Klassieker versierd met vijf rozen Nationale voetbalkompetitie Jean Janssens blijft Van Moer komt Op de sentimentele toer Beveren-Beringen op zaterdag ex. - iö.4.iaou - ue voorpost Club Brugge-Beveren 3-2 Voor de vierde keer dit seizoen stonden de Breydelzonen en de Waaslanders tegenover elkaar tussen het krijt. Op het Freethiel werden de Brugse broeders zonder pardon ingeblikt en de lef waarmee Beveren drie weken geleden Club Brugge in eigen nest een fikse bekerpandoering had geserveerd, dwong bij supporter en tegenstander respekt af. Nietwaar, meneerke Grijzenhout? Toch zou je geen echte supporter heten zonder op een suksesvolle wraakne ming te azen. Indien dit aan het voetbalfestijn zou ontbreken, konden wellicht de kassiers hun biezen pak ken. Een sportieve konkurrentie blijft vooralsnog een financiële must. Gelukkig maar! Hf veren Barth verslagen, doch de bal keilt Op dit schot van Erwin Albert (hdm) Wie echter aan het Minne water had gehoopt op een denderende revanche voor de sportieve en financiële uppercut die de Freethiel- jongens de heren uit Brug ge deed slikken in het jong ste bekertreffen, is met de bek in de pluimen afgelo pen zondag uit de koncert- zaal van Olympia afgedro pen. Tenminste toch die supporters (lees: voetbal kenners) voor wie voetbal nog iets meer betekent dan enkel twee punten mee- grabbelen. Maar wat wil je met de adem van Herr Happelmans en zijn ge- dienden in je nek op nau welijks twee lengten, luid de de verontschuldigingen. Het blauwzwarte motto blijft voorlopig: «Geen steekje laten vallen!» Of de Gezeïle(n) daarom de rest in de romantische prulle- mand moeten gooien, is een ander paar mouwen. Vraag dat maar eens aan éénmeikind en Brugse eeu- weling Gezelle. de paal buiten. (Club Brugge-Beveren 3-2) Valse ouverture Met vijf smeltende paaseie ren is het in een met zono vergoten Olympia dan toch een enerverende bedoe ning geworden, slecht voor hartlijders. Na amper een halfuur leek de voetbal- klassieker «Brugge-Beve ren» reeds bekeken. Toen reeds had Jean-Marie Pfaff twee keer het leder uit zijn netten moeten vissen. De anders zo stugge Beverense achterhoede werd bij mo menten gewoonweg van het kastje naar de even klassieke muur getrapt. Buyl diende zelfs naar de professionele noodrem te tasten binnen de fatale rechthoek om stoere Jan Ceulemans van een vroege hicky-up te houden. Voor de openingstreffer die er na 22 minuten hotse- fcotsen dan toch kwam. mocht gazelle Van Walle- ghem alle feestpluimen op zijn hoed steken. Op rechts stuurde de talentrijke knaap. Ceulemans in het straatje die krachtig uit haalde. F.en terugspringen de bal werd door een goed gevolgde Paul Courant bin nengeduwd (1-0). Nauwelijks zes minuten la ter oogstte blauwzwart weer sukses met zijn ge kend pressingvoetbal. De voorzet van Van Walle- ghem, voor ons de Brugse comingman nummer één, werd deze keer zelf door Caje uit Lier met sukses afgerond (2-0). Loerden Erwin Albert en de gouden fourier Jean Janssens af en toe op een gedegen tegenstoot, op dat ogenblik leken de geelblau- wen meer bekommerd om de esbattementen die Mo- ser en co uithaalden dan datgene wat te beleven viel in hun klassieker op de Brugse akker. Van een behoorlijke eer- steklasse spel was tot dan nauwelijks sprake want ook de Brugse motor sput terde meer dan gewenst. Kranklgoal Wie dacht dat de Waaslan ders naar één van de meest pijnlijke nederlagen dok- kerden sinds jaren mocht nog voor de koffie de me ning herzien. Inderdaad, de Grijzenhoutformatie vertoonde wel kracht en macht maar al te dikwijls waren de aanvalsbewegin- gen te slordig. Hieruit puurden de Wase bezoe kers een vuist om terug te slaan. Vijf minuten voor inrukken trapte good old Jean Janssens een vrijschop op het hoofd van Albert die met een giraffenslag het le der in de rechterbovenhoek zwiepte, ondanks een Hol landse