jübTleum- WEDSTRIJD MAURICE DE BRAUW ttu TOCH TESTWEDSTRIJD USSEN JACA II EN ïNDOKA! CAL'LEBAUT A, ONDANKS NUMERIEKE MINDERHEID Yvan Petré kilt Nieuwe Wijk - ïn Jaca I periodekampioen JEUGDHUIZEN AALST ORGANIZEERT BEKER VAN OOST-VLAANDEREN .T.S.A. VOETBAL K0RP0RATIEFV0ETBAL "Sint-Joris - ^elektie 2-1 JEUGDHUIZEN klanks het feit dat Jarca II de laatste weken de groep [fcrwinningen aan elkaar rijgt, moet het nu uiteindelijk [fh nog in het gelid voor een testwedstrijd met Endoka. Ipoewel geen enkele van de achterstallige wedstrijden ten de Gijzegemse D'Hondt en Royal verloren gingen, it Jaca II toch twee punten terug in de klassering, wat h meteen terug op gelijke hoogte brengt met Endoka. testwedstrijd moet de beslissing brengen tenslotte als kampioen jHHI gevierd worden in de rdagreeks I. Hoe die :k weer in de steel zit, ijpt niemand. Op het id werd Jaca II kampioen :t liefst vier punten voor rong, doch door omstan- 'leden, waarbij men :n schuld draagt, verlie- zij twee gewonnen itrijden met forfait. De Nel van vorige editie: -~*>Jordt Endoka «papieren» Impioen? zou wel eens jwaarheid kunnen wor- in. Ondanks het feit dat bkter De Norre die de (elers van Jaca II medisch ikeurd had, schriftelijk jrklaarde dat speler Huls- »sch o.k. was voor de pmpetitiesport, en dit ge- iigschrift aan het bondsse- 1 tariaat op tijd en stond «ES feta overgemaakt werd, blijkt dit nu onvindbaar met het resultaat, dat Jaca II naast de gewonnen 5-2 tegen Ca- mu nu ook de 7-3 overwin ning tegen Nieuwe Wijk II met forfaitcijfers ziet verlo ren gaan. Een merkwaar dig einde na een toch wel spannende kompetitie. En doka heeft wel tot het ui terste moeten gaan om tot die testwedstrijd door te stoten. Bij Nieuwe Wijk II hielden zij slechts één luttel doelpunt voorsprong over. De testwedstrijd gaat door op 3.5.1980 te 15 uur op het terrein van zondagkam pioen Nieuwe Wijk Hofsta- de. Ook Tinneboys liet een zeer goede indruk op deze slotdag. Zij stuurden rivaal Melckenbeeck met spre kende 6-1 cijfers huis waarts. In de tweede reeks kwam de verrassing uit een totaal onverwachte hoek. Kampioen Rode Duivels tot op heden ongeslagen, moest op bezoek bij Cobi- la's, dat slechts 10 man pa raat kreeg voor deze laatste speeldag. Dit hinderde evenwel de lokalen niet om van meetaf aan kordaat de aanval te spelen. Wat in de 15de minuut resulteerde in een openingstreffer langs Luc Stassijns, die met een kopstoot, een vrije trap af rondde. Meteen ook de ruststand. Na de koffie ver wachtte men dat een nume riek sterkere leidersploeg, Cobila's zou gaan wegspe len, doch het was net an dersom. Reeds na 5 minu ten kon Freddy De Man een hoekschop rechtstreeks in doel doen belanden, zo dat de Cobila's voorsprong verdubbeld was. Er volgde een hevige reaktie van Ro de Duivels, doch de Cobi la's verdediging bleef over eind. Een tegenaanval van de lokalen zorgde voor ge harrewar voor het Rode Duivels-doel, besloten met een lob van Regis Van der Haeghen over de uitgelo- Reeks I Camu-Leeuwerik 3-0 Nieuwe Wijk II-Endoka 2-3 Heipias DDT 1-4 Royal-Jaca II 1-9 Tinneboys-Melckenbeeck 6-1 Rayo-Zonneboys ff 5-0 Dhondt-Jaca II 1-6 Dhondt-Endoka 1-5 Reeks II Excelsior-De Keizer 1-0 Kloksken-Apostelken 1-1 Beukenhof-Haltvrienden 1-3 Parking-J. Timarcha 0-6 Scheepvaart-Kruis 2-1 Ladaboys-Scotching 1-0 Cobila's-Rode Duivels 4-0 Excelsior-Parking 7-1 Sinds vorige week, staat het vast dat Somati de nieuwe Schaal Haeck-laureaat is. Nu wordt echter alles toege spitst, op de dichtstbije ereplaatsen. Twee ploegen deden verleden weekend in dit opzicht een goede zaak. pen Denderleeuwse doel man. 5 minuten voor inruk ken