nieuuierkerlien T i.~ LEDE KRIJGT DAN TOCH ZWEMKOM L0TT0-KLUB «THE LIARS» HULDIGDEN 100ste LID R.B.S. Lede verovert twee prachtige trofeeën THE LIARS PUB: AKTIEFSTE KLUB UIT DE STREEK!!! STOFFELIJKE SCHADE BURGERLIJKE STAND >4 - 4.4.1980 - De Voorpost Inderdaad, Lede krijgt een zwemkom, zij het dan -Jöen gemeentelijke. Er wordt reeds lang over de aanleg van een zwemkom achter de Leeuwerik «gesproken», maar dat is dan ook alles. Maar we weten het allemaal: als het om dergelijke goede en grootse realisaties gaat, komen die meestal vanuit een privé-initiatief. Waarom gemeentelijke diensten dergelijk projekt niet aankunnen, is wel algemeen aeweten. Op de terreinen van de Mari- laatste initiatief uit te bou- colen (het psychiatrisch in- wen, was de beste oplossing stituut) zal er binnen een vlug gevonden: de aanleg korte tijd aangevangen wor- van een zwembad. Daar het den met de werkzaamheden, nodige terrein toch ter be- die zullen leiden tot de open- schikking was, heeft het be stelling van een half-olym- stuur van «Zoete Nood pisch zwembad. Hoe het al- Gods» niet geaarzeld om lemaal gekomen is? een bassin te bouwen, ge- Het revalidatiecentrum van zien het zeker ten behoeve het psychiatrisch instituut is van de patiënten is. reeds jaren erkend door het Een tweede goede reden Rijksfonds voor sociale her- voor de aanleg werd (na- klassering van de minder- tuurlijk!) dat er vanuit de ge- validen. Tot nog toe werd meente toch geen realisatie Esoeranza erkend in vijfde of voorzien wordt... zèsde kategorie. Er werd een Feit is dat er vorige week nieuwe aanvraag ingediend reeds een dossier naar het en sinds 1 januari van dit" Rijksfonds werd gestuurd, jaar betreft de erkenning een Nu wordt er gewacht op de eerste kategorie. Aan deze bevestiging van de definitie- herwaardering waren echter ve toelagen. Het betreft hier twee voorwaarden gekop- een zwemkom van tien bij peld: er moest een dienst twintig meter, waarin een logopedie opgericht worden hellend vlak van 50 cm tot en er moest voorzien wor- één meter tachtig diep wordt den in een hydro-terapeuti- voorzien. In principe zal het sche behandeling. Om dit na de vervollediging ook ('s avonds) opengesteld wor den voor het publiek. Reeds verschillende scholen deden een aanvraag om er hun zwemlessen te mogen ge ven. Maar, aldus onze woordvoerder, zover zijn we nog helemaal niet. Momen teel zitten we nog in de ad ministratieve fase en kunnen we nog niet beginnen met de organisatie van de eks- ploitatie. Tegelijk met het dossier over de zwemkom, vertrok een tweede dossier. Het betreft hier de inrichting van een boekbinderij. Ook dit is een werk dat kan verricht wor den door patiënten, met het oog op hun reïntegratie in de maatschappij. In afwach ting van de definitieve toe zegging van dit projekt, zijn er reeds heel wat mensen bezig met «proefbinden». Hiervoor gebruikt men oude boeken, die eigendom zijn van het instituut. De patiën ten leren nu reeds stilaan het vak aan. Twee waardevolle initiatie ven zullen weldra verder uit gebouwd worden, ten be hoeve en ten voordele van de patiënten. En dat is reeds heel wat! RDV. Rose-Marie Merckx ontving bloemen als 100ste Lotto Klublid. (per) GESLAAGDE BIJEENKOMST De bijeenkomst met koffietafel van vorige zaterdag mag alle opzichten geslaagd genoemd worden. Een 80-ta '3x20'ers' waren opgekomen en volgden zeer aandachtig de