88 COMBINATIES IN GOUDEN LAARS De Voorpost Afscheid in schoonheid Moeilijk Naar een testwedstrijd Nieuwtjes van onder de basketbalkorf Door onkans getroffen In snelheid genomen 0p de valreep Basketball Eervol afscheid 32 - 4.4.1980 - De Voorpost u Tl BBC Lokeren - Vlierzele 84-79 Na eeen slechte heenronde is Lokeren er toch in ge slaagd zijn blazoen op te smukken met enkele onverwachte zegepralen. Eerst ging Breydelboys de boot in, en nu kwam ex- coach Sonck met zijn Vlier zele troepen op bezoek in de Lokerse sporthal. Lang duurde de tegenstand ech ter niet want de Meerleer- Comelis hadden er echt zin in en op hun vertrouwde slappe borden konden zij een 53-37 ruststand be werkstellingen. Vlierzele beet echter van zich af met alle krachten. Pivo van Trappen werd op oordeelkundige wijze aan gespeeld en samen met Marcoen kwamen de Put- bosjongens terug om in de laatste minuten slechts met 5 punten te bezwijken. Een aangename eindeseizoen- wedstrijd van twee ploe gen, die in schoonheid af scheid namen van de kom petitie. Punten: BBC Lokeren: Gerlo 23 p, Van de Vijver 2, Denul 6, Verdurmen 11, De Meerleer 26, Comelis 21, Dhaen 2. Vlierzele: Marcoen 20 p., Van Trappen 34, Poelman 6, Govaert 2, Nevens 2, Stevens 7, Foubert 8. WEGA Grembergen - Scheldejeugd Temse 81-110 Tegen de reuzenploeg uit Grembergen heeft Schelde jeugd slechts één helft moeten vechten om een 40- 47 voorsprong op te bou wen. Chris De Pauw liep met broer Ivo de tweede helft weer in de spits en onder hun mokerslagen ging Grembergen ten onder. Kwam Goossens als enige thuisspeler wel in de vuurlinie toch bleek dit onvoldoende om Temse van de zege en misschien de tweede plaats in de rangschikking te houden. De jongens van Egon De Pauw staan nog wel twee punten voorop in de klasse ring maar er staat nog er gens een wedstrijd Melle- Velzeke op het pro gramma. Deze inhaalwedstrijd moet door Velzeke worden ge wonnen om Temse van zich af te schudden. De scheepsbouwers kunnen echter van een meer dan geslaagd seizoen spreken en wellicht wacht hun vol gend jaar een titel waarvan deze jongeren reeds lang dromen. Punten: Temse: De Pauw Chris 34 p., Gosselin 11, Muys 6, Van Lombergen 18, Waltens 7, De Pauw Ivo 18, Verspecht 13. Grembergen: Segers 6, Straetman 12, Mijs 9, De Clercq 4, Cuypers 7, Goossens 31, De Cock 2. WEGA Lede - Rubac 86-37 Het wederoptreden van de geschorste Philippe Thuys- baert is falikant afgelopen voor de Rupeljongens. Na wekenlange afwezigheid duurde de match voor hem slechts enkele minuten want hij kwetste zich zo erg aan de voet dat onmiddel lijke doktershulp noodza kelijk was. Broer Thierry moest dan voor de nodige rebounds instaan maar dit bleek niet voldoende tegen Lede dat halfweg al langs Mertens en Van Driessche G. een 40-20 voorsprong had opgebouwd. Het nood lot voor Rubac bleef verder op de loer want ook André Verbeke liep dan nog een voetverstuiking op zodat Rubac hopeloos ten onder ging. Met drie spelers kroop Rubac naar het ein de zodat Lede met hoge cijfers met de overwinning aan de haal ging. Een onge lukkig einde voor Rubac dat zich nochtans tijdens de kompetitiee voor Moen ke en Grembergen wist handhaven in de klas ring. Dit verdient allesz voor de newcomers e proficiat. Punten: Lede: Mertens De Borger 6, Van Dri< sche H. 13, Van Driessc G. 28, Van Cauter 4, St: daert 2, Schandevijl 4. Rubac: Thuysbaert Thiei 13, De Bruycker 8, Vli schooren 14, Verbeeke 2 WEC r Eenhoorn Bazel - Gentson 82-85 De thuisploeg is er niet in geslaagd om tijdens de laat ste kompetitiewedstrijd het laken naar zich toe te trek ken. Tegen het gereputeer de Gentson werd topschut ter T'Joncke lang aan ban den gelegd maar het re- boundoverwicht van de Gentenaars resulteerde bij de rust in 42-51 cijfers. Het