Belgisch kampioenschap Auto-Rodeo start te St. Pauwels DIRK TEMMERMAN: OVERTUIGENDE OVERWINNING Kaatsklub Wieze sportief in 1980 Rap en Vlug (Kastel) paraat voor Lagere I Mare Vanden Nieuwenhuyze (Steendorp) naar Europees karatekampioenschap Motorcrosskalender ■■/iiiimyHyiKKW 1 Kaatsen )J Kaatsverbond «Ons Vermaak» Lebbeke 34 - 4.4.1980 - De Voorpost Zondag 13 april komen aan ten, om de bloemen in gebouwde wedstnjdregle- ST. MARIA OUDEN- de Collemansstraat te St. ontvangst te nemen, uit menten, voorafgaandehjke "uvt Pauwels de grote namen en handen van schepen Rog- kontroles op geluid, bouw 'mei gevestigde waarden aan de geman zijn: Julien Jacobs en vooral de remming der OUKDEGEM start van de eerste klassie- (Essen); Marcel Meersman crosswagens. ke wedstrijd van het zei- (St. Amands), Luc Ver- Daar alle piloten een be- ELVERSELE zoen, de eerste proef voor vloet (St. Kat. Waver), Al- wijs van goed gedrag en Kampioenschap van Vlaan- het 'nationaal kampioen- fons Straus (Lier), Georges zeden moeten kunnen deren schap. Smet (Temse) en Armand voorleggen, vooraleer een Het deelnemersveld krijgt Lefèvre (Dilbeek) zonder vergunning kan worden be- nog grotere betekenis, daarom de rest op voor- komen, moet men terecht Jubileumjaar nen weet dat enkel ge- hand kansloos te stellen. teerde piloten, de Het geheel gaat over 6 mogen nemen en de reeksen, twee herkansin- ame verplichtend is. gen, twee halve finales, ikvangers zijn natuur- herkansing en finale. De Willy Van Keer eerste start is voorzien te 14 beste plaats in de uitslag, ;htem), kampioen in uur. De hoofdingang be- n 79, Mare Jacobs vindt zich aan café «Tip», t o/d Berg) titelhou- Benevens een prachtig ter- i 76 en 77. rein, waarop spanning niet verreden en de piloten el- minder dan 22 clubs uit de leuht zal zijn, kunnen kaar niet meer mogen ra- i hun sterrijders, en de kijkers hun wagen kwijt ken, na meer dan twee ron- belangstelling wordt op de ruime parking, vlak den te zijn gedubbeld, keken naar de plaatse- naast het gebeuren en de Hier volgt de wedstrijdka- idolen, Richard De nodige sanitaire voorzie- lender 1980: <er en Eric Herwegh. ningen staan rondom het e «Tornado's» krijgen terrein verspreid. 7 april gelegenheid het waar te De Vrije Autocrossbond MERCHTEM .naken, in eigen midden, van België - V.A.C.B. - 13 april Ook het trio der Dolle Ke- viert dit jaar het 15 jarig ST. PAUWELS vers uit Tielrode, Lucien bestaan en gaat er prat op, ie proef Belgisch Kam- Franckaert, Lucien Tem- die termijn, te hebben pioenschap merman en Etienne Van overbrugd, zonder enig 20 april den Branden, allen woon- ongeval met de toeschou- DUFFEL achtig te St. Niklaas, spelen wers. Dit kon bewerkstel- 4 mei een thuiswedstrijd. ligd worden, dank zij, een ESSEN Andere mogelijke kandida- strenge dicipline, goed uit- li mei MERCHTEM 13.30 uur 15 jaar spreken van een volwaarige V.A.C.B. sporttak waarin de elemen- 15 juni ten, sensatie en spektakel, HULSTHOUT louter het gevolg zijn van 2e proef Belgisch kam- een sportieve strijd om de pioenschap 22 juni rekening houdende dat, de- ST. MARTENS LENNIK wedstrijd, in alle omstan digheden, op de piste dient Beker van België 29 juni ST.-NIKLAAS - 13.30 uur Grote prijs van België 6 juli TEMSE 3e proef Belgisch Kam pioenschap 3 aug. ST.