maakte Gustaaf Uyt- tersprot de zege nog wat aantrekkelijker voor zijn ploeg, door een vierde tref fer in de kampioenenkooi te doen belanden. Geci teerde namen voor dit tref fen waren in de eerste plaats scheidsrechter Ron- ny Van Belle, die onberis pelijk was, de ganse Cobi la's verdediging onder lei ding van Gaston Wille. De opmerkelijke prestatie van voorstopper Luc Stassijns, die in de lucht overheerser was en tenslotte midden velder Guy Bosman, die als spelverdeler aardig aan zijn trekken kwam. Hieronder vindt U de laat ste uitslagen van het sei zoen 79-80. Om redenen dat verschillende uitslagen van achterstallige wedstrij den ons nog niet toekwa men, kunnen wij de defini tieve eindklasseringen nog niet afdrukken. A.V.H. In de eerste plaats was er SAF dat reeds bij de rust een 2-0 overwinning op zak had in zijn wedstrijd tegen Resocub. Aan de 25' kon Patrick Van Dam me een eerste maal de bordjes man aan het werk zetten. En 3' voor rust versloeg Matthijs zijn eigen doelwachter met een >erfekte lob. Ondanks deze tegenslag voor Resocub, mag de overwinning van SAF wel als verdiend beschouwd wor den. Gedurende het ganse ver loop van de wedstrijd, hielden zij de teugels strak in handen. De 2-0 ruststand onderging in de tweede periode geen wijzi gingen meer, ondanks het feit dat nog tal van vervangingen doorgevoerd werden. Een ver rassing mag alleszins de over winning van Callebaut A tegen Amylum heten. Door de afwe zigheid van tal van spelers, die een weekend in Berlijn door brachten, kon Callebaut A slechts met negen spelers star ten tegen Amylum. Later werd hun potentieel verhoogd tot tien. Deze numerieke minder heid was echter nooit vast te stellen. Het werd een gelijkop- gaande partij, met zwakke af werking, zodat voorspeler Herman Schockaert, voor de gelegenheid in doelwachters plunje, weinig moeilijkheden ondervond. Het enige doel punt kwam er op 7' van het eindsignaal, langs Daniël Van Damme. Zowel SAF als Calle baut A schuiven door die over winning een paar plaatsjes dichterbij. UITSLAGEN SAF-Resocub 2-0 Callebaut A-Amylum 1-0 STAND Somati 15; WTA 13; Post Eremboacgem 12; Callebaut All; SAF 9; Amylum 8; W Bouw 8; Resocub 5; Coplac 3; Callebaut B 2. NOG TE SPELEN Op 19/4/80: SAF-Somati 26/4/80: Post Erembodegem- SAF lp paasmaandag hadden de eindronden plaats om de tfinitieve periode-kampioen aan te duiden in de eind- inde. Jaca I kwam nipt voorbij De Zwaan en Nieuwe fijk beslechtte het zoveelste duel met Real Familial in in voordeel. leteen stonden Jaca I en impioen Nieuwe Wijk (ofstade tegen elkaar in de nale. Jaca I dat aantrad j>nder zijn gekende vedet- in, zelfs eerder met een jeugdige kern, tegen een Nieuwe Wijk «au grand complet» zoals in zijn goeie dagen. Zulks vermeed ech ter niet dat Jaca onmiddel lijk de teugels in handen nam, en via Seghers op voorsprong kwam, doch Nieuwe Wijk kwam gelijk via Eric Wauters. Willy Sic- card, die werkelijk een zwarte hand boven zijn hoofd heeft in grote wed strijden, kende nu opnieuw tegenslag, door zijn eigen doelman te verslaan, zodat Jaca I terug op voorsprong kwam, onmiddellijk na het rustsignaal. Nieuwe Wijk begon stevig op te zitteiren 10' voor tijd kwamen zij aan de verdiende gelijkma ker. In de verlengingen onderging deze stand geen wijzigingen meer, zodat strafschoppen de laureaat moesten aanduiden. Yvan Petré zette prachtig de laat ste om voor Jaca I, terwijl Willy Siccard, weer hij, een De nieuwe formatie van Staby!. (per) kanonbal tegen de paal plaatste, zodat Jaca I eind overwinnaar werd. UITSLAGEN Jaca-De Zwaan 2-1 Real-Nieuwe Wijk 1-3 FINALE Nieuwe Wijk-Jaca I 2-2 (5-4 strafschoppen) AVH