kattesprong van een door geelblauw geviseerde Leon Barth. Met dit Krankldoelpunt zoemde Olympia zijn ongenoegen uit. De show kon opnieuw van wal steken. Brugge beefde! Beveren stak op nieuw de kop boven de Brugse zwalpende pletrol. Was orkestmeester Heinz Schönberger helemaal niet in zijn dagje, Jantje Hoe- beeck toonde nog maar eens zijn onschatbare waar de als waterdrager. De kof fie smaakte nog na of het Ajuinenkind stuurde een mee opgerukte Rudy Van Goethem in de loopgraven die met sukses vuurde (2- 2). Beveren juichte alsof de kampioenstitel binnen schot was, Brugge jammer de als een moegestoeide kwajongen. De zwartblau we spionkop schreeuwde René Vandereycken aan de schandpaal, 't Kan verke- Donderslag Zelfs de meest fervente Bruggeling vreesde op dat moment een derde geel- blauwe korf. De Beverense molen maalde gestaag en Brugge mocht alle voetbal goden zalig prijzen dat Er win Albert de voorbije voetbalzondag zijn doel- punteninstinct, anno 1979, miste. Twee keer op een rijtje schoot de Germaan een reuzekans naar de pieren. Af en toe slaagden de Bruggelingen er wel in en kele gevaarlijke standjes Tussen Vandereycken en Balint door verslaat Van Goethem met een grondscherend schot de wanhopig graaiende Barth. Meteen was het 2-2 en kon de match nog alle richtingen uit. (Club Brugge-Beveren 3-2) (hdm) Wilfried Van Moer: (ar) Zoals de talentscouts van Beveren momenteel speuren en keuren, kan het niet an ders of volgend jaar moet men op Freethiel weerom sterk uit de hoek komen. Anderzijds rezen toch wel enkele bedenkingen zowel bij de insiders, supporters en zelfs binnen de huidige spelerskern omtrent de hui dige transfertpolitiek. Ondermeer werd rond de transfer van Wilfried Van Moer, die pas dit weekeinde een officieel tintje krijgt, heel wat geroddeld. Na zijn verblijf te Antwerpen, Stan dard en Beringen keert de Hasseltse herbergier terug naar de oude schaapstal waar hij een profkontrakt voor één jaar zal onderteke nen. Welke zin heeft het nog om een oud-gediende als Van Moer, die binnenkort toch 36 lentes telt, opnieuw binnen te halen? Zijn door winterde stielkennis kunnen de jonge, geel blauwe veu- op te bouwen voor het schietkraam van de Beve rense internationaal. Met de wind in de rug bouwde Club een paar deftige coun ters op. Met sukses trou wens! Een doorgebroken Ranson, ingehaald voor Fons Bastijns die aan de Chinese koorts leed, tikte het leder door naar Jan Van Lier wie anders? die doelman Pfaff enkel het nakijken gunde. Club Brugge zat na een halfuur in het tweede voetballuik opnieuw op rozeh. De fel begeerde landstitel lonkte terug (2-2). René Vandereycken haalt zelf het leder van tussen de touwen en balde de vuist spinnijdig naar een versla gen Pfaff. Van kwajon gensstreken of harde kon kurrentie gesproken! Bracht het doelpunt van Albert nieuwe hoop, het tweede sukses van Ceule mans belandde als een mo kerslag op het Beverense hoofd. Het sneed de adem af. De klassieker aan de Brug se reien verviel daarna te rug in het oude scenario. Brugge bleef te overhaast te werk gaan en Beveren miste de spirit en het nodi ge tikkeltje geluk om victo rie te kraaien. Goethals joeg nog wel Weihrauch en kind des huizes Jan Simoen in de vuurlinies maar ook deze twee extra-aanvallers leverden niet het verhoopte resultaat op. Een match versierd met vijf rozen lijkt op het eerste gezicht een topper, de moeite waard zelfs bij een uitzonderlijk lenteweertje. De neutrale insider die in Olympia de regerende en toekomstige vaandeldra gers van ons vaderlands voetbal aan het werk wilde zien, is echter berooid huis waarts gekeerd. Daarvoor ontbrak vooral bij de Brug gelingen de zwierige elan en de panache van een waardige koploper. Wan neer Vandereycken zijn humeur aan een ander hek hangt en de Deen Sörensen er opnieuw zin in krijgt, pas dan alleen kan o.i. de voctbalmaraton 