VANDAAG OPENING TWEEDE LENTEKONTAKT PROJEKT IN KATTESTRAAT WORDT NIET UITGEVOERD ÉEVHUniUB RUISWEG ST.-JOZEFSPAROCHIE NDERDAAD INDRUKWEKKEND STILLE BEZINNINGS- TOCHT NA DE MOORD OP AARTSBISSCHOP ROMERO Weekblad Editie Aalst ii leider isrme - V&MUJEHS» Wanneer komt een einde aan diktaturen en wapengekletter? Bontmantels R. VERGEYLEN ZOON Manufactuur van Bontmantels Waarom liet men gebouwen afbreken zonder zekerheid tot heropbouw? Zonder woorden DICTATUUR - ONRttHT v] I WAPENHANK^-BEWE^> De Voorpost 29ste editie van de kruisweg in de Aalsterse Sint- zefsparochie werd verleden vrijdag. Goede Vrij- g, onder regie van Gilbert Eelbode een van de loiste die we reeds mochten meemaken. Indruk- tkkend, sober en tegelijkertijd afgewerkt tot en jt, werd het een aan elkaar rijgen van dertien maal V\j elkaar een waar tableau-vivant, een uitbeelding z»n een tafereel met levende personen in statische luding. Ik zeg wel 13 keer, want de veertiende :ie in de Sint-Jozefskerk dan zelf, was er een met reging van o.m. soldaten en wenende vrouwen, oofaar vroeger de perso- Koninck, de man die de p l|ges kleurrijk waren kruisweg werkelijk ge- ovingedaan werd sinds stalte gaf, en liet groeien jpefn paar jaar, op aanra- tot het levend monument t^n van wijlen Frans De dat hij is geworden, wer den alle personen ge woon wit aangekleed en zijn er ook alle attributen als bv. lansen, helmen enz. blank. Daarop kan men dan met de verlich ting feeërieke effekten bekomen die, in de avondlijke duisternis, niet alleen fascinerend maar tevens zeer impres- sionant inwerken op de man van de straat die wat hij in de dorpskerk in mi niatuur zag, nu gereali seerd ziet in de eigen om geving en door mensen van de eigen parochie of de eigen stad. Traditioneel kent de Aal sterse Kruisweg goed weer alhoewel het devies luidt: «weer of geen weer, de kruisweg gaat door!». Wel was het verleden vrijdag eerder aan de koude kant doch reeds van kwart voor acht ston den tientallen mensen te trappelen in afwachting van de start. Tientallen De verrijzenis, (per) die bij het vertrek naar de Dendermondsesteenweg waren aangegroeid tot ruim vijfhonderd met wel heel wat jeugdigen maar opmerkelijk veel volwas senen. Voorafgegaan door een wagen van de stadspoli tie werd het een stille ge- bedstocht waarbij via de mikro van een begelei dende personenwagen die instond voor uitzen den van koralen en meer stemmige liederen, meestal opgenomen door het Bach-ensemble van Hannover, werd voorgebeden door pastoor Vanhenden en medepastoor Baeyens. Deze nu massale manifestatie, want hoe verder men in de rij der staties kwam hoe meer deelnemers we bemerk ten een aantal kwam ook nog opdagen na te hebben deelgenomen aan de stille gebedstocht n.a.v. de moord op aarts bisschop Romero, heeft reeds een hele geschie denis achter de rug. Reeds in 1947 werd er mee gestart doch dan zeer eenvoudig. Biddend en zingend zou men door de parochie gaan op Goede Vrijdag. Niet te 15 uur, dat was niet haal baar, maar 's avonds na de dagtaak. In een aantal straten stond een ver sierd kruis en dat werd dan verondersteld een statie uit te beelden. Het initiatief had sukses doch toen bij een herhaling Lees verder p. 4 Pax Christi organiseerde vrijdagavond een stille gebedstocht om het geweld aan te klagen, (per) uitgave van Schril kontrasterend met «normale» protesttochten door de stad zagen de Aalstenaars verleden vrijdag. Goede Vrijdag, een honderdtal jeugdigen maar ook volwassenen, ook uit de deelgemeenten, als «broe ders die op uittocht gaan», in een stille gebedstocht ordelijk opstappen van aan de Begijnhofkerk naar de kapel der Zusters Teresianen in de Hoogstraat, de Opstandingskerk in de Aug. Goffaertstraat en de Werfkapel. Ter nagedachtenis van aartsbisschop Arnulfo Rome ro van El Salvador die zoals Christus na een lange weg vol doornen gewoon vermoord werd. Omdat ze aan de kant stonden van het VOLK. Mél er Zh T 1.060 F 580 F 300 F hijs voor los Jsarah. (maand wee,J maaad veranlwoordelijke uitgever jA DE CUYPER 1CI Redaktie n d Pontstraat 64 - 9300 Aalst Bie Iel 053-70 41 19 Vandaag wordt voor de tweede opeenvolgende maal te Aalst het Lentekontakt geopend. De officiële opening die te 16u45 zal doorgaan gebeurt in aan wezigheid met allerhande hoogwaardigheidsbekle ders, waaronder ook minister Galie. De beurs zelf is dan vanaf 17 uur toegankelijk