De Voorpost Op zoek naar punten voor de eindronde KNAL- PRESTATIE Voetbal - uitslagen Elkaar terugzien... 24 - 4.4.1980 - De Voorpost met u hebben wij nog een eitje te pellen... in de eindronde Roger Mergaey was zon dagavond een gelukkig man. «We speelden op Wuustwezel onbetwist baar de beste wedstrijd van het seizoen en wer den er ook voor beloond. De ganse ploeg heeft er zich tenvolle voor inge zet. ledereen mag wor den geloofd. Twee spe lers verdienen evenwel dat hun naam en presta ties extra in de verf wor den gezet: Christiaan Ki no en Freddy Parrez. Eerstgenoemde als ma ker van twee doelpunten en aanbrenger van de derde Leedse treffer. Par rez omdat hij op werkelijk oordeelkundige wijze zijn rechtstreekse tegenspe ler Van Gheluwe uit de wedstrijd hield». Op Wuustwezel heeft Jong Lede beslist het be wijs geleverd te behoren tot de betere ploegen uit de reeks. D'Hondt en co wisten er zich vrij snel aanvallend waar te ma ken. Het meer gekoncen- treerd spelen in verdedi ging was tijdens de vori ge wedstrijden het resul taat niet tengoede geko men. Daarom werd een bijkomende inspanning gevraagd. Gekoncen- treerd spelen om er dan met volle kracht en met velen uit te komen. Deze opdracht werd naar de letter vervuld en tot de laatste minuut bleef ie dereen tempo maken, wat de terugkeer van Wuustwezel belette. De twee strafschoppen, één aan iedere kant, wer den na licht vergrijp toe gekend, maar droegen uiteindelijk bij tot het sportief verloop. Scheidsrechter Deflem mag trouwens worden gefeliciteerd voor zijn leiding. Uiteindelijk had de zege nog heel wat afgeteken- der kunnen zijn. Bombe- ke kende echter minder meeval bij de afwerking. Zo trof hij de zijstaak ter wijl een andere kogel op een haartje het doel mi ste. Mees, opnieuw met het volle vertrouwen na spierletsel, draaide flink mee en bracht de lokale defensie herhaaldelijk in verlegenheid. Wist hij evenmin als Bombeke te scoren dan maakten ze het met Kino de Wuust- wezelse defensie moei lijk. Christiaan Kino was hier evenwel de grote fi guur. Zijn twee doelpun ten waren het resultaat van doorgedreven in spanningen. Het door gaan en forceren op het moment dat de tegen strever de aanval als af geslagen beschouwt. De oververdiende beloning voor een speler die zich de jongste weken en dan vooral op Wuustwezel zo sterk meldde. Naast hem mag Freddy Parrez zijn naam geblokletterd zien. Hij kweet zich naar de letter van de hem toege meten opdracht. De loka le spelmaker liep er werk elijk bij voor spek en bo nen en zijn goede in zichten ten spijt kwam hij nooit in wedstrijd. Freddy Parrez liet zich hiernaast ook nog sterk aanvallend gelden en al deze fak- toren samen hebben Le de geleid naar een even verdiende als knappe ze ge, waardoor groenwit verder in strijd blijft voor de derde plaats in de al gemene rangschikking. Een lichtpunt voor de Klaasjes: Luc Bevers (rechts) ontpopte zich tot een aanvaller met pit en werkkracht Tongeren 1-1). (pm) (Sint-Nikt Met de wedstrijd tegen Turnhout in het vooruit zicht is het feit dat Jong Lede opnieuw naar een meer produktieve instel ling is geklommen, uit erst belangrijk. De op dracht voor de komende wedstrijden blijft im mers: het aanvallend waar maken, en gezien er nu blijkbaar opnieuw ro zen worden geschoten mag de plaatselijke aan hang hopen op doelpun ten ook tegen een ploeg