rij den. Hij stuitte evenwel op hardnekkige weerstand: de konkurrenten schonken hem geen duimbreed vrij heid. Ten slotte werd het een vierde prijs. Eerst Johan Wellens en de Zwitser Gis- singer «mochten» gaan. Nadien flitste Ronny Van den Vijver naar de derde plaats. Johny De Nul won de spurt van het achtervol gend pelotonnetje. In Ledegem was De Nul eveneens een van de betere renners. Johny is een vech ter en dat toonde hij ook daar. Zowel aanvallend ais verdedigend was hij de op vallendste figuur. Een zege werd het ook ditmaal niet. Wel een negende prijs, al had hij, op grond van zijn knalprestatie, veel beter verdiend. Eén feit staat vast: de man uit het Den- dermondse Schoonaarde is aardig op weg om als prof de plaats te veroveren die hem reeds twee seizoenen toekomt. Als hij nu ook op voldoende steun van zijn ploegmaats kan rekenen, maakt hij het waar. nieuwelingen Paul De Brauwernationaal veldritkampioen bij de amateurs, werd officieel gehuldigd, (pdm) liefhebbers Twee overwinningen voor Waaslanders bij de nieuwe lingen. Dirk Troch ging het zoeken en... vinden in Gooreind. De pittige Beverenaar Ga ston Pieters trok naar de buurt van de luchthaven van Zaventem: hij klopte in Steenokkerzeel jan en alleman. Een gemakkelijke zege is het er niet gewor den: als 94 deelnemers uit de startblokken schieten, moet je van wanten weten om daar als nummer één uit te komen. Danny Janssens streed weer op zijn geliefkoosd terrein: het Oudenaardse heuvelland. Zijn prestatie was goed voor een derde plaats. Stefan Van Leeuwen was in Machovelette vierde en te Knesselare zesde, en Nico Leus maakte voor de zo veelste keer een verre ver plaatsing. Hij koerste in Maurage, met een zevende prijs als beloning. De Wase beroepsrenner de, stapt op bij de amateurs remko. Niet onmiddellijk Ghislain Van Landeghem is en wordt eveneens brood- een ploeg die de vedetten onder dak. Het nieuwe rijder. naar de keel springt, doch team Solahart werd in Vooralsnog ondertekenden vooral «in den lande» publi- Waasmunster geboren en acht «Solaharters» een kon- citeit voor de bazen kan Ghislain is tot wegkapitein trakt: Van Landeghem, De sprokkelen. Hoe dan ook: gepromoveerd. Luc De Grauwe. Christian Du- het team debuteert zondag Grauwe, een man die vorig mont, Eddy Furnière, Luc in de «Omloop van het seizoen vooral in lastige Rotman, Herbert Panis, Waasland» die in Kemzeke wedstryden hoge ogen gooi- Ivan Zagers en Bruno Ja- start en arriveert. J3 juniores Amands een zesde prijs ljM De Erembodegemnaar derde plaats te Sint-Lie- te Guy De Vreese, wie zijn vens-Houtem en Mare vriend Lieven Brackman Van Moet was in Hamme de een groot seizoen voor- eveneens derde. Bi spelt, plukte tijdens het 'van Van Raemdonck e 1 afgelopen weekeinde zijn weerde zich te Hamme -n tweede seizoenruiker, a's een duivel in een wij- ns<j Guy ging ditmaal een an- watervat: hij werd voor dere richting uit: in Sint- eigen fans met een vier- 1 Amands bleek hij de de prijs voor zijn inspan- sterkste en de snelste, ningen beloond. Vierde j Niet alle schoten zijn prijzen gingen voorts raak: De Vreese koerste naar Daniël Janssens te II ook in Mazenzele. Daar Sint-Amands, Karei Van I finishte hij als nummer Goethem in Sint-Lievens- i zes. Houtem en Peter Van den Duiveltje Ferdi Dierickx, Broecke te Zottegem. een koen kereltje en bo- Twee keer graaide John- venop een snelle spurter, maakte er te Mazenzele een spannende nek aan nek van. Zijn stevigste f konkurrent bleek Fran cois