voor het publiek. Na het groot sukses van vorig jaar, waarbij men onge veer 8.000 bezoekers mocht tellen, was men er bij het Stedelijk Feestkomitee van Aalst van overtuigd deze beurs elk jaar opnieuw in te richten. Dit Lentekontakt heeft tot doel een echt vakantiesa lon te zijn en aldus de verkoop te bevorderen van alle materialen, pro- dukten en diensten in verband met vakantie, toerisme, vrijetijdsbeste ding, sport, voeding en binnenhuisinrichting. De ze laatste twee takken zijn er dit jaar voor het eerst bij, aangezien men nu over meer ruimte be schikt. De beide zalen van de Keizershallen worden dit jaar namelijk volledig gebruikt. Op het huidige ogenblik is dit Lentekon- Lee» verder p. 4 Vlaanderen solidair in gebedstocht Op initiatief van Pax Christi greep in tal van Vlaamse steden en ge meenten uitgerekend op Goede Vrijdag een stille bidtocht plaats. Zo o.m. te Gent en te St. Niklaas, te Brussel van aan de St. Niklaaskerk, te Brugge waar men een 48 uren- wake hield en te Kortrijk, te Leuven, Heist op den Berg, Mol, Hasselt e.a.m. Initiatiefnemer te Aalst: Jebron met de dinami- sche Guido Debree. We laten hem even aan het woord: «Een man werd neergeveld, een man die koos voor het volk, voor de kleine man, voor jan met de pet. Een man die streefde naar een recht vaardige verdeling van de aardse goederen in zijn land. El Salvador, en die dan ook een doorn in het oog was van de huidi ge machthebbers, de jun ta. Zoals met Christus het geval was heeft ook met bisschop Romero het le vensverhaal van een do de sterkere spreekkracht dan dat van een levende. Ter nagedachtenis van Oscar Arnulfo Romero en van de andere 40 slach toffers en in solidariteit met volkeren die leven onder diktatuur, geweld en onrecht willen we in stilte protest aantekenen tegen alle wapenge weld». Christus wordt steeds gekruisigd! Op Goede Vrijdag kijken naar de gekruiste Chri stus gaat niet zonder oog Lees verder p. 4 nog Molenstraat 58-60 9300 AALST lelijke streep door de rekening» zo noemde schepen Openbare Werken Jan de Neve op de perskonferentie donderdag 3 april de brief die het stadsbestuur rangen had van de Federale Verzekeringen. In deze wordt koudweg medegedeeld dat bovenvermelde ikeringsmaatschappijdie de vroegere COO-gebou- in de Kattestraat aankocht om er een reusachtig jekt van winkelgalerijen en appartementsgebouwen op richten, haar oorspronkelijke plannen heeft herzien en I er kortelings nieuwe voorstellen zullen geformuleerd den. Uit een rentabiliteitsstudie blijkt immers dat deze nnen niet langer meer ekonomisch haalbaar zyn. :t spreekt voor zichzelf met de stad Aalst. De slo- het stadsbestuur en in- pingsvergunning, die door v( jderheid Schepen De het Schepenkollege afgele- :ve zelf met de inhoud verd werd vormde immers deze brief weinig ge- één geheel met de bouw- I ckig is. Volgens hem kan vergunning. Het één kon houding van de Federale niet zonder het andere. Nu xzekeringen leiden tot de sloping van de gebou- juridische procedure wen wel plaatsgehad heeft, leli week moeten plaatsgehad hebben op het stadhuis. Hierop zou ook het pro bleem van de verwoeste Heilige Geestkapel bespro ken worden. Hier dienen immers dringende instand- houdingswerken plaats te grijpen. Wat de toekomst zal bie den weet op dit ogenblik nog niemand, maar alles zins bleek op de perskonfe rentie dat men reeds spijt had van de aflevering van de slopingsvergunning. «Hadden wij dit vroeger geweten, dan zou de stad Aalst beslist bereid geweest zijn het gebouw aan de oor- Binnenkort hoopt men te starten met de noodzakelijke instandhoudingswerken aan de sPronke'Üke PrÜs P'us de H. Geestkapel. De huidige aanblik is immers allesbehalve mooi. (per) Lees verder p. 4 Wij leven innig mee met Uw kozzen Wilfriet... (per) VRIJDAG 11 APRIL 1980 33' JAARGANG NR. 15 - 24 F UIT6EVERU DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052-21 40 60 Bankrek KB 442 8601481 36 zet de maatschappij echter alles weer op losse schroe ven. Volgens schepen De Neve zullen er alleszins maatregelen genomen wor den om de toestand te re gulariseren. Welke deze maatregelen zullen zijn, verklapte hij nog niet, maar alleszins zorgde hij er reeds voor dat de Federale Verzekeringen een brief ontvingen van het stadsbe stuur om hen uit te nodigen tot een onderhoud. Dit onderhoud zou reeds deze

De Voorpost | 1980 | | pagina 1