uiteenzetting van Kd. Martin Van der Speeten voorzittei van het OCMW die werd ingeleid door de Ere-Voorzitter Kd Hooghuys. Mr. Van der Speeten gaf enige toelichting de dienstverlening van het OCMW in het biezonder over he bestaansminimum, de bejaardenhulp, het aan huis be stelfen van warme maaltijden, opname in een bejaardenho^ me. Vooral dit laatste lokte heel wat vragen uit bij de aanwezigen. Na een dankwoord van Kd. Hooghuys werden beide vrienden in de bloemetjes gezet. De geurige koffie met koeken werden vlug verwerkt en na een tombola met prachtige prijzen werd deze bijeenkomst besloten met een rendez-vous op zaterdag 29 maart voor de ééndagsreis naa Holland. Voor deze uitstap zijn nog slechts enkele plaatsen vrij, dus vlug inschrijven indien je mee wenst te gaan en dit kan bij de bestuursleden van de 3de leeftijd. WEET JE WETJE Voor de provincie Oost-Vlaanderen kan vrijstelling van taks op de fietsplaten en bromfietsplaten verkregen worden indien men MINSTENS 25% INVALIDITEITSGRAAD heeft en dit voor gehandicapten die getroffen zijn met een gebrek kigheid aan de onderste ledematen, wat moeilijke verplaat singsmoeilijkheden voor gevolg heeft. De aanvraag wordt aan de heer gouverneur van de provincie gericht een attest waaruit de invaliditeitsgraad blijkt dient bijgevoegd Na onderzoek zal de provinciale dienst het afgiftebureau verwittigen van waaruit de betrokkene zal worden opgeroe pen om de fietsplaat te komen afhalen. Er worden wel wat administratiekosten aangerekend. TONEEL Op zaterdag 29 maart '80 vertrekt men met de bus naar het toneel te Gent. Het stuk: «De huisbewaarder» van H. Pinter, met Julien Schoenaerts. Prijs: 250 fr. per persoon, bus inbegrepen. Inschrijvingen: Freddy De Schrijver, Terbeken- straat 10, Nwk., of Leona De Schutter, Maaldreef 17. Nwk. Org. Liniaal. Begin februari werd in de R.B.S. Lede een school- "ïportraad opgericht. Deze stelt zich tot doel in het kader van de schoolgemeenschap, de lichamelij ke en de sportopvoeding binnenschools te beharti gen en te stimuleren...». Er werden in de loop van de voorbije maanden reeds heel wat aktiviteiten inge richt: een voettocht «Tweemolenspad» te Herzele, een eerste wandeltocht van de R.B.S. Lede, schaat sen te Brugge, sportnamiddag van R.B.S. Lede, atletieknamiddag op de Leeuwerik, zweminitiatie voor de eerste graad te Dendermonde... Einde maart werd door de school deelgenomen aan de «Zeeklassenmijl» te Melle. In totaal namen zeven scholen deel aan deze sport-aktivi- teit. Per ploeg van zes leer lingen moest telkens een mijl (- 1609 meter) gelopen worden. De jongens en meisjes van de Leedse rijks basisschool hebben flink ge presteerd, want beide keer den ze terug met een prach tige trofee en een eerste plaats. De eerste groep jongens liep de mijl in 5 min 31 sec en 6 tienden. De tweede groep deed het in 5 min 46 sec en 8 tienden, terwijl de derde groep er 5 min 51 sec en 2 tienden over deed. In de totale uitslag jongens, kwam Lede met deze presta ties op de eerste plaats, ge volgd door Sint - Lievens- Houtem (2), Merelbeke (3), Melle (4), Evergem (5), Gent (6) en Drongen. Een hoera voor de jongens) De eerste groep meisjes liep de mijl in 6 min 4 sec en 8 tienden. De tweede groep had 6 min 7 sec. en 9 tienden nodig en de derde groep meisjes liep 6 min 22 sec en 1 tiende. In de totale uitslag meisjes kwam ook R.B.S. Lede op de eerste