-KATELIJNE WAVER 10 aug. BRAKEL 15 aug. WAASMUNSTER Piste in 8-vorm 4e Proef Belgisch Kam pioenschap 24 aug. HERENTHOUT Kampioenschap Van Ant werpen 31 aug. MERCHTEM Finale: Belgisch Kam pioenschap 7 sept. VIANE MOERBEKE 14 sept. ASSE Kampioenschap van Brabant. Alle wedstrijden vangen aan te 14 uur, behalve an dersluidende vermelding. De BMB organiseert de trofee van het paasweek end. Zondag zijn de rijders te gast te Aye (Marche- en-Famenne) en maandag te Leuven-Egenhoven. De inters voor de paastrofee met deelname van de voornaamste buitenlanders, de inters B, nationalen 150 cc en 125 cc, seniores en juniores 250 cc zijn van de partij te Aye. Eerste start te 12 uur. Te Leuven zijn de inters voor de paastrofee, inters B, nationalen en seniores 500 cc en de juniores 500 en 125 cc van de partij. Eveneens eerste start te 12 uur. De internationalen betwisten vier reeksen, twee in de 250 cc te Aye en twee in de 500 cc klasse te Leuven. De drie beste reeksuitslagen tellen mee voor de eindzege. De BLB-rijders zijn zondag van de partij te Ertvel- de en op paasmaandag te Oostkamp. De inters 500 en 250 cc, de nationalen en juniores 500 en 250 cc, de dames, seniores en nieuwelingen 125 cc en de zijspannen nemen er het vertrek. Telkens eerste start te 11 uur. M.T. \4 De Nederlander Krijn Die- leman heeft overtuigend beide reeksen gewonnen Verhoeven, De Cuyper. en Verburgh de tweede reeks werd elfde in de eerste en bij de internationalen tij- De Winne. In de tweede bij de seniores 125 cc. Hier- eindigde twintigste in de dens de motocross van de reeks was De Winne twee- mede won Verburgh voor tweede reeks. BLB te Munkzwalm. De de en ging Verhoeven en de eerste maal dit seizoen Everts vergaarde alzo 27 eerste reeks won hij voor Van der Vorst vooraf. Die- voor Van Gijsegem en Ver- punten voor het wereld- leman werd eindlaureaat meulen. De reekszeges bij kampioenschap, de Neder- «thuisrijder» Raymond Bo ven een spektakel van de bovenste plank geleverd. Boven won de eerste reeks met amper een wiel voor sprong op Jobé, derde bij de inters 500 cc voor de juniores gingen naar lander Zijlstra behaalde er werd Laquaye. Jobé won c B Onder de stuwkracht van voorzitter DE SMEDT en zijn bestuur bloeit de kaats- sport in Wieze meer dan ooit te voren. In 1980 brengt de klub niet minder dan 6 ploegen in kompetitie. Benevens twee senioresploegen die res- pektievelijk in Tweede Na tionale en in Eerste Lagere evolueren, treden vier jeugdploegen aan: junio res, kadetten, miniemen en pupillen. Daarmede is Wie- ze, samen met Zandber gen, rekordhouder voor Vlaanderen. Met die stevige wissel op de toekomst worden dit jaar nog betere uitslagen ver wacht dan de toch al be hoorlijke rezultaten die in 1979 geboekt mochten worden. j vIMUMallU LII1C 111 OCHU- Uiteraard gaat de grootste De ploeg heeft een zwaar aantal grote prijzen of tor- De vuder en s f belangstelling naar de eer- programma af te werken nooien en deelneming aan vooraf Wesld wa, de ste ploeg die nu voor het met 6 oefenwedstrijden, 30 de beker van Belgie en aan K.c,. K;, ,,n „c Verhoeven en De Winne. Raes en Brulez. Lahousse 18, Velkeneers 15 en Ra- Etienne De Langhe werd werd eindwinnaar bij de hier 13 punten, zevende en Ronny Van de 250 cc-rijders voor Brulez In de BMB-cross te Genk Moortel tiende. Jan Blanc- en Colyn. Van Remoortel was wereldkampioen Noy- quart won andermaal bij de was de beste bij de 500 cc- ce de dominerende figuur inters 250 cc voor Water- ers en ging Dolphijn en bij de internationalen 500 schoot en Doms. Bij de Vink vooraf. Alletru en De cc. nationalen 500 cc behaalde Smul wonnen ieder een Hij won de eerste reeks Dirk Temmerman een reeks bij de nieuwelingen voor André Vromans en