liefhebben «porten zo «n c INITIATIE MET AALSTERSE ALOSTA je EERSTE LUSTRUM VOOR F.C. EXCELSIOR AALST! EDERAAL KAMPIOENSCHAP jOLFBILJART 1980 /OOR INDIVIDUELEN EN DUO'S NA LANGLAUFEN, NU KAYAK- SPORTDIEN ST B.B.C. DE HOORN OP TWEE PUNTEN VAN EERSTE TITEL! VERLIEST OP SLOTDAG NOG EEN PLAATSJE! SPORT M A R iOLFBILJARTFEDERATIE BASKETBALLIEFHEBBERS PETANQUE SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT T59 AALST 1 (053-21.25.56) GROOTHANDEL T SPORTARTIKELEN DE... GROOTSTE SPORTZAAK itichel 6, Sterck 19, I ral leer 0. Van der Steen eec facf 0. Thybaert 0. 0o; Hugh's: Van Driessc e Wolf 14. De Kegel Ter gelegenheid van hun vijfjarig bestaan, neemt FC De week daarop vervolgt sior tegen FC Morta. Om trumprogramma staan nog Excelsior uit met een uitgebreid programma. Op 19 april FC Excelsior zijn tomooi. 16u30 de tweede halve fina- een paar aktiviteiten. zo 1980 vangen de festiviteiten aan, met een vriendschappe- De schiftingen gaan door le met de winnaar van FC o.m. op vrijdag 9 mei 1980 lijke wedstrijd tussen jubilaris F.C. Excelsior en Snas op het terrein Ten Rozen Parking-FC Scotchingklub gaat er op het terrein van Mespelare. Deze vriendenwedstrijd gaat door op het Rozendreef te Aalst. Op tegen de winnaar van V.K. het Hospitaal een mini- terrein van Nieuw Hofstade en vangt aan te 15 uur. zaterdag 26 april 1980 te Inno tegen AZ 77. Op deze voetbalmatch door tussen 14u30 spelen FC Parking dag zal Johny Dusbaba FC Excelsior en het Nadat iedereen zich verfrist mogen gratis aanzitten, en FC Scotchingklub op de handtekeningen uitdelen. OCMW. Begin van de heeft en de mogelijkheid doch ook anderen mogen openingswedstrijd. Te Op zaterdag 3 mei 1980 wedstrijd om 17u45. ingang gehad heeft de stofferige deelnemen aan dit feest. 16u30 volgt Star Boys tegen wordt om 14u30 de troos- Hertshage. Het vierings kelen te doorspoelen, volgt Echter tegen betaling van P-Z.N. De schiftingen ver- ting gespeeld tussen de ver- programma zou afgesloten om 20 uur een feestmaal in 400 fr. Tussendoor gaat een yolgen op zondag 27 april liezers van de halve finales worden met een tweedaag- de feestzaal Wembley herdenkingsplechtigheid 1980 met V.K. Inno-A.Z. en om 16u30 de grote fina- se reis in de loop wan de (rechtover het E. Aalststa- door, in aanwezigheid van 77 te 14u30 en jubilaris le. Van het resultaat van de maand mei 1980. Onder- dion) aan de Bredestraat te de voorzitter van F.C. Excelsior tegen F.C. organisators zal het afhan- handelingen zijn er met het Aalst. Op het menu staat Wijksportraad Aalst Rech- Morta te 16u30. de winnaar gen of er zaterdagavond Luxemburgse F.C. Con- -amalencocktail, tomaten- teroever Noord. En na het van de wedstrijd Star Boys een groot of een klein feest dorf, wat een reuze slot zou vep, steak met sla en frites eetmaal is er een gezellig tegen PZN, die uitkomt te- volgt. Doch feest wordt het zijn van een reuze lustrum. 1 koffie met gebak. Leden samenzijn met disco-bar. 8en de winnaar FC Excel- in ieder geval. Op hun lus- A V H schiftingen gaan door in -» aal Koszenklub, Léo de hunelaan 105 te Aalst. data zijn: zondag 20 nl 1980, maandag 21 - ril 1980, dinsdag 22 april - 80 en vrijdag 25 april .980. De finale grijpt plaats op zaterdag 26 april, even eens in de Koszenklub. In dividueel zijn er 160 inge schrevenen, daarvan ko men er 32 in finale. Bij de duo's zijn er 60 inschrijvin gen waaruit 8 finalisten moeten naar voor komen. De finale voor de beker van de 4 eerste plaatsen, gaat door op donderdag 24 april 1980 te 19.30 u. Voor de eerste en de tweede plaats gaat de strijd tussen Koszen A en Hand in Hand B, terwijl Loebes A en Joe- pieboys A de derde en de vierde plaatsen moeten verdelen. Op die dag zal eveneens een tes'.match ge speeld worden tussen Cos- mos A en Moorsel A om uit te maken, wie zal mo gen meedingen naar de toe komstbeker 