plaats. Merelbeke werd derde, Melle vierde, Gent vijfde, Sint-Lievens - Houtem vijfde, Evergem zes de en Drongen zevende ge klasseerd. Proficiat meisjes! De schoolsportraad van de R.B.S. heeft nog meer pijlen op haar boog: op 23 april is er een filmvoorstelling ge pland. Tijdens de maanden mei en juni voorziet men een grote wandelzoektocht, zweminitiatie voor de eerste graad én voor de kleuters. Maar hierover hoor je later nog wel watr Inderdaad: de Leedse R.B.S. is een sportie ve school... RDV. Er was wat te vieren in the Liars Pub te Nieuwerker- ken voor al de Lotto-klubleden. Rosemarie Merckx uit Denderleeuw bleek het honderdste lid te zijn, en dit feit moest met de bloempjes vereerd worden. Anders zou Ommerken Ommerken niet zijn. Laat daarbij Rosemarie de verloofde zijn van kaats- bestuurslid André Beerens en twee klubs vieren feest. Wat meer over de Lotto-klub nu. De idee kwam van Gil bert De Blander en Frans Cobbaert die in februari 1979 de klub stichtten. De bedoeling was om te trachten de Lotto te winnen (wie niet, trouwens?) en een vriendenkring op te richten met een veertigtal leden. Ondertussen is deze be trachting een beetje uit de hand gelopen want het hon derdste lid is aangesloten. Het bestuur waakt er nauw lettend over dat het Lotto- gebeuren op de voet ge volgd wordt. Gilbert De Blander, Frans Cobbaert, André De Vuyst, Eddie Wellekens, Emile Van Erpe, Freddy De Sutter en André Beerens houden iede re maand stipt vergadering. Hoe fungeert nu een Lotto- vriendenklub? Elke week speelt ieder lid VOORBEREIDING OP PASEN Als voorbereiding tot het groot feest van Pasen, nodigt de kristelijke Bond van Gepensioneerden, afde ling Lede, al haar leden uit op Goede Vrijdag (dus heden) om 10u30 in de kerk voor de aanbidding van het Hoveken en een biechtgelegenheid. FILMVOORSTELLINGEN Maandag, 7 april wordt door de filmklub van het Jeugdhuis Leeuwerik een vertoning voorzien van «The Godfather II», aanvang 15 uur. Ingangskaarten kunnen bekomen worden in het jeugdhuis, bij Johan Huylebroeck, Grote Kapellestraat of bij Luc Ras- schaert, Wichelsesteenweg 17, Lede. Het is de bedoe ling om bij de film een brochure uit te geven met alle nuttige inlichtingen betreffende de akteurs, inhoud, kritieken. Nadien is er mogelijkheid tot nabespreking. BLOEDINZAMELING Te Oordegem is er voor de donors uit die deelge meente een bloedinzameling voorzien op vrijdag 4 april in de Parochiezaal en dit van 19u30 tot 21 uur. Organisatie: Vriendenkring Vrijwillige Bloedgevers Lede. KORTE BERICHTEN Vrijdag 4 april om 20 uur: bestuursvergadering voor leden van de A.O.B. «De Glansmerel» 8.O.F. Zaterdag 5 april: Paas T-dansant van Ochsenia Zondag 6 april: jeugdhuis Leeuwerik, 20 uur, verkie zing van mister en miss Paasei, gevolgd door een Paas T.D. PAASTORNOOI VOOR KNAPEN Het jeugdkomitee van V.C. Jong Lede organiseert op zaterdag 5 en maandag 7 april een Paastornooi voor knapen, op het terrein A (Openveldstraat). De volgende wedstrijden zijn voorzien: Zaterdag 5 april om 14 uur: Racing Jette tegen Denderhoutem. Om 16 uur Jong Lede tegen Zottegem. De matchbal wordt geschonken door Frituur Irene, rechtover café Central. Maandag 7 april speelt men om 14 uur een troosting voor de derde en vierde plaats. De matchbal wordt geschonken door de uitbater van café Central. Om 16 uur voorziet men de finale voor de eerste en tweede plaats. Matchbal