onbetwistbare zege. Hij 125 cc. Meganck werd Malherbe. De Amerikaan won beide reeksen, in de eindoverwinnaar voor Al- Brad Lackey won de twee eindstand ging hij Beau- letru en De Smul. Tony de reeks voor Noyce en Hofman eindigde vijfde. derde jaar in Tweede Na- kompetitiewedstrijden, een deze van Vlaanderen, tionale uitkomt. Hieronder het thuisprogramma, telkens op de ballodro- Na een moeilijk overgangs- om aan de Oktoberhalle, met aanvang om 15 u. jaar in 1978, waarin dan 5 april: Wieze - Tollembeek toch het behoud kon verze- 7 april: Wieze - Hamme kerd worden, kon het voor- 19 aprj]; Wieze - Heme bije seizoen, ondanks een j mej: Wieze - Oeudeghien duidelijk gebrek aan homo- 15 mei; Wieze - Hamme geniteit, met een eervolle 17 mei: Wieze - Ottignies 9* plaats op 16 ploegen, 31 mei; Wieze - Naast worden afgesloten. 8 juni: Wieze - Merchtem Dit jaar mag Wieze, mits 15 junj: wieze - Lodelinsart het tikje onontbeerlijke 22 juni: Wieze - Halle meeval, in staat worden 29 juni: Wieze - Zandbergen geacht een toonaangeven- 12 juli: Wieze - Merchtem - Tollembeek de rol te vervullen met het 20 juli: Wieze - Herne volgende bazisvijftal: An- 21 juli: Wieze - Baasrode dré VIEUVALET, Jozef 27 juli: Wieze - Ninove VAN DEN BROECK, 2 augustus: Wieze - Kokejane André PLETINCK, Karei 15 augustus: Wieze - Waret PAUWELS, Alfons VAN 24 augustus: Wieze - Rebaix DER JEUGHT. 31 augustus: Wieze - Ampsin beste bij de 250 cc-ers, tweede eindigde Van Voo- ren, derde De Pauw, vierde Ranquin en vijfde Van den Steen. Vader en zoon Sa- gaert wonnen beide reek sen bij de zijspannen, twee de eindigde Claeys-He- reyers en derde was Lau- wers-Maerten in de eind stand. Daniëlle Picart was de beste bij de dames en won voor Moonen, Ver burgh, en De Winter. Geert Van Gijsegem won de eerste reeks en Guido Vromans. Ivan van den In de grote prijs 125 cc voor Broeck uitgeschakeld door internationalen heeft Harry een wegvliegende steen in Everts een uitstekende zijn gelaat te krijgen werd start genomen. Hij won de weggebracht naar een kli- eerste reeks voor Zijlstra. niek om zijn gekloven lip te Autio en Gaston Rahier. 'aten naaien. Na de opera- De tweede reeks werd een tie spoedde hij zich naar de andere Belg overwinnaar omloop om toch nog te kunnen starten in de twee de reeks waar hij nog een namelijk Mare Velkeneers. die door pech werd uitge schakeld in de eerste reeks, zevende plaats in de wacht Everts eindigde tweede, Groeneveld derde en Gas ton Rahier zesde. Aalste- sleepte. Eindwinnaar werd Noyce voor Vromans en Lackey. De 250 cc interna- naar Guy Van Gijsegem tionalen die streden voor deed het verre van slecht in het Belgisch kampioen- zijn eerste deelname, hij schap heeft het duo Jobé en de tweede reeks voor Bo ven en Lejeune. Jobé werd eindwinnaar met de tijd voor Boven, derde werd Hacking. De reekszeges bij de nationalen gingen naar Decendre en Geboers. Ge- boers werd eveneens eind winnaar voor Van Herck en Decendre. Boonen en Van den Water wonnen ie der een reeks bij de senio res. Boonen won met de tijd, Vande Water eindigde tweede, Vrancken derde Wim Poelman vierde en] Van de Walle tiende. Vanj Uytrecht won de eerste van] Van Doninck de tweedel reeks bij de juniores. Van Uytrecht kreeg de bloe men, tweede werd Ge* bruers en derde Van Schooren. De rechtstreek se finale bij de juniores 125 cc werd gewonnen door Jo* han Martens voor Van Poppel en Phillipron. M.T, werd de eerste ploeg Kastelse kaatsclub «Rap en Vlug» die vanaf dit seizoen in Lagere