IERCI! «MERCI, ERWIN, MERCI WIN, Erwin Verpeten: symbool van wilskracht Goethals ruimt we(e)kenlange kwakkels weg wBmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊMmmm De Voorpost aatstc hij gelpunt ngewone einig win Verpete rsoonlijking ELHAIZ ai. gCEMt A.fitsr 5TWG.4I 9309 Lies BBOSSI Vier minuten voor inrukken knalde Erwin Verpeten, de beste man op het terrein, een vrijschop in de winkelhaak. Meteen was het 2-1 (E. Aalst-Harelbeke 2-1) (per) de Harelbeekse Ooel- onherroepelijk versla- en meteen zijn elftal aan de leiding van periode-kampioen- geschoten. de-mannelijke had die bekroning ten verdiend, want gedu- gans de wedstrijd in alle opzichten de geweest en met beslissend doelpunt hij een welluidend achter zijn bui prestatie. Aalsters publiek toon- zich dankbaar voor Er- stunt en zong uit volle «Merci, Erwin, mer- merci!...». is de ver van wils- en ongebreidelde in- dem» voetbal en hij kijkt daarbij niet maken een ekstra-zetje tot gevolg. Bokila kopt met een zacht doch zuiver ge plaatst balletje voorbij Trappeniers. Mager vertoon De wit-zwarten inkasseren dat doelpunt, het eerste sinds 27 januari, blijkbaar met veel tegenzin, want het kwam nog nauwelijks tot een vlotte aanvalsaktie. Limpens kwam de gekwet ste Dierickx vervangen na een halfuur spelen en Een dracht ontsnapte op mira- kuleuze wijze aan een tweede doelpunt. Even voor de rust zou Ma- toning lag beslist aan de povere kant. Een dekkingsfout van de Aalstcrsc verdediging laat Bokila toe om ongehinderd te koppen, doch gelukkig kent hij geen sukses. Er wordt nu gekrasseld dat het een aard is en Harelbe- ke denkt reeds aan een puntendeling. Rond de twintigste minuut komen ze bijna op winst, doch gelukkig voor Trap peniers belandt het leder over het doel. Het publiek reageert geest driftig als Salvador aan zijn opwarmingsnummertje bliek verlangt naar het ein de van de wedstrijd... Met nog een kwartier te spelen vervangt Georges Heylens Ferera door Salva dor, de eerste onbegrijpe lijke vervanging van de Aalsteree trainer sinds zijn komst naar Aalst.. De wedstrijd bloedt verder leeg. Erwin Verpeten is de abso lute uitblinker: tweemaal tereke redt hij Eendracht van een gewisse nederlaag. Van Roy waagt nog een paar keer zijn kans, doch slaagt er niet in de Aalste- naars aan de overwinning te helpen. Vijf minuten voor het eind signaal gebeurt het echter: soluut met het hoofd en neemt zijn aanloop. Als een raket vuurt hij naar het vijandelijke doel. Met sukses. De bal eindigt zijn tocht tegen de Harelbeekse netten, het bezoekend or kest vouwt zijn vaandel op en Eendracht besluit voor de tiende keer met punten- winst zijn wedstrijd af. Nog vier matchen en het seizoen 1979-80 zit erop. Een bewogen kampagne, waarvan de afloop nog steeds een groot vraagte ken blijft. Cyriel TEMMERMAN Geert Van Roy kopt krachtig naar doel, maar-de Harelbeekse keeper is bij de zaak (E. Aalst-Harelbeke 2-1). (per) schappen zijn vaak al te van de bezoekende doel- Ondanks de konkurrentie braaf om het in het «mo- man tegen het net be- van de Ronde van Vlaan- waar te landde. deren en van de Paasva- De wedstrijd leek meteen kantie waren vierduizend gespeeld. toeschouwers eens te meer voetbalvlegel is hij Bokl'a- Een kwartier lang zouden present om hun wit-zwar- beslist niet. *warte de Aalstenaars de hoge ten niet alleen aan de de- hem op de tenen trapt, Pare' toon voeren. De bezoeken- gradatie te zien ontsnap- zich wel aan een be- Een luidruchtig Harelbeeks de verdediging toonde zich pen, maar tevens met een antwoord ver- legioentje hield er van bij weinig zeker van zijn stuk half oog naar de periode- titel te lonken! Gekke situatie eigenlijk! De plaatselijke supporters zongen van «Eendracht Aalst die heeft de bal» ter wijl de Westvlaamse aan hangers blijk gaven van veel muzikaliteit en hun nummertje «Bokila, Boki la» overal spontaan applaus uitlokte. De kleurling zou zich trou wens de hele wedstrijd door de bedrijvigste tonen in de Harelbeekse rangen. Van Roy waagde een paar maal zijn kans op doel. Eendracht kombineerde een paar keer vlot en Ser geant toont zich zowel aan vallend als verdedigend op de hoogte van zijn taak. Dan komen de paars-witte gasten in de wedstrijd, en Trappeniers moet met de vuist redden op vrijschop. rpeten, de beste Aalstenaar, steunde zoveel mogelijk de aanval. (E. Aalst-Harelbeke voert wat shownum- (per) mertjes op en bij een tus- Na de knalprestatie van Beveren tegen Club Brugge bij de bekerreturn en de bevestiging van de geelblau- we remonte op de Bosuil afgelopen zondag, ademi Freethiel opnieuw de sfeer uit van de tijd van toen. Wie doelpunten scoort, vergeet alle zorgen. Plots lijkt alles terug koek en ei. Kan dat wel? Zelfs het transferfront kreeg de jongste dagen een heel andei kleur. Zo gaf het huidig trainersduo Goethals- Pauwels te kennen dat zij er graag nog een jaartje wilden bijdoen op Freethiel. De beheerraad van