P. Kruibeke kampioen Wilskrachtig Hades Drie leiders in KWB- kompetitie Bezoekende triomf Spanning geweken De Voorpost Mat vertoon Er stak meer in Dames ADEC Baasrode onbedreigd kampioen T.C. Scheldedreef opent seizoen! Nationaal herenvolleybal Nationaal herenvolleybal Nationaal herenvolleybal Volleybaltornooi Nationaal damesvolleybal Volleybal- tornooien De Voorpost - 4.4.1980 - 37 nlDoor een vlotte 3-0 zege tegen Steendorp is P. Kruibeke antwee wedstrijden voor het einde kampioen geworden in a"tweede provinciale en mag volgende kampagne weer haar jplaats in eerste provinciale innemen. De setstanden van deze partij eenrichtingsverkeer waren 315-5, 15-6 en 15-2. Gaat P. Kruibeke dus samen met ^nDenderhoutem naar eerste, wie naar tweede terugkeert „.blijft voorlopig een vraagteken. Wel heeft Kang. Aalst de ^rode lantaarn afgestaan aan Beveren doch samen met .-raardsbergen zyn de twee voornoemden kandidaat voor degradatie. Kang. Aalst kreeg tegen Moerbeke de tans een eerste grote stap inde richting van redding te plaatsen. Een slechte start tydens de eerste set bracht al problemen. Moerbeke leidde met 3-15. )e tweede beurt liepen de Beveren verweerde zich huisspelers wel uit tot 7-2 dapper tegen leider VK •n 10-8 doch moesten zich Aalst. Na een gelijkop- erg weren om de bezoeken- gaande^ eerste set (11-11) de remonte af te slaan (15- 13). Zelfde spelbeeld in de ierde beurt met de ajuinen aan de leiding tot 14-9 om kon Beveren de eerste beurt winnen (15-12) doch kreeg nadien nogal uitge sproken betaald antwoord. nog te verliezen met Kende de derde set aan vankelijk plaatselijk voor deel (6-2, 9-3) eens 11-11 zat Aalst op een wip van de zege (11-15). De vierde beurt was erg spannend. Via 6-6 werd het 9-11 doch slaagde de thuisploeg er toch in 15-11 te behalen. In de ultieme beurt liet een goedspelend VK Aalst geen twijfel meer bestaan. Bij de kampwisseling stond het al 2-8 en kon Beveren niet veel meer in brengen (5-15). Co-leider Juv. Zele had geen problemen met een zwak Geraardsbergen dat met 3-0 de boot inging. Verrassende zege van Ba zel bij A. St. Niklaas De Klaasjes speelden twee sets 16-14. De vierde set was de plaat- ielijke strijdlust ver ge- jlust. De bezoekers kwa- nen gemakkelijk op 2-9 voorsprong en konden zich dan nog veroorloven de ilaatselijken tot 10-10 te aten terugkomen. Met 11- 15 kreeg Aalst een ontgoo- :heling te verwerken. Met nog een uitwedstrijd bij Geraardsbergen en een laatste wedstrijd op eigen terrein tegen Beveren heeft Kangoeroes Aalst de red ding in eigen handen. Za terdagavond 12 april moet er echt gewonnen worden. Hopelijk kunnen de Aal- stenaars hun zenuwen in bedwang houden. goed mee toch gingen er toen aan tegen een bezoe kende ploeg die zich door deze veilig heeft gesteld. Setstanden waren 16-14, 13-15, 15-11,4-15 en 11-15. K. Temse verloor de strijd voor de derde plaats door een 1-3 thuisnederlaag te gen Zulte. In de algemene rangschikking staat J. Zele nu aan de leiding met een setgemiddelde 50-23 en 36 punten, gelijk met V.K. Aalst dat wel een slechter setgemiddelde heeft (52- 28) al lijkt het ons toch wel dat de kampioenstitel niet door een gemiddelde zal beslist worden. In de de gradatiezone moet