1980-81, daar zij met gelijke punten ein digden in het kampioen schap. Op zaterdag 3 mei 1980 gaat in de Koszenklub de prijsuitreiking door om 19 u. Eerst komen de ploegen aan de beurt voor de kom petitie, dan volgen de fina listen individueel en duo's. Nadien wordt het seizoen 1979-80 afgesloten met een grootse T-Dansant. AVH Donderdagavond ging in de trouwzaal van het Stadhuis schot, die het lichaam met de moteren. Dan maakte hij de zing van het programma voor een infovergadering door over een nieuwe kursus, waar- kajak één maakt. De heer Si- toehoorders wegwijs waar men de desbetreffende data Hij mee de sportdienst van start gaat eind deze maand. mal wees nadien op het feit moet varen, wees op het be- wees erop dat de kledij kan Schepen van Sport en Vrije Tijd, Eddy Monsieur, wees waarom de bladen van de pad- lang van steeds de kajak in het vereenvoudigd worden tot een in zijn welkomstwoord op de behoeften, die ontstaan zijn «1 haaks op elkaar staan. Dan sterke stroom water te houden, jeansbroek, een waterdichte door de massarekreatiesporten. Gelet op het enorme ""S T""' "S f"1"- Ti j- L- jak besturen terecht Hij wees gend oevergewas. Ook de bar- schoenen. En van natuurlijk sukses en de positieve reakties die hij kreeg uit de er0p da, djt 3jles hechts theo. rages Zljn hindernissen, die ook droge kledij mee te bren- voorbije langlaufkursus ligt het dan ook in zijn bedoe- rje is, die liefst zo vlug moge- sommigen wat problemen be- gen ingeval van De deelname ling, deze initiatiekursussen verder uit te breiden, met lijk op kant gezet wordt, daar zorgen. Hij gaf uitleg over prijs tot deze kajakinitiatie is een ander minder gekende sport, namelijk kajak. men zeker meer zal onthouden «keerwater» en «rappel» en 800 fr reis en materieel inbe- uit de praktijk. Hij demon- maakte ons ook diets wat een grepen. Bijkomende inlichtin- Deze initiatiekursussen gaan voorhanden, werd vervolgens strcerde de houding in de «premier» is. Ook de veilig- gen kunnen steeds verkregen door op de Lage Lesse op 27.4, een verstaanbare uitleg gege- boot- hoe men rechtu" kan heidsmaatregelen dienen in worden bij de Stedelijke 4.5, 11.5, 18.5 en 25.5. Deze ven over de boot in kwestie, varen, hoe men moet bijsturen acht genomen te worden, als Sportdienst, Kattestraat 33 le avond werd aangevat met twee nadat men één of andere hin- beginnelingen steeds opletten Aalst of telefonisch 053/ filmpjes over kajak. De eerste De luchtzakken dienen om te dernis aangevaren heeft, hoe van voldoende afstand tussen 77.11.11, toestel 282, referen- was een 12' durende film over verhinderen dat bij een buite- men zich moet draaien, het de bootjes te houden; liefst tie «Initiatiekursussen». wildwaterkajak. waarin tal van l'ng de kajak vol water zou aanleggen, het achteruitvaren, maken dezen d .n ook gebruik AVH kleine ongelukjes zich voorde- lopen, met alle gevolgen van- het steunen, wat een lange van een zwemvest. Tot slot gaf den, doch allemaal zonder erg. dien- Een spatdek is een soort paddel is en tenslotte het eski- de heer André Van Hove Ie- Ook werd een nabij beeld ge bracht van de techniek Kwam bij duo's de koördinatie tussen de bewegingen tot uiting. Werd een beeld gegeven van kompetitiekajak, waarin het vooral aankomt op handigheid 'en snelheid, vervolgens wed- strijdbeelden voor individue- len en duo's in een slalompar- cours. De aanwezigen, die goed nota genomen hadden van de aankondiging, waarin in hoofdletters verklaard werd dat het niet om wildwaterafda- ling ging. zaten er maar bleek jes bij na deze anders toch interessante film. Doch gezien de inhoud van de tweede film, kwam het genot van kajak tot uiting op meer stillere waters. Het rustige paddelen in een rustige omgeving en op rustige waters. Ook de ongelukkige buitelingen uit de eerste film staken scherp af tegen het kop je-onder voor het plezier, in de tweede film De Kajak-moni tor, de heer Simal. werd er dan maar vlug aan toegevoegd, dat hetgeen men gezien had geen vergelijking doorstond met de Lage Lesse. Een interventie die de toehoorders maar al te graag vernomen. De heer Si- mal ging verder met de initia tie. Eerst had hij het over de uitrusting. Deze omvat, een kajak, twee luchtzakken, een spatdek en een paddel. Voor wie «echt» wildwater .wil beva ren, hoort daar nog bij. een zwemvest, een helm en een duikerspak. De basisuitrusting kost in totaal zo'n 17.