Albert Schelfaut, Oostvlaamse nummer I De laatste loodjes St.-Niklaas A naar veilige haven oami Herleving A laat Drive kansloos «Herve»: St.-Niklaas verwacht U ttWKUsÈl Nationale Dameskompetitie Regelmatigheidskriterium «De Voorpost» 38 - 14.3.1980 - De Voorpost St.-Niklaas A, vorig sei zoen revelatie in tweede nationale, heeft het ditmaal vrij moeilijk om zich te handhaven. niettegen staande met Alex De Wart versterking voor de basi- sploeg werd aangevoerd. Het is geen geheim dat St.- Niklaas A in de zwaarste reeks van Tweede nationa le terecht is gekomen. Dit alles heeft tot gevolg dat zelfs met een Albert Schel faut als kopman het voor St.-Niklaas A een bijzon der moeilijk seizoen is ge worden. Pe 21-jarige laatstejaars in de Germaanse filologie en enige B-O in Oost-Vlaan- deren drukte voor het eerst de tafeltennisschreden van papa André in het seizoen 1972-73. Het werd uiter aard een start als niet-ge- klasseerde in derde provin ciale. Op het einde van het sei zoen kreeg hij zijn eerste klassement toegemeten D4. De twee volgende ja ren trad Albert reeds op in de A-ploeg van St.-Niklaas waarmede hij aan het einde van het seizoen 1974-75 als C6 kampioen werd in eer ste provinciale. Het ging toen verder bergop en na een verblijf van drie jaar in derde nationale klom Al- bert Schelfaut naar tweede nationale (kompetitie 1977- 78). In die periode verloor Albert Schelfaut als B6 slechts één en als B4 twee wedstrijden. Het eerste jaar in tweede nationale leverde de St.- Niklase kopman een nieu we promovering op. Ge stan als B2 brachth hij het tot de vijfde beste indivi duele prestatie in de reeks zodat hij als BO werd ge rangschikt, wat betekent tussen de 25 best gerang- schikten in het land. In het aan de gang zijnde kam pioenschap blijft Albert Schelfaut het doen ondanks het feit dat de ploeg in haar geheel niet zo goed draait. Tot op heden verloor Al bert Schelfaut vijf wedstrij den op de 72. Dit brengt hem natuurlijk opnieuw in de top van de rangschik kingstabel in tweede natio nale. Wanneer we zijn prestaties op individueel vlak bekij ken. zien we dat hij de jongste vier jaar Oost- vlaams kampioen van de reeks B is en vorig jaar vierde, was in het regelma tigheidscriterium Donnav- Stiga. Vorig jaar eveneens eindigde Albert op de zes de plaats in de rangschik king «Prestaties» met o.m. overwinningen op de A- spelers als Schalley. Van Krieken en Bekaert. Om het seizoen 1978-79 af te ronden werd Albert Schel faut dan nog derde in het nationaal kampioenschap van de reeks A. dit na Na- ssaux en Walter Dugardin. Tijdens het aangang zijnde seizoen bracht de Oost vlaamse nummer 1 reeds het nationaal kriterium van de eerste divisie op zijn naam. Dit opende een mo gelijkheid tot deelname in de superdivisie, welke de tien beste Belgische spelers verenigt. Hierin kon Schel faut zich evenwel niet waarmaken want in de lo ting die over de toewijzing van de vrijgekomen plaats diende te beschikken ken de Eric Lorand meer mee val. Ondertussen kwam de lijsttrekker van de tafelten nissport in Oost-Vlaande- ren ook uit met de Belgi sche selectie tegen Frans- Vlaanderen en in de inter nationale kampioenschap pen van Engeland voor spelers beneden de 21 jaar. Naast de reeds zwaar bela den interclubkalender, kampioenschappen en al lerlei tornooien pakt Al bert Schelfaut regelmatig uit met demonstratiewed strijden. samen met de onverslijtbare Norbert Van de Walle die trouwens sinds geruime tijd zijn we kelijkse trainingspartner geworden is. Om nog even bij het lopend seizoen te blijven. Ook