n k B.B.C. Okapi definitief veroordeeld! ugby: Zenith liep tegen Gentse lamp amwi T.wee profkampen en vier halve finales voor nationaal kampioenschap Chris De Pauw een veertiger Moedige tegenstand Rebound van Merksem Cornells maakt het verschil Silaba goudén punten lei eiders te sterk De Voorpost - 14.3.1980 - 35 iMAGNETRDL SHLJ.M 8 liT C its**t i. IIi M5M«U èflfit >e weg naar tweede natio- ale ligt bepaald niet be- aaid met rozen, zulks heeft lenith Dcndermonde erva- In de opcningswed- trijd van de overgangsron- werdcn de Zenithers eigen volk op hun lts gezet door een be- :igde tweede nationaler. idag op verplaatsing by 'C (Jent kregen de St. Ilisscnaars van hetzelfde ;en een broek. RFC Gent it een snertseizoen achter rug heeft, grotendeels als olg van de bestendige ibeschikbaarheid van rdere basisspelers, had :h voor het bezoek van inith extra opgemaakt. De intcnaars hebben zich im- rs voorgenomen hun be- lud in tweede nationale de eindronde te verzeke- Hoe ook, bijna alle iisspclcrs waren klaar de derde nationaler uit rndermonde partij te ge- Ruim één speelhelft slaagden de Zenithers er in het hoofd te bieden aan de uiterst snelle Gentenaars. De stand 8-0 aan de rust was dan ook zeker geen drama. Het kon nog alle richtingen uit. Na de kamp wisseling gingen de Gente naars er evenwel nog ster ker tegenaan. Ze bleken meesters in de scrum en de vleugelspelers bleken voor de Zenithers onstuitbaar. De Gentse stormloop resul teerde in een uiteindelijk toch wel te sterk uitgedruk te 53-0 eindstand. Een dergelijke zware neder laag hadden Dirk Michiels en zijn moedige maats niet verdiend. Een paar eerred- dende try's hadden de eind stand meer aanvaardbaar kunnen maken. Het gebeur de nu echter niet maar Zenith ging daarom niet treuren. In de kleedkamers te Eaarne ging uiteraard de volle aandacht reeds naar de wedstrijd van zondag die Kituro naar het terrein ach ter de sporthal te St. Gillis brengt. Genoemde ploeg eindigde met Zenith op een gedeelde tweede plaats, zo dat beiden naar de eindron de mochten. Een gemoti- u A Het is reeds een poosje geleden dat de Dender- mondenaars in eigen stad naar een boksmee- ting konden. Op 22 maart is het eindelijk opnieuw zover. Boxing Club Kal ken lokt een aantal goede elementen naar het Ko ningshof. veerd Zenith wil thans be- ncn werken op de verdere 1980 te 15 uur. In deze wijzen na British Brussels verrichtingen. De kous is prestige wedstrijd zullen de wel degelijk de beste ver- immers nog niet af. St. Gillissc rugby-men hun tegenwoordiger te zijn uit Zenith verwacht al z(jn aan- aanmoedigingen best kun- derde nationale C. Een eer- hangers rond het terrein nen gebruiken, ste zege in de eindronde zou aan de Van Langenhove- C.V. trouwens stimulerend kun- straat op zondag 16 maart Op zaterdag 22 maart Roland, een man die dit jaar zijn kansje krijgt voor de nationale titel, bokst over zes rounds tegen de Brugse hardklopper Ca- ron. Jean-Pierre Me- ganck gaat met Chipola in de clinch. Vier halves finales van de Belgische amateurskam pioenschappen zijn even eens geprogrammeerd: Defra - Antonio, Seys - Baudechon, Kaisma Busschots en Ogenae te gen de Temsenaar De Block. Voorts bekampt Mare De Litter, tweevoudig Bel gisch kampioen, de felle Rodriguez. Verslijcken neemt het tegen de Zeie naar Peter De Grove op en Matthijs krijgt Devita voor de vuisten. Vion, ten slotte, kijkt een andere Zeelse bokser, Coppejans in de ogen. Eerste gongslag