(XX) fr. De bijkomende wildwateruit- rusiing mag geraamd worden <>p ca. 10.000 fr Met een kajak Nadat Alosta sinds lange tijd de eerste plaats bekleedde in het Winterkampioenschap Interklubs 1979-1980 heeft het zich tenslotte moeten tevreden stellen met een bescheiden derde plaats. Ponderosa B werd kampioen en op de slotdag is ook Mistral nog voorbij de Aalstenaars ge sprongen. Mistral won gemak kelijk van Zelzate, terwijl Alo sta het onderspit dolf tegen Sopec B, wat hen meteen de tweede plaats kostte. De ande re Aalsterse deelnemer in deze tweede afdeling B, Apollo B kon zich handhaven door een schitterende 8-1 overwinning tegen PC Gent. Door zijn 6-3 overwinning tegen Patijntje is Ponderosa B kampioen gewor den van deze B-reeks. De fina le tussen Sap 66 en Ponderosa B moet de algemene kampioen van tweede afdeling aan duiden. Uitslagen: Tweede afdeling B Mistral-Zelzate Verbroed -Schorpioen Apollo B-Gent Ponderosa B-Patijntje Alosta-Sopec B Eindklassement Ponderosa B Mistral Alosta Patijntje Sopec B Appolo B Verbroedering B Schorpioen Gent Zelzate Door Hugh's Toff Shakespeare te verslaan is B.B.C. De Ondanks het feit dat topspeler Hoornpraktisch zeker van een eerste liefhebbersbasket- Mare Cornelis, sinds het Stu- baltitel. Op hun weg naar de eindzege hebben zij alleen d|° Borghmanstornooi terug nog De Nachtwacht te overwinnen om definitief zeker te uitgeschakeld wegens kwet- zij® suur, mag BBC De Nacht- Voor de derde en vierde plaats streden Foto Studio Borghmons en Bastiaens-De Hoorn. Slechts met twee punten verschil kon De Hoorn afstand nemen van Studio Borghmans, dat zich knap teweer stelde, (per) vrienden geen obstakel vor men voor De Hoorn-jongens. Dus nog even geduld oefenen wordt de boodschap. De voor laatste hindernis op hun weg naar lauweren, kende de lei- dersploeg weinig problemen, al was er enige zenuwachtig heid waar te nemen bij de afwerking. In hun achterhoofd speelde nog steeds de gedachte dat Hugh's Toff Shakespeare de eerste ploeg was, die De Hoorn in het zand deed bijten in de hecnrondc. Via een weer voortreffelijke Hubert Troch klom de Icidersplocg naar een 4-0 en 13-7 voorsprong. Alhoe wel Hugh's weer kon beroep doen op dc diensten van Hed- wig De Keghel, die na een schorsing van zes weken terug was, kon hij met Callebaut en Van Driesschc niet optornen tegen Sterck en Van Stichel. Dc Hoorn dreef zijn voor sprong geleidelijk op en langs Troch met een 5 op 7 en Mare Sterck met een 5 op 9 werd het 41-32 bij dc rust. Evenals in de heenwedstrijd kon Hugh's in de loop van dc tweede helft langs Van Driesschc-Dc Wolf kloof te maken. Via Etienne Van Stichel 6, Sterck 19, en De Keghel wat van zijn Dc Wit kon Hugh's nog wat Sacdcleer 0, Van der achterstand goedmaken en milderen, maar verder dan een Dc Swaef 0, kwamen op 45-40 en 47-42. 73-59 eindstand geraakten zij Voor Doch ditmaal was John Coorc- niet meer 12. D« man met een 4 op 6 en Hubert De punten voor De Hoorn Dc Wit 16, Callebaut Troch met een nieuwe 5 op 7 Cooreman 8. Troch 21. Van Seyen 1. attent om een definitieve 65-47 der Speeten 6, Cornelis 12, De Resocub-doelman kan dit schot van Adam in hoekschop verwerken (per) De formatie van het O.C.M.W. (per) O.L.V. met de buik vooruit... (per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 18