de tweede plaats Slechts twee wedstrijden Vandalen SOMBERE DAG VOOR ERPE Kijk op 3e Provinciale Voetbal Inzet velt klasse fwee Bazelse treffers! De Ruysscher is mijn naam /erraden loor zenuwen Korporatief voetbal: Durme Waas: Miet gestolen Uw woord De Voorpost - 4.4.1980 - 29 Erpe heeft er de twee inhaalwedstrijden opziten. Er kwam bitter weinig uit voor Oranje: één op vier. Met nog twee matchen op het programma moet een kloof van twee punten worden gedempt, anders gaat het regelrecht naar «Vierde». Erpe had het ongeluk tegen een steengoed en vooral ambitieus Vlierzele te botsen. Roodwit wil immers tweede eindigen en eventueel langs de eindronde een waterkansje op promoveren te behouden. De thuis ploeg begon nochtans niet onaardig, want reeds na een kwartier stond de 1-0 op het bord. Vlierzele sloeg terug langs Meuleman. Langs Coen en De Roeck werd het nadien 1-3. Maesschalck maakte er nog 2-3 van, maar dat volstond niet om wat van de buit in eigen huis te houden. Burst liet het, ondanks een uitstekende prestatie, afweten tegen Ter joden. Veel belang had de uitslag niet: beide ploegen hebben in dit kampioenschap immers niets meer te winnen of te verliezen. Is er in Derde C nog alleen enige spanning in verband met de degradatie, dan is dat ook in Derde D het geval. Daar valt de beslissing op de allerlaatste dag. Kruibeke en Heus den totalizeren even... weinig punten, wonnen allebei zeven keer en hebben nog één match voor de boeg. Heusden neemt het thuis op tegen Kallo, Kruibeke zit in een derbystrijd met Melsele gewikkeld. Teoretisch zit het dus snor voor de Gentenaars. Alhoewel. Het gebeurt al eens meer dat op het einde van een seizoen superverrassingen uit de bus komen. Kampioen Excelsior is er niet in geslaagd dit kam pioenschap af te ronden zonder één nederlaag. Waasmunster, nochtans geen «topploeg», duwde de Klaasjes met 1-0 in het verlies. Sparta heeft voor die zege met de inzet van alle krachten gestreden. Drie minuten voor rusten kopte Frankie Herremans een vrijschop van Schalckens tegen het Excelsiornet. Na de citroentjes poogden de kampioenen langszij te komen, drukten en bleven drukken, doch afronden was er niet bij. Waasmunster brak af en toe gevaar lijk uit en creëerde zich een paar goeie kansen. Een prestigezege dus voor de mannen van de heide. Zwaar tilt men bij de Klaaskens niet aan deze nederlaag: nu de titel toch binnen schot is, moest het geen verwondering baren dat het heilig vuur» een beetje gedoofd is. Maanden onder hoogspanning staan is geen lol. Vandaar... (mvh) je: bijdragen reeds beklem- doelman krijg je het soms hard te verduren: alhoewel er geen kwaad opzet mee toonden is de verkeerde '.id was, werd de trap tegen het been van de Vlierzele-keeper een pijnlijke instelling van de leiders Erpe - Vlierzele 2-3 vinden te Aaigem. De toe- Deze wedstrijd die in feite stand was er veel beter, al voor Erpe belangrijk was in kan de helling een handi- verband met de degradatie, cap genoemd worden voor doch die Vlierzele op de de ploeg, die er na de rust tweede plaats kon brengen moet tegen opdraven, is uitgegroeid tot een spek- Erpe liet van bij de aan- takelstuk. Daar het Oranje vang zijn intenties blijken. Erpe terrein meer geschikt Het zou strijden tot de laat- was voor strandspelen, ste minuut om de degrada- zoals mijn kollega Paul De tie te ontlopen. Reeds na 7' Moor vorige week zo tref- kende Verhofstadt sukses, fend liet uitschijnen in zijn toen hij een flater van de artikel, verkozen de Erpse Vlierzele-verdediging uit- bestuurslui deze belangrij- buitte en Erpe op voor- ke wedstrijd te laten plaats sprong zette. De volgende Waasmunster - Excelsior 1-0 Zoals we in onze vorige Waasmunster doorgaans igelegenheid. (Erpe-Vlierzele 2-3) (rik) ndêfiIsele - Bazel 3-0 schop van Van Bergen - tot zijn en ieder verba- t de laatste seizoen zing - door doelman itch op eigen terrein, Troch onhandig werd ilden de aardbeienkwe- behandeld en achter de er blijkbaar alles bal belandde (1-0: doen om een recht- 46ste'). kse concurrent voor |n de 74ste minuut dichtste ereplaatsen scoorde Pierre Neels 2-0 intenloos naar huis te na 66" onoverzichtelijke iden. fase voor het Bazeldoel. De bezoekers waren nu 1 de eerste 45 minuten duidelijk geslagen en irliep alles ook naar hadden geen kracht meer jkale wens, behoudens om nog te reageren, hoe -^doelpunten. hard Theo Ruymbeke kampwisseling had ook nog wroette. Tien Ita bijna onmiddellijk minuten voor inrukken, :ces toen een hoek- leverde Van Strijdonck een hard schot, dat via het lichaam van verdedi ger Janssens voorbij de ongelukkige Troch ca- prioleerde. (3-0). Met deze twee puntjes verovert Svelta zo goed als zeker de derde plaats in de eindrangschikking een plaats, die men op grond van de nooit afla tende offensieve instel ling zeker mag verant woorden. Manil het hun uiteindelijk fa taal geworden. Bij ge- buur Waasmunster dwongen ze weliswaar door de beste kansen af, maar (1-0). hadden nu niet dat tik keltje geluk dat hun meermaals van de neder laag redde. De Spartanen hadden immers moed willig voor de counter gekozen en weerstonden meerdere bezoekende aanvalsgolven, waaraan bijna altijd Luc Veree- cken en Jantje Demedts al hun energie spendeer den. Op stilstaande fases was levensgevaarlijk en moest het ook niet ver wonderen dat op de 42ste minuut een vrij schop van Schalkens succesrijk werd afgerond Frank Hermans Na rust verliep het na tuurlijk volgens hetzelf de stramien, en konden de groen-zwarten nauwe lijks hun zenuwen bedwingen. De beste kansen waren overigens nog voor de Waas munsteraars, die met deze winst een einde maakten aan de bijna ontnuchterende superio riteit van de Heistraat- ploeg. Manil 38' waren gelijkopgaand, doch met Vlierzele nu het meest bij de bal, wat uit mondde in de gelijkmaker, zulks na 12' via Robert Meuleman. Vlierzele ging door en kende opnieuw sukses, ditmaal toen Erwin Coen een persoonlijke po ging afrondde. Drie minu ten later scheen het Erpe- lot definitief bezegeld. De bezoekers dwongen een hoekschop af. Guido De Roeck plaatste deze met een boogje rechtstreeks in doel. Van een ommekeejr gesproken, in 15' tijd ging Vlierzele van 1-0 naar 1-3. Met deze stand werd ge draaid. Vlierzele liet de teugels wat losser, zonder evenwel het initiatief te verliezen, schiep zelfs nog enkele kansen, doch twee maal bracht de deklat red ding. Erpe daarentegen wilde de bakens verzetten, doch slaagde daar voorals nog niet in. Het spel van lokale zijde verruwde, doch een lakonieke scheidsrechter greep niet in. Nog op ander gebied was de referee Erpsgezind, zodat aan de 77' Bogaert gerust mocht doorgaan en milderen. De slotfaze werd nog spannend. Erpe voelde een gelijkspel in bereik, doch door oordeelkundig rondspelen van de bal be hield Vlierzele een verdien de zege. De skore kon ze ker hoger opgelopen zijn, doch de gasten hadden da me Fortuna niet aan hun zijde. A.V.H. (ee n <#11 o - Kruibeke 1-0 vai ter nerveuze wedstrijd, larin de Kallonaars het •»'<el eerlijk speelden en n gouwgenoten wei- •eg of geen gelegenheid woven hun eigen spel op dringen. Doorlopend viulgde de thuisploeg een tgesproken meester- W e hap op de grasmat, :laa lardoor Jong Vlaande- "|n zich moest beperken schaarse tegenaan- "fl<llen. Deze groen-witte :ties brachten