Op een laag pitje STRAFSCHOP GESCHENK Éénrichtingsverkeer 1 Heropstanding Paul De Deyn wordt speler-trainer VRASENE MAG HET VERGETEN BHüe S.K. GREMBERGEN VERSTERKT IN BENEFIETWEDSTRIJD fel ft KI5K OP 2e PROVINCIALE Kijk op Eerste Provinciale ■SRHS^lSt Mare Segers naar Oudegem? Kijk op 3e Provinciale Klik op Tweede Provinciale 26 - 4.4.1980 - De Voorpost K.S.V. Temse - Robur 1-1 Na deze wedstrijd hebben de supporters elkaar profi ciat gewenst omdat zij de koude hebben getrotseerd om hun team in hun laatste thuiswedstrijd tegen Robur 90 minuten te volgen. Tegen de koplopers, de minst slechte teams, uit de reeks heeft Temse zich steeds langs hun beste zijde laten zien en was ook ieder voldaan van het K.S.V.- optreden. Maar tegen de mindere goden heeft Tem se, en dan in hoofdzaak op eigen veld, gefaald. Slechts één, al is het een magere, troost voor de K.S.V. supporter: Temse haalde tegen Robur het punt dat het nodig had om wiskundig zeker te zijn niet te degraderen. Robur dat reeds gerust was en in deze partij niets meer te winnen of te verliezen had buiten de winstpremie, bracht evenmin warmte in de partij Temse, gestart met wind- voordeel, dwong een veld- meerderheid af. Robur trachtte met korte combi naties het Temse straf schopgebied te bereiken, maar liet zich veelvuldig op buitenspel betrappen. In de 13e minuut kon Guy Hoog- stadt keihard de bal rich ting doel trappen na een onrechtstreekse vrijschop door Jozef Van Gasse ge nomen. Doelman Van de Sompel wierp zich in de baan van de bal. De op merkelijke verrichting van Dany De Buyser en Gio vanni Sciacca ten spijt kwam Temse niet tot ern stig doelgevaar. Gejaagd door de wind was K.S.V. ver vooruit geschoven. Het had blijkbaar de vaardig heid van Albert Lelie over het hoofd gezien die in de 29e minuut slalomend doorging en enkel gestuit kon worden op een foutie ve manier door Willy Breughelmans. Het grond- scherend schot van kapitein Walter Coen van op 20 m vloog naast de «levende» muur en langs de binnenzij de van de paal tegen het net: 0-1. De bezoekende vreugde was echter van korte duur. Na een hoek schop past Jozef Van Gasse naar de vrijstaande Gio vanni Sciacca. die feilloos afwerkte: 1-1. Na de kampwisseling kon den de bezoekers ook geen voordeel halen uit de ster ke rugwind. Robert Van Lombergen werd zelden aan het werk gezet. Aan de overzijde mocht doelman Van de Sompel wel enkele malen de han den uit de mouwen trek ken, hoofdzakelijk te wij ten aan een defensief slip pertje van zijn teamgeno ten. Maar Roburs laatste man kwam telkens gepast ingrijpen, hoofdzakelijk op pogingen van Walter Van Haver. De tweede speel- helft bracht echter weinig bekoorlijks, wel veel foutieve passen. Vijf minu ten voor slot deed Hubert Verbeke zijn entree en ver dween Dany De Buyser, gekwetst, vroegtijdig onder de stortbaden. Zondag reist Temse naar Sint - Lievens-Houtem voor haar laatste competi tiewedstrijd. Nu Temse ze ker is van het behoud ver telde trainer Daniël Van Hoeylandt dat Temse de verjonging zal doordrijven en dat meerdere juniors ze ker van de partij zullen zijn. Voor de vuist weg noemde hij zondag na de wedstrijd enkele namen o.a. Dirk Rooms, Joris De Maeyer, Erik Vermeulen, Gilbert Verberckmoes, naast degene die reeds hun kansen verdedigen Dany De Buyser, Patrick Van de Vel en Giovanni Sciacca. Standaard Denderleeuw - Lokerse S.V.: 1-1 Sp. Buggenhout - Baasrode 6-0 De plaatselijke doelman Tilley heeft een van de rus tigste namiddagen gesleten sinds zijn eerste optreden bij de fanionploeg van Sparta Buggenhout. Am per tweemaal moest hij de handen uit de mouwen ste ken, éénmaal in iedere speelhelft. De eerste maal gebeurde dat op de 14' mi nuut van de eerste speel helft, de tweede maal op de 71' minuut toen een ver uittrappen door Tilley moest tegemoet gelopen worden. Voor de rest speelde Baasrode in verde diging en kon niet beletten dat een offensief sterk uit de verf komend Buggen hout de touwtjes strak hield. Het eerste doelpunt viel op de 21' minuut