Kieldrecht voor de tweede maal bekerwinnaar S De Voorpost Nieuwerkerken moet «testen» S.K. Grembergen klaar voor benefietwedstrijd Weinig tegenstand Beker van het Waasland Voetbal uitslagen Ondanks gemiste strafschop Degradatie ondanks zege Eendracht Sint-Gillis-Vlierzele op het terrein van S.K. Erembodegem Erpe daalt jHEH Terjoden blijft aandringen Klauwaerts Kemzeke: 20-koppige bestuursploeg KAV Dendermonde op de transfertoer TOMBOLA SK VLIERZELE Op zondag 20 april om 15 uur c,p0P^ 26 - 18.4.1980 - De Voorpost e - Kieldrecht 0-0 Vierdeprovincialer Kiel drecht heeft dankzij een 0- 0 gelijkspel op het veld van eerste provincialer Kemze- ke, nadat het in 1973 reeds had gewonnen, dit pronk stuk voor de tweede maal veroverd. Een weinig ge motiveerde thuisploeg heeft nooit kunnen beko ren. De bezoekers stelden zich afwachtend aan, im mers een gelijkspel was voor hen voldoende. Op de 20e minuut weigerde een weinig overtuigende scheidsrechter Delombaer- de de thuisploeg een straf schop, dit wanneer een doorgebroken Dirk Roe- landt tweemaal foutief werd gestuit. Het bleef ta sten en afwachten. De Kemzeke-portier diende nog even op al zijn kunnen beroep te doen om een schot van Verplancke over te tippen, zijn vis vis V. D. Heyden zag een kopbal van Stremersch net over gaan. Rust 0-0. De tweede periode was pas tien minu ten oud wanneer een ge kwetste van Strobbe diende te worden vervangen door de, jonge Dirk Samson. Kemzeke bleef de ope ningstreffer nazitten doch kwam niet tot scoren. Het bleef te stroef lopen om tot succes te komen. Verdedi ger Van Hecke werd op de 60e minuut door De Bruy- ne knap aangespeeld, hij omspeelde de doelman doch zijn afronden bleef achterwege. Beide ploegen gingen nog tot een vervan ging over. Kemzeke ver ving De Bruyne door De Roecke, bij Kieldrecht kwam de 16-jarige Dirk Praet erin voor Johny Dil- lis. De thuisploeg kwam nog dicht bij de winning goal, genoeg om verlengin gen te spelen, doch twee maal tereke werd Roelandt door Van der Heyden foutief gestuit, zonder dat Delombaerde ingreep. Roelandt diende uiteinde lijk te worden vervangen door de jonge Reggy De Maeyter. Kieldrecht zag uiteindelijk z'n droom in vervulling gaan en won de beker tegen een nochtans goed voorbereid Klau- waarts team. LIN Kijk op Tweede Provinciale Dat Eendracht Nieuwerkerken moet testendankt roodgeel aan de triestige prestaties van de Oost- vlaamse klubs in Bevordering. Zowel Latem als Zottegem gaan het hoekje om. Volgend seizoen spelen die weer op provinciaal niveau. Tot de laatste speeldag in Tweede A diende gewacht om te vernemen tegen wie Eendracht de testmatch voor de eventuele bijkomende daler moet spelen. Het is ten slotte FC Destelbergen geworden, een ploeg die aan 26 punten genoeg had om van de gevreesde 14de plaats weg te blijven. De kompetitie krijgt dus een epiloog. Vorig seizoen gezaktuit Eerste, moest Nieuwerkerken tijdens de voorbije maanden vrede nemen met een bescheiden figurantenrolletje en zakte diep weg. Als «good old Paul Janssens zijn mannen nu kan opdoffen en iedereen er onvoorwaardelijk in gelooft, kan de redding bewerkstelligd worden. Niettegenstaande Destelbergen geen boeman is, mag deze tegenstrever niet onderschat: verdedigend staan de Gentenaars tamelijk stevig in de schoenen. De schutters hebben het echter laten afweten. Op het ontstellend zwakke Eine na (geen enkele seizoenzege en slechts vier puntjes) scoorde Destelbergen het kleinste aantal doelpunten van de reeks: gemiddeld ééntje per match. Het is niet vet. Klub Brugge-Beveren 3-2 SC Lokeren-Cercle