Kang. Aalst nog tweemaal winnen wil het in eerste blijven. De wedstrijd tegen Geraards bergen wordt erg belang rijk. Indien de Kangoeroes er in slagen in Giesbergen te winnen zou de laatste partij tegen Beveren wel eens een happening kun nen betekenen. A. Baasrode had blijkbaar nog de ijdelen hoop voorbij P. Kruibeke te geraken. Tegen Kalken werd er in derdaad gespeeld alsof de titel er nog van af hing. De bezoekers kregen een 3-0 op hun broek en zien het degradatiespook al dicht naderen. De Klinge had geen problemen met S. Ze le dat er dit jaar weer in slaagt het behoud te verze keren. Stekene was niet in haar beste doen en verloor bij Elversele met 3-0. Nieuwkerken W. is samen met Elversele in een zware strijd om de derde plaats gewikkeld. De Nieuwker- kers wonnen nochtans met 1-3 bij Zomergem. In de B- reeks nestelde Kukl. Aalst zich na een 2-3 zege bij onmiddelijk rivaal K. Ni- nove op de derde plaats. Geen winst voor G. Den- dermonde bij Wachtebeke (3-2) en dit na een span nende wedstrijd die weinig had van een eindeseizoen- partij. In de B-reeks was het maar een mager beest je. Lede verloor er tegen Steenhuize met 3-0 terwijl Merelbeke 0-3 haalde bij Wichelen dat volgend sei zoen weerin vierde mag aantreden. In vierde provinciale ging her er spannend aan toe. Schellebelle verloor van Hofstade met 2-3 terwijl de twee andere partijen ook al een vijfsets duurden. Kemzeke B kwam verras send uit de hoek tegen Eksaarde en won met 3-0. Melsele blijft aan de top door een 3-1 zege van een onregelmatig Lokeren B. Bezoekende winst voor St. Pauwels (1-3) en St. Gillis W. (2-3) bij respectievelijk St. Niklaas en Waas munster. Ook Berlare kan in de hoogste damesafdeling te gen het kompetitieeinde zonder zorgen aankijken. Door een vlotte 3-0 tegen Erwetegem is het behoud verzekerd. A. St. Niklaas blijft bepaald in gebreke want door een 0-3 neder laag wordt de zaak er niet rooskleuriger op. St. Gillis W. kan ook al niet vrijer ademen. Het verlies tegen kan Zomcrgerri doorwegen. In tweede provinciale is Baasrode kampioen. Het won met 3-1 van G. Den- dermonde en kan, ondanks het herspelen van de wed strijd tegen Lokeren we gens een duidelijke scheidsrechterlijke vergis sing, niet meer ingehaald worden. Lokeren moest bij De Klinge het onderste uit de kan halen. Met 2-3 werd gewonnen. Op het terrein van Ursel verloor J. Zele met 3-0. In derde provin ciale won Kang. Aalst met 3-0 van Hofstade na een spannende partij. Setstan den waren 15-12, 15-11 en 16-14. In de B-reeks verlo ren Temse B en Nieuwker ken met 0-3 van L. St. Niklaas en Eksaarde. ATB, nog in feeststemming na de bruiloft' van Gerrit Waasmunster zorgde voor Heyninck miste de nodige koncentratie in de derby tegen 3-0 winst tegen Kemzeke. Bazel en liet het met 2-3 afweten, (dw) (gdp) Bissegem - Hades Temse 1-3 Remden Torhout - Rapid St.