Luc Colijn, Ronald Van Aevermaet en Patrick Van Wetter stelen de show Nederlanders zetten Jan Bogaert in de tang «Grote winnaars» gehuldigd in Sint-Niklaas Di H Etienne Van der Helst: prima «Driedaagse Etienne De Wilde: ideale partner Etienne De Beule op kousevoeten Frans Van Vlierberghe: vroege ontsnapping Willtam Tackaert toont zich Rik Caethoven komt er Jenny De Smet van zege naar zege Jose De Cauwer aan de finish van «Ronse» 30 - 4.4.1980 - De Voorpost In het stadhuis te Sint-Niklaas werden de «grote winnaarsvan de Ronde van Frankku gehuldigd: Schotte, Magni, Buysse, Godefroodt en Letnan. Ook Fred De Bruyne (lin was op post. Burgemeester De Vidts vertelde een en ander over het monument dat de Ronde Vlaanderen is. I n Ronald Van Aevermaet is aan zijn tweede seizoenze- it ge toe. De amateur uit Zele W ging er ditmaal te Asse kei hard tegenaan. Hij bleek Ronan Onghena, de Oostvlaamse kampioen, heeft ver- oncjer het spandoek de dienstelijk werk geleverd in de Ronde van Vlaanderen. Hij sneiste en één van de bes- stond zijn kopman Michel Pollentier voortreffelijk bij en ten ujt j,et 73-koppige deel- werd daarvoor gefeliciteerd, (dw) nemersveld. Karine Thyssen won voor Foubert en Clybouw de koers voor kadetten te Kruibeke. (dw) Luc Collijn heeft het even eens waar kunnen maken. Luc trok naar het West- vlaamse Vichte. Daar klommen 77 wingrage ke rels in het zadel. Die eerste overwinning kan de aan loop worden naar een kan jer van een seizoen. Luc reed al een hele tijd zeer goed, maar het zegegebaar maken was er niet bij. Het hek is nu van de dam. Junior Patrick Van Wettere liet het in Haasdonk niet tot een spurt komen. Met een vlijmscherpe demarra ge ging hij van de konkur- renten weg en bleef uit de greep van de achtervolgers. Een man met veel talent is de Wichelenaar Eric De Wilde die mettertijd kan uitgroeien tot een prof die enorme diensten kan be wijzen in ploegverband. Eric kan te weinig spurten om van de ene zege naar de andere te wandelen. Dat hij een stukje kan fietsen, weten zijn kollega's beter dan wie ook. In Asse reed hij naar een meer dan ver diende tweede plaats. Een tweede prijs werd het ook voor William Despeels die opnieuw een Nederlan der moest laten voorgaan. Ditmaal toonde Guus Wie me zich de snelste. Dat ge beurde in Sint-Niklaas waar niet minder dan 98 amateurs een rugnummer afhaalden. Wie zo goed rijdt als William Despeels, moet bekwaam worden geacht over afzienbare tijd een zege te grijpen. Luc Lemmens koerste in Neder-over-Heembeek en graaide er de tweede prijs mee. René De Brucker reed een meer dan verdienstelijke «Ronde van de Westkust». Hij was derde in de pro loogtijdrit over meer dan 5 kilometer. Als je weet dat er 150 deelnemers waren, heb je meteen een idee over de waarde van die prestatie. Werner Van der Fraenen, tijdens het veldritseizoen minder op de voorgrond dan algemeen verwacht, kan ook zijn mannetje staan op de weg. Dat be wees hij in het Waalse Emi- nes waar hij derde was. Marc Van Gijsegem is nog jong. Hij heeft dus nog ruimschoots de tijd om bij de liefhebbers de stiel te leren. Marc is één van de betere jongeren. Zijn vier de plaats in Neder-over- Heembeek liegt er niet om. Allemaal waren ze er niet, de aangekondigde «grote winnaars»: Rik Van Steen bergen en Eddy Merckx hadden het laten afweten. Toch loonde de verplaatsing naar de «hoofdstad van het Waasland» de moeite. Achiel Buysse was er, Fio- renzo Magne eveneens. Ook Eric I.eman, de piepkleine Westvlaming was komen opdagen. Meteen waren drievoudige laureaten onder één dak byeen. Briek Schotte en Walter Godefroodt, beiden twee keer nummer één in de tot de verbeelding sprekende Ronde van Vlaanderen, kwamen eveneens opdagen. Fred De Bruyne won «in zyn tijd» eveneens één maal. De Berlarenaar was beroepshalve in Sint-Ni- klaas, als sportbestuurder van de Dafploeg. De vyf invite's werden door burgemeester De Vidts a groet. De Sint-Niklase ttn gervader maakte er £n niet met een geintje vaiaa hij vertelde over het mqg ment dat deze roemrjn klassieker is en