I uitkomt voorge steld. Totnogtoe hield deze club zich uitsluitend bezig met jeugdkaatsen. Daar «comt dus nu verandering in. Verleden jaar hebben wij het in deze krant uit voerig over Rap en Vlug gehad. Toch nog even uw geheugen opfrissen. In 1977 werd gestart met kadetten, pupillen en mi niemen. Deze laatsten wer- kompetitie. Twee pioenstitels, plaatsen en plaats waren het resultaat. Rap en Vlug werd dan ook voor verschillende tomooi en over het ganse land uit genodigd en behaalde tel kens schitterende resulta ten. Er kwamen ook alge mene onderscheidingen. Inmiddels heeft klubtraine Schuddings het trainings schema verstrakt en oefen hij 2 tot 3 u. per dag. Het Steendorpse talent len, in de B-reeks Dirk Van een vreemd land (als Tur- het een eerste Europee Mare Vanden Nieuwen- Immen. ttje. Israël, enz.) dat geen kampioenschap, nadat hi huyze neemt zeker deel aan CIID~D1,CI, afvaardiging naar dit kam- vong jaar als lid van d< ondervoorzitter van Rap en de Europese karate-kam- DE ELROPESE pioenschap zendt. nationale ploeg reeds inter Vlug) die als gevestigde pioenschappen, die op 27 \utK De Steendorpenaar had dit nationale ervanng moch Tiidens een nersfonferentie gels met koppen slaan. Rap nog twee andere kaatstop- kaatswaarden van de trans- aP"' aanvangen in Bir- Voor Van den Nieuwen- Europees treffen als zijn opdoen, werd de eerst^ ploeg van de fn Vlug traTdat jaar met pers gelukt. Op 12 augustus fertmarkt gehaald werden mingham (Engeland). Ook streefdoel vooropgesteld, vijf jeugdploegen van elk werd een eigen tomooi hebben ook een paar Ka- a' wordt hij met opgeno- belangrijk jaar. Het moe zeven spelers aan in de voor kadetten en miniemen stelse jongeren hun tijd als men in de Belgische selek- de bevestiging brengen van Een minder goede prestatie Twee kam- ingericht met deelname van junior achter de mg. Zo tie, dan nog zal hij de plas zijn mogelijkheden Van 27 in het Antwerps kampioen twee tweede twaalf sterke ploegen uit zijn Philip Van Haver, overtrekken: hij zal dan op april neemt hij deel aan de schap verminderde zijn één vierde Vlaanderen en Wallonië en Theo Nobels, Kamiel Ver- eigen houtje gaan en de Europese kampioenschap- kansen om geselekteerd te op zondag 8 september nimmen en Luc Vermeir kleuren van een ander land richtte Rap en Vlug de in- paraat om in de eerste (dat 8een afgevaardigde terland België - Frankrijk ploeg de Kastelse kleuren stuurt) verdedigen, voor juniores in te Kastel, te verdedigen. Tijdens de klubkampioen- Hiermee werd een jaren- Het basisvijftal waarmee schappen van de Steen- lange Waalse traditie door- de kompetitie zal begonnen dorpse broken omdat alle inter- worden bestaat uit Eddy (zaterdag jl.) demonstreer- lands tussen België, Frank- Achtergael, Karei De Wil- de Vanden Nieuwenhuyze ondermeer op nationaal rijk en Nederland automa- de, Theo Nobels, Philip nogmaals zijn kunde. Hij vlak een vierde plaats (voor hsch voor Wallonië voor- Van Haver en Roger Van had het bestuur verzocht den dat jaaTreeds êeweste- gas Belgie) in de Prijs voor bestemd waren. Ransbeek, wisselspelers niet aan het kampioen- Komt nu het seizoen tach- zijn Eugène Van Duysen, schap te moeten deelne- tig waarin Rap en Vlug Kamiel Vernimmen en Luc men wat ook werd toe voor het eerst met een eer- Vermeir. Wij houden je gestaan maar nam het lijk kampioen en wonnen Sportinspanning. Op ge- hun eerste tornooi. In '78 meentelijk vlak kreeg Rap wordt dan voor de eerste en Vlug de eerste prijs bij WU1UI uail VWI UI. WIOIW