als Turnhout. Ondertussen is het zeker dat Roger Mergaey aan het einde van het seizoen zijn tenten elders opslaat. Roger verbleef zowat ze ven jaar in de Leedse voetbalwereld. Vier jaar als speler en drie jaar als oefenmeester. «We heb ben het al die tijd samen zeer goed gehad, en in de beste omstandigheden samengewerkt. Ik ben evenwel van oordeel dat het best is voor beide partijen dat we er een punt achter plaatsen. We hebben van elkaar niets meer te leren en voor de spelers zou het in deze optiek beter zijn dat ie mand anders de leiding overnam. Ik ben altijd graag in Lede geweest en zal met enige weemoed afscheid nemen. Het zal evenwel gebeuren in de beste verstandhouding en op het ogenblik dat Jong Lede zijn beste sei zoen maakt in derde na tionale,» was de kom- mentaar van de Leedse oefenmeester. Zijn woor den werden op overtui gende wijze beklem toond door klubleider Ro bert De Smedt. In ver band met de opvolging van Roger Mergaey is de naam van Eric Delmulle gevallen, maar zulks zal eerstdaags beslist wor den. Het zou dan zowat hetzelfde patroon wor den: van speler tot trai ner bij Jong Lede. C.V. Weekblad van Dender Dnrme en Scheldestreek Lokeren - Standard Antwerp - Beveren Eendracht Aalst - Harelbeke SK Sint-Ni klaas - SK Tongeren Wuustwezel - Jong Lede Racing Doornik - Eendracht Zele Kemzeke - Evergem Hamme - SK Aalst SK Lebbeke - Boelare Standaard Denderleeuw - Lokerse Denderhoutem - KAV Dendermonde Temse - Robur Nieuwer kerken - SL Houtem Borsbeke - Sint Pauwels Buggenhout - Baasrode Haaltert - Oudegem Burst - Terjoden Erpe - Vlierzele Hoogeinde - Heusden Klinge - Melle Stekene - Sint Amandsberge Sinaai - W Merelbeke Grembergen - Meulestede Waasmunster - Excelsior Melsele - Bazel Smetlede - Welle Erondegem - Edixvelde Bambrugge - Oordegem Serskamp - Ede Herdersem - Baardegem Lutterzele - Rapide Lebbeke Verrebroek - Eksaarde Kieldrecht - Straatje Stekene Meerdonk - Moerbeke Wachtebeke - Rupelmonde Gerda - SK Lokeren Heikant Zele - Haasdonk SK Sint-Niklaas - Tongeren 1-1 De topper tegen Tongeren bleef spannend tot het laatste eindsignaal. Wat meer is, gedurende de luttele sekonden die het elektronisch scorebord aanwees na de reglementai re 90 minuten, bracht vrijbuiter Ivan Hoste het leder in «koppositie» voor invaller Marc Bogaerts. Die talmde helemaal niet toen hij zag dat Stickens vér uit zijn doel was gekomen om de terugspeelbal te rekupereren. Gevolg: in extremis behaalde Tongeren waar het meende recht op te hebben, met name de gelijke score. Het team van Dré Bollen werd flink gewijzigd voor dit zo belangrijke treffen: niet minder dan vier titularissen diende hij omwille van kwetsuren te vervangen. Maar ook bij Sportkring kon men geen beroep doen op de donkerkleu rige parel, Zidane, die voor drie weken out is. Net op tyd zal men hem kunnen rekupereren voor de eindronde, want daar stevenen zowel Sportkring (dat quasi zeker is nu) en Tongeren recht naar toe. Grote tevredenheid uitein delijk na afloop van een wedstrijd die geen grote toppen kon scheren maar die toch aan spankracht voldoende ingrediënten in hield om te bekoren. Beide teams hadden de wil voet bal te spelen en dat liet scheidsrechter Hans (inge vallen voor de aangeduide Fauter) graag toe. Slechts éénmaal moest hij geel trekken toen Collas Pierre De Raet nogal bruusk onderuithaalde. Meteen is