Brugge 2-1 Eendracht Aalst-Olympic 2-1 SK Sint-Niklaas - Harelbeke 1 -1 Geel-Jong Lede 2-1 Wuustwezel-Eendracht Zele 0-3 Mere-Eendracht Meldert 0-2 Schellebelle-Vlierzele 3-0 Wieze-Kerksken 2-0 Thor Meldert-T erjoden 1 -1 Eendracht St. Gillis-Hofstade 6-0 Erpe-Voorde 3-2 Herzele-Burst 0-1 Meerbeke-Wilskracht Moorsel 3-0 Erondegem-Iddergem 0-4 Oordegem-Welle 0-1 Bevegem-Aaigem 5-2 Lutterzele-Opdorp 1-2 Schoonaarde-Berlare 1-2 Schroevers Moorsel-Herdersem 0-4 Appels-Gijzegem 2-2 Doggen-Opstal 2-1 Klauwaerts Kemzeke zal het voortaan met 20 in- plaats van met 13 bestuurs leden runnen. In de eerst volgende weken zullen de taken worden verdeeld. Voorzitter Weyn en zyn schoonbroer Alex De Block, oud-speler van rood-zwart en gedurende verscheidene seizoenen ook trainer, na men onlangs ontslag. Een en ander betekent niet dat beiden de klub de rug toe keren beiden willen ook voortaan «hun» vereniging met raad en daad blyven bij staan, doch niet meer in hun vroegere funktie. Dat zowel Weyn als De Block blijven, kan een gelukkige beslissing worden genoemd. Zoals gemeld speelt S.K. Grembergen zaterdag om 16 u. een benefïetwedstrijd ten voordele van zyn voet balier Geert Tonnelier die vorig jaar betrokken was by een verkeersongeval en er zware letsels heeft aan overgehouden. De tegen stander is V.W. Hamme die kompleet aantreedt tegen een elftal dat versterkt is mei Danny De Vos (K.A.V.D.) Patrick Ver- helst (Denderleeuw) en Dirk Defererre (Eendracht Zele). Ter gelegeneheid van deze party wordt het nieuwe clubhuis van de Gremberg- se derde provincialer in ge bruik genomen. S.K. Grembergen heeft overigens op de transfert- markt nog geen activiteiten verricht. Wel wekken eigen spelers de belangstelling op van clubs uit hogere afde lingen. Dat is het geval voor Chris Buydts die mogelijks door Eendracht Aalst wordt aangezocht en doelman Luc De Lathouwer die gevolgd wordt door Vigor Hamme en K.A.V. Dendermonde. De Grembergse derde pro vincialer heeft wel plannen om volgend seizoen met een sterkere kern tussen de krijtlijnen te opereren. Daarvoor zal het wellicht versterking aantrekken. Namen geeft het vooralsnog niet vrij... E.D.M. 26919 20311 24213 36277 24658 23664 15842 12525 36258 25677 77773 299% 23809 23658 27770 15460 25927 17058 21952 13845 11241 15101 12389 10330 10045 39348 11906 38435 27838 23989 17029 18921 34461 17475 20362 13484 39053 32512 11464 34115 17264 37195 19313 13569 15795 18168 29445 14223 21705 20871 24877 18731 13772 27929 31236 34499 28955 12718 34645 25882 23090 28717 35262 23512 36539 19777 30426 24834 34533 Reservenummer 1ste prijs: 33084. Prijzen af te halen tot 15 mei 1980 bij. Spitaels Richard, Oordegemstraat 12, 9262 Vlierzele, St. Lievens Houtem. Herzele - Burst 0-1 Herzele en Burst hebben er geen futloze eindsei- zoensmatch van ge maakt. Het is een boeiend spektakel ge worden met de bezoe kers als nipt doch ver diend winnnaar. Burst was gehandicapt door de afwezigheid van Frans De Bruyn(werk) en Eloot (geel), doch op het ter rein was daar niets van te merken. Het spel golfde op en neer en voor beide doel- monden ontstond gere geld gevaar. Blauwzwart toonde zich een tikkeltje gevaarlijker en vijf minu ten voor de pauze moest kapitein Goossens de snelle Hugo Van Herre- weghe met ongeoorloof de middelen van een doelpunt houden. Een uitstekend leidende scheidsrechter kende te recht een penalty toe die door de Burstkeeper Her- vé Goossens tegen de dwarsligger werd geknald. Na de koffie speelde Burst met de wind in de rug en was vanzelfspre kend het meest in