Kangoeroes Aalst nog niet dood! Sinda neemt de maat van Pardaf Te zwaar verdikt '"i Volleybalkalender Herboren Real Testa gglig SP li zware score Nationaal Damesvolleybal Damesvolleybal Goede test Nationaal Herenvolleybal Nationaal Herenvolleybal 36 - 14.3.1980 - De Voorpost Uitslagen zoals die welke door rode lantaarn Kangoeroes Aalst werd behaald tegen titelkandidaat Kuros Zulte is het zout op de «patatten» van het zondagssportmenu. Daarbij gebeurde er zowat van alles wat uiteindelijk maakt dat deze wedstrijd nog heel wat stof en speeksel zal doen uitvliegen. Kang. Aalst kon in de eerste set gelijke tred houden tot 6-6 doch ging nadien ten onder aan het snel spel van de jeugdige bezoekers (7-15). Zulte, niet in zijn gewone doen, kwam in de tweede beurt nog weinig aan de bal en werd op een vrij serieuze 14-8 achterstand gespeeld. De remonte leverde wel heel wat punten op doch kon niet voorkomen dat de thuisploeg aan een gelijke stand geraakte (16-14). Zulte verteerde erg moei lijk deze verliesset en kwam ook in set twee op achterstand (6-0). Het werd zelfs 12-4 wat uitein delijk werd herleid tot 12- 10. De thuisploeg sleurde echter toch de derde beurt uit het vuur. De vierde set zou Zulte weer leiden (2-7) doch de thuisploeg gaf zich niet verloren want bij 9-9 was weer alles te herdoen. Weer zette Zulte zich goed door want het kwam op een zucht van de gelijke stand (10-14). In een rumoerig seteinde zou Kangoeroes tenslotte de zege opeisen al werd vooral het laatst ge- skoorde punt erg geconte steerd door de hypemer- veuse bezoekers. Van neutrale bron verna men we dat de nochtans uitstekend aangeschreven scheidsrechter Luk De Bruyne inderdaad onder zijn normaal peil bleef doch ook Zulte weinig op hefmakends liet bewonde ren. Naar verluidt zou Zul te overwegen klacht neer te leggen... al zien we niet goed op welke grond. De sterk gekontesteerde be slissing op matchbal werd inderdaad eerst door de eerste scheidsrechter in het voordeel van Zulte verwe zen doch nadien op aan dringen van zijn sekon- dant, die er trouwens met de neus bijstond, aan de thuisspelers toegewezen. Bazel heeft zich niet langs haar beste zijde laten zien te Zele. De bezoekers ak teerden ongekoncentreerd tegen een leidersploeg die zich erg sterk aanstelde en met 15-8, 15-0 en 15-10 af getekende 3-0 cijfers liet optekenen. Bazel kon in de derde beurt gelijke tred houden tot 10-10 doch ging toen af zoals een gieter. V.K. Aalst kende ook wei nig moeilijke momenten met Geraardsbergen. De thuisploeg speelde met ge sloten deuren en kon slechts in de eerste set voor enige problemen zorgen. In de derde beurt leidde Aalst met 6-14, ging dan over tot een reeks vervangingen die bijna faliekant uitliepen. Setstanden waren 11-15. 6- 15 en 13-15. Uitblinkers bij Aalst waren Lieven De Schrijver en Freddy De Geyndt. A. St. Niklaas is volledig de weg af. Het kwam in de thuiswedstrijd tegen Des- telbergen niet eens tot sko- ren. Met 0-3 wordt de te loorgang van de klaasjes afdoende beschreven. K. Temse had heel wat moeite met Wondelgem, in elk ge val meer dan tijdens de heenronde toen 0-3 werd geboekt. Nu haalde Temse het met nipte 3-2. Moerbeke zette zich in Be- veren nog eens goed door en won met 0-3. Zijn de degradatiezorgen nu ver geten? Een knapspelend Stekene verloor met 3-2 bij leider P. Kruibeke en was in feite de laatste ernstige hindernis van de leiders op weg naar de titel. Baasrode moest bij het sterk bedreigde Zomer- gem een setje laten (1-3). Kalken kreeg bij het be dreigde Eeklo meer dan de handen vol (2-3). Elversele en Nieuwkerken speelden een opgemerkte partij vol leyball tussen de twee ploe gen die er werkelijk een propagandawedstrijd van maakten. Elversele won tenslotte met 3-1. Sp. Zele zette Steendorp opzij met 3-2. In de B-reeks gaf Ku- klos Aalst het beste bij Deinze doch