zegde irk hij het een grote eer vjha dat deze wedstrijd in «zies stad start. Voor de ge^er den was er een apartjej d een financiële inste|lb schonk ieder van hen jn waardevolle tekening. Met Johan Bollaert, acht ste te Sint-Niklaas. Jean Blommaert, negende in Sint-Niklaas, Jan De Bondt, elfde te Asse, Lode Beeckman, 14de in Leer beek, Patrick Joos, 16de te Sint-Niklaas, Peter Van Huffel, 17de in Sint-Ni klaas, Luc Fruytier, 19de te Asse, en Frankie Wielandt, 19de in Sint-Niklaas, zijn we bijna rond. Of toch niet: Daniël Schuddinck deed het zeer behoorlijk in de «Ronde van de West kust» waar ook Jan Joos goed presteerde. Bij de ju nioren toonde Karei Van Goethem dat hij uit het goede hout gesneden is: hij won achter de ontsnapte Patrick Van Wetter de spurt voor de tweede plaats in Haasdonk. Hij finishte er als nummer drie. Ferdi Dierickx zocht het nog ver der: uit Blanmont bracht hij de derde prijs mee Peter Van den Broecke was prezent in Meerbeke en bolde als nummer vier over de streep. Een vierde plaats werd het ook voor Luc Van Geyt die te Wijn huize koerste. Ronny Met- tepenningen was vijfde te Denderhoutem en Patrick Van Hul vijfde te Haas donk. In datzelfde Haas donk fietste Ronny De Dobbelaer naar de zesde plaats. Een zesde plaats werd het voor Frans Van Nuffel die te Denderhou tem reed. Gerrit Van der Aa was in Haasdonk zeven de en in Houthalen tiende Johnny De Dobbelaer, die op het nippertje de goede trein miste te Haasdonk, bolde als nummer acht over j tier de streep. Peter Van se, negende te Haasdi Walter De Coninck. fiel te Haasdonk, Jimmy nelis. elfde te Destell gen, Alex Polfliet, elfdi Denderhoutem, Luc Puyvelde, 13de in St« huize. Marc Van Lj 13de te Haasdonk, Van Moeseke, 14de «Jj, Meerbeke en Gaston ters. 15de te Haasdonk.j zich evenmin tuigd Bij de nieuwelii was Stefaan van Leeui tweede te Waarschoot, een spurt die hij slechts millimeters verloor ti Geert Van Speybroeck.l fotofinish moest afgewL^l om de winnaar te kui aanwijzen. Pieter Van *gD pe spurtte te Lede naar tweede plaats. ^rg( 'Jn Geen Etienne Van der Helst in de spits van de Ronde van Vlaanderen. Geen enkele streekrenner trouwens. In de knokpartij tussen de allergrootsten speelden ze om verscheide ne redenen niet mee. De prof uit Wanzele finishte als 27ste. Op het eerste gezicht niet om over naar huis te schrijven, doch in de gegeven omstandighe- den een meer dan behoor- Mampaey won te Kruibeke de spurt voor de eerste plaats bij de nieuwelingen-meisjes J'jk resultaat. (dw) Van der Helst had een m het oog springende «Drie- daagse van De Panne» ach ter de rug. Hij was derde in de eindstand. Optornen te gen de overmacht kon Etienne niet: hij botste te gen twee homogene blok ken; de «IJsboerkes» die de troef Van Roosbroeck uit speelden, en de Splendors, die als één man achter de Ier Sean Kelly stonden. Dat een jong rennerke als Etienne De Wilde niet meedong naar de zege in de «Ronde», kan geen ver wondering wekken. Toch werd de naam van de «blonde pijl» tijdens de af- gelopen dagen meer dan eens genoemd. In de «Driedaagse van De Pan- ■fiorenzo Magni, de Toscaanse leeuw in druk gesprek met Eddy Merckx. (gc) ne» ontpopte hij zich tot de ideale partner voor «kop man» Kelly. «Zonder de hulp van De Wilde, die de zwaarste vrachten torste, kon de Ier het vergeten», vertelde een journalist die er met de neus opzat. De Wilde sleepte bovenop een twaalfde plaats in de wacht. Etienne De Beule, de «kleine» die Milaan - San- remo niet «mocht» winnen, ging op kousevoeten door de «Driedaagse van De Panne». Zich door een spektakulaire ontsnapping in de kijker fietsen, zoals onlangs op Italiaanse bo dem. was er ditmaal niet bij. Wel fietste hij op kou sevoeten naar een tiende plaats in de eindstand. Het bewijs dat de Hammenaar allesbehalve een meeloper is, en zou kunnen schitte ren als hij het knechtenli vrei mag afleggen. Etienne De Beule is een teamwor- ker. Op het schavotje klim men is de minste van zijn bekommernissen. Een prof weet waar zijn plaats in het peloton is. Vandaar... De