-NIklaas 3-1 Zowat overal sleept het sei zoen zich naar het einde. Wedstrijden zonder inzet hebben nog weinig belang en verlopen meestal in een ontspannen en vrij noncha lante sfeer. De thuisploeg, zonder Madou en Remme- ry, behaalde alleszins een vrij vlotte overwinning. Het toonde zich meest agressief en karakter sterk. Al brandde het volleybal vlammetje gedurende de ganse partij op een vrij laag pitje. Bij Rapid ontbrak P. Maes en reisden drie scho lieren mee die in de reser vewedstrijd de vuurdoop ondergingen. Reservespe ler Danny Meul trad voor het eerst op in de basiszes en bracht het er erg goed vanaf. Voorzitter De Boes sprak van de slechtste rom- meligste wedstrijd der laat ste jaren. In set één speelde Rembert voortdurend op voorsprong (15-9) maar zocht in set twee naar de juiste opbouw, Rapid kwam in de wedstrijd bij een 8-3 stand en won zelfs nog gemakkelijk (11-15). Vrij afgetekende cijfers in de derde herneming mede in de hand gewerkt door een te loom en té statisch akterend Rapid (15-7). Rembert speelde, zoals ge meld, met iets meer inzet, voldoende om in set vier na een gelijkopgaand spel door te duwen (15-11). De bezoekers akteerden onder de maat, weinig strijdlus tig, op zoek naar concen tratie! De confrontaties te gen Hemelveerdegem en Overpelt moeten Rapid in staat stellen hun eindklas sering gunstiger af te sluiten. HB Hades had er vorige week erg veel zin in en Bissegem werd daar het slachtoffer van. De spelers van het Diamantcentrum Janssens kwamen sterk gemotiveerd aan tussen de lijnen. Hun seizoen willen ze blijkbaar in schoonheid afsluiten. Maar hoe mooi de eerste set ook startte, niet alleen wat het spelpeil betrof maar ook de puntenstand 1-7, konden de Temsena- ren geen stand houden. Een plaatselijke time out ondermijnde het Hades vertoon. Bissegem milder de tot 5-7 maar liet het daar niet bij. Hades zocht naar de tegenoplossing maar die kwam niet onmiddellijk uit de bus. De bezoekers kwa men nog moeilijk tot het aantekenen van punten en Bissegem sleepte een, eer ste setwinst in de wacht: 15- 9 (1-0). In de tweede set kwam Ha- des weer het vlugst op gang: 1-3. Maar de plaatse lijken konden mede enkele dubieuse scheidsrechterlij ke beslissingen terug de cij fers in hun voordeel ombui gen: 7-5. Maar Hades pluk te de vruchten van haar strijdlust. Ronny Martens aan de opslag en Jef Tinck, Luc Van Fraeyenhove en Raoul De Bock in de aan val smaakten met volle teu gen van de heropstanding van de Hadesboys. De be zoekers klommen tot 7-9 en Etienne Claeys liet zich in de slotfase van de set even min onbetuigd. Met 10-15 (1-1) kwam Ha- des op gelijke hoogte. Ook in de derde set startte Hades het best: 2-5. Toen Hades Etienne Claeys wis selde voor Dany Lyssens moesten de bezoekers even terug hun kadans zoeken. Bissegem maakte van die bezoekende aarzeling ge bruik om tot 10-7 uit te lopen. In een spannende slotfase kon Temse dank zij een goede blokvorming een 12-10 score ombuigen naar 12-15 winst (1-2). In tegenstrijd met de vorige sets nam nu Bissegem van bij de eerste opslag het heft in eigen handen. Hun hoopvol begin 7-1 was de prikkel die Hades schijn baar nodig had om terug de strijdbijl op te graven. Het strijdlustig Hadesteam kwam op gelijke hoogte: 7- 7. Toen sloeg Bissegem een tweede maal toe: 12-9. Maar Hades ging niet door de knieën. Na enkele span nende momenten lukte het Hades om tot 12-12 te ko men. De ervaringrijke ka pitein Jef Tinck kon met boosdoeners van opslagen de Bissegemse verdediging in problemen brengen. Ronny Martens rondde tenslotte dc wedstrijd