dan nog ït meeste gevaar voor uisgoallie Apers: eerst oor een dubbelpass J in Hoeylandt-De Wolf, elke door Claessens lektaculair werd over- momen, maar net last het kruishout ging. tweede mooie kans gen we langs Van >lfliet, die de Kallo- icks alweer in snelheid maar zijn voorzet ts te vroeg afleverde toegesnelde Van Éierenbergh. Hoe Justin Schepper ook een '"fceipunt najoeg, het om as in de eerste helft al wo oter aan de galg. /lm Na rust ging het plots allemaal veel beter lopen voor de plaatselijke aan vallers: eerst ging Heyr- man met een staalhard schot zijn kans, en ver volgens verplichtte Van Roeyen de Kruibeke- keeper tot een mooie parade. Op de 58ste minuut viel dan toch een welverdiend doelpunt: op een verre voorzet vanuit de verdediging ging Rottiers (uit off-si de stand?) aan de haal en deponeerde de bal mak kelijk in de netten (1-0: 58ste minuut). Doordat deze wedstrijd niet mocht verloren worden, gingen de gasten er met alle inzet tegenaan. Dit verliep zelfs al te vinnig, want niet minder dan 4 Kruibekenaars liepen te gen een gele kaart aan. Wat ze echter ook pro beerden, hun ganse voorlinie bleek reeds op voortijdige rust. Door deze nederlaag moeten Mon Goossens en zijn discipelen tot de laatste wedstrijd wachten om hun behoud te verzeke ren. Manil Sinaai - Merelbeke 3-2 Zondag, ter gelegenheid van hun laatste thuis wedstrijd tijdens dit sei zoen, hebben de Sinaai- se fans nog eens kunnen constateren welke klas- bak Franky De Ruys scher wel is. Enkele wedstrijden geleden werd deze speler door zijn wispelturig gedrag uit de eerste ploeg ver wijderd maar nu vierde hij zijn terugkeer met een hattrick. Van bij de start dwong Herleving een meester schap af, maar zag geen kans de Merelbeekse de fensie uit verband te spelen. Tot de 34ste minuut was het dan ook zoeken en tasten tot de Ruysscher met een ver fijnde schijnbeweging twee belagers verschalk te en de keeper tegen- voets nam (1-0). Zeven minuten later dikte de zelfde speler aan, nadat Van der Weken een verlo ren gewaande bal reku- pereerde (2-042ste min.) De lokale vreugde werd op slag van rust dan enigszins getemperd door een vlijmscherpe tegenstoot van de Gen tenaars De Roeck spurt te gewiekst zijn vleugel af en schilderde de bal op het hoofd van de goed opgestelde De Clercq (2-144ste minuut). Na de koffie, kwamen de geel-blauwen niet zo makkelijk meer tot het vloeiende spel uit de eerste periode. Het was dan maar goed dat De Ruysscher de zaken voor de derde keer op punt stelde: door zijn on blusbare aanvalsdrift verraste hij immers een bezoeker bij het rond spelen van de bal en liep gezwind door tot in het doel! (66': 3-1). Het resterend wedstrijd gedeelte werd dan ge domineerd door de be zoekers die echter tot enkele minuten voor het einde moesten wachten vooral eer De Roeck de aansluitingstreffer aan tekende. (3-2: 88ste mi nuut) Door deze goeie beurt komen de Sinaainaars zich op de vijfde rang nestelen, een ereplaats die weinigen na de ont goochelende heenronde nog mogelijk achtten. Manil Burst haalde het niet tegen Terjoden. Een onverdiende blauwzwart (Burst-Terjoden 0-2) (rik) zegt men bij Terjoden toonde zich in Burst goed bij schot en puurde uit een het volle pond. (Burst-Terjoden 0-2) (rik) fjoogeinde - Heusden 1-0 et een onwaarschijnlij- strijdlust kwamen de z/ejnt-Gillisnaars aan de -nart van deze onverval- *e vierpuntenwedstrijd. ittt I gastheren waren in- fli irdaad doorlopend in n it verweer, hoewel ze n ngs tegenstoten van ïdré Beek en Ruts het 1 1 eeste gevaar zaaiden. bezoekers waren "u tarentegen genood- J lakt om hun kans te wa in met afstandsscho- die zelden of nooit