wil lug uv VVI...W f J -■ WIJ -j 1 maal in de vier jeugdkam- de accessieten in de prijs ste ploeg in Lagere I zal verder op de hoogte van de acntcrat, tot groot onge- petities aangetreden. Bij de voor sportverdienste 79. uitkomen. Naast Eddy resultaten van én de jeugd- noegen van de aanwezigen, ploegen van het jaar ervoor Philip Van Haver en Luc Achtergael. Karei De Wil- ploegen én de eerste ploeg teScn de kersverse kam- t,„„i, Aa Thiorsnc mi de innirvrpï de Roeer Van Ransbeek en van Ran en Vlue pioenen op. In de A-reeks pen die dit jaar in Birming- worden. Daarom koos Van ham georganizeerd wor- den Nieuwenhuyze het ze den. Voor de Steendorpe- kere boven het onzekere en naar staat inmiddels de besliste hij op eigen initia- deelname vast, omdat hij tief, evenwel gesteund door karatevereniging op eigen houtje gaat. Pas een sponsor, naar Birming- binnen een paar weken zul- ham te gaan. De kans is len de geselekteerden be- dan ook niet denkbeeldig kend zijn, na een laatste dat hij als buitenlander proef die in Vorst-Natio- tegenover een eigen land- naal georganizeerd wordt genoot zal komen te staan door de Wako-bond. in de gewichtsklasse van 63 Mocht Van den Nieuwen- tot 69 kg, omdat per kate- huyze niet geselekteerd gorie slechts één deelnemer worden, dan zal hij deelne- per land mag ingeschreven men onder het vaandel van worden. Voor hem wordt KAMPIOENEN Blijft de vraag wie Euro pees karatekampioen za worden dan zijn inmiddel de klubkampioenen val Steendorp bekend. In d A-reeks: 1. Vermeue Franky; 2. Linden Mark; 3 Sanchez Franky; 4. Va Cleemput Gunther. In de B-reeks: 1. Van lm men Dirk; 2. Andries Car lo; 3. De Wilde Benny; J De Roeck Mare; 5. Val den Nieuwenhuyzi Ludwig. komen ook nog de junio- Thierens bij de juniores, rjs. Het spelen met vier Ludwig Van Duysen bij de ploegen was een harde kadetten en Luc Vermeir dobber voor het nog bij de miniemen werden jonge bestuur, vooral als daarenboven als spelers men ziet dat gevestigde van Rap en Vlug geselek- ploegen als Adec Baasrode teerd voor de nationale en Hamme S.K. er niet in ploeg in hun reeks. De mi slagen met meerdere niemenploeg van Rap en jeugdploegen aan te tre- Vlug was één van de acht den. De juniors en de pu- beste ploegen in België en pillen werden kampioen wist bij de kampioenschap dat jaar. Rap en Vlug richt- pen van België in Mignault te toen ook een eerste ei- een belangrijke vierde gen tomooi in dat een plaats te behalen. Zij won- groet sukses kende. In 1979 nen er ook de coupe van de worden in het bestuur en- fair-play. kele dode takken gesnoeid Hoewel het dertienkoppige en vervangen door werk- bestuur met de kompetitie krachtige jonge elementen, meer dan de handen vol Het nieuwe bestuur zou na- heeft werden verleden jaar de Roger Van Ransbeek en van Rap en Vlug. Eugène Van Duysen (de pioenen op. In de A-reeks (jpdl) was dat Eranky Vermeu- Wedstrijden 1980 Heenronde 6 april: Onder Ons - Mieregem Moderna - Moerstraat Zolderken - Ons Vermaak Lindeken - Berlare Super Zeven - Oudegem Boereschuur - Notelaar Gijzegem - D'Hoek 13 april Oudegem - Onder Ons Notelaar - Moderna Ons Vermaak - D'Hoek Moerstraat - Boereschuur Mieregem - Lindeken Gijzegem - Zolderken Berlare - Super Zeven 20 april Onder Ons - Notelaar Moderna - Ons Vermaak Gijzegem - Moerstraat Super Zeven - Lindeken D'Hoek - Oudegem Boereschuur - Mieregem Zolderken - Berlare De Steendorpse karatekampioenen met hun tegenstrevers en trainer Schuddings. (rdg)

De Voorpost | 1980 | | pagina 34