Aangename wedstrijd Een zak ekerdoelpunten "i' Geschenken voetbal frïïei ieuwe winst voor [V. Aalst Gedaan voor H.B.C. Dendermonde litsluitend overwinningen Jeugdhandbal Handbalkalender ameshandbal orporatief voetbal: 100ste doelpunt "3TG 'oorposl - 14.3.1980 - 37 1e Nationale M e, >Jikla j nti Lebbeke - Flémalle: 33-23 ^cj dan 600 toeschouwers waren getuige van een iname wedstrijd om volgen. Het door degrada- edreigde Flémalle kon dank zij snel en gemoti- spel gedurende 40' een degelijk Avanti blijven eigen. Meer zelfs, het duurde 20' vooraleer 'teke na het openingsdoelpunt van De Batselier "jeuw aan de leiding kwam. Lebbeke, wellicht aan wedstrijd begonnen met een wat overdreven ertrouwen, speelde in de eerste periode eerder en aangezien de bezoekers opteerden voor een dekking op Ebel was het Flémalle dat langs Ito en Vandelli via 1-3 met 3-5 leidde na 10'. 13' gespeeld wees Het was dezelfde Ver- ujscorebord 5-7 aan en moesen die na 19' de kon alleen Ver- ploegen gelijk bracht (9- sen voor een degelij- 9). Ebel vanaf de 7-m lijn 1 tvanti repliek zorgen, en De Batselier brachten de score dan op 11-9 maar een weinig agres sieve Lebbeekse verdedi ging kreeg toch geen vat op het snelle en tech nisch sterke duo Tilman- Vandelli. Een licht ge kwetste keeper Mertens liet toen zijn plaats aan Nincovic maar echt Flé malle overspelen zat er toen nog niet in. Een toch wel aantrekkelijke eerste helft werd afgesloten met een 15-13 score. Na de rust leek de thuisploeg van plan Flémalle onmi- dellijk in de vernieling te zullen spelen. Ebel maak te er 17-13 van en een veel agressiever spelen de Lebbeekse verdedi ging geraakte eindelijk op peil. Toch ging het even mis voor de thuis ploeg die Flémalle tot 18- 16 zag naderen 10' in de tweede helft. Eddy De Smedt ging dan zelf het initiatief in handen ne men en dank zij vier opeenvolgende passen van de trainer-speler werd het 22-16 4' later. Meteen was de kloof nu definitief geslagen en aangezien De Smedt het tempo in zijn ploeg aan hield werd Flémalle nu duidelijk overspeeld. Vijf minuten voor het einde leidde Avanti met 29-20 en ondanks tijdens de laatste 5' de zogenaamde Lebbeekse schutters op de bank bleven werd het uiteindelijk 33-23. Lebbe ke blijft klaar voor de schok volgende week te Neerpelt al valt het wel op dat op sommige ogenblikken het ontbre ken van de nog steeds gekwetste Koen Verhof- stadt zich sterk laat aan voelen. Avanti: Mertens, Nincovic, Moonen, Cor- nelis, De Pauw, H. Maes 2, Ebel 10, De Batselier 6, Vermoesen 7, A. Maes 4, De Smedt 2, De Vlieger 2. Reserven: Avanti - Flé malle: 22-13 Rust: 11-4. Scoorden: H. Maes 6, Van Rompaye 3, De Pauw 3, P. De Smedt 1, Moyersoon 2, M. De Proft 3, J. De Proft 2, C. De Smedt 1, De Donder 1. EVA Nationale 1e Landelijke Tongeren - H.B.C. Dendermonde: 33-24 - E.V. Aalst: 11-23 in hekkensluiter Visé E.V. Aalst de kans j laten ontglippen om punten aan het to- toe te voegen. De Irachters lijken nu wel voorgoed op naar het behoud in ide nationale. Vooral de ploeg, volgens litter Verstraeten, nu geolied draait. Te Vi- weliswaar een vrij ;ke tegenstander, er zelfs uitstekend ieeld. Het ganse Een- :ht geheel speelde de en van het dak en nisator M. Bayens ide zich opnieuw de :e draaischijf. De gas ten die weliswaar de sco re openden na 3' konden slechts tijdens de eerste 10' gelijke tred houden met Aalst (2-2). Onder impuls van De Doncker werd het 2-5 na het eer ste kwartier en aan de rust leidde Eendracht reeds met 4-10. Ook in de tweede helft bleef Een dracht het hoge woord voeren en met