Als Albert er zin in heeft Nationale voetbalkompetitie Van Der Eist gaat zeker naar Cosmos BEVEREN CONTRA STANDARD Voetbalkalender Van het spelersfront (nog) weinig nieuws 22 - 4.4.1980 - De Voorpost en ik heb de gouden SNOR! ik heb schoe Antwerp-Beveren 0-2 Het voetbal in de Antwerpse metropool drijft op een laag pitje. Dat werd nog maar eens beaamd na afloop van de 28ste voetbalzondag. Lierse en zijn spitsen, voor zover de Pallieters zich echte Brabo-kinderen willen noemen, zitten nu wel stevig in de boot om volgend jaar Europees te bekeren maar daarmee is het voor de regio Antwerpen Han ook helemaal gezegd. Waar is de glorietijd toen de sinjoren het vaandel droegen van ons Belgisch voetbalwe- reldje? Aan de Bosuil stak men na het duel met de buurjongens uit het Waasland in zak en as. Wat wil je meer met een veelzeggende 0 op 6 op je kerfstok na de jongste drie wedstrijden. Voeg hierbij nog de weinig glansrijke prestaties van de Kieljongens, ondanks alle duur betaald talent, en de krampachtige reddingspogin gen van de Coppens-boys, versierd met een pak gele en rode kartonnetjes als toemaatje en je begrijpt dat de sportieve siiyoor liever de knusse zetel verkiest met een spannende Ronde van Vlaanderen als dessert. Zoiets smaakt heerlijker dan een troosteloos partijtje potstam- pery. en onbedreigd de negentig Toch heeft Beveren er af- mjnuten vol konden shot gelopen zondag iets willen ten_ onderstreepte enkel de van maken. Om een maiajse Van het huidig An- kassukses te maken moet je twerps voetbal, echter met 22 zijn. Want de Ajs het waar js dat ,n de regerende landskampioen Antwerpse tribune talent- heeft op de Bosuil beslist scouts Van Espagnol Barce lona speurden naar een «witte raaf» dan vragen we ons wel af of Erwin Albert de vooropgestelde Geurts niet heeft verdrongen van het verlanglijstje. In Beve ren is men alvast verwit- niet heel diep in de reserve- bak moeten tasten om met een meer dan verdiende overwinning huiswaarts te keren. Een superieur Beve ren, zonder Mare Baeke die moest afhaken wegens een (mysterieuze) infektie Jjgd! en een gekwetste Wim Hofkens, stal zeker voor Antwerpse de koffie in alle opzich- stormloop ten de show. Vooral Ro- £>e sinjoren konden alleen bert Goethals en kind van tijdens de eerste tien minu- de streek Rik Pauwels be- ten een echte vuist maken, leefden een deugddoende met twee doelrijpe kansen namiddag te Deume. «Zie tot gevolg. De stadionklok je nu hoe voorzichtig je had nog maar net een rond- moet te werk gaan met een je volgetikt of een kwieke jeugdspeler,» profeteerde Kaiser nam vier tegenstan- de Ieperling. Hiermee ders, doelman Pfaff incluis, doelde hij op Gino Steve- jn de maling. Zijn schot linck die legen Antwerp scheerde laag over de zijn maidenmatch speelde grond maar Rudy Van en zelfs ei zo na nog scoor- Goethem redde op keurige de ook. Aan de prestatie wijze het leder voor de lijn. van die andere Beverense Zeven minuten later talm- invaJlervoor zover je hem de diezelfde Nederlander niet echt tot een volwaardig net iets te lang, na een fanionspeler wil rekenen, voorzet van Goris, om de voegde Goethals nog toe: bordjesman aan het werk «Rudy Van Goethem is te stellen. Een vroege ope- onbetaalbaar als twaalfde ningstreffer zou de wed- man». Duidelijker kon het strijd beslist een heel ande- niet! re wending hebben gege- De speler die zondag onge- ven. De thuisploeg bleef twijfeld het verschil nyak- een tijdje drukken maar te, was Erwin Albert. Op heel lang duurde de Ant- de Bosuil speelde de Ger- werpse vreugde niet. Vrij maan niet enkel een uitste- vlug ontpopten de lands- kende partij maar daaren- .kampioenen zich tot de be- boven scoorde hij nog twee tere ploeg. Afgezien van doelpunten van goede ma- een spetterende aanhef no- kelij. De Duitser dwarrelde teerden we nog slechts