verloor er met de kleinste afstand (3-2). Wachtebeke verdedigde zich goed tegen titelkandi daat V. Kruibeke doch moest met 1-3 onderdoen. Kemzeke haalde vlotte 0-3 cijfers bij Aalter. Belsele won met 1-3 bij het thuis moeilijk te maneuvreren S. Gent. Geen winst voor onze vertegenwoordigers in de andere reeks. Lede is wat teruggezakt en verloor nu van M. Eine met 3-1. Ook Wichelen bracht het niet tot een overwinning. Het werd een zoveelste 3-0 nederlaag nu te Steenhui ze. Men is er te Wichelen echt stil van geworden. De thuisploegen waren in een goede dag in de 4e' provinciale A. Alleen Aai- gem moest een setje af staan tegen Kang. Aalst B. De aalsterse jeugd won de eerste set met 12-15 doch ging toen volledig in de vernieling met 15-8, 15-2 en 15-4 cijfers. Hemelveerde- gem B blijft aan de kerk moeilijk te verschalken. Hofstade kan daarvan mee praten. Het werd 3-0. Ook Berlare was niet aan het feest bij Meerbeke. Ook al een 3-0. Gelukkig was er Schellebelle om de zaak van onze streekploegen wat te bepleiten. Ze wonnen met 3-1 tegen Ninove. Geen spijs voor de plaatse lijke bek in de vierde D. Alle thuisploegen kregen kletsen. Eksaarde verloor met 0-3 van Sinaai. Kemze ke B zagen we al beter tegen St. Pauwels (1-3) ter wijl Lokeren B slechts twee sets werkelijk meespeelde met Waasmunster. Setstan den hier waren 12-15, 15-7, 15-17 en 7-15. Bij de dames verloor A. St. Niklaas veelbetekend van zwakke zustertje Erwete- gem. Berlare is de terug ronde erg sterk gaan spe len. Dat was wel niet vol doende om afstand te ne men van Zomergem. Het werd verlies met de klein ste cijfers (2-3). Stekene deed het goed tegen Water vliet en Tiet een 0-3 zege noteren. Baasrode blijft in tweede de overwinningen aanel- kaar rijgen. Het klopte Ur- sel met 1-3 en blijft dus toch aan de leiding. Loke ren zette Aalter opzij met 1-3 terwijl J. Zele ging win nen bij Bazel met 1-3. G. Dendermonde kreeg een verrassend zware nederlaag te inkasseren bij Meldegem met 3-0. In derde provinciale was Lede in goede doen tegen een afgevend Lebbeke. De thuisploeg won ontegen sprekelijk met 1-3. Kang. Aalst won afgetekend de twee openingssets tegen Herzele B. Setstanden wa ren 15-7 en 15-0... jawel. Nadien ging het allemaal mis. Met 14-6, 14-16 en 12- 15 ging Herzele met twee punten aan de haal. Eksaarde haalde slecl één set uit haar konfronl e tie met L. St. Niklaas. M e, sele en V. St. Nikla j maakten er een lange aff ej re van. De bezoeksters ie Melsele wonnen tenslot e, met 2-3. Waasmunster w| te sterk voor Kruibeke (3-1). Temse B tensloi J" zette Stekene opzij met 0. Nog even terug bij heren in derde provincii waar G. Dendermon zondagavond St. Amam berg ontving. De thi ploeg verloor met 2-3 setstanden 11-15, 15-9. 8, 9-15 en 12-15. Jei,, Burm en Van Beveren ren de uitblinkers bij thuisploeg. (g< lftv Op het voorbije program ma stond er een aantrekke lijke affiche: de geburen- strijd tussen SINDA ST.- NIKLAAS en PARDAF KRUIBEKE. Uitslag 3-1. Dit derby dat gewoontege trouw in een geladen sfeer doorgaat, kende een vrij zenuwachtige strijd, vooral aan de zijde van de bezoek sters, die in het slechtste geval nog met degradatie perikelen kunnen gekon- fronteerd worden. De thuisploeg, reeds een zestal weken in een blakende konditie. nam in de begin- set rezoluut de teugels in handen en liet een verrast en weinig aktief Kruibeke geen schijn van kans (15- 6). Ook de tweede beurt kende een identieke aanhef (6-0, 11-7) maar Sinda ver loor toen alle koncentratie. De bezoeksters, bij wie Helga Van Put en Bea Ma- ris de toon aangaven, kwa men op gelijke hoogte en stevenden zelfs voorbij Sin- da (11-15). In de derde her neming werd Sinda aanvan kelijk in verdrukking ge speeld (0-7). Maar dan was de kous af. Er werd bij de lokalen orde op zaken ge steld. Coach Van Mieghem gebruikte zijn twee time