doelpun ten van Van Malderen en M. Bayens werd het 5-16 na 42' spelen. E.V. Aalst, dat de overwinning niet meer kon kwijtspelen, vierde toen enigszins de teugels waardoor de thuisploeg iets meer in de wedstrijd kon komen. Met nog een kwartier te spelen leidde Eendracht met 6-16 en van dan af verliep de wedstrijd iets meer gelijkopgaand. De Doncker en Van Malde ren legden dan de eind cijfers vast. Scoorden: Steemans 4, De Doncker 7, Simal 1, Van Malderen 5, Van Den Bossche 1, M. Bayens 3, Behaege 2. Reserven: Visé - E.V. Aalst: 15-12. Rust: 7-8. Scoorden: G. De Jaegher 4, Van Den Bossche 5, Van Der Stock 1, Simal 1, De Coster 1. EVA 'tel— ,;,,t Landelijke llmar - Avanti Femina: 9-19 ~™I zwakke Stelmar werd I gemakkelijke prooi |»r het veel sterkere anti Femina. Nadat H. iyaert de score had bpend vanop de 7-m L kon de thuisploeg g gelijkmaken maar h ging het in een ruk r een 1-5 score. Even est Lebbeke toen om terugnemen waar- Stelmar kon gebruik a' ken om bij de rust tot te naderen. Lissens Bleyaert stelden middellijk na de rust Ie op zaken en via 4-9 ns rd het 7-13 10' in de -v aede helft Het mee rschap van Avanti Fe- na werd nu verder in M ers uitgebouwd zodat m 9-15 de 9-19 eindsco- werd bereikt. Avanti ist nina: Van Langenho- K. Van Damme 3, H. 5' yaert 8, Cools 1, Moo- in i, K. Biesemans 2, iia djohnson, Lissens 3, Meersman 2 R.B. Dendermonde Kraainem: 21-6 Duidelijke zege van een sterk spelend Dender monde dat nog voor een opvallend goed seizoen einde kan zorgen. Nadat Van Der Jeught de score had geopend dreven Me lis en opnieuw Van Der Jeught de score op tot 3- 0 vooraleer de bezoek sters keeper De Donder konden verslagen. Onder impuls van een raakwer- pende M. Wijnant 9 treffers - liep Dender monde gestadig verder uit om via 5-2 rust te be reiken met een 11-2 voor sprong. Na de rust werd het onmiddellijk 14-2 en een vlot spelende thuis ploeg dreef gestadig de voorsprong op. Via 17-4 en 19-5 werden de 21-6 eindcijfers bereikt. Scoor den: Van Der Jeught 4, Melis 1, Wijnant 9, Heir- man 1, 8roothaerts 2, Coen 3, Doorns 1. 2e Landelijke R.B. Dendermonde II - Anderlecht: 8-6 R.B. Dendermonde II boekte een tweede opeenvolgende zege, de ze maal ten koste van An derlecht. Na een gelijkop- gaande eerste helft werd de rust bereikt met een 3- 3 score. De bezoeksters kwamen het eerst aan bod maar langs Van Ransbeeck en I. De De cker als scoorders werd gelijke tred gehouden tot de rust. Onmiddellijk na de rust kon Dendermon de twee maal scoren (5-3) en deze voorsprong bleek later voldoende om de puntjes thuis te hou den De bezoeksters na derden nog tot 7-6 via een 7-m worp maar L. Van Ransbeeck stelde daarop de Dendermond- se zeqe veilig. EVA Na de nederlaag te Ton geren mag H.B.C. Den dermonde nu wel defini tief de promotie naar tweede nationale verge ten. Te Tongeren diende Dendermonde aan te tre den zonder W. Timmer man, B. Wuest en M. Van De Velde, maar of het ontbreken van deze spe lers alleen aan de oor zaak ligt van de afgete kende nederlaag is wel zeer twijfelachtig. Inder daad, de zwakte van de Dendermondse defensie kwam nog maar eens tot uiting en de 33 toegesta ne doelpunten spreken voor zichzelf. Deze maal gaat het keepersduo Quisquater-Van Damme ook niet vrijuit. Dender monde werd van bij het wedstrijdbegin op ach terstand geplaatst en nooit slaagden zij erin aan de leiding te komen. Na 5' stonden de ploegen weliswaar nog gelijk (2-2) maar er was amper een kwartier gespeeld als Tongeren reeds een 9-5 voorsprong had opge bouwd. Van Cauwen- berghe 12 doelpunten trachtte nog wel de Dendermondse kansen gaaf te houden maar via 11-8 na 23' werd de rust bereikt met een 16-12 score. Tijdens de eerste 5' van de tweede helft klampte Dendermonde nog even aan (18-15) maar daarna werd de ka- tastrofe voor de H.B.C.