om 20 uur. Scheldejeugd Temse - Velzeke 122-104 In het duel om de tweede man ook deelnam aan dit plaats is nog niet alles shotfestival toch waren gezegd. Zowel Velzeke de Temse troepen hem te als Breydelboys zijn nog sterk. Hij zorgde wel dat in kompetitie voor moge- velzeke ook de kaap der lijke promotie. Velzeke honderd kon bereiken speelde dus voor gouden maar de thuisploeg punten maar tegen een kwam npoit in gevaar en onketend Scheldejeugd iiet weer zijn rol als gaat dit niet zo vlot. scherprechter gelden. Chris De Pauw zorgde Punten: Temse: De weer voor doelpunten en Pauw Chris 40, De Pauw assists en halfweg was Ivo 12, Gosselin 36, de wedstrijd al in een Muys 2, Van Lombergen beslissend stadium. 15, Waltens 12, Ver- Temse, met 63-42 aan de specht 5 leiding, had met snelle Velzeke: Van Rossum P. raids Velzeke van het 4, Van Rossum R. 15, kastje naar de muur Spitaels 6, Van Melken- gespeeid en pivot Wal- beke 8, Decuyper 7, tens was samen met Delange 18, Temmerman Gosselin de man onder 33 de borden. Hoe Temmer- WEGA Eerste Nationale Basketball BBC Okapi-Magnetrol - Kortrijk 89-94 nen. Ondanks deze han dicap hebben de Aalste- achter hun er brachten. Ten tweede, dat de Aalsterse Ameri- van de beste Yanks op de vrij worp lijn miste Okap wierp van de hoogste ploeg in het zicht van de klasse. Precies deze Tay- rust terug tot 40-44. Bij lor zat er voor veel tus- Kortrijk zorgde de 2.13 m sen, dat de wedstrijd van lange Mc Cray voor 22 de laatste kans, verloren punten in die eerste pe- ging. Met slechts zes riode en een ongrijpbare punten in de eerste perio- Niytrai voor 14 punten, de, kan deze nederlaag Ibens en Schorreet brach- op de rug van de Aalster- ten onmiddellijk na de se kleurling geschoven herneming Okapi in het worden. Juist één week Kortrijk-zog. 46-47. Gedu- na zijn giansprestatie te- rende ruim vijf minuten Okapi kwam een paar keer sterk terug, gen BBC Gent, waar hij bleef dit lutter verschil op overtreffend Kortrijk. (per) nog goed was voor niet gp>p§ - minder dan 42 punten, deed hij nu de Okapi's de das om. Ondanks deze vroegtijdige uitschake ling, heeft Okapi-Magne- trol toch heel wat posi- Op eerder verrassende wijze, is de tweede daler in de hoogste basketbal klasse op twee speelda gen van het einde, be kend geworden. Okapi- Magnetrol trok aan het kortste eind in zijn vier puntenwedstrijd tegen ri vaal Kortrijk, en Hellas Merelbeke haalde de vol le inzet weg te Oostende. Meteen is het doek geval len voor de Ajuinen. Mis schien wel iets vroeger dan verwacht, maar dan toch logisch te noemen. Sinds drie maanden maakt Okapi bittere tij den mee, met slechts één Amerikaan tussen de lij- tiefs bereikt, met het oog maar haalde het niet tegen een zichzelf op volgend seizoen. De kompetitie 80-81 kan met wel Minnebo, als Schor ree! wekelijks een twinti- 'crscheidene punten, (per) naars nooit versaagd. In- gerust gemoed tegemoet tegendeel, zelfs. Sinds gezien worden. Okapi zal het verwijderen van eerst een hoofdrol spelen in Morgan en dan Haymore, tweede klasse, zij het met speelde Okapi de beste één of zonder spelers van wedstrijden. In die zin, over de oceaan. De Aal dat ten eerste de Belgen sterse Belgen zijn im- terug de neus aan het mers gerodeerd uit de venster staken, zodat zo- degradatiestrijd in eerste klasse gekomen, en zulks laat het beste verhopen naam voor de toekomst. Tegen Kortrijk (zonder de vaan- delvluchtige Paterno), kaan Taylor, zich