outs en de taktiek werd aangepast: zonder veel franjes, fantazietjes, expe rimenten, drops maar recht op het doel af. Men scha kelde dus over naar het hoge passenspel en keihar de smashes om het grote Pardafblok te ontwijken. En het rezultaat bleef niet lang op zich wachten: van 0-7 naar 7-7. Pardaf lukte nog één schamel puntje en Sinda hamerde er maar duchtig op los. Setstand 15- 8. De vierde set ging verder zoals de tweede helft van de vorige set. Aanvallen en nog eens aanvallen. Sinda kende maar één parool! Pardaf verdedigde zich goed (10-3, 11-10) maar schoot wel tekort. Het werd 15-10 en meteen de zoveelste winst in suksessie voor de Wase damesploeg. Sinda zit nu werkelijk op rozen met dit talentrijk ge heel van twaalf speelsters waaronder een achttal die de leeftijd van 18 jaar heb ben bereikt. Voor Pardaf zit er, gezien de andere teams ook geregeld steken laten vallen, niet onmiddel lijk degradatiegevaar in, maar oppassen is toch de boodschap. Graag, om volle rust te hebben, toch nog een over winning. In zijn volgend treffen, te Neerpelt. zal Sinda, noodgedwongen, moeten experimenteren ge zien twee bazisspeelsters wegens examens drie we ken verstek moeten laten gaan. Niettemin zal Neer- pelt op zijn tellen moeten letten en een geladen Sinda mogen verwachten. Over ASTERIX KIEL- DRECHT kunnen wij zoals steeds vrij kort zijn. Deze maal 1-3 verlies tegen Meerhout. Was de beginset een maat voor niets (3-15) dan kende de tweede her neming een heel spannend verloop met Asterix licht jes op voorsprong maar Meerhout nam op het ge paste ogenblik het initiatief over (14-16). De verbetering in de twee de set. zette zich door in de volgende beurt waar Kiel- drecht meester was en dit ook liet uitstralen op het skorebord (15-8). Een ge brek aan weerbaarheid en konditie waren er de oor zaak van dat de laatste set niets meer dan een formali teit leek te zijn voor de bezoeksters (6-15). Maar hoe zou men tot pozitieve rezultaten willen komen als er niet of nauwelijks ge traind wordt door alle kernspeelsters samen... Temse Dames - ASUB 3-0 De Temse dames hebben in het vooruitzicht van de kwartfinale voor de Beker van België de maat geno men van hun tegenstrever. Het toeval wil immers dat de kompetitietegenstrever van verleden zaterdag ook de konkurrent is voor het doorstoten naar de halve finale. Het verschil is enkel dat het dan voor Temse een uitwedstrijd betreft. De Brusselse ploeg gaf in de eerste set de sterkste weerstand, maar naarmate de strijd vorderde en Tem se haar stempel meer druk te op de match via sterke aanvallen langs Godel Me lis, Lieve Van de Velde en Leen Schoenaerts, die Chris Hoogewijs verving, kon ASUB moeilijker een vuist maken. Ook Trui Van Severen kweet zich terdege van haar taak en hield de nestor van de Asub-ploeg volledig uit de wedstrijd. Deze 3-0 nederlaag (15-12, 15-8 en 15-9) was het eerste verlies zonder setwinst van de hoofdstedelingen. Het bleek dan ook een moeilijk te verteren hap voor ASUB. Zij konden zich moeilijk bij deze zware af straffing neerleggen en be gonnen de scheidsrechter lijke beslissingen op de korrel te nemen, hetgeen hun koncentratie op de wedstrijd sterk be ïnvloedde. Voor Temse was deze wed strijd een voorname les en op bazis van de uitslag en hun verrichting kunnen zij hoopvol het bekertreffen op 23-3 tegemoet zien. Maar een bekerwedstrijd is toch steeds iets apart en Temse moet zich wel hoe den voor overdreven opti misme want in Brussel h jr ben het de Waasland, nooit gemakkelijk gehad. Sollentuna, dat Temse i ,c schakelde in het Europ bekertreffen speelde Voorburg (Nederland) finale waaraan 4 te; deelnamen. De ZweeiLj, ploeg moest twee gekw ste bazisspeelsters verv gen en dat was net iets veel. Zij verloren tegen Italiaanse team met 3-1an De Hongaarse ploeg die gen een Duits team kwam was opvallend aan speelsters met grote stalte. Hun «Kleins speelster was amper 1. m. Blijkbaar krijgen daar meer trappen ond i de broek. r Seraing - Rapid St.