af in het voordeel van de ploeg, die het meest wilskracht in de weegschaal legde: 12-15 (1-3). Het reserveteam verloot met 2-1. De tweede speeldag in de dendermondse KWB-kompett tie bracht weinig wijzigingen in eerste afdeling. Overme- re A blijft verrassend mee aan de leiding na een zware overwinning op het terrein van Baasrode B. St. Gillis en Denderbelle B laten ook niet van de pluimen. In de tweede afdeling zit men ook nog met twee leiders terwijl de derde reeks slechts Schellebelle en Overmere B als ongeslagen ziet.. De uitslagen van de tweede speeldag: Reeks I Baasrode B - Overmere A 0-3 Grembergen - St. Gillis 1-3 Dend. A - Denderbelle B 0-3 Hamme Center - Zele Center 3-0 Rangschikking: 1. Overmere A, Denderbelle B en St. Gillis 6 p.; 4. Hamme Center 5 p.; 5. Dendermonde A 3 p.; 6. Zele Center, Baasrode B en Grembergen 2 p. Reeks II Kalken A - Moerzeke Keur A - Dendermonde B Denderb. A - Baasrode D Zele K. A - Hamme HF 3-2 3-0 1-3 1*3 Veurne - St.-Gillis- WAAS: 1-3 Zottegem - R.T. Lokeren 3-1 Een beleefdhcidsbezoekje brengen aan de pas ge kroonde kampioenen loont zeker nooit de moeite. De kampioenen willen aan hun trouw publiek iets aanbie den en meestal ligt er voor de tegenstander niet zoveel te rapen. Veel volk, dito enthousiasme en een vrij gladde vloer: de ingrediën ten voor een aangename wedstrijd waren aanwezig! En dat werd het, mede dank zij de positieve in breng van Real Testa dat, mits meer inzet, zeker nog een setje had afgesnoept. Maar ja, het beoogde doel nl. een set winnen, was be reikt en de rest, nu ja, dat zien we wel! Zottegem, drijvend op een spelritme, had de goede kadans dade lijk te apkken (5-2) die Te- sta wel even onderbrak (8- 7) maar toch moest afha ken (15-7)! Lokeren. dat als tegenzet voor het snelle spel der Zottegemmenaars, overschakelde naar een ho gere versnelling, bood fel weerstand in set twee; een zij - aan - zij gevecht, dat bewijzen de tussenstanden 8-7, 9-10, 13-13. Bij een eerste setbal serveerde een thuisspeler de bal buiten, wat iedereen had bemerkt, behalve één man. dc scheidsrechter. Een onge lukkig einde voor een prachtige set (15-13). Set drie was deze van H. Van Loocke: in een erg kort tijdsbestek slaagde Testa erin de kampioenen een pak slaag te geven zoals zij er dit seizoen nog geen hadden gekregen (6-15). Zottegem. dat over een rijk spelerspotentieel beschikt, wijzigde zijn team en dit bleek de juiste zet! Want na een aarzelend begin (3- 4. 7-5) schoten de lokalen pijlsnel dc hoogte in (11-5) om met 15-8 de partij af te sluiten! Bij Testa heeft men de glimlach weer gevon den. de gezonde sfeer is weer aanwezig na een pe riode van laagconjunctuur. De resterende ontmoetin gen, nl. Tissac Gent en Brugge, zullen hen bijna zeker vier puntjes opleve ren wat hen toelaat de rangschikking merkelijk te verbeteren. HB Sigivok is dit weekend als de grote overwinnaar van het terrein gestapt. Niet al leen won het zelf zijn uit wedstrijd bij Veurne, maar de andere mogelijke kandi daten voor de tweede plaats verloren van hun pluimen: kampioen Diks- muide ging bij Assenede zegevieren terwijl Zedel- gem van Zaventem won zo dat op twee wedstrijden van het einde Sigibok los op de tweede plaats