'Union qui sourit? »f Eendracht net de glimlach? Nationale voetbalkompetitie Durf beloond Valsspelers Lengt Salvador dan toch de redding? Union zal Eendracht een handje toesteken cass'Si 7i i endracht Aalst-Olympic 1-2 fu ree opeenvolgende nederlagen, één mager penal- doelpunt: geen enkel punt op het aktief mogen inn jschrijven. Gevolg: Eendracht Aalst is opnieuw lltjc n sterk bedreigde ploeg. A. Gent, ongetwijfeld de kampioen van de wils- acht en de eendracht, was de beste van het zeer ddelmatige lot van tweedeklassers in alle op- chten. was dit seizoen inderdaad heel wat goeie wil idig om in Tweede Nationale van degelijk voetbal gewagen. hrgeant Eendracht Aalst) moest bijgewerkt worden ten kopduel (E. Aalst-Olympic 1-2) (per) *ent is dus De Meester waar super-defensief i eworden en wie de gesteld Olympic, entenaars zal vergezel- in, wordt na het kam- ioenschap uitgemaakt. dor had al een kopballet je klaar, maar kon hier- oor het nog vakante mee de attente Durieux ierde plaatsje zijn Jet niet verrassen, russel. Boom en sinds Na vier minuten spelen orige zondag. Olympic tipte Durieux met een fel- voomaamste kans- le zon in de ogen, op ebbers. knappe wijze een schit- endracht, dat veertien terend vluchtschot van agen geleden nog lei- Marievoet in hoekschop. Onmiddellijk daarop trapt Sergeant van bui iet alleen definitief uit- ten de backlijn over het eteld, maar kan zich nu Waalse doel en Marie- olledig koncentreren op voet ziet opnieuw een behoud van zijn fraai schot van hem sje in de Liga! onschadelijk maken door de bezoekende doelman, •ylens-ellekt Vermeulen, Marievoet en Itgewerkt? Salvador zorgen voor en- Vainer Georges Heylens kele fraaie kombinaties, ig zich voor de wed- doch de afwerking blijft rijd tegen Olympic ge- oodzaakt zijn elftal nog- laals te wijzigen. Stra- Scheidsrechter Van den Wijngaert had nauwe lijks het officiële start- ortrijk, Sint-Niklaas en sein gegeven, of Salva- ongeren zijn vaste deel- emers aan het debat. Bij een kopduel tussen Guerra en Sergeant kraakt het ten allen kan te en beide spelers blij ven groggy op de stoffige Aalsterse bodem liggen. Ze blijven een drietal mi nuten onder de zorgzame handen van hun verzor gers en hernemen dan toch de wedstrijd. Als Trappeniers aarzelt om zijn doel te verlaten, moet hij een hoekschop toestaan. De kontakten worden heel even harder, doch de jonge spelleider houdt de teugels strak en het loopt niet verder uit de hand. Een knappe één-twee Salvador-Van Roy leidt niet tot merkbare rezulta- ten en een schot van Geert gaat voorlangs buiten. Bij een terugspeelbal van Olympic onder schept Marievoet het le der, doch komt een tik keltje te laat om dat fout je uit te buiten. Vier minuten voor de rust laat de scheidsrechter een handspel in de fatale zone van de bezoekers onbestraft, nadat Saba een knap nummertje had opgevoerd. Onmiddellijk daarop weer een fraaie voorzet van de technisch bedre ven Braziliaan, doch Ma rievoet zendt de bal over het doel en ook Sergeant schiet nipt naast op voor zet van Salva. Olympic heeft geen en kele andere bekommer nis dan de bal buiten trappen en nog even voor inrukken mag hij van ge luk spreken als Ferrera hard de paal treft. Na de rust blijft Guerra in de kleedkamer, Del- vigne neemt zijn plaats in. Sergeant is er echter nog bij en mist nogmaals van een niet het doel, als de Olympic-achterhoede paniekerig doet. Op zijn beurt moet Lim- pens redding brengen, de Eendrachtdefensie achterspelers heeft twee hoekschoppen tereke tot gevolg. «Serre» plooit dubbel bij een elleboogstoot. Marievoet trapt over de dwarslat. Ongelukkig tegendoelpunt De Aalsterse supporters worden ongeduldig en schreeuwen luid om een 13 APRIL ZWARTE DAG VOOR AALST! Niettegenstaande Marl een onmogelijke hoek t voet en Van Rov uitstekend staan opgesteld, tar doel. (E. Aalst-Olympic 1-2) (per) Een uur lang domineerde Eendracht Olympic 1-2) (per) Olympic doet nu ook pa niekerig en hun doelman redt tot tweemaal toe in hoekschop. Na ruim een uur spelen wordt een schot van Sal vador opnieuw met de hand gestopt in het elf- metergebied maar Van den Wijngaert laat eens te meer doorspelen! Dan loopt Ferrera met de bal aan de voet heel het terrein over en besluit over het doel, i.p.v. een pas te geven aan de zich vrij lopende Marievoet. En dan gebeurt het: Ver peten, waarschijnlijk verblind