toen Crets een drop op de deklat deed belanden en Roels goed was gevolgd en bin nenduwde. Negen minuten legde Verstappen met een grondscherend schot de rustcijfers vast. Na de pauze zorgde Roels bijna voor vier-nul in de zelfde minuut. Op de 52' minuut trof hij de deklat, één minuut later stond de staak in de weg. Drie-nul werd het op de 58' nadat Verstappen de laatste pas trapte aan Crets. Op het uur zette Roels na een per soonlijke poging nummer vier op het bord. Vijf minu ten later startte Crets ge past in het straatje dat door Verstappen werd ontwor pen. De eindcijfers werden vastgelegd door Verstap pen die nu een geschenkje, of zullen we zeggen weder dienst, kreeg van Crets. (gdp) •V- Dit treffen was nog van uitzonderlijk belang voor de bedreigde gastheren die dan ook sterk gemoti veerd in het veld versche nen. Maar de zenuwen speelden de gastheren duidelijk parten en aan gezien Lokerse S.V. even min in goede doen was werd het een wedstrijd om zeer snel te vergeten. Toch had Lokerse een ze ge ongetwijfeld kunnen verantwoorden maar een paar wenkende kansen werden gemist. Boven dien kreeg Denderleeuw op het uur een strafschop kado. Het begon nochtans goed voor S.V. dat reeds in het eerste kwartier op voorsprong kwam toen Denaert gepast een diep tepas kon meepakken en onhoudbaar scoren. Den derleeuw probeerde wel te reageren maar de loka len brachten er niets van terecht zodat Lokerse niet alleen doorlopend de wedstrijd kontroleerde maar bovendien de beste kansen kreeg. Maar Dul- laert slaagde er in om nog te missen toen hij alleen voor het gapende doel stond. Op het uur kwam Denderleeuw dan langszij toen Heyvaert met wat meeval kon uit breken, doelman Van den Bogaert ging gepast in de voeten en pakte de bal klemvast. De scheids rechter gaf onbegrijpelijk strafschop en die kans lieten de lokalen niet onbenut. Geruchten Voor het ogenblik zit de voetbalwereld duidelijk in de «kwakkelperiode». Overal duiken geruchten op over transferts en aan verwante zaken. Een ten dens waar Lokerse S.V. niet aan ontsnapt. Som mige geruchten bevatten een deel waarheid, ande re zijn volledig uit de lucht gegrepen. Wat Lo kerse S.V. betreft is het momenteel alleen een feit dat trainer Huth zijn kontrakt niet zal hernieu wen. De huidige trainer van S.V. heeft trouwens heel wat mogelijkheden om naar een andere ploeg over te stappen. In dit perspektief worden o.m. Wuustwezel, Schel le, Buggenhout en Mac- cabi genoemd. Wat de opvolging van trainer Huth betreft zijn er reeds meerdere kandidaturen binnengelopen op het se- kretariaat van Lokerse S.V. Volgens Antoine D Nul is het momente nog niet opportuun oi terzake reeds namen noemen. Het bestuur va Lokerse S.V. zal dit pn, bleem trouwens pas A de laatste kompetitiedl tegen S.K. Lebbeke aal pakken. Die wedstrijd vl zondag heeft overige! voor de bezoekers nc^ een kapitaal belang wal Lebbeke moet winnl om zich definitief veilig I stellen. Wat het speler! potentieel betreft is hP een feit dat Jean-Pier^ Lippens van Eendrac! Aalst reeds een paar kl ren getraind heeft ml S.V. Maar een transf! zit er voorlopig niet in. Lokerse gaat men wE aakkoord met de eisl van Lippens, maar Eel dracht Aalst zelf gaapt I wijd. Meer dan een h®| miljoen voor een spelP* die in het huidig seizoéz hoofdzakelijk in het Kjfe tholiek Sportverbori speelde, is inderdaa veel geld. Voor Nijs va' St.-Niklaas liggen de zfl{ ken anders. Hier zijn eisen van de club redelif0! maar is het Mare Nijs zrft die het onderste uit c^ip kan wil. n a W.viis Slechts af en toe konden de bezoekers een aanval opzetten (Buggenhout-Baasrode) (ks) Naar verluidt zou de Vigor- Hamme aanvaller Mare Se gers een grote kans maken te worden getransfereerd naar S.K. Oudegem, klub waar oudspeler Raymond Rooms trainer is bij deze tweede provincialen Ook zou S.K. Oudegem zeer geïnteresseerd zyn in achterspeler Ronny De Beu- Ie. Afwachten of het Hamse bestuur bereid is deze emi nente speler van de hand te doen. Kan Oudegem Segers trans ter fereren dan