bleef echter spannend want Bazel wilde van geen be zwijken afweten en bleef langs Pieters-Smet in strijd voor de zege. De afwezig heid van Hein Van Ren- therghem bleek echter doorslaggevend in de afre kening en Gentson met een uitstekende Defraigne won op het nippertje deze match. Voor Bazel stond de degradatie reeds lang vast maar toch beweest de klub van Jean Smet genoeg moreel over te houden volgend seizoen voor heropstanding te kuni l,c zorgen. Punten: Bazel: Smet 17 F Toté 8, Willems 17, Piet 22, De Breucker 9, Btf seens 4, Borggraef 6. Gentson: T'Jonckee Vollaert 6, Trouvé 9, Ai*? 11, Baete 4, Temmern1 4, Defraigne 32. WE< f' Lokeren moest het thuis tegen Vlierzele opnemen, (dm) Melle - Bavo Moerzeke 64-60 Rolstoelbasket Feniks Lokeren - Srug Gent 34-33 Zondag speelde Feniks Lo keren zijn laatste thuiswed strijd in de rolstoelbasket- kompetitie. Het won moei lijk tegen de eerder zwakke Gentse ploeg, SRUG. De wedstrijd begon noch tans hoopvol. Met verre af standsschoten scoorde Fe niks makkelijk en kon uit lopen tot 10-4 in de vijfde minuut in de eerste helft. Toen begon het verkeerd te lopen. Men bouwde nog goed de aanval op, maar afwerkend faalde men kompleet. SRUG kwam dan ook te rug en kon gebruik maken van de vrijworpen, na fouten van Feniks-spelers, om eerst langszij en daarna voorbij FENIKS te ste venen. In een eindoffensief kon Feniks nog wat goed ma ken en terug naderen. Ruststand: 18-20. Na de koffie, wijzigde coach G. de Mol de speel wijze van zijn ploeg. Daar door kwam Feniks weer op voorsprong en kreeg SRUG de kans niet meer om uit te komen. Vele intercepties mochten geen punten als resultaat hebben. Wat jammer, FE NIKS kon een monstersco re opgebouwd hebben. Halfweg van de tweede helft viel het offensief van de Lokeraars stil. SRUG kon daar eerst niet van pro fiteren, maar naar het ein de toe kwam het nog ge vaarlijk opzetten. Feniks won deze wedstrijd, maar een puntendeling mocht er misschien wel zijn geweest. De afwerking is wel dege lijk het struikelblok van Fe niks. Als dit kon verbete ren, is Feniks verder op de goede weg. Hopelijk doet men het vol gende zaterdag tegen Luik beter. Scoorden voor Lokeren: Patrick Mees 11, Michel Cant 10, Rudy van Bocx- laer 8, Luc van Landeghem 2. Scoorden voor Gent: G. De Witte 15, A. Roegies 7, P. Engels 6, K. van Won- tergem 2 en D. Vermassen 2. Het bezoekende Moerzeke kwam te Melle dicht bij de overwinning. De Bavo ploeg bewees nog maar eens dat hun degradatie uit tweede provinciaal alleen maar toe te schrijven aan het ontbreken van een tik keltje geluk. Ze beschik ken wel over het spelers- materieel om een goede ploeg uit te bouwen. De kern was misschien iets te jong om in de beslissende fase van de wedstrijd door te drukken. Ook tegen Melle kwam dit tot uiting. In de eerste helft bleef Moerzeke goed mee spelen en met een 32-29 achterstand kon de wed strijd nog alle kanten uit. Onder de druk van Van Looi - Daes, Van Hauttte en Colman kwamen de zoekers sterk opzettin maar het thuisvoordeel te groot, zodat ze er niei gelukten om langszij komen. Punten: Van Broeck 6, 2, Van Hautte 10, Coin 1 11, Van Looi 17, Van F 1 2, Daes 12. BElf IT k E St. Niklase - Baasrode 87-119 De Klaaskens die hun lot in eigen handen hadden zijn er niet in geslaagd om de punten thuis te houden. Een zege tegen Baasrode Hubert Van Hecke trai ner coach Wasocub Waasmunster Volgend seizoen 1980-81 zal Hubert Van Hecke ook nog als trainer-coach van Wasocub Waasmunster fungeren. De Hammenaar is reeds sedert verschillen de seizoenen aktief bij Wa socub, maar bestuur en spelers blijven vertrouwen in hem stellen. Waasmuns ter had een heel goed sei zoen achter de rug. Het haalde 28 punten uit 26 wedstrijden en eindifede op een gedeelde 4e