door de zon, kopt de bal omhoog en fchiet Ferrera uit die zwenkt in de richting van het eigen doel. De opstelling van de Aal sterse verdediging lijkt nergens naar en Hem berg heeft weinig moeite om Montignies aan een totaal onverwacht doel punt te helpen. Met nog minder dan een halfuur te spelen zinkt de moed in alle Aalsterse schoenen. Terecht, want het bal- werk van Eendracht is wel oogstrelend, doch al lesbehalve efficiënt. Ze blijven weliswaar domi neren, doch tevergeefs. Negen minuten voor het einde wordt het zoveelste handsgeval in de onmid dellijke buurt van keeper Durieux eindelijk dan toch met een penalty be- i kreeg toch de kous over de kop (E. Aalst- straft. wordt onzeker. De nervo- doelpunt, siteit van de Aalsterse Salvador Wuustwezel - Eendracht Zele 0-3 Marievoet maakt van die persoonlijke poging die gelegenheid gebruik om begrijpt hun echter zonder gevolg twaaHde kompetitie verlangen en waagt een blijft. doelpunt aan te tekenen! Luc blijft ook onvermoei baar achter dè winning goal aandraven, doch die valt aan de overzijde als de scheidsrechter drie minuten voor de re glementaire tijd verstre ken is, ook de Waaltjes een strafschop toekent. Trappeniers raakt nog even de door Esgain ge trapte bal aan, doch dat blijkt vruchteloos: Olym pic Montignies heeft zich definitief aan de wurgen de degradatiegreep ontworsteld en blijft met een in de running voor de eindronde. Als het zijn thuiswed strijd zondag tegen Sint- Niklaas wint, is die kans nog reëel, want Boom neemt het op tegen AA Gent en Jet reist naar La Louvière. Het komt wel voor mekaar! Eendracht maakt over morgen de korte trip naar het Dudenpark. Indien het zijn wedstrijd tegen Union wint, zijn alle pro blemen meteen van de baan. In alle andere ge vallen zijn de mogelijk heden legio. De andere sleutelmat chen zijn het Mechels derby op K.V. en Sint- Truiden - Diest. Maar Eendracht heeft zijn lot in eigen handen: het zal zonder komplek- sen moeten optomen te gen een zegedriftig Union en misschien ook tegen scheidsrechter Peeters, die de Aalste- naars niet erg genegen uit. Rond het kwartier krijgt Eendracht een vrijschop teg Jean Arnolis was toegewezen even buiten og steeds niet speel- de backlijn, doch Verpe- laar, Ronny Eysackers ten trapt die nipt naast, nvoldoende fit om de De scheidsrechter fluit 'edstrijd aan te vatten korrekt alle overtredin- overmaat van gen buiten het straf schopgebied, maar zal een hele tijd allergisch ling voor de wedstrijd, blijken voor fouten bin- uc Limpens, Rudy Ver- nen het afgebakend Mammana doelgebied, eto Salvador waren de Dat komt al voor de eer amen van de vervan- ste maal tot uiting als De naam van de Salvador in die zone raziliaan werd voor het wordt «gelegd» doch de man in het zwart zich van krommenaas gebaart... wsblad vermeld. Salva De «doggen» beperken de basisopstelling be- zich ertoe, de bal binnen ikende voor de meeste de kortst mogelijke tijd zo BE an de 4.000 kijkers een ver mogelijk uit de buurt oopgevend vooruitzicht, van Durieux doel te kei- mder die kijkers bevond len. Zij aarzelen daarbij ich ditmaal Michel Ver- niet, om hem daarbij her- chueren, thans RWDM- haaldelijk kordaat bui- opstuk, die ooit zijn suk- ten de lijnen te werken, esvolle «voetbalkarri- re» bij Eendracht Aalst ig egon imp kwetste Johan Die- ckx zich bij de opwar- erst dit seizoen als titu- nris op het scheidsrech- Baas maar geen doelpunten! aftrap van de wed- Eendracht blijft het wed- aaltrijd werd ditmaal gege- strijdgebeuren verder daarvan zijn op het elek tronisch scorebord geen sporen te bekennen. Een aanval via Salvador e en door Harry D'haese- ier, alias Bierprins Rie e Eerste. Rie's symboli- che voorzet scheen de alsterse ploeg te inspi- en Marievoet levert een n ïren. want een uur lang hoekschop op. 