prijkt met twee eenheden meer dan zijn rechtstreekse bela gers. De laatste ontmoetin gen, respectievelijk De Haan en Blankenberge. mogen geen moeilijkheid meer opleveren voor Sigi vok, wat meteen betekent dat de blauw-witten, ge start zonder enige vorm van ambitie, zouden verwe zenlijkt hebben wat nie mand voor mogelijk had gehouden. Al speelde Sigivok niet de pannen van het dak, het behaalde een verdiende ze ge in het verre «Bachten de Kuppe»! De zenuwen ston den vanzelfsprekend erg gespannen, gezien het be lang van de wedstrijd. Een sleutelwedstrijd voor de bezoekers, waarvan «win nen» belangrijker was dan «oogstrelend volleybal» voor de karige kijkers. De beginset voorspelde weinig goed: 15-2 verliescijfers. Je zou voor minder de grond Rangschikking: l. Keur A en Baasrode D, Kalken A 6 p.; 4. Moerzeke 5 p.; 5. Hamme HF 4 p.; 6. Dendermon de B 2 p.; 7. Denderbelle A en Baasrode A 1 p. Reeks III Opwijk - Schellebelle 2-3 Zele K. B - Kalken B 3-1 Baasrode C - Schoonaarde 3-1 Oudegem - Keur B 3-1 Overmere B - Boonwijk 3-2 Rangschikking: 1. Schellebelle en Overmere B 6 p.; 3. Boonwijk, Opwijk en Oudegem 5 p.; 6. Schoonaarde 4 p.; 7.'Baasrode C en Zele Kouter B 3 p.: 9. Keur B en Kalken B 1 p. (gdp) inkruipen van schaamte! Geen paniek echter bij de blauw witten: men ging het blok beter verzorgen in plaats van overhaastig te werk te gaan! Dit kende onmiddellijk resultaat (fi ll en 9-15). Een gelijkop- gaande derde set verliep aan het slot in bezoekend voordeel (13-15) terwijl in de slotset Sigivok geen ge nade kende met zijn tegen stander (9-15). De zoveel ste zege bracht de bevesti ging van de rust die het ganse team uitstraalt: de spelers geloven in hun ei gen mogelijkheden en juist dat maakt hen sterk. HB In 3e Nationale is alle span ning geweken voor onze Wase vertegenwoordigers. Is die spanning er wel ooit geweest? Een ogenblik hebben we wel gedacht dat Sinda het nog zou waarma ken maar de afstand bleek I niet meer te overbruggen. Pardaf Kruibeke stelde zich tevreden met een tweede- rangsrol en over Esterix Kieldrecht weinig positieve klanken. Sinda St.-Niklaas heeft aan huis een verras sende nederlaag moeten slikken tegen P. Mechelen (2-3). Het werd een even wichtige wedstrijd waarbij de thuisploeg nog maar eens drie speelsters moest missen en zo verzwakt aan de partij begon. Setstan den: 9-15, 15-11, 15-12. 13- 15, 13-15. Puntentotaal 65- 68! Van evenwaardigheid gesproken. Tussen Peer en P. Kruibeke was er nog weinig te merken van ein- deseizoenwedstrijd (3-1). De wedstrijd zelf werd langs beide zijden als zeer snel, uitstekend gekwo- teerd. Voor Peer zelfs de beste partij van het sei zoen. Verdedigend was Peer een kraan terwijl Pardaf aanvallend over de beste wapens beschikte. De thuisploeg startte schitte rend (7-1) maar Pardaf kwam stilaan dichter (7-7) en nam zelfs resoluut de leiding (12-14). Bij 15-15 moest men een volle rotatie wachten vooraleer Pardaf kon toeslaan (15-17). Set twee en drie verliepen in Peer's voordeel (15-6, 15.