geschonken door Willy Roelandt. Om 18 uur volgt dan de prijsuitreiking. PAASFEEST K.B.G. LEDE Op maandag 7 april (tweede Paasdag) wordt de H. Mis van 9u30 gezongen door het zangkoor van de K.B.G. Lede «Blij en Vrolijk» In de namiddag start om 16 uur in de zaal Volkskring een ontspanningsfeest met paasgeschenk. Op het programma: koffietafel met koeken. Van 17 tot 22 uur is er muziek, zang en dans met het orkest «Josken Martin». Rond 21 uur grote tombola. Deelname 45 frank. Aan de ingang: 50 fr. leder aanwezig lid ontvangt op vertoon van de in- gangskaart en lidkaart een paasgeschenk. De langdu- rig zieken ontvangen dit thuis. Opgelet: op het Paasfeest verplichte inschrijving voor de Fatima-reis in september 1981 en voorlopig ver plichte inschrijving voor de Israël-reis van april 1981. GEHANDICAPTENHULP DOOR DUIVENLIEFHEBBERS Een aantal goedmenende duivenliefhebbers uit Lede en omgeving dachten er aan iets te doen voor de gehandicapten. Zo organiseren zij op paasmaandag 7 april om 15 uur in de zaal Koninklijke Harmonie (Nieuwstraat) een Paasfeest voor gehandicapten Hierop zijn alle gehandicapten van Groot-Lede, met hun familie uitgenodigd. Er zal een verrassingspakket worden aangeboden. Aan eten en drank zal het niet ontbreken. Er is tevens een ontspanningsprogramma met plaatselijke vedetten voorzien. Alle sympatisan- ten, prijzenschenkers en natuurlijk de duivenliefheb bers zijn eveneens uitgenodigd. VERGADERING OVER DE EERSTE KOMMUNIE Al wie een eerste kommunikant heeft wordt uitgeno digd op een belangrijke vergadering die doorgaat in de zaal Volkskring op dinsdag 8 april om 20 uur. Eerwaarde Pater Roosen zal zeer konkreet en gevat spreken over de belangen van de eerste kommunie in het leven van uw kind. Na het gebruikelijke tasje koffie worden dan de schikkingen gegeven over deze dag van 1 mei. VRU TE HOUDEN DATA: Toneelavond Op zondag 13 april wordt door het teater Antigone een opvoering verzorgd van Celine, een Franse komedie van Maria Pêcome. Dit suksesstuk wordt opgevoerd in de zaal Volkskring in organisatie van de kuituurvereni ging De Rank, in samenwerking met S.V.V. Kaarten in voorverkoop 80 fr., aan de kassa 100 fr. Kaarten te koop bij Brantegem Edwin, Lindestraat 10, Durieux Leon, Kloosterstraat; Wim Van Win, Steenstraat; Alice De Coensel, Vossedreef 13 en bij André Meuleman, Olmendreef 25, allen te Lede. Verder kan men terecht bij Gentil Christiaens, Pape- gem 16-12 te Papegem en bij Brantegem Cyriel, Speurtstraat 18 te Oordegem. De nummering der kaarten zal plaats hebben op zaterdag 12 april in café Volkskring van 15 tot 17 uur. VOETBALMATCH Op zondag 13 april wordt er om 15 uur een voetbal match gespeeld ten voordele van de fysisch en men taal gehandicapten. Het personeel van het Leedse psychiatrisch instituut neemt het op tegen deze van Levensvreugde Aalst. Terrein van V.C. Jong Lede, Openveldstraat, toegang 30 fr. De matchbal wordt geschonken door de S.V. Spes. D.F. IMPE BESTAAT 25 JAAR Op zaterdag 12 april viert het Davidsfonds afdeling Impe, haar 25-jarig jubileum. De viering vangt-aan met een H. Mis om 16 uur, receptie om 17u30, eetmaal om 18 uur en nadien een T.D. Verdere inlichtingen volgen de week. VAKANTIE GENEESHEREN Dokter W. Schollaert, dierenarts, neemt vakantie van zaterdag 5 tot en met woensdag 9 april. Dokter Vlaeminek is met verlof van maandag 7 april tot en met vrijdag 