tijdens de voorbije maanden moesten verschillende topspelers eraan geloven o.a. Norbert Van de Walle (A2) Didier Leroy (BO) Emiel Van Krieken (BO) en Thierry Cabrera (B2). Dat men ook buiten Oost- Vlaanderen belangstelling heeft voor de prestaties van Albert Schelfaut kan wor den opgemaakt uit de aan biedingen welke hij reeds kreeg o.a. vanwege de eer- steklasseklubs Salamander Mechelen, Palette Ham, de klub van nationaal kam pioen Daniel Nassaux en momenteel leider in eerste nationale. Ook uit Neder land vanwege St. Aloysius Graauw werden reeds voorstellen geformuleerd. Wat Albert Schelfaut ook zinnens is te doen met het oog op volgend seizoen. Feit is dat we een hele eind moeten teruglopen om nog een BO onder onze Oost vlaamse spelers te hebben, die het in en voor de pro vinciale wist waar te maken. We zijn tevens de mening toegedaan dat eens Albert Schelfaut van de studies zal zijn verlost, de weg naar de top-tien in Belgie voor hem moet openliggen. Krijgen de veteranen enke le weken rust dan start men bij de heren voor wat men de laatste ronde zou kun nen noemen. Immers de eindronden buiten be schouwing gelaten, blijven precies nog drie speeldagen over. Die krijgen we nu. Tweede plaats blijft mik punt voor Herleving en Kieldrecht In de hoogste provinciale afdeling is de strijd voor de titel reeds een tijdlang ge streden. De klubs zijn ook belangstelling gaan beto nen voor de ereplaatsen en dan vooral voor de tweede plaats, momenteel ingeno men door Drive A. Herle ving A heeft enkel één puntje achterstand op de fanionploeg uit St.- Amandsberg terwijl Kiel drecht A ook goed gerang schikt staat om in de laatste weken voor nieuwe sensa tie te zorgen. St.-Niklaas C en Melsele A kunnen even eens nog wat aan hun rang schikking doen. In tweede provinciale blijft de strijd voor het behoud de grootste aandacht opei sen. Melsele B. op ver plaatsing bij Elckerlyc A. kan voor een verrassing zorgen en zulks zou de defi nitieve beslissing inzake het degradatievraagstuk kun nen brengen. H.K Hamme A kan de spanning er mo gelijks nog inhouden, maar met Eikenlo Eeklo B op bezoek wordt het een moeilijke opdracht. Patro Tivoli A kan een helpende hand reiken door bij Pacem Maldegem A te winnen maar rechtstreeks punten veroveren om het behoud te verzekeren dienen zowel de Melselenaars als Ham- menaars zelf te doen. In derde provinciale is de spanning verre van gewe ken. Herleving C. leider in derde B, gaat op bezoek bij Wetteren A en de opdracht luidt «Winnen». Eigenlijk hopen de Dendermonde- naars dat Small Street Gent D, de enige ploeg die nog roet in het eten kan gooien. een steek zou laten vallen bij Reinaert A dat vecht voor zijn behoud. Elcker lyc B, aan huis. en de C- ploeg. op verplaatsing bij Drive E. hopen te beves tigen wat de jongste weken werd gepresteerd. Dit zou voor de Aalsterse ploegen de zekerheid kunnen ople veren inzake het behoud voor hen die er thans nog aan twijfelen wacht de op luchting dit weekend. In derde D zal Kemzeke A ook na de 16de speeldag op achtervolgen aangewezen blijven. Meer nog Kiel drecht B, leider in de reeks, kwam vroeger dan voorzien, achter de tafels tegen St.