- 9) daar waar in de vierde set de spanning lang in de wedstrijd bleef (12-11, 12- 13) maar Peer zich als win naar mocht kronen (15-13). Door hun overwinning op Gilvoc zijn Adec Dames kampioen in tweede provin ciale. Gilvoc Dendermonde heeft in de voorbije wedstrijd heel goed meegespeeld, zich met geestdrift in de strjjd geworpen en er mee voor gezorgd dat deze plaatselij ke derby tot een zeer spor tief vertoon is uitgegroeid, waar op vele momenten zeer goed spel werd ver toond: op zyn geheel een propagandamatch voor vol leybal. Al met al moet men toegeven dat Gilvoc wegens allerlei omstandigheden eerder verzwakt moest aan treden. Zeer gewaardeerd werd de sportieve geste van de ver liezers die de kampioenen een bloemetje gevierd met het aanbieden van Adec werd deze heuglijke gebeur tenis gevierd met het aan bieden van een glaasje aan al de speelsters. We moeten inderdaad vaststellen dat in z(jn tieiyarig bestaan Adec nooit een kampioenstitel heeft behaald en deze heu gelijke gebeurtenis zeker niet onopgemerkt zal voor bijgaan. G.D.P. Op Paasmaandag 7 april heeft het 10de Volleybaltornooi plaats voor Provinciaal spelende herenploegen met als inzet de Beker van het Waasland (wisselbeker). Er nemen in totaal 16 ploegen deel. Plaats: Stedelijk Sportcentrum «De Witte Molen»., Aza lealaan, St.-Niklaas. Aanvang: 13 uui. Inkom; 40 F. Iedereen is welkom Om wiskundig zeker te zijn van zijn behoud, moet Pardaf nog één setje win nen. Daar twijfelt niemand aan! Het duel der laatst gerangschikten, Kieldrecht en Helchteren en mogelijk de twee dalers, kende een navenant verloop (1-3). Het werd een zwak gedoe met een overdonderend Helchteren, wat de punten betreft in drie sets, 8-15. 8- 15 en 6-15, even onderbro ken door een tweede bete re set (18-16). Dat was het dan weer! Een treurig weekend, zonder één enke le zege! Brengen de laatste ontmoetingen ons toch nog wat vreugdeklanken? HB Zaterdag j.l. opende de dy namische tennisklub Schel dedreef het tennisseizoen. Op Paasmaandag gaat men al verder met een eerste klubtornooi. Start hiervoor wordt gegeven om 10 uur. Voor de interclubkam- pioenschappen werden vol gende spelers geselekteerd: Dames reeks 6: De Ruys- scher Carol. Berkers Anne- mie, Roels Godelieve, Vei- reman Annick. Bontinck Lutgarde, Van Wesemael Hortcnse, De Ridder Cari- ne en De Schrijver Yolande. Heren reeks 6: D'Haese William, Coppieters Rik, De Clopper Mark, Oris Louis, De Bauw Jan, Heu- vinck Alfons, veireman Marcel, Heren reeks 7: Adriaens- sens Mare. Heuvinck Ron ny, Veldeman Emie, Beec- kman Arthur, Rouffa Hu- bert, De Munck Jan, Hey- mans Philippe, Comelis Harry, Bombay Piet, God- Op maandag 7 april richt volleybal ploeg Kevers Sint-Niklaas een tornooi if. Aanvangsuur 13 uur stipt Deelnemende ploegen Provinciaal Heren: Oltisj Bazel, Moerbeke. ATB Sint-Niklaas, KLJ Temse. De Klinge, Nivok Nieuw kerken, Pardaf Kruibeke. Elversele, Steendorp, Kemzeke, Hades Temse. Kevers, Kailo, Waas munster. Op zaterdag 26 en zondag 27 april is er een tornooi georganiseerd door Volley balclub Kangeroes Aalst Zaterdag 26 april om 14 uur: Provinciale Heren en Dames. Zondag 27 april om 10 uur: Recratie en jeugd. in Willy, De Smet Paul, De Pauw Gilbert, De Vos Mare, Van der Stappen Leo. Veteranen reeks 5: Verhof- stadt Wim, De Neve Rene, De Ridder Jan, De Ruys- scher Philemon, De Munck August, De Bruyne André. (gdp)

De Voorpost | 1980 | | pagina 37