- ers duidelijk. De Dender mondse verdediging bleef flateren en via 20-15 ging het naar 24-18 een kwartier voor het einde. Tijdens de laatste 15' ge beurde er niets meer het vermelden waard, de 32- 24 nederlaag spreekt voor zichzelf. Dender monde: Quisquater, H. Van Damme, Kerremans 1, De Nil 4, Batselier, De Bock 1, Segers 3, Ver- leyen 1, Gyssels 2, Van Cauwenberghe 12. Reserven: Tongeren H.B.C. Dendermonde: 17- 24 Na een gelijkopgaande eerste helft (9-9) steven de leider Dendermonde nog naar een ruime zege. Scoorden: Van Hout 5, Van Der Veken 6, De Proft 2, Bouteille 2, Gyssels 2, Van Kerckhoven 2, Ver- leyen 3, Kerremans 2. Rosis Aalst - Ajax Lebbe ke: 14-26 Een zeer zwak spelend Rosis Aalst kon op geen enkel ogenblik de indruk geven Ajax te kunnen be dreigen. De Lebbeke- naars, zoals gewoonlijk taktisch erg gedicipli- neerd spelend, kwamen tijdens de eerste helft onder impuls van een uit stekende M. Huyck via 2- 5 en 3-12 met 4-14 voor. Na de rust kon Rosis iets meer in de wedstrijd ko men maar een goede T. Dierickx in het Ajax doel, hield het hoofd koel. Dirk Huyck, ook opvallend trefzeker, zorgde voor een 10-19 score na 38' spelen en een toch wel zwak spelend Rosis kon slechts sporadisch de Ajax defensie verschal ken. Scoorden: Ajax Leb beke: M. Huyck 7, D. Huyck 8, Hendrickx 6, Van Medegael 1, Vermei- ren 2, Jacobs 1, Van Geel 1. Reserven: Rosis Aalst - Ajax Lebbeke: 9-28 Onder impuls van J. Beeckman bereikte Ajax de rust met een 4-12 voorsprong. Scoorden: Ajax: Beeckman 9, Hol- brecht 6, D. Vermoesen 5, Colman 2, Verhaeven 1, Hofman 1, M. De Decker 2. EVA Avanti Lebbeke maakte er opnieuw een spektakelstuk van. 2e Landelijke S.K. Grembergen - S.P. Wevelgem: 18-19 I de heide bekerkompeti- in het Durme-Waas- I werd er zaterdag fors ftehaald door de aanval- Daarbij moet nog ge- jtld worden dat de teno- i Uco en Telelcc allebei ig een zondag mochten Knalden Moderna, i en FC Boel op eigen I raak. dan zorgde Me zelf op verplaatsing «r een forse stunt fctallos dat ook in de fmpetitie een voortreffe- |ke indruk liet. ging bij Tapo biezonder sterk van jan in de bekerkompeti- Vapo kon wel een uur Xl meespelen maar in sensationele slotfazc Bfdcn de gastheren volle- Ik weggedrukt. Aanvan- plijk liet het wedstrijdvcr- jmp evenwel een andere wending veronderstellen. Na een verdeelde eerste helft mocht Mctallos met een 0-1 voorsprong gaan rusten via een treffer van Van Cleemput. Kort na de rust bracht Van de Moortc- le de gasten blijkbaar bui ten schot. Maar Vapo klampte aan en kon gelei delijk meer greep op de wedstrijd krijgen. Even voor het uur konden de lokalen zelfs milderen langs Mario Van Bruysscl. Liven later knalde een loka le verdediger in eigen doel wat voor Metallos het sein was om nog door te duwen en met twee treffers van Van de Moortele nog bru tale cijfers op het bord te knallen. Was Desatex één der bete re ploegen in de afgelopen kompetitie dan speelde het team op Moderna duidelijk beneden peil. De gastheren konden Desatex dan ook doorlopend in het defensief dringen en nog voor het half-uur hadden Beeck man, Van Riet en De Leeuw Moderna definitief buiten schot gebracht. Na de rust bleef Moderna rustig domineren maar de stand bleef ongewijzigd. In de bekerkompetitie voor de Trofee De Wit had Eksa Oude Brug geen proble men met Ourson. In