-Niklaas E, waar bij voor de gelegenheid Krista De Boes werd opge steld. Patrick De Witte en Franky Dillis gingen er nog eens extra tegenaan en dit resulteerde in maximum- winst. Stefan Bleyenbergh en Eric De Witte dienden enkel voor Krista De Boes te buigen Franky Van de Moortere. Pierre Wuytack en Stefan Geussens kregen een nul toegemeten. Kiel drecht werkte ook de 17de speeldag af, dit ingevolge onbeschikbaarheid van zijn lokaal op de voorziene speeldag. Met Beveren A op bezoek waren de zenu wen vrij gespannen. De ploeg van Paul Vennens heeft geruime tijd de lei ding gehad en slaagde er in de andere kanshebber Kemzeke A ten val te bren gen. Zover lieten de Kiel- drechtenaars het niet ko men. Stefan Bleyenbergh vloog er flink in en trok Patrick De Witte en Franky Dillis in zijn spoor mee. Enkel Eric De Witte bleek enige moeite tot volgen te hebben. Uiteindelijk werd het toch 12-4 en hierbij kan gesteld worden dat Bruno Matthijs, de beste bezoe ker is gebleken. Voor Ven nens en De Scheemacker zat er blijkbaar niets in, terwijl Wilfried Heyrman er enkel in slaagde de eer te redden. Kieldrecht wacht nu enkel nog de wedstrijd tegen St.-Niklaas F. Deze mag uiteraard geen proble men opleveren. Men kan bijgevolg de champagne koelen. Beslissing verwacht in vier de E In vierde provinciale wordt het een beslissende dag voor Patro Tivoli B en Her leving D. De Hammenaars hebben twee punten ach terstand op Dendermonde dat aan een gelijkspel zou den genoeg hebben om voorop te blijven. Aan spanning zal het bijgevolg niet ontbreken. Af te wach ten valt natuurlijk met wel ke ploegen zal worden aan getreden. In de A reeks staat leider Beveren C een uitwedstrijd bij Melsele F te wachten. Negende internationaal Pol- dertornooi te Kieldrecht Op 7 april, paasmaandag wordt in de nieuwe ge meentelijke sporthal te Kieldrecht. Tuinwijk, het negende internationaal Albert Schelfaut. op de Oostvlaam Sint-Niklaas. kopman en r se spelerslijst. dw Poldertornooi gehouden. Dit tornooi richt zich tot de heren en dames tot de reeks C. aangesloten bij de KBTTB of een door de ITTB erkende groepering. Het tornooi wordt betwist op 10 tafels en traditiege trouw wacht de laureaten een reuze-prijzentafel. Bo vendien komt het 9de In ternationaal Poldertornooi van Kieldrecht in aanmer king voor «Het regelmatig- heidskriterium DE VOOR POST». Ten teken van propagan wordt een reeks niet-aj B geslotenen voorzien. In a B volgende bijdrage brcna we meer inlichtingen oij B dit negende internationl C Poldertornooi te Kjl C drecht. c Herleving A ontving tij dens het voorbije weekend het bezoek van Drive St. Amandsberg, dat vorig sei zoen nog in tweede natio nale uitkwam. De Dender- mondse meisjes namen de gelegenheid te baat om er "*nog eens sterk tegenaan te gaan. Linda en Gerda Van Langenhove wonnen het dubbel en hierna zouden de Herlevingdames het ook op individueel plan weten waar te maken. Myriam Macharis kwam weliswaar moeilijk op dreef maar bracht het vooral tegen M. De Wart tot een zeer fraaie prestatie. Net als Gerda en Linda Van Langenhove won ze trouwens haar drie wedstrijden, zodat uitein delijk nog forfaitcijfers op het bord kwamen. St.-Ni klaas langs zijn kant haalde het eveneens met 10-0 van HNO Gent, zodat Linda Cordemans en haar ploeg genoten op vijf punten tweede blijven achter Her leving A. De Herleving B ploeg was op bezoek bij Sleidinge en hier waren na tuurlijk geen winstpunten weggelegd voor de Dender- mondse meisjes. Monique Dequesne, Annie Van Hauwermciren en Marijke De Saedeleer gaven de thuisploeg moedig repliek en zoals gebruikelijk werd de eer door een sterk in vordering zijnde Monique Dequesne gered. Met nog vier wedstrijden voor de boeg zit het be paald goed voor Herleving A. dat zich nu stilaan mag gaan voorbereiden op een verblijf in tweede nationa le. Het zal de eerste streek- ploeg zijn welke tot de ho gere dames reeksen door dringt. We denken niet dat Albert Schelfaut en zijn maats za terdagavond na afloop van de wedstrijd op Alpa Brus sel in één ruk huiswaarts zijn gekeerd. Door de volle inzet bij de Brusselse klub te gaan weghalen zit St.