alsmaar rond de schoffelen- twee ballen zonder doelge- de benen van zijn schaduw vaar tussen de schiettent Steyaert, die hierdoor het Van Pfaff die samen met gele karton met kon ontlo- Custers hun «match in de pen. Vermeerder deze pre- match» uitvochten. Of de statie met de pientere uit- overwinning van een her vallen van Jean Janssens en boren Pfaff genoeg is om de pirouettes en droompas- keuzeheer Guy Thijs tot ses op maat geknipt van andere inzichten te bren- orkestleider Heinz Schön- gen valt vooralsnog te he berger en je begrijpt dat twijfelen. Beveren tegen een erg zwak Antwerp vlug op ro- Albert scoort zen zat. Dat de Waaslan- Na een goed kwartier kon ders na de rust nog enkel het Beverense festival be de kat uit de boom keken ginnen. Van zodra Jean Janssens en Erwin Albert in de Antwerpse gevaarzo ne posteerden, was het op passen geblazen voor rood wit. Custers mocht eerst een venijnig schot van de Germaan uit zijn grabbel ton graaien, maar dit was echter uitstel van vonnis. Twee hoekschoppen vol stonden om Antwerp aan de galg te hangen. In de 21ste minuut trapte Jean Janssens een hoek schop voor het hoofd van Steyaert die wel het kop duel won maar de bal onvoldoende ver kon weg werken. Het leder ketste voor de linker van Albert die droogjes binnenblafte (0-1). Beveren bleef aandringen. Justek diende zelfs een schot van een briljante gou den schoen voor de lijn weg te keilen. Drie minuten voor inrukken zeilde een hoekschop, getrapt door Cluytens voorbij iedereen en weer demonstreerde Al- bert zijn doelpuntinstinct uit heuglijke tijden. Zijn schot fusiljeerde Custers voor een tweede keer (0-2). Winst behouden Aan het scenario van de eerste 45 minuten veran derde na de koffie nog maar weinig. Beveren had het spel stevig in de greep en veroorloofde zich om roodwit uit zijn kot te lok ken. Vrijwel nooit kwam het Wase doel in echt ge vaar. Pfaff moest nog wel twee keer de bal lossen. Eerst op een vrijschop van Willy Geurts en nadien op een ver schot van Kaiser, maar daarmee was de kous goed en wel af voor de thuisploeg. In een zwalpen de Antwerpse kotter was Frank Mariman de enige die het tij trachtte te keren maar ook hij predikte in de woestijn. Het waren eerder de Waas- landers die op zoek gingen naar een derde roos. Zo miste Albert ei zo na een hattrick na een dribbelbal let voorbij Steyaert en Cu sters en zoefde een schot van de jonge Stevelinck na een droomvoorzet van Cluytens over een ledige kooi. Zondag hebben de Waas- landers geenszins hun paas- beste pak moeten aantrek ken om de «heren» uit de stad hun lesje te leren. Laat het Hongaars talent maar aanrukken, in het Waas land ploegt men wel voort! De ploegen: Antwerp: Custers, Boeck- staens, Steyaert, Heer- wegh, Mariman, Ipermans, Justek, Lallo, Goris, Geurts, Kaiser. SK Beveren: Pfaff, Jaspers, Vangenechten, Buyl, Van Goethem, Stevelinck, Schönberger, Albert, Truyens, Cluytens, Jans- Doelpunten: 21' Albert 42' Albert Vervangingen 46' Van der Eist Goris Gele kaart: Steyaert Scheidsrechter: de h Bleeckere Is momenteel alle aandacht val Hofkens gekoppeld, gericht naar de trainer-van- Voor de vliegende Hollan- morgen bij Beveren, van der zou volgens sommigen mogelijke transfergeruch- wel belangstelling zyn van ten op het spelersfront bleef wege Feyenoord maar ver- ikn Toeschouwers: 7500. Luk VAN BEL Tijdens de showavond te Opdorp, waar ook Swat Van Der Eist aanwezig was, konden we even een gesprekje aanknopen met «Mister Europe». De man waarover de laatste tijd zo veel gefuchten de ronde doen. Van Der Eist zelf kon ons bevestigen dat hij vast en zeker van plan is naar Amerika te gaan spelen. Deze week nog zou het kontrakt getekend worden. Het bedrag in kwestie zou schommelen tussen 25 en 30 miljoen frank. Swat Van Der Eist is nu 25 jaar. Hij startte zijn voet