-Niklaas 3-0 Hoewel de Rapid-boys hun zoveelste nederlaag van het seizoen opliepen en naar de onderste regionen van de klassering afzakken, is men toch niet zo terneergesla gen en heeft men er goede moed op dat de resterende wedstrijden nog enkele overwinningen zullen ople veren. De laatste prestatie op Seraing sterkt de Rapid- leiding in hun bewering: er is een merkbare kentering waarneembaar wat de inzet en spirit in de ploeg betreft. Tegen Opglabbeek werd er reeds beter gedraaid en ook nu schoot Rapid het best uit de startblokken (0- 6). Seraing, in de bekende Waalse furie-stijl, deed het tij in de kortste momenten keren (10-6). Daartegen over stelde Rapid al zijn volleybaltalent en haalde zodoende de eerste setbal (11-14). Een paar misser- tjes, vooral in de receptie en Seraing kwam op gelijke hoogte (14-14). En zo gin gen we punt bij punt voor uit, meestal in Rapids' voordeel (15-16, 17-18, 20- 20). Om aan de setbal te gera ken diende Seraing tot 21 te gaan terwijl Rapid de geboden kansen niet benut te. Meteen de langste set die Rapid ooit afhaspelde. Na een gelijkopgaande tweede beurt (10-10) her vielen de bezoekers in het zelfde euvel als in de begin set: door een te snel tempo werden fouten gemaakt in receptie als in opbouw. Het kostte hen de set waarna hun liedje ver uit was en meteen de geleidelijke wegdeemstering tot gevolg had. Nog even staken de Waaslanders de neus aan het venster (1-4) maar de veer was vrij vlug gebro ken, de fut er uit en meteen de wedstrijd aan zijn einde (15-6). Graag geven wij nog even mee dat er 2 scholieren de acht kernspelers moesten vergezellen om de voor wedstrijd te kunnen spelen. Een teken aan de wand dat ook daar wat hapert! Ge lukkig loopt het seizoen ver ten einde.dc tijd tot bezin ning breekt aan. Zaterdag komt kampioen-in-spe Zonhoven op bezoek. De armzalige prestatie (slechts 9 geskoorde punten) uit de heenronde indachtig, reke nen wij op een taaie weer stand van Rapid om ten minste één setje in de wacht te slepen. Afwachten maar. HB Heren 1ste Provinciale 15-03 20.00 Moerbeke - Zele 15-03 20.00 Bazel - Kang.Aalst 15-03 18.00 Zulte - St. Niklaas 15-03 17.00 Destelbergen - Temse 15-03 16.00 V.K. Aalst - Wondelgem Heren 2de Provinciale A 16-03 10.30 Zele - Kruibeke 15-03 20.00 Stekene - De Klinge 15-03 18.30 Lovendegem - Elversele 16-03 18.00 Kalken - Zomergem 15-03 16.00 Steendorp - Baasrode 15-03 17.00 Aalst - Oudenaarde Heren 3de Provinciale A 16-03 20.00 Dendermonde - Zelzate 15-03 20.00 Evergem - Wachtebeke 16-03 20.00 Kruibeke - Aalter 15-03 18.30 Kemzeke - Gent 16-03 19.00 Belsele - Kallo 15-03 18.00 St. Amandsberg - Zele Heren 4de Provinciale A 16-03 10.30 Hemelveerdegem II - Schelle 16-03 10.30 Ninove - Aaigem 15-03 10.00 Aalst Jun. - Meerbeke 16-03 15.00 Oudegem - Overboelare 15-03 16.00 Hofstade - Denderhoutem Heren 4de Provinciale D 15-03 18.30 St. Pauwels - Temse II 15-03 15.30 St. Gillis-Waas - St. Niklaas 15-03 15.00 Melsele - Waasmunster 16-03 10.30 Sinaai - Lokeren II Dames 1ste Provinciale 16-03 15.00 Denderhoutem - Watervliet 15-03 17.00 Stekene - Ronse 15-03 15.30 Gent - Oudenaarde 15-03 15.30 St. Gillis-Waas - St. Niklaas 15-03 19.00 Erwetegem - Zomergem 15-03 15.00 St. Amandsberg - Berlare Dames 2de Provinciale A 15-03 16.00 Lokeren - Zelzate 15-03 17.00 Moerbeke - De Klinge 15-03_ 17.00 A. Waarschoot - Bazel 15-03 19.30 Zele - Maldegem 16-03 17.00 Dendermonde - Ursel 15-03 16.30 Aalter - Baasrode Dames 3de Provinciale A 15-03 17.30 Geraardsbergen - Merelbeke II 15-03 17.00 Lebbeke - Aalst 16-03 10.30 Hofstade - Lede 15-03 15.00 Borsbeke - Oudegem Dames 3de Provinciale B 16-03 10.30 Eksaarde - Temse II 15-03 14.30 Stekene II - Nieuwerken 