betekent dit allt grote versterking voor d0l t ambitieuze tweede provji cialer. ore Anderzijds hebben F.l Oostakker en Sparta Wai°r' munster veel belangstelliTs voor Jef Brusselmans. *PI PA P.V.PC E. Nieuwerkerken - Sint-Lievens-Houtem 3-1 S.K. Grembergen wil voor de benefietwedstrijd die het op zaterdag 19 april om 16 u. speelt, VW Hamme een flinke repliek geven. Het doet een beroep op zijn ge wezen voetballers die thans uitkomen in de hogere reek sen. Dirk Deferrere (Een dracht Zele), Danny De Vos (KAVD), Patrick Verhelst (FC Denderleeuw), en Wim Waegeman (invallers S.K. Beveren) versterken die dag het elftal van S.K. Grem bergen. De respectievelijke clubs gaven hun spelers de toestemming voor dit liefda dig initiatief. Vermits ook V.YV. Hamme zoals gemeld kompleet zal aantreden be loofd het vast een aantrek- Baasrode deed in Buggenhout wat hel kon, maar werd door Sparta met 6-0 afgestraft, (ks) Burst - Terjoden 0-2 Dat Paul De Deyn volgend seizoen als speler-trainer zal fungeren bij SK Terjo den, was het enige nieuws dat te rapen viel te Burst, waar SK de plaatselijke klub repliek. Voor het overige werd deze belange loze wedstrijd weinig zaaks. Na 5' konden dc bezoekers reeds op voor sprong gestaan hebben, toen zij een strafschop toe gewezen kregen, doch de geplaatste bal werd door de deklat gestuit. Na de 10' werd het veldoverwicht van SK Terjoden dan toch be loond. toen achterspeler Van Geit de bal in eigen netten deed afwijken. Met een ook de ruststand. Na de koffie waren het de lo kalen die de toon aailga- ven, en de meeste kansen afdwongen. Hun voorhoe de blee' echter voortdu rend in gebreke. De tegen stoten van Terjoden hiel den steeds meer gevaar in. Aan de 77' werd Van Cau- wenberghe op één van die tegenakties foutief van de bal gezet en Van de Velde nam de hem geboden kans vanop elf meter waar. 0-2. Opnieuw ging Burst druk ken, doch hun afwerking bleef uit, zodat Terjoden een gevleide zege mee naar Erembodegem nam. Trainer Raymond Rooms nog 1 jaar bij S.K. Oudegem De Hammenaar Rooms, die reeds 5 seizoenen als trainer aktief is bij SK O. zal ook volgende seizoen nog de sportieve leiding van de filoso fen op zich nemen. Alhoewel hij enkele tijd geleden zijn afscheid aankondigde, liet hij zich bepraten door het bestuur om een nieuw kon trakt te ondertekenen. Sportieve suksessen oogstte hij in ieder geval. Hij bracht de ploeg van vierde naar tweede provinciale. Het eerste seizoen in «Tweede» met een derde plaats afsluiten is zeker een goed punt. Chou De Bleeckere naar Eendracht Sint-Gillis? Het staat zo goed als vast dat de ex-KAVD vedette Chou De Bleeckere volgend seizoen speler-trainer wordt bij St.-Gillis Dendermonde. De Oudegemse middenvelder is rond met de club. Het zijn nu nog de twee betrokken partijen Oudegem en St.-Gillis die de transfert in de goede plooi mogen leggen. Eddy Everaert weg bij SK Oudegem? De kans is groot dat Aalstenaar volgend seizoen niet meer in de spits van S.K. Oudegem aanval loopt. Na twee jaar zou de club niet weigerach- tigstaan tegenover een eventuele overgang van zijn speler. Afscheidsmatch Boons bij Buggenhout? De Buggenhoutse speler-trainer Boons speelt hoogstwaarschijnlijk zondag zijn afscheids match bij Buggenhout op Oudegem. Zijn spe lers beloofden zich nog eens extra in te zetten met de derde plaats als bijkomende stimulans. kelijke voetbalwedstrijd te worden. De wedstrijd zal geleid worden door drie Grembergse scheidsrech ters met name de gebroe ders Steels en de h. Marcel De Vriendt. Er kunnen reeds steunkaarten verkre gen worden by de bestuurs leden van S.K. Grember gen. Die dag wordt er om 14 u. een voorwedstryd ge speeld tussen de juniores van S.K. Grembergen en Sierra Zogge. Beide ploegen verenigen heel wat vrienden van Geert Tonnelier, ge troffen voetballer waarvoor de wedstryden worden ge speeld. De opbrengst gaat, zoals trouwens gemeld inte graal naar Geert Tonnelier. E.D.M. Het zullen nog vier bange weken worden voor de Eendrachtleiders uit Nieu