1979-80 in Brugge met champagne worden besloten. Waarmede we willen schrijven dat deze kompeti tie vooralsnog niet aan het einde is van haar voetballa- vele jaren opnieuw n lens best nog in de goede richting inspireren, weerleg den de optimisten. In de optiek om een ploeg die uitpuilt van talent en ambi tie met het perspektief op de toekomst gericht uit te bou wen, heeft deze transfer o.i. niet heel veel zin meer. An derzijds moeten we toch stellen dal een raspaard als Wilfried Van Moer een onschatbaar gewicht in de weegschaal blijft leggen, ondanks alles en daarvoor verwijzen we het best naar zijn jongste pirouettes in de tricolore shirt. Zoals elke trouwe supporter onderhand wel weet, kreeg ook de story-Jean Janssens een happy-end. Met een hart van koekebrood zwichtte de gouden foerier voor «zijn» Beveren ondanks de «vele» Bornem- se blauwtjes. Deze week kwam de Beverense top met nieuwe voorstellen over de brug om hun oude getrouwe te lijmen en woensdagavond plaatste de Jean zijn polletje onder een kontrakt van één jaar. De komst van vriend Wilfried Van Moer is aan dit alles allicht niet zo heel vreemd. In de komende dagen wordt ook nog verder onderhan deld met Baeke, Hofkens en Van Goethem. De geruch ten die werden rond ge strooid omtrent de konkur- rentiestrijd (met veel poen gekruid) tussen Anderlecht en Feyenoord om de Wim van Oranje in te lijven, wordt nog steeds hardnek kig ontkend. AA Gent in formeerde het Beverense se- kretariaat wel naar de kon- dities, zoals dat heet in het voetbaljargon, over Rudy Van Goethem. Deze week klopte ook Ha- relbeke aan met de naam Truyens vooraan in het no titieboekje. We vernamen echter van de frele Sint-Ni- klazenaar dat nog andere kapers op de loer liggen. Merchtem zou ondertussen ook belangstelling hebben voor Benno Pintens. Ir. de Beverense wandelgan gen gonst het eveneens van geruchten (of kwakkels) omtrent het eventuele ver trek van doelman Jean-Ma rie Pfaff. Uit goede bron vernamen we dat de Beve rense internationaal op nieuw kontakten heeft ge had met Anderlecht. Gezien het bekeravontuur van l veren nog alle wegen kan, wou Jean-Marie hi over nog weinig kwijt. K\ stie om de sereniteit binn de ploeg te bewaren, luid het antwoord. Ondertussen vernamen toch dal Beveren zich t een eventueel verdwijr, van Pfaff verwacht en ij rig uitkijkt naar een nieu pakkeman. Vooral aan Brugse reien schijnt ge blauw hiervoor aktief. worden namen als Le Barth en Luk Vand schommen stilletjes gefh terd. Tijdens de jongste invallt wedstrijd werden eve net twee nieuwkomers gett Allereerst de 19-jarige lin buiten Frank Schepens reeds twee jaar in Dakn voetbalde en thans van j oorspronkelijke klub Sti daard Wetteren de ki krijgt om eventueel nt Freethiel over te stappt De knaap liet een behoor ke indruk bij de kenners krijgt deze week alvast tweede kans. Evenet werd de 18-jarige Engt man Simon Powel als libt uitgespeeld. Wegens kwetsuur moest de I vroegtijdig afhaken W licht krijgt deze kolleges dent geen bisnummer at geboden. Luk VAN B Gij hebt ons de Beker afgepakt, maar die kroon is dit jaar voor ons! De ene reus zette de andere een neus tijn en dat het vertimmerde Beveren, zonder Hofkens, Baeke en Stevens, zeker hoop mag koesteren op be tere tijden. De ploegen: Club Brugge: Barth, Ran son, Balint, Leekens, Vol ders, Ceulemans, Vander eycken, Van Walleghem, Meeuws, Courant, Sö rensen. SK Beveren: Pfaff, Jaspers, Vangenechten, Buyl, Van Goethem, Hoebeeck, Schönberger, Albert, Truyens, Cluytens, Jans- Doelpunten: 22' Courant 28' Ceulemans 40' Albert 53' Van Goethfem 67' Ceulemans Vervangingen: 75' Weihrauch Hoebeeck 77' Simoen i.p.v. Jaspers 88' Ranson i.p.v. Van Wal leghem Gele kaarten: Truyens, Ceulemans, Van Goethem Scheidsrechter: de Schoeters Toeschouwers: 18.000 Luk VAN >k< BÖcrn 1-0 2-0 2-1 2-2 3-2

De Voorpost | 1980 | | pagina 22