nau welijks 10' tijd lukte De Pagic een zuivere hattrick terwijl Ronny Maseelc na de rust de stand uitbouwde tot 6-0. Scholieren Avanti Lebbeke - Olse Merksem: 17-18 Na een prachtwedstrijd hebben de ongeslagen leiders uit Merksem de 2 punten uit Lebbeke mee genomen. Gans de wed strijd door bleven de twee ploegen in mekaars vaarwater en slechts in de laatste 10', wanneer Avanti 2 uitsluitingen aangesmeerd kreeg, kon Olse de basis leggen voor de overwinning, een ultieme press van de Leb- bekenaars ten spijt. Via Joris De Pauw en Mare De Proft, de 2 uitblinkers bij Avanti, kon de thuis ploeg bij de Antwer penaars blijven en er was zelfs een uitstekende keeping van «vedette» Staessens (2 penalty's) nodig om Olse in de match te houden. Rust 6- 6. De eerste 5' van de 2e helft waren volledig gelijkopgaand (11-11) moment waarop Verhey- den en De Smet K. uitge zonden werden en de Merksem-boys tot 12-16 konden uitlopen, dit vooral onder impuls van K. Baelus. De laatste 5' schakelde Avanti over naar een wanhopige press die de Lebbeke- naars niet het verdiende gelijkspel opleverde. Avanti: Schellekens-Tol- lenbeek, De Smet H. 1, Van Gucht, Verheyden, Van Den Broeck, De Smet K., Maes 2, Van Damme, De Proft 11, De Pauw 2, Verguit 1. Merksem: Bae lus 8, De Vester 4, Wens 3, Bes 2, De Swert 1 Miniemen Avanti Lebbeke - Ajax Lebbeke: 6-13 Verdiende overwinning van de Ajax-miniemen die het veelvuldig balver lies en het missen van de open kansen van de Avanti-jongsten afstraf ten en met rust al met 2-7 leidden. De 2e helft was meer gelijkopgaand, maar een goede Ajax- verdediging en dito kee ping hielden Avanti op een veilige afstand. Avanti: Van Hove, Cos- tanzo. De Proft 2, Van Biesen 1, Vlassenroot 1, Cardon 1, Van Ransbeeck 1, De Visscher, Walrae- vens, De Pessemier, Huyck, Keppens Ajax: Wesemael 4, De Sadeleir K. 2, De Saedeleir D. 5, De Decker 1, Michiels 1. Kadetten Avanti 2 - Buggenhout: 24-21 Goede wedstrijd van Buggenhout dat na een mindere eerste helft veel agressiever verdedigde en beter combineerde en alzo een falende Leb beekse verdediging bijna de das omdeed. Rust 14- 6. Avanti: Martens, Ruys- bergh 6, Sanders 1, Sme- kens 3, Verbeeck 5, Vlas senroot, Hertsens 5, Van Den Broeck 3, Bosteelsl. Buggenhout: Sekkouri 5, Van Damme 3, Bouazzou- ri 7, Rents 6. Oefenwedstrijd Avanti 1 (kadetten) - Kon. At. Dinant (scholieren): 21-21. Martens, Daelman 5, Van Gucht 7, Van Langenho- ven. Van Onsem 3, De Ridder 4, Waumans 1, Pa rijs 1. Volgend weekeinde Kadetten Zat. te 16 uur Scaldia - Avanti 1. EVA Heren 1e nationale 16/3 te 15 uur Sp. Neerpelt - Avanti Lebbeke. 2e nationale 15 3 te 20.45 u. E.V. Aalst - Kraainem. Ie landelijke 16/3 te 16 uur Heist - Dendermonde 16'3 te 17.30 u. Rosis Aalst - Heusden 16 3 te 20.15 u. Ajax Lebbeke - Hecerna 2e landelijke 15/3 te 19.15 u. D.B. Zwijnaarde - S.K. Grem bergen. 3e landelijke 16/3 te 13 uur Spartacus - Temse. Dames 1e landelijke 15/3 te 18.15 u. E.V. Aalst - Aalst Sportief 15/3 te 17.15 u.: Duffel - Avanti Femina. Na een volledig gelijkop gaande wedstrijd kon de thuisploeg minder dan 2' voor het einde op voor sprong komen (18-17). De wedstrijd leek be slecht maar G.S.K. liet toen op een onbegrijpe lijke wijze nog de punten ontglippen. Een onoplet tendheid in de verdedi ging en het werd 18-18 en wanneer de thuis ploeg dan balverlies leed konden de bezoekers nog een penalty afdwingen waardoor G.S.K. zelf de troost van een gelijkspel moest ontberen. De Westvlamingen voelden zich uiteraard heel geluk kig met dit G.S.K. ge schenk. Onder impuls van een