De Voorpost - 18.4.1980 - 19' fer gelegenheid van het afscheid van Maurice De Brauw Is aktief scheidsrechter, hebben de leiders van het pugdhuizenvoetbal het nodig geacht hem te vieren met en jubileumwedstrijd. Deze ging door tussen Sint-Joris, klub waar Maurice De Brauw destijds duiveltje-doet- was en een selektie van de Jeugdhuizenkompetitie, estaande uit één speler van elke klub 8 Iet werd een sportieve en ploeg bleef echter niet uit, oeiende wedstrijd, waarin doch een stijlvolle Werner laurice De Brauw himself Grysolle, die één van zijn Is scheidsrechter fungeer- beste wedstrijden uit zijn e, bijgestaan door zijn loopbaan speelde, hield B- rienden Jozef Borms en vooralsnog zijn netten itienne Roelandt. Mauri- ongeschonden. Uit straf- t, natuurlijk in zijn tradi- schop werd het dan toch 1- onele grijze broekje. Het 1 De man die de zaak rerd een spetterend van afrondde was Jo De Wilde, 'al steken, daar Sint-Joris eeds na 1 minuut kon Nog voor de rust nam Sint oorsprong nemen. De Joris terug voorsprong saktie van de selektie- langs Hedwig Callebaut. Een stand die niet meer zou wijzigen tot bij het eindsignaal. Sint-Joris bleef de verdiende overwinnaar, doch de selektie kon terug blikken op een goede re pliek. Alleszins een pluim op de hoed van coach Paul Moens. Ter gelegenheid van zijn huldiging mocht Maurice De Brauw een werker achter de schermen schaal in ontvangst nemen en later als voorzitter an van de schepen van sport, het scheidsrechterskomi- Eddy Monsieur, en veel tee, waarin de 11 scheids blijken van genegenheid rechters zetelen. Nu zal de- van bestuur en spelers van ze eeuwig jonge zestiger de diverse klubs. Maurice zich inlaten met de funktie was destijds één van de van erevoorzitter van het stichtdrs van het jeugdhui- scheidsrechterskomitee. zenvoetbal. Eerst als mede- A.V.H. Amerace tegen StabyI, 7-1. (per) •cheidsrechter De Brauw tijdens zijn laatste wedstrijd. Per) Nu zaterdag vangen de 1/16 finales en de voorronden aan van de Beker van Oost- Vlaanderen. Een initiatief van Jeugdhuizenvoetbal Aalst, en niet in het minst van organizator Jan De Decker. Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 19.4.80 1/16 finales 14.30 u. Osbroek B. Kreja Aalst-Movc Oudegem 15.00 u. Osbroek C: Knipperlicht Zultc-Dansana Mecrbcke 15.00 u. De Rozen: Timarcha Aalst-Dido Erpe Mere 17.00 u. Osbroek B: Leeuwerik Ledc-Tuf Tuf Aalst 17.15 u. Osbroek C: 't Sentcnaarken Sint-Laureins-Centrum St.-Niklaas Zondag 20.4.80 Voorronde 10.30 u. Zandberg: Liludamo Aalst-Eurcka II Erembcdegem 10.30 u. Osbroek B: Terlindcn Aalst-Spokuon Aalst 10.30 u. Osbroek C: Zenith Dendermonde-Jome Gijzegem 's Namiddags - voortzetting van de 1/16 finales 14.30 u. Osbroek A: Joko Berlare-Alewin Moorsel 14.30 u. Osbroek B: Juvenes Zele-Pallietcr Hofstade 14.30 u. Osbroek C: Ypsilon Aalst-Esmoreit Gentbruggc 15.00 u. Zandberg: Nijdrop Opwijk-Stam 10 Denderleeuw 14.30 u. Beukenhof: Efscc Aalsi-Sint-Joris Aalst 16.30 u. Osbroek A: Jam Sint-Niklaas-Eurckc I Erembodegem 16.30 u. Osbroek B: Bokaal Oudenaarde-Sint-Martinus Beveren 16.30 u. Osbroek C: Tanu Aalst-Studio 69 Tcmse 16.30 u. Beukenhof: Tijl Aalst-Twentiers Aalst 18.15 u. Osbroek B. Blommeken Wettcren-Winnaar Zenith-Jome 18.15 u. Osbroek C: Winnaar Liludamo-Eureka li/winnaar Terlinden-Spokuon Dit tornooi gaat verder, en is opgekomen in het kader van de Aalstersc Sportweek, die aan haar 20c uitgave toe is. Een première voor Stabyl, en dan toch nog winnen, (per) Gelukkig voor Coplac belandde deze strafschop tegen de winkelhaak, (per) De ploeg van Amerace. (per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 19