de aan val. Muylaert en Coppens hielden de gevaarlijke Herzeelse spitslopers De Cock en Deblanc uit de wedstrijd, zodat keeper Goossens, die voor de gelegenheid in zijn eigen dorp speelde, weinig ge vaarlijk werk diende op te knapen. Het enige doelpunt kwam op de 85ste minuut tot stand. Hervé Goossens bereikte Mario Van den Steen met een verre uit trap. Mario schakelde een tegenstrever uit, gaf een gouden voorzet in de richting van Stommeleir, die in één tijd overnam en raak mikte. De beslis sing was meteen ge vallen. KAV Dendermonde heeft tydens de jongste oefenmat chen een aantal «kandida ten» getest. Dat gebeurde donderdagavond nog ty dens de «sparring» met Ex celsior Sint Niklaas. Vooralsnog is slechts één overgang in kannen en kruiken revelatie Leo Die- rickx speelt ook volgend sei zoen in paarsblauwe kleu ren. Remi De Brandt en Dirk Bracke gaan in ruil (en ook voor één jaar) naar Eendracht Sint Gillis. Voor Julien Van den Brou cke blijft ruime belangstel ling bestaan. Julien was eei van de meest opgemerkt! spelers tijdens de wedstrijd die de Oostvlaamse selektk afgelopen weekend tegeJ kampioen Denderhoutei speelde. Paul Hofman vei trekt. Hy zal een loopba als jeugdtrainer trachten te bouwen. Voorts hengelt verscheidene klubs naar pitein Jaak Hillaert. G.D.P Vlierzele verloor te SchellebeUe en moet tweede plaats in Derde, (vw) tegen Eendracht Sint-Gillis t Eendracht Sint-Gillis en Vlierzele finishten sa men op de tweede plaats na afloop van het kampioenschap in Derde C. Er moet dus «ge test» worden. Dat gebeurt op zondag 20 april om 15 uur met het terrein van SK Erembode gem als plaats van het «buitengebeuren». Scheidsrechter is de Gentse leraar Luc Van Acker, een Eerste Provincialer. Hij wordt bijgestaan door het grensrechtersduo Evene poel - Van de Winckel, twee elementen die op provinciaal vlak hoog gekwoteerd staan. Erpe - Voorde 3-2 ken aan de dag legden, zal Ondanks een verdiende hun verblijf in een lagere overwinning daalt Erpe afdeling waarschijnlijk naar vierde provinciale, maar beperkt blijven tot de Gezien de werklust die de duur van één jaar. Dat zij Emenaren de laatste we- toch zakken, hebben zii te Kijk op Derde Provinciale De «operatie reddingheeft Erpe geen baat meer kunnen brengen: een laat verworven 3-3 zege tegen Voorde, hielp Oranje niet voorbij Schellebelle dat Vlierzele een verrassende nederlaag toediende. Schellebelle trok zich op aan een own-goal. De Kegel maakte er nog voor de pauze 2-0 van, en toen de uitgekookte Guy Clement nadien ook zijn duit in het zakje deed, was de zaak rond. De paarsjes zijn nog niet gered want ze hebben een eindronde voor de boeg. Als ze daarin aan het kortste eind trekken, wordt de lamp gedoofd. Voor Vlierzele was het een nederlaag met verstrek kende gevolgen: Eendracht Sint-Gillis kwam, na een moeiteloze zege tegen rode lantaarn Hofstade, langs zij, zodat nu nog een testmatch moet gespeeld met de tweede plaats als inzet. Kampioen Eendracht Meldert rondde een formida bel seizoen met een away-zege af: geelblauw liet zich ook te Mere niet strikken en nam voorsprong na een strafschop van Van Royen. Leroy nam acht minuten voor affluiten de laatste twijfels weg. De eindstand van het afgelopen kampioenschap spreekt voor zich zelf: uit 30 wedstrijden puurde Eendracht 55 punten. Slechts vijf keer kon een tegenstander een puntje meepikken. Er werden 81 doelpunten gescoord en slechts 16 maal kreeg Jan Buyle een bal tegen het net. Onvoorstelbaar. Na zo'n reeks knalresultaten mag Eendracht Meldert de campagne 1980-81 met ver trouwen