15-03 15.30 Kemzeke - V. St. Niklaas 16-03 10.30 Melsele - Waasmunster RT Lokeren - H Temse 3-1 Dat een scheidsrechter fouten maakt bij het beoordelen van fouten kunnen we aanvaarden. Hij is teslotte ook maar eens mens. Dat er hier door een uitslag op het bord komt die volledig in tegenstelling is tot het getoonde spel kunnen we echter moeilijk ver- vyerken. Tot in de 33e mi nuut was er geen vuiltje aan de lucht, toen kreeg de bezoekende ploeg een duidelijk geschenk van Appels - Volba 3-8 de ref. Hierdoor kwam er een onverwachte voor sprong voor Volba, dat tot dan goed de handen vol had met Appels. De tweede gerangschikte in de reeks had tot dan toe enkel de schade kunnen beperken, want het had beslist niet onverdiend geweest moest Appels voorsprong gehad heb ben op dat ogenblik. Met doelen van De Pelseneer en Van Cauwenberghe toonde Appels dat het ook in de wedstrijd was. Maar zoals we al stelden, een onverdiend toege kende strafworp kwam roet in het eten gooien. Met een ruststand van 2- 3 was echter nog alles mogelijk. Na de kam pwisseling was het Volba dat op korte tijd twee maal raak trof (51' min. 2- 5). Van den Steen kon milderen, maar toen was de Appelse kous af. Het kreeg geen duimbreed meer toe van ref Roose Het zat de thuisploeg dit seizoen niet altijd mee: in terne strubbelingen ontze nuwden de geest van het team! Ook in de afgelopen week had de leiding van Testa zijn spelerstroep bij eengeroepen om de vuile was eens buiten te hangen en mooi wit te maken. En blijkbaar met gunstig rezul taat! Die morele injektie heeft Testa nodig! Het serkt het vertrouwen tussen de spelers onderling en schept een sfeervolle en ka meraadschappelijke geest. Zonder de geblesseerde A. Raemdonck liep de thuis ploeg hard van stapel: via 6-1 en 12-4 werd in twaalf minuten tijd varr terrein ge wisseld (15-4). Testa deed vyat et wou met een flauw Hades dat nooit z'n draai vond tegen het variatievol en fris spelend Lokeren. De tweede set leek dezelf de weg op te zullen gaan: 4- 8-4, maar Testa viel plots stil! De spelverdelers ak teerden te voorzichtig, men nam geen overbodige rizi- ko's gezien de spelevolutie. Aldus kregen de aanval minder mogelijkheden variatie in hun aanvals troon te leggen Li scheepsbouwers profit* e den gretig van deze kans rcj stelden de bordjes in cv !e, wicht (8-15). Coach R. rs, man had z'n discipelen na hun verantwoordelijkh er gewezen: dat was te m 9 ken bij de volgende waar Testa z'n tegenst der zo maar van zich k schudde (5-1. 11-6 en 15- yi Zelfs een taktisch man ver van Jef Turck haa dj geen nut uit want T« n omzeilde dit knap door kele rotaties te wijzig Over de slotset kunnen kort zijn: de uitslag /W alles: 15-2! In Testa-kl - gen was men verheugd 0 de teruggevonden inzet B teamgeest! Bij Temse het gebrek aan vechtlust karaktersterkte op! overwinning typeert maals dat na een woordi wisseling een klinkende ge de beste remedie is. IK dc Moonen (Appels) bij het nemen 71 strafworp en ging hierdoor zenuw achtiger spelen. Veel bal verlies was het gevolg en in het andere kamp maakte men hiervan ge bruik om de afstand nog te vergroten. Men kreeg het in het bij Appels zo erg op de heupen dat men in het midden van de tweede helft vrijwel niets meer in de pap had te brokken. Toen de Ap pelaars dan toch terug in de wedstrijd kwamen, was er echter niets meer te redden. De afstand was niet te overbruggen en de puntjes gingen naar Volba. Met het einl van de kompetitie iU zicht, begint men I blauw-wit reeds te de ken aan het volgende si j() zoen en dit met de bes 0r voornemens. Zonder afbreuk te do4£J aan de verdienste van «anciens», kunnen w lU gerust zeggen dat de jo geren hebben bewezt V( dat men zeker moet rekL ning gaan houden ml t,ri deze groep van spelei jR wat de samenstelling va L.|, de ploeg betreft.

De Voorpost | 1980 | | pagina 36