- Niklaas A immers op ro zen. Het behoud in tweede nationale is veilig gesteld. Zonder bepaald te gaan wanhopen, was men zich bij St.-Niklaas toch reeds vragen gaan stellen. Een paar malen was het immers misgelopen, ook al tapten Albert Schelfaut en Carl Van Camp voor de gele genheid uit het beste vaat je. Dat men uitgerekend tegen Hofman, Bertrand, Van der Meiren en Van den Heede de beslissende punten zou binnenhalen, hadden weinigen verwacht. Albert Schelfaut pakte bij Alpa zijn traditionele vier op vier. Carl Van Camp vond minder zijn draai, maar Alex De Wart greep de kans om in deze belang rijke wedstrijd op het voor plan te treden. Hij won tegen Van den Heede en Van der Meiren. Ook Wal ter De Cock spande zich tot het uiterste in en zijn winst tegen Van den Heede (B6) leverde voor St.-Niklaas het negende punt en de volle inzet op. Het zal voor voorzitter Có- lyn en zijn medewerkers een opluchting zijn ge weest. De ganse ploeg mag geciteerd voor de inzet, et) nu de spanning inzake het behoud eraf is kunnen nog enkele fraaie resultaten uit de bus komen. Voor St.-Niklaas B. in der de nationale C, verliep h minder goed. Met Van D Veken op bezoek wist m trouwens waar men aan q was. Wie zou tegen dq kampioenenploeg de a weten te redden? Men a het bepaald niet zittd Herman Snellings. die tot heden weinig heeft u terecht gebracht, bleek komst van de Antw penaars te hebben uitgel zen om ujit zijn kramrr te schieten Hij klopte Bi dry en Wuytens. Uiteim lijk volstond de ophefn kende prestatie van H man Snellings niet om op zaken te stellen. I werd 2-14 zodat het nu erg moeilijk wordt om nog te redden. Misschi kan tijdens het volge weekend een stap in goede richting worden zet bij Panthéon C. Iedereen herinnert zich nog de wedstrijd Herve - St.- Niklaas A van op 1 decem ber 1979. De Walen heb ben zich toen niet alleen in de onsportieve zin doen op merken maar vestigden een rekord inzake onsportivi- teit. die een federale in greep had verrechtvaar- digd. Werkelijk onbeschoft wer den de Waaslanders er be handeld. Nooit voorheen werd een dergelijk gebrek aan sportiviteit opgete kend. Hetzelfde Herve komt za terdag te St.-Niklaas op be zoek. Bij St.-Niklaas is men terecht 1 december NIET vergeten. De Waas landers willen evenwel niet de weg op van de onspor tieve Walen. Eerder willen ze op een faire manier to nen de beteren te zijn. De ruim honderd aanhan gers die regelmatig de thuiswedstrijden van de St.-Niklase A -ploeg bijwo nen, hebben elkaar rendez vous gegeven in het lokaal van St.-Niklaas om 19 uur. Waar de Walen in de heen ronde tekort schoten, wil St.-Niklaas bewijzen dat een wedstrijd enkel achter de tafels gewonnen worden Herve mag zich aan een sportieve weerwraak ver wachten. 2e Tussenstand na de 15de speeldag en hel Herlevingtornooi HEREN B 1 Albert Schelfaut, St.-Niklaas 2. Carl Van Camp, St.-Niklaas r ;3. Alex De Wart, St-Niklaas DAMES B 1Krista De Boes. St.-Niklaas HEREN C 1 Dany Vermeulen. Herleving 2. Gunter Van Puymbroek, Kieldrecht 3. Vic Eylenbosch. Herleving 4. Eric Verstraeten. Melsele 5. Mcssagie Frans. St.-Niklaas 6 J Icdwig Ammelinckx. St.-Niklaas 7. Walter De Vock, St.-Niklaas 8. I lubert De Wilde. Kieldrecht 9 I lerman Snellings, St.-Niklaas IIKRI N D f l.uc Struylaert, Kieldrecht 2. Karei Mestdagh, Herleving 3. Gunter Corryn, St.-Niklaas 4 Regie De Neve, St.