tegemoet gaan Erpe en Hofstade zijn de zekeredalers. Het blauwwitte Wilskracht heeft een rotjaar achter de rug en won slechts drie keer. Te weinig om zich te handhaven. Erpe, geplaagd met terreintribulaties, mag eveneens de wonden likken. Voor Schellebelle blijft hel uitkijken naar de gedragingen van de akteurs tijdens de eindronde die een bijkomende afdaler moet aanwijzen. danken aan buur Vlierzele, die hen vorige week de vol le inzet afnam, en nu een zware 3-0 nederlaag kregen bij Schellebelle, ploeg, die in geval van verlies veroor deeld was. Nu sneuvelt Er pe eervol met één puntje achterstand. Toch wel een bewijs voor de Erpenaren, dat zij beter konden, doch te laat in de aktie «redding» geloofd hebben. Reeds in de 1' kwamen de lokalen op voorsprong met een doelpunt van Verhofstadt. Erpe dwong verder veldo- verwicht af, doch de bezoe kers bleken gevaarlijk voarlijk. Op de zij het kari ge tegenstoten. Twee wa ren echter voldoende om voor de rust met 1-2 voor te komen. De auteurs waren de Schuyteneer en Ghou- ma. 1' voor de koffie kon Bogaerts Erpe terug op ge lijke hoogte brengen. Ooi na de rust was de thuis ploeg de meest aanvallend! partij, doch het was slechtj aan de 85' dat Bogaerts ui een geharrewar de oven winningstreffer puurde! Verdiende overwinnin voor de thuisploeg, dii hiermee alleen voor eei waardig afscheid aan derdj provinciaal zorgde. A.V.H *r*"* j Wieze - Kerksken 2-0 Wieze, dat in deze kompe titie niets meer te winnen of te verliezen had, haalde enkele jongeren in op de slotdag van het seizoen. Deze instelling bleek lo nend te zijn, daar de thuis ploeg gedurende de ganse wedstrijd veldoverwicht af dwong en ook de meeste doelkansen creeërde. Kerksken daarentegen liet weinig goeds noteren, of wel waren zij gepakt door 'de eerste warmte, ofwel za gen ze het als een eindeseizoenwedstrijd. Na 28' kon Michel Heyvaert de thuisploeg op voorsprong brengen. Een stand die eveneens bij de rust nog op het bord stond. Ook na de rust kwamen de beste com binaties van de lokalen, en aan de 70' kon Jan Vermeir een één-twee, met Hey vaert suksesvol afronden. In de laatste 20' werd he meer een heen en weer trap om de tijd te doden Wieze kreeg nog twee kan sen, doch verkwanseld die, en Kerksken liet da toch naar het einde toe h« eerste en enig schot note ren. Verdiende overwii ning voor de Wiezenare tegen een onkennelij zwak akterend Kerksken A.V.l Erpe won de laatste kompetitiematch tegen Voorde, doch degradeert (rik) SOS Schellebelle: van de voorlaatste plaats weg 3-0 zege tegen Vlierzele. vw) T.K. Meldert - S.K. Ter joden 1-1 Zoals wij vorige week reeds meldden heeft Ter jo den opnieuw een puike wedstrijd gespeeld tegen een hoger aangeschreven ploeg. Het werd een even wichtige partij tussen twee gelijkwaardige ploegen. De openingsminuten waren in het bezoekend voordeel. Doch na 10' namen de lo kalen het heft in handen. Aan de 21' nn. Aan de 21' konden zij dit overwicht met de openingstreffer be kronen. langs De Meyer. S.K. Terjoden reageerde promt .doch faalde in de af werking, zodat de 1-0 stand gevleid mocht genoemd worden voor de thuisploeg. Onmiddellijk na de koffie leidde een initiatief van S.K. Terjoden tot de ge lijkmaker toen De Petter de verdiende gelijkmaker binnenknalde. De bezoe kers behielden veldover wicht, hetwelk zij echtr nie in doelpunten konden uit drukken. De 1-1 stand waarmee beide teams ziel tevreden mochten achtei bleef dan ook tot bij he eindsignaal op het score bord. A.V.H Weekblad van Dender Durme - en Scheldesir

De Voorpost | 1980 | | pagina 26