balcarrière bij een Opwijk- se klub «Mazenzele». Later schakelde hij over naar de derdeklasser Merchtem. Nu speelt hij voor Ander- lecht. Als sterspeler van deze Brusselse klub werd hij reeds verschillende ma len in de Nationale Ploeg opgesteld. Zo zal hij, nog voor zijn reis naar Ameri ka, deelnemen aan het Eu ropees Kampioenschap in Italië. Pas tussen 1 en 25 juli is het vertrek naar Cosmos ge pland. Daar zal onze «Swat» spelen naast we reldbekende namen als die van de Nederlander Mee- skens en de Duitse Becken- bauer. «Het is allemaal zo snel gegaan, maar deze kans krijg ik van mijn leven niet meer,» zo vertelde ons Van Der Eist. Hij verhaalde hoe de geschiedenis rond zijn Cosmo-verkoop in me kaar zat. Het begon alle maal met een telefoontje aan een bestuurslid van nai?lsc s ii(or ierfrcJ( i i b jes zyn mocht nu ook ken op het transferterif' Ook daar wordt momerfrs een derby uitgevochten P- het talent van de j*rs- het geenszins windstil, der dan deze «kwakkel» knaap Van Britsom, vj,stl; Voorlopig echter werden al- kwamen we ook niet. O.i. heen aangesloten by leen Patrick Schoofs van bestaat er evenveel kans dat beke en reeds twee jaai Hasselt en de talentvolle be- Wimpie volgend seizoen op- det by geelblauw, als lofte Hans Christiaens defi- nieuw de geelblauwe shirt Tussen de Sombekei nitief binnengerijfd. oversteekt. Niettemin schijnen met an- Ondertussen tekenden twee dere spelers ver gevorderde oud-gedienden voor één sei- overeenkomsten te bestaan, zoen bij, namelijk Jean prompt naar het Bevc Uit de beste bron werd ons Janssens en Freddy Buyl. bestuur stapte met het' de meegedeeld dat Danny De Met Mare Baeke, wiens richt dat Lokeren er I" Cubber, ex-speler van Club verbintenis ook dit jaar ten een kwart miijoen meerJ'Jk' Brugge en momenteel onder einde loopt wordt onder- de voor neertellen, r' b' dak by R.W.D.M., monde- handeld. noem je zoiets? Ond ling «ja» zou gezegd hebben Pao' Vangenechten neemt kaars duiven schieten aan de transfervoorstellen in ieder geval afscheid van van de Wase eersteklasser. Beveren. Welke nieuwe Ook andere klubs lyken werkgever het voor de sin- voor deze middenvelder ge- joor volgend seizoen wordt, ïnteresseerd. Aan deze wilde hij nog niet kwyt. overgang indien die er Dat Lokeren en Beveren komt wordt ook het ge- geen beste speelkameraad- rfrd< zyn vroegere klub en Ir ren kwam het tot een koord. Tot de jonge krfrks evrfal geld laten zegevieren f1^ een dertienjarige als wf8e' Droeve mentaliteit! Dr jrd< Luk VAN bkki la Is nsk irot gr' Coil Van der Eist: goudzoeker worden in de States, (v) Anderlecht. Dezelfde week nog had er een onderhoud plaats tussen de bestuursle den van de betrokken klubs. De overeenkomsten waren vrij vlug bereikt maar er dienen nu nog slechts enkele praktische dingen geregeld te worden (de woonakkomodatie bij voorbeeld). Op onze vraag of hij zich niet in een onbekend avon tuur waagt, antwoordde Van Der Eist dat hij vol vertrouwen vertrekt, de taal is geen probleem, «de kleine is nu twee jaar en zal er vijf zijn als we terug komen, tijd genoeg om nog naar school te gaan. Hij kan er enkel iets van opste ken». Inderdaad, het be treft hier een kontrakt van drie jaar. Nadien zal Swat Van Der Eist zich waar schijnlijk in de kledingsek- tor storten, een sektor waar hij nu reeds ervaringen in heeft. Of hij zich kan waarmaken in de USA, en of hij na de drie jaar van zijn kontrakt terug naar Opwijk zal weerkeren blijven open vragen waar de sportheld van deze dagen waarschijn lijk ook geen antwoord op weet. L.V.D. De geelblauwe aanhang die afgelopen dinsdagavond met een wel erg klein hartje aan de kijkkast kluisterde mocht een half uur langer dan voorzien de nagels stukbijten. Een elektriciteitspanne deed een gedeelte van de luister die normaliter zo'n halve fina leloting omringt