'tal luden ze een nadrukke- 'dn jk overwicht aan de dag 1 1 s9gen tegen een welis- De spelers van Montig nies ruimen alles dood gemoedereerd op. In Zele kunnen de voetbal dirigenten van Eendracht weer op beide oren slapen: de operatie redding is met sukses afgerond. Hun pou- lains hebben niet op «ande ren» gerekend om het waar te maken: in Wuustwezel behaalden ze een even ver rassende als verdiende zege. Eendracht startte met twee spitsen. Een voorzichtige taktiek eigenlijk, die vruch ten afwierp. Maes liet de aanhang juichen toen hij een goeie voorzet van Dirk Deferrere meegraaide en in de dichtste hoek binnen- trapte. Reeds eerder was het erg heet voor de bezoe kende kooi: Verbeeck moest een knal van Defer rere uit het verlaten doel koppen. Diezelfde Ver beeck moest na de koffie zijn doelman nog eens ter hulp springen, doch in de 56ste minuut was het beke ken: Francois Michiels le pelde een vrijschop over de muur en... tegen de touwen. Intussen sloeg Wuustwezel vertwijfeld terug: Ko- ninckx en De Mulder waag den hun kans maar stuitten telkens op een uitstekende doelman De Decker. Het werd zelfs 0-3 nadat Van Wambeke zijn «bela ger» Duerlo in de wind zet te en met een grondsche- rend schot zijn aktie af rondde. Peter Van Wambeke had in die faze een fraai nummert je opgevoerd: hij graaide in de buurt van de middellijn de bal mee, rukte op naar het «vijandelijk gebied» en niemand, zelfs de opzitten de Duerlo niet, kon het goaltje verhinderen. Zele experimenteerde weer met jongeren: Kesteleyn werd naar de bank gehaald voor Freddy Christiaens en heel even leek heterop dat ook Patrick Vernimmen zou mogen meedoen, doch verder dan een opwarmert je in de neutrale zone was er voor Patrick ditmaal niet bij. Eendracht Zele «durfde» aanvallen. Het werd er voor beloond. Doch al werd het 0-3, toch mag niet beweerd dat roodzwart met de vingers in de neusgaten de zege behaalde: Wuust wezel speelde veel beter dan de score laat vermoe den. Het werd soms verde digen met man en macht, want als schaapjes lieten de thuisspelers zich niet naar de slachtbank leiden. Salvador kanjert vergeefs op doel (Eendracht Aalst-Olympic 1-2) (per) Met goed en vooral wils krachtig voetbal en een rechtvaardige ref mag Eendracht Aalst zich ech ter niet verloren geven. En ondanks het feit dat de verslagenheid zon dagavond zo van de ge zichten van de Een- dracht-supporters af te scheppen was, zullen in Sint-Gillis eens te meer duizenden trouwe aan hangers klaarstaan om Eendracht in Tweede Na tionale te houden. Met een fitte Salvador er opnieuw bij, komt het wel weer voor mekaar... Cyriel TEMMERMAN Het gonst de jongste dagen van de geruchten over valsspelersop de voetbalvelden. In Italië heeft de justitie ingegrepen en stopte enkele «goden» in de gevangenis. In dit landje is er blijkbaar geen vuiltje aan de lucht. Verrassende rezultaten staan totaal los van kunde of onkunde. Als Kortrijk. de nummer twee in de Tweede Klasse, op zijn donder krijgt van underdogs en kandidaat dalers. dan mag je niet veronderstellen dat het om een doorgestoken kaart gaat: nee. de ploeg was gewoon in een off-day. Tegen een beter team ontwaakt Kortrijk plots en pakt een 0-2 zege. Union is bedreigd, speelt tegen kandidaat-kampioen AA Gent. De muis neemt het tegen de kat op. De Buffalo's winnen. Zo leren de ketters, maar ze dolen. De Stroppen missen twee strafschoppen. Eén ervan werd door de Nederlander Koudijzer zo zwakjes getrapt, dat je zou kunnen vermoeden dat Arend niet wil skoren. En toch ben je fout als je een verwijtende vinger in de richting van hel Keesje uitsteekt: de kicker miste zijn «schot» Als Union achter het tweede, en winnende doelpunt loopt, draaft Van den Daele als een ouwe sok mee en vergeet gewoon de Brusselaar te tackelen. Nou ja, als je er vele jaren van voetbalveldslagen hebt opzitten en een dagje ouder geworden bent, zou je wel willen, doch kun je het niet meer zoals in je goeie, internatio nale tijd. Eerste Provincialer Standaard Denderleeuw jaagt in het Eeklose Boelare gedurende meer dan een vol uur achter een verlossend goaltje. Denderleeuw staat immers op het «uitvallen», Boelare heeft niets meer te verliezen..Plots schiet één van de bezoekende aanval Iers uit zijn sloffen en skoort vier keer. Evenveel malen moet hij dus dezelfde tegenstander voorbij. Toeval of een verkrachting van de fair-play? Wat kan je erop antwoorden... Er wordt verteld dat in de wielrennerij afspraakjes worden gemaakt, overwinningen gekocht en ver kocht. Dat boksers zich als blokken lood tegen het canvas laten vallen tegen betaling. Geënsceneerde vertoningen, zoals die door Urtain en zijn «opponen ten» werden opgevoerd. Op de voetbalvelden, Italië uitgezonderd, is zoiets ondenkbaar En toch rijst her en der twijfel. Zoals bleek uit de lezersbrief die we een week geleden publiceerden. (Mark Marcel) De Voorpost - 18.4.1980 - 23

De Voorpost | 1980 | | pagina 23