18 april. Dokter Heirbaut is nog met verlof tot en met dinsdag 8 april. R.D.V. voor 20 fr., 10 fr. gaat naar het Lotto-bulletin en 10 fr. naar de gemeenschappelijke klubkas. Uit deze kas worden de gel den geput om ééndagsreis- jes in te richten, soupeetjes te houden, en de beste Lot to-speler van het jaar aan te duiden met een feestje. Elk jaar met kermis Nieuwer- kerken zal deze deelnemer, in de bloempjes gezet worden. Menig lid van de klub wist te vertellen hoe gezellig het de laatste keer was. Hun eerste reisje was een voltreffer, en dit jaar wordt hetzelfde op 19 april a.s. nog eens overgedaan. Nu over de winst. Belangrijk punt, want in de Liars-Lotto wordt gespeeld om te win nen. De winst vorig jaar was eerder miniem, doch het amuzement was er en door gaan met spelen zullen ze. Geboorten Roelandt Bernadette, doch ter van Gustaaf en van Moni que Claes, Anneleen Magda De Schrijver, dochter van Erik en van Godelieve De Lathauwer, Nathalie Steen man, dochter van Herman en van Sonja Schelfhout, Fa- bibian Keppens. zoon van Wilfried en van Christiane De Cuyper, Daisy D'Haese, dochter van Jean-Pierre en van Marleen Van Lierden, Tessa De Smet, dochter van Guy en van Martine Nijs, Veronique Vereecken, doch ter van Paulus en van Gode lieve De Boeck, Jade De Pae- pe, dochter van Walter en van Maria Dehenau, en zoon Jirka de Paepe, Emmy Mer- tens, dochter van Remi en Marie-Christine Bockstaele, Doris Boterberg, dochter van Marc en Sai-King Leung, Karlien Willockx, dochter van Erik en van Sonja Van Hauwermeiren, Bart Scho- kaert, zoon van Willy en van Maria Halsberghe, Liesbeth Eeckhout, dochter van Ben ny en van Christine Leuven, Katrien De Mesel, dochter van Jan en van Marleen D'Hooge. Huwelijken Van den Berghe Guy en Ann Haigh, Jan Godefroit en Ma ria De Pauw, Carlos Brante- gen en Nadine Schollaert, Johan Smekens en Lutgart Verhaegen, André Govaert en Gina Brondeel, Johan Frangois en Marina Antheu- nis, Luc De Backer en Ma rianne Leus, Etienne De Reu- se en Marleen Van Der Stuft, Reginald Galle en Els Van- coilie. Overlijdens Jan Eeckhout uit Lede, Fran- ciscus De Wolf uit Lede, Constantia Cobbaut uit Le de, Lodewijk Ringoir uit Le de, Maria De Winne uit Lede, Hector Lanckman uit Lede, Gustavus De Pauw uit Oor- degem-Lede, Omer De Coensel uit Lede, Celeste De Dier uit Denderhoutem, Ber- lindis Mertens uit Lede, Ger mans Van den Nest uit Lede, Bélot Philomena uit Oorde- gem-Lede, Franciscus De Smet uit Lede, Constant Van Huyck uit Lede. Woensdagavond, 20 uur, we zijn uitgenodigd om een kijkje te nemen aan de Dorpstraat 37 te Nieu- werkerken, bij «Omerken». De baas en uitbater van «the Liars Pub». Woensdagavond is het en toch zijn talrijke stamga sten aanwezig. The Liars pub is een van die plaatsen waar altijd volk is. Geen wonder, wanneer wij door Omerken ingelicht worden over de talrijke aktiviteiten die er wekelijks plaatsvinden. o> Buiten een pintje pakken en een babbeltje slaan kan je lid worden van de Lotto-club, waarover later nog verdere uitleg, is er tevens een CB- Club en werd een kaatsclub opgericht. Aktiviteiten waar Omerken met volle in zet en simpatie achterstaat. Op een gezellige manier weet hij ons te overtuigen over de ernst en de nood zaak van deze vernigingen. Tijdens ons gesprek loopt het lokaal vol. Er wordt druk- onderhandeld over een rui ker bloemen die dient aan te komen voor de