Beveren kwam het voorbije weekeinde in spoedzit ting bijeen maar nam nog geen definitieve beslissing omtrent het trainersprobleem. Een lid van de Beve- rense top verklaarde ons deze week hierover: 'We dachten dat Robert Goethals ermee zou stoppen op het eind van dit seizoen. Met zijn kandidatuur erbij zullen de kaarten opnieuw worden geschud. Mijn heer Goethals is een eerlijk en bekwaam man die bij ons de kanshebber nummer één blijft.» Duidelijke taal dachten we. Ondertussen lekte wel uit dat ook nog andere voetbalkenners hun talenten hadden aangeboden. Zo gonsden de geruchten dat Robert Waseige, momenteel trainer bij Winterslag, als eerste op het verlanglijstje stond van geelblauw. Vermits Waseige bij de Limburgers nog een kontrakt heeft van één jaar en de financiële eisen van de Luikenaar wel erg hoog lagen mag ook dit verhaal wel worden opgedoekt. En wat dan met DE primeur, zoals sommige persjongens het breedvoerig uitsmeerden, dat Felix Week volgend jaar zeker in de dugout van Beveren zou zitten? Wij ontkennen geenszins de kontakten die Beveren met de Brusselaar heeft gehad, maar lussen een gesprek en al tot trainer worden gebombardeerd zeker door sensatiezuch- tige buitenstaanders ligt een hemelsbreed verschil. Daarenboven vernamen we uit de beste bron dat de beroepsbezigheden van Week moeilijk waren te kombineren met het oefenmeesterschap op Freethiel. We zetten de andere kandidaten op het klassieke rijtje: Jef Vliers, commandant Bers, Ned Bulatovic (momenteel trainer bij K.V. Mechelen en oud- keuzeheer bij SK Sint-Niklaas) en Wally Lifthaert, oud-speler van Antwerpen, die met een Heizeldiplo- ma op zak loopt. Wellicht valt deze week over dit prangend probleem definitief het doek. O.i. zwaait ook volgend jaar Robert Goethals de trainersscepter op Beveren. Een oplossing die trou wens op dit ogenblik alleen maar positieve klanken kan nalaten. Wie echter naast de leperling zal plaatsnemen is lang nog niet zeker. Zo stippen sommige Beverenaars aan dat Guido Ferkel, die binnenkort terugkeert van zijn Afrikaans avontuur, geen betere leerschool zou kunnen hebben dan een jaartje naast de Westvlaming op de bank te zitten om nadien zelfde eerste viool over te nemen. Maar dat is wel iets te voorbarig, of toch niet? Een ander element dat hierin een rol speelt is het vertrek van Erik Smet, oud-speler van Beveren en Sint-Niklaas als trainer van de UEFA's. Hij zal voortaan provincialer Kallo onder zijn hoede ne men. Het schaakbord achter het gradin lijkt voorals nog ingewikkelder dan het legwerk tussen het krijt. Een antwoord komt best zo vlug mogelijk nu Beve ren in de komende weken andere te duchten katten heeft te geselen met het oog op een Europees ticket Alle aandacht dient gescherpt op en rond de wei en niet rond transfer-perikelen of geldbeugelproblemen. Of kan het ene niet meer los van het andere bij de Waaslanders? VRIJDAG 4 APRIL 1980 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendemtonde. Tel. 052 21.40.60 win Verpeten was zon- gnamiddag om kwart na ongetwijfeld de geluk- 11 ;ste man binnen de mu il van het Pierre Cornelis- lion. terecht! jf minuten voordien had dan ook met een onge- flijk hard en welgericht wachten. Erwin is een recht-voor-de- raap voetballende knaap. Een man naar ons hart en naar dat van vele Een- dracht-supporters. Eigenlijk beschikt Georges Heylens over bitter weinig «doorzetters» van het kali ber Verpeten. Zijn man de aanvang de stemming in en zelfs de ekstra-vroege treffer van Ronny Eysac- kers kon hen de mond niet snoeren. De sekondenwijzer had nog geen twee toeren ge maakt, toen een als center bedoeld schot achter de ho peloos graaiende handen en stuurde herhaaldelijk de bal terug in de handen van invallersdoelman De Maeght. Tijdens die periode had Eendracht de wedstrijd de finitief in zijn voordeel kunnen beslechten, maar deed het op onbegrijpelijke wijze juist niet. Heylens haalde Salvador in. Scoren deed de Braziliaan niet, doch hier is hij diep in de Harelbeekse defensie doorgedrongen. (E. Aalst-Harelbeke 2-1). (per) senkomst van Dierickx laat de scheidsrechter zich daar aan ook vangen. De heer Peterkenne fluit rond de 23ste minuut voor een ingebeelde fout en de daaruit voortvloeiende vrij schop heeft de gelijkmaker rievoet nog tweemaal op doel schieten, doch De Maeght bleef op zijn qui- vive en bij het inrukken was de stand gelijk. Na de citroentjes kwam Eendracht nog even op de proppen, doch de hele ver- begint. Het Harelbeeks orkest doet vruchteloze pogingen om er de stemming in te houden. De scheidsrechter treft een paar ongelukkige beslissingen, Eendracht knoeit erbarmelijk, het pu- de thuisploeg krijgt een vrijschop toegewezen, op 35 meter van het doel, Ar- nolis en Verpeten namen plaats achter de bal. Jean wil Erwin met een klein pasje bedienen, doch de forse Aalstenaar schudt re- TIENS .TIENS S DIE KEN IK PRECIES

De Voorpost | 1980 | | pagina 21