goede richting had- Jn- 'J0 de tweede helft kregen ?aje niet de klassieke trd zinking van de Hoog- ndenaars. Met vereen- kracht maakten ze ch meester van het —Middenveld en kregen n "Itl kansen langs Smet en Ruddy Ruts Op de 83ste minuut was het dan toch raak, nadat een voorzet van André Beck in een pak spelers terechtkwam en de bal in het doel belandde door dat Gino Beek als eerste het leder kon aanraken. (1-0). In de dolle slotminuten werd de thuiskeeper geen enkele keer be dreigd, omdat zijn ver dediging solide genoeg was om het bezoekende wanhoopsoffensief te bezweren. Door deze onverwachte zege houdt Hoogeinde streekgenoot Jong Vlaanderen Kruibeke wellicht in de Derde Provinciale ten nadele van Heusden. In het Durme-Waasland gewest werd in het afgelo pen week-end slechts een beperkt programma afge werkt. Voor de Durme- Waasland Beker stond slechts één wedstrijd op het programma. Desatex en Vapo moesten elkaar in de ogen kijken maar dit ge beurde zonder veel overtui ging. Vooral de aanvallers hadden hun beste inspiratie thuis gelaten. Na een zout loze partij werden de pun ten dan ook gedeeld. Voor de Trofee De Wit is eveneens slechts één wed strijd gespeeld aangezien het duel FC Boel - Telelec uitgesteld werd. Te Waas munster werd er wel ge speeld en daar kreeg Manta de ploeg van Eksa Oude Brug op bezoek. Maar aan gezien de Lokeraars slechts met 8 spelers in het veld verschenen had Manta niet zo erg veel moeite om de eerste zege te laten opteke nen in het kader van de kompetitie voor de Trofee De Wit. Gesteund op een numeriek overwicht kon den de gastheren doorlo pend het spelverloop kon- troleren. Verschelden kon Manta na 16' dan ook ver diend op winst brengen maar de bezoekers beten fel van zich af. Manta moest dan ook tot het laat ste kwartier wachten om met treffers van D'Heer en Van Puymbroeck de zege definitief veilig te stellen. WVL Tot mijn verbazing heb ik kennis moeten nemen van het artikel: VANDALEN verschenen in de Voorpost van 23.3.80 blz. 22. De fei ten aangehaald door steller van het artikel bevestigen nogmaals de theorie van een Amerikaans filosoof: «onze persmedia puilen uit van het pseudo-nieuws». Daarom vraag ik, sekreta- ris van Rapide Lebbeke, een rechtzetting van dit bericht. De heer Moons heeft na de wedstrijd het terrein verla ten in het gezelschap van de heer Fernand Dierickx, Zo wordt het tenslotte nog 2-3: een kopbal verdwijnt in het Vlierzele-doel (Erpe-Vlierzele scheidsrechter Freddy De 2-3) (rik) Donder en een «neutraal Uitslagen en klassering Durme - Waasland Beker: Desatex - Vapo: 1-1 1. Uco 2. Metallos 3. Moderna 4. Desatex 5. Vapo Trofee De Wit Manta - Eksa Oude Brug 3-0 FC Boel - Telelec: uitgesteld 1. FC Boel 2. Ourson 3 Telelec 4. Eksa 5. Manta toeschouwer». Aan de wa gen van de heer Moons, heeft deze laatste afscheid genomen van Dierickx en De Donder, waarna hij vertrokken is met de «neu trale toeschouwer» in de richting Dendermonde. Later op de dag heeft de heer Moons, nogmaals in het gezelschap van de «neutrale toeschouwer», een bezoek gebracht aan het lokaal van Rapide Club Lebbeke, waar hij zich vol lof uitliet over de sportivi teit van de spelers en het bestuur van de reeds geci teerde voetbalclub. Eddy Van Overstraeten 2 10 17 2 3 3 1116 9 3 1 1 0 0 3 0 2 3 1 2 0 6 8 2 3 1 2 0 4 7 2 Nota van de redatie: Onze medewerker heeft Rapide Lebbeke niet in dis krediet willen brengen. Wél was hij ooggetuige van feiten waaraan de klub geen schuld heeft. Wat de twee uitsluitingen en twee strafschoppen betreft, kan moeilijk over «pseudo- nieuws» (gefingeerde fei ten) worden gewaagd.

De Voorpost | 1980 | | pagina 29