-Niklaas 32 p 23 p. 4p. 5. Jozef De Maeyer. Herleving 6. Erich De Clercq. Kemzeke Armand De Coene, Kemzeke 8. Stefan Bleyenbergh, Kieldrecht 9. Luc De Bosschere. St .-Niklaas 10 p. 10. Roland Smet. Kemzeke 11. Dirk Van Damme. Herleving Mare De Keyzer. Patro Tivoli 2' P- Marc Van Rossem. Wetteren -6p. i4 Herwig Van Doorselaer, Wetteren J2 p' Roger De Wolf. Elkerlyc P Franky Dillis, Kieldrecht P- Eric De Witte, Kieldrecht P' Hubert V. Langenhove, Herleving 10 p Mario V.D. Kelen, Kieldrecht OP- 20. Kristiaan Kinck. Elckerlyc 5 P- Dirk Yvens, Beveren 22. Frans De Scheemacker. Beveren 31 p. Benny V.D. Hende. Kieldrecht 30 p, Bart Geussens, St.-Niklaas 27 p. Detlef Steiger, Herleving 26 p. Jozef V. Cauwenberghe, Patro Tivoli 25 p. 23 p. 23 p. 22 p. 21 p. 20 p. 19 p 19 p. 19 p. 18 p. 18 p. 18 p. 18 p. 18 p. 18 p. 17 p. 17 p. 16 p. 16 p. 16 p. 16 p. 16 p. 26. Patrick De Witte. Kieldrecht Mare Fleurinck. Elckerlyc Marcel De Bruyne. Herleving Paul Pauwels. Elckerlys Jean Boudou. Herleving Eric Pauwels. Elckerlyc Walter Heyrman, Beveren 33. Pierre EEmans. Herleving Paul Geyselinck. Elckerlyc Guido Verstraeten. Melsele Jan Van de Velde, Vlierkouter 37. Jozef V.D. Plas. Wichelen Dirk V.D. Schueren, Elckerlyc Rik De Bock, Elckerlyc Maerevoet Werner, Temse Pierre Wuytack, St.-Niklaas 42. René Braem, Melsele Paul Vennens, Beveren Gilbert De Smedt. Lebbeke Braem Ronny, Melsele Wim De Ruysscher, Lebbeke Raf Verstraeten, Melsele J P. Leclercq. Melsele Tony Van Landeghem. Temse Romain Staes. Haasdonk Paul De Cock. Wetteren Paul De Schoesitter, Patro Tivoli Roger Tecqmenne. Herleving 54. Frans Van Dender. Patro Tivoli Guido Ring. Herleving Eric Vereist. Melsele Paul Van Doorselaer. Wetteren Peter V. Vaerenbergh. Haasdonk Johnny Boel. Temse Rudy Felix. Beveren 55. Van Osselaer Jo. Beveren Peter Daems, St.-Niklaas Jaak Boeyckens, Elckerlyc Heren niet-geklasseerden 1. Jozef Michem, Herleving 2. Bruno Matthijs, Beveren 3. Stefan De Groeve. Kieldrecht 15 p. 15 p. 15 p. 15 p. 15 p. 15 p. 15 p. 14 p. 14 p. 14 p. 14 p. 13 p. 13 p. 13 p. 13 p. 13 p. 12 p. 12 p. 12 p. 12 p, 12 p. 12 p. 12 p. 12 P. 12 p. 12 p 12 p. 12 p. lip. lip. lip. lip. Up. lip. lip. I0p. 10 p. lOp. 31 p. 28 p. 25 p. Wilfried Heyrman. Beveren 5. Mare Schuddinck. Wichelen Paul Hofflinck. Elckerlys Lieven Peeters. St.-Niklaas Pierre Cleys, Beveren 9. Peter Weekers, Melsele 10. Danny De Maeyer. Kieldrecht Marc Van Damme. HK Hamme 11. Alain Cryns. Wetteren 12. Mare Vandermeiren. Herleving 13. Hubert De Gendt, St.-Niklaas Marcel De Wilde, Haasdonk Chris V. Cauwenberghe. Patro Tivoli 16. Eric V.D. Eysen. Haasdonk I 17. Mare Engels, Melsele 1 J.P. De Rouck, Melsele Up. DAMES C 1. Gerda Van Langenhove. Herleving 1 2. Linda Van Langenhove, Herleving 1 3. Linda Cordemans. St-Niklaas I 4. Myriam Macharis, Herleving 1, 5. Marina Struylaert, Kieldrecht DAMES NIET GEKLASSEERDEN 1. Sabine Colman, St-Niklaas 2. A.M. De Pauw, St.-Niklaas 3. Monique Dequesne. Herleving i 4. Annie V. Hauwermciren. Herleving 5. Ann Vermeulen, Herleving 6. Carla Vcyt, Herleving DAMES IN DE HEREN KOMPETITIE 1Gerda Van Langenhove. Herleving 1. 2. Linda Van Langenhove, Herleving 10 3. Linda Cordemans. St.-Niklaas Struylaert Marina. Kieldrecht De Boes Krista, St.-Niklaas Verschillende klubsekretarissen blijven in gebreke n het inzenden van de scheidsrechtersbladen. De uite datum voor het inzenden van deze scheidsrechtersbla is 17 maart. Achteraf zullen geen resultaten meer word verrekend voor de 10de tot en met 15 de spcelweck. Constant Vermeuk

De Voorpost | 1980 | | pagina 38