tot één heeft Okapi-Magnetrol de zaken wat te licht aange pakt. In de voorbije wed strijden kon Okapi onmiddellijk een kloof slaan, via een verbeten pressing. Doch in de sleutelwedstrijd haalde die fameuze Verhulst- press niets uit. Het was integendeel Kortrijk, dat via zijn ellenlange La wrence Mc Cray, de Aal sterse press ontwrichtte en zodoende via 0-3, 2-7 tot 18-26 uitliep. Tot dan toe waren alleen Minne bo, weer zeer sterk, en Schorreel, puntenaan- brengers voor de Aalste- naars. Ibens kwam in voor Corthals en scoorde onmiddellijk met een 2 op 3. Toen ook Elias, zwak in de aanval, met een 0 op 3, naar de bank moest en vervangen werd door Van den Broeck, kwam de thuis- Sgolba Aalter - Wasocub 94-82 Sgolba Aalter kampioen de tweede helft enkel van in vierde klasse A ont- hem gevaar uitging en ving Wasocub dat er een slechts een magere Kin genietbaar spektakel van ders en spelverdeler Ger- wilde maken. Het zenuw- lo hem ter hulp kwam achtig Sgolba dat voor was het Sgolba dat een eigen publiek aan zijn verdiende zege verover- viering moest beginnen de. De weerstand van was echter uiterst ze- Wasocub was echter nuwachtig want pas na 4 meer dan moedig en voor minuten opende de de inzet van de keuken thuisploeg de score 2-7. jongens verdienden zij Wasocub hield de koord zeker een vermelding, tot 14-15 maar dan open- Punten. Sgolba: Claeys de de jongens van het St. 13, Van der Meiren 33, Gerolfinstituut alle re- Steurbaut 17, De Deyne gisters. Koninginnestuk 2, Van den Bussche 5, Van der Meiren was De Doncker 2, Van de onhoudbaar en met een Vijle 14, Rijckboseh 10 homogene thuisploeg Wasocub: Windey 4, gingen wij naar 43-33 Gerlo 13, Van den Bos- rustcijfers. Van den Bos- sche 22, Kinders 13, De sche bleek weer de ge- Geest 2, Hofman 2 vaarlijkste klant en toen WEGA Hermes - Decor Merksem 74-76 Bleef de wedstrijd tot de duivel Mesdagh die met 12e min. 18-19 gelijkop- een fieldgoal en zes de Antwer- vergem - Lokeren 55-59 jongens was Heirman kijkende Cornells die weer veel te persoonlijk met scherp schoot tlj- een krampachtige en kon de Evergem-shot- dens de tweede helft. Hij redstrijd is BBC Loke- ter nooit de goede zorgde voor een verdien- n erin geslaagd twee opening vinden. BBC de overwinning van BBC s^ienheden rijker te wor- Lokeren nochtans niet In Lokeren dat nu weer 10, Regel brugge 13, Ver aten van een nochtans goede doen bleef echter vrijer kan ademen en een vaet 22 hiet te onderschatten tot de rust bij Evergem kommerloos kompetitle- Ihuisploeg als Evergem Enzlin ontfutselt Oelibrandt (Hermes) de bal (HermesrMerksem 74-76) (dw) het scorebord. Herman zorgden nog voor 82-88 Van den Broeck zette aan de 17', doch Niytrai Okapi gelijk in de 8e, en weer Verhaghe hiel- doch waar hij in verdedi- den het hoofd koel tot het ging Mc Cray aan de klap einde, hield en ook Niytrai wat Okapi: Van den Broeck terug viel na een 3 op 3 in 2+7, Elias 0+2, Schorreel de eerste minuten, stak 12+10, lbens4+8, Minnebi 9aa ^an was Decor vrijworpen plots Verhaghe de neus 14+8, Taylor 6+13, Cor- toch heel wat sterker in penaars op rozen zette, aan het venster. Met een thals 2+0. rebound. Sterspeler Het was 68-70 en op één 7 op 9 velde hij het Okapi- Kortrijk: Lambrecht 0+4, Mestdagh en Danny Enz- minuut voor het einde vonnis. Tegen een man- Verhaghe 4+15, Denoulet l'n (ex-Hermes) buitten 72-74 spelend Okapi kreeg hij 0+6, Bruneel 4+0, Mc Cray dit uit en na 15 minuten Merksem de bal de nodige ruimte 72-84. 