ook de naam genoemd die zowat als de beste op het veld geciteerd werd. De Ract. vaak ondeugdelijk, maar dan weer uitpakkend met dege lijke maneuvers op een plaats die we van hem niet gewoon zijn: de voorlinie nog wel. Veyt speelde dus terugge trokken in het middenveld, kwam er vooral gedurende de eerste helft ruim aan zijn trekken, maar deem- sterde na dat vele werk kompleet weg na de rust. Aanvallend wou Tongeren wel, het heeft er de spitsen voor. SK Sint-Niklaas kreeg al vrij vlug een ver wittiging toen een kombi- natie tussen Frenay en Hoste in het zijnet beland de. Maar tijdens het twee de kwartuur kwam Sport kring er dan volledig door. Heel wat vlotte kombina- ties werden genoteerd, snelheid in de beweging en ook maar toch vooral een sekure verdediging die de zaak vanuit achterste posi tie terug aan het rollen bracht. De afwerking bleef echter uit. Nochtans was er heel wat goede wil aanwezig. Zo werd rond het halfuur een aktie op touw gezet door Gino Nijs-Lambrechts. De Daele speelde zich uitste kend vrij, kon nog inzen den voor het hoofd van Veyt die echter nipt over kopte. Die aktie van De Daele wees Veyt blijkbaar de weg want hij kopieerde het recept. Bevers nam nu in één tijd over en daar kon doelman Tervoort hele maal niks tegen doen: 1-1 na een goede 35 minuten. Met nog een vluchtschot van Hoste en een wijziging bij Sportkring (Verstraeten i.p.v. de gekwetste Gino Nijs) werd de eerste perio de afgesloten. Intenties Sportkring toonde na de rust dat het nog meer wou dan die krappe voorsprong. Een goed samenspel tussen Caers, Bevers en alweer De Daele brachten die in tenties meer kracht bij. Toen Schippers, zopas in gevallen voor Van den Caetsbeek, een loeier rich ting Stickens afvuurde, was die er kordaat bij om uit te pakken met een bliksem snelle safe, wat bovendien bikkelhard nodig was zo niet stond Sportkring nog voor een kwaad halfuurtje. Zo ver kwam het wel niet maar de thuisploeg diende toch op te passen voor de counter. Dat ondervond men toen Hoste opnieuw de zaak op gang probeerde te brengen maar verder dan een hoekschop kwam hij wel niet. Toch bleef het geharrewar voor de geel- blauwe doelmond voortdu ren, zodat Beuls op zijn beurt dicht bij de gelijkma ker kwam. Het bos en de benen zorg den er anders voor. Verstraeten, toch opnieuw sterk aanvallend op zijn flank geïnspireerd, gaf droompasjes waarop Be vers en Veyt zich keer op keer verkeken, en dat was spijtig want het had voor de thuisploeg alle twijfels met een weggenomen. Bij een laatste counter van Sport kring liep De Raet mooi naar doel maar in zijn ren werd hij kordaat gestuit door Collas, wat hem zoals reeds gesteld, geel ople verde. En dan die laatste sekon den. Een terugspeelbal midden een drietal Tonger- se aanvallers, het mag niet zijn maar wat doe je eraan? Hoste pikte het leder uit de lucht, Stickens was even eens uit doel, en Bogaerts scoorde feilloos. Maar ge treurd werd er niet zo erg om: iedereen vond de eind stand niet meer dan een logische waardemeter van het geleverde vertoon. De ploegen SK Sint-Niklaas: Stickens, De Daele, Lodewijckx, Beirinckx, Lambrechts, De Raet, Gino Nijs, Caers, Bevers, Veyt, Van Haevere. Tongeren: Tervoort, Vos sen, Collas, Beuls, Daer- den, Wetzels, Leyssens, Hoste, Frenay, Clijsters, Van den Caetsbeek. Doelpunten: 36' Bevers 1-0 90' Bogaerts 1-1 Wijzigingen: 