plaats. Cabrita speler Rik Van de Velde: Zuid Korea De Zeelse bevorderings- ploeg zal volgend seizoen naar een nieuwe linker vleugel moeten uitkijken. Eric Van de Velde wijkt om beroepsbezigheden uit naar Zuid-Korea Luc Van Cauwenberghe: transferabel Grembergen Onder Ons had dit seizoen heel wat problemen met haar jonge aanvaller en zette hem zelfs gedurende enkele weken naast de ploeg. Het clubco mité besliste haar jonge aanvaller op de transfert- lijst te zetten. Kampioen Dendermonde zou interes se hebben. Eric Van Looi: inte resse? De Bavo Moerzeke scho lier Eric Van Looi, die als linkervleugel regelmatig zijn dertiger scoort in de eerste ploeg zou op het ver- vanglijstje van verschillen de clubs staan. BBC Den dermonde zou ook een oogje laten vallen hebben op deze afwerker. Georges Van Miegroet: nieuwe Hemaco trainer? Het staat zo goed als vast dat Geert Versmessen na bijna tien seizoenen het sportief beleid van Hemaco Dendermonde in andere handen zou geven. Ew-He- maco speler en vorig sei zoen trainer-coach bij The Tomwer Aalst zou die funktie op zich nemen. Bij Hemaco zouden er ook nog andere wijzigingen komen. Ludo Nijs zou de nieuwe voorzitter en Jef De Vriendt sekretaris. Geert Versmessen: Ca brita Coach Het is bijna zeker dat Geert Versmessen volgend seizoen de bevorderings- ploeg Cabrita Zele op nieuw zal trainen en coa chen. De Dendermonde- VRV-paardesport kompetitieslot heeft be reikt wacht hen een test had hen heel wat ongemak wedstrijd voor de degra- ontnomen maar nu Mere, datie. verliezer van Dole Beve- De eerste helft bleek al dat ren, met eenzelfde punten- Baasrode over een meer aantal als St. Niklaas de homogene ploeg beschikte als de Klaaskens en dat de rebound met Moens-Col- pin volledig in handen van de Denderploeg viel. Dit stond al bij de rust op het scorebord 36-43 want ook Miel Van Broeck kreeg zijn kans van de te jonge thuis ploeg. Na de hervatting kregen wij eenzelfde spel- beeld en hoe de Sauviller broers ook zwoegden, zij kregen enkel steun van de jonge De Poortere. Dit bleek niet voldoende tegen topper Moens die in de ra ket heer en meester was en die voor afgetekende cij fers zorgde. Punten: SNBC: Sauviller M. 18 p., Sauviller G. 10, Dhaen 10, Van der Linden 8, De Groeve 14, De Poor tere 18, Willaert 10, Go vaert Chris 3, Govaert Luk 2. Baasrode: Van den Broeck 28 p., Vermeersch 18, Col- pin 17, Moens De Beule 14, Verstappen 4. WEGA naar nam na het ontslag van Dirk Van de Putte, het roer over en kon uiteinde lijk de Zeelse ploeg in vier de houden. De kans bestaat dat de He maco pivot Dirk Fransaer hem naar Zele vergezelt. Eenhoorn Bazel: nie mand mag weg Eenhoorn Bazel wil vol gend seizoen in tweede provinciale met een sterke ploeg aan de kompetitie beginnen. Vorige zondag werd de beslissing geno men dat geen enkel speler transferabel is. Men zal trachten de ploeg te ver sterken. De Sint-Niklase basketters konden het niet rooienï Waasmunster en gingen er met 119-87 tenonder. (dm) r Het Waas- en Schelde- landskampioenschap zit er weer op. De wedstrijd ver deeld over 12 zondagen waarvan er 3 wedstrijden plaats hadden in Belsele, 3 te Puurs, 3 te Sinaai en 3 te Waasmunster, mogen we als een succes bestempelen Er zijn maar liefst 452 ver schillende combinaties ge start gedurende deze 12 weken waarvan er maar 72 deelnamen aan 6 wedstrij den, exclusief het kam pioenschap. Zondag in de Gouden Laars te Sinaai waren er 88 combinaties aan de start voor een barema A in 2 hernemingen en een barra ge op tijd, 61 combinaties konden strijden voor de geldprijzen en de mooie natura prijzen. Dit alles ge schonken door de 4 inrich ters. Bij de pony's hadden we 11 starters welke allen aan minstens 6 wedstrijden hadden deelgenomen. Op het juryblad te zien waren deze kleine 4-voeters wel in form. Velen reden er een foutloze omloop en kwa men zodanig in barrage. Waar er dan nog juist 3 foutloze omlopen resten en zich dan allen klasseerden. In de proef voor beginners was het eveneens een harde strijd. 