raakwerpende Trienpondt leidde Grem bergen met 4-2 na 10'. S.P.W. stelde gelijk aan het kwartier en de eerste helft werd afgesloten met een 8-9 score. Onmiddel lijk na de rust zorgden Van Haute en Trienpondt voor 11-9 maar via 11-13 werd het laatste kwartier aangevangen met een 14-14 score. Opnieuw nam G.S.K. voorsprong (16-14) maar hoe zij tij dens de laatste minuten de overwinning weg schonken schreven wij reeds. Grembergen: G. Mannaerf, Van Haute 4, Trienpondt 12, De Brae- ckeleer, P. De Swaef, Dauwe 1, St. De Swaef 1, Heirman 1, Rosseel. Brabo Denderbelle - H.C. Leuven: 24-26 Brabo Denderbelle liet een enige kans ontglip pen om met de zege aan te knopen. Ondanks men eens te meer geen be roep kon doen op som mige basisspelers leek tijdens de eerste helft de zege duidelijk binnen schot. Na 5' was Brabo tot 3-1 uitgelopen en via 10-8 en 12-11 werd de rust bereikt met een 16- 14 voorsprong. Onmid dellijk na de rust leek Leuven toch met te bege ven (17-17) maar onder impuls van Dirk Uvtter- sprot bouwde Brabo een 20-17 voorsprong op. Toen bleek duidelijk dat het Brabo mangelt aan maturiteit en leiding. Er werd meer gediscuteerd dan aandacht aan hel spel geschonken en 10' voor het einde was het Leuven dat met 21-22 cij fers leidde. Via 23-23 werd het dan 24-23 voor de thuisploeg enkele mi nuten voor het einde en toen liet Denderbelle de zege nog ontglippen. Scoorden: Heuvinck 4, D. Uyttersprot 8, Verpoest 4, D. Uyttersprot 6, Van Lenbergen 4. Hakelo - Sparta Aalst: 24- 28 Gemakkelijker dan de uit slag laat vermoeden boekte leider Sparta een verdiende zege. Vooral tijdens de eerste helft overklasten zij hun tegen standers die na een kwar tier reeds met 3-7 in het krijt stonden. De Sparta verdediging met de we- deroptredende H. Van Der Meersche bleef goed gesloten en in het doel deden zowel P. Kieckens als W. Van Delsen goed werk. Met een 8-16 rust stand was de winnaar reeds gekend. Tijdens de tweede helft speelde Sparta duidelijk minder gekoncentreerd zodat Hakelo nu meer in de wedstrijd kon komen. Sparta bleef echter het wedstrijdgebeuren be heersen en via 20-26 10' voor het einde werd de 24-28 eindscore bereikt. Scoorden: W. Bomon 9, Van Der Meersche 4, G. Mens 6, J. Bomon 1, Ver- bestel 3, K. Bomon 2, S. Bomon 1, G. Bomon 1, F. Bomon 1, Anderlecht - Jochewoa Aalst: 19-20 Eigenlijk vrij onverwacht kon Jochewoa het op de derde plaats geklasseer de Anderlecht in eigen zaal verslagen. De jon gens van W. Verlé moes ten tijdens de eerste helft enigszins onderdoen voor een agressiever thuisploeg zodat de rust aanbrak met een 11-9 score. Na de rust werden de rollen dan omgekeerd. Nu was het Aalst dat An derlecht onder sterke druk zette en een tiental minuten voor het einde was Jochewoa erin ge lukt 4 doelpunten voor sprong te nemen. Een verstandig spelend Jo chewoa vergenoegde er zich daarna mee de over winning veilig te stellen Scoorden: Eckeman 4, Van Der Stappen 5, Die- pendaele 1, Verheyen 3, De Vuyst 7. EVA Buggenhout - Opdorp 6-2 In de zondagvoormiddag gespeelde wedstrijd tussen de invallersteams van Spar ta Buggenhout en gebuur Opdorp skoorde Bieseman het honderdste doelpunt van zijn ploeg in de aan gang zijnde compagnc. Achiel Verheyden opende de skore doch Opdorp re- plikeerde l-ll Bieseman legde hierna het honderdste doelpunt in het net waarna Van den Drics- sche net voor rust 101 liet optekenen. Na de pauze waren Ver- gauwen. Verheyden en Bieseman nog goed voor 6- 2 want onmiddellijk na de hervatting was Opdorp tot 3-2 teruggekomen, (gdp)

De Voorpost | 1980 | | pagina 37