43' Verstraeten i.p.v. Gino Nijs 49' Schippers i.p.v. Van den Caetsbeek 68' Bogaerts i.p.v. Wetzels Kaarten: Geel voor Collas Toeschouwers: 2500 Scheidsrechter: de heer Zo werd het 1-0: Luc Bevers vloert met een prachtschot de machteloze Tervoort Hans. Niklaas-Tongeren 1-1). (pm) Danny Veyt wroette als geen. (Sint-Niklaas-Tongeren 1-1). De match zelf bracht echter niet wat men ervan verwachtte (pm) Sportkring Sint-Niklaas en Tongeren zullen elkaar opnieuw terugzien alS de kompetitie aan zijn eind is gekomen. Immers, beide ploegen zullen meer dan waarschijnlijk de eindronde betwisten. Het moet dan ook niemand verwonderen dat beide teams zich op dat vlak opgesteld hebben'om de wedstrijd aan te vatten. Meteen moet het dan ook duidelijk zijn dat deze match heel weinig échte kansen kon kreëren. Voor Sportkring waren dat er welgeteld drie: het doelpunt van Bevers, de aktie van Franky De Daele die toeliet Veyt te koppen en helemaal naar het einde toe een aangeven van Verstraeten dat niet door Bevers, noch Veyt kon afgewerkt worden. Tongeren deed niet beter en zag Host*. en Schippers enkele malen fel uitpakken maar Stickens toonde eens te meer zijn intrinsieke kwaliteiten. Beide trainers waren dus tevreden want het enige doel dat zij zich gesteld hadden (punten sprokkelen) werd verwezenlijkt. Bij Tongeren zullen ze misschien nog het meest binnen pretjes hebben gehad want die mochten geenszins verliezen. Daarom ook een vrij optimistische Dré Bollen die stelde dat gerechtigheid was geschied en dat zijn ploeg rustig de zaak had gedomineerd. Maar het veld lag slecht en de meeste ballen kwamen recht voor doelman Stickens uit. Iets waarop hij gewezen had tijdens de rust maar ja, dan waren er ook vier invallers aan het akteren. Tongeren speelde stukken beter dan maanden geleden, wist Bollen nog te vertellen en positief is alleszins dat mijn ploeg blijven spelen is tot de laatste sekondemet hel gekende gevolg vandien. Risiko's waren er dan ook bij want wie gaat nu aanvallen op verplaatsing met 3 a 4 man? "Wij zijn naar hier gekomen om een punt mee te graaien, we hebben nog drie wedstrijden thuis en eentje op verplaatsing, risiko's moesten we dus niet nemen, tenzij we op achterstand werden gezet». Robert Willems zat helemaal niet te treuren. "We komen alweer een punt dichter bij Kortrijk en dat is toch graag meegenomen. Spijtig van dat doelpunt in laatste instantie. Een bal op de doelman terugspelen doe je niet met de rug naar hem toegekeerd, maar kom, het kan niet altijd meezitten. We hebben getracht met drie vooraan te spelen, maar je merkt dat dit niet altijd zo eenvoudig is. Tongeren is een zeer goed elftal dat van wanten weet. Overtollige risiko's moet je dan ook niet nemen. Pierre De Raet moet alle lof toegezwaaid krijgen. Hij was de beste akteur op het veld, en dit op een voor hem ongewone plaats. En zich tot Pierre wendend: Dat heb je graag, zo eens een stampje hier en een trekje daar.De Raet: Als hel maar niet té hard is». Met Zidane is het slechter gesteld. Een barstje in het scheenbeen, een overblijfsel van de wedstrijd tegen Aalst. Zondag is hij er dus niet bij. Maar ook Jef Beirinckx en Pierre De Raet niet, beiden zitten een gele schorsing uit. Wie zei ook weer dat de tweede klasse geen spanning inhoudt? A.G. Wuustwezel - Jong Lede 1-4

De Voorpost | 1980 | | pagina 24