22+8, Niytrai 14+17. Schorreel - Minnebo - A.V.H. Ibens en nu ook Taylor Cornells 21, De Meerleer 2, Verdurmen 8, Gerlo 13, Denul 11Depage 4 Evergem: Van der Pluym 5, De Klerck 5, Heirman moment waarop voor. noteerden wij 20-29. Her- Het werd 72-76 maar bij mes moest de kampioen de afrekening bleek dat in Spé laten gaan en het verschil slechts twee wanneer ook Van den punten bedroeg. Beide Heuvel aan scoren dacht coaches waren verwon- stond de thuisploeg bij derd van deze toedracht de rust al met 29-41 in maar Decor speelde zich het krijt. Decor Merksem op een meer dan ver- startte de tweede helft dienstelijke wijze kam- Gelukkig voor de Durme- 30-24 en kon zich dan slot tegemoet gaat. optrekken aan een klaar- Punten: BBC Lokeren: e jlubac F Rupelmonde - Dendermonde 50-81 thuisploeg te geen vernedering want 'ak zou zijn in rebound met taktisch spel werd de leidersploeg in slaap gewiegd en al ontbrak Verschooren toch waren Thuysbaert-Verbeke bij de pinken. Bij de rust 24-33 was alles nog voor de hand want ikel Thuysbaert kon ed ijveren met Biese- j|ian, Van Leemput en 'ndere Goossens. Toch erd de eerste helft nog mogelijk maar een ver rassing kwam er niet. Bieseman-Goossens zorgden voor doelpunten tijdens de tweede helft Punten: Rubac: Van Wouwe 2, Verlent 2, Thuysbaert 21, Poppe 6, Godden 6, Verbeke 12 Dendermonde: Piron 9, Van Leemput 12, Goos- en een onmondig Rubac sens 26, Bieseman 26, ging ten onder In de Vermeulen 8 strijd onder de borden. WEGA Silaba - Boni 1 tfrtf Rode lantaarn Bazel ia er niet In gaelaa0d «en nochtans zwak Silaba ta doen strut kei an. Was deze keer Smal niet van de partij dat blaak weerom hoe weinig man kracht Bazel in zijn ran gen heeft. Enkel Van Renterghem bleek bij de pinken terwijl bij Silaba Celie (nog steeds) en De Boeck voor 53-45 cijfers zorgden. Na de hervat ting woog de foutenlast weer zwaar door bij Bazel zodat zij uiteinde lijk nog in een zware neaeriaag moesten be- pioen. Punten: ook in een hogere ver snelling want na 6 minu- rusten. Silaba wipt nu ten'•kwam het grootste Hermes: Oelbrandt 37p, een trapje hoger in de verschil op het bord Rillaerts 6p, De Keyzer rangschikking en kan 37-53. Toen verscheen zich mits winst bij St. Hermes terug in de wed- Niklase definitief veilig spelen in de klassering. Twee opeenvolgende Oelbrandt en Kerckhove Braekman 3, Van den 8p, Van strijd en met gevatte Hoeyweghen 10p intercepties herleidden Decor: Mestdagh 32, 7p, Kerckhove Moorthamer 6p, overwinningen hebben het verschil tot 51-55. De Heuvel 10, Enzlin 15, De inderdaad voor veel op- spanning kwam terug in Coster 10, Van Oeckelen luchting gezorgd Punten: Silaba: Jans- sens 8, De Boeck 36, Lippens 9, Silkijn 10, Celie 28, Van Goethem 22 Bazel: Toté 18, Van Renterghem 24, Willems 12, Pleters 19, Bolsens 2 WEGA de match en een on houdbare Oelbrandt Aantekenaar Van Hecke bracht de thuisploeg werd door zijn ploeg- zelfs op voorsprong 66- maats voor deze vergis- 62. Hier gebeurde echter sing aah de tafel als het een administratieve op- zwarte schaap bestem- telfout aan de wedstrijd- peld voor de gang van tafel. Hermes stond en- zaken, maar wij verzeke- kel 64-62 voor en deze ren er die mensen van tweepunten fout kreeg vanaf de 17e min. gevol gen voor de thuisploeg. Decor vocht in de 18e nationale, min. terug met weer dat die taak niet voor outsiders is weggelegd en zeker niet in derde

De Voorpost | 1980 | | pagina 35