Lotto-club, de kaatsers trekken zich te rug in hun lokaal op de eer ste verdieping. Terwijl Ommerken de dorsti ge kelen tijdig tracht te la ven, worden wij uitgenodigd om boven een kijkje te ne men bij de kaatsers. De kaatsklub «the Liars», (hoe kan het anders) is met een voltallig bestuur aanwe zig en druk doende hun keu rig opgestelde dagorde af te werken. Iedere woensdaga vond houden zij vergade ring, en dit sinds hun recen te start van 15.3 II. Ideeën voor aktiviteiten heb ben zij meer dan genoeg. Eén belangrijk punt van hun dagorde bleek een tornooi te zijn tijdens de volgende sportweek van de stad Aalst in de maand mei, een opko men tegen hogere ploegen dus. Trainingen op hun ge- zamelijk oefenplein aan de Kerkemeerschstraat worden aangemoedigd: drie spelers, Eddy Wellekens, Paul De Troyer en Valénrie Baeten in het bijzonder worden ver meld om hun goede presta ties. Samen met de vier andere basisspelers: Eddy De Smet, Danny Van Vaerenbergh, Gilbert De Blander en Bob Van der Straeten dienen zij de hoge verwachtingen van het bestuur te voldoen. Opvallend is de jonge leef tijd van de bestuursleden, die onder een modern beleid de taken verdeeld: de voor zitter Emiel Van Impe houdt toezicht over het vervullen ervan, ondervoorzitter Phile mon Renneboog staat hem hiervoor bij, als secretaris werd Julien De Smet aange steld, beter gekend als Bat man dan, schatbewaarder is Ronny Matthijs, afgevaar digde Danny Matthijs, scheidsrechter Frans Cob baert, en verder nog een groot aantal medewerkende leden die ervoorzorgen dat het terrein tijdig en keurig in orde gesteld wordt: Mare Strooper fungeert als ma scotte, verder noteerden wi André Beerens, Philemoi f Volckaert, André De Vuyst Emiel Van de Sijpe, Annaer Wim, die de voedselvoorzie ning op zich neemt, sametIn' met Pierre De Geyter, ver or' der, Edgard Muylaert, Fred tie dy De Sutter, Jean-Piern jas Tombeur en Peter Volckaer op als kaatsezetter, natuurlijl mogen wij niet vergeten Ma et rieke Muylaert te vermeldet >t die de spelers voorziet var ruj koffie, want soms drinker ,n kaatsers koffie... Niet alleen over kaatser wordt er gepraat. Hun eersteerr etentje onder elkaar vooPn woensdag wordt tema vai toe een volgende gesprek, dafidi automatisch een uitstapje inde de naaste toekomst te berdi »rn brengt. "n De opbrengst van de steun kaarten wordt besproken, d& verbandkist, geschonker door de apotekers van Nreu werkerken, nagezien eien kompleet bevonden. mu De buren rond hun oefenter eui rein worden bedacht me een simbolisch bloemmetji voor hun medewerking want niet altijd gaat her e rustig aan toe bij de liars kaatsers. Volgend punt op de agordt is de match van zondag, ge volgd door een ernstige disfx cussie over de kompetitit die start op 6 april. Hogerop is dus de leuze var the Mars-kaatsers, en terwij wij het vergaderlokaal verlaftini ten om ons bij de Lotto-klul Or te voegen in de tweede ver m gaderplaats, valt ons eer^,a, leuze op aan te muur: «Liars have short memo ries». lijft ocl ilij lijk 70 ie de ofli Vorige week vrijdag kwam een zwaargeladen vrachtwagen op de E5, ter hoogte van Erembodegem, tegen de vangrail terecht. Deze vrachtwagen verloor meer dan de helft van zijn loding. De Aolsterse brandweer moest ter plaatse komen om de rijstroken proper te spuiten. Er is heel wot stoffelijke schade, (per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 14