11 combinaties kwa men in barrage. Maar bij deze le barrage bleef het niet. De jury werd ver plicht om een 2de barrage in te leggen voor Rita Maarsman - Luitenant en Inge Nelis - Bonjour welke beide in de le barrage een foutloze omloop aflegden in 37,1. De tweede barrage bracht dan de beslissing om de beker aan Rita Meers man te overhandigen. Zij had 1 seconde minder no dig dan Inge Nelis om een 2e foutloze barrage af te leggen. De reeks licht was blijk baar moeilijk voor velen was de put met water een verrassing en dan ook de struikelbrok. Slechts Filip de Beule reed twee foutlo ze omlopen en diende dus geen barrage te rijden. Dus een zeer verdiende eerste plaats. Reeks midden was beter. Hier waren toch 3 combi naties die 2 maal foutloos rond kwamen en barrage dienden te rijden. André Van Cauteren met beide paarden was in super con ditie en plaatste zich aldaar le en 3e. Hopelijk komt er volgend jaar een even suc cesvol 3de Waas- en Schel- delands kampioenschap. Volgende week zondag gaan we van start met het officiële V.R.V. seizoen. De eerste officiële indoor krijgen we te Puurs in de manége Hippos. Aanvang te 10 uur stipt. Uitslag 12e winterwedstrijd Waas- en Scheldelandskam- pioenschap te Sinaai op zondag 23 maart 1980 (finale) Proef 1 Ponny's Al en A2 - barema A in 2 manchen met een barrage op tfjd 1. Vertongen Danny - Uncle Zeb 0 in 38,4 na barrage 2. De Bock Martine - Violet 0 in 41,6 na barrage 3. Meersman Sonja - Silver Quick 0 in 46 na barrage Proef 2 Beginnelingen - Barema A in 2 hernermingen met barrage op tijd 1. Meermans Rita - Luitenant 0 in 35,1 na de 2 de barrage voor de le plaats 2. Nelis Inge - Bonjour 0 in 36,2 na de 2de barrage voor de le plaats 3. De Francq Filip - Foro 0 in 38,6 na barrage 4. De Bock Brigitte - King Fury 0 in 39,5 na barrage 5. De Bock Peter - Coquette 0 in 41 na barrage 6. Verbruggen Christel - Bannier 0 in 42,1 na barrage 7. Maes Christel - Carlo 0 in 45,6 na barrage 8. De Grooté Marianne - Quiel 4 in 41,2 na barrage 9. Joos Christel - Cindy 7 in 47,9 na barrage Proef 3 - licht - barema A in 2 hernemingen met barrage op t(jd (mixte) 1. De Beule Filip - Aiti 0 in beide beurten 2. Rombout Mare - Joly Jumper 4 in 59 na 2 beurten 3. Colman Jozef - Morbihan 4 in 61,3 na 2 beurten 4. Van de Walle Stefan - Geronima 4' in 61,7 na 2 beurten 5. Van de Walle Stefan - Tarzan 4 in 66,3 na 2 beurten 6. De Beule Michel - Vapeur 4 in 67,3 na 2 beurten 7. Moortgat Luc - Urasco 5 in 72,6 na 2 beurten 8. Van Praet Eric - Sabina 7 in 58,5 na 2 beurten Allen foutloos in de eerste beurt. In beide beurten fouten Proef 4 - midden - Barema A in 2 hernemingen barrage op tijd 1. Van Cauteren André - Con Dios 4 - 39,6 in barn^16 2. Belde Walter - Radja 4 - 48,6 in barrage 3. Van de Walle Etienne - Jet Rum 8 - 54 in barraj UITSLAG KAMPIOENSCHAP A. Pony's 1. Vertongen Danny - Uncle Zeb 2. De Bock Martine - Violet 3. Meersman Sonja - Silver Quick B. Beginnelingen 1. Meersman Rita - Luitenant 2. Nelis Inge - Bonjour 3. De Bock Brigitte - King Fury 4. De Bock Peter - Coquette 5. Verbruggen Christel - Banier 6. Maes Christel - Carlo C. Licht 1. De Beule Filip - Aiti 2. Rombaut Marc - Jolly Jumper 3. Van De Walle Stefan - Tarzan 4. De Beule Michel - Vapeur 5. Moortgat Luc - Urasco D. Midden 1. Van Cauteren André - Con Dios 2. Van de Walle Etienne - Jet Run 3. Van Cauteren André - Flugel repl aan ite 1 We' VOO kan ze een wor van Ten And Tiei ta tooi eers zelf: vert kek spel mis| aan

De Voorpost | 1980 | | pagina 32