verloren gaan. In meerdere Wase huiskamers kon men op dat moment de spanning snij den, ook bij ons. Oud-Daring internationaal Fernand Buyle grabbelde deze keer in de draaiton en zorgde meteen voor kon- sternatie. Wat normaal als Heizel- nummer en klapstuk op de bekerkompetitie werd voor zien, kwam uit de bus voor de halve finale. Op 18 en 25 mei staan Beveren en Stan dard tegenover elkaar tus sen het krijt. Wij vernamen echter dat de Roucheser naar streven om de return op Sclessin op dinsdag 27 mei te doen plaatsvinden. Kwestie dat de heren-profs niet worden gestoord in hun Pinkstervakantie. Waren de «kleintjes» van zelfsprekend tevreden, de grotenkeken eerder sip. Keuzeheer Robert Goethals verklaarde erg diploma tisch: «Gelukkig zijn er een heen- en terugwedstrijd. Wij moeten gewoon onze kans gaan». Wie Beveren op Olympia aan het werk heeft gezien, weet dat de Ieper ling hiermee bedoelde. De «Rouches» zijn alvast ver wittigd. Dirk Maes, public-relation bij Beveren, deelde ons ach teraf mede dat geel-blauw liever een andere tegenstan der aan de Klapperstraat had verwelkomd maar voegde er onmiddellijk bij «Wanneer we nu de finale halen, zullen we hem niet gestolen hebben. We over wonnen Lokeren op Dak- nam, en troefden Club Brugge af in eigen nest, zoiets kan alleen maar ver trouwen schenken. Freddy Buyl leunde eerste reaktie aan bi oefenmeester. «In éét strijd is het geluk rol. Nu hebben we tot twee kansen. Troffen Waterschei of Kortrii j we trokken naar de op het ogenblik dat dard de landstitel niet de en de beker mot nen, dan verminderei kansen op de beker-et rasse schreden. Stiekem durven zgn. kenners nu al bi dat Waterschei en Stt naast het atomium v< beker zullen duel Niets is echter minder Met het moreel en dt kwaliteiten die de Wi ders terug ten tonele houdt je best alle pro) in de «bek» of in dt Vraag dat maar aan Grijzenhout. Voetbal een dubbeltje op zijnl Gelukkig maar: Luk VAAl tan I Nationale Beveren - FC Luik (Fontaine) Hasselt - SC Lokeren (Fauter) II Nationale Diest - SK Sint-Niklaas (zaterdag 5.4 om 20 u.) Tongeren - Eendracht Aalst (Van Volcem) Nationale A Jong Lede - Turnhout (Deroulou) Eendracht Zele - Herentals (Deflem) I Prov. Boelare - VW Hamme (Arnou) SK Aalst - Kemzeke (Bral) KA V Dendermonde - Standaard Denderleeuw (Ver niers) Lokerse - SK Lebbeke (Van Herzeele) II Prov. B Erwin Albert, goed voor twee doelpunten, (ar) Baasrode - Moerbeke Viane (Van Cauwcnberghe Sint-Pauwels - Eendracht Nieuwerkerken (Colpaert) S.L. Houtem - Temse (Lambrecht J.) Robur - Winnik (Van Nieulande) Vrasene - Appelterre (De Meyer) Sint-Gillis-Waas - Haaltert (Loterman) Oudegem - Buggenhout (Lavent) III Prov. C Hof stade - Thor Melden (Spelcers) Ter joden - Wie ze (Melkebeeck) Kerks ken - Schellebelle (Segers) Vlier zele - Mere (Van Droogenbroeck André) Eendracht Melden - Herzele (Lauwereys) Wilskracht Moorsel - Erpe (De Meulenaere) Burst - Meerbeke Lefèvre) Voorde - Eendracht Sint-Gillis (Van Herreweghe) HI Prov. D Meulestede - Sinaai Janssens W Merelbeke - Stekene (Opdecam) Sint-Amandsberg - Klinge (De Wispelaere) Melle - Hoogeinde (De Cock) Heusden - Kallo (Cooreman) Kruibeke - Melsele (Coppens) Bazel - Waasmunster (Eeckeman) Excelsior - Grembergen (De Winne) IV Prov. B Laarne - Valentino's Overmere (Meirlaen) SK Overmere - Lochristi (Moulin) IV Prov. H Herdersem - Boonwijk (Van Gijsel) Berlare - Schoonaarde (Van Haver) Baardegem - Lutterzcle (Van der Haegen) Opdorp - Diggen (Soete) Rapide Lebbeke - Appels (Van der Kelen) Gijzegem - Schroevers Moorsel (Heirmans) IV Prov. 1 White Boys - Wachtebeke (Van de Velde Rupelmonde - Meerdonk (16 u. Van Extergem) Moerbeke - Kieldrecht (Reynters) Straatje Stekene - Verrebroek (Van Gasse) Sombeke - Heikant Zele (De Kimpe) Haasdonk - Gerda (De Greyt)

De Voorpost | 1980 | | pagina 22