Waaslander Frans Van Vlierberghe was geen door deweeks figurantje in de voorbije Ronde van Vlaan deren. Met Dirk Baert. Van Houwelingen en An dersen zette hij een vroege, tot doodbloeden gedoemde ontsnapping op. Hoe dan ook, onopgemerkt ging de prestatie van het kwartet niet voorbij: meer dan 120 'kilometer duurde de vlucht. Pas bij de beklim ming van de Oude Kware- mont werden de durvers teruggepakt. William Tackaert heeft in de Ronde van Vlaanderen lange tijd meegespeeld. Vooral in het verweer. De Zeienaar eindigde ver scheidene minuten na het trio Pollentier - Moser - Raas. Dat kan geen schan de worden genoemd. Wil liam fietste de kilometers rond en alhoewel bezwaar lijk kan gezegd dat hij mo menteel reeds bij de subtop heeft plaatsgenomen, toch mag beweerd dat er pit zit in deze nog jonge prof die op weg is zich een plaatsje onder de zon te veroveren Tackaert was 32ste en in de Driedaagse van De Panne werd het een 17de plaats. Om zich in een topklassie- kcr als de Ronde van Vlaanderen met de groten te meten, weegt Rik Caet hoven momentcel niet zwaar genoeg. Welke jon gere kan dat trouwens over zichzelf zeggen? Het dient evenwel gezegd dat de vriendelijke Zeienaar zich toonde in de Driedaagse van de Panne. In de eerste etappe veroverde hij de achtste plaats. Toen na af loop van alle ritten de afre kening werd gemaakt, bleek dat hij recht had op de 16de prijs. Jenny De Smet is goed op weg om alle konkurrenten te overklassen. De vliegen de postvrouw uit Hamme trok ditmaal naar het West- vlaamse grensstadje Wer- vik. Samen met Laria Ke- nes bouwde ze een ontsnapping uit die de dichtste achtervolgers twee minuten achterop duwde. Dat Jenny won, leek meer dan normaal. Wie zal haar trouwens dit seizoen kloppen? Dat José De Cauwer niet voor eigen eer en glorie op de koersfiets zit, is geen geheim. Zijn taak is het ex- wereldkampioen Hennic Kuiper te helpen en bij te staan. Niettegenstaande die ondergeschikte rol, treedt José af en toe of* voorgrond. Hij reeds t wens de Ronde van Vl£'1 deren uit, zij het metp*1 eerder bescheiden 3L plaats als eindresultaat.r^ Hedwlg Bloem Hedwig Bloem is naar «oude liefde terui keerd»: de WAOD-ld sen. Dat de veteraan Hofstade nog lang niet het einde van zijn bobij is, bewees hij in Merel! waar hij het zegegel maakte. Cldi ch Marcel Serllppens Marcel Serlippens was junior een belofte. Na opteerde hij voor een staandszekere brood ning. De Wichelenaar k jaren na zijn afzwa; weer op de fiets en doei goed. In de WAOD-i jj,'u strijd te Merelbeke v;s|ei het een vierde prijs. amj Mettepenningen - ngs Nobels Eddy Mettepenningen Raf Nobels kunnen fietsen niet laten. De f Ff1 menaar was in de WA race te Merelbeke vi lory Raf zegde het daar met zesde prijs, hij was ook de partij zaterdag te Te nst£ waar hij een tiende p behaalde. Ben lord a di lann Jan Bogaert is in de belang stelling gekomen. De neo- prof uit Temse finishte in Wevelgem met het kwartet dat achter lubberding de streep bereikte. Een kanjer van een prestatie, al werd het «slechts»(?) een vijfde plaats. Jan spurtte niet mee. Op enkele tientallen meter van de aankomst zet te hij zich moegestreden recht. Bogaert had het onmogelij ke gedaan om «wegloper» Lubberding te «pakken», doch Piet van Katwijk deed aan obstruktie en Jos Schipper de andere «Kees» stak geen vinger uit. Slechts van Fons De Wolf kreeg Jan enige hulp. De twee jonge Belgen zaten in de Hollandse «tang». Nog meer streekrenners toonden zich in deze ongemeen lastige Gent- Wevelgem: Etienne Van der Helst ondermeer, doch zijn poging om naar Lub berding te springen, mis lukte. Van der Helst werd ten slotte 17de. Verrassend goed deed ook Oscar Dierickx het: de Baardegemnaar liep met het «groepje Raas» binnen. Spurten is Oscars scherpste wapen niet. Vandaar dat hij als allerlaatste van dit pelotonnetje finishte. Tien de dus. Frans Van Vlierberhge, reeds in de kijker tijdens de Ronde van Vlaanderen, was 14de, Etienne De Wil de 25ste, Rik Caethoven 58ste en Frans Caethoven 60 ste.

De Voorpost | 1980 | | pagina 30