werkerken, om te weten hoe Zottegem het er vanaf brengt in Bevordering. Ondertussen hebben zij nochtans reeds één zaak veilig gesteld, namelijk de kans op een testwedstrijd met de derde laatst gerang schikte van de A-reeks. Daarvoor moesten zij nie mand minder dan het ge duchte Sint-Lievens-Hou- tem aan banden leggen. Het begon nochtans slecht voor de lokalen, daar ze na een kwartier spel door Danny De Roeck op een 0- 1 achterstand gezet wer den. Tot aan de rust onder ging die skore geen wijzi ging meer. Na de koffie duwde Een dracht het pedaal nog die per in en reeds na 5' was het gebeurd toen De Maeyer een voorzet in ei gen doel deed afwijken, wat meteen de gelijkmaker opbracht. Het Eendracht- offensief ging verder en aan de 55' besloot ArijS een algemene aanval met een doelpunt. Zeker de belo ning voor een ongebreidel de inzet. Met deze stand van zaken waren de Een- drachters nog niet veilig, vooral daar Sint-Lievens- Houtem gevaarlijk was op zijn tegenstoten. Steeds moest De Roeck, de maker van het openingsdoelpunt, in het oog worden gehou den, want iedere tussen komst van zijnentwege hield gevaar in. Aan de in nam Janssens alle twij| omtrent een lokale weg, door een vrijscfl rechtstreeks voorbij verbouwereerde bezoek! de doelman te zwiep] Meteen een verdietj overwinning voor de 1 drachters. die volgel week een moeilijke dracht krijgen op Sint-Pl wels. Een overwinning I hen in tweede provincf behoud verzekeren, daarom moet Moerbekej hekkensluiter Baasrode] volle buit laten. En zien wij niet zo goed zittP zodat het lot van Zotteg beslissend blijft voor g Eendrachters. Al F Org ïre- toe One De dobbelstenen zijn geworpen: Vrasene mag zijn titelambities voor enkele maanden opdoeken. De uitstap naar het bedreigde en nu ook veroordeelde Winnik liep met een sisser af. Haaltert daarentegen, stuurde runner-up Oudegem met veelzeggende 3-0 cijfers naar het filosofendorp terug. Tot aan de pauze kon de match alle richtingen uit. Nadien toonde Payne zijn maats de weg en nadien vielen er nog twee doelpunten. Vrasene kreeg op Winnik reeds voor het half uur een waarschuwing met een goaltje van Van de Perre. Toen diezelfde opportunist na de koffie zijn hat-trick afrondde, was de zaak beklonken. Voor Winnik kwam de zege te laat om de degradatie te ontsprin gen. Vrasene zag zijn illusies aan scherven geslagen. Eendracht Nieuwerkerken deed een gouden zaak: geelrood haalde het met 3-1 tegen het ambitieloze Sint Lievens Houtem en is op één zondag voor het einde tot op één puntje van Moerbeke-Viane geko men. Om in extremis de Zuid-Oostvlamingen naar de 14de plaats te duwen, moet te Sint Pauwels gewonnen worden en dient Moerbeke in Baasrode de kaars uit te blazen. Op papier heeft de rode lantaarn geen schijn van een kans tegen Moerbeke en kan Nieuwerkerken het in het Waasland niet halen. Maar voetbal is, vooral nu het bijna afgelopen is, onvoor stelbaar en onvoorspelbaar onberekenbaar Veel zaak was het zondag voor de rest niet: Buggen hout maakte korte metten met Baasrode en er vielen zes doelpunten in de mand van de rode lantaarndra gers. In Temse viel even voor het half uur een Roburdoelpunt. Een vijftal minuten later kwamen de scheepsbouwers langszij en daar bleef het bij. Zondagavond is het afgelopen. Alleen voor Moerbe ke en Nieuwerkerken staat nog war op het spel: wie als nummer 14 finisht, moet immers nog een eind ronde spelen tegen de 14de van Tweede A. Wie van beide teams aan het kortste eind trekt, degradeert. Haaltert maakt een trip naar Sint-Gillis-Waas. Het wordt daar veeleer een fuif dan een voetbalmatch: de Waaslanders hebben niets meer te winnen of te verliezen en Haaltert heeft de champagne reeds laten vloeien. Haaltert naar "Eerste-. Baasrode en Winnik een trapje lager. Met Nieuwerkerken en Moerbeke-Viane, als kandidaten voor een weinig benijdenswaardig plaatsjevan potentiële daler. Terr 'er; >po 'ub ies Su 11 Trai leut too >ek Pen .edi )ae loni 'rai lOlc dut >e k ios If in ioo loyi

De Voorpost | 1980 | | pagina 26