Verleyen. De aan- komstrechters velden een Salomonsoordeel en plaatsten beiden op de eerste plaats. Te Sint-Lievens-Houtem klommen 74 drieste ke- rektjes in het zadel en maakten er een mooie wedstrijd van. Geert Saeye kwam aan de bak. Hij klopte verscheidene sterke jongens. De streekjuniores waren goed voor verscheidene tweede prijzen: Rudi Van Impe in Woubrechtegem, Alain Koppen te Klein-Si- naai, Bruno Vehent in Hamme. Voor Alain van Ronald Van Avermaet gooide er de beuk Damme werd het een De Keulenaer, Eric Rich ter en Kurt Dockx ging hij van de anderen weg. Er werd nog fel gereageerd door Luc colijn en Leo Deuss, maar dat bleek bo ter aan de galg. Van Aver maet, geen typische spurter doch een kereltje dat macht op overschot heeft, versloeg de anderen,kans loos. In Lede was Ronald weer een van de wedstrijdbepa- lende figuren. Na heel wat schermutselingen fietste hij mee in de spits. Samen met ny De Dobbelaer een René De Brucker plaatste «dikke prijs» mee: zesde *"j een felle eindstoot die te Hamme en achtste te evenwel werd beantwoord Mazenzele. Marc Van door de grimmige en geta- Nuffel bracht uit Sint- tenteerde spurter Patrick Twee keer gooide de 21-jarige Ronald Van Aevermaet er Hij deed het stukken beter le. Peter Van Huffel was in de beuk in. Zaterdag won hij in Pécrot de «Grote Prijs Jan sommige veel jongere Lede tiende en in Harelbe- Bodson», een wedstrijd waarvoor 126 amateurs een «halve profs» die een les in ke werd het voor William rugnummer kwamen afhalen, en zondag was hij prezent wilskracht en doorzettings- Despeels eveneens een voor de tweede «Sterrit» te Lede. Ook daar was er felle vermogen kregen vanwege tiende prijs. Daniël Schud- konkurrentie: 131 wingrage kerels klommen in het zadel, deze 29-jarige Stekenaar. dinck, de «ploegenwerk- In Waals Brabant zette de een resultaat. Francois Voor Luc De Grauwe werd er», toonde in de Sterrit te Zeienaar op een 35-tal kilo- Nauts, de amateur onder het een achtste prijs op een Lede eveneens dat met meter van de finish naar de amateurs, werd zesde, selekt parkoers te Volleze- hem dit jaar zal dienen af zijn hand: samen met Ludo gerekend: hij finishte als nummer 12. Victor Van Landeghem, twaalfde te Luik-Celles, Eric Staes, 16de te Lede, Rudi Baeyens. 18de te Lede. en Romain Van Bever, 19de te Lede, toonden zich eveneens. Vermeulen. Ronald wexd beroepsrenners Terwijl verscheidene |n Ledegem was hij 18de. streekrenners koude lij- Beter nog deed Johny De de streep, den in het door een late Nul het: die was eerder finichta Ctian winter geteisterd Zuiden, vierde in Fayt-le-Franc, finishte Etien wordt ook op het thuis- deed dat nog eens over front fel gestreden voor jn de Omloop van de de overwinningen en de Vlaamse Ardennen en door de sponsors nage- Was in Ledegem de streefde publiciteit. Ron- negende, ny Van de Vijver reed een josé De Cauwer, derde te uitstekende Omloop van Fayt-le-Franc, bolde aan de Vlaamse Ardennen en het eind van de Omloop finishte als nummer drie. van de Vlaamse Arden- mee. In Mazenzele was ten s'°tte derde. Een fanta- de piepjonge junior Ger- s*'sch weekeinde heeft Van rit Van der Aa zevende en Aevermaet alleszins achter Claude Heuninck bolde in de ru8- Hamme als nummer acht René De Brucker won niet, onder het spandoek. Luc maar <je Aalstenaar kon Van Puyvelde was acht- zich 5ljna geen mooiere ste te Zottegem, Peter seizoenaanhef dromen: uit Van Hul negende in Zot- Harelbeke bracht hij zater- tegem, en Patrick Van ^ag een vierde prijs mee, Duyse tiende te Hamme. en in Lede bleef hij erg lang overeind. Hijzelf en Van Avermaet rukten op minder dan drie kilometer van de streep het kop- groepje aan flarden. De Vurstenaar Patrick Ver meulen strooide roet in het eten: hij vlamde voorbij het koene duo en won met een straat voorsprong. Voor De Brucker, sneller spurter dan zijn metgezel Van Avermaet, werd het een tweede prijs en meteen een finaleplaats voor Aartselaar. Dirk Van Moerzeke zocht het voorlopig nog in een minder moeilijke opgave: hij startte te Sint Laureins, waar dan toch ook 67 deel nemers op de lijst stonden, en behaalde er een meer dan bemoedigende derde prijs. Luc Colijn kreeg het voor geen pan eieren. In Pécrot mist hij net de goede trein, maar daar legde hij zich niet zomaar bij neer. Met Deuss, doch zonder de an dere «groten», ging hij er keihard tegenaan. De vo gels waren evenwel gaan vliegen, zodat het een vijf- nen als nummer 17 over dc plaats werd. Dc «Sier- rit» te Lede bracht Colijn meer ontgoochelingen dan genoegdoeningen. Hij startte als DE topfavoriet. Een tekening moest er dus niet bij: een mum aan be wegingsvrijheid werd hem niet geboden. Drie keer de marreerde Luc kurkdroog. ne Van der Helst voor aan: hij was tiende in Le degem en puurde uit de Omloop van de Vlaamse Ardennen een elfde prijs. Rik Caethoven eindigde in Ledegem als 16de en was 25ste in de Omloop telkens werd «groot aamep ArHpn. alarm» gcblazi WILLIAM TACKAERT: WERKWEIGERAAR De Zeienaar William Tackaert is weer een (triestige) ervaring rijker. Samen met wereldkampioen Jan Raas en acht anderenmocht hij na afloop van de etape die in Villefranche-en-Beaujolais, zijn koffers pakken. William had zich, evenals vele anderen, laten meeslepen door de Zeeuw die zich boos had gemaakt omdat een met hel peloton meehollend paard een al te gevaarlijke metgezel bleek. Raas, achterop geraakt, eiste dat de wedstrijd geneutrali- zeerd werd, zodat de achterblijvers konden terugke ren. Maar daar trapten de «bazen» niet in. Er werd door de groep Raas aan obstruktie gedaan, en de «werkweigeraars» eindigden op meer dan een half uur. Tien opstandelingenwerden huistoe gezon den. Tackaert was er één van. De Fransen die aan de kontestatie hadden deelgenomen, mochten wel voort doen. Een rare, zeer rare beslissing, vooral als men weet dat een Fransman onder geen enkel opzicht «chauvin» is. WILFRIED WESEMAEL NAAR HUIS Het ging Wilfried Wesemael niet voor de wind in de ijzige Parijs-Nice. Wél fietste de Gijzegemnaar zich in de proloog naar een achtste plaats, voor verschei den cedel ten. Nadien werd hij geplaagd door darm stoornissen en besloot er ten slotte het bijltje bij neer te leggen. Als het echt nodig was geweest, bleef Wesemael overeind, maar adjunkt-sportbestuurder Juul De Wever vond het aangewezen de boeken dicht te klappen en Milaan-Sanremo elders te gaan voor bereiden. DOORBIJTER DIRK HEIRWEG Dirk Heirweg wil dit seizoen beslist doorbreken. In Parijs-Nice is hij een van de doorbijters. Normaliter is zo'n meerdaagse de ideale voorbereiding op de grote voorjaarsklassiekers, doch of het ook dit jaar het geval is, laat vele twijfels open. Een ijskoude temperatuur, sneeuw en regen en alle mizerie die erbij komt, kan meer kwaad stichten dan goed doen. We vragen ons af waarom de sportbestuurders het seizoen van hun «onderdanen» in het gedrang bren gen in een echt zinloze onderneming. Mare Dierickx out Mare Dierickx heeft de met sneeuw en ijs gevul de kelk niet tot de bodem leeggedronken. Zon dag stapte hij uit Parijs-Nice. Hij was lang niet de enige. Ongelijk kunnen we de mannen die in de bezemwagen stapten niet geven. Wat in de koers naar de zon te beleven en te... lijden is, grenst aan het soms ongelooflijke. De inspan ningen en de weersomstandigheden kruipen allesbehalve in de knoken. Etienne De Wilde een klimmer? Neoprof Etienne De Wilde werd reeds erg vlug voor een «serieus eksamen» opgeroepen: Tirre- no Adriatico rijden is geen lachertje. Tussen Casino en Subbiaco ging het door de Abruzzen. Een kolfje naar de hand van klimmers. Zich vooraan hadhaven, kon de «witte» niet. Wél finishte hij met het tweede peloton. Benny Vermeulen Benny Vermeulen weet reeds langer dan sinds gisteren dat hij op een col nooit vooraan zal te vinden zijn. Dat hij niet bergop kan rijden, is evenwel een fabeltje. De Klingenaar geraakte maandag heelhuids over enkele Abruzzenber- gen en finishte in een nog behoorlijke tijd. Jan Bogaert van de Vlaamse Arden- geblazen. Een beet- Het fietsende meisje uit Kruibeke, Karine Dhondt. trok naar het verre Vierscl. Er zat trouwens niets anders op: koersgelegenheid in de buurt was er immers niet. Karine ging er keihard tegenaan en won. Beloftevol... nen. Voor Oscar Dierickx Je '°gisch dat hij werd te- werd het in Ledegem een rug£c8rcpen. Toen de 19de prijs, en Johnny 8oe,e ontsnapping tot stand Van der Veken was 30ste ^as c[ .njet h'L in Ledegem. kwan Verder dan een 14de prijs geraakte Luk Colijn niet. ondanks zijn opgemerkte prestatie. Ludo Beeckman was in Le de vijfde, een kanjer van Wmm José De vroege /conditie. De Temsenaar Jan Bogaert fietste op zijn eigen tempo door de Abruzzen. Hij werd verscheidene minuten teruggeslagen in de zware etappe van Casino naar Subiaco. Voor een klassement rijdt «sterke Jan» niet, wel om zich voor te bereiden op de klassiekers die zich melden en waarin hij een rol kan spelen. Van Vlierberghe - Onghena Zowel Frans Van Vlierberghe als Ronan Onghe na hebben hun opdracht in Tirreno-Adriatico voor de ploeg werken. Niettegenstaande deze «taak in de schaduw» finisten beiden steeds op een behoorlijke plaats, al moeten ze vanzelf sprekend de vedetten laten voorgaan. Ronny De Witte: realist Ronny De Witte kent zijn plaats in het peloton: hij is één van de betere renners die aan Tirreno- Adriatico deelnemen, maar de hem opgelegde rol is niet de ideale om ook met de eersten te wedijveren op weg naar de laatste kilometers. Ronny mort niet: hij wordt voor zijn diensten uitstekend vergoed. En dat is ten slotte het belangrijkste voor een prof. Geen Milaan-Sanremo voor Etienne Van der Helst Florent Van Vaerenbergh en zijn Safirrenners zullen niet starten in Milaan-Sanremo. De sport- direkteur van de Aalsterse ploeg vindt dat zijn poulains niet berekend waren op de onmenselij ke weersomstandigheden van de ijskoude en moordende Parijs-Nice. Hij was niet de enige sportbestuurder die tot deze vaststelling kwam. Een en ander heeft voor gevolg dat Safir weg blijft uit de Primavera. Wél start het team in de «Omloop van het Waasland» met start en aan komst te Kemzeke. José De Cauwer: Rode Berg José De Cauwer fietste niet in Frankrijk. Wél reed hij eerst in Fayt-le-Franc, waar hij als nummer drie eindigde, en liet zich daarna op merken in de Omloop van de Grensstreek te Ledegem. Hij won zelfs de premie op de Rode Berg